Αποστολέας Θέμα: Πέθανε η Amy Winehouse  (Αναγνώστηκε 14249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #25 στις: 25/07/11, 22:06 »

Παρ' όλα αυτά έχω ζήσει ουκ ολίγους καλλιτέχνες να δίνουν εκπληκτικές συναυλίες καθαροί. Και μάλιστα όχι μόνο από ναρκωτικά, όπου αν πραγματικά θες μπορείς να κρατηθείς μακρυά απλά ξεκόβοντας από τη ζωή σου αυτούς που αποτελούν κακή επιρροή αλλά και από το αλκοόλ. Μάλιστα θεωρώ το αλκοόλ ακόμα πιο δύσκολο ψυχολογικά να το κόψεις σε μία δουλειά όπου κάθε βράδυ θα παίζεις σε άλλο μαγαζί και θα βρίσκεσαι σε συνεχή επαφή με κάτι που είναι και νόμιμο.








I rest my case! Περιμενα καποιον να βγει και να το πει επιτελους αυτο, γιατι μετα το γνωστο θεμα "Ναρκωτικα και μουσικη" δε θα εκανα ξανα τον κοπο να εξηγησω πως τα ναρκωτικα δεν ειναι παρα ενα "δεκανικι" ( οπως σωστα ειπες Ιασωνα ), οχι ομως και η γεννησιουργος αιτια ολων των κομματιων που ακουμε απο τους αγαπημενους μας μουσικους!

Δεν ειναι τυχαιο πως και μεγαλες μπαντες ( και σε ηλικια, και σε δοξα ) εχουν τις κακες κι αναποδες στιγμες τους, ομως ολοι οι μουσικοι της φροντισαν κατα καιρους να περνανε φασεις αποτοξινωσης απο τα ναρκωτικα ( ξεκινωντας απο Rolling Stones και φτανοντας μεχρι και David Gilmour ), διοτι ηξεραν πως το μυστικο της επιτυχιας δεν ειναι το ναρκωτικο αλλα η ιδια η δυναμη του μυαλου και της καρδιας τους!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #26 στις: 26/07/11, 02:45 »
Καμια εκπληξη δε ου προκαλει το γεγονος, δυστυχως, ημουν σιγουρος εδω και μηνες οτι θα συνεβαινε στο αμεσο μελλον. Την ειδα την ειδηση απο πολυ νωρις στα ξενα ειδησεογραφικα websites, αλλα δεν ηθελα να το ποσταρω εδω, για να μη λεει η Space Dementia οτι ειμαι κακεντρεχης ( ;D ).

Κριμα, βεβαια, για την κοπελα...κριμα, γιατι ποτε δε φανηκε να καταλαβαινει οτι κανει κακο μονο στον εαυτο της. RIP
Τα ίδια ακριβώς θα έλεγα, το έμαθα από πολύ νωρίς (απλά δεν ήμουν σπίτι να το ποστάρω :P ), αλλά δεν με εξέπληξε το γεγονός. Κρίμα, αλλά ήταν θέμα χρόνου και δεν έδειξε ποτέ να το καταλαβαίνει

ενας εθισμενος ανθρωπος δεν μπορει να το καταλαβει. αυτα τα αφοριστικα ''ηταν θεμα χρονου'' δεν τα καταλαβαινω...βλεπουμε αλλους και αλλους και αναρωτιόμαστε πώς ζουν ακομα...  :P

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #27 στις: 26/07/11, 02:46 »
μεγαλη απωλεια, ας αναπαυθει στο club των 27  0:)

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #28 στις: 26/07/11, 19:27 »
Garvin είχε πάρα πολλά προβλήματα υγείας. Οι πνεύμονες της δε λειτουργούσαν σωστά λόγω τσιγάρου και κρακ και είχε και θεματάκια με συκώτια και διάφορα.
Κάπου στη wiki αναφέρει ότι της είχε πει ο γιατρός της ότι δε θα τα πατήσει τα 30 αν συνεχίσει.

Επίσης, κάποιος είπε 27 ήταν δε μπορούσε να το κάνει. Παιδιά, μη λέμε χαζά. Οι (σωστοί) γονείς χαρακτηρίζονται από ανιδιοτέλεια και απίστευτο πείσμα.
Έχω ακούσει περιπτώσεις που οι γονείς έχουν σηκώσει και δίκαννο για να κρατήσουν το παιδί στο σπίτι μακριά από τα πάντα. Η κοπέλα γενικώς είχε προβλήματα και ας μη λέμε πολλά γιατί η toxscreen θέλει καιρό ακόμη και μέχρι στιγμής πέθανε από άγνωστα αίτια.

Τι βολικό για έναν κακόφημα ναρκωμανή να πεθάνει ε; Αν είχε εχθρούς πόσο θα τους βόλευε... ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #29 στις: 26/07/11, 20:28 »
αυτα τα αφοριστικα ''ηταν θεμα χρονου'' δεν τα καταλαβαινω...


ΝΑΙ ΗΤΑΝ θέμα χρόνου  ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #30 στις: 27/07/11, 01:19 »
ενας εθισμενος ανθρωπος δεν μπορει να το καταλαβει. αυτα τα αφοριστικα ''ηταν θεμα χρονου'' δεν τα καταλαβαινω...βλεπουμε αλλους και αλλους και αναρωτιόμαστε πώς ζουν ακομα...  :P
Η Αmy Whinehouse δεν είναι απλά άλλο ένα πρεζάκι, είναι μια τεράστια διασημότητα που περιτριγυρίζεται από εκατοντάδες άτομα και γιατρούς για να την προστατεύουν, το ίδιο συμβαίνει με όλους τους διάσημους. Συνεπώς δεν είναι τόσο θέμα αντίληψης. Τα ναρκωτικά στους διάσημους και τα ναρκωτικά γενικά δεν είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Αλλά όπως την βλέπαμε πια στις συναυλίες και στα βίνετο κτλ, είχε ξεπεράσει τα όρια και ναι, φαινόταν θέμα χρόνου πλέον.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #31 στις: 27/07/11, 15:32 »
δυστυχώς, ήταν όντως θέμα χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #32 στις: 27/07/11, 16:51 »
Πράγματι,ήταν θέμα χρόνου(cooooombo).

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #33 στις: 28/07/11, 14:10 »
γενικα για οσους ειναι εθισμενοι ειναι θεμα χρονου

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #34 στις: 28/07/11, 14:12 »
Βεβαια οι γονεις της θα δημιουργησουν ενα ιδρυμα αποτοξινωσης και υποστηριξης ατομων με εθισμο στις ναρκωτικες ουσιες! Τους αξιζουν συγχαρητηρια γιατι μπορει οι ιδιοι να μη καταφεραν να βοηθησουν τη κορη τους οπως μπορουσαν, ομως θα βοηθησουν δεκαδες ανθρωπους που θελουν να σωθουν αλλα δεν βρισκουν τη δυναμη και το θαρρος να το κανουν!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #35 στις: 28/07/11, 14:27 »
rip Amy.. απο τις μεγαλυτερες, αν οχι η μεγαλυτερη, γυναικεια φωνη που περασε την δεκαετία που διανύουμε.

εν τω μεταξύ θα πεταχτώ λίγο off topic ποια τραγουδια επιτυχίες έχουν γραφτεί ξενέρωτα?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #36 στις: 28/07/11, 14:44 »
εν τω μεταξύ θα πεταχτώ λίγο off topic ποια τραγουδια επιτυχίες έχουν γραφτεί ξενέρωτα?
Δεν μπορείς να ξέρεις υπό τι συνθήκες γράφει ο κάθε μουσικός την μουσική του και αν όλα του τα τραγούδια γράφονται όταν είναι μαστουρωμένος/μεθυσμένος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #37 στις: 28/07/11, 15:06 »
Πολλά θέματα μαζεμένα...Πρώτα απ'όλα κρίμα για έναν νέο άνθρωπο και μετά για τον καλλιτέχνη. Βέβαια λογικό είναι ότι αυτή η ιδιότητα την έφερε στα σπίτια μας και την έκανε "δικό μας" άνθρωπο, οπότε γι αυτό και το συζητάμε...
 
Μετά το θέμα ναρκωτικά και έμπνευση...Μισή αλήθεια...Ο καλλιτέχνης για να είναι πραγματικός καλλιτέχνης καλείτε να εκφράσει τα συναισθήματα που δεν μπορούμε να εκφράσουμε οι περισσότεροι που είμαστε μετρίως ή ολικώς συναισθηματικά...ανάπηροι. Αυτό λοιπόν που οι περισσότεροι από εμάς το φοβόμαστε, έχουμε απαίτηση από αυτόν να το κάνει κάθε βράδυ, σε κάθε παράσταση , σε κάθε ηχογράφηση, σε κάθε δημόσια εμφάνιση, κλπ.κλπ.κλπ . Για να μπορέσει ένας άνθρωπος να "ξεγυμνώνεται" κάθε φορά μπροστά μας, καταλαβαίνετε ότι προυποθέτει πολλά και δύσκολα πράγματα. Πρέπει να έχεις νικήσει όλα σου τα "τέρατα". Τις ανασφάλειές σου για την εξωτερική σου εμφάνιση. Τις ανασφάλειες για το ταλέντο σου. Τις ανασφάλειές σου για τη γνώμη που έχουν οι άλλοι για σένα ακόμα και για τη προσωπική σου ζωή ( π**αράτσι, περιοδικά,τηλεοράσεις). Αλλά προπάντων την ανασφάλεια για το επόμενό σου βήμα. Θα έχω έμπνευση; Κι αν αποτύχω ;
Εδώ έρχονται τα ναρκωτικά (και το αλκοόλ μη το ξεχνάμε , δεν κάνει λίγη ζημιά κι αυτό), τα οποία "βοηθούν", με τα γνωστά αποτελέσματα. Και ναι αυτό το ταξίδι στο υποσυνείδητο, δίνει έμπνευση, κάποια έμπνευση , αλλά με ποιό τίμημα ; Αξίζει το κόστος ; Αν δηλαδή δεν είχαν γραφτεί κάποια αριστουργήματα και δεν τα είχαμε ακούσει ποτέ, θα μας έλειπαν; Αν σας ρώταγα  τι είναι πιο σημαντικό, ένα αριστούργημα που δεν έχεις ακούσει, ή η ζωή ενός καλλιτέχνη, τι θα μου απαντούσατε; Προφανής η απάντηση; Μάλλον...όχι βέβαια ότι παίρνω και όρκο....
Το σίγουρο πάντως είναι ότι έμπνευση , κάποια έμπνευση, μπορείς να την έχεις και χωρίς ουσίες...Κι ότι μπορείς να γράψεις αριστουργήματα, πάλι χωρίς ουσίες. Θέλει ένα χτίσιμο χαρακτήρα, θέλει εμπειρίες, θέλει καλλιέργεια, θέλει πειθαρχία, θέλει αφοσίωση, θέλει ενδοσκόπηση, θέλει αυτογνωσία και πάνω απ'όλα θέλει άνευ όρων αγάπη για τη τέχνη σου. Φυσικά και όλα αυτά είναι πολύ πιο δύσκολα από το να πάρεις μιά δόση, αλλά είναι μόνιμα και σε κάνουν πολύ καλύτερο άνθρωπο, αλλά βασικά δεν κινδυνεύεις να πεθάνεις από αυτά...τις περισσότερες φορές!
 
Το θέμα με τους γονείς. Θα συμφωνήσω με τον Βραζίλη και τον Υπνοβάτης. Δέχομαι αυτά που λένε κάποια παιδιά, ότι "όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος", αλλά πρέπει να δεχτούμε κιόλας ότι όταν έχεις ένα παιδί, 17,27,37,47 χρονών, είναι πάντα παιδί σου και έχεις ευθύνες...Εγώ προσωπικά θα βούταγα τη κόρη μου έτσι μαστουρωμένη ( οπότε με μειωμένες αντιστάσεις) θα την έβαζα στο αυτοκίνητο, μετά σε ένα πλοίο και θα την πήγαινα σε ένα ερημονήσι μαζί με γιατρούς και νοσοκόμες ( γιατί θα είχα και λεφτά να το κάνω) και ας μου έκανε μετά μήνυση για απαγωγή... Μη τρελλαθούμε κιόλας. Δικαιολογώ  όποιον δεν έχει κάνει παιδί, αλλά επειδή έγώ έχω και επειδή εχθές δεν με άφησε όλη νύχτα να κλείσω μάτι γιατί δεν κοιμόταν αν δεν την είχα αγκαλιά, ε ....Σιγά μην την αφήσω να μου λοιώνει κάθε μέρα και να περιμένω στωικά το μοιραίο. Δεν ξέρω, είναι θέμα εθνικής κουλτούρας; Ανθρωπιάς; Ή απλής μαλ***ας στον εγκέφαλο; Ότι κι αν είναι εγώ έτσι θα έκανα. Τέλος πάντων.
 
Βραζίλη να την ακούσεις την Amy γιατί δεν ήταν μόνο σπουδαία τραγουδίστρια αλλά και σπουδαία τραγουδοποιός. Κατάφερε ένα παλιομοδίτικο και γνώριμο είδος, να το κάνει να ακούγεται πολύ σύγχρονο πολύ ενδιαφέρον και καθόλου παρωχημένο . Το αντίθετο. Με έναν πολύ δυναμικό και εμπνευσμένο τρόπο. Τραγούδια που περιμένεις να ακούσεις σε ένα παλιό juke box , αλλά τελικά πολύ πολύ σύγχρονα και ικανά να εκφράσουν μιά ολόκληρη εποχή, αλλά να συγκινούν ταυτόχρονα μιά μεγάλη γκάμα ηλικιών. Amy Winehouse r.i.p .
« Τελευταία τροποποίηση: 28/07/11, 16:47 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #38 στις: 28/07/11, 18:55 »
rip Amy.. απο τις μεγαλυτερες, αν οχι η μεγαλυτερη, γυναικεια φωνη που περασε την δεκαετία που διανύουμε.

εν τω μεταξύ θα πεταχτώ λίγο off topic ποια τραγουδια επιτυχίες έχουν γραφτεί ξενέρωτα?

περισσοτερα απ' οσα φανταζεσαι. εχουν ρωτησει και τον ville και τους εχει πει οτι ποτε δεν εχει γραψει πιωμενος, διοτι πολυ απλα τα χερια του δεν ηταν σε θεση να παιξουν σωστα την κιθαρα...κατι αντιστοιχο ειχε πει και ο vai. αλλο το πως μπορει να βγαινει κανεις στη σκηνη, και αλλο οταν γραφει. αλλωστε ακομα και το ''ξενερωτα'' σχετικο ειναι... αλλο πινω δυο τρια ποτακια να χαλαρωσω και ισως μου ρθει καποια εμπνευση, αλλο ειμαι αλκοολικος  8)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #39 στις: 28/07/11, 19:00 »
http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=412789&h1=true

ωραια ηλιθιοτητα...μονο τα μεταγραφικα του αστερα δεν συνδυασε...  :P

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #40 στις: 28/07/11, 21:12 »
http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=412789&h1=true

ωραια ηλιθιοτητα...μονο τα μεταγραφικα του αστερα δεν συνδυασε...  :P



Το 'χει χάσει ο Δανίκας μάλλον. Δηλαδή θέλει να μας πει ότι μεταξύ του να σηκώνεις τηλέφωνα 50 χρόνια και του να θες 5g κόκα και ένα μπουκάλι βότκα με το που θα ανοίξεις το μάτι σου δεν υπάρχει άλλος δρόμος και ότι το 2ο είναι εξυπνάδα ::)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #41 στις: 28/07/11, 21:19 »
Και μονο που τον διαβαζετε, αξια του δινετε...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #42 στις: 28/07/11, 21:44 »

 
Το θέμα με τους γονείς. Θα συμφωνήσω με τον Βραζίλη και τον Υπνοβάτης. Δέχομαι αυτά που λένε κάποια παιδιά, ότι "όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος", αλλά πρέπει να δεχτούμε κιόλας ότι όταν έχεις ένα παιδί, 17,27,37,47 χρονών, είναι πάντα παιδί σου και έχεις ευθύνες...Εγώ προσωπικά θα βούταγα τη κόρη μου έτσι μαστουρωμένη ( οπότε με μειωμένες αντιστάσεις) θα την έβαζα στο αυτοκίνητο, μετά σε ένα πλοίο και θα την πήγαινα σε ένα ερημονήσι μαζί με γιατρούς και νοσοκόμες ( γιατί θα είχα και λεφτά να το κάνω) και ας μου έκανε μετά μήνυση για απαγωγή... Μη τρελλαθούμε κιόλας. Δικαιολογώ  όποιον δεν έχει κάνει παιδί, αλλά επειδή έγώ έχω και επειδή εχθές δεν με άφησε όλη νύχτα να κλείσω μάτι γιατί δεν κοιμόταν αν δεν την είχα αγκαλιά, ε ....Σιγά μην την αφήσω να μου λοιώνει κάθε μέρα και να περιμένω στωικά το μοιραίο. Δεν ξέρω, είναι θέμα εθνικής κουλτούρας; Ανθρωπιάς; Ή απλής μαλ***ας στον εγκέφαλο; Ότι κι αν είναι εγώ έτσι θα έκανα. Τέλος πάντων.
 

ποτε μην εισαι απολυτος για κατι που δεν σου εχει συμβει.
οταν ερθει η ωρα να βρεθεις αντιμετωπος με καποια παρομοια κατασταση σαν πατερας να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις την ανεση να σκεφτεσαι σωστα.
γιατι σωστα τα λες αλλα...
(ξερω καποιον πατερα που πηγαινε Αθηνα να παρει την δοση για το γιο του μονος του για να μην αυτοκτονησει.
η καταληξη του φανταζεσαι ποια ειναι σημερα)

βεβαιως και εχουν ευθυνη οι γονεις που καταντησε ετσι αλλα προσωπκα οτι και να μου εχουν πει οι γονεις μου
αν ηθελα να ειχα μπλεξει θα ειχα μπλεξει.
οι επιλογες ειναι δικες μας και δεν φταιει κανενας αλλος για τα λαθη μας.

διαβαζοντας παλια μια συνεντευξη του Kirk Hammett ελεγε μεταξυ αλλων
'' επαιρνα ναρκωτικα καποια φαση γιατι επρεπε να παρω''

φυσικα ειναι κριμα για την κοπελα που εφυγε τοσο νεα, αλλα δυστυχως φευγουν τοσα αλλα παιδια καθημερινως και δεν
ασχολειται ο κοσμος .

και για το μουσικο μερος της ιστοριας να πω οτι η φωνης της δεν αξιζε για τοσο πολυ συζητηση. (γνωμη μου )


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #43 στις: 29/07/11, 00:17 »
Μόνο μιά διαφωνία let me know. Εγώ δεν μιλάω για κουβέντες. Μιλάω για πράξεις. Ότι κι αν λες σαν γονιός ίσως δεν έχει σημασία. Αλλά αυτά που κάνεις σαν γονιός έχουν τεράστια. Το παράδειγμα που δίνεις , έχει να κάνει με πράξη , ανώφελη και εντελώς λανθασμένη. Τον σκοτώνω με τα ίδια μου τα χέρια λίγο λίγο, για να μην αυτοκτονήσει με μιάς...
Από εκεί και πέρα ο κόσμος ασχολείτε με τα παιδιά που φεύγουν, απλά αυτό που αλλάζει είναι οι αριθμοί. Λογικό να ασχολείσε με κάποιον που ξέρεις. Ένας θάνατος από ναρκωτικά επηρεάζει έναν κύκλο ανθρώπων. Στη περίπτωση ενός "επωνύμου" αυτός ο κύκλος αναπόφευκτα είναι πιο μεγάλος.
Όσο για το μουσικό μέρος, γνώμη σου και ως τέτοια απόλυτα σεβαστή. Εγώ διαφωνώ βέβαια , οπότε και αυτό σεβαστό.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #44 στις: 29/07/11, 00:19 »
και για το μουσικο μερος της ιστοριας να πω οτι η φωνης της δεν αξιζε για τοσο πολυ συζητηση. (γνωμη μου )

 
Σεβαστή η άποψή σου, αλλά θα διαφωνήσω. :) Μιλάμε για μια γυναίκα που ήτανε λευκή και δη αγγλίδα, δεν είχε σχετικά βιώματα (λογικά) και τραγουδούσε σαν μαύρη κάνοντας απίστευτους τζαζ αυτοσχεδιασμούς! Είναι δυνατόν μια τέτοια φωνή να είναι αδιάφορη? Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση, έτσι?  :) Απλά πιστεύω ότι τέτοια φωνή είχαμε να ακούσουμε από την εποχή της Nina Simone... Προσωπική άποψη πάντα... Αλλά έτσι από περιέργεια, θα ήθελες να το αιτιολογήσεις αυτό?  :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #45 στις: 29/07/11, 17:30 »
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #46 στις: 29/07/11, 17:46 »
Mackisias, space dementia φυσικα και δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.
αλιμονο αν αρεσαν σε ολους οι ιδιοι τραγουδιστες.

πως να σου αιτιολογησω οτι δεν μου αρεσε ουτε η φωνη της ουτε η μουσικη της? (το δεν μου αρεσε δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστη,απλα δεν μου καθεται στο αυτι με τιποτα)

ειναι σαν να με ρωτας γιατι δεν σου αρεσουν οι rolling stones που τους γουσταρει ο μισος πλανητης και εγω δεν τους αντεχω ουτε 10 λεπτα. :-\
δεν υπαρχει γιατι απλα δεν μου αρεσε το επιπεδο που την τοποθετουν.
και για να ειμαι και ειλικρινης εχω ακουσει καπου στα 10 τραγουδια της και οχι ολα.

αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι αρκετοι γνωστοι μου μιλανε για την συγχωρεμενη οτι μπηκε και αυτοι στο κλαμπ των ''star''
που πεθαναν προωρα.
οταν τους ρωταω αν εχουν ακουστα τον Stevie Ray Vauqhan  η απαντηση ειναι :
ε! ναι και αυτος απο ναρκωτικα πηγε

φταιω εγω που τους ριχνω μπινελικια μετα?

αυτα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #47 στις: 29/07/11, 18:23 »
Mackisias, space dementia φυσικα και δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.
αλιμονο αν αρεσαν σε ολους οι ιδιοι τραγουδιστες.

πως να σου αιτιολογησω οτι δεν μου αρεσε ουτε η φωνη της ουτε η μουσικη της? (το δεν μου αρεσε δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστη,απλα δεν μου καθεται στο αυτι με τιποτα)

ειναι σαν να με ρωτας γιατι δεν σου αρεσουν οι rolling stones που τους γουσταρει ο μισος πλανητης και εγω δεν τους αντεχω ουτε 10 λεπτα. :-\
δεν υπαρχει γιατι απλα δεν μου αρεσε το επιπεδο που την τοποθετουν.
και για να ειμαι και ειλικρινης εχω ακουσει καπου στα 10 τραγουδια της και οχι ολα.

αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι αρκετοι γνωστοι μου μιλανε για την συγχωρεμενη οτι μπηκε και αυτοι στο κλαμπ των ''star''
που πεθαναν προωρα.
οταν τους ρωταω αν εχουν ακουστα τον Stevie Ray Vauqhan  η απαντηση ειναι :
ε! ναι και αυτος απο ναρκωτικα πηγε

φταιω εγω που τους ριχνω μπινελικια μετα?

αυτα!  ;)

Kοιτα αμα σκεφτεις τι θεωρειται "star" τη σημερον ημερα δεν πρεπει να εκπλησεσσαι με το οτιδηποτε.....ειδικα αν καποιος πεθανει ασχετα απο το τι ηταν...του πλεκουν διθυραμβους.Τες πα γουστα ειναι αυτα.....δεν υπαρχει αντικειμενικο κριτηριο.
Οσο για τα ναρκωτικα και τις καταχρησεις.....καλο το περιβαλλον καλη η σωστη διαπαιδαγωγηση κτλ κτλ..αλλα αν ο ανθρωπος ειναι...καλωδιωμενος προς την καταστροφη..δεν τον σωζει τιποτα.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #48 στις: 02/08/11, 04:12 »

αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι αρκετοι γνωστοι μου μιλανε για την συγχωρεμενη οτι μπηκε και αυτοι στο κλαμπ των ''star''
που πεθαναν προωρα.
οταν τους ρωταω αν εχουν ακουστα τον Stevie Ray Vauqhan  η απαντηση ειναι :
ε! ναι και αυτος απο ναρκωτικα πηγε

φταιω εγω που τους ριχνω μπινελικια μετα?

αυτα!  ;)

Μεγάλη ατάκα! Πες τα!!!

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Πέθανε η Amy Winehouse
« Απάντηση #49 στις: 02/08/11, 08:28 »

οταν τους ρωταω αν εχουν ακουστα τον Stevie Ray Vauqhan  η απαντηση ειναι :
ε! ναι και αυτος απο ναρκωτικα πηγε

φταιω εγω που τους ριχνω μπινελικια μετα?

αυτα!  ;)


Μονο που ο SRV δεν πηγε απο ναρκωτικα, αλλα επειδη επεσε το ελικοπτερο στο οποιο βρισκοταν...και αν θυμαμαι καλα ηταν σε φαση που ειχε ξεπερασει τα ναρκωτικα, ηταν καλα απο αυτην την αποψη...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
15975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/05, 17:07
από @Morpheus@
18 Απαντήσεις
7666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/07, 21:38
από pegasus
0 Απαντήσεις
1831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/07, 13:53
από freemind
8 Απαντήσεις
3804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/08, 19:52
από penoktonos
1 Απαντήσεις
2174 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 21:45
από Kelly Z
16 Απαντήσεις
5780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/09, 02:43
από Vaiking
10 Απαντήσεις
4351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/09, 22:04
από studio54
7 Απαντήσεις
3821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/11, 12:04
από Eagle Of Kamelot
7 Απαντήσεις
2262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/12, 00:04
από Mrs Brightside
1 Απαντήσεις
1697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/12, 13:07
από Dr Wolf