Αποστολέας Θέμα: Ηθοποιοί που λατρεύετε και ηθοποιοί που δεν αντέχετε να βλέπετε  (Αναγνώστηκε 14097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Γεια σας! Βάζω αυτό το θέμα για να ρωτήσω ποιοι ηθοποιοί σας αρέσουν και οι δεν σας αρέσουν. Ας ξεκινήσω εγώ:
Μου αρέσουν οι:
Καπουτζίδης
Αγγέλου
Καρύδη
Φιλιππίδης
Μπουλάς
Χαϊκάλης
Παπαθεοδώρου
Μήλια

Και δεν αντέχω να βλέπω:
Ανανιάδη
Καλογεράκου
Ρώμα
Παπακαλιάτη
Γεωργούλη

Αυτά... Ελπίζω να απαντήσετε κ εσείς και να μην πάει το θέμα σούμπιτο στον κάδο...

Αποσυνδεδεμένος Αλ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • Δράκος!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Έλεος πια με τον Καπουτζίδη! Δηλαδή ποιος νομίζει οτι είναι; Ένα ψώνιο με μεγάλη φαντασία, χαρά στο πράμα! Μη μασάτε ρε! Ξέρετε οτι αυτός έχει καταντήσει πολύ κόσμο να κάθεται σπίτι του για να δει το παρά 5, αντί να βγει έξω να δει λίγο κόσμο;

Όσο για την καλογεράκου, δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά είναι κουκλάρα... (για ηθοποιός δεν ξέρω, μη με ρωτάτε  ::))
Πυρετός κρυφός με σιγοκαίει
κι ούτε βλέπω τίποτα ούτε ακούω

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ξέρετε οτι αυτός έχει καταντήσει πολύ κόσμο να κάθεται σπίτι του για να δει το παρά 5, αντί να βγει έξω να δει λίγο κόσμο;

Φαντάζομαι πως όπως ο Άγιος Βασίλης μοίραζε τα δώρα μέσα σε μια νύχτα, έτσι κι αυτός γυρνούσε με ένα περίστροφο στα σπίτια των τηλεθεατών και τους εξανάγκαζε να στήνονται στο χαζοκούτι, αντί να την κάνουν για βόλτα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Έλεος πια με τον Καπουτζίδη! Δηλαδή ποιος νομίζει οτι είναι; Ένα ψώνιο με μεγάλη φαντασία, χαρά στο πράμα! Μη μασάτε ρε! Ξέρετε οτι αυτός έχει καταντήσει πολύ κόσμο να κάθεται σπίτι του για να δει το παρά 5, αντί να βγει έξω να δει λίγο κόσμο;

Όσο για την καλογεράκου, δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά είναι κουκλάρα... (για ηθοποιός δεν ξέρω, μη με ρωτάτε  ::))
Αν εξαιρεσουμε αυτο με τα κλεισιμο στα σπιτια :P συμφωνω απολυτα..Αλλα και με το υπολοιπο καστ του παρα 5..Δηλαδη αν απο τετοιου ειδους συριαλ φαινεται η ποιοτητα ενς ηθοποιου ειμαστε σε παρα πολυ ασχημο σημειο...Προσωπικα εκτος απο τον Jack nicholson οποιος αποτελει προσωπικη αδυναμια δεν εχω καποιον αλλον εκτος βεβαια απο τους κλασσικους De niro,Pacino,Χοφμαν..Επισης μ αρεσει πολυ ο  Goodman αν τον ξερετε..Και σαν κωμικος ο john cleese απο τους παιθον(ενταξει οχι οτι αλλοι πανε πισω αλλα αυτος εκανε περισσοτερες δουλειες(και πολλες  πατατες))
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
από έλληνες "λατρεύω" ελάχιστους. αντίθετα, οι περισσότεροι είναι αυτοί που δεν μπορώ να βλέπω, και ειδικά αυτούς που έχουν κατακλύσει την τηλεόραση τα τελευταία χρόνια. συνοπτικά θα αναφέρω κάποιους που δεν μπορώ με τι-πο-τα να τους ακούσω/δω: φιλιππίδη, χαϊκάλη, ρώμα, ναταλία δραγούμη, μπέζο -τα τελευταία χρόνια-

μου αρέσουν κυρίως οι παλιοί και κλασικοί π.χ ένα παραδειγμα: κατρανιδης, αλλά μόνο στο θέατρο. στην τηλεοραση δεν μπορούσα π.χ. να δω βέρα στο δεξί, διότι δεν μπορούσα να τον βλεπω να κανει τέτοιο ρόλο, ενώ είναι τόσο γλυκός και καλοσυνάτος άνθρωπος στην πραγματικότητα.

από ξένους, θα πω κπ που μου αρεσουν τρομερα στις σειρές:
λατρεύω αυτόν που παίζει τον μονκ, τους "τσάρλυ" και "χιούγκο" από λοστ, τον "τ-μπαγκ" από prison break.
είναι και άλλοι αρκετοι, θα επανέλθω. τώρα κολλησα...



ευχαριστώ για τη διόρθωση... χοντρή !@#$ έκανα...αλλά με τόσες σειρές που έχω δει τελευταία, αρχίζω φτιάχνω δικιά μου όπου ο τ-μπαγκ πάει να σώσει τον τζακ και την κέιτ και εκδικείται τους αδερφούς στέλνοντάς τους στο νησί των λοστ! :P
« Τελευταία τροποποίηση: 05/08/07, 19:06 από nefelh »
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ

τον "τ-μπαγκ" από λοστ.


Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια αλλα αυτος ειναι απο την υπερσειρα Prison Break... :P
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
λοιπον:νικολσον(αδυναμια)
μαρλον μπραντο
κερκ νταγκλας
ρομπερτ ντε νιρο
ε και τζοννυ ντεπ

ενδεικτικα για τον μπραντο ο νικολσον ειχε πει:''οταν εμεις οι ηθοποιοι συζηταμε μεταξυ μας δεν λεμε ποτε για το ποιος ειναι ο καλυτερος.γιατι καλυτερος ειναι μονο ο μαρλον μπραντο''.τα σχολια περιττα...

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Τομ χανκς => Λ Α Τ Ρ Ε Ι Α ! ! !
--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Jack Black-και σαν ηθοποιος και σαν μουσικος! :) -->Λατρεία εννοω!
« Τελευταία τροποποίηση: 03/08/07, 00:07 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομίζω έχει ξαναμπεί θέμα με ηθοποιούς  ::)

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απο αντρες ηθοποιους εχουμε και λεμε:D.Huffman,Edd Harris,J.Depp,R. De Niro,J.Nicholson και απο γυναικες μονο η N.Kidman την οποια θεωρω χαμελεων.Οι Ελληνες ηθοποιοι που με συγκινουν μετρουνται στα δακτυλα του ενος χεριου,στην κυριολεξια,αλλα δε θα τους αναφερω γιατι δε νομιζω πως συγκρινονται με κανεναν απο τους παραπανω. ::)
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Ξέχασα να διευκρινήσω οτι μιλάω για έλληνες ηθοποιούς...  ::)

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξέχασα να διευκρινήσω οτι μιλάω για έλληνες ηθοποιούς...  ::)
πολυ αργα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Ξέχασα να διευκρινήσω οτι μιλάω για έλληνες ηθοποιούς...  ::)
Μπα εχουμε και τετοιους?......... (εξαιρουνται μερικοι πολυ καλοι του θεατρου)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ξέχασα να διευκρινήσω οτι μιλάω για έλληνες ηθοποιούς...  ::)
Μπα εχουμε και τετοιους?......... (εξαιρουνται μερικοι πολυ καλοι του θεατρου)
Ισοπεδωση..Εκτος τηλεορασης υπαρχουν πολυ καλοι ηθοποιοι..Στο σινεμα για παραδειγμα.Αλλα ακομα και στην τηλεοραση υπαρχουν καποιοι καλοι ηθοποιοι(ενταξει οχι της αντιστοιχης κλασης των μεγαλων ξενων ονοματων) που ομως δεν μπορουν να αναδειχτουν λογω των βλακειων που αναγκαζονται και παιζουν...

Απο ξενους(παλι τα ιδια 8)) παντως δεν αντεχω να βλεπω ανταμ σαντλερ(δεν καταλαβα πως θεωρειται καλος κωμικος)και ορλαντο μπλουμ(αν ημουν 15χρονο κοριτσι θ  μαρεσε :P)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί καλοί έλληνες ηθοποιοί (τους οποίους ανέφερα), απλά δεν τους δίνεται η ευκαιρία να κάνουν κάτι ποιοτικό και αναγκάζονται να κάνουν τηλεόραση. Εγώ προσωπικά δεν κατακρίνω την τηλεόραση, γιατί δεν με ενοχλεί τίποτα από όσα δείχνει και δεν με επηρεάζει. Όποιος ενοχλείται με κάτι, απλά δεν ασχολείται με αυτό.

Από ξένους ηθοποιούς μου αρέσουν:
Άντριεν Μπρόντι (ο πιανίστας)
Ρομπέρτο Μπενίνι (η ζωή είν' ωραία)
Τζέφρι Ρας (Quills)
Γιοακίν Φίνιξ (-//-)
Κέιτ Γουίσλεντ (-//-)
Νίκολας Κέιτζ (Con air και άλλη μία με τον τραβόλτα που δεν θυμάμαι πως τη λένε)
Τζόνι Ντεπ (Dead man)
 

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Τομ χανκς => Λ Α Τ Ρ Ε Ι Α ! ! !


Ναιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ

Άντριεν Μπρόντι (ο πιανίστας)
Ρομπέρτο Μπενίνι (η ζωή είν' ωραία)

 
Ανεβηκες παντως στηνεκτιμηση μου ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αγγέλα

  • Επισκέπτης

Άντριεν Μπρόντι (ο πιανίστας)
Ρομπέρτο Μπενίνι (η ζωή είν' ωραία)

 
Ανεβηκες παντως στηνεκτιμηση μου ;D

Φχαριστώ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Παράθεση
Νίκολας Κέιτζ (Con air και άλλη μία με τον τραβόλτα που δεν θυμάμαι πως τη λένε)

Αδίστακτα Πρόσωπα.

+ Πατσίνο
   Ντε Νίρο
   Χανκς
   Ρ. Γουίλιαμς
   Κ. Γουώκεν
   Χόφμαν

- Ελένη Φιλινη
  Σ. Σιγκάλ
  Ρώμας
  κα
   
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Ρε παιδιά γιατί έχουμε δύο ''ίδια'' θέματα?
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Carmilla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dream on ,till your dreams come true...
    • Προφίλ
Μ'αρέσουν:

Ρόμπερτ Ντενίρο
Έντουαρτ Νόρτον
Τζιμ Κάρεϋ (τον θεωρώ κορυφή)
Μέριλ Στριπ
Άλαν Ρίκμαν
Ντάνι Ντεβίτο
Γεωργία Βασιλιάδου
Διονύσης Μακρής
Άννα Παναγιωτοπούλου
Μίρκα Παπακωσταντίνου
Ντίνα Κώνστα κ.α.

Δεν αντέχω:

Μπρους Γούιλις
Ατζελίνα Τζολί
Μπεν Άφλεκ
Ράσελ Κρόου
Τζούλια Ρόμπερτς
Χάρη Ρώμα  κ.α.



αν κοιτάξεις για πολύ ώρα μέσα στην άβυσσο, κάποια στιγμή θα αντιληφθείς ότι κοιτάζει και αυτή μέσα σε σένα...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Κριστοφερ Γουοκεν και Γουιλεμ Νταφοε...
Οι αλλοι μαλλον αδιαφοροι μου φαινονται...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
δεν αντεχω με τπτ τον παπακαλιατη...παντα δεν κτλβ πως υπηρχε στο γυαλλι και το χειροτερο τον βλεπανε...τεσπα μαρεσουν πολλοι οπως ο οθωνας μεταξας και ηπαπουλια μιρκα παπακωνσταντινου..και πολλοι πολλοι αλλοι που ητε δεν θυμαμαι ονοματα ητε δεν μου ρχονται τωρα
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
10284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/07, 00:22
από Αγγέλα
356 Απαντήσεις
90837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/09, 16:38
από Garvin
22 Απαντήσεις
6653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/09, 20:09
από Nikoubis
36 Απαντήσεις
12996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/11, 17:43
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
14 Απαντήσεις
5529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/13, 11:13
από zeoy
2 Απαντήσεις
13221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/18, 09:12
από dalas