Αποστολέας Θέμα: Schecter + Peavey valveking royal 8+ Metal Zone=???  (Αναγνώστηκε 2866 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Schecter + Peavey valveking royal 8+ Metal Zone=???
« στις: 29/10/08, 17:10 »
Γεια σας παιδια,λοιπον τωρα θα αγορασω καινουρια κιθαρα schecter hellraiser ή blackjack και λεω να παρω κ ενα ενισχυτακο μαζι γιατι αυτος που εχω ειναι τουλαχιστον για τα μπαζα.

Τον ενισχυτη θελω να τον χρησιμοποιω αποκλειστικα στο σπιτι κ η μουσικη που θα παιζω ειναι metal.Σκεφτομαι ενα 5αρη λαμπατο για την ακριβεια δοκιμασα σημερα εναν Peavey valveking royal 8 (στα 130 ευρο) κ οσον αφορα την ενταση ειμαι υπερικανοποιημενος,δεν θελω κατι πιο δυνατο.

Για τον λογο που τον χρειαζομαι αξιζει να αγορασω λαμπατο ή οχι?Ο συγκεκριμενος τι σας λεει,αξιζει τον κοπο?Στο θεμα της παραμορφωσης σκεφτομαι να χρησιμοποιησω το μεταλ ζον που ηδη εχω γιατι σε αυτο το θεμα δεν τα παει κ τοσο καλα ο συγκεκριμενος ενισχυτης.Θα κανει δουλεια το πεταλακι ή θα καταστρεψει τον ηχο του ενισχυτη?Στο μελλον θα αγορασω κ αλλα πεταλακια παντως.

Καποια αλλη προταση για ενισχυτη με αξιοπρεπη ηχο κ καλυτερη παραμορφωση ,στα ιδια βατ παντα,ωστε στην αρχη τουλαχιστον να παιζω χωρις να χρειαζομαι πεταλακι υπαρχει?Τι αλλο να προσεξω πριν την αγορα ενισχυτη?Κατι fx loop κ αλλες υποδοχες ειναι σημαντικο να υπαρχουν ή σε τοσο μικρες εντασεις δεν κανουν διαφορα?

Εψαξα στο φορουμ αλλα δεν καταλαβα κ πολλα  μιας κ ειμαι ψιλοασχετος οποτε μην με βρισετε ;D

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Schecter + Peavey valveking royal 8+ Metal Zone=???
« Απάντηση #1 στις: 30/10/08, 00:40 »
Γειά σου φίλε μου.Εννοείται πως κανένας δεν θα σε βρίσει.Στο θέμα μας τώρα μιας και είμαι κάτοχος και των δυό μηχανημάτων (Peavey Valve King Royal 8 & Metal Zone) θα σου πρότεινα και τα δυό ανεπιφύλακτα.Σαν επιλογή θα σου πρότεινα μόνο λαμπάτο,πλεόν οι τιμές έχουν γίνει προσιτές για όλους,και ο συγκεκριμένος ενισχυτής είναι ο καλύτερος στην κατηγορία του,κατά την άποψη μου φυσικά.Για το Metal Zone μπορώ να σου πω πως είναι ένα αρκετά ευέλικτο πετάλι αν και πολλοί από δω μέσα θα διαφωνήσουν.Σαν ακροατής αυτών των δυό μηχανημάτων και πάντα κατά προσωπικό κριτήριο απλά προτείνω την αγορά τους

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Schecter + Peavey valveking royal 8+ Metal Zone=???
« Απάντηση #2 στις: 31/10/08, 08:12 »
ΜΗΝ παρεις το metalzone.αν παιζεις μεταλ παρε το metalcore(boss ειναι και αυτο).νομιζω οτι ειναι ακριβοτερο αλλα ειναι η μερα με τη νυχτα.αν μπορεις πηγαινε σε καποιο καταστημα και ακουσε το.δεν θα το μετανιωσεις
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter + Peavey valveking royal 8+ Metal Zone=???
« Απάντηση #3 στις: 31/10/08, 15:39 »
Το μεταλ ζον φετος κλεινει δεκα χρονακια ζωης οποτε τα χει βγαλει τα λεφτα του κ με το παραπανω.Δεν ειχα ιδιαιτερες απαιτησεις μεχρι τωρα παντως κ δεν με χαλασε.Περιμενω να μαζεψω κανα φραγκο να παρω κατι ποιοτηκοτερο παντως γτ σημερα εχω παραλαβη κιθαρας κ ενισχυτη κ δεν υπαρχει φραγκο στην τσεπη πλεον.Θα ανοιξω σχετικο τοπικ οταν θα ερθει η καταλληλη στιγμη  8)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Metal Zone

Ξεκίνησε από S N S E Τα καλύτερα...

12 Απαντήσεις
5957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/03, 01:43
από paulchro
30 Απαντήσεις
10257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/08, 15:49
από faser
10 Απαντήσεις
5686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 18:08
από no_
13 Απαντήσεις
5600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/08, 18:50
από Johnie Darko
21 Απαντήσεις
7717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/09, 10:30
από Spartan Amplifications
32 Απαντήσεις
12926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 16:01
από Jezus
0 Απαντήσεις
1999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/12, 14:04
από themis_1986
33 Απαντήσεις
11415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/13, 17:28
από Nikos7
39 Απαντήσεις
11254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/13, 15:56
από Kosthrash
9 Απαντήσεις
4827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/13, 18:12
από Thomasp