Αποστολέας Θέμα: Αγορά ακουστικής  (Αναγνώστηκε 14219 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Lord-George

  • Επισκέπτης
Αγορά ακουστικής
« στις: 12/06/02, 17:15 »
Γεια χαρά,

Σκευτόμουνα να αγοράσω μια ακουστική με 100.000 την Fender DG-21s. Έχει καλά ξύλα και είναι και όμορφη αλλά δε θέλω να πάω να κάνω βλακεία και μετά να μην μου αρέσει. Γιαυτό θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμμια καλή ακουστική γύρω στις 100.000 που να αξίζει περισσότερα από τη Fender DG-21s (http://www.fender.com/gear/gear.php?partno=0952100021). Eπίσης καλύτερη με cutaway, είναι καλύτερες οι ηλεκτρακουστικές?
Αμα πάρω ακουστική, πρέπει οποσδήποτε να τις αλλάξω τις χορδές της μάνας της?

Επίσης πείτε και μερικά ελληνικά ή ξένα τραγουδάκια για ακουστική που να σας αρέσουν πολύ. Μ' αρέσει επίσης ο ήχος της ακουστικής των Iced Earth στο τραγούδι DRACULA. Φοβερό!
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/02, 18:38 από Ο Νέος Κιθαρωδός »

Αποσυνδεδεμένος metalman

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
  • to be a rock and not to roll
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #1 στις: 12/06/02, 18:04 »
Γειά χαρα!!ειναι καλή κιθάρα...εγω έχω την fender DG-4/BK και είμαι πολύ ευχαριστιμένος και κάνει περίπου 80.000...δεν έχω φώτο.αλλα είναι παρόμοια με την DG-9!!τώρα για το αν αλλάξεις χορδές είναι δικό σου θέμα αν σου αρέσουν αυτές που έχει πάνω ή οχι!!εγώ πάντως τις άλλαξα!!αυτά,ελπίζω να βοήθησα λιγάκι...καλά να περνάς!

Αποσυνδεδεμένος rockntroller

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #2 στις: 12/06/02, 20:17 »
Μια ακουστικη κιθαρα που συμπαθωωωω ειναι μια Schecter...εχει τρομερο ηχο! Την χρησιμοπιοα ο κιθαρίστας των mumiy troll. Επαιξα με την συγκεκριμενη κιθαρα και είναι πολυ καλη. δεν ειμαι expert στις ακουστικες αλλα σιγουρα βγαζει ενα γλυκυτατο ήχο.
οσο για το χρωμα και τα χαρακτηριστηκα δεν το συζητω...πολλοι απο τους φαν των ΜΤ την αποκαλουν Green Beauty!

www.mumiytroll.com

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #3 στις: 12/06/02, 22:46 »
Η Fender DG-21s είναι όντως μια πολύ καλή κιθάρα.  Επίσης πολύ καλή και στην ίδια περίπου τιμή είναι η Washburn D10S. Με λίγα παραπάνω χρήματα μπορείς να πάρεις και τη Big Baby της Taylor.  Και οι δύο αυτές κιθάρες, όπως και η Fender, είναι solid top, δηλαδή έχουν καπάκι από συμπαγές ξύλο.  Άν θες οπωσδήποτε solid top, η Fender βγάζει και την DG-14s, που είναι αρκετά φτηνότερη.  Πάντως εδώ στην Αγγλία έχει βγεί πρόσφατα η καινούργια Tanglewood ΤW-15NS, η οποία είναι all solid, δηλαδή είναι συμπαγές ολόκληρο το ηχείο και όχι μόνο το καπάκι!!!  Δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα, αλλά είναι φανταστική κιθάρα, και εδώ η τιμή της είναι περίπου ίδια με της Fender DG-21s.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #4 στις: 29/06/02, 14:11 »
Πώς γίνετε να είναι συμπαγής μια ακουστική ???

Αποσυνδεδεμένος iAnos...

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ... μια μελωδία απρόσμενη που γίνεται δική σας ...
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #5 στις: 25/09/02, 22:53 »

Πώς γίνετε να είναι συμπαγής μια ακουστική ???


>>
"Το παραμύθι τέλειωσε, αρχίζει η ζωή, αχ να 'τανε η αλήθεια σου σαν ψέμα αληθινή..."

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #6 στις: 25/09/02, 23:33 »

Πώς γίνετε να είναι συμπαγής μια ακουστική ???


Sorry για την καθυστέρηση στην απάντηση... :-[

Το ηχείο της ακουστικής κιθάρας σίγουρα δεν είναι συμπαγές, τα ξύλα όμως από τα οποία αποτελείται το ηχείο μπορεί κάλλιστα να είναι συμπαγή και όχι laminate (ποια είναι η ελληνική λέξη;) όπως συμβαίνει στα περισσότερα φτηνά μοντέλα.  Υποτίθεται ότι τα συμπαγή ξύλα δίνουν καλύτερο ηχητικό χαρακτήρα στην κιθάρα, γιατί ταλαντώνονται καλύτερα από ότι τα laminate.  Επίσης η ποιότητα του ήχου του συμπαγούς ξύλου αυξάνεται αισθητά όσο περισσότερο παίζεις την κιθάρα, επιτρέποντας την "ωρίμανση" του ήχου.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #7 στις: 26/09/02, 08:50 »
Diwrthwse me apollona an kanw lathos... to solid sto kapaki den shmainei oti einai ena mono fyllo ksyllou enw to laminate einai polla mazi kolimena???
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #8 στις: 26/09/02, 09:19 »
Ακριβώς.  Οι πιο φτηνές κιθάρες αποτελούνται από κομμάτια ξύλου κολλημένα μεταξύ τους, πράγμα το οποίο υποτίθεται ότι περιορίζει κάπως τις ηχητικές τους δυνατότητες γιατί αυτό το σύνολο των ξύλων δεν ταλαντώνεται σαν ένα κατά τη διάρκεια του παιξίματος.  Αν προστεθεί συμπαγές καπάκι τότε η τιμή ανεβαίνει αρκετά, και ανεβαίνει ακόμα περισσότερο αν όλο το ηχείο είναι συμπαγές, όπως συμβαίνει στις Martin, Taylor και άλλες μάρκες σε αυτή την κατηγορία.  Υποτίθεται όμως ότι η διαφορά στον ήχο είναι αισθητή.  Μέχρι πρόσφατα μια τέτοια κιθάρα θα ήταν πανάκριβη και δυσπρόσιτη για το μέσο ερασιτέχνη.  Γι αυτό ανέφερα την Tanglewood TW-15NS, η οποία απ' ότι γνωρίζω είναι η φτηνότερη all solid κιθάρα που κυκλοφορεί.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Ακουστικές
« Απάντηση #9 στις: 26/09/02, 10:23 »
...oi diafores metaxy all solid kai laminate einai pragmatika megales, oi laminate, panta sugkritika, exoun enan hxo pou einai mpoukomenos......
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος jimaras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • wanna whole lotta love???
    • Προφίλ
αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #10 στις: 10/10/04, 01:12 »
παιδια ψαχνω για ηλ/ακουστικη 6χορδη γυρω στα 500-600 ε μπορειτε να μου προτεινεται καποια μοντελα και ποια καταστηματα τις εχουν για να παω να δοκιμασω και να αγορασω?

ευχαριστω
Την ηθικη των αφεντικων την αντιπαθησα
            οσο και την ηθικη των δουλων
  μια τριτη ηθικη εβλεπα να διαμορφωνεται μεσα μου
         
           Δινε το χερι σε οποιον σηκωνεται

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #11 στις: 10/10/04, 14:09 »
Ο φίλος μου που παίζουμε μαζί λαικά πήρε απο τον Zozef στην Θεσσαλονίκη μια Ovation με 470 Euro. Είναι πολύ ευχαριστημένος όσον αφορά τον όγκο του ήχου. Η ένταση της είναι μέτρια καθώς έχει πλαστικό σκάφος απο πίσω το οποίο πολύ δύσκολα σπάει. Η συγκεκριμένη κιθάρα ΞΕΣΚΙΖΕΙ αν την βάλεις σε ενισχυτή, σαν φυσικός ήχο όμως δεν λέει πολλά.

Α, είχει και πολύ μαλακιά ταστιέρα.

Αυτά...πάνε σε μαγαζιά και δοκίμασε, με τα λεφτά που διαθέτεις παίρνεις κάτι αρκετά καλό. Αν έχεις και κανένα φίλο που να παίζει και να γνωρίζει θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #12 στις: 10/10/04, 14:24 »
Η περίπτωση της ovation είναι όντως πολύ καλή. Η πλάτη της είναι από ανθρακόνημα και δε σπάει με τίποτα. Η κατασκευή της ταστιέρας είναι τέτοια ώστε να την κάνει πιο εύκολη στο παίξιμο. Τα ηλεκτρικά της είναι αρκετά καλά με equaliser για τις βασικές ρυθμίσεις. Επίσης το σχήμα της (πλάτη) είναι χαρακτηριστικό και ξεχωρίζει παντού.
Άλλες κιθάρες πολύ καλές είναι οι Takamine όπου δεν ξέρω πολλά γι'αυτές.
Επίσης εγώ έχω αγοράσει από το 1997 μια κιθάρα ηλ/στική από το Νάκα τη
Yamaha APX-4A με 175.000 δρχ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ακόμα και μετά από τόσα χρόνια χωρίς ιδιαίτερη φροντίδα. Τώρα στα λεφτά σου υπάρχει η Yamaha APX-5A που είναι κάτι αντίστοιχο. Δώσε προτεραιότητα στις Ovation και στις Takamine όμως, λογικά είναι καλύτερες.
Ελπίζω να βοήθησα. Καλό ψάξιμο!

psomas

  • Επισκέπτης
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #13 στις: 10/10/04, 17:59 »
εγώ είχα αγορασει μια μεταχειρισμένη Ovation celebrity deluxe(made in korea).Δεν θυμάμαι ποσο ακριβώς, αλλά πρέπει να ήταν κοντα στα 600 ευρώ. Όπως είπε και ο mafiozos σαν φυσικός ήχος δεν λέει.
Βασικά και χωρίς ενισχυτή καλή είναι αλλά άμα συνδεθεί σε ενισχυτη βγάζει φοβερό ήχο.   ;)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #14 στις: 10/10/04, 18:40 »
Να πώ την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς τα μοντέλα αλλά σε ένα γνωστό μου κατάστημα πήγα να δοκιμάσω μια δυο κιθάρες, το είπα να μου δώσει μιά takamine και νια fender στα ίδια λεφτά(~550Ε). Μιλάμε η fender ούτε για πλάκα δεν συγκρίνονταν με την Takamine...Τήν έσκιζε σε ήχο. Το μόνο αρνητικό η διαφορά στο σώμα. Η tacamine στο πιάσιμο φαινόταν πιο στιβαρή. Αλλά από ήχο...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #15 στις: 11/10/04, 01:10 »
Α, είχει και πολύ μαλ***ά ταστιέρα.

Εννοούσα οτι έχει πολύ εύκολη ταστιέρα, μ-α-λ-α-κ-ι-ά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Τα αστεράκια δεν είναι δικά μου >:(

Το παιδί δοκίμασε και takamine και fender, στην takamine του άρεσε ο ήχος αλλά ήταν πολύ σκληρή, και στην fender δεν του άρεσε ο ήχος παρόλο που ήταν εύκολη, και έτσι κατέληξε στην ovation. Αυτά μου είπε.

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #16 στις: 11/10/04, 01:15 »
Αν δεν θες ovation παντως,θα σου προτεινα να ακουσεις καποια καναδικη Art luthier η simon patrick. επειδη ακουσα κ επαιξα πολλες σ'αυτα τα λεφτα ,μου φανηκαν καλυτερες απο αντιστοιχα(σε τιμη) μοντελα τησ fender η της takamine..αυτα .Για μαγαζια...θα ελεγα διαμαντοπουλος στη Σολωνος ;)
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #17 στις: 11/10/04, 13:10 »
Takamine με κλειστα ματια.


Καγμάκης =  ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!

Εμμ Μπενακη 36     τηλ. 210-3803727

Στα λεφτά που λες παιρνεις πολυ καλη ηλ/ακουστικη.
Εγω ακριβως πριν δυο χρονια πηρα την EG-530SC με 550 Ευρώ συν
πολυ καλη θηκη. Αξιζει τον κοπο.
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:αγορα ηλ/ακουστικης
« Απάντηση #18 στις: 11/10/04, 13:14 »
Έχουμε και λέμε...
Art & Luthier..με λιγότερα χρήματα...καλές για τα χρήματά τους..Όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως...

Garison Καναδέζικες με μασιφ καπάκι...Αυτές μου άρεσαν πάρα πολύ..Είχε ήχο για όλα τα γούστα.Άλλες με περισσότερο όγκο , άλλες με πιο διαυγή ήχο.
Ξεκινήσουν από τα 500-600 Ευρώ και έφταναν τα 800-900.Η μεγάλη ιδιαίτερότητα που έχουν είναι ότι ο εσωτερικός σκελετός δεν είναι από ξύλα αλλά από κεβλαρ.Εχει δηλαδή πλαστικά δεσίματα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ο κίνδυνος να σπάσουν ή να εμφανίσουν ρωγμές...

Simon & Patrick...
Καναδέζικες με μασιφ ξύλα...Επίσης πολύ καλή επιλογή.

Τις παραπάνω φίρμες θα τις βρεις στον Λιόλιο στην Αθήνα είναι στην Τοσίτσα στα εξάρχεια , ενώ στην Θεσ/κη απέναντι από το Αγία Σοφία...

Τώρα οι ovation και Takamine της κατηγορίας των 400-500 Ευρώ δεν μου άρεσαν προσωπικά...
Εαν κάποιος θέλει κιθάρα με ανθρακονήματα , μπορώ να πω ότι οι Stagg και Tanglewood που δοκίμασα μου άφησαν καλύτερες εντυπώσεις..
Τις stagg τις εισάγει ο Στόλας...

Αυτά...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος mek

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • `~peace~`
    • Προφίλ
Ερώτηση για Ηλ/ακουστική
« Απάντηση #19 στις: 25/02/05, 01:50 »
Ερώτηση ασχέτου:
Η ηλεκτρακουστικη (πιο ειδικά ovation celeb.) βγάζει παραμορφωση?  Με άλλα λόγια μπορεί να κάνει αυτούσια τη δουλεια μιας ηλεκτρικής ή είναι μόνο για live?
Διαφωτίστε με...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Αγορά ακουστικής
« Απάντηση #20 στις: 25/02/05, 08:43 »
Ερώτηση ασχέτου:
Η ηλεκτρακουστικη (πιο ειδικά ovation celeb.) βγάζει παραμορφωση? Με άλλα λόγια μπορεί να κάνει αυτούσια τη δουλεια μιας ηλεκτρικής ή είναι μόνο για live?
Διαφωτίστε με...

Όχι βέβαια...Παραμόρφωση μπορεί να σου βγάλει πίσω από ένα πεταλάκι..αλλά όχι όπως οι ηλεκτρικές...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος fingerace

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • I Zoi Ine Thema Pithanotitwn
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής
« Απάντηση #21 στις: 02/03/05, 11:04 »
ena site pou me voithise para poli gia epilogi kitharas ine to www.music123.com !!
ine para poli kalo afou mporis na vris oti zitas k na diavasis ta diafora sxolia

iparxou polla sites pou e3igoun tin diafora meta3i twn 3ilwn... mporite na ta vrite panefkola me anazitisi sto google...

Αποσυνδεδεμένος JimSalo91

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής
« Απάντηση #22 στις: 12/03/05, 01:03 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ,ΚΟΙΝΩΣ ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΩ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ Κ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.(ΚΑΝΟΝΙΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ)
ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ..

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ,Κ ΑΜΑ ΚΑΤΣΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ.(ΑΝ Κ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ..)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ  ΕΩΣ 200€.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΛ ΛΙΓΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΤΩΡΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ  :P ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...

Αποσυνδεδεμένος mleo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Εδώ δεν είναι το σπίτι μου
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής
« Απάντηση #23 στις: 16/02/06, 08:51 »
Τα φθηνά μοντέλα της Tanglewood είναι καλά για αρχή. Επίσης οι ακουστικές squier SD6 νομίζω είναι καλές για τα λεφτά όπως επίσης και οι SX στο μοναστηράκι έχει κάποιο κατάστημα με πολύ φθηνές νομίζω.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
10072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 16:29
από MISTREATED
2 Απαντήσεις
4210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 10:39
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
2 Απαντήσεις
3528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/09, 15:54
από Mistral
6 Απαντήσεις
4738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/09, 02:38
από PericlesB
7 Απαντήσεις
4713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/09, 00:21
από ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ
12 Απαντήσεις
8449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 13:03
από mesimeriaris
0 Απαντήσεις
3100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 17:09
από griper
12 Απαντήσεις
11487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/23, 10:06
από nalaki
6 Απαντήσεις
5300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/13, 15:37
από Kosthrash
11 Απαντήσεις
6745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/15, 15:13
από Guitar Fan