Αποστολέας Θέμα: GASοσυνάντηση εν Αθήναις! (ή και περίχωρα..πχ Λαγονήσι :P )  (Αναγνώστηκε 71339 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έα ρε....άμα πάρουμε 1-2 βδομάδες πριν λες να μην το καταφέρουμε?
και ντάξει...δοκιμάζουμε σε ένα, σε δύο...στο τρίτο θα τα καταφέρουμε

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
elrich μου δεν μας απαντησανε :'( .Φαινεται δεν μας θελουν μαζι τους ,ειμαστε φασαριοζοι και μπυρο-κατανυκτες [μπορει και old-fasioned].
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα έρθω κι εγώ... θα κάθομαι σε μια γωνιά και δεν θα ενοχλώ κανέναν, αρκεί να έχει μπύρα μετά (και κατά τη διάρκεια)

Εγω που ειμαι ο ιδιος ο gas μπορω να παρακολουθω με τον elrich [πινοντας κανα μπυρονι]? Θα ειμαστε καλα παιδια , δεν θα ενοχλουμε κανενα , μονο για την εμπειρια [ε-μπυρια] του studio.

παίδες δε το συζητάμε καν...θα ρθείτε!

αλλά όπως προείπα...μην έρθετε με τελείως άδεια χέρια!! ;D

και μια ακουστική...και ένας ενισχυτής κάτι είναι!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Η Taylor του gas ας πούμε θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο ;)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η Taylor του gas ας πούμε θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο ;)

σοφά μιλάς....

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
ΝΑΙ!!!!!!!!!!Δεν το συζηταω καθολου ,αλλωστε δεν την αποχωριζομαι ποτε.Και στη συναξη στο Λαγονησι στο αυτοκινητο την ειχα [γι αυτο το ειχα βαλει στη σκια].Στη διαθεση σας λοιπον και η Taylor και η Ibanez75[ηλ/ακουστικη]  μου και ενας Line 6-15αρης που διαθετω.
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Ξεχασα να σας πω , οτι αμα αποφασισουν να σκοτωσουν τους κιθαριστες εγω θα πεθανω ΤΣΑΜΠΑ ;D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Ψόρρυ για το οφτόπικ, αλλα αν σκοτώσουν τους κιθαρίστες θα τη βγάλω καθαρή!!!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε παιδια....να οργανωθούμε....να φέρουμε....αλλά ΠΟΥ και ΠΟΤΕ?? ;D

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Τελικα εγώ ίσως να μπορώ όλα τα σκ του Ιουλίου (με λίγο σπρώξιμο θα τα καταφέρω νομίζω). Επιτρέψτε μου να προσθέσω και το Baseline στον Ταύρο το οποίο κατά τη γνώμη μου έχει βελτιωθεί τελευταία και σε εξοπλισμό και σε τιμές. Απο καμπίνες έχει 4χ12 Mashall και στις δύο αίθουσες και με λίγη τύχη τις κλείνουμε και τις δύο ταυτόχρονα.....
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Δεν αργησα εεεεε ?? Μετα απο 2 προ ημιτελικους και ενα 3ημερο ελευθερο καμπινκ στην Ευβοια ....ηρθα να ολοκληρωσω αυτο που ελεγα....
Το λεπον....υπαρχει γνωστος συναυλικος χωρος ...οι περισσοτεροι ξερετε ποιος ειναι ...εχουμε παιξει 3-4 φορες εκει...οπου τωρα το καλοκαιρακι ειναι διαθεσιμος.
Εκει εχουμε παααρα πολυ χωρο οπου ο καθενας μπορει να παρει την γωνια του και να στησει το ριγκ του εχει και το στεητζ οπου μπορουμε να τζαμαρουμε σε τελειες συνθηκες και βεσικοτερο το μπαρ οπου θα εχουμε να πινουμε.
Για να γινει αυτο βεβαια χρειαζεται σωστη οργανωση και σχετικα μεγαλη προσελευση γιατι σιγουρα θα υπαρξουν καποια εξοδα του χωρου κατα βασει τα λειτουργικα του. 
Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να γινει συνδιασμος της "εκθεσης" αυτης με ενα μεγαλο μιτινκ του κιθαρα και με συναυλιακη μορφη δηλαδη να βγουν 3-4 συγκροτηματα και να παιξουν ενα μικρο προγραμμα πχ 30-45 λεπτα και βεβαια τζαμ τζαμ τζαμ ...(τωρα μην παρετε τοις μετροιτης χρονους κλπ αρχικη ιδεα ειναι.... :P :P :P ).
Εαν το βρισκετε ενδιαφερον και ειδικοτερα οι υπευθυνοι του αγαπημενου σαητ μας...ευχαριστως να το βαλουμε μπροστα και να κανουμε τις επαφες με τους ιδιοκτητες του χωρου κλπ κλπ...Αλλα βασικοτερο ειναι να το παρουμε εμεις τα μελη αποφαση και να υποστηριξουμε κατι τετοιο.
αυτα τα ολιγα  :D
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Λοιπόν, σκέφτηκα τι θα μπορούσα να συνεισφέρω στο Gas Jam και τελικά... έχω ένα δύο πραγματάκια κι εγώ ο φτωχός. Με τον Αντώνη τον τραγουδιστή μας θα σας κάνουμε ένα demonstration ταυτόχρονα της midi πεταλιέρας (roland GR-55) με ήχους από 12χορδες ακουστικές, πλάτες από synth κλπ και του voice harmonizer (TC Helicon Harmony G) που κάνει δεύτερες - τρίτες φωνές στον τραγουδιστή παίρνοντας τον τόνο της κιθάρας, μέσα από ένα-δυο τραγουδάκια που θα πούμε οι δυό μας (και όποιος άλλος θέλει να συμμετέχει μαζί μας).
Μιλάμε για ποοολύ ψηφιακούρα δηλαδή.

ΥΓ Η ιδέα του Βαγγ σούπερ!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/07/12, 12:08 από elrich »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@el...
ΠΟΛΥ ωραίος....και μόνο η επίδειξη είναι κάτι που αρκετοί θα θέλουν να δουν!

@vag...
δώσε λεπτομέρειες στο λαό! ;D
μέσα σ'όλα εγώ

υγ.κάμπιγκ Εύβοια?? :o :o :o :metal

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
μεσα και εγω...και αν παιζει και Live θα ψησω και την υπολοιπη μπαντα να συμμετεχουμε!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ωραίες οι ιδέες σας. Προσωπικά, συμφωνώ με όλες. Ό,τι και να κάνουμε τελικά, καλό θα είναι... αρκεί να οργανωθεί καλά και να υπάρχει ενδιαφέρον από αρκετά μέλη. Αλλά ακόμα κι αν έρθουν λίγα μέλη, τουλάχιστον θα υπάρξει μια σημαντική εμπειρία για επόμενες παρόμοιες εκδηλώσεις.

Το πρώτο θέμα λοιπόν είναι η εξεύρεση χώρου. Όσοι έχετε επαφές με χώρους που θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε, ενημερώστε μας για κάθε νεότερο. (και για παροχές, κόστος, διαθέσιμες ημερομηνίες). Αν συνδυάσουμε την GASοσυνάντηση με συναυλία/τζαμ, θα πρέπει να έχουμε πολλές ώρες στη διάθεσή μας (στην αρχή μερικές ώρες gas, μετά μερικές ώρες jam) και αυτό ίσως είναι πρόβλημα για κάποιους, γιατί θα είναι κουραστικό, ή/και ακριβό (για να δεσμεύσουμε τον χώρο), ή/και ακατόρθωτο (για όσους έχουν υποχρεώσεις). Θα μου άρεσε πάντως να ακούσω τον ήχο που βγάζει ο καθένας με τον εξοπλισμό του, σε πραγματικές συνθήκες (συναυλιακές, μέσα σε μια μπάντα). Βέβαια, θα τρελάνουμε τον ηχολήπτη Korgy, με τόσο εξοπλισμό που θα φέρουμε, αλλά απ'ότι βλέπω του αρέσουν οι προκλήσεις! ;)

Προσωπικά, έχω το αντίθετο σύνδρομο από το GAS  :P (δηλ. σπανιότατα αγοράζω κάτι) αλλά αν θέλετε φέρνω π.χ. τη φτηνοκιθάρα μου -που δεν την ξέρει η μάνα της- για να έχετε ένα αρνητικό σημείο αναφοράς  ;D

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ξεχειλώνονται λίγο τα όρια των απαιτήσεων της συνάντησης έτσι αλλά αν ο Vag έχει κάτι σίγουρο και στάνταρ οκ...

ας γράψει εδώ οικονομικές απαιτήσεις και πότε είναι διαθέσιμο και το συζητάμε...

και ας γράψει και κανάς άλλος το πότε μπορεί και θέλει να γίνει η συνάντηση!!!άντε! ;D

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ναι hot, κι εγώ πιστεύω ότι πηγαίνοντας σε κάτι πιο μεγάλο και πολύπλοκο (στην οργάνωση), θα μπερδευτούμε... εκτός αν υπάρχει ήδη έτοιμη πρόταση. Αλλά και πάλι, όπως είπα, συνάντηση πολλών ωρών είναι κουραστική. Θα χρειαστούμε τουλάχιστον ολόκληρο απόγευμα και ολόκληρο βράδυ για gas & jam μαζί.

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Εγώ πάντως δηλώνω παρών σε ότι αποφασιστεί και είναι μέσα στον Ιούλιο. Κάπως θα καταφέρω να πάρω άδεια απο τη δουλειά και να έρθω.... Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον.
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Αναμενω κοστολογιο και διαθεσιμοτητα αιθουσας.....
Η ιδεα μου εχει ως εξης.....
κατι μεταξυ εκθεσης οπου θα παρουσιαστουν ακριβα και σπανια κομματια απο ανθρωπους που τα εχουν και γουσταρουν να τα δειξουν (συλεκτες κλπ) καθως και ο δικος μας ταπεινος εξοπλισμος οπου θα παρουσιασουμε οτι θεωρουμε αξιολογο απο τον εξοπλισμο μας.  Ακριβο η φτηνο δε παιζει ρολο γιατι ειναι τα παιχνιδια μας και τα αγαπαμε.......
Ο καθε "εκθετης" θα εχει την γωνιτσα του με τα πραγματα του ή μπορουν δυο συμφορουμιτες να κανουν κοινη εμφανηση πχ εχει ο ενας πολυ καλο ενισχυτη και ο αλλος καλυτερα πεταλια ....βαζουν αυτα....!
Τωρα ο καθενας θα εχει την επιβλεψη των μηχανηματων του βεβαια και θα οριζει αναλογα την χρηση τους πιθανον δε να ειναι ευκαιρια και για εξοπλισμο προς πωληση !!!!!!!!
Το ολο αυτο θα εχει σιγουρα μια βαβουρα γιατι θα παιζουν ταυτοχρονα πολλες κιθαρες κλπ κλπ...ετσι για να ηρεμουν τα αυτια απο την πολυ βαβουρα θα μπορει καθε πχ 1,5 ωρα να βγαινει ενα λαηβ συγκροτημα για κανα μισαωρο ετσι για τον εμπλουτισμο της εκδηλωσης (και να ακουμε ολοι μια βαβουρα  :P :P :P :P :P ).
Εννοειται οτι δεν θα ειναι ενα μικρο σε μηκος γεγονος αλλα θα κρατησει αρκετες ωρες με τα ποτα μας τις τσαρκες κλπ....
Αυτο ειναι κατι που δεν γινεται σε μια μερα θελει πολυ δουλεια και υποστηριξη και διαφημηση κλπ κλπ....Οποτε εαν ειναι να κανουμε κατι σε στουντιο εχω να προτεινω το STAGE STUDIOS στην Καλλιθεα...οπου εχουν πεντακαθαρο χωρο, παααααρα πολυ καλο εξοπλισμο και 3 στουντιο διαθεσιμα και εννοειται ΜΠΑΡ και χωρο με καθισματα.... καναμε εκει 2χρονια τις προβες μας και πραγματικα ο χωρος αξιζει, τιμες κλπ μπορω να παρω αμεσα.... αυτα απο εμενα...!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μετά από συνεδρίαση στα "ιερά άδυτα" του φόρουμ λέμε να μιλήσει ο Vag με τα Stage Studios, να μας πουν πότε υπάρχει διαθέσιμη ημερομηνία που δε θα υπάρχει ψυχή ζώσα, ώστε να πλακώσουν οι ούνοι, και να το κλείσουμε!

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
To STAGE STUDIOS μπορει και θελει να μας φιλοξενησει.  Θα κλεισει ολος ο χωρος την ημερα και τις ωρες που θα αποφασισουμε !
Βραζιλη πρεπει να μιλησουμε !!!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Παιδιά, έμένα μου άρεσαν οι ιδέες που έπεσαν, και για κάτι ευρύτερο στο passport, αλλά και πιο παρειστικο σε στούντιο. Να πω ότι θα μπορώ με σιγουριά αν γίνει μετά τις 22/7, ενω θα το προσπαθήσω και για πριν τις 13 (στο διάστημα 13-22 θα λείπω). Πείτε κ οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι ημερομηνίες αν είναι να το προχωρήσουμε  :D

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Πολύ ενδιαφέροντα τα παραπάνω,ίσως να μπορέσω και γω να έρθω για πρώτη φορά να γνωριστούμε βασικά από κοντά, φέρνοντας μαζί μου τη μια απ' τις 3 κιθάρες μου (μια schecter) kαι ένα fender mustang 2,όσο για τους μπυροπότες ένα μεγάλο + από μένα μιας και είμαι φαν του είδους  ;)

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ ότι φαίνεται δε με βλέπω πριν τα μέσα Αυγούστου εις τας Αθήνας :'(
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βραζιλη πρεπει να μιλησουμε !!!!

μιλήσατε? :P
είχαμε κανά νέο?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
47 Απαντήσεις
38832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/15, 20:16
από Καθόδιος (φλουτσ)
39 Απαντήσεις
34917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/15, 19:48
από sfanfan