Αποστολέας Θέμα: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?  (Αναγνώστηκε 4738 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« στις: 02/10/08, 16:22 »
ψαχνω παντου νεα του jason newsted αλλα ματαια!με τι ασχολειται πια?ζει?εχει κανεις καποιο νεο απο αυτον τον μουσικο που ολοι οι μεταλλικα φαν αγαπησαμε?γιατι κακα τα ψεματ,καλος κ αγιος ο robert trujilo κ μαλλον εχει δεσει με το υπολοιπο γκρουπ αλλα δν ξεχνιεται ο jason...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #1 στις: 02/10/08, 16:28 »
Κατα την γνώμη μου από τους καλύτερους μπασίστες.. όταν έφυγε από το συγκρότημα έπαιζε σε κάποια μικρότερου βεληνεκούς σχήματος με hard/prog rock στοιχεία.. τώρα αν δεν κάνω λάθος είναι στους voivod..
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #2 στις: 02/10/08, 16:32 »
οι voivod α νδν κανω λαθος εχουν διαλυθει...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #3 στις: 02/10/08, 22:44 »
Εκτος απο τους voivod που δεν εχουν διαλυθει* επαιζε και σε ενα αλλο συγκροτημα τους echobrain και μετα σε μια σουπερ μπαντα απο ενα ριαλιτυ.Παντως η αληθεια ειναι οτι μετα τον τραυματισμο του το 2006 χαθηκε.

Γενικως τον παω πολυ γιατι εκτος απο μελος των Μεταλικα οπου περισσοτερο για εγωιστικους λογους των αρχηγων δεν πηρε ποτε οτι του αναλογουσε  επιαζε πριν στους flotsam an jetsam μια απο τις αγαπημενες μου speed/thrash μπαντες των οποιων τα 2 πρωτα αλμπουμς ειναι φανταστικα.Μετα ενταχθηκε στους Voivod οι οποιοι επισης ειναι πολυ αγαπημενη μου μπαντα.Και ερχομαστε στο
*Οι Voivod δεν εχουν ακριβως διαλυθει γιατι μπορει να πεθανε ο κιθαριστας τους(Piggy,πολυ βασικο μελος) ομως το 2006 βγαλαν το Katorz με αυτα που ειχε ηχογραφησει και λενε οτι θα βγαλουν αλλο ενα με τα υπολοιπα.Χωρια οι πολλες φημες για περιοδεια.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #4 στις: 02/10/08, 23:08 »
Mετα τον Κλιφ..μπορω και γω να πω με βεβαιοτητα ειμαι μεγαλος φαν του Newsted! 8)Πραγματι εφυγε επειδη τον περιοριζαν και πολυ καλα εκανε.Μπορει να μην ειναι πιο τεχνικος μπασιστας αλλα τον γουσταρω αφενως γιατι παιζει και αυτος με πενα..κ αφετερου γιατι μου αρεσει πολυ ο ηχος του και τα ριφφ του.

Χμ..για echobrain ηξερα..για Voivod οχι..για να κατεβασω κανα κομματι..χε χε.. ;)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #5 στις: 02/10/08, 23:38 »
παιδια δεν ξερω αν το θυμαστε,αλλα οταν εφυγε απο Metallica,μετα απο καποιο καιρο εγινε το swap με Trujillo απο Ozzy σε Metallica,
και Newsted απο Metallica σε Ozzy(και συμμετοχη στους Voivod)
με τον Ozzy τι εγινε?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #6 στις: 02/10/08, 23:47 »
Αν και θα επρεπε να ανοιξω αλλο θεμα για τους Voivod δεν θα το κανω γιατι κανεις δεν θα ενδιαφερθει :P..Ειναι ενα πειραματικο και avantgarde συγκροτημα που αρχικα ξεκινησε κανοντας φασαρια περισσοτερο παιζοντας πιο αγρια motorhead(πολυ απλη περιγραφη εκανα παλι :P) στο killing technology το γυρισαν σε αυτο που λεμε tech thrash και εγιναν πιο τεχνικοι και αρκετα πιο εξπεριμενταλ με στριφνες μελωδιες και περιεργα φωνητικα.Τα 2 επομενα αλμπουμς(dimension hatross,nothingface) θεωρουνται τα καλυτερα τους και ειναι αφου παιζουν παρα πολυ εξυπνη μουσικη αλλα συγχρονως θρας!Ββεαια στο nothingface γινονται πιο μαλακοι και ακομα πιο ωραιοι.Υπαρχει και διασκευη σε pink floyd(astronomy domine) που τα σπαει!

Στα 90s μπαινουν με αλλα δυο αλμπουμς διαφορετικα απο τα αλλα αφου γινονται πιο ταξιδιαρικοι μελωδικοι και ισως μελαχολικοι ωρες ωρες(angel rat,the outer limits)...
Meta ερχεται μια μερικη διαλυση με τραγουδιστη να φευγει και να προσλαμβανεται αλλος που κανει και χρεη μπασιστα(ο μπασιστας blacky ειχε φυγει μετα το angelrat).
To υφος τους ξανααλλαζει γινεται πιο καφρικο και πολυ ινταστριαλ(negatron phobos)Προσωπικα το δευτερο μ αρεσει.
Μετα εχουμε επιστροφη τραγουδιστη και εισοδος στη μπαντα του newsted.Βγαζουν το Voivod to 2003 και το katorz το 2006.To voivod εχει ενα βατο και ηπιο θρας στυλακι παντα με τα τρελα ριφς του piggy και τις τελειες φωνητικες μελωδιες του snake και τις στιχαρες του away.Το katorz βγηκε το 2006 αφου ειχε πεθανει απο ακρκινο ο κιθαριστας μπλακι.

Αυτααααα..Δεν ειναι και η πιο ευκολη μπαντα.Ειδικα αν δεν εχεις αρκετη υπομονη. :)



Με τον οζυ ηταν να βγαλουν μαζι αλμπουμ και καλα και ο Οζζυ ειχε αρχισει τις κλασικες βλακειες οτι ο Νιουστιντ ειναι ο μεγαλυτερος μπασιστας του κοσμου αλλα τα σπασαν καπου στην πορεια.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/08, 23:51 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #7 στις: 03/10/08, 00:12 »
Αν και θα επρεπε να ανοιξω αλλο θεμα για τους Voivod δεν θα το κανω γιατι κανεις δεν θα ενδιαφερθει :P..Ειναι ενα πειραματικο και avantgarde συγκροτημα που αρχικα ξεκινησε κανοντας φασαρια περισσοτερο παιζοντας πιο αγρια motorhead(πολυ απλη περιγραφη εκανα παλι :P)
Εγώ κάπου εκεί τους είχα αφήσει.. Αλλά απ' ότι μας λες βελτιώθηκαν τρελά.. Να ξαναρχίσω; :P

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #8 στις: 03/10/08, 00:38 »
Xχαχαχαχαχ ;D..Κοιτα τα δυο πρωτα αλμπουμς(war and pain και rooooooaaaaar :P) ειναι αυτο το αρχετυπικο θρας..Δηλαδη παιρνουμε τους μοτορχεντ και τους κανουμε οσο πιο βρωμικους γινεται ;D..Κατι τετοιο εκαναν και οι Venom ας πουμε απλα οι Voivod το εκαναν με πιο βιομηχανικο ας πουμε ηχο..χοχοχο :P..Τεσπα..Κατ εμε και κατα πολυ κοσμο δηλαδη οι Voivod εξελιχθηκαν σε πολυ καλη μπαντα που παρα πολλες σημερινες(περισσοτερο avant garde και πειραματικες μεταλ μπαντες) εχουν ως προτυπο.Θα σας ελεγα να ξεκινησετε με nothingface kai angelrat.Αν σας αρεσει το θρας και στα 2 προηγουμενα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ariman86

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • bassara
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #9 στις: 10/10/08, 03:03 »
re paidia an den kanw la8os paizei se kapoious ''Rock Star Supernova''.nomizw

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #10 στις: 10/10/08, 10:08 »
http://www.jasonizer.com/jason_newsted_news.html

μάλλον είναι και στους Supernova και στους Voivod

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: ρε παιδια που ειναι ο Newsted?
« Απάντηση #11 στις: 21/10/08, 20:24 »
oi supernova ειναι ριαλιτυ μπαντα που αλλαζει μελη.συμμετειχε εκει αλλα για μια σεζον.το λεω με καθε επιφυλαξη!δν ειμαι σιγουρος
JAYMZ21

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/02, 18:33
από SKYLLAS
7 Απαντήσεις
4914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/05, 20:35
από Kiratzoharris
0 Απαντήσεις
1637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/05, 01:52
από Vern
6 Απαντήσεις
3839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 01:04
από Μουσικόφιλη
3 Απαντήσεις
2897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/07, 11:45
από ΡΕΑ
ποιό wah ρε παιδιά??

Ξεκίνησε από if_it_is? « 1 2 3 » Εφέ

65 Απαντήσεις
20356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 19:15
από Jezus
20 Απαντήσεις
8077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/08, 23:21
από Nompi
27 Απαντήσεις
11435 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/09, 21:34
από Holyshock
25 Απαντήσεις
7676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/09, 00:06
από Jezus
30 Απαντήσεις
8664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/12, 17:43
από zeromancer