Αποστολέας Θέμα: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?  (Αναγνώστηκε 22200 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #25 στις: 30/08/06, 23:11 »
Δεν σε έφαγε κανείς ρε συ, αλλά με ποιο κριτήριο λες ότι πχ οι Greenday δεν κατέχουν το άθλημα? Δεν ξέρουν να παίζουν μουσική? Δεν έχουν επιτυχία? Μου θυμίζει αυτό λίγο το θέμα των ΗΙΜ που οι περισσότεροι τους θάψανε ενώ αυτοί βγάζουν ευρουλάκια μόνο και μόνο αν χαιρετήσουν το κοινό!

Δλδ αυτοί που τους ακούνε θεωρούνται άσχετοι από μουσικοί? Δεν το νομίζω!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #26 στις: 30/08/06, 23:18 »
Δεν λεω οτι δεν ξερουν μουσικη.Απλα οτι αυτο που παιζουν δεν ειναι πανκ οπως μας το παρουσιαζουν
Δεν λεω οτι οποιος τους ακουει δεν ξερει μουσικη αλλα οι περισσοτεροι που τους ακουνε εχουν ενα σιντι τους η τπτ mp3 αλλα κατα τα αλλα ειναι οι κλασσικοι(σκυλαδες τρεντονια κλπ) που απαλ εχουν και μια τζουρα ροκ..Και διαλεξαν τους greenday..γιατι?Ε αυτοι δεν ξερουν μουσικη.ειναι ασχετοι κατα κυριο λογο.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #27 στις: 30/08/06, 23:24 »
Οι τρεντηδες και οι λοιποί τύποι που δεν είναι του γούστου σου οκ μη τους κοιτάς και μην τους ακούς. Αλλά οι Greenday ως μπάντα δεν είναι άσχετοι  ;)

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #28 στις: 31/08/06, 00:11 »
Το κακό με σας είναι ότι αυτό που ακούτε το θεωρείτε το καλύτερο και τα υπόλοιπα είναι φλώροι, άσχετοι κλπ

Οι Greenday μπορεί να είναι φλώροι αλλά αυτοί οι 3 φλώροι βγάλανε εκατομμύρια με τα φλωροτράγουδα. Επίσης και οι Franz Ferdinand και ένα σωρό άλλα συγκροτήματα που μπορώ να σκεφτώ τα ίδια κάνανε. Μη κολλάτε σε ταμπέλες και μην υπερθεματίζετε χωρίς τουλάχιστον επιχειρήματα. Με ποιο κριτήριο είναι φλώροι οι Greenday και μάγκες οι Sabbath? Μη παρεξηγούμαι και γω προτιμώ Sabbath αλλά δεν θεωρώ φλώρους όλους τους άλλους.

Η ροκ είναι ροκ όπως και να την δεις. Απλά ο καθένας μας διαλέγει την εποχή και το στυλ της ροκ που του αρέσει ή και του ταιριάζει καλύτερα. Αν ακούω εγώ Cream και Zappa και ο άλλος ΗΙΜ και Placebo είναι και τα 2 ροκ αλλά διαφορετικής εποχής και χωρίς μέτρα σύγκρισης μεταξύ τους.

Μην είστε τόσο αφαιρετικοί και μάλιστα από τόσο μικρή ηλικία που είστε οι περισσότεροι.  ;)
Φλωρος=Αυτος που ειναι εμπορικος ,βγαζει εκατομμυρια, ειναι εξυπνος ,τον ακουνε οι γκομενες,"μας χαλαει τη μουσικη"( :P επειδη λεγεται πανκ/ροκ ενω ειναι φλωρο ροκ(να το παλι)),εχει φλωρικο σταιλ,τον παιζει το μτβ και το μαντ και δε μας αρεσει..Σε καλυψα? 8)

giati kapoios pou einai eborikos kai vgazei ekatomyria na einai flwros?? Diladi oi iron maiden,oi metallica,oi kiss,oi ac/dc,oi motorhead,oi scorpions,oi bon jovi,o alice cooper,o david bowie,oloi aftoi giati einai flwroi ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #29 στις: 31/08/06, 11:52 »
Τα χουμε συζητησει εκατομμυρια φορες αυτα.Και ναι οι bon jovi ειναι φλωροι μεσα στο κεφαλι μου.Γιατι βγαζαν μουσικη με μοναδικο κριτηριο τις πωλησεις..Για αυτο δεν την γραφουν και μονοι τους αλλα μπαινουν αναμεσα παραγωγοι κλπ..Τεσπα αυτα εγω τα θεωρω ετσι και δεν προκειται να αλλαξουν οποτε δεν προκειται να κανουμε και συζητηση..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #30 στις: 31/08/06, 13:31 »
οι queensryche θα ονόμαζαν (αν δεν το έχουν ονομάσει ήδη) τον καινούργιο τους δίσκο operation mindcrime II. Δηλαδή τη συνέχεια του καλύτερου τους δίσκου κατ εμέ. Αυτό δηλαδή δεν είναι για τα λεφτά;

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #31 στις: 31/08/06, 13:47 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #32 στις: 31/08/06, 13:53 »
οι queensryche θα ονόμαζαν (αν δεν το έχουν ονομάσει ήδη) τον καινούργιο τους δίσκο operation mindcrime II. Δηλαδή τη συνέχεια του καλύτερου τους δίσκου κατ εμέ. Αυτό δηλαδή δεν είναι για τα λεφτά;
Καλα ε.. ΚΑταρχας ναι τον ονομασαν operation mindcrime II και βεβαια θελουν και να πουλησει. Ομως ακου τον πρωτα και μετα βγαλε γνωμη....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #33 στις: 31/08/06, 13:55 »
Καλα ε.. ΚΑταρχας ναι τον ονομασαν operation mindcrime II και βεβαια θελουν και να πουλησει. Ομως ακου τον πρωτα και μετα βγαλε γνωμη....

Και γω που τον άκουσα τι κατάλαβα ρε συ Αρη? Χάλια παραγωγή, τα όργανα είναι ψηφιακούρα κλπ κλπ Τέσπα το θέμα είναι άλλο εδώ και το έχω αναφέρει πιο πάνω. ΧΡΗΜΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #34 στις: 31/08/06, 13:58 »
Καλα ε.. ΚΑταρχας ναι τον ονομασαν operation mindcrime II και βεβαια θελουν και να πουλησει. Ομως ακου τον πρωτα και μετα βγαλε γνωμη....

Και γω που τον άκουσα τι κατάλαβα ρε συ Αρη? Χάλια παραγωγή, τα όργανα είναι ψηφιακούρα κλπ κλπ Τέσπα το θέμα είναι άλλο εδώ και το έχω αναφέρει πιο πάνω. ΧΡΗΜΑ!!!!
Ρε συ αν το ζητουμενο δεν ηταν το χρημα θα ημασταν στον ιδανικο κομουνισμο τωρα.... Εφοσον υπαρχει το χρημα σαν ανταλακικη αξια τοτε αναγκαστηκα πρεπει να βγαινουν και λεφτα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι γινοντα τα παντα μονο για το χρημα, χωρις να λεω οτι δεν γινοντια και για αυτο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #35 στις: 31/08/06, 15:40 »
οι queensryche θα ονόμαζαν (αν δεν το έχουν ονομάσει ήδη) τον καινούργιο τους δίσκο operation mindcrime II. Δηλαδή τη συνέχεια του καλύτερου τους δίσκου κατ εμέ. Αυτό δηλαδή δεν είναι για τα λεφτά;
Καλα ε.. ΚΑταρχας ναι τον ονομασαν operation mindcrime II και βεβαια θελουν και να πουλησει. Ομως ακου τον πρωτα και μετα βγαλε γνωμη....

εννοείται πως κανένας δεν παίζει για τη μανα του,αλλά ήταν μία εμπορική κίνηση για να έχει την επιτυχία -ίσως σε λίγο μικρότερο βαθμό- του Ι mindcrime.
Kαι δεν ανέφερα αν είναι καλός ή κακός γιατί έχω ακούσει αποσπάσματα μόνο. Δεν είπα για τη μουσική ρε συ roufous.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #36 στις: 31/08/06, 23:54 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

θα διαφωνήσω υπήρξαν συκροτήματα που δεν τους ένιαζαν τα λεφτά καθόλου όπως οι beatles διαλύθηκαν και δεν τους ένιαζαν τα χρήματα. το ίδιο και οι stones ξεκίνησαν με ένα όνειρο και τους βγήκε... όταν άρχιζαν δεν έπαιζαν για τα χρήματα αλλά για να εκφράσουν τις αντιλήψεις τους. το ίδιο και οι nirvana και οι guns n roses
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #37 στις: 01/09/06, 00:04 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

θα διαφωνήσω υπήρξαν συκροτήματα που δεν τους ένιαζαν τα λεφτά καθόλου όπως οι beatles διαλύθηκαν και δεν τους ένιαζαν τα χρήματα. το ίδιο και οι stones ξεκίνησαν με ένα όνειρο και τους βγήκε... όταν άρχιζαν δεν έπαιζαν για τα χρήματα αλλά για να εκφράσουν τις αντιλήψεις τους. το ίδιο και οι nirvana και οι guns n roses
εεε βασικα οι guns ξεκινησαν νομιζω να παιζουν σε... στριπτιτζαδικο;D(αν δε κανω λαθος), τραγουδια οπως το rocket queen, welcome to the jungle κτλ

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #38 στις: 01/09/06, 01:01 »
οπως ειπαν πολλοι απο δω δεν μπορουμε να καταταξουμε τους μεταλικα ας πουμε στην ιδια κατηγορια με τους ζεπελιν...αρα πρεπει να υπαρχει κατι που να ξεχωριζει τον εναν απο τον αλλον.....
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #39 στις: 01/09/06, 13:07 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

θα διαφωνήσω υπήρξαν συκροτήματα που δεν τους ένιαζαν τα λεφτά καθόλου όπως οι beatles διαλύθηκαν και δεν τους ένιαζαν τα χρήματα. το ίδιο και οι stones ξεκίνησαν με ένα όνειρο και τους βγήκε... όταν άρχιζαν δεν έπαιζαν για τα χρήματα αλλά για να εκφράσουν τις αντιλήψεις τους. το ίδιο και οι nirvana και οι guns n roses
Θα τραλαθουμε τωρα???
Οι ρολινκ στονες ειχαν ονειρο και τους βγηκε...Θεε μου παντοδυναμε....Και ρε φιλε γιατι δεν σταματησαν οταν εβγαλαν τα πρωτα δισεκατουμμυρια?γιατι συνεχιζουν μας πρηζουν??

ΠΑΡΗ-Δεν λεω οτι πρεπει να βγαζει καποιος δισκους για την ψυχη της μανας του.Αλλα πρωτα η μουσικη και μετα τα λεφτα.Συγκροτηματα οπως οι bon jovi κοιτανε πρωτα τα λεφτα και μετα τη μουσικη.Και αυτο φαινεται στη μουσικη τους.
Οσο για το mincrime II η παραγωγη ηταν μια χαρα και τα τραγουδια ακομα καλυτερα.Ενταξει το πρωτο δεν το εφτασαν αλλα οκ.

GARVIN-To παραδειγμα με τους ryche το εφερες επειδη ξερεις οτι μ αρεσουν ετσι?Θα σου απαντησω ηρεμα..Ξερεις ποσοι εχουν κανει ενα sequel???Παρα πολλοι.Ολοι για τα λεφτα σιγουρα.Αλλα το sequel των ryche βγηκε για αρκετους λογους.Και ηταν ακρω ποιοτικο.Και ηταν διαφοερετικο απο το πρωτο.
ΑΝ σου αρεσουν οι ryche ΚΑΙ ΑΝ εχεις ακουσει τπτ αλλο απο αυτους παρτο και ακουσε το.ΜΗΝ το κατεβασεις.Οι ryche ειναι progressive.Δεν ακουγονται απο το πισι πιστεψε με.Και μετα ελα να μου πεις αν ηταν εμπορικη κινηση η οχι..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #40 στις: 01/09/06, 13:10 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

θα διαφωνήσω υπήρξαν συκροτήματα που δεν τους ένιαζαν τα λεφτά καθόλου όπως οι beatles διαλύθηκαν και δεν τους ένιαζαν τα χρήματα. το ίδιο και οι stones ξεκίνησαν με ένα όνειρο και τους βγήκε... όταν άρχιζαν δεν έπαιζαν για τα χρήματα αλλά για να εκφράσουν τις αντιλήψεις τους. το ίδιο και οι nirvana και οι guns n roses

Ελπίζω αυτό το ποστ να το εβαλες για πλάκα  ;)

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #41 στις: 02/09/06, 01:16 »
πιστευω πως φυγαμε απο το θεμα αλλα ας πω την αποψη μου κ εγω ;D.
λοιπον,εγω προσωπικα δεν μπορω να κατηγορησω κανεναν που βγαζει δισκους για τα λεφτα.καλα κανουν και κοιτανε την τσεπη τους...
καλος ή κακος η μουσικη περα απο οτιδηποτε αλλο ειναι και επαγγελμα,σωστα?αυτοι οι ανθρωποι λοιπον(bon jovi,rolling stones,beatles...)ειναι επαγγελματιες μουσικοι,αρα σκοπος τους ειναι η εξοικονομιση μεγαλου ποσοστου χρηματος.αυτη ειναι η αληθεια  παιδια και αυτο ειναι το σωστο.εσεις δεν κοιτατε ας πουμε να κανετε οσο καλυτερα γινετε τη δουλεια σας(οποια και αν ειναι αυτη)για να βγαλετε λεφτα?
δεν μπορουμε λοιπον να τους λεμε ''πουλημενους'',ειναι βαρια κουβεντα...Αυτη ειναι η δουλεια τους,δεν το κανουν ουτε για χομπι,ουτε για μενα,ουτε για σας...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #42 στις: 02/09/06, 04:28 »
Ρε συ Γιάννη μη τρελλαθούμε. Ξέρεις καμιά μπάντα που παίζει και βγάζει δίσκους για τη ψυχή της μάνας τους?? Ολοι για τα λεφτά το κάνουν!!

θα διαφωνήσω υπήρξαν συκροτήματα που δεν τους ένιαζαν τα λεφτά καθόλου όπως οι beatles διαλύθηκαν και δεν τους ένιαζαν τα χρήματα. το ίδιο και οι stones ξεκίνησαν με ένα όνειρο και τους βγήκε... όταν άρχιζαν δεν έπαιζαν για τα χρήματα αλλά για να εκφράσουν τις αντιλήψεις τους. το ίδιο και οι nirvana

oi nirvana? Σιγά της αντιλήψεις τους. Απλώς βαράγανε και ό,τι έβγαινε.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #43 στις: 02/09/06, 04:49 »
Να προσθέσω πως κι ο Mozart απλώς χτύπαγε νότες κι ό,τι προέκυπτε! :p

Πάει και η επιτομή του grunge...μια χαψιά την κάναμε και πετάξαμε και τα κόκκαλα.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #44 στις: 02/09/06, 11:35 »
Εδω τα διαλυσαμε ολα μου φαινεται....... ::)

@juggernot Η μουσικη ειναι τεχνη πανω απο ολα δεν ειναι επαγγελμα.Και δεν ειναι ωραιο να βγαζεις τραγουδια με βαση το μεγαλυτερο μεριδιο λεφτων που θα παρεις..Φαντασου να το καναν αυτο ας πουμε ολοι οι μεγαλοι ζωγραφοι..Σκουπιδια θα χαμε γεμισει..Δεν θα υπηρχε τεχνη.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #45 στις: 02/09/06, 11:47 »
παιδια μην τα ισοπεδωνετε ολα....ψαξτε το λιγο το θεμα...οι beatles ξεκινησαν να βγαλουν λεφτα;;; πλακα κανεις;;; που οι ανρθωποι παρατησαν την δουλεια και τις οικογενειες τους και στην αρχη δεν εκαναν τπτ!! οι queen ουτε εταιρια δεν μπορουσαν να βρουν να τους κανει cd και ειχαν ετοιμες κομματαρες και εχουν, προσεξε, ολοι πτυχια και μαλιστα καλα..Ενταξει ..μην λεμε οτι θεμε τωρα....οταν μιλαμε για εμπορικο μιλαμε για το εφημερο που βγαινει φετος και του χρονου πρεπει να ξαναβγει αλλαγμενο καπως μπας και πουλησει κατι στο ανημπορο κοινο...μαιντανοι υπαρχουν πολλοι...μην τους συγκρινουμε με συγκροτηματα τωρα..κριμα ειναι...μη μου πεις οτι η Lopez γραφει μουσικη επειδη ειναι μουσικος και την συγκρινεις με τους beatles θα πασω απο τον 6ο!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/06, 11:52 από Symeon »
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #46 στις: 02/09/06, 13:50 »
Εδω τα διαλυσαμε ολα μου φαινεται....... ::)

@juggernot Η μουσικη ειναι τεχνη πανω απο ολα δεν ειναι επαγγελμα.Και δεν ειναι ωραιο να βγαζεις τραγουδια με βαση το μεγαλυτερο μεριδιο λεφτων που θα παρεις..Φαντασου να το καναν αυτο ας πουμε ολοι οι μεγαλοι ζωγραφοι..Σκουπιδια θα χαμε γεμισει..Δεν θα υπηρχε τεχνη.

εγω δεν ειπα πως δεν ειναι τεχνη,αλλα απο τη στιγμη που και εσυ ο ιδιος πληρωνεις για να αγορασεις την μουσικη(cd,δισκοι,κ.λ.π),τοτε δεν ειναι μονο τεχνη.
γιαυτο αυτοι οι ανθρωποι λεγονται επαγγελματιες,επειδη δουλευουν,βγαζουν τραγουδια,τα πληρωνουμε και τελος.νωμιζω πως ο καθε νας στη θεση τους θα εκανε το ιδιο...
ας πουμε οι δασκαλοι της μουσικης(σε ωδεια,ιδαιτερα,κ.λ.π)γιατι δεν μας μαθαινουν τσαμπα?
η μουσικη λοιπον σιγουρα πρωτα απ' ολα ειναι τεχνη,αλλα ειναι και τροπος για να βγαλεις λεφτα...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #47 στις: 02/09/06, 13:56 »
ναι...ειναι σιγουρα.,...αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το κανουν μονο για τα λεφτα...αλλα καπως πρεπει να ζησουν και αυτοι...δεν σημαινει οτι οι μπασκετμπολιστες της εθνικης μας ομαδας αν τους πεις τωρα..οτι παιδια ξερετε...θα παρετε λιγοτερα αποσα ειχαμε πει..θα σου πουν...ααααα εγω φευγω!!!!
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #48 στις: 02/09/06, 13:57 »
Εδω τα διαλυσαμε ολα μου φαινεται....... ::)

@juggernot Η μουσικη ειναι τεχνη πανω απο ολα δεν ειναι επαγγελμα.Και δεν ειναι ωραιο να βγαζεις τραγουδια με βαση το μεγαλυτερο μεριδιο λεφτων που θα παρεις..Φαντασου να το καναν αυτο ας πουμε ολοι οι μεγαλοι ζωγραφοι..Σκουπιδια θα χαμε γεμισει..Δεν θα υπηρχε τεχνη.

εγω δεν ειπα πως δεν ειναι τεχνη,αλλα απο τη στιγμη που και εσυ ο ιδιος πληρωνεις για να αγορασεις την μουσικη(cd,δισκοι,κ.λ.π),τοτε δεν ειναι μονο τεχνη.
γιαυτο αυτοι οι ανθρωποι λεγονται επαγγελματιες,επειδη δουλευουν,βγαζουν τραγουδια,τα πληρωνουμε και τελος.νωμιζω πως ο καθε νας στη θεση τους θα εκανε το ιδιο...
ας πουμε οι δασκαλοι της μουσικης(σε ωδεια,ιδαιτερα,κ.λ.π)γιατι δεν μας μαθαινουν τσαμπα?
η μουσικη λοιπον σιγουρα πρωτα απ' ολα ειναι τεχνη,αλλα ειναι και τροπος για να βγαλεις λεφτα...
Συμφωνω αλλα μερικοι καλλιτεχνες(και μιλαω για συγκροτηματα Σιμο οχι για την JLO) απο καποια στιγμη και μετα εστω και αν δεν το λενε το κανουν μονο για τα λεφτα.Ειδικα οταν ακουω να λενε τη φραση "δεν θελεουμε να απογοητευσουμε τους οπαδους μας με μια στροφη στον ηχο μας" πχ ειναι που τα παιρνω.Ειναι σαν να λεει αν αλλαξουμε θα χασουμε λεφτα οποτε καλυτερα να γραψουμε μια απο τα ιδια.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: ροκ και μεταλ: προς τι ο διαχωρισμος?
« Απάντηση #49 στις: 02/09/06, 14:01 »
δεν σου ριχνω αδικο σε αυτο που λες αλλα οπως σου ειπα γιαυτους ειναι επαγγελμα,εμεις μπορει να τη βλεπουμε σαν χομπυ γιατι δεν εχουμε την ευκαιρια να βγαλουμε εκατομυρια οπως αυτοι,αν την ειχαμε...τι να πω θα λεγαμε αλλα πιστευω... ::)
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
141 Απαντήσεις
66341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/06, 12:11
από Neuron
8 Απαντήσεις
4571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/05, 17:00
από Boogieman (του Kithara.gr!!!)
17 Απαντήσεις
7115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/06, 20:01
από Symeon
22 Απαντήσεις
8221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 00:12
από TheVrachnoprofiter
102 Απαντήσεις
35308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/08, 00:05
από 7
5 Απαντήσεις
8513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 13:00
από Βραζίλης
41 Απαντήσεις
14372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:30
από nikolix
10 Απαντήσεις
4732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 11:47
από profsokin
9 Απαντήσεις
4966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/10, 02:56
από Eagle Of Kamelot
12 Απαντήσεις
2040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/22, 21:57
από UnderGround