Αποστολέας Θέμα: Μουντομπάσκετ 2010  (Αναγνώστηκε 54570 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #50 στις: 03/09/10, 19:32 »
http://www.sport-fm.gr/article/290788
Φοβερό άρθρο μιαούλη για την μασωνία(συρίγος,παπαδογιάννης και σία) που κρατάει στα χέρια της τόσα χρόνια το μπάσκετ μαζί με τον πατερούλη.



Πράγματι, ωραίο το άρθρο. Το πουλήσαμε το μάτς με τους Ρώσους, δε μου άρεσε καθόλου η εικόνα της Εθνικής, να πώ ότι είμαστε Κίνα ή Πουέρτο Ρίκο θα το δικαιολογούσα  αλλά αυτά που έχουμε πετύχει δε μας επιτρέπουν τέτοια δειλή στάση. Πάντως είμαι σίγουρος ότι επί Γιαννάκη τέτοια καραγκιοζιλίκια δε θα γινόντουσαν.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #51 στις: 03/09/10, 20:34 »
Το ματς με την ρωσία δεν το είδα γιατί δεν ήμουν σπίτι μου την συγκεκριμένη ώρα, βλέπω όμως οτι υπάρχει ένα σχήμα οξύμωρο σε αυτά που έχουν γραφτεί...

Ενω όλοι είναι πεπεισμένοι οτι κάτσαμε επίτηδες να χάσουμε, απο την άλλη παραδέχονται οτι απο την αρχή του τουρνουά κάνουμε κακές εμφανίσεις, δεν προσπαθούμε στην άμυνα όσο πρέπει, δεν τρέχουμε όσο θα έπρεπε κλπ ,κλπ...

Μια ομάδα λοιπόν που μέχρι στιγμής δεν αποδίδει τα αναμενόμενα, είναι τόσο σίγουρο οτι θα πάει και θα νικήσει την ρωσία απλά επειδή το θέλει??

Εδω μέχρι και με την κίνα ήταν παρ'ολίγον ντέρμπυ το μάτς...


Κρίμα πάντως γιατί μέχρι και το μάτς πυγμαχίας στο ακρόπολις έβλεπα ίσως μια απο τις καλύτερες εθνικές ever...

Ειδικά στα μάτς επι κυπριακού εδάφους που ο σόφο ήταν εκτός...

Επίσης το ματς με την αμερική ήταν καλό που έγινε, αλλά όχι τελευταίο πριν το τουρνουά...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #52 στις: 03/09/10, 21:13 »
Βεβαια ο Μιαουλης υποπιπτει σε ενα φαουλ. Λεει πως ποτε του δε θα πανηγυρισει στην καριερα του γκολ αντιπαλου ως ποδοσφαιρικος σπικερ... Ποτε μη λες ποτε φιλτατε Μιαουλη... Αν παμε σε κανα Euro και μας δοθει αυτη η ευκαιρια μην παρεις και ορκο...
Επισης ειναι λιγο προκατειλημμενος κατα των μπασκετικων δημοσιογραφων. Κατα τη γνωμη μου ο κ.Παπαδογιαννης στον οποιο αναφερεται, ειναι απο τους ανθρωπους που ΚΟΣΜΟΥΝ τη μπασκετικη (και οχι μονο αφου μεταδιδει και αγγλικο ποδοσφαιρο) ελληνικη δημοσιογραφια. Μου ερχονται στο μυαλο μερικοι ακομα: Γιωργος Συριγος, Φιλιππος Συριγος (αν και με καποιες ενστασεις για τον εκρηκτικο χαρακτηρα του), Βασιλης Σκουντης και Δημητρης Καρυδας...
Απο ποδοσφαιρικους ο Σπυροπουλος ισως ειναι μια οαση στους Θεοφιλοπουλους και Πουρουπουπου...


Δε θελω να ανοιξω μαχη μεταξυ ποδοσφαιρικων - μπασκετικων... Εξαλλου ειμαστε λιγοι εμεις οι πιστοι της πορτοκαλι (σπυριαρας που λεει ο Γεωργιου)...
Απλα επισημαινω πως οταν μιλας για ηθικολογια οπως ο Μιαουλης εεε δε διατυμπανιζεις κιολας οτι ασχολεισαι με ποδοσφαιρο... ::)


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #53 στις: 04/09/10, 00:36 »
Οι Συριγοι και ο Σκουντης "κοσμουν" τη δημοσιογραφια? Δε θα το ελεγα...Δεν νομιζω οτι εχουν καν σχεση με το αντικειμενο "δημοσιογραφια"...το οτι εχουν ενα μικροφωνο ή μια στηλη σε καμια περιπτωση δεν τους κανει δημοσιογραφους...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #54 στις: 04/09/10, 00:45 »
Πιστεψε με πολλοι θα ηθελαν να εχουν τις γνωσεις τους και την αιχμηρη κριτικη του Συριγου...
Το Σκουντη τον εβαλα γιατι, κακα τα ψεμματα, και ενημερωμενος ειναι αλλα και χαρακτηριστικη φωνη,


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #55 στις: 04/09/10, 00:51 »
Πιστεψε με πολλοι θα ηθελαν να εχουν τις γνωσεις τους και την αιχμηρη κριτικη του Συριγου...
Το Σκουντη τον εβαλα γιατι, κακα τα ψεμματα, και ενημερωμενος ειναι αλλα και χαρακτηριστικη φωνη,

Οτι ο Συριγος ηταν για πολλα χρονια "τσατσος" μεγαλοπαραγοντα νομιζω δε λειτουργει προς τιμην του. Οσο για τον Σκουντη, αυτο το "βαλ' το αγορι μου" τον εχει καταστρεψει...εγινε mainstream κι εκτοτε ολο αδιαφορες πληροφοριες γραφει στην εφημεριδα που αρθρογραφει...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #56 στις: 04/09/10, 12:28 »
Για να μην ξεφυγουμε αλλο απο το θεμα... Λιγες ωρες εμειναν. Αντε να δουμε...
Για να τζογαρουμε και λιγο βλεπω σκορ 83-71


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #57 στις: 04/09/10, 17:44 »
Mε τα μέχρι τώρα δεδομένα από την εθνική(τραγική άμυνα,μονοδιάστατος τρόπος επίθεσης) ακόμα και αυτή την ελλιπέστατη ισπανία δεν βρίσκω τον τρόπο που θα την κερδίσουμε.
Έχουν έμπειρα γκαρντ με πολύ καλό σουτ,ένώ οι ψηλοί τους(Βάθκεζ,γκασόλ) παρά το γεγονός ότι είναι βαριά κορμιά, είναι ιδιαίτερα ευέλικτοι στα πικ εν ρολ των αντιπάλων κάτι που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τον τρόπο παιχνιδιού μας.Κλειδί θα είναι και το πώς θα αντιμετωπιστεί ο ρέγιες από τα δικά μας 4αρια.Μακάρι να διαψευστώ αλλά δεν το βλέπω με τίποτα.
 
Σχετικά με τον άλλο σημερινό αγώνα μάλλον πάει σε εύκολη νίκη των σέρβων.
Παρακολούθησα το ματς με την αργεντινή και είδα το ίδιο καλό πρόσωπο με πέρσυ.Ο μίλος είναι σε σαφώς καλύτερη κατάσταση,μόνο μειονέκτημα η απουσία του τραυματία τρίπκοβιτς που διαθέτει εξαιρετικό σουτ.
Πλέον όμως διαθέτουν μεγαλύτερη εμπειρία(έχουν παιξει σε ένα τελικό άλλωστε) και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν μπούνε στα μετάλλια και φέτος.
Πραγματικά η σχολή των πλάβι στο μπάσκετ είναι αξιοζήλευτη.Οι περισσότεροι παίκτες που έχει βγάλει δεν διέθεταν κανένα αθλητικό προσόν(πέτζα,μποντίρογκα,τζόρτζεβιτς,ντανίλοβιτς),ήξεραν όμως ΤΟΣΟ μπάσκετ που δεν έιχαν κανένα πρόβλημα να κοντράρουν και να ξεπεράσουν σε πολλές περιπτώσεις(ιντιανάπολις) τις υπόλοιπες υπερδυνάμεις.
Είναι και αληταράδες οι περισσότεροι κάτι που τους κάνει περισσότερο γοητευτικούς.
 

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #58 στις: 05/09/10, 01:49 »
Για να τζογαρουμε και λιγο βλεπω σκορ 83-71


Χωρις να θελω να ευλογησω τα γεννια μου και να γινω για αλλη μια φορα κουραστικος θα τονισω τα εξης... Παιξαμε ΠΑΡΑ πολυ συγκεντρωμενα στην αμυνα και με ΜΕΓΑΛΗ ψυχραιμια στην επιθεση. ΠΟΛΥ καλη αντιμετωπιση στα πικ εν ρολ (ΔΕΝ γινοταν να ξαναδουμε το ιδιο ανεκδοτο με Τουρκους και Ρωσους). Ομως μας ΠΟΝΕΣΕ η περιφερειακη αμυνα. Το σημερινο ματς ειναι απο αυτα που ενω οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ ξερεις οτι ΚΑΠΟΙΑ στιγμη η πιο ποιοτικη, με τις περισσοτερες λυσεις θα χαιδεψει ΛΙΓΟ ακομα το γκαζι και θα επικρατησει...


Η διαιτησια ΔΕΝ ηταν τοσο κακη οσο σε ΑΛΛΑ ματς με τους Ισπανους. Μας επαιξαν ΛΙΓΟ αυστηρα (αφησαν το σκληρο παιχνιδι του Μαρκ και μερικα τσεκαρισματα στη διεκδικηση των ριμπαουντ) και ισως ΔΕΝ ηθελαν κοντρα Ελλαδας Σερβιας... Αλλα δε φταιει αυτο...


Φταιει:


1) Το πνευμα νικητη που διακατεχει τους Ισπανους οταν παιζουν με εμας και το προσθετο βαρος που εχουν οι δικοι μας σε αυτα τα ματς... Κακα τα ψεμματα σερι 6-0 τα τελευταια 4 χρονια ειναι πολυ...


2) Οι περισσοτερες επιλογες που ειχαν οι Ισπανοι απο τον παγκο με αποτελεσμα να παιζουν με 9-10 παικτες και ΟΧΙ οπως εμεις με 6 (τον ανυπαρκτο στο τουρνουα Περπερογλου, και τον ΚΑΚΟ σημερα Σπανουλη )


3) Η διαφορα ποιοτητας των δυο ομαδων. Κακα τα ψεμματα αυτη η Ισπανια ακομα και χωρις Παου, Καλδερον ειναι ενα επιπεδο πανω απο αυτη την Ελλαδα. :-\


Μολις εμαθα οτι σταματαει ο Διαμαντιδης απο την Εθνικη. Δεν ξερω αν η αποφαση του εχει να κανει με ΑΜΙΓΩΣ αγωνιστικα θεματα... Αλλα η νεα εθνικη, χωρις Παπαλουκα, Διαμαντιδη χανει το 50% της ισχυος της...


Τελος εποχης για μια μεγαλη ομαδα? Δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε ακομα... Αλλωστε του χρονου καποια παιδια θα κληθουν να σηκωσουν το βαρος αυτης της φανελας σε ενα νεο Eurobasket στη Λιθουανια. Το σιγουρο ειναι ομως πως αυτη η ομαδα ηταν απο τις μεγαλυτερες που εχει βγαλει ο ελληνικος αθλητισμος και οφειλουμε να την αντιμετωπισουμε με κριτικη ΑΛΛΑ και το σεβασμο που εχει ΚΕΡΔΙΣΕΙ στο παρκε.


Καλη συνεχεια και καλες (νεες) επιτυχιες... ;)


« Τελευταία τροποποίηση: 05/09/10, 01:54 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #59 στις: 05/09/10, 11:31 »
Oταν εχεις παιξει μπουνιες με Σερβια και εχεις "κοροϊδεψει" στο ματς με τη Ρωσια, νομιζω οτι θα πρεπει να περιμενεις μια "εχθρικη" διαιτησια...Για το ματς δεν εχω να πω πολλα, συμφωνω στα περισσοτερα με τον G.K. κ απλα θα προσθεσω πως για μενα, φταιει πολυ και το γεγονος οτι δν ειχαμε εναν αποτελεσματικο ψηλο και στις δυο πλευρες του γηπεδου...καλος στην αμυνα ο Μπουρουσης, αλλα μπροστα χθες ηταν μηδεν...ο Σοφο, παλι, εκανε ο,τι μπορουσε επιθετικα (με εξαιρεση το σπλιταρισμα, που μαλλον δε θα το μαθει σε αυτη τη ζωη), αλλα αμυντικα χθες αν δν επαιρνε βοηθεια, ηταν αναποτελεσματικος και οταν ερχοταν η βοηθεια, το τρωγαμε απο την περιφερεια...

Χαιρομαι αφανταστα για τον "Μητσαρα"...θα τον ηθελα 4 και 5 ακομα χρονια στην εθνικη, αλλα μετα το φιασκο με τους Ρωσους, πιστευω οτι το καλυτερο που ειχε να κανει κ αυτος και μερικοι ακομα, ηταν να αποχωρησει. Επιπλεον, τεραστια μαγκια του που, εστω και εμμεσα, παραδεχθηκε οτι το ματς με τους Ρωσους το περασαμε στο "αβαβα" και δν το χτυπησαμε...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #60 στις: 05/09/10, 14:42 »
Εγω οταν ειδα το ματσ σκεφτηκα τον G.K

Για να τζογαρουμε και λιγο βλεπω σκορ 83-71
;D ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #61 στις: 05/09/10, 17:58 »
Καλυτερα που δεν το επαιξα γιατι θα ειχα χαλαστει να το χανα για τοσο λιγο..!  :D


Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #62 στις: 06/09/10, 11:54 »
Μπράβο στα παιδιά ακόμα και ας χάσανε. Έπαιξαν καλά αλλά οι Ισπανοί αποδείχτηκαν πιο ψύχραιμη ομάδα. Κρίμα γιατί σε κάποια φάση είχαμε πάρει ένα καλό προβάδισμα και μέσα μου άρχισα να πιστεύω ότι θα πάρουμε τη νίκη..Ενώ είχαμε το προβάδισμα αντί να το διευρύνουμε ή να το διατηρήσουμε δεν πιστέψαμε στις δυνάμεις μας και κάναμε αρκετά λάθη, ήταν βέβαια και η διαιτησία ας τα να πάνε...Μοναδική ευκαιρία χάθηκε και στην αρχή που είχαμε φοβερό ξεκίνημα και θα μπορούσαμε να τους πάρουμε τον αέρα, αλλά ο Καλάθης έκανε κάποιες τραγικές άμυνες και ο Σόφο πολλά λάθη...

Πάντως σε αυτό το τουρνουά ΟΛΑ ήρθαν στραβά. Μία ο τραυματισμός του Μπουρούση, μια τα επεισόδια με τους Σέρβους, μία η βαριά ήττα από τους Αμερικάνους ακριβώς πρίν το τουρνουά που έριξε την ψυχολογία (τύφλα να 'χει η Nova..), μία η τιμωρία Σόφο και Φώτση, μία οι ζώνες της Κίνας και η ήττα από τους Τούρκους, μία τα γεγονότα με τη Ρωσία και πάνω απ'όλα η  ΑΤΥΧΙΑ που είχαμε να διασταυρωθούμε στους 16 παρακαλώ σε νοκ άουτ παιχνίδι με τους πρωταθλητές κόσμου Ισπανούς..Ηταν αρκετά άδικο τουρνουά για την Ελλάδα αυτό, η θέση που καταλάβαμε δεν αντικατοπτρίζει σε καμία περίπτωση την αξία αυτής της ομάδας.

Iσως και ο προπονητής να μην έκανε και το καλύτερο για αυτή την ομάδα..

Οσο για τις αποχωρήσεις, πιστεύω ότι ο Διαμαντίδης ήταν η καρδιά  και το μυαλό αυτής της ομάδας όπως ήταν κάποτε και ο Παπαλουκάς, αν μη τι άλλο ΤΕΡΑΣΤΙΑ η απώλεια και μεγάλη η στεναχώρια. Αν φύγει και κάποιος από τους  Σπανούλη, Ζήση, Φώτση η ομάδα λυπάμαι που το λέω, αλλά τελείωσε και δεν βλέπω δυστυχώς να έρχονται καινούργια ταλέντα από πίσω τέτοιου βεληνεκούς τουλάχιστον..Θα αργήσουμε να ξαναδούμε τέτοια εθνική ομάδα..

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #63 στις: 08/09/10, 18:47 »
Τρομερό ματς στο σερβία-ισπανία.
Το δείχνει εδώ(http://www.woop.gr/live/6813/ispania-servia) και στο sport+(μπράβο μαλ**ες της ερτ).

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #64 στις: 08/09/10, 19:53 »



ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ.
ΕΤΣΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΠΛΑΒΙ ΣΧΟΛΗ.

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #65 στις: 08/09/10, 20:06 »
Παιδιά σοβαρολογείτε...Αυτό και αν είναι έκπληξη!!!  :D :D :D

Οι Σέρβοι μας φόρεσαν τα γυαλιά για τα καλά...

Η ΕΡΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ;;;;!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 08/09/10, 20:14 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #66 στις: 08/09/10, 20:29 »



ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ.
ΕΤΣΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΠΛΑΒΙ ΣΧΟΛΗ.


Και με τρίποντο από το σπίτι του το παλληκάρι...Είναι τρελός ο Μίλος!!!

Υ.Γ. Άντε να περάσει και η Λιθουανία του παιχταρά Κλέιζα...

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #67 στις: 08/09/10, 21:17 »
Ελεος αυτοί οι Τουρκαλάδες και η ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΥΣΤΟΧΙΑ τους στα τρίποντα....Τους έχει ανοίξει ο κ.... διάπλατα

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #68 στις: 08/09/10, 21:41 »
Δεν ηταν για μενα εκπληξη το σημερινο... Οι Ισπανοι δεν εδειξαν τιποτα ιδιαιτερο στη διοργανωση και μοιραια εχασαν απο μια νεοτερη - πιο διψασμενη - καλυτερη ομαδα...
Νεο μεγαλο ματς το Σερβια Τουρκια...
Ισως και το Αργεντινη Λιθουανια αν και οι Λιθουανοι δεν εχουν ψηλο για να περιορισει το Σκολα...
Μακαρι να γινει κατι ομως και εκει γιατι εχω βαρεθει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τους Αργεντινους να παιζουν με τους ΙΔΙΟΥΣ 3-4 παικτες καθε χρονο...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #69 στις: 08/09/10, 21:43 »
Και κατι ακομα... Ειμαι ο μονος που οταν τους το καρφωσε ο Τεοντοσιτς απο τα 9 μετρα το ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ με την ψυχη μου..?  >:D


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #70 στις: 08/09/10, 21:44 »
Και κατι ακομα... Ειμαι ο μονος που οταν τους το καρφωσε ο Τεοντοσιτς απο τα 9 μετρα το ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ με την ψυχη μου..?  >:D

πλάκα κάνεις τώρα??? Τουλάχιστον όλοι οι γάυροι αλλά λογικά και όλοι οι Έλληνες παίζει να ένιωσαν το ίδιο!!! Ποιός πάει τους αντιπαθητικούς Ισπανους?

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #71 στις: 08/09/10, 21:55 »
Πάντως οι Τούρκοι παίζουν εξωπραγματικά καλά, σε σημείο που το πράγμα μυρίζει ομαδικό ντοπάρισμα. Με τον αέρα που έχουν πάρει, οι Σέρβοι δυστυχώς δε θα είναι μεγάλο εμπόδιο. Βλέπω τελικό ΗΠΑ-Τουρκία...και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι Αμερικάνοι θα πρέπει να αρχίσουν να ετοιμάζονται για μεγάλο μάτς... :eee

Οσο για τόν Τεόντοσιτς, αν και μου είναι εξαιρετικά αντιπαθής μετά την μπουνιά του στον Φώτση, το χάρηκα που το κάρφωσε στους Ισπανούς, καιρός ήταν κάποιος να τους τιμωρήσει γιατί τα τελευταία χρόνια την είχαν δεί NBA της Ευρώπης..

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #72 στις: 08/09/10, 22:20 »
Ρε παιδες μν ξεχναμε οτι οι Τουρκοι παιζουν στην εδρα τους...σε καθε ματς χιλιαδες Τουρκοι φωναζουν συνθηματα κ γιουχαρουν σε υπερθετικο βαθμο τον αντιπαλο...παιζει κ αυτο μεγαλο ρολο στο τελικο αποτελεσμα οσο κ αν θελουμε ν λεμε οτι εχασε οχι λογω ατμοσφαιρας αλλα μονο κ μονο επειδη πχ δν μπορουσε να παιξει απεναντι στη ζωνη του αντιπαλου κλπ κλπ...λογικο ειναι οι παιχτες ν μν μπορουν ν παιξουν καλα απο τη στιγμη π δν ειναι συγκεντρωμενοι στο ματς αλλα στη μανα που τους βριζει ο Τουρκος κ ο καθε οπαδος γενικα...

Κ εγω το ευχαριστηθηκα π πηρε τν πουλο η Ισπανια...καιρος ηταν ν αποκλειστουν νωρις κ αυτοι...θα μου αρεσε ενας τελικος Λιθουανια - Σερβια γ ν παρουν οι παλιες μεγαλες δυναμεις το αιμα τους πισω...
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #73 στις: 09/09/10, 00:01 »
Βλεπω να υπαρχει ενας ενθουσιασμος - φοβος για την τουρκικη ομαδα που δεν τους αξιζει ολοκληρωτικα... Και εξηγουμαι. Ειναι καλη ομαδα? Και βεβαια!
Με δυνατο της σημειο τα ψηλα κορμια και τις πιεστικες (στα ορια του φαουλ...) αμυνες ζωνης. Οσοι εχουν παιξει μπασκετ ξερουν πως ειναι να εχουν απλωθει στο χωρο 5 γομαρια με χερια 2,5 μετρα και να σου μαρκαρουν πασες, σουτ κτλ...
Υπαρχει και ενα μεγαλο αλλα. Δεν τους εχουμε δει ακομα σε ματς με πολυ μεγαλο αντιπαλο. Γιατι κακα τα ψεμματα η φετινη Ελλαδα ηταν απλα μια καλη ομαδα...Τιποτα παραπανω. Το ιδιο και η Σλοβενια.
Επισης δεν τους εχουμε δει σε ματς που το σκορ ειναι κοντινο. Δε λαμβανω υποψη μου το ματς με τους Πορτορικανους...
Τελος (και ειναι αποριας αξιο πως δεν εχει γινει ακομα) κανενας αντιπαλος μεχρι τωρα δεν τους εχει πιεσει στο αδυνατο τους σημειο...Ποιο ειναι αυτο? Μα φυσικα η ελλειψη ενος ψυχραιμου καθαροαιμου ασσου. Καλοι και χρυσοι αυτοι που εχει, αλλα αν πιεστουν δεν ξερω αν θα μπορεσουν να σπρωξουν την Τουρκια απεναντι σε καλυτερες αμυνες. Επισης δεν εχω δει καμια ομαδα να τους μαρκαρει την πρωτη πασα μετα το αμυντικο ριμπαουντ. Ετσι βγαζουν ΠΑΡΑ πολλους αιφνιδιασμους.


Με τη Σερβια ειναι φαβορι ΛΟΓΩ εδρας ομως... Γιατι οι Σερβοι ειναι πιο ταλαντουχοι, πολυ αθλητικοι, ΔΕΜΕΝΗ ομαδα και με σημαντικες βοηθειες απο τον παγκο (Κεσελι, Σαβανοβιτς κτλ...) Και φυσικα με τον καλυτερο Ευρωπαιο play maker του τουρνουα...


Αν υποθεσουμε οτι οι Αμερικανοι ευκολα η δυσκολα θα ''καθαρισουν'' Ρωσους και Αργεντινους ή Λιθουανους οδηγουμαστε σε ενα πιθανο τελικο Τουρκια - ΗΠΑ. Ποιο ειναι το δυνατο σημειο των ΗΠΑ? ΜΑ φυσικα η ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΗ πιεση στη μπαλα. Θα εχει ενδιαφερον πως θα ανταποκριθουν σε αυτο οι Τουρκοι...  ;)


Μεχρι στιγμης ομως παρακολουθουμε ενα ΠΟΛΥ ωραιο τουρνουα. Οσοι εχουν δει Αργεντινη - Σερβια, Ισπανια - Λιθουανια, Σερβια - Ισπανια, Ελλαδα - Ισπανια, Κροατια - Σερβια, Αμερικη - Βραζιλια, Βραζιλια - Αργεντινη θα συμφωνησουν... Ελπιζω να συνεχιστει ετσι!


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #74 στις: 09/09/10, 00:06 »
Καλα, ουτε και οι Σερβοι το αξιζαν παραπανω απο τους Ισπανου σημερα...με βαση το ματς, το ιδιο αξιζαν τη νικη και οι 2...

Η επιθεση με το μακρινο τριποντο του Τεοντοσιτς για μενα ηταν απολυτα αναμενομενη...τρωμε χρονο κ σουταρουμε...μπαινει κ περναμε, δε μπαινει και παμε παραταση...απορω ποσο βλακες ειναι αυτοι οι σχολιαστες και λεγανε περι σπουδαιας επιθεσης...ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΣΚΟΥΣ!!

Οσο γιατι δε το εδειχνε η ΕΡΤ, για μενα πολυ καλα εκανε...επαιζε πολο η εθνικη ομαδα των γυναικων...αμα ηταν να γραψουμε τον δικο μας αθλητισμο για το Ισπανια-Σερβια θα ηταν μεγαλο ξεπουλημα για την κρατικη τηλεοραση...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μουντομπάσκετ 2006 (Ιαπωνία)

Ξεκίνησε από stavros75 « 1 2 ... 12 13 » Αθλητισμός

309 Απαντήσεις
77413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/06, 23:15
από Marios Demigod
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
44979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
6 Απαντήσεις
4515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
66 Απαντήσεις
33230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
9 Απαντήσεις
3759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/10, 15:39
από Eagle Of Kamelot
9 Απαντήσεις
4369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/12, 18:49
από Anaximandros
44 Απαντήσεις
11448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan