Αποστολέας Θέμα: Rock Em All Festival  (Αναγνώστηκε 18303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #25 στις: 23/06/08, 16:18 »
Και ομως ετσι θα ειναι..Οι τιμες παντως υψηλες..Λογω Λυκαβητου μαλλον..Κοσμο πιστευω θα εχει..Και βραχακια επισης(εκει θα ειμαι σιγουρα..)

Βραχάκια και για μένα :P:P
[/quote]
ακυρα τα βραχακια για φετος,ουτε kravitz ουτε gary moore..  :'(
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #26 στις: 24/06/08, 11:20 »
Ξανάνοιξε το θέατρο!! :D Μήπως τελικά θα γίνει εκεί κι όχι Γκάζι?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #27 στις: 24/06/08, 13:54 »
μα καλα θα μας τρελανουν?? μηπως τελικα δε θελουν να το ριξουμε γι αυτο το κλεισαν??

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #28 στις: 09/07/08, 02:52 »
τελικα Γκαζι θα γινει οπως λεει και το site φανταζομαι...ξερει καποιος αν τα εισητηρια εχουν εξαντληθει?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #29 στις: 17/07/08, 10:13 »
Ξερει ρε παιδια κανενας το tracklist των iced earth? Γιατι το googlαρω και δεν το βρισκω
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #30 στις: 17/07/08, 13:53 »
χμ....


Burning Times
Declaration Day
Violate
Vengeance Is Mine
Pure Evil
The Reckoning (Don't Tread On Me)
The Hunter
Ten Thousand Strong
Jack
My Own Saviour
Iced Earth


μαλλον αυτο... αλλα εχω διαβασει πολλα διαφορετικα... οποτε περιμενω περισσοτερα απο Dark Saga....
το πιο σιγουρο ειναι οτι θα παιξουν και ενα νεο τους κομματι....!!

επισης για οσους δεν εχουν κοιταξει στο επισημο site... γινεται κληρωση για meet n greet με τα συγκροτηματα....

edit: μολις βρηκα κι αυτο το σετλιστ
       'Dark Saga', 'Vengeance Is Mine', 'Burning Times', 'Declaration Day', 'Violate', 'Pure Evil', 'Watching Over Me', 'Ten      Thousand Strong', 'Dracula', 'Coming Curse', 'I Walk Alone', 'Setian Massacre', 'Travel In Stygian', 'A Question Of Heaven', 'Melancholy', 'My Own Savior', 'Iced Earth'.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #31 στις: 17/07/08, 13:59 »
Το δευτερο παρακαλω ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #32 στις: 21/07/08, 14:50 »
Πολυ καλο το χθεσινο φεστιβαλ.... εφυγα και με ενα χαμογελο που ειδα τοσα συγκροτηματα που μου αρεσουν μεσα σε μια μερα.....αν και για να λεμε την αληθεια για μενα το φεστιβαλ σταμστησε  με το τελος των meshuggah...
αλλα ας ξεκινησουμ απο την αρχη....

οι Pain of Salvation πολυ καλοι.... οπως μας εχουν συνηθισει... η κιθαρα του Ντανιελ δεν ακουγοταν πολυ... ειχε και κατι προβληαμτα με σπασιματα χορδων και κακη επαφη με το βισμα με αποτελεσμα να χασουμε ενα σολο(απο το amerika αν θυμαμαι καλα).... δυστυχως δεν επαιξαν το scarsick.....

οι Moonspell κι αυτοι με την σειρα τους πολυ καλοι... αν και προσωπικα δε τρελενομαι....ωστοσο η παρουσια τους ηταν πολυ δυναμικη και ο ηχος τους ηταν αρκετα καλος....κλεισανε με Madness under the full moon (αυτος πρεπει να ειναι ο τιτλος) και οχι με everything invaded οπως περιμενα....

και μετα ηρθε η ωρα για Meshuggah .... τα σπασανε πραγματικα... αν και το κοινο δε βοηθησε.... και αυτο γιατι πολυς κοσμος δεν τους ξερει καν.... καλυτερα να σας πω γιατι μου εδωσε την ευκαιρια και πηγα τερμα μπροστα.... για σετλιστ ουτε λογος... δε μπορεσα να ξεχωρισω κομματια.... αλλα θυμαμι μου ηταν ολα γνωριμα... οποτε μολις τα ξανα ακουσω θα σας πω.....

ακολουθησαν οι Lacuna Coil.... ημον πολυ κουρασμενος για να παω κοντα να τους δω... οποτε εκατσα καπου που να μπορω να βλεπω καπως.... οτι πρεπει για χαλαρωση τα κομματια τους... επαιξαν ολα τα γνωστα τους και γενικα η τραγουδιστρια βγηκε με πολλα κεφια....

στην συνεχεια Earth.... ενταξει δεν ειμαι και απο τους φανατικους οπαδους τους ωστοσο ειναι απο τα πρωτα συγκροτηματα που ακουσα μικρος και για ιστορικους και μονο λογους ηθελα να τους δω... δυστυχως πεξανε λιγη ωρα.... καπου στα 8-9 κομματια αν θυμαμαι καλα... ευτυχως παιξανε το Pure Evil, Travel in Stygian, Melancholy, Iced Earth... αυτα ηταν που ξεχωρισα τα αλλα δε με εντυπωσιασαν... μεγαλη απουσια το Question of heaven....Watching over me....τι να πω... με χαλασε πολυ....

τελος στους Venom ... εμεινε περισσοτερος κοσμος απο οτι περιμενα....και αυτο γιατι αρχισαν να φευγουν μεγαλα μπουλουκια .... μεσα σε αυτους κι εγω καπου στις 12 παρα για να προλαβω το μετρο.... ευτυχως προλαβα να δω (απο μακρια παντα) το Metal Black, Welcome to hell.... τα μονα ουσιαστικα μου μου κανουν εντυπωση απο το συγκροτημα....

ελπιζω και του χρονου να γινει ενα παρομοιο φεστιβαλ με τοσα μεγαλα ονοματα και σε μεγαλυτερο χωρο.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #33 στις: 21/07/08, 16:43 »
Λοιπον να πω και γω. Αν και στους meshugah συνεβει το ατυχες γεγονος καποιος πολυ θυμωμενος να μου βαρεσει μια μπουνια στο προσωπο και να ζαλιζομαι παρα πολυ για το υπολοιπο της συναυλιας (ακομα ζαλιζομαι την εφαγα μεταξυ μυτης και κουτελου) (και με βαρεσε ετσι, χωρις λογο >:()

Pain of Salvation: Παρα πολυ καλοι, με τρομερη ορεξη, πολυ καλη σκηνικη παρουσια, χαβαλες στη σκηνη παιχνιδια με το κοινο (μας εβαζε να στεκομαστε στο ενα ποδι ο ντανιελ) 2 σπασμενες χορδες και λιγο κακος ηχος στην κιθαρα. Πολυ καλο tracklist.

Οι moonspell απλα σπειρανε οτι και να πω θα ναι λιγο, τρομερη αποδοση.

Mehsugah το στοιχημα τησ βραδιας για μενα. Και το κερδισανε με τεραστια διαφορα. Οτι και να πω θα ναι λιγο. Αν και μετα το bleed τους παρακολουθησα απο πισω πισω λογο της μπουνιας που εφαγα το μονο που μπορω να πω ειναι οτι αυτη η μπαντα αξιζε περισσοτερο απο καθε αλλη στο φεστιβαλ. Μιλαμε για καταπληκτικη αποδοση, απισθανη σκηνικη παρουσια θεατρικοτητα, κομματια χωρις λαθη, ηχος που σε κοπαναγε και το νιωθες, τι να πεις, εμπειρια το live τους, αν ξαναρθουν θα παω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Lacuna Coil:Προσωπικα αδιαφορουσα για αυτους, πολυ καλα παιξανε δεμενα, ο κοσμος γουσταρε παρα πολυ και οι ιδιοι ειχανε πολυ ορεξη. Μας ειπανε οτι ειμαστε και ουνα φατσα ουνα ρατσα ετσι για να μας καλοπιασουνε.

Μεχρι εκει λοιπον ολα τα συγκροτηματα αποδωσανε παρα πολυ καλα και ημουν υπερευτυχισμενος. Περιμενα τωρα τι θα λεγανε οι επανασυνδεδεμενοι iced earth, αν θα θυμιζανε καθολου τα γυμνασιακα μου χρονια.

Iced earth λοιπον:Ξεκινησανε με dark saga και παιξανε 5 τραγουδια στη σειρα χωρις σταματημο, 5 κομματαρες!!!!(με μονη εξαιρεση το decleration day που ο barlow απλα δεν το εχει). Μας κανανε το κεφαλι πουρε! Μετα παιξανε pure evil, travel in stygian, somehting wicked, Melancholy, Iced earth. Οι απουσιες αλλων μεγαλων κομματιων οπως απολογηθηκαν ηταν λογω περιορισμενου χρονου στη σκηνη και υποσχεθηκαν οτι θα ερθουν μονοι τους για ενα μεγαλο show. Ηταν παντως πιο καλοι απο οτι περιμενα.

Venom: εξ αιτιας του μετρο εκατσα μολις 2 τραγουδια και πιστευω οτι θα παιξανε καταπληκτικα.

Δεν εχω κανενα παραπονο απο την συναυλια. Καλη σχετικα εξυπηρετηση, χωρις προβληματα, καλος ηχος, απιστευτες μπαντες, τα νερακια μονο τελειωσανε γρηγορα. Μακαρι να γινονται καθε χρονο τετοια φεστιβαλ.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/08, 16:51 από Roufus-King Mob »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #34 στις: 21/07/08, 18:18 »
Πάλι είχαν προβλήματα με τον ήχο οι PoS; Καταραμένο συγκρότημα... Περιμένουμε video (από αυτούς κυρίως)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #35 στις: 21/07/08, 21:30 »
Pain Of Salvation: Πολύ καλοί παρά την τεράστιες γκατεμιές, το μόνο κακό ήταν ότι ο ήλιος βαρούσε πολύ και τον ήπιαμε λίγο :P
Moonspell: Μπήκαν με δυνατά κομμάτια, ίσως εκεί που ανέβηκε η τύπισσα να έκανε μία μικρή κοιλιά αλλά σε γενικές γραμμές πολύ δυναμικοί και ο τραγουδιάρης μορφή!
Meshuggah: Στην αρχή φάνηκε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ήχο τους (στο "σάουντσεκ") αλλά τελικά ξεκινήσαν και απλά τα ισοπεδώσαν όλα!!
Lacuna Coil: Νύχτωσε για τα καλά και έτσι είχαν την ευκαιρία να δώσουν ένα ωραίο σόου.. Α μπροστά μου ήταν και κάτι 15άχρονα που είχαν πορωθεί χαχα :P Αλλα ρε Χριστινάκι... γιατί κώτσο το μαλλί;;; ε;; :(
Iced Earth: Εδώ άρχισε να γίνεται ένας πανικός (στους Meshuggah ήμασταν μόνο οι κάφροι :P ) γενικά πολύ ανταπόκριση από το κοινό όπως είναι φυσικό. Επίσης πρέπει να βγει νόμος που να απαγορεύει στον Μπάρλοου να σταματήσει να τραγουδάει :P
Venom: Δε θα σχολιάσω σεβόμενος αυτούς που τους αρέσουν χαχα :P Εδωσαν καλό σόου πάντως (κύριως σόου δηλαδή) και είναι γεγονός ότι και αυτοί είχαν μεγάλη ανταπόκριση!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #36 στις: 22/07/08, 00:52 »
Ας κάνω και εγώ μια μικρή ανταπόκριση..

Γενικά σαν οργάνωση το festival στάθηκε σε ικανοποιητικά επίπεδα.. Ωραίος χώρος (φεστιβαλικός αλλά λίγο μικρός), καθαρά facilities (wc, bars) αλλά βρε παιδιά να τελειώσουν τα νεράκια σε 2 ώρες και μετά να ξεδιψάμε με μπύρες δεν είναι και ό,τι καλύτερο.. Ας αφήσουμε στην άκρη και το γεγονός ότι στο bar κοντά στην είσοδο, οι 2 κοπελιές πάλευαν να σερβίρουν τους δεκάδες διψασμένους metallers με αποτέλεσμα να είσαι μόλις στην δεύτερη σειρά αλλά να περιμένεις 15 ολόκληρα λεπτά για να πάρεις το ποτό σου.. Anyway, ας μην γκρινιάζουμε και πολύ.. Λοιπόν:

Pain of Salvation: Ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα μου και προσωπική μου "περηφάνεια" διότι είμαι ίσως από τους πρώτους στην Ελλάδα που τους άκουσαν από το Entropia και πίστεψαν σε αυτούς.. Ο ήχος ήταν μέτριος, o Daniel είχε αρκετά προβλήματα αλλά αυτός ο άνθρωπος δεν χρειάζεται κιθάρα.. Μόνο να τραγουδάει φτάνει για να σε ταξιδέψει.. Μακράν, η καλύτερη φωνή στο είδος του.. Δυστυχώς έπαιξαν νωρίς, το κοινό δεν είχε ιδιαίτερο παλμό (προσωπικά απογοητεύτηκα, εγώ και κανά-δυο άλλοι τραγουδούσαμε τους στίχους) αλλά έδειξαν να το ευχαριστιούνται.. O Daniel έσπασε 2 φορές χορδή, έχασε το solo του used λόγω κακής ρύθμισης στη εφεδρική του κιθάρα και το σετάκι ήταν μικρό (λόγω των συνθηκών).. Ελπίζω να ξανάρθουν σύντομα με πλήρες setlist.. A!! Μόνη ένσταση το γεγονός ότι το undertow επέλεξαν να το τελειώσουν σε allegro ρυθμούς και όχι όπως στο δίσκο που απλά τα σπάνε και το handfull of nothing που ήταν ελαφρά εκτός κλίματος..

Moonspell: Άλλο ένα συγκρότημα που αδικήθηκε από το line-up.. O Ribeiro είναι από τους λίγους εναπομείναντες frontmen που σε ξεσηκώνει ακόμα και αν δεν είσαι πιστός οπαδός τους.. Αρκετά καλός ήχος και πολύ καλή απόδοση.. Το κοινό έδειξε να το απολαμβάνει και οι Moonspell τους ευχαρίστησαν με τα κομμάτια τους.. Στο scorpion flower (btw, η κοπελιά στάθηκε πολύ καλά στο εν λόγω κομμάτι) δεν έγινε ο χαμός που περίμενα αλλά OK.. Πολύ καλοί, αν και είναι προφανές ότι το φως της ημέρας δεν τους πάει..

Meshuggah: Ήθελα να τους ακούσω για να δω από κοντά τι το μοναδικό έχει αυτή η μπάντα.. Δυστυχώς ούτε στο live τους το κατάλαβα.. Προσωπικά τα riffs τους μου θυμίζουν σήματα morse αλλά από συγχρονισμό σκίζουν.. Ο ένας κιθαρίστας τους (ο αριστερός όπως βλέπαμε τη σκηνή) είναι μορφή.. Έπαιξε με τα εφφέ και τα tapping με ρηξικέλευθο τρόπο, ενώ ο τραγουδιστής το έχει το angry attitude.. O ήχος γινόταν καλύτερος κομμάτι με κομμάτι και στο τέλος πραγματικά τα ηχεία έβγαζαν καυτά riffs (τα οποία ακόμα και τότε μου θύμιζαν σήματα morse αλλά ήταν καλοπαιγμένα :D).. Είμαι σίγουρος ότι οι οπαδοί τους έμειναν ικανοποιημένοι.. Πάντως απορώ τι στο καλό έκανε εκείνη η γυναίκα με το μωράκι αγκαλιά πάνω και δίπλα στη σκηνή.. Ήμαρτον!! Βαρυκοΐα από βρέφος δεν λέει καθόλου..

Lacuna Coil: Με τις γνωστές τους γραβάτες, η Cristina και ο Andrea προσπάθησαν να ξεσηκώσουν το κοινό που περίμενε καρτερικά τους Iced Earth.. Αρκετά καλός ήχος (αν και σε σημεία το clipping ήταν αβάσταχτο), έπαιξαν κάποια κομμάτια που δεν πολυαναγνώρισα (από το καινούργιο δίσκο ίσως?) αλλά και παλιότερα με αποκορύφωμα το our truth, την διασκευή στο Enjoy the Silence των Depeche Mode, heaven's a lie και άλλα που δεν μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή (είναι και νύχτα ;D).. Πάντως ομολογώ ότι τα κομμάτια των Lacuna Coil ακούγονται 1000 φορές πιο δυναμικά στο live παρά στα albums τους.. Δυστυχώς το line-up τους έφερε πριν τους Iced, όπου κάποιοι κάφροι φώναζαν "Iced Earth" λίγο πριν αποσυρθούν οι Lacuna.. Παιδιά μπράβο!!! Μας κάνατε ρεζίλι για ακόμα μια φορά.. >:(

Iced Earth: Όσοι τους είχαν δει στο Ρόδον στην ηχογράφηση του Alive in Athens, δεν θα περίμεναν καλύτερη απόδοση από τότε.. Όμως οι μπαγάσες μετά από δεν-ξέρω-και-γω πόσα χρόνια, παίζουν με την ίδια φλόγα.. Ο Schaffer είναι πραγματικός βράχος.. Έπαιζε επί 1 ώρα ατελείωτα riffάρες, o Smedley πρέπει να πήγε για επισκευή τα drums του μετά το live, ενώ ο Barlow έδειξε ότι οι ψηλές νότες δεν τον έχουν εγκαταλείψει ακόμα.. Τι να πρωτοθυμηθώ; Dark Saga, την τριλογία του Something, Pure Evil, Melancholy, Travel in Stygian,.... Απίστευτη δύναμη και η Ελλάδα τους πάει.. Δεν ξέρω αν ήταν marketing trick η λήψη του κοινού που έκανε ο Barlow με την κάμερα του, αλλά μάλλον στην Ελλάδα μοιάζουν σαν να βρίσκονται σπίτι τους.. Μπράβο βρε παιδιά!! Μοναδική παραφωνία ο lead κιθαρίστας που μας τρέλανε στις πράσινες.. Anyway, ο ήχος του ήταν χαμηλά άλλωστε.. ;D

Venom: Οι Venom έδειξαν ότι δεν ενδιαφερόντουσαν και πολύ για την σωματική ακεραιότητα των οπαδών μιας και άρχισαν με το Black Metal όπου έπεσε απίστευτο ξύλο μπροστά (φυσικά αστειεύομαι).. Δυστυχώς στα πρώτα τραγούδια έκατσα μπροστά με αποτέλεσμα να ταρακουνηθώ αρκετά.. Πολύ καλό show με pyros, πυροτεχνήματα και πολύ καλό ήχο.. Επιτέλους και ένα live των Venom με σοβαρή κιθάρα.. 7 gates of Hell, Antichrist, Welcome to Hell, Bloodlust.. Δυστυχώς η επόμενη μέρα ήταν εργάσιμη και αποχώρισα πριν την λήξη.. Απ' ότι έμαθα δεν έπαιξαν ιδιαίτερα πολύ.. Γενικά πάντως, όσοι είδαν παραταγμένες τις δεκάδες 4Χ12 καμπίνες των Venom θα περίμεναν τόνους db.. Τελικά ο ήχος δεν έσπαγε τύμπανα όπως και σε όλα τα συγκροτήματα.. Θα έλεγα ότι ήταν ένα ήσυχο festival..

Καλά περάσαμε!! Οι Maiden είναι κοντά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/07/08, 00:55 από faser »

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #37 στις: 22/07/08, 04:04 »
αν και πηγα απο νωρις...καταλαβα οτι μονο οι  VENOM υπηρχαν στο χθεσινο φεστιβαλ!!

οποιος δεν εκατσε να δεις του απολυτους θεους του metal εχασε... οχι μονο γιατι το συγκεκριμενο γκρουπ εχει επιρεασει ολη τη thrash σκηνη απο τους Metallica, Slayer κτλ κτλ, αλλα και γιατι ο Cronos ειναι απλα EVIL...θεος!

lay down your soul to the gods rock n' roll

Στο ROCK EM ALL επαιξαν οι VENOM και καποιοι αλλοι!

Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #38 στις: 22/07/08, 11:18 »
αν και πηγα απο νωρις...καταλαβα οτι μονο οι  VENOM υπηρχαν στο χθεσινο φεστιβαλ!!

οποιος δεν εκατσε να δεις του απολυτους θεους του metal εχασε... οχι μονο γιατι το συγκεκριμενο γκρουπ εχει επιρεασει ολη τη thrash σκηνη απο τους Metallica, Slayer κτλ κτλ, αλλα και γιατι ο Cronos ειναι απλα EVIL...θεος!

lay down your soul to the gods rock n' roll

Στο ROCK EM ALL επαιξαν οι VENOM και καποιοι αλλοι!




σε βρισκω λιγο απολυτο φιλε μου.....
αλλα τι να πω.... γουστα ειναι αυτα.....

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #39 στις: 22/07/08, 12:40 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #40 στις: 22/07/08, 13:22 »
Γενικά σαν οργάνωση το festival στάθηκε σε ικανοποιητικά επίπεδα.. Ωραίος χώρος (φεστιβαλικός αλλά λίγο μικρός), καθαρά facilities (wc, bars) αλλά βρε παιδιά να τελειώσουν τα νεράκια σε 2 ώρες και μετά να ξεδιψάμε με μπύρες δεν είναι και ό,τι καλύτερο.. Ας αφήσουμε στην άκρη και το γεγονός ότι στο bar κοντά στην είσοδο, οι 2 κοπελιές πάλευαν να σερβίρουν τους δεκάδες διψασμένους metallers με αποτέλεσμα να είσαι μόλις στην δεύτερη σειρά αλλά να περιμένεις 15 ολόκληρα λεπτά για να πάρεις το ποτό σου..
Ναι, και για να μην πεθάνουμε αναγκαστήκαμε να πάρουμε νερό από τα κοράκια έξω από το συναυλιακό χώρο...  >:(

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #41 στις: 22/07/08, 13:41 »
Γ@μώτο γ@μώτο γ@μώτο έχασα Meshuggah >:( >:( >:(

Πρέπει να ήταν όντως πολύ καλό φεστιβάλ! Όποιος έχει βιντεάκια ας τα ανεβάσει να δούμε και εμείς :D

αν και πηγα απο νωρις...καταλαβα οτι μονο οι  VENOM υπηρχαν στο χθεσινο φεστιβαλ!!

οποιος δεν εκατσε να δεις του απολυτους θεους του metal εχασε... οχι μονο γιατι το συγκεκριμενο γκρουπ εχει επιρεασει ολη τη thrash σκηνη απο τους Metallica, Slayer κτλ κτλ, αλλα και γιατι ο Cronos ειναι απλα EVIL...θεος!

lay down your soul to the gods rock n' roll
Ναι οκ και η Βίσση η απόλυτη Ελληνίδα star... :P >:(

Στο ROCK EM ALL επαιξαν οι VENOM και καποιοι αλλοι!



Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #42 στις: 22/07/08, 14:45 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #43 στις: 22/07/08, 15:10 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
Phantomas7, γενικά ποτέ μην υποτιμάς τη μουσική που ακούνε άτομα με διαφορετικά ακούσματα από εσένα.. Τουλάχιστον αν δεν μας αρέσει κάτι απλά δεν το σχολιάζουμε.. Το να λέμε φλωριά τους P.O.S., αν θες τη γνώμη μου, εμπίπτει στη σφαίρα της υπερβολής (αν όχι της φαντασίας).. Μην ξεχνάμε ότι γι' αυτό η ζωή είναι όμορφη.. Επειδή υπάρχει πολυφωνία ;)..

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #44 στις: 22/07/08, 15:23 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
Phantomas7, γενικά ποτέ μην υποτιμάς τη μουσική που ακούνε άτομα με διαφορετικά ακούσματα από εσένα.. Τουλάχιστον αν δεν μας αρέσει κάτι απλά δεν το σχολιάζουμε.. Το να λέμε φλωριά τους P.O.S., αν θες τη γνώμη μου, εμπίπτει στη σφαίρα της υπερβολής (αν όχι της φαντασίας).. Μην ξεχνάμε ότι γι' αυτό η ζωή είναι όμορφη.. Επειδή υπάρχει πολυφωνία ;)..

καλο καλοκαιρι
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #45 στις: 22/07/08, 15:54 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
Phantomas7, γενικά ποτέ μην υποτιμάς τη μουσική που ακούνε άτομα με διαφορετικά ακούσματα από εσένα.. Τουλάχιστον αν δεν μας αρέσει κάτι απλά δεν το σχολιάζουμε.. Το να λέμε φλωριά τους P.O.S., αν θες τη γνώμη μου, εμπίπτει στη σφαίρα της υπερβολής (αν όχι της φαντασίας).. Μην ξεχνάμε ότι γι' αυτό η ζωή είναι όμορφη.. Επειδή υπάρχει πολυφωνία ;)..

καλο καλοκαιρι
Μέχρι στιγμής δυστυχώς, το καλοκαίρι με έχει πάει πολύ άσχημα αλλά ευχαριστώ.. Ανταποδίδω..

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #46 στις: 22/07/08, 16:02 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
Ξαναooookkkay!! Τι να πω ρε παιδια τα ίδια ακριβώς που λένε όλοι αυτοί που δεν ακουν ροκ και μέταλ μουσική και τόσο τους κατηγορούμε λέτε και εσείς για αυτά που δε σας αρέσουν >:(
Φυσικά τα ίδια λένε και οι ορκισμένοι νέοι μετάλλάδες μόλις ακούσουν για Kiss, Maiden και δε συμμαζεύεται. Δεν είπα ότι είναι καλύτεροι.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #47 στις: 22/07/08, 17:04 »
Προσωπικά αναρωτιέμαι ποιό θα ήταν το post του phantomas7 σε περίπτωση που έβλεπε φεστιβάλ με line-up Iron Maiden, Kiss, Venom...

Μάλλον θα πάθαινε overload από το πολύ fanboy-ism...  ;D

δε κολανε μεταξυ τους, αλλα απο το να βλεπω τα πιτσιρικια να τρελενονται με τις φλωριες τυπου Lacuna Coil, Pain Of Salvation και τη βαβουρα των Mess(πως τους λενε?)....χιλιες φορες KISS, MAIDEN και VENOM (αν και μεταξυ μας νομιζω οτι οι Venom με τα κονε που εχουνε με το Σατανα, θα ητανε headliners στανταρ)!
εισαι καμμενος... :P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #48 στις: 22/07/08, 17:17 »
μπααααααα εγω μαλλον καηκα..... την κυριακη meshuggah το εκαψα για τα καλα....

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Rock Em All Festival
« Απάντηση #49 στις: 22/07/08, 17:19 »
μπααααααα εγω μαλλον καηκα..... την κυριακη meshuggah το εκαψα για τα καλα....
ποιοι ειναι οι κυριοι...
Α...
θα λες για κατι παρασιτα...σορρυ,δεν θυμαμαι...επινα νερο... :P :P :P


οι meshuggah ειναι απιστευτοι btw  ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
7343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/07, 04:36
από Fys
138 Απαντήσεις
37928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/10, 04:35
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/10, 15:23
από Neikos
6 Απαντήσεις
4515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
8 Απαντήσεις
3974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/11, 18:42
από petersp
1 Απαντήσεις
3009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/11, 19:32
από petersp
2 Απαντήσεις
2104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/12, 15:52
από Θοδωρής
0 Απαντήσεις
2687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/12, 11:51
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2955 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/13, 21:19
από RYTHF
0 Απαντήσεις
5162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/15, 07:52
από Eyemaster