Σελίδες:
  • #1 από themos στις 12 Mar 2008
  • Απέκτησα πρόσφατα τον Laney LC 15R (ο πρώτος μου λαμπάτος, yay  ;D ) και διάβασα στο manual ότι με το footswitch FS-1 δίνεται η δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του reverb. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το footswitch και πόσο κοστίζει; Υπάρχει σε διάφορα ευρωπαϊκά on-line stores αλλά θα ήθελα να το πάρω από Ελλάδα, και δεν το βρίσκω, τουλάχιστον όχι στο Internet...
  • #2 από kronus στις 12 Mar 2008
  • πάρε ένα οποιοδήποτε πεταλάκι on/off. Ότι μάρκα βρεις, ibanez, marshall, vox, laney κτλ κτλ κτλ.. Πρακτικά πήγαινε στον τρίμη ακαδημίας κ τρικούπη γωνία κ πάρε ένα ibanez, ούτε 20 ευρώ δεν έχει.
  • #3 από themos στις 12 Mar 2008
  • πάρε ένα οποιοδήποτε πεταλάκι on/off. Ότι μάρκα βρεις, ibanez, marshall, vox, laney κτλ κτλ κτλ.. Πρακτικά πήγαινε στον τρίμη ακαδημίας κ τρικούπη γωνία κ πάρε ένα ibanez, ούτε 20 ευρώ δεν έχει.

    Δεν το ήξερα ότι λειτουργεί με οποιοδήποτε πεταλάκι on/off! Ευχαριστώ  :)
  • #4 από RORY GALLAGHER στις 21 Mar 2008
  • Αν κατέχεις τα ελάχιστα από ηλεκτρολογικά (να ξέρεις να χειριστείς κολλητήρι),χαλαρά φτιάχνεις και μόνος σου, είναι πανεύκολο ;) 
    (κόστος 2-3 ευρώ)
  • #5 από themos στις 21 Mar 2008
  • Αν κατέχεις τα ελάχιστα από ηλεκτρολογικά (να ξέρεις να χειριστείς κολλητήρι),χαλαρά φτιάχνεις και μόνος σου, είναι πανεύκολο ;) 
    (κόστος 2-3 ευρώ)

    Είμαι παντελώς άσχετος από ηλεκτρολογικά. Μακάρι να έπιαναν τα χέρια μου, θα είχα γλυτώσει πολλά λεφτά σε μάστορες...  ::)
Σελίδες: