Αποστολέας Θέμα: Boss RC-50 Mods?  (Αναγνώστηκε 2996 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Boss RC-50 Mods?
« στις: 24/05/12, 01:15 »
Γεια χαρα φορμουμ..
να κανω και εγω μια χαζη ερωτηση. Ξερει κανεις αν γινεται στο looperακι μου να γινει μοντα για να αυξηθει η διαρκεια ηχογράφησης? χλωμό το βλεπω αλλα λεω να το ρωτησω μηπως και ξερει κανει τπτ παραπανω?
ευχαριστω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #1 στις: 24/05/12, 10:15 »
http://www.musiciansfriend.com/derivates/25/001/584/985/DV040_PDF_Copy_boss_RC-50_OM_151044.pdf
Σελίδα 67.
Μπορείς να κάνεις το Rec Mode από Stereo για 24 λεπτά, σε Mono για 49 λεπτά..
Αν το έχεις κάνει ήδη, δυστυχώς είναι game over..
Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο, ένα μηχάνημα αυτής της κατηγορίας και αυτού του όγκου, να μην έχει πάνω από 250MB μνήμης και ιδίως να μην δίνει δυνατότητα να βάζεις εσύ μία κάρτα μνήμης!..
Ήταν ο λόγος που κάποτε προτίμησα το Jamman..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #2 στις: 24/05/12, 14:31 »
σε ευχαριστω adr1ane...προφανως το εχω κανει αλλα ευελπιστούσα οτι θα γινεται κατι...δλδ πιστευεις οτι θα ηταν ανουσιο να απευθυνθώ σε καποιον (π.χ στον telegun) για να δω αν θπαρχει καποια λυση ε?
σε search που εκανα στο google και σε διαφορα φορα δεν βρήκα τιποτα...ουτε καν σαν ερωτηση απο τριτους και εκει καταλαβα οτι μαλλον δεν γινεται...οτι δεν θα ημουν ο μονος "σωτήρας" γαι τοσους φιλους του looper. >:(
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #3 στις: 25/05/12, 10:17 »
...δλδ πιστευεις οτι θα ηταν ανουσιο να απευθυνθώ σε καποιον (π.χ στον telegun) για να δω αν θπαρχει καποια λυση ε?
Πολύ δύσκολο για mod μνήμης, έχω συγκεκριμένη εμπειρία που στο λέω αυτό, έκανα τέτοιες μετατροπές από το 1984.
Πρέπει να έχει ο τεχνικός πολύ καλές γνώσεις ψηφιακών ηλεκτρονικών, και να έχει το πλήρες ψηφιακό σχηματικό, να ξέρει πως να επεκτείνει την μνήμη, που και πως να βάλει τα επιπλέον τσιπάκια, πως να τα τροφοδοτήσει, και μετά από όλα αυτά, μπορεί το λειτουργικό πρόγραμμα που έχει η πεταιλέρα (στο οποίο δενμπορείς να επέμβεις) να μην αναγνωρίζει ή να μην ξέρει να χειριστή την επιπλέον μνήμη.. Περιπέτεια, χωρίς τέλος..
Λυπάμαι.. ξέρω ότι αου αρέσει πολύ γιατί είναι ευέλικτη, αλλά αν τελικά αλλάξεις (που για να θες επιπλέον μνήμη σημαίνει ότι κάνεις εκτεταμμένη χρήση) σε βλέπω για ένα από τα νέα jamman.. μαζί με την προέκταση το 3πλό footswitch για επιπλέον λειτουργικότητα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #4 στις: 25/05/12, 12:27 »
σε ευχαριστω πολυ adr1ane για την αναλυση σου.καταλαβα για να λες εσυ οτι ειναι δυσκολο εγω το μεταφραζω σαν ακατόρθωτο...να σου πω την αληθεια ΕΙΧΑ παραγγείλει το jamman αλλα επειδη ηταν η περίοδος που αλλαζε το jamman 1 σε 2 ακυρωσα την παραγγελία(ειχα παρει το παλιο μοντέλο) και περίμενα απλως να βγει στην αγορα το 2. Αργησε πααααρα πολυ να ερθει ευρωπη,οποτε και πηρα το Rc-50. Υπαρχει και το RC-300 αλλα οπως μαλλον θα ειδες θεωρω πως ειναι τραγικα ακριβο και δεν αξιζει να βαλω απο την τσεπη μπου αλλα 200 για να το παρω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #5 στις: 25/05/12, 12:36 »
To παλιό Jamman το είχα ένα διάστημα μαζί με το 3πλό footswitch και κάποια στιγμή που δεν το χρειάστηκα, το πούλησα.. Αργότερα το μετάνιωσα!.. διότι το νέο (stereo) δεν με ενδιέφερε να είναι stereo ενώ με το 3πλό footswitch έκανα την ίδια δουλειά στο παλιό χωρίς τον επιπλέον χώρο που πιάνει στο PB το Stereo..
Παράλληλα το JamMan Delay FX θεωρώ ότι έχει βάλει πολλά άσχετα πάνω, που τα πληρώνεις τσάμπα, διότι ποιός έχει εφαρμογή για το JamMan Delay FX και δεν έχει ήδη delay!.. κανένας.
To RC 300 φαίνεται απίθανο, αλλά εφένός μυαλό  δεν βάλανε να βάλουν είσοδο για κάρτα επέκτασης, και επίσης ΠΑΡΑ πολύ ακριβό.. πρέπει να έχεις να κάνεις μόνος σου παράσταση σε μπαρ κάθε βράδυ για να δικαιολογήσεις την αγορά του!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Boss RC-50 Mods?
« Απάντηση #6 στις: 25/05/12, 13:09 »
To παλιό Jamman το είχα ένα διάστημα μαζί με το 3πλό footswitch και κάποια στιγμή που δεν το χρειάστηκα, το πούλησα.. Αργότερα το μετάνιωσα!.. διότι το νέο (stereo) δεν με ενδιέφερε να είναι stereo ενώ με το 3πλό footswitch έκανα την ίδια δουλειά στο παλιό χωρίς τον επιπλέον χώρο που πιάνει στο PB το Stereo..
Παράλληλα το JamMan Delay FX θεωρώ ότι έχει βάλει πολλά άσχετα πάνω, που τα πληρώνεις τσάμπα, διότι ποιός έχει εφαρμογή για το JamMan Delay FX και δεν έχει ήδη delay!.. κανένας.
To RC 300 φαίνεται απίθανο, αλλά εφένός μυαλό  δεν βάλανε να βάλουν είσοδο για κάρτα επέκτασης, και επίσης ΠΑΡΑ πολύ ακριβό.. πρέπει να έχεις να κάνεις μόνος σου παράσταση σε μπαρ κάθε βράδυ για να δικαιολογήσεις την αγορά του!..

+100000
μακαρι καποιος στον κοσμο να κανει μοντα για να ανεβασει την μνημη..εκει να δει αν θα βαλουν μυαλο η οχι.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/07, 19:42
από Σιδηρόπουλος
3 Απαντήσεις
3529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/07, 01:59
από giorgos_z
mods se boss pedals

Ξεκίνησε από kabamaru-x- Εφέ

12 Απαντήσεις
6810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/07, 00:30
από MakisSRV
VODKA MODS!

Ξεκίνησε από ACHIEVE PERFECTION Εφέ

5 Απαντήσεις
3597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 02:57
από ACHIEVE PERFECTION
Mods σε wah wah...

Ξεκίνησε από TASOSGR Εφέ

7 Απαντήσεις
3845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 09:58
από jkstigma
Mods

Ξεκίνησε από Conception Εφέ

2 Απαντήσεις
2398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 14:59
από Σκίρων
1 Απαντήσεις
2055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 16:39
από RORY GALLAGHER
Boss me25-boss me70

Ξεκίνησε από LiveToPlayLive Εφέ

18 Απαντήσεις
7617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/12, 16:05
από billits
Dunlop CryBaby wah mods

Ξεκίνησε από zeoy Εφέ

6 Απαντήσεις
3867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/14, 19:24
από zeoy
158 Απαντήσεις
37640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/18, 21:37
από panixgr