Αποστολέας Θέμα: Νοθεία στη Βουλή  (Αναγνώστηκε 5212 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νοθεία στη Βουλή
« στις: 01/09/08, 18:22 »
καλά είναι δυνατόν να συνέβη μπροστά τους...να μην πήρε χαμπάρι κανείς τπτ....και να το ανακαλύπτει το ΠΑΣΟΚ σεπτεμβριάτικα ενώ είχε συμβέι το Μάιο??
 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=933641&lngDtrID=244

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #1 στις: 01/09/08, 20:15 »
 Τέτοια αντιπολίτευση κάνει το ΠΑΣΟΚ,γι΄αυτό  η δυσαρέσκεια των πολιτών είναι μεγαλύτερη από  αυτήν της κυβέρνησης και ο Γιωργάκης μακράν...ο χειρότερος αρχηγός 

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #2 στις: 01/09/08, 20:17 »
καλά είναι δυνατόν να συνέβη μπροστά τους...να μην πήρε χαμπάρι κανείς τπτ....και να το ανακαλύπτει το ΠΑΣΟΚ σεπτεμβριάτικα ενώ είχε συμβέι το Μάιο??
 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=933641&lngDtrID=244
;Άρα ποιά η πολιτική σκοπιμότητα του να εμφανιστεί τώρα το θέμα;Εδώ σας θέλω...Α'μμ πουώς!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #3 στις: 01/09/08, 20:18 »
Α, απο αντιπολιτευση χορτασαμε και απο τα 2 κομματα. Και οταν το ΠΑΣΟΚ ηταν στην εξουσια και οταν η ΝΔ ειναι τωρα στην εξουσια :D

Οσο για τη νοθεια...Ε, με το μαστιγιο ψηφιζουν οι ανθρωποι! Τι νομιζατε; Πως καλοπερνανε μεσα στο κομμα; :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #4 στις: 01/09/08, 20:20 »
καλά είναι δυνατόν να συνέβη μπροστά τους...να μην πήρε χαμπάρι κανείς τπτ....και να το ανακαλύπτει το ΠΑΣΟΚ σεπτεμβριάτικα ενώ είχε συμβέι το Μάιο??
 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=933641&lngDtrID=244
;Άρα ποιά η πολιτική σκοπιμότητα του να εμφανιστεί τώρα το θέμα;Εδώ σας θέλω...Α'μμ πουώς!!!

Κάποιος λόγος θα υπήρχε....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #5 στις: 01/09/08, 20:27 »
Να λοιπόν το μέγιστο πρόβλημα.Πως να πιστέψεις τώρα το ΠΑΣΟΚ που το παίζει θεματοφύλακας των θεσμών και να μην πιστέψεις ότι απλά κινείτε καιροσκοπικά και πολιτικάντικα;Εξ'άλλου είναι πια ιστορία και τα "έγχρωμα ψηφοδέλτια του 1985".Άμα δεν ζητάς συγγνώμη ας πούμε για τότε,γιατί να σε πιστέψω σήμερα,ότι είσαι αγνός και καλό παιδί; ???
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #6 στις: 01/09/08, 20:39 »
Φίλε freemind αυτοί στο κόμμα περνάνε μια χαρά. Γι΄αυτό και όποτε τους καπνίσει αυξάνουν,διπλασιάζουν και βάλε τους μισθούς και τα προνόμιά τους.Το μαστίγιο το έχουν για το λαό. Το ότι το ΠΑΣΟΚ διαρρηγνύει τα ιμάτιά του για μέγα σκάνδαλο,μια τρύπα στο νερό.Μήπως ο Γιωργάκης χρωστάει και στηρίζει τον Καραμανλή; Περνάνε στο ντούκου όλα τα μέτρα Αλογοσκούφη και στρέφει αλλού τη συζήτηση. Ένας σύμβουλος,συνεργάτης δεν βρέθηκε να του το πει; Όσο για τα έγχρωμα του 1985 MAC,το θέμα σηκώνει πολύ συζήτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/08, 20:53 από ipeas »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #7 στις: 01/09/08, 20:56 »
Φίλε freemind αυτοί στο κόμμα περνάνε μια χαρά. Γι΄αυτό και όποτε τους καπνίσει αυξάνουν,διπλασιάζουν και βάλε τους μισθούς και τα προνόμιά τους.Το μαστίγιο το έχουν για το λαό.Όσο για τα έγχρωμα του 1985 MAC,το θέμα σηκώνει πολύ συζήτηση.
Αυτό είναι το πρόβλημα.Ότι στην Ελλάδα συζητάμε αντί να σεβόμαστε κάποια πράγματα.Έχω ακούσει και την άποψη ,ότι ο σκοπός του να "ανατραπεί"ο Καραμανλής από τη θέση του Προέδρου και να εκλεγεί ο Σαρτζετάκης,"άγιασε" το μέσο και το αποτέλεσμα ,δηλαδή ,τη Συνταγματική παραβίαση.Τι να πεις...Πάντως έχω λόγους να πιστεύω ότι το θέμα δεν είναι τόσο σημαντικό όσο θέλουνε να το παρουσιάσουνε και καλά θα έκανε το ΠΑΣΟΚ να κάνει επιτέλους λίγη σοβαρή αντιπολίτευση,με θέματα που πραγματικά ενδιαφέρουν τον κόσμο,όπως τα "κριτήρια" διαβίωσης που σκέφτεται να φέρει η κυβέρνηση...Ξέρετε ότι θα είναι κριτήριο διαβίωσης ,τα χρέη των πιστωτικών καρτών;Το διαννοείστε αυτό;Δηλαδή δεν φτάνει που έχουνε φτάσει τα νοικοκυριά,στο σημείο να πέρνουνε τη μία κάρτα για να ξοφλήσουνε την άλλη θα τους το κάνουνε και "είδος πολυτελείας".Αυτά και όντως είναι περίεργο που η "Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει" τελικά...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #8 στις: 01/09/08, 21:29 »
Δηλαδή το να έχει κάποιος πολλές κάρτες θα το κάνουν κριτήριο πως είναι πλούσιος ο άλλος?? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #9 στις: 01/09/08, 21:48 »
 Φίλε MAC ,το ψάρι βεωμάει απ΄το κεφάλι,έτσι λέει η παροιμία.Τα έγχρωμα του ΄85 είναι το ΟΝΕΙΔΟΣ της μεταπολίτευσης.Το αποτέλεσμα αγίασε το σκοπό και άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου για τα επόμενα χρόνια και μέχρι σήμερα.Από τότε άρχισε σιγά-σιγά η λοιδορία και η ηθική - κοινωνική απαξίωση θεσμών και πολιτικής,που πέρασε σε όλα τα κοινωνικά στρώματα και φυσικά όλων των πολιτικών αποχρώσεων,σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό.Μοιραία καταλήξαμε στα λαμόγια,στο χρηματιστήριο και πάει λέγοντας..

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #10 στις: 01/09/08, 21:48 »
καλά είναι δυνατόν να συνέβη μπροστά τους...να μην πήρε χαμπάρι κανείς τπτ....και να το ανακαλύπτει το ΠΑΣΟΚ σεπτεμβριάτικα ενώ είχε συμβέι το Μάιο??

Εσύ (πχ) θα το'παιρνες χαμπάρι αν ήσουν εκεί; Τώρα σου λένε: δες το βίντεο και πρόσεξε συγκεκριμένα άτομα σε συγκεκριμένες στιγμές.
Δεν πιστεύω ότι ήταν εύκολο να το πάρει κανείς χαμπάρι. Χρειάζεται κάποιος να κοιτάξει προσεκτικά το βίντεο ψάχνοντας για κάτι, και μετά να κάνει την ανάλυσή του για τα τεκταινόμενα.
 
Άρα ποιά η πολιτική σκοπιμότητα του να εμφανιστεί τώρα το θέμα;Εδώ σας θέλω...Α'μμ πουώς!!!

Ακόμα κι έτσι να είναι, δεν είναι καλό που μαθεύτηκε; Θα προτιμούσες "να τα είχαν κάνει πλακάκια" και να το θάψουν;
Αντί να ψάχνουμε για θεωρίες συνωμοσίας για τον καταγγέλοντα ας ασχοληθούμε πρώτα με τον καταγγελόμενο.

Άμα δεν ζητάς συγγνώμη ας πούμε για τότε,γιατί να σε πιστέψω σήμερα,ότι είσαι αγνός και καλό παιδί; ???

Πρώτα απ'όλα, δεν μιλάς για τον ίδιο αρχηγό και στελέχη.
Αν είναι να κρίνεις τα κόμματα με βάση κάτι που έκανε κάποτε κάποιο μέλος του (μεγάλο ή μικρό), τότε μάλλον όλα και όλοι ήταν, είναι και θα είναι απατεώνες και δεν μας σώζει τίποτα, ούτε σε 1000 χρόνια.

Πάντως έχω λόγους να πιστεύω ότι το θέμα δεν είναι τόσο σημαντικό όσο θέλουνε να το παρουσιάσουνε και καλά θα έκανε το ΠΑΣΟΚ να κάνει επιτέλους λίγη σοβαρή αντιπολίτευση,με θέματα που πραγματικά ενδιαφέρουν τον κόσμο,όπως τα "κριτήρια" διαβίωσης που σκέφτεται να φέρει η κυβέρνηση...

Το σύνταγμα της χώρας δεν είναι σημαντικό; Ακόμα κι αν πρόκειται για παρατυπία και όχι νοθεία, δεν είναι σημαντικό να θέλουν/θέλουμε να λειτουργεί η Βουλή σωστά και όπως προβλέπεται; Οι βουλευτές πρέπει να δίνουν το καλό παράδειγμα στην λειτουργία του κράτους και των θεσμών του.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #11 στις: 01/09/08, 22:23 »
Βραζίλη μου δεν διαφωνώ σε τίποτα και με στεναχωρούνε όλα αυτά το ίδιο και εμένα πίστεψέ με.Απλά επειδή για μένα πολιτική=σκοπιμότητα ,προσπαθώ να δω πίσω από όλα αυτά.Τις επόμενες μέρες θα καταλάβουμε ακόμα περισσότερα.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #12 στις: 01/09/08, 23:11 »
Δηλαδή το να έχει κάποιος πολλές κάρτες θα το κάνουν κριτήριο πως είναι πλούσιος ο άλλος?? ??? ???
Έλα μου ντε...Αυτό ακριβώς  :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #13 στις: 01/09/08, 23:12 »
καλά είναι δυνατόν να συνέβη μπροστά τους...να μην πήρε χαμπάρι κανείς τπτ....και να το ανακαλύπτει το ΠΑΣΟΚ σεπτεμβριάτικα ενώ είχε συμβέι το Μάιο??

Εσύ (πχ) θα το'παιρνες χαμπάρι αν ήσουν εκεί; Τώρα σου λένε: δες το βίντεο και πρόσεξε συγκεκριμένα άτομα σε συγκεκριμένες στιγμές.
Δεν πιστεύω ότι ήταν εύκολο να το πάρει κανείς χαμπάρι. Χρειάζεται κάποιος να κοιτάξει προσεκτικά το βίντεο ψάχνοντας για κάτι, και μετά να κάνει την ανάλυσή του για τα τεκταινόμενα.
το έκανε ένας όρθιος μπροστά σε όλους....τι να πω...
από τη μία θα μου πεις...300 άτομα και βάλε ήταν μπροστά....τυφλοί έιναι όλοι τους??
από την άλλη όμως Βασίλη....

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #14 στις: 01/09/08, 23:17 »
Μη τρωτε ο,τι σας πλασαρει η τιβι. Τετοιου ειδους θεματα, ειναι κατα 90% στημενα, για να λενε οι πολιτες οτι κατι γινεται στη πολιτικη ζωη. Στην πραγματικοτητα αυτο που ειναι αληθινο, και πραγματικα συμβαινει ειναι οι νεοι φοροι του κου. Αλογοσκουφη, ειναι η υψηλη εγκληματικοτητα, και εκατονταδες αλλα προβληματα, με τα οποια κανεις ασχολειται.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #15 στις: 01/09/08, 23:24 »
Δηλαδή ρε παιδιά,κάποιος στη Χαριλάου Τρικούπη γυρνώντας από τις διακοπές του στη Μύκονο,δεν είχε τι να κάνει και έβαλε τη κασσέτα της συνεδρίασης της ψηφοφορίας του Μαίου ,για να περάσει την ώρα του.Εκεί επειδή συν τοις άλλοις είναι και gay και γουστάρει τον Αγοραστό (παρ'ότι δεν είναι σύντροφος...),έβαλε σε slow motion τη συγκεκριμένη σκηνή για να τον απολαύσει περισσότερο.Και εκεί σοκαρισμένος τον είδε να κάνει "ζαβολιά".Ρε παιδιά,είμαστε σοβαροί;Μήπως ,λέω μήπως,αυτή είναι μια συνήθης τακτική πίεσης και ελέγχου της ανεξαρτησίας της βούλησης των βουλευτών από τα κόμματα και απλά τώρα για κάποιο λόγο θυμηθήκανε να κάνουνε νταβαντούρι;Μπροστά ακριβώς από την κάλπη,βρίσκονται δύο ψηφολέκτες,οι οποίοι μιλάνε στο μικρόφωνο,καλούνε τους βουλευτές να ψηφίσουνε και ελέγχουνε τη διαδικασία.Ο ένας είναι της Ν.Δ και ο άλλος του ΠΑΣΟΚ. Αποκλείετε να έγινε μπροστά στα μάτια του βουλευτή του ΠΑΣΟΚ κάτι περίεργο και εκείνος να μη μίλαγε.Εντελώς αποκλείετε.Χώρια ότι στη διαδικασία παρίστανται και υπάλληλοι οι οποίοι είναι όλων των πολιτικών πεποιθήσεων.Κάποιος από όλους αυτούς αν υπήρχε κάτι "παράξενο",θα μίλαγε.Ακριβώς επειδή τίποτε δεν ήτανε ασυνήθιστο επί της διαδικασίας,για αυτό και κανένας δεν αντέδρασε εκείνη την ώρα.Το θέμα είναι το γιατί τώρα....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #16 στις: 12/09/08, 17:42 »
Για την αποκατάσταση της αλήθειας στη συγκεκριμένη συνεδρίαση το ΠΑΣΟΚ είχε αποχωρήσει τελικά...Οπότε ο ένας ψηφολέκτης ήταν του ΛΑ.Ο.Σ.Πάντως και έτσι ακόμα ισχύει το προηγούμενο μήνυμα.
Που είναι το θέμα;Σα να ξεφούσκωσε μου φαίνετε.Τα πάντα για τις εντυπώσεις παιδιά!!! >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #17 στις: 12/09/08, 18:21 »
Όντως...
το σκεφτόμουνα κι εγώ πως τελικά δεν ακούσαμε το τι έγινε (αν...)

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Νοθεία στη Βουλή
« Απάντηση #18 στις: 13/09/08, 23:07 »
Παιχνίδι εντυπώσεων,κυνήγι δημοσιότητας και ασέβεια προς τους θεσμούς από κυβερνώντες και επίδοξους κυβερνήτες. Γι΄ αυτό και μεγαλώνει η δυσπιστία και η δυσφορία των πολιτών.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 21:19
από ilianthos-Kanlis
3 Απαντήσεις
2251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/10, 13:30
από Johnie Darko
0 Απαντήσεις
2010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/10, 23:04
από edgar_jp ♫