Αποστολέας Θέμα: Γυναίκες οδηγοί  (Αναγνώστηκε 20119 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #25 στις: 26/03/09, 12:40 »
Βασικα αν το εχετε παρατηρησει, οι γυναικες προκαλουν περισσοτερα ατυχηματα μεσα στην πολη ενω οι αντρες εκτος πολης  :P
Και μια κακια: οι γυναικες τρακερνουν ολο με μικρες ταχυτητες, οι αντρες οταν το κανουν το κανουν σοβαρα, με πολλα χιλιομετρα  :P

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #26 στις: 26/03/09, 16:24 »
Ετσι, μπροβο μας, εμεις δεν κανουμε μισοδουλεις. Αν ειναι να τρακαρουμε κανουμε κατι αξιομνημονευτο  :)
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #27 στις: 26/03/09, 16:46 »
Και εξισου θανατηφορο!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #28 στις: 26/03/09, 16:49 »
 >:( πες τα γιατι κατι τετοια μας κανουν να μην πιανουμε τιμονι μετα!

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #29 στις: 26/03/09, 16:54 »
Αν στηριχθούμε στην επιστημονική έρευνα σύμφωνα με την οποία οι γυναίκες δεν έχουν τόσο καλή αντίληψη του χώρου όσο οι άνδρες , τότε θα πρέπει να ισχύει και το ότι οι περισσότεροι άνδρες έχουν αχρωματοψία, οπότε δεν ξεχωρίζουν εύκολα το πορτοκαλί φανάρι απ το κόκκινο και συνεπώς αντί να ελαττώσσουν ταχύτητα....περνάνε σπινταρισμένοι με κόκκκινο!!

Θέλω να πω πως ορισμένες γυναίκες πράγματι δεν τα καταφέρνουν τόσο καλά στην οδήγηση , αυτό όμως δεν ισχύει για όλες.Έχω δει ικανότατες γυναίκες να οδηγούν τζιπ και πραγματικά τις χαίρομαι!Κάποιες  γυναίκες ίσως είναι πιο νευρικές στην οδήγηση κυρίως όταν είναι πρωτάρες, αυτό όμως δεν τις καθιστά ούτε ανίκανες ούτε να μην μπορούν να κρατήσουν την ψυχραιμία τους.Εδω και με ποδήλατο να είσαι ορισμένοι άνδρες προσπαθούν να σε κομπλάρουν μπαίνοντας μπροστά σου και σου χαμογελάνε ηλίθια μετά. :wall Ή όταν ένας προσπερνά κάποιον άλλο, αμεσως βγαίνουν απ τα αυτοκινητά τους και λένε''Έλα εδω αν είσαι άνδρας....'' αυτό μόνο για ψυχραιμία γένους αρσενικού δε μου κάνει.Και πάλι αυτό δεν ισχύει για όλους τους άνδρες.

Συνεπώς , καλό θα ήταν να μη γενικεύουμε καταστάσεις.
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #30 στις: 26/03/09, 17:10 »
Δεν ειπε κανεις οτι τα παραπανω ισχυουν για ολες τις γυναικες η ολους τους αντρες αλλα στην πλειοψηφια τους και οι δυο οδηγουνε(με) με καποιο τροπο. Αυτο πχ που ανεφερα στο 1ο ποστ το εχω δει απειρες φορες να γινεται απο γυναικες οδηγους (και καποιες πιο κοντα απο οσο θα ηθελα) οπως εχω δει και απειρες φορες γκαζοφονιαδες να τρεχουν σα να μην υπαρχει αυριο. Και οταν ελεγα για ψυχραιμια εννουσα ψυχραιμια στην οδηγηση και σε απροοπτα περιστατικα πχ αν σου πεταχτει ενας σκυλος στο δρομο η αν παει το αυτοκινητο να φυγει απο την πορεια του.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #31 στις: 26/03/09, 17:11 »
O καθενας εχει την δικη του οπτικη γωνια.Προσωπικα οσον αφορα την οδικη συμπεριφορα πιο πολυ αντρες εχω δει να συμπεριφερονται απερισκεπτα και επιθετικα.Οσον αφορα την ικανοτητα των γυναικων στην οδηγηση θεωρω οτι σε μια θεωρητικη πλειοψηφια του 60% υστερουν σε συγκριση με τους αντρες.Αλλο βεβαια η φυσικη ικανοτητα χειρισμου ενος οχηματος και αλλο η απερισκεπτη συμπεριφορα.

Για μενα ο ανθρωπος που προσεχει πολυ κατα την οδηγηση και σεβεται τους γυρω του ειναι και ενας καλος οδηγος.

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #32 στις: 26/03/09, 17:21 »
Βασικα αν το εχετε παρατηρησει, οι γυναικες προκαλουν περισσοτερα ατυχηματα μεσα στην πολη ενω οι αντρες εκτος πολης  :P
Και μια κακια: οι γυναικες τρακερνουν ολο με μικρες ταχυτητες, οι αντρες οταν το κανουν το κανουν σοβαρα, με πολλα χιλιομετρα  :P

Kανεις δεν δινει στη γυναικα του να οδηγησει το αυτοκινητο στην εθνικη (και ευτυχως   ;D ;D ;D ;D ;D)

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #33 στις: 26/03/09, 17:23 »
Βασικα αν το εχετε παρατηρησει, οι γυναικες προκαλουν περισσοτερα ατυχηματα μεσα στην πολη ενω οι αντρες εκτος πολης  :P
Και μια κακια: οι γυναικες τρακερνουν ολο με μικρες ταχυτητες, οι αντρες οταν το κανουν το κανουν σοβαρα, με πολλα χιλιομετρα  :P

Kανεις δεν δινει στη γυναικα του να οδηγησει το αυτοκινητο στην εθνικη (και ευτυχως   ;D ;D ;D ;D ;D)
Κάνεις λαθος..ο πατερας μου το κανει;)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #34 στις: 26/03/09, 17:33 »
Οσον αφορα την αντιληψη του χωρου ισχυει.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ;D
Σοβαρα τωρα.Μια γυναικα ποτε(ναι στο 90%) να μαθει τι υπαρχει κατι απο αυτο το αναθεματισμενο το καπο.Η σχεση με το αυτοκινητο ειναι μικρη και αυτο εχει κακο αντικτυπο.Το ποσοστο των αντρων στον ιδιο τομεα δεν ειναι τεραστιο εδω στην Ελλαδα αλλα μεγαλυτερο.

Απο προσωπικη εμπειρια τωρα να πω οτι στην πλειονοτητα των γυναικων οδηγων που εχω μπει εκτος μιας(1) φιλης μου τα αποτελεσματα ηταν ΚΑΚΑ.Και αυτο σιγουρα δεν οφειλοταν στην οντως προκατελειμενη σταση των αντρων οδηγων.Τωρα παιζουν 2 πραγματα η εγω να ειμαι μισογυνης ::) ή θυληκοι συγγενεις μου(απο διαφορετικα σογια ε) να ειναι εντελως κουλες.

Και μια παρατηρηση.Δεν ειναι τοοοοοσο κακο να πεις οτι οι γυναικες στη πλειονοτητα δεν ειναι καλες σε κατι.Ουτε οι αντρες ειναι στο μαγειρεμα ξερω γω.Τι να κανουμε τωρα.. :-\..Βριζετε τον φεμινισμο αλλα μεσα σας βραζει. ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #35 στις: 26/03/09, 22:27 »
Δεν ειπε κανεις οτι τα παραπανω ισχυουν για ολες τις γυναικες η ολους τους αντρες αλλα στην πλειοψηφια τους και οι δυο οδηγουνε(με) με καποιο τροπο. Αυτο πχ που ανεφερα στο 1ο ποστ το εχω δει απειρες φορες να γινεται απο γυναικες οδηγους (και καποιες πιο κοντα απο οσο θα ηθελα) οπως εχω δει και απειρες φορες γκαζοφονιαδες να τρεχουν σα να μην υπαρχει αυριο. Και οταν ελεγα για ψυχραιμια εννουσα ψυχραιμια στην οδηγηση και σε απροοπτα περιστατικα πχ αν σου πεταχτει ενας σκυλος στο δρομο η αν παει το αυτοκινητο να φυγει απο την πορεια του.

Μα καλό μου, δεν αναφερόμουν σε εσένα προσωπικά σχετικά με το πως αντιλαμβάνεσαι τη ψυχραιμία.

Θα έλεγα πως η ψυχραιμία είναι μάλλον θέμα ιδιοσυγκρασίας ανθρώπου.Πόσο αυτοέλεγχο έχει η γυναίκα και αντίστοιχα ο άνδρας,

Όσον αφορά το απρόοπτο περιστατικό του σκύλου, υποθέτω ότι με τη ψυχραιμία εννοείς πατάμε τον σκύλο καιι φεύγουμε?Έτσι γίνεται συνήθως.. ;D

Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #36 στις: 26/03/09, 22:31 »
Βασικα συμβαινουν και τα δυο.
Σιγουρα υπαρχει μια προκαταληψη που μεγαλοποιει καπως τα πραγματα, δε λεω... αλλα απο την αλλη οπου εχει καπνο σηνυθως εχει και φωτια.  ;)
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #37 στις: 24/04/09, 14:31 »
καποιος μου ειχε πει..(δεν ξερω αν ειναι ανεκδοτο..ειλικρινα)

"""-Μια μέρα, εκεί που οδηγούσα στον περιφεριακό, βλέπω στην αριστερή λωρίδα μια γυναίκα οδηγο να βάζει κραγιόν την ώρα που οδηγεί κοιτάζοντας στον καθρέφτη...
 ...κι έτσι όπως μου απέσπασε την προσοχή, μου πέφτει το σάντουιτς απο το χέρι,...
 ...κάνω να το πιάσω και καταλάθος στρίβω το τιμόνι έτσι όπως το κρατούσα με το πόδι μου...
 ...μού πέφτει και το κινητό που είχα στον ώμο μου επειδή μιλούσα ταυτόχρονα
 και ρίχνει την coca cola πάνω στο laptop που είχα στα πόδια μου και έγινε το πληκτρολόγιο σκατα....
-ΓΥΝΑΙΚΕΣ οδηγοί...! όλο ατυχήματα προκαλούν!!!!! """

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #38 στις: 24/04/09, 15:30 »
Aυτο ειναι διαφημηση απο το ραδιοφωνο νομιζω.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #39 στις: 24/04/09, 20:17 »
Aυτο ειναι διαφημηση απο το ραδιοφωνο νομιζω.

whatever..

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #40 στις: 24/04/09, 20:39 »
Στην οδήγηση και τα συναφή οι άνδρες κατα πλειοψηφία έχουν μεγαλύτερη κλίση (πχ πόσες γυναίκες πιλότους γνωρίζετε?),

Όσους και άντρες πιλότους.Κανέναν.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #41 στις: 25/04/09, 19:58 »
Στην οδήγηση και τα συναφή οι άνδρες κατα πλειοψηφία έχουν μεγαλύτερη κλίση (πχ πόσες γυναίκες πιλότους γνωρίζετε?),

Όσους και άντρες πιλότους.Κανέναν.
:roll

Σου έχω πει ότι σε πάω, να μην επαναλαμβάνομαι!

Παιδιά, εγώ προσωπικά οδηγώ καλύτερα στην Εθνική. Ανώμαλο, αλλά είναι αλήθεια.

Και, ναι, ο άντρας μου με αφήνει να οδηγώ στην Εθνική και μάλιστα κοιμάται δίπλα μου μειλίχια!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #42 στις: 22/05/09, 20:28 »
Λογικό αφού η οδήγηση στην εθνική είναι πολύ πιο εύκολη από την οδήγηση στην πόλη :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #43 στις: 22/05/09, 21:32 »
Ανοιγουμε μεγαλο θεμα τωρα...Επειδη εχω την τυχη να εχω ταξιδεψει αρκετα στη ζωη μου να τονισω πως οι Ελληνες οδηγοι ειναι η χειροτερη φαρα του κοσμου...Τι να πρωτογραψω?
Τις διαβασεις πεζων που κανεις δε σεβεται, την προτεραιοτητα του αλλου που επισης κανεις δε σεβεται, ή τους δηθεν μαγκες που στριβουν δεξια απο τη μεσαια λωριδα για να γλιτωσουν την ουρα της δεξιας?? Επισης τα μπινελικια και η επιδειξη ανδρισμου σε καθε ευκαιρια?
Τα μηχανακια που σου χωνονται απο παντου?
Λοιπον για μενα οι πιο μισητες και επικινδυνες φαρες οδηγων ειναι οι καγκουρες (ο ΛεΠα στο φουλ ή το μπιτακι με τσιτα τα μπασα μην τυχον και δεν τον ακουσαμε -  αμαξια χριστουγεννιατικο δεντρο -  εξατμιση διαμετρου 2 χιλιομετρων - δεικτες πιο πολλοι και απο αεροπλανο και ενα βλεμα λες και ειναι o Paul Walker στο fast and furious).
H αλλη επικινδυνη φαρα ειναι οι ανω των 70...Αμαξι παλιο χιλιοτρακαρισμενο τα χερια βιδωμενα στο τιμονι και το προσωπο σε αποσταση 30 εκατοστα η και λιγοτερο απο το μπροστινο τζαμι...Εννοειται οτι καθρεφτες δεν υπαρχουν...
Αντιθετως οι γυναικες οδηγοι (ας πουμε απο 18-50) στην πλειοψηφια τους ειναι ευγενικες (οκ οι περισσοτερες εχουν ενα θεμα με το παρκινγκ) ΣΕΒΟΝΤΑΙ σχεδον παντα τους αλλους οδηγους και δεν κανουν επινυνδυνες μανουβρες. Επειδη ειμαι στο δρομο σχεδον καθημερινα επι 2  και παραπανω ωρες η εμπειρια μου αυτα μου λεει.
Και να τονισω πως τα παραπανω τα λεει ενας που εχει καει απο γυναικες οδηγους...2 τρακαρισματα με συνολιες ζημιες 7.000 ευρω στο αυτοκινητο του χωρις να φταιω σε καμια απο τις 2 περιπτωσεις (ειδικα η μια ηταν σχεδον θανατηφορα... :-\)
Και παιδες μην ξεχνατε ρε! Drive safe καθε μερα χανουμε 6 συνανθρωπους μας απο αυτοκινητικα (και οχι αυτοκινητιστικα) δυστυχηματα...


Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #44 στις: 23/05/09, 02:57 »
Αυτο με την μειωμενη αντιλιψη χωρου οπως προαναφερθηκε οντως ισχυει, εξου και το διαζυγιο που εχει παρει η γυναικα οδηγος με το parking. Ας ειμαστε ομως και λιγο αντικειμενικοι και να μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι, υπαρχουν αισχρες γυναικες οδηγοι, υπαρχουν και αισχροι αντρες οδηγοι, ποιος ειδε γιαγια ή παππου στον δρομο με προπολεμικη συλλεκτικη μαουνα απο την εποχη της κατοχης και 10 χρονων ληγμενο διπλωμα και δεν τους φοβηθηκε, οφειλω δε να ομολογησω οτι στις μικροτερες ηλικες (νεανικες) οτι οι αντρες τα γ***νε ολα αναποδα, οι τα 3/4 βγαινουν καγκουρες με μηδαμινη αισθηση κινδυνου/φοβου και IQ που μετα βιας ξεπερναει αυτο της τυροπιτας. τρεχουν σαν π***δες ακομα και μεσα σε πεζοδρομους μονο και μονο για γυρισουν οι γκομενες απ τις καφετεριες κ να τους χαρισουν ενα βλεμα της στιγμης. Απο την αλλη υπαρχουν και οι νεες γυναικες οδηγοι στην αναλογη ηλικια, που μερικες τις βλεπεις στον δρομο και αναρωτιεσαι γιατι αυτος ο μ****ας ο εξεταστης της εδωσε διπλωμα, παροτι οτι αυτη ειναι +1 δρομοχαρος, που καθε φορα που πρεπει να σταματισει το αμαξι κανει α-μπεπμπα-μπλομ για να επιλεξει πιο πεταλι θα πατησει.Τα λεω αυτα γιατι εχω προσωπικη εμπειρια. Το 2002 (ημουν 6η δημοτικου) ειχαμε ενα ατυχημα, η μανα μ οδηγουσε και πηγαινε εμενα κ 2 φιλους μ σπιτι, και μια κ**ωγρια (65 χρονων), που ειχε 6 ημερες το διπλωμα καινουριο, μπαινοβγαινε στο αντιθετο ρευμα, λες και ζεστενε τα λαστιχα οπως οι πιλοτοι της f1 στο warming lap, στο τελος μας ειδε φατσα φορα μπρστα της, σκιαχτικε το ζωο, μπερδεψε το φρενο με το γκαζι και αντι για 50 εσκασε πανω μας με 90χλμ, ενταξει, και σου λεει μετα οτι η ελλαδα ειναι απ τις πρωτες χωρες στην ΕΕ στα αυτοκινητιστικα ατυχηματα, γιατι αραγε? χμμμμμ

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #45 στις: 23/05/09, 03:39 »
Αυτο με την μειωμενη αντιλιψη χωρου οπως προαναφερθηκε οντως ισχυει, εξου και το διαζυγιο που εχει παρει η γυναικα οδηγος με το parking. Ας ειμαστε ομως και λιγο αντικειμενικοι και να μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι, υπαρχουν αισχρες γυναικες οδηγοι, υπαρχουν και αισχροι αντρες οδηγοι, ποιος ειδε γιαγια ή παππου στον δρομο με προπολεμικη συλλεκτικη μαουνα απο την εποχη της κατοχης και 10 χρονων ληγμενο διπλωμα και δεν τους φοβηθηκε, οφειλω δε να ομολογησω οτι στις μικροτερες ηλικες (νεανικες) οτι οι αντρες τα γ***νε ολα αναποδα, οι τα 3/4 βγαινουν καγκουρες με μηδαμινη αισθηση κινδυνου/φοβου και IQ που μετα βιας ξεπερναει αυτο της τυροπιτας. τρεχουν σαν π***δες ακομα και μεσα σε πεζοδρομους μονο και μονο για γυρισουν οι γκομενες απ τις καφετεριες κ να τους χαρισουν ενα βλεμα της στιγμης. Απο την αλλη υπαρχουν και οι νεες γυναικες οδηγοι στην αναλογη ηλικια, που μερικες τις βλεπεις στον δρομο και αναρωτιεσαι γιατι αυτος ο μ****ας ο εξεταστης της εδωσε διπλωμα, παροτι οτι αυτη ειναι +1 δρομοχαρος, που καθε φορα που πρεπει να σταματισει το αμαξι κανει α-μπεπμπα-μπλομ για να επιλεξει πιο πεταλι θα πατησει.Τα λεω αυτα γιατι εχω προσωπικη εμπειρια. Το 2002 (ημουν 6η δημοτικου) ειχαμε ενα ατυχημα, η μανα μ οδηγουσε και πηγαινε εμενα κ 2 φιλους μ σπιτι, και μια κ**ωγρια (65 χρονων), που ειχε 6 ημερες το διπλωμα καινουριο, μπαινοβγαινε στο αντιθετο ρευμα, λες και ζεστενε τα λαστιχα οπως οι πιλοτοι της f1 στο warming lap, στο τελος μας ειδε φατσα φορα μπρστα της, σκιαχτικε το ζωο, μπερδεψε το φρενο με το γκαζι και αντι για 50 εσκασε πανω μας με 90χλμ, ενταξει, και σου λεει μετα οτι η ελλαδα ειναι απ τις πρωτες χωρες στην ΕΕ στα αυτοκινητιστικα ατυχηματα, γιατι αραγε? χμμμμμ
Γι'αυτό υπάρχει και το ρητό:
"Παππούς στο τιμόνι
ο χάρος σε ζυγώνει"

 :D

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #46 στις: 23/05/09, 05:47 »
....και άντρες και γυναίκες, είμαστε σίγουρα απ'τους χειρότερους οδηγούς στην Ευρώπη... ::)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #47 στις: 23/05/09, 07:06 »
....και άντρες και γυναίκες, είμαστε σίγουρα απ'τους χειρότερους οδηγούς στην Ευρώπη... ::)

Βασικά, οι έλληνες είμαστε από τους καλύτερους οδηγούς στην Ευρώπη. Αφού κάθε διαδρομή στην Ελλάδα, είναι σαν διαδρομή του Dakar.

Όλα τα παραπάνω έχουν να κάνουν με τη συμπεριφορά στο δρόμο, όχι με την τεχνική.
(Σαν τον Hendrix ένα πράμα. Μπορούσε να παίζει δύσκολα σολίδια αλλά μετά τις έσπαγε τις κιθάρες. :P)   

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #48 στις: 23/05/09, 12:30 »
....και άντρες και γυναίκες, είμαστε σίγουρα απ'τους χειρότερους οδηγούς στην Ευρώπη... ::)

Μην έχετε τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση!!! Επισκεφθείτε Τουρκία ή Ουκρανία και τότε θα καταλάβετε τι πραγματικά σημαίνει επικίνδυνη οδήγηση σε δημόσιο δρόμο.

Μην δίνετε βάση στους μύθους. Με την ποιότητα των δρόμων που έχουμε (ολισθηρά οδοστρώματα, ανάποδη κλίση στις στροφές, απουσία λωρίδων προσπέρασης) η συχνότητα των ατυχημάτων είναι η ελάχιστη δυνατή. Αυτό σημαίνει πως οι Έλληνες είναι εξαιρετικοί οδηγοί.
Και μην νομίζετε πως ο Βέλγος ή ο Γερμανός δεν θα τρέξουν με τα χίλια όταν βρουν την ευκαιρία. Στις χώρες τους που σε κάθε 20 χιλ έχουν κάμερες ελέγχου πάνε σαν κότες, διότι αν τολμήσεις και περάσεις το όριο ταχύτητας σε σταματούν στο παρακάτω μπλόκο με την φωτογραφία σου και την ταχύτητα του οχήματος καταγεγραμένη. Όταν έρθουν εδώ και δουν ότι δεν υπάρχει έλεγχος βγαίνει από μέσα τους το ραλλίστικο πάθος.

Μην την ψάχνετε, οι άνθρωποι είναι παντού ίδιοι. Και οι γυναίκες το ίδιο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν οδηγεί η γυναίκα μου. Για τους άλλους δεν ξέρω.....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #49 στις: 23/05/09, 14:03 »
Βασικα αν το εχετε παρατηρησει, οι γυναικες προκαλουν περισσοτερα ατυχηματα μεσα στην πολη ενω οι αντρες εκτος πολης  :P
Και μια κακια: οι γυναικες τρακερνουν ολο με μικρες ταχυτητες, οι αντρες οταν το κανουν το κανουν σοβαρα, με πολλα χιλιομετρα  :P

Kανεις δεν δινει στη γυναικα του να οδηγησει το αυτοκινητο στην εθνικη (και ευτυχως   ;D ;D ;D ;D ;D)

Κάνεις λάθος αγαπητέ φίλε.
Η σύζυγός μου οδηγεί πολύ σωστά, και όχι μόνον στην εθνική οδό ...
Και στους χωματόδρομους των βουνών είναι πολύ καλή.

Σαφώς και έχουμε διαφορετική αντίληψη και ψυχοσύνθεση,
και αυτό μας κάνει να οδηγούμε διαφορετικά, αλλά το "καλύτερο" είναι σχετικό.

Αυτό που μας κάνει εμάς τους άντρες να φαινόμαστε καλύτεροι στην οδήγηση
είναι οτι επειδή μας αρέσει η οδήγηση και τα αυτοκίνητα *
οδηγούμε περισσότερο και έτσι έχουμε μεγαλύτερη εμπειρία.   


-----
* μικροί πέζαμε με το μικρό πλαστικό τουτού,
και τώρα που μεγαλώσαμε παίζουμε με πραγματικό τουτού.
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
62 Απαντήσεις
20131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/07, 18:50
από mr.bassman
3 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/06, 10:06
από Sts_Ikaros
8 Απαντήσεις
3847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/07, 10:24
από PAPAJOHNNY
0 Απαντήσεις
4272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/09, 14:51
από Arg0
5 Απαντήσεις
4252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/09, 14:13
από Blue Wizard
5 Απαντήσεις
21639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/15, 23:02
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
3081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/10, 22:35
από ισκιος
2 Απαντήσεις
15936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/12, 18:09
από Anaximandros
68 Απαντήσεις
28312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/14, 21:46
από noe13
6 Απαντήσεις
3386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/15, 12:47
από Archangel