Σελίδες:
  • #1 από Stergios Kourou στις 05 May 2008
  • Αυτό είναι ένα Heavy Metal σόλο που έπαιξα με τους Cult Rock Stage Band, (που αλλού;), στο cult club… Δεν βασίζεται τόσο στην τεχνική, όσο πάνω σε έναν σκελετό από Rock licks και ερωταπαντήσεις για να ακούγεται πιο metal, ενώ σε σημεία αυτοσχεδιάζω πάνω σε κλασικά κομάτια, όπως painkiller και «μια ωραία πεταλούδα»…

    ...ελπίζω να μην βαρεθείτε τη ζωή σας….


  • #2 από Arg0 στις 05 May 2008
  • Τι να πώ? Οχι, πες μου τι να πώ...

    Από τα κομμάτια αναγνώρισα μόνο το Painkiller, το ξέρω ντροπή μου...  :-\

    Πάνως μ' άρεσε πολυ ο "διάλογος" ταμπούρου - κάσας... Ωραίο...

    Διέκρινα Muller ή ηταν ιδέα μου?
  • #3 από m@ster k@frer στις 05 May 2008
  • Ωραιος Στεργιο....

    Θα θελα να μαι απο κατω να φωναζω....
  • #4 από Stergios Kourou στις 05 May 2008
  • Σ' ευχαριστω πολυ ρε m@ster!!!

    Jason, τι να πω κι εγώ? Δεν το ακουσες απλα...το έψαξες, και σ' ευχαριστω πολυ γι αυτο!!! Αν περιμενα να καταλάβεις το "μια ωραία πεταλούδα" θα ήμουν ηλίθιος (όχι οτι δεν ειμαι...)!!! Ξεκινάει στην πρωτη παύση (μάλιστα κουνάω τη μπαγκέτα "μια-ω΄ραια -πε-τα΄-λούουδα" στον Βρετό που ήξερε...) και τελειωνει στο σχήμα με τα πολλά σκασίματα στο china, πριν το πέσιμο...
    Muller, εννοείς Μoeller whip? Αν ναι, εχεις δίκιο και με εχεις στείλει κανονικα!!! Που το ξέρεις εσυ αυτο? Είναι ο πιο ξεκούραστος τρόπος να παίζεις δυνατά και μου αρέσει πολύ η αισθηση που σου βγάζει... θέλει όμως δουλειά ακόμα...
  • #5 από Arg0 στις 05 May 2008
  • Muller, εννοείς Μoeller whip? Αν ναι, εχεις δίκιο και με εχεις στείλει κανονικα!!! Που το ξέρεις εσυ αυτο? Είναι ο πιο ξεκούραστος τρόπος να παίζεις δυνατά και μου αρέσει πολύ η αισθηση που σου βγάζει... θέλει όμως δουλειά ακόμα...

    Οι κινήσεις του καρπού στην αρχή (στο σημείο που χτυπάς τα crash) είναι Moeller ή λέω μπούρδες?

    Το "Μια Ωραία Πεταλούδα" είναι πολύ in joke για μας τους κοινούς θνητούς...

    Άντε να ανέβω να σε δώ να τα παίζεις από κοντά...  ;D
  • #6 από Stergios Kourou στις 05 May 2008

  • Οι κινήσεις του καρπού στην αρχή (στο σημείο που χτυπάς τα crash) είναι Moeller ή λέω μπούρδες?


    Σου λέω είσαι απίστευτος!!!...είναι medium Moeller....και εκει (που βοηθάει να χτυπάω τα πιατίνια απο κάτω προς τα πάνω....), και στους τονισμούς γενικα...
  • #7 από EPALLE στις 05 May 2008
  • nice nice. καλο κουρου αλλα το ηθελα λιγο πιο τεχνικο (πιο fusion-jazz)  ;D.  γενικα ομως τα ρυθμικα ηταν πολυ καλα
  • #8 από kostas vretos στις 05 May 2008
  • χεχε...εισαι μεγαλο νουμερο. Αντε σιγα σιγα να κανεις και το μαγια η μελισσα :-*
  • #9 από parlats στις 05 May 2008
  • Νουμερίδη, ποζερά, ψωνάρα  ;D ;D

    Αλλαξες πιατίνια μετά απ'αυτό ή την παλεύουν ακόμα?

    Εγώ σε επόμενο σόου θέλω την εισαγωγή από τα Στρουμφάκια.
  • #10 από Joevaicci στις 06 May 2008
  • Διέκρινα επιρροές από ''Ζουζούνια'' ή μου φαίνεται? :P Πάντως ήταν καλό που έκανες ένα drum solo κι έδωσες την ευκαιρία στον κόσμο να πάνε τουαλέτα! :P :P Κατά τ' άλλα το δωσες και κατάλαβε. Ωραίος!
  • #11 από Eagle Of Kamelot στις 07 May 2008
  • Ωραιος, αν και αληθεια ειναι οτι σε καποιο σημειο πριν τη μεση αρχισε να με κουραζει...ευτυχως μας κρατησες τα καλυτερα για το τελος!!! 8)

    Keep rockin'!!!
  • #12 από Alex Flouros στις 07 May 2008
  • Καλα εσυ δεν πας καλα..Λαλησες! Τι βαρας ετσι τις καημενες τις κατσαρολες ρε θειο?? ;D ;D






























     :P
    μπροβο φιλαρακι! ετσι να σε βλεπουμε να σε καμαρωνουμε..
    Alex
  • #13 από Stergios Kourou στις 09 May 2008
  • Παιδιά σας ευχαριστω πάρα πολύ όλους!!!
    Ξέρω ότι τα drum solo για τους περισσότερους ειναι βαρετά... σας ευχαριστω για τον χρόνο σας!!!
  • #14 από gkou στις 10 Nov 2008
  • Τι αντοχές είναι αυτές, που τις βρίσκεις ρε μεγάλε;Πόσες ώρες ξοδεύεις  καθημερινά και κάνεις τέτοια πράγματα;Ά- ναυ-δη!!!Μπρρρρρρρράβοοοοοοοοοοο!!!
  • #15 από MACMISIAS στις 10 Nov 2008
  • Στέργιο γειά σου!!! Εγώ δεν θα πω τίποτε άλλο παρά μόνο ότι το βίντεο το έχω βάλει στο blog μου στο myspace μου. Και για να μην νομίζετε ότι κάνω απλά συλλογή βίντεο σας λέω ότι στο blog μου έχω μόλις 5. Παιχταρά μου τα σέβη μου... :drums: :metal: :clap:
  • #16 από bihlas87 στις 10 Nov 2008
  • αααυτος εισαι! παιζετε συχνα live? αν τυχει καμια φορα να ειμαστε και εμεις οι επαρχιωται αθηνα να το ξερουμε
  • #17 από Stergios Kourou στις 14 Nov 2008
  • Γεωργία, σ' ευχαριστώ πολύ!!! Ξοδεύω όσες ώρες μου επιτρέπει το βιοτικό μου επίπεδο για να γίνω καλύτερος...πολλές φορές πορώνομαι και πέφτω με τα μούτρα, ενώ άλλες απογοητεύομαι και σκέφτομαι μέχρι και να μην ξαναπαίξω... Στις μέρες μας κοινη διαπίστωση αποτελει το γεγονός ότι οι υποχρεώσεις είναι κατά "ν" φορές ΄περισσότερες από τα δικαιώματα μας... :P

    Μάκη, με τιμάς απίστευτα!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ...δεν έχω λόγια... :-* :-* :-*

    bihlas87, σ' ευχαριστώ πολύ...κι εγώ επαρχιώτης είμαι, στη Θεσσαλονίκη μένω...  ;D
    Παίζουμε κάθε Παρασκευή και Σάββατο από κλασσικό ροκ μέχρι αγνό heavy metal στο ΑΡΓΩ στα λαδάδικα...
Σελίδες: