Αποστολέας Θέμα: Ηλεκτροακουστικες...  (Αναγνώστηκε 6849 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ηλεκτροακουστικες...
« στις: 15/06/11, 12:30 »
Μηπως γνωριζετε κατι για αυτες?
http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=6753
http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=6762

Ξερω οτι θα με σκυλοβρισετε, αλλα στα θεματα που υπαρχουν, δεν εχουν αναφερθει τα συγκεκριμενα μοντελα, γι'αυτο αν ξερετε κατι για αυτες, θα με βοηθησετε παρα πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/11, 15:30 από Edward The Great »
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Stamos4

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #1 στις: 15/06/11, 13:30 »
Γνωμη μου,μακρια απο τις Stagg...Πηρα και το μετανιωσα.Θυμιζει ελαχιστα ακουστικη ο ηχος(της δικιας μου).Αν παρω τωρα ακουστικη(κατι σε οικονομικη λυση)θα ειναι καποια Red Hill.Δοκιμασα μια σε μαγαζι και εμεινα απο τον ηχο που εβγαζε.Παντα σε  συγκριση με τα λεφτα της(γυρω στα 110ε

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #2 στις: 15/06/11, 13:53 »
Ενα προβληματακι ομως ειναι οτι θελω να ξεφυγω απο το dreadnought σωμα, διοτι εχω ηδη μια dreadnought, και θελω να την ξεφορτωθω. Μια stagg sw-203
Η γεφυρα αρχισε να ξεκολλαει, ο καβαλαρης εχει ραγισει παντου, το nut ειναι στραβοκολημμενο, το υψος των χορδων ειναι στα υψη κλπ...

Stamos4, ποιο μοντελο stagg εχεις?
Επισης, τις εχω δει τις red hill και δεv ξερω που υπαρχουν στην αθηνα


Επισης, μηπως γνωριζετε κατι και για αυτες?
http://www.musica.gr/pegasus/products01/show00.php?code=10688&pcode=SHOW_PROD10688
http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=7321
http://www.adagio.gr/product.php?catid=22&prodid=2442
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/11, 15:37 από Edward The Great »
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #3 στις: 15/06/11, 17:28 »
δε νομιζω να ειναι το σκαφος που εφταιξε στην περιπτωση σου φιλε μου.
εχω μια fender sa 105 80 euro κιθαρα ειναι και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα ( το θεμα της ειναι οτι εχει απιστευτα υψηλο action και σου κοβει τους καρπους απο το ζορι )
η συμβουλη μου ειναι να δοκιμασεις πολυ ενα καινουργιο σκαφος γιατι θα σε ξενισει το λιγοτερο ο διαφορετικος ηχος.
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #4 στις: 15/06/11, 23:43 »
Μπορω να πω οτι δεν εχω καποιο προβλημα με το να συνηθησω τον ηχο, απλα επειδη την εχω 3 χρονια, και εχουν αρχισει τα προβληματα στην κιθαρα , θελω να παρω μια καινουρια, μιας και ειναι και ευκαιρια να παρω μια κιθαρα που αντιστοιχει στα μετρα μου, αφου ειχα παιξει με μια ηλεκτροακουστικη σε σχημα auditorium και μου αρεσε πολυ ο ηχος. Τωρα θα μου πεις, γιατι δεν την επαιρνα απο την αρχη ενα τετοιο στυλ? Ε, ενταξει... ολοι ξερουμε πως ειναι να εισαι αρχαριος. Δεν ηξερα την τυφλα μου απο σχηματα σωματων ακουστικων κιθαρων, δεν ειχα ανακαλυψει και αυτο το φορουμ για να βοηθηθω, και το χειροτερο: την παρηγγειλα απο το ιντερνετ χωρις καν να την εχω δει, να την εχω δοκιμασει... κατι το οποιο ακομα το μετανιωνω...
Παντως δεν με συμφερει να την παω σε τεχνικο να μου διορθωσει τα προβληματα που εχει, μιας και το κοστος επισκευης θα ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος της ιδιας της κιθαρας, και αλλωστε δεν αξιζει κιολας.
Οποτε αν καποιος ξερει κατι για τις παραπανω κιθαρες ας μου πει :-\ (σορι για το μακριναρι, απλως θελω να εξηγησω οτι δεν μου κ**λωσε απο το πουθενα και ειπα "παω για καινουρια ακουστικη, ηλ/ακουστικη) ;) Τωρα θα μου πειτε : "δουλεια δεν ειχε ο διαολος, αυτωνε τα παιδια του εδω περναμε οικονομικη κριση και ο αλλος μας μιλαει για πραγματα ο'τι ναναι"
Ενταξει θα εχετε δικιο αν το πειτε, αλλα τι να κανουμε... Χομπι ειναι αυτο και ενα απο τα αγαπημενα, δεν κοβεται ευκολα  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/11, 23:53 από Edward The Great »
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #5 στις: 16/06/11, 00:40 »
Edward, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι προτιμότερο να αγοράσεις μια καινούργια κιθάρα. Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις επισκευές σε ένα τόσο φτηνό όργανο, ειδικά από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος έχεις εντοπίσει (έστω και εκ των υστέρων) σοβαρά προβλήματα στην ποιότητα κατασκευής. Για τον ίδιο όμως λόγο δεν θα έπρεπε να κοιτάς κιθάρες από την ίδια μάρκα που είναι ο ορισμός του budget, και όχι με τη θετική έννοια.

Ευτυχώς είναι ακόμα δυνατόν να βρεις μια καλή ηλεκτροακουστική με λιγότερο από 200 Ευρώ (αν μιλάμε για απλή ακουστική υπάρχουν πολλές). Μπορώ να σκεφτώ την Epiphone AJ-100CE, την Ashton D55SCEQ και την Washburn WF10SCE, όλες καλοφτιαγμένες κιθάρες με συμπαγές καπάκι, που πιστεύω ότι είναι σαφώς ανώτερες από τις Stagg που έχεις στη λίστα σου. Αν μπορείς να διαθέσεις γύρω στα 250 με 300 Ευρώ, υπάρχουν πολύ περισσότερες επιλογές, αλλά φαντάζομαι ότι ξεφεύγουν από τον προϋπολογισμό σου.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #6 στις: 16/06/11, 00:55 »
Εχεις δικιο, αλλα τουλαχιστον θα τις δοκιμασω τις stagg να μου φυγει η καϊλα.
Για την lag t-66ace auditorium και την ovation applause ae-127 εχετε γνωμη?
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #7 στις: 16/06/11, 01:08 »
Δεν έχω εμπειρία από ακουστικές Lag, κάποιες ηλεκτρικές όμως που έχω δοκιμάσει ήταν πολύ αξιόλογες.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #8 στις: 16/06/11, 01:12 »
Οκ σε ευχαριστω Απολλων για την βοηθεια σου. Θα κανω κιθαροτσαρκα στα μαγαζια και θα ψαξω, μιας και εχω απλετο χρονο τωρα, οι πανελληνιες τελειωσαν (αυριο θα δουμε και τι μορια βγαλαμε) και θα παρω σβαρνα τα μαγαζια να ψαξω για το καλυτερο στην τιμη των 200 ευρω.
Παντως αν καποιος αλλος ξερει κατι για τις υπολοιπες που προανεφερα μπορει να βοηθησει μπας και προσανατολιστω επιτελους.
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Stamos4

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #9 στις: 16/06/11, 13:16 »
http://www.skroutz.gr/s/65775/Stagg-SW203TB.html   αυτην ακριβως εχω...Ξερω μαγαζι που πουλαει Red Hill αλλα πεφτει λιγο μακρια.(Καστορια,αν και ειμαι απο Θεσσαλλλλλονικη :P)
Και αφου θελεις να ξεφυγεις απο εκει θα σου προτεινω αυτες...
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/andere-Formen/Red-Hill-ARB-45-ASH-Roundback-/art-GIT0012195-000
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/andere-Formen/Red-Hill-JG-10-EQ-Vintage-Sunburst/art-GIT0009962-000
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/andere-Formen/Red-Hill-JG-20-EQ-Natural/art-GIT0009963-000
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/Westerngitarren/Red-Hill-ARB-45-NT-Roundback-Natur/art-GIT0012194-000
Το προβλημα ειναι οτι δεν τις βρισκεις ευκολα στην Ελλαδα οποτε ειναι δυσκολο να τις δοκιμασεις.
Ψαξε στην σελιδα,και σιγουρα θα βρεις κατι στο budget που θελεις και που θα μπορεις να δοκιμασεις σε καποιο μαγαζι.
Απ'οτι εχς ακουσει η Red Hill einai copia της Martin,τωρα το κατα ποσο αληθευει αυτο δεν ειμαι σιγουρος!
Επισης αν καποιο μαγαζι εχει τις Stagg που ψαχνεις,πηγαινε και παιξε να δεις πως ακουγονται,και πως σε βολευουν εσενα στο παιξιμο.Εγω παντως δεν θα ξαναγοραζα Stagg ;D

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #10 στις: 16/06/11, 14:02 »
Stamos4 εχω ακριβως το ιδιο μοντελο!!! Μεχρι και το ιδιο χρωμα!!! ;D
Ειναι καλη μονο για κουπι!!! Και οντως ο ηχος της δεν θυμιζει ακουστικη. Πιο πολυ θυμιζει τενεκε  :)
Παντως εχεις δικιο για τις red hill. Μοιαζουν με Martin. Τωρα οσον αφορα για τις stagg, αυτη την φορα θα δοκιμασω πριν αγορασω. Για σιγουρια αυτην την φορα.... ;) Πολυ ωραιες αυτες που μου εδειξες. Ειναι οτι στυλ ψαχνω αυτην την στιγμη. Jumbo, Roundback, Auditorium, κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/06/11, 14:26 από Edward The Great »
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Stamos4

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #11 στις: 16/06/11, 21:15 »
XAXAXAXAXA οντως για κουπι καλη ειναι!Εγω επαθα πλακα με τις ακουστικες τις Fender
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/Westerngitarren/Fender-Standard-Telecoustic-BK-Black/art-GIT0015162-000
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/Westerngitarren/Fender-Standard-Stratacoustic-BK-Black/art-GIT0015160-000
ξεφευγουν λιγο,αλλα πιστευω οτι το αξιζουν!Ψαξτο καλα,μην αγορασεις κανενα κουπι παλι!  :P

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #12 στις: 16/06/11, 23:17 »
Stamos4 μην ανησυχεις, δεν την ξαναπαταω. Πηγα σημερα κιθαροτσαρκα και εψαξα κιθαρες και ειδα μια cort, την stagg a2006 και μια ιμπανεζ. Τωρα θα παω να ψαξω και αλλου και θα σε κρατησω ενημερο ;)
Απο αυτες τις τρεις, αυτη που ηταν πραγματικα ωραια ηταν η cort http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=8496 πραγματικα φοβερος ηχος και ηλεκτρικα και ακουστικα, οπως επισης πολυ στιβαρη και καλη κατασκευη. Ομως, και η stagg ηταν πολυ ωραια, αρκετα καλη κατασκευη, καμια σχεση με την μαπα stagg που εχω τωρα, ωραιο ηλεκτρικο ηχο, πολυ ομορφη και ανετη στο παιξιμο (λογω του shallow bowl).
Ομως το μονο μειονεκτημα της stagg ειναι οτι ο ακουστικος της ηχος, παρολο οτι ειναι ωραιος, ειναι αρκετα χαμηλος, πραγμα το οποιο την αποτρεπει σε χρηση μεταξυ αλλων κιθαρων, αλλα ελικρινα ποιος νοιαζεται?? Αλλωστε, πιστευω οτι το ιδιο προβλημα εχουν και οι ακριβοτερες ovation, μιας και ο προορισμος τους ειναι καθαρα για ηλεκτροακουστικη χρηση...

Τωρα, οσον αφορα την ιμπανεζ: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=7766  (εγω την δοκιμασα σε φυσικο χρωμα) αρκετα καλη κατασκευη, αλλα πολυ χοντρος λαιμος... δεν μπορω να πω οτι κοβω και φλεβα, αλλα ηταν μια αρκετα αξιαγαπητη κιθαρα με πολυ γλυκο ηχο και ωραια κατασκευη.

Προς το παρον, κλινω προς την stagg a2006, αλλα εχω ακομα καιρο μεχρι να μαζεψω τα φραγκα. Μπορει να βρω και κατι που μπορει να με συγκινησει περισσοτερο και απο την stagg.
Βλεπουμε.... :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/11, 00:09 από Edward The Great »
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #13 στις: 17/06/11, 23:56 »
Παντως αν εχετε καμια αλλη να προτεινετε, στα ιδια λεφτα ειμαι ανοιχτος και σε αλλες γνωμες. Αρκει να ειναι ευκολο να μπορω να τις δω και να τις δοκιμασω, να βρισκονται σε καποιο μαγαζι στην αθηνα
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Antonis N

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #14 στις: 18/06/11, 02:22 »
Οπως και ο Απολλων, θα σου προτεινα να δεις και δοκιμασεις την Ashton d65sceq την οποια αγορασα εδω και εναμιση μηνα.Ειναι στα 300ε με πολυ καλα υλικα και πολυ καλο ''ζεστο'' γεματο ηχο,και τα πολυ καλα επισης ηλεκτρονικα της B-Band με ενσωματωμενο χρωμ.κουρδιστηρι,4band eq,και 2εξοδους καρφι,και xlr.Αξιζει να την ακουσεις,και βεβαια πανω σε καποιο pa για να ακουσεις και τον πολυ καλο ηλεκτροακουστικο της ηχο. Σου το λεω εγω,που ειμαι στη δουλεια 30 χρονια,ειναι ομως και θεμα ''αυτιου''.Αν ομωςτην δοκιμασεις θελω να μου πεις την γνωμη σου.-

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #15 στις: 18/06/11, 12:21 »
Μηπως ξερεις που μπορω να την δοκιμασω σε καποιο μαγαζι στην αθηνα? ???
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #16 στις: 18/06/11, 14:13 »
http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=6753   αυτην την εχει ενας φιλος μου.......μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κιθαρα και αξιζει τα λεφτα της αλλα δεν ειναι ολοκληρη απο ξυλο......το πισω μερος της ειναι απο ενα υλικο σαν πλαστικο με αποτελεσμα να σπαει ευκολα.....τωρα σε ενισχυτη δεν ξερω τι ηχο βγαζει......

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #17 στις: 18/06/11, 14:37 »
http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=6753   αυτην την εχει ενας φιλος μου.......μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κιθαρα και αξιζει τα λεφτα της αλλα δεν ειναι ολοκληρη απο ξυλο......το πισω μερος της ειναι απο ενα υλικο σαν πλαστικο με αποτελεσμα να σπαει ευκολα.....τωρα σε ενισχυτη δεν ξερω τι ηχο βγαζει......


Οντως την δοκιμασα στο μουσικοραμα και ηταν πολυ καλη. Aκουστικα μπορω να πω πως, αν εξαιρεσεις οτι ακουγεται πολυ χαμηλα, οπου και το μοναδικο προβλημα στις roundback κιθαρες με το συγκεκριμενο σχημα (τα φυλλα με τις τρυπες), εχει ωραιο ηχο. Μου ειπανε στο μουσικοραμα οτι τετοιου τυπου κιθαρες βγαζουνε πολυ πιο ωραιο ηχο οταν παιζουν μεσω ενισχυτη και οτι η συγκεκριμενη ειναι παρα πολυ καλη για καποιον που δεν μπορει να δαπανησει προφανως περισσοτερα λεφτα για μια ovation.
Ενταξει, απλα αμα παιξω διπλα διπλα με εναν αλλον που θα εχει μια dreadnought, προφανως ακουστικα δεν θα ακουγομαι καθολου, εκτος αν συνδεσω την κιθαρα σε ενισχυτη.
Παντως βρισκομαι αναμεσα σε αυτην, και σε μια cort ad810e, αλλα οταν διαβασα για την εκμετταλευση των εργαζομενων στο εργοστασιο της cor-tek και cort,το σκεφτομαι να την αγορασω, παρολο που ηταν φοβερη κιθαρα.

Υ.Σ.: Το πλαστικο απο πισω ειναι γραφιτης.
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #18 στις: 18/06/11, 15:52 »
Κέβλαρ σύμφωνα με την Ovation.

Γνώμη μου, μη μείνεις σε αυτό το budget. Μάζεψε κι άλλα και πάνε σε άλλη κατηγορία τιμής (350 -500 εκεί παίξε)
Παιδιά γενικώς αποφύγετε τις mainstream εταιρείες. Βγάζουν κιθάρες με το κιλό και όπως να ναι.
Ψάξτε τη δουλειά, δοκιμάστε ό,τι μπορείτε, μην θυσιάζετε πράγματα που δεν ξέρετε τι είναι για άλλα που νομίζετε πως ξέρετε.

Προσωπικά, για την πρώτη μου κιθάρα έψαχνα ένα χρόνο, για τη δεύτερη επίσης ένα χρόνο και για 8 -7χορδη που ψάχνω τώρα κλείνω επίσης χρόνο και για ακουστική ας μην το συζητάω. Κατέληξα μετά από μια διετία ψάξιμο.
Να ψάχνετε! Μη βαριέστε!

Αποσυνδεδεμένος Edward The Great

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτροακουστικες...
« Απάντηση #19 στις: 19/06/11, 13:49 »
Φυσικα και οι ovation θα εχουν κεβλαρ, απλα η συγκεκριμενη πιο πανω που παρεθεσε ο κυριακος και που με ενδιαφερει σαν αγορα εχει πισω γραφιτη.
Τωρα οσον αφορα για το μπατζετ, θα προσπαθησω. Ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα...
Παντως, εδω και πολυ καιρο ψαχνομαι απο σαιτ στο ιντερνετ και στο youtube για ακουστικη και ηλ/ακουστικη, αλλο που εθεσα το θεμα πριν λιγες ημερες, αφου βρηκα ελευθερο χρονο. Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω και πολλα μαγαζια, οπου ακομα και αυτα που ξερω ειναι το ενα στο χαλανδρι, το αλλο στο γαλατσι, το αλλο στο βυρωνα... Τα μοναδικα που μπορω να επισκεφτω ειναι το αρκο στην γλυφαδα, το μουσικοραμα και τον μουσικο οικο τριμη κεντρο αθηνα. Δεν ξερω καποιο αλλο μαγαζι που να ειναι σχετικα κοντα, που να μπορω να το επισκεφτω και να διευρυνω τους "οριζοντες"....
Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου... Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/15, 12:22
από panmak
9 Απαντήσεις
4311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/15, 16:09
από AnimaPura