Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2009  (Αναγνώστηκε 40996 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #75 στις: 28/06/09, 23:07 »
Highlight της χθεσινής βραδιάς ήταν όταν ο molko πέταξε έξω τον ιπποκρατη ( φωτογραφος ) γιατί απλά δεν του άρεσε η φάτσα του...

Σοβαρά? Καλά η κοντή έχει γίνει τελείως diva...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #76 στις: 28/06/09, 23:53 »
Highlight της χθεσινής βραδιάς ήταν όταν ο molko πέταξε έξω τον ιπποκρατη ( φωτογραφος ) γιατί απλά δεν του άρεσε η φάτσα του...

Σοβαρά? Καλά η κοντή έχει γίνει τελείως diva...

 :P ;D :P
Εκεί που τραγούδαγε τον δείχνει και του λέει στο περίπου "you f**k**g κατι ( δεν θυμαμαι ακριβώς τη λέξη ) leave now"... και αμέσως πετάγεται ένας σεκιουριτάς της μπαντας και τον διώχνει από μπροστα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #77 στις: 29/06/09, 14:42 »

 :P ;D :P
Εκεί που τραγούδαγε τον δείχνει και του λέει στο περίπου "you f**k**g κατι ( δεν θυμαμαι ακριβώς τη λέξη ) leave now"... και αμέσως πετάγεται ένας σεκιουριτάς της μπαντας και τον διώχνει από μπροστα...

Σεκιουριτάς της μπάντας? Κουβαλάει και μπράβους δλδ τώρα?

Α και κάτι άλλο:

Αθήνα 29/6/2008

Η χυδαία και συντονισμένη επίθεση που δεχόμαστε από την ατυχέστατη ακύρωση της συναυλίας των Depeche Mode συνεχίζεται μέχρι σήμερα με την αδιανόητη επίθεση που δέχεται το Rockwave Festival !

Ενώ αυτή τη στιγμή αυτονόητα εκφράζεται συμπάθεια τόσο από τα ΜΜΕ όσο και από την κοινή γνώμη σε όλους όσους έχουν πληγεί από τα ακραία για την εποχή καιρικά φαινόμενα, σε παράλληλο χρόνο τρείς -αν όχι πληρωμένοι τότε σίγουρα υποκινούμενοι -«δημοσιογράφοι», αποπειρούνται να διαστρεβλώσουν τα γεγονότα της 28ης Ιουνίου και να ρίξουν λάσπη στην εταιρία και το Rockwave Festival.

Καταγγέλλουμε τους κύκλους που υποκινούν αυτές τις ανήκουστες επιθέσεις και στέλνουμε ένα μήνυμα σε αυτούς , που όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά ποιοι είναι...

Ο πολιτισμός δεν γίνεται από αχυρανθρώπους ούτε από γκάνγκστερ.

Αυτή η επίθεση βλάπτει και επηρεάζει στο σύνολο της το επίπεδο και την πολιτιστική παραγωγή στη χώρα μας .

Τα αποτελέσματα αυτής της επίθεσης δυστυχώς θα τα δούμε όλοι μας στο μέλλον και τότε δεν θα υπάρχει χώρος για ειρωνείες και χαμόγελα...

Το μόνο που υπάρχει είναι οι δεκάδες χιλιάδες fans που ήταν μαζί μας την πρώτη μέρα του Rockwave. Αυτοί που έζησαν την εμπειρία του Festival και άκουσαν μαζί μας τους Placebo , τον Μοby τους Gogol Bordelo και όλους τους άλλους πάνω από τη σκηνή να μιλούν για το Rockwave με τα πιο θερμά λόγια.

Αυτή είναι η δύναμη μας.

Νίκος Λώρης
DIDI MUSIC

Πηγή: www.mixtape.gr
« Τελευταία τροποποίηση: 29/06/09, 15:17 από Arg0 »
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #78 στις: 29/06/09, 15:35 »
ξέρει κανείς Playlist για slipknot, mastodon, down?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #79 στις: 29/06/09, 15:39 »
ξέρει κανείς Playlist για slipknot, mastodon, down?
http://lmgtfy.com/?q=Slipknot+playlist+tour+2009 εδω εισαι
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #80 στις: 29/06/09, 16:13 »

 :P ;D :P
Εκεί που τραγούδαγε τον δείχνει και του λέει στο περίπου "you f**k**g κατι ( δεν θυμαμαι ακριβώς τη λέξη ) leave now"... και αμέσως πετάγεται ένας σεκιουριτάς της μπαντας και τον διώχνει από μπροστα...

Σεκιουριτάς της μπάντας? Κουβαλάει και μπράβους δλδ τώρα?

Α και κάτι άλλο:

Αθήνα 29/6/2008

Η χυδαία και συντονισμένη επίθεση που δεχόμαστε από την ατυχέστατη ακύρωση της συναυλίας των Depeche Mode συνεχίζεται μέχρι σήμερα με την αδιανόητη επίθεση που δέχεται το Rockwave Festival !

Ενώ αυτή τη στιγμή αυτονόητα εκφράζεται συμπάθεια τόσο από τα ΜΜΕ όσο και από την κοινή γνώμη σε όλους όσους έχουν πληγεί από τα ακραία για την εποχή καιρικά φαινόμενα, σε παράλληλο χρόνο τρείς -αν όχι πληρωμένοι τότε σίγουρα υποκινούμενοι -«δημοσιογράφοι», αποπειρούνται να διαστρεβλώσουν τα γεγονότα της 28ης Ιουνίου και να ρίξουν λάσπη στην εταιρία και το Rockwave Festival.

Καταγγέλλουμε τους κύκλους που υποκινούν αυτές τις ανήκουστες επιθέσεις και στέλνουμε ένα μήνυμα σε αυτούς , που όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά ποιοι είναι...

Ο πολιτισμός δεν γίνεται από αχυρανθρώπους ούτε από γκάνγκστερ.

Αυτή η επίθεση βλάπτει και επηρεάζει στο σύνολο της το επίπεδο και την πολιτιστική παραγωγή στη χώρα μας .

Τα αποτελέσματα αυτής της επίθεσης δυστυχώς θα τα δούμε όλοι μας στο μέλλον και τότε δεν θα υπάρχει χώρος για ειρωνείες και χαμόγελα...

Το μόνο που υπάρχει είναι οι δεκάδες χιλιάδες fans που ήταν μαζί μας την πρώτη μέρα του Rockwave. Αυτοί που έζησαν την εμπειρία του Festival και άκουσαν μαζί μας τους Placebo , τον Μοby τους Gogol Bordelo και όλους τους άλλους πάνω από τη σκηνή να μιλούν για το Rockwave με τα πιο θερμά λόγια.

Αυτή είναι η δύναμη μας.

Νίκος Λώρης
DIDI MUSIC

Πηγή: www.mixtape.gr

τι εννοεί ο ποιητής?
κανένα παράδειγμα??

ξέρετε αν θα γίνει σήμερα και άυριο?

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #81 στις: 29/06/09, 16:25 »
ξέρετε αν θα γίνει σήμερα και άυριο?

Στο ραδιόφωνο σήμερα άκουσα ότι θα γίνουν κανονικά,δεν έχω κάποια άλλη ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος paloukwths

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #82 στις: 29/06/09, 16:53 »
Ξερει κανεις τι παιζει με το λαιβ που λεει στο σαιτ; Θα ειναι κατι σαν το νταουνλοουντ που μπορουσαμε να δουμε τα συγκροτηματα ζωντανα; Γιατι παταω και μου βγαζει μονο μια εικονα...
Everyone I know is either dead or in prison

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #83 στις: 29/06/09, 17:43 »

 :P ;D :P
Εκεί που τραγούδαγε τον δείχνει και του λέει στο περίπου "you f**k**g κατι ( δεν θυμαμαι ακριβώς τη λέξη ) leave now"... και αμέσως πετάγεται ένας σεκιουριτάς της μπαντας και τον διώχνει από μπροστα...

Σεκιουριτάς της μπάντας? Κουβαλάει και μπράβους δλδ τώρα?

Α και κάτι άλλο:

Αθήνα 29/6/2008

Η χυδαία και συντονισμένη επίθεση που δεχόμαστε από την ατυχέστατη ακύρωση της συναυλίας των Depeche Mode συνεχίζεται μέχρι σήμερα με την αδιανόητη επίθεση που δέχεται το Rockwave Festival !

Ενώ αυτή τη στιγμή αυτονόητα εκφράζεται συμπάθεια τόσο από τα ΜΜΕ όσο και από την κοινή γνώμη σε όλους όσους έχουν πληγεί από τα ακραία για την εποχή καιρικά φαινόμενα, σε παράλληλο χρόνο τρείς -αν όχι πληρωμένοι τότε σίγουρα υποκινούμενοι -«δημοσιογράφοι», αποπειρούνται να διαστρεβλώσουν τα γεγονότα της 28ης Ιουνίου και να ρίξουν λάσπη στην εταιρία και το Rockwave Festival.

Καταγγέλλουμε τους κύκλους που υποκινούν αυτές τις ανήκουστες επιθέσεις και στέλνουμε ένα μήνυμα σε αυτούς , που όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά ποιοι είναι...

Ο πολιτισμός δεν γίνεται από αχυρανθρώπους ούτε από γκάνγκστερ.

Αυτή η επίθεση βλάπτει και επηρεάζει στο σύνολο της το επίπεδο και την πολιτιστική παραγωγή στη χώρα μας .

Τα αποτελέσματα αυτής της επίθεσης δυστυχώς θα τα δούμε όλοι μας στο μέλλον και τότε δεν θα υπάρχει χώρος για ειρωνείες και χαμόγελα...

Το μόνο που υπάρχει είναι οι δεκάδες χιλιάδες fans που ήταν μαζί μας την πρώτη μέρα του Rockwave. Αυτοί που έζησαν την εμπειρία του Festival και άκουσαν μαζί μας τους Placebo , τον Μοby τους Gogol Bordelo και όλους τους άλλους πάνω από τη σκηνή να μιλούν για το Rockwave με τα πιο θερμά λόγια.

Αυτή είναι η δύναμη μας.

Νίκος Λώρης
DIDI MUSIC

Πηγή: www.mixtape.gr

Πιο γραφικός και απ' το Πήλιο.
Η μοναδική χώρα που ακυρώνουμε συναυλία λόγω βροχής είμαστε.Στο wacken κάθε χρόνο καρέκλες ρίχνει.
Πάντως ελπίζω να μην γίνει καμιά βλακεία αύριο με down γιατί δεν θα είναι ο ίδιος κόσμος με depeche mode...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #84 στις: 29/06/09, 17:53 »
double post

Ακυρώθηκε και η σημερινή μέρα.Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για αύριο...

edit:ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – 29/06/2009
 
ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ 3ΗΣ ΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ROCKWAVE FESTIVAL
 
Με υπεράνθρωπες προσπάθειες από το προσωπικό του Festival, μετά την ακύρωση της δεύτερης μέρας του Rockwave Festival, αποκαταστάθηκαν όλες οι καταστροφές, ώστε να πραγματοποιηθεί σήμερα η τρίτη μέρα του Festival.
 
Σήμερα , την τρίτη μέρα του Festival στις 12:53 πραγματοποιήθηκε νέα έντονη βροχόπτωση για 50 λεπτά, έως 13:47. Με την έγκαιρη κινητοποίηση όλου του προσωπικού του festival αποφεύχθηκαν οι ζημιές.
 
Στις 17:14 νέα ηλεκτρική καταιγίδα χτύπησε την περιοχή της Μαλακάσας για δεύτερη φορά που συνεχίζεται μέχρι και αυτή την ώρα, με αποτέλεσμα να προχωρήσουμε, σεβόμενοι το κοινό και τους καλλιτέχνες, σε ακύρωση της τρίτης μέρας του festival.
 
Καταβάλλουμε έντονες προσπάθειες για να πραγματοποιηθεί η τέταρτη μέρα του festival.
 
Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.
Θα ακολουθήσουν και άλλες ανακοινώσεις στα επίσημα site:
« Τελευταία τροποποίηση: 29/06/09, 18:04 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #85 στις: 29/06/09, 18:14 »
ΤΙ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ????????????????? Αν ειναι δυνατον... Ελπιζω να μην φαμε ηττα και αυριο...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #86 στις: 29/06/09, 18:18 »
Έτσι όπως του πάει, αύριο θα πέσει μετεωρίτης....
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #87 στις: 29/06/09, 18:25 »
Έτσι όπως του πάει, αύριο θα πέσει μετεωρίτης....
Χαχαχά ;D

Στη προκειμένη περίπτωση του πάει του Ρόρρη το Hollow Years των DT:

"Once the cloud is raining, over your head disappear,
the noise that you hear,
is the "cancel out of rockwave" fear"

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #88 στις: 29/06/09, 18:46 »
Το meteo.gr παντως για αυριο δινει καταιγιδα στις 9 το βραδυ... Ελπιζω να μην φαμε καμια ηττα πριν τους slipknot
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #89 στις: 29/06/09, 18:50 »
Απ' ότι φαίνεται η Μαλακάσα είναι λίγο εκτός προβλέψεων... Αν υπάρχει γνωστός μέσα στην ΕΜΥ καλύτερα να ψαξέτε για αναλυτική πρόγνωση...
Αν και εδώ που τα λέμε όλα τα πέριεργα συμβαίνουν σε αυτή τη περιοχή...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #90 στις: 29/06/09, 18:53 »
Το meteo.gr παντως για αυριο δινει καταιγιδα στις 9 το βραδυ... Ελπιζω να μην φαμε καμια ηττα πριν τους slipknot

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=88
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=86.
Αν ισχύει το πρώτο είναι ok.

Αποσυνδεδεμένος Τζογαδόρος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #91 στις: 29/06/09, 19:02 »
Ηλεκτρική καταιγίδα... :o ::)χαχαχαχα. Αυτό που είπε κ ο φίλος από πάνω. Μη γίνει το ίδιο κ με τους down γιατί δεν τους βλέπω καλά...

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #92 στις: 29/06/09, 19:06 »
Έτσι όπως του πάει, αύριο θα πέσει μετεωρίτης....

Σου είπα ποιος φταίει για όλα.  ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #93 στις: 29/06/09, 19:13 »
Πάντως ελπίζω να μην γίνει καμιά βλακεία αύριο με down γιατί δεν θα είναι ο ίδιος κόσμος με depeche mode...

Κατ' αρχάς θα είστε λιγότεροι κατά πολλαπλάσιο του 5...

Από 'κει και πέρα ας είμαστε και λιγάκι μαζεμένοι στις αντιδράσεις μας. Δε πιστεύω να νομίζει κανείς πραγματικά ότι η DiDi, όπως και ο κάθε διοργανωτής, δεν θέλει να γίνει το live του. Ειδικά για ένα φεστιβάλ σαν το Rockwave πάνω στο οποίο βασίζει το όνομα του, τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό. Τα ακραία φαινόμενα καιρού δεν είναι στον έλεγχο κανενός και όσο να 'ναι δυστυχώς το "ράντισμα" που κάνανε στα σύννεφα το 2004 δεν είναι τόσο φτηνό, αλλιώς θα το έκαναν όλοι οι διοργανωτές κάθε καλοκαίρι.

Βέβαια δεν δίνω το αλάθητο στην Didi που είτε καθυστερεί τις ανακοινώσεις της, είτε δεν φροντίζει για την ομαλή έξοδο του κοινού στο καλύτερο δυνατό σημείο, απλά το "θα τους δείρουμε αμα βρέξει" μου ακούγεται πολύ γηπεδικό και αντανακλά άσχημα στο κοινό της Ελλάδος εν γένει...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Τζογαδόρος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #94 στις: 29/06/09, 19:30 »
Όταν πληρώνεις αδρά για να δεις κάποια ονόματα κάτω από άθλιες συνθήκες πολλές φορές έχεις κ απαιτήσεις απ'τους διοργανωτές. Αν κάθε φορά που βρέχει αναβάλουμε κ ένα φεστιβάλ τότε βράστα...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #95 στις: 29/06/09, 19:33 »
Όταν πληρώνεις αδρά για να δεις κάποια ονόματα κάτω από άθλιες συνθήκες πολλές φορές έχεις κ απαιτήσεις απ'τους διοργανωτές. Αν κάθε φορά που βρέχει αναβάλουμε κ ένα φεστιβάλ τότε βράστα...

Μην τα ρίχνουμε όλα στους διοργανωτές... Δε νομίζω οτι πάνω από 30% του κοινού θα ξεκίναγε για συναυλία εν μέσω καταιγίδας κι ας μην ακυρωνόνταν...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #96 στις: 29/06/09, 19:46 »
Argo

Περισσότερο σαν πρόβλεψη το είπα και όχι σαν απειλή.
Κοίτα ας πούμε ότι το σημερινό με τον καιρό μπορώ να το καταλάβω(αν και στα περισσότερα φεστιβαλ του εξωτεριόύ η συναυλία γίνεται κανονικότατα ανεξαρτήτως καιρικών συνθηκών),ακόμα και αυτό με την κίνηση καθώς τα πράγματα είναι πιο υποφερτά από παλαιότερα.
Αλλά sorry το ότι έσκασα πέρσυ 50e και έφαγα όλο τον καρκίνο με τους cavalera δεν το συγχωρώ με τίποτα.Καλά το άλλο ότι πούλαγαν εισητήρια για depeche 10 λεπτά πριν την ανακοίνωση ασχολίαστο.
Για αυτό και φέτος ήταν η τελευταία φορά που τα έσκασα στον λώρη κυρίως γιατί το αυριανό line up το συναντάς συνήθως μόνο στο εξωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #97 στις: 29/06/09, 19:56 »
Για αυτό και φέτος ήταν η τελευταία φορά που τα έσκασα στον λώρη κυρίως γιατί το αυριανό line up το συναντάς συνήθως μόνο στο εξωτερικό.

Που έφτασα... Να υπερασπίζομαι τον Λώρη...  :vomit
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #98 στις: 29/06/09, 19:57 »
Δυστηχώς πάλι ξαναγράφω από το σπίτι αυτή την ώρα... μετά της 14:00 που σταμάτησε η σημερινή βροχούλα ( καμια σχέση με την ένταση της χθεσινής ) ο ήλιος ξαναβγήκε στην μαλακάσα και οι SCAR OF THE SUΝ και INACTIVE MESSIAH αν και λίγο καθυστερημένα ανέβηκαν στο μικρό stage... γύρω στις 5+ όμως ξανάκλεισε ο ουρανός και τα μηχανήματα σκεπάστηκαν εγκαίρως για την μπόρα που αναμενόταν από λεπτό σε λεπτό... πολύ μεγαλύτερη ένταση από την προηγούμενη και όντως οι κεραυνοί έπεφταν ο ένας μετά τον άλλο ( ηλεκτρική καταιγίδα  :P )... η κλίση του εδάφους μπροστά από το μεγάλο stage είχε δημιουργήσει αρκετες λιμνούλες και όπως όλα φαινόταν πηγαίναμε πάλι για ακύρωση...

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν εγκαταστάσεις για να γίνει ένα live μετά από τέτοιες καταιγίδες... γιατί δεν υπάρχουν? αυτό είναι μεγάλο θέμα και σηκώνει πολύ συζήτηση... πάντως είναι πολύ άκυρο να συγκρίνουμε φεστιβάλ στην ελλάδα με άλλα του εξωτερικού... είναι εντελώς διαφορετικά τα μεγέθη...

Η πίκρα και σήμερα μεγάλη... ας ελπίσουμε αύριο να μας βοηθήσει ο θεός του μεταλ  :P και να μην βρέξει...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #99 στις: 29/06/09, 20:41 »
ας ελπίσουμε αύριο να μας βοηθήσει ο θεός του μεταλ 
ένας νέος jack black γεννιέται...:P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
142592 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
31 Απαντήσεις
11690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
160 Απαντήσεις
53890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
271 Απαντήσεις
76071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
155 Απαντήσεις
38153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
104 Απαντήσεις
41479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης