Αποστολέας Θέμα: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr  (Αναγνώστηκε 37221 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Μετά τα δύο "ηλεκτρικά" Φεστιβάλ, αποφασίσαμε οτι ήρθε ο καιρός να δείξουμε οτι εμείς στο Kithara έχουμε και ακουστική πλευρά.

Όπως και στο ηλεκτρικό έτσι και το ακουστικό φεστιβάλ θα γίνει σε 2 μέρες, Παρασκευή και Σάββατο. Επίσης αποφασίσαμε να έχουμε από 4 σχήματα την ημέρα, σύνολο 8 σχήματα στο διήμερο.

Οι ημερομηνίες είναι Παρασκευή 22 και Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στο Mosquito (Βασ. Κων/νου 8, Ν. Σμυρνη).
Ώρες Έναρξης: 21:30 (και τις δύο μέρες)
Είσοδος ελεύθερη.

'Οπως και πριν η επιλογή των σχημάτων θα γίνει από τριμελή επιτροπή που θα αποτελείται από 1 διαχειριστή (administrator), 1 συντονιστή (moderator) και 1 απλό χρήστη.

H αίτηση βρίσκεται στο http://www.kithara.gr/acousticfestivalform.php και η προθεσμία για τις συμμετοχές λήγει στις 23:59 την Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2008.

Μαζί με την αίτηση συμμετοχής το κάθε σχήμα πρέπει να υποβάλλει και τουλάχιστον 1 κομμάτι σε mp3. Aποστείλετε το link στο festival@kithara.gr

Όροι συμμετοχής:

  • Τουλάχιστον ένα μέλος του σχήματος να είναι και μέλος του Kithara.gr
  • To συνολικό playlist του σχήματος να έχει διάρκεια 45 λεπτά.
  • Να έχει αποσταλεί το demo μέχρι τις 15 Ιανουαρίου.

Δεν υπάρχουν περιορισμοί στο είδος μουσικής αρκεί να παίζεται ακουστικά. Επίσης δεχόμαστε συμμετοχές και από σχήματα με πρωτότυπο υλικό και από σχήματα που παίζουν διασκευές.

Δυστυχώς όμως λόγω χώρου δεν θα μπορέσουμε να δεχτούμε σχήματα με drums (έστω και ηλεκτρονικά). Αυτό δεν σημαίνει οτι αποκλείουμε τα κρουστά εν γένει, και η κάθε συμμετοχή με κρουστά θα εξεταστεί κατα περίπτωση.

Τέλος, πέρα από τις συμμετοχές σας σχήματα το Κithara χρειάζεται και την εθελοντική σας προσφορά.
Ζητούνται λοιπόν:
2 φωτογράφοι
2 καμεραμέν
1 γραφίστας

Δηλώσεις επίσης στο festival@kithara.gr.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/12/07, 08:16 από Arg0 »
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #1 στις: 25/11/07, 15:12 »
Σε καμια βδομαδα θα ξερω εαν θα ειμαι εδω η θα λειπω τοτε.. Εαν θα ειμαι εδω, ψηνομαι για φωτογραφος.. ,εαν με θελετε και δεν εχετε βρει μεχρι τοτε φυσικα..

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #2 στις: 25/11/07, 18:50 »
Ρε Ιασονα , να  με συμπαθας δηλαδη αλλα να κανω μια ερωτηση.....

....Αφου ο χωρος του συγκεκριμενου μαγαζιου δεν μας εξυπηρετει πληρως ετσι ωστε να παιξουμε ολοι οσοι θελουμε να παιξουμε γιατι δεν βρισκουμε καποιον αλλο χωρο που να μπορουμε να βαλουμε και τυμπανα?

http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #3 στις: 25/11/07, 20:10 »
Chorrer, δεν θα ειναι "ακουστικο" τοτε. Περα απο αυτο, δεν σημαινει πως επειδη μια μπαντα εχει τυμπανα, πρεπει να ειναι ολοι στην ιδια μοιρα επι σκηνης :/ Να ειμαστε και λιγο λογικοι, εαν ειναι δυνατον.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #4 στις: 25/11/07, 20:46 »
Ισως δεν το διατυπωσα σωστα...

Εμεις ας πουμε ειμαστε 2 κιθαρες , 2 φωνες κι εχουμε βαλει ενα σετ κρουστων στα ηλεκτρικα τυμπανα, τα οποια παιζει η ντραμερ αντι για φυσικα τυμπανα...στα ηλεκτρικα τυμπανα δηλαδη αντι για μποτα, σνερ, κλπ εχουμε κονγκας,ντεφ, ξυλοφωνο κι αλλα .......δηλαδη εμεις δεν ειμαστε "ακουστικο σχημα" ?

....Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που θα υποστηριξει το αντιθετο, ετσι δεν ειναι?
....Πανω σε αυτο λοιπον βασιζομενος και δεδομενου οτι ο Ιασονας ειπε οτι δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε ηλεκτρικα τυμπανα, ρωταω και παλι:

"Εμεις που θελουμε να παιξουμε στο φεστιβαλ γιατι γουσταρουμε το kithara και θελουμε να συμετεχουμε σε τετοιες εκδηλωσεις και ειμαστε κι ενεργα μελη, γιατι πρεπει να αποκλειστουμε και γιατι δεν βρισκουμε εναν αλλο χωρο που να μας εξυπηρετει καλυτερα?"



....Απο την αλλη παλι βεβαια ρε παιδια αμα δεν μας θελετε, οκ......ο σκοπος μας δεν ειναι να δημιουργησουμε προβλημα , ισα ισα να βοηθησουμε θελουμε.

ΥΓ: αυτο με την μοιρα δεν το καταλαβα, μηπως μπορεις να μου το εξηγησεις με λιγο διαφορετικο τροπο?
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #5 στις: 25/11/07, 20:54 »
Σημαινει, πως η σκηνη ισως να μην χωραει ενα σετ απο ηλεκτρικα drums. Και ετσι, εαν μια ακουστικη μπαντα αποφασισει να παιξει με ηλεκτρικη drums, θα πρεπει να την στησει πριν ξεκινησει η εκδηλωση. Αρα, θα κλεισει το χωρο σε αλλους που ισως να εχουν και ενα επιπλεον οργανο, περα απο τις 2 κιθαρες.
Δεν θα ηταν αδικια;

Κανεις δεν μιλησε να μην παιξετε και νομιζω πως ημουν σαφης σε αυτο. Μην δημιουργουνται εντυπωσεις απο το τιποτα, ουτε ιστοριες απο "ραδιο αρβυλα".
Δεν ανηκω εγω στην κριτικη επιτροπη. Στειλτε το demo εκει, και θα αποφασιστει η συμμετοχη σας, οπως και ολων των υπολοιπων που θα στειλουν.

Νομιζω παντως, πως και 2 κιθαρες, θα ειχαν το ιδιο αποτελεσμα...Τελοσπαντων...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #6 στις: 25/11/07, 21:34 »
1. Τα ηλεκτρικα τυμπανα μπορουν καλλιστα να ειναι στημενα (εννοω μοντρισμενα και καλωδιομενα) απο πριν και το μονο που θα χρειαστει θα ειναι να στηθουν πανω στο παλκο και να σταλθει ενα καρφι-καρφι καλωδιο στην κονσολα οπως ολα τα υπολοιπα οργανα...ζυγιζουν μολις 30 κιλα, πραγμα που σημαινει οτι μπορεις να τα σηκωσεις με το ενα χερι και να τα τοποθετησεις στο σημειο που θελεις μεσα σε δευτερολεπτα (αντε να φας κανα πενταλεπτο για να σταθεροποιησεις το πενταλι της μποτας)...κοινως μεχρι να στηθουν και να καλωδιοθουν τα υπολοιπα οργανα θα ειναι ετοιμα και τα τυμπανα.

2. Ενα πιανο εστω και ηλεκτρικο (ή ενα μεγαλο συνθ) πιανει ακριβως τον ιδιο χωρο...και θα πρεπει οντως να στηθει απο πριν επανω στο παταρι...δηλαδη αυτο δεν ειναι αδικια?.....ελτος αν βεβαι αποκλειεται κι αυτο λογου χωρου.

3. Με λιγα λογια , προσπαθεις να μου πεις οτι τελικα ο χωρος ειναι φτιαγμενος για να ανεβουν επανω μονο 2 εγχορδα οργανα? ....αν ειναι ετσι , εξακολουθεις να μου μη μου απαντας γιατι δεν βρισκουμε ενα χωρο που θα καλυπτει καλυτερα τις αναγκες μας.

4. Εσυ μπορει να πιστευεις οτι 2 κιθαρες μπορουν να κανουν την ιδια δουλεια , εγω διαφωνω...κι οπως και να χει το σχημα αποτελειται απο 3 ατομα κι οχι απο 2.

5. Δεν ειπα εγω οτι ανηκεις στην κριτικη επιτροπη...εγω ρωτησα κατι, απαντησες κι εγω συνεχιζω να εχω την ιδια απορια ...και στην τελικη γιατι απαντησες αν δεν εισαι ο αρμοδιος και δεν αφησες καποιον απο αυτους που θα ασχοληθουν με το φεστιβαλ να πει τη γνωμη του?

6. Δεν προσπαθω να δημιουργησω εντυπωσεις...το τονισα και πριν αυτο.....κι αν νομιζεις οτι προσπαθω να κανω κατι τετοιο , συντονιστης εισαι, σβησε ολα τα posts που εκανα στο τοπικ κι εχεις τον λογο μου οτι ουτε θα ξαναγραψω κατι εδω ουτε θα διαμαρτυρηθω για "λογοκρισιες" και τα λοιπα.
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #7 στις: 25/11/07, 22:13 »
1. Εαν περασετε την επιτροπη που θα κρινει τα κομματια, μπορειτε να συννενοηθειτε πως θα τα καταφερετε. Το βλεπω τελειως τεχνικα το θεμα, οχι οργανωτικα.

2. Ακομα δεν ξερουμε καν τι οργανα θα συμμετασχουν. Αντιθετως, εγινε μια αναφορα σε ηλεκτρικα/ακουστικα drums, που οπως και να το κανουμε, δεν πιανουν τον ιδιο χωρο, οσο και να τα τεντωσει ο πληκτρας. Σε αυτο βαζω την προσωπικη μου σφραγιδα.

3. Με λιγα λογια, το Φεστιβαλ οργανωνεται αφιλοκερδως απο τον Arg0 και μονο το οτι καθισε καποιος να δωσει σημασια στις ακουστικες μπαντες που υπαρχουν στο kithara, θα επρεπε να ειναι αξιο συγχαρητηριων και οχι επικρισεων. Εαν οντως μπορειτε να οργανωσετε κατι καλυτερο, σε καποιο αλλο χωρο, χωρις να εισπραξει κανεις χρηματα γι'αυτο και με τον πετυχημενο τροπο που το κανει ο Arg0 ( αποδειξη τα 3 προηγουμενα φεστιβαλ ), καντε το.
Εαν πιστευεις πως θιγεσαι, απλως δεν στελνεις demo και δεν συμμετεχεις. Δεν υποχρεωσε κανεις, κανεναν

4. Αυτο εχει ηδη απαντηθει στο (1).

5. Απαντησα, γιατι απο τη στιγμη που υπαρχει ηδη στο πρωτο post η επισημανση του ΑΜΕΣΑ υπευθυνου, θεωρω πως ειναι τετελεσμενο γεγονος. Και παλι επαναλμβανω, πως κανεις δεν υποχρεωσε κανεναν να συμμετασχει, εαν πιστευει πως οι οροι υποβιβαζουν τη μπαντα που ανηκει.

6. Επαναλαμβανω πως επειδη εχω καποιες παραπανω αρμοδιοτητες σε ορισμενους πινακες, δεν σημαινει πως:
α) μπορω να τις εφαρμοζω σε ολους τους υπολοιπους
β) τις εφαρμοζω φασιστικα και με το "ετσι θελω".

Σημασια εχει να γινει κατανοητο το πρωτο post του Ιασωνα:

Δυστυχώς όμως λόγω χώρου δεν θα μπορέσουμε να δεχτούμε σχήματα με drums (έστω και ηλεκτρονικά). Αυτό δεν σημαίνει οτι αποκλείουμε τα κρουστά εν γένει, και η κάθε συμμετοχή με κρουστά θα εξεταστεί κατα περίπτωση.
Και νομιζω πως ηταν αρκετα κατανοητο.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #8 στις: 27/11/07, 13:44 »
Κατ' αρχάς, ποτέ δεν ήταν ο σκοπός μου να αποκλείσω συγκεκριμένα κάποιο σχήμα, προς θεού δηλαδη...

Κατα δεύτερον, η όλη παρεξήγηση δημιουργήθηκε από μία λανθασμένη διατύπωση από μέρους μου. Όντως μπορεί το stage να χωράει ένα μικρό set ηλεκτρονικών τυμπάνων, αλλά πρέπει να θυμόμαστε οτι τα ηλεκτρονικά τύμπανα δεν είναι σαν τα κανονικά. Έχουν άλλες απαιτήσεις και στο στήσιμο και στην χρήση. Αν είμασταν σε stage τεραστιών διαστάσεων θα τα έβαζα σε rolling risers, θα έπαιρνα και 2 stagehands και θα είχε ο κάθε ντράμμερ το set του. Δυστυχώς όμως δεν είμαστε το MMD... Τουλάχιστον όχι ακόμα...  ;)

Όπως έχει η κατάσταση δεν μπορώ παρά να στήσω 1 drumset ανα ημέρα. Αυτό όμως δημιουργεί προβλήματα. Αν δηλώσουν συμμετοχή 4 μπάντες με τύμπανα τότε ποιός έχει το δικαίωμα να στήσει? Οι drummer με τα ηλεκτρονικά τύμπανα θα επιτρέψουν σε αυτούς με ακουστικά να παίξουν στο ίδιο set? Τις ρυθμίσεις ευαισθησίας που χρειάζεται κάθε drummer στα ηλεκτρονικά ποιός θα τις κάνει? Αν ένας drummer θέλει να προσθέσει κάτι στο set αύτο γίνεται (τεχνικά και από θέμα άδειας του κατόχου της drums)? Αν προκληθεί μια ζημιά ποιός είναι υπεύθυνος, δεδομένου οτι μιλάμε για ένα set αξίας τουλάχιστον 1000€ ?

Όλα αυτά είναι ουσιαστικά τα ερωτήματα που καθιστούν απαγορευτική την ύπαρξη ηλεκτρονικών τυμπάνων. Επειδή όμως δεν ήθελα να απαγορεύσω σε μία μπάντα με drummer την συμμετοχή, εξού και τα κρουστά.

Ελπίζω με την επεξήγηση αυτή το θέμα να λύθηκε.


If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #9 στις: 27/11/07, 21:04 »
Ρε συ Ιασωνα ,ειλικρινα η ερωτηση μου ηταν τελειως σε φιλικο τονο, απλα απορω γιατι δεν ψαξατε για καποιον χωρο που δεν θα ειχαμε τετοιου ειδους περιορισμους....

Ουτως ή αλλως ξερεις οτι δεν μας λειπουν τα live (τουλαχιστον φετος παμε μια χαρα...φτου φτου να μην το ματιαξω :P )...απλα παιξαμε στο πρωτο φεστιβαλ και μας αρεσε στο σκηνικο και θελαμε να στηριξουμε την προσπαθεια.

...σε καμια περιπτωση δεν θελω να δημιουργησω επιπλεον προβληματα κι ουτε θα παρεξηγηθουμε αν δεν παιξουμε, αντιθετως αν δεν παιζουμε καπου αλλου εκεινες τις μερες θα το δωσουμε το παρον μας οπως και να χει.

...και το ξαναλεω , αν νομιζετε οτι τα post αυτα δημιουργουν προβληματα στην ολη προσπαθεια, διαγραψτε τα ...το λεω χωρις ιχνος ειρωνειας.

Φιλικα, Δημητρης  :)
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #10 στις: 28/11/07, 14:54 »
Αν είμασταν σε stage τεραστιών διαστάσεων θα τα έβαζα σε rolling risers, θα έπαιρνα και 2 stagehands και θα είχε ο κάθε ντράμμερ το set του.

απλα απορω γιατι δεν ψαξατε για καποιον χωρο που δεν θα ειχαμε τετοιου ειδους περιορισμους....

Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά μαγαζάκια στην Αθήνα τα οποία να χωράνε πάνω στη σκηνή 4 drum sets... :P :P :P
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #11 στις: 28/11/07, 15:29 »

Με αφορμή την παραπάνω συζήτηση με το Δημήτρη, θα ήθελα να ρωτήσω, τι εννοούμε με τον όρο "ακουστικό" σχήμα?

Ακουστικό ως προς την "συνδεσμολογία" ή ως προς τον ήχο?

Δηλαδή, το μαγαζί δεν θα έχει κάποιο PA? Αν εμφανιστεί (παράδειγμα) ένα σχήμα με 2 κιθάρες τύπου Ovation και 1 ακουστικό μπάσσο (με μαγνήτη όμως), θα μπορεί να παίξει?
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #12 στις: 28/11/07, 16:23 »
Δηλαδή, το μαγαζί δεν θα έχει κάποιο PA? Αν εμφανιστεί (παράδειγμα) ένα σχήμα με 2 κιθάρες τύπου Ovation και 1 ακουστικό μπάσσο (με μαγνήτη όμως), θα μπορεί να παίξει?

Υπάρχει PA.

Αλλιώς θα έλεγα οτι δεν υπάρχει PA και δεν θα άνοιγε καν η κουβέντα περί ηλεκτρονικών τυμπάνων...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #13 στις: 28/11/07, 21:21 »

Δηλαδή, το μαγαζί δεν θα έχει κάποιο PA? Αν εμφανιστεί (παράδειγμα) ένα σχήμα με 2 κιθάρες τύπου Ovation και 1 ακουστικό μπάσσο (με μαγνήτη όμως), θα μπορεί να παίξει?

αν αντι για 1 ακουστικο μπασο, μπει ενα ηλεκτρικο κοντρα μπασο, ισχυει το ιδιο? (μιας και ο ηχος που βγαινει ειναι ιδιος 80-90% με του ακουστικου κοντρα!)

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #14 στις: 29/11/07, 01:06 »
αν αντι για 1 ακουστικο μπασο, μπει ενα ηλεκτρικο κοντρα μπασο, ισχυει το ιδιο? (μιας και ο ηχος που βγαινει ειναι ιδιος 80-90% με του ακουστικου κοντρα!)

Δημήτρη, αρχίζεις να με ανησυχείς, αλλά με έναν ενοχλητικά ευχάριστο τρόπο...  :P :P :P  Περισσότερα αύριο.  ;) ;)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #15 στις: 29/11/07, 10:08 »
αν αντι για 1 ακουστικο μπασο, μπει ενα ηλεκτρικο κοντρα μπασο, ισχυει το ιδιο? (μιας και ο ηχος που βγαινει ειναι ιδιος 80-90% με του ακουστικου κοντρα!)

Ισχύει, ισχύει... Τέτοια να ακούω...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #16 στις: 29/11/07, 10:28 »

Επομένως Ιάσονα, αν κατάλαβα καλά, ο "ακουστικός" προσανατολισμός έχει να κάνει με το ηχητικό αποτέλεσμα και το ύφος, έτσι?

Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #17 στις: 29/11/07, 10:41 »
Επομένως Ιάσονα, αν κατάλαβα καλά, ο "ακουστικός" προσανατολισμός έχει να κάνει με το ηχητικό αποτέλεσμα και το ύφος, έτσι?

Ναι. Το να κάναμε ένα καθαρά "ακουστικό" φεστιβάλ, με την έννοια των μη ενισχυμένων οργάνων θα απαιτούσε έναν πολύ μικρότερο χώρο και μια συμπεριφορά του κοινού ανάλογη ενός κονσέρτου στο Μέγαρο Μουσικής, κάτι το οποίο δεν πιστεύω οτι μας ταιριάζει.

Επειδή, ως κιθαρίστας, μπορώ να κάνω το επόμενο άλμα λογικής θα πω οτι αν υπάρχει συμμετοχή απο σχήμα το οποίο θέλει να χρησιμοποιήσει ηλεκτρικές κιθάρες αλλά με πιεζοηλεκτρικούς μαγνήτες δεν θα ήταν σωστό να το απαγορεύσουμε.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος YrIazz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Funky Blue Quintet
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #18 στις: 30/11/07, 19:12 »
Εγω! Εγω γραφιστα!!!  ;D

Σοβαρα τωρα, εαν δεν εχετε ηδη βρει μπορω να φτιαξω εγω την αφισα..
 :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #19 στις: 30/11/07, 21:23 »
Επειδή, ως κιθαρίστας

Ως τι?  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #20 στις: 30/11/07, 21:24 »
Εγω! Εγω γραφιστα!!!  ;D

Σοβαρα τωρα, εαν δεν εχετε ηδη βρει μπορω να φτιαξω εγω την αφισα..
 :)

Εσύ κυρία μου έχεις και άλλες δουλειές να κάνεις πιο πριν!  ;D ;D

(Πλάκα κάνω παιδιά, είναι πολύ καλή, να την προτιμήσετε!  ;))
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #21 στις: 06/12/07, 09:05 »
λοιπον? (ετσι γενικα ρωταω!)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #22 στις: 06/12/07, 11:23 »
Έχουμε 24 μέρες μέχρι την καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής... (Έτσι γενικά απαντάω ;))
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ageliko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #23 στις: 18/12/07, 23:59 »
καμερα μαν αν θελεται εγω θα ηθελα να συμετεχω. εχω καμερα,μικρη εμπειρια και κανω επεξεργασια του υλικου.
αν δεν εχετε βρει πειτε μου..
επειδη θελετε 2 καμερες ,μπορω να το κανονισω.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ακουστικό Φεστιβάλ του Kithara.gr
« Απάντηση #24 στις: 20/12/07, 08:18 »
Κατόπιν απαίτησης πολλών μελών που θέλουν να συμμετέχουν, επεκτείναμε την καταληκτική ημερομηνία υποβολής demo και αίτησης συμμετοχής μέχρι τις 15 Ιανουαρίου 2008.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
310 Απαντήσεις
84972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:01
από sterghios
34 Απαντήσεις
11880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/07, 14:26
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
12 Απαντήσεις
5731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
26 Απαντήσεις
21115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/09, 10:07
από Sbiblerubleb
5 Απαντήσεις
3660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
0 Απαντήσεις
1709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/12, 16:09
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
3656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/13, 13:39
από MammaMia
0 Απαντήσεις
3084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/13, 22:10
από MammaMia