Αποστολέας Θέμα: Schoolwave 2006  (Αναγνώστηκε 92217 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #25 στις: 07/06/06, 10:19 »
τα περι χιου για πειτε τα...pls...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #26 στις: 07/06/06, 15:03 »
Tα εκτος αθηνων:

ΓΥΑΛΙΝΗ ΣΦΑΙΡΑ
 Low bap
 ΧΙΟΣ
 
ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ
 Rock/ Classic Rock
 ΝΑΥΠΛΙΟ
 
VALKYRIES
 Progressive Rock/ Metal
 ΣΑΜΟΣ
 
STEEL BLOOD
 Μελωδικό Hard Rock
 ΣΕΡΡΕΣ
 
LOOMING TITTIES
 Pop/ Punk
 ΡΟΔΟΣ
 
ILLUSION
 New-Alternative Rock
 ΑΓΡΙΝΙΟ
 
ENGLISH HANDMADE MUST
 Alternative Pop/ Rock
 ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
 
DANGER BY DESIGN
 Hardcore/ Nu Metal
 ΧΑΛΚΙΔΑ
 
ΛΕΥΚΕΣ ΣΚΙΕΣ
 Rock
 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ)
 


Αποσυνδεδεμένος g@rvin**

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #27 στις: 07/06/06, 18:19 »
Σας περιμένουμε όλους στο schoolwave στις 23 24 και 25 Ιουνίου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Διαβάσματα και τέτοιες βλακείες θα έχουν τελέιώσει και η είσοδος ελεύθερη στο Γκάζι στην Τεχνόπολη. Μπορείτε να πάτε εύκολα με τον ηλεκτρικό. Κατεβαίνετε στο Θησείο και μετά είναι 5 λεπτά με τα πόδια.
BLACKOUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BLACKOUT WILL BE THERE SO BE THERE TOO. OI BLACKOUT ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟΙ!!!!!!!!!! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΑΛΣΟΣ ΤΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΤΙΣ 13 ΜΑΙΟΥ. ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!!!!!!!! ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ HARD για τους ROCK K METAL ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΛΛΑ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΙΝΑΙ:

1.Wings of a butterly (H.I.M. cover)
2.Walking in the shadows (δικό τους)
3.Αmaryllis (Δικό τους)
4.Blackout (Δικό τους)
5.Paranoid (Black Sabbath cover)

ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ BLACKOUT ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ. Εχουν τραγουδιστή-φαινομένο, έναν κιθαρίστα που λιώνει την ταστιέρα,έναν μπασιστα που ξέρει να παιζει αψογα ολα τα κομματια των Iron Maiden, και έναν εκρηκτικό Drummer που για την ηλικία του ''σπέρνει''.

Και αξίζει να σημειωθεί ότι είναι μόνο 15 χρονών. Ειναι οι βενιαμίν του φετινού schoolwave

Αποσυνδεδεμένος oblivion

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #28 στις: 07/06/06, 22:25 »
Ρε φιλαρακο τους ειχα ακουσει και εγω στο αλσος της κηφισιας και τα παιδια αδικουνται που δεν εχουν κανει καπια δισκογραφικη δουλια ακομα και πιστευω οτι ειναι πολυ καλητεροι απο τα διθεν ροκ συγκροτιματα που μας πλασαρουν.Σαν δασκαλος κηθαρας τυγχανει να εχω καποιες γνωριμιες και πραγματικα θα ηθελα να τους γνωρισω και τους βοηθησω.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #29 στις: 08/06/06, 16:30 »
Καλησπεεέρα σας!Καλησπεεέρα σας είπα να γίνω και εγώ μέλος του site γιατί παίζω κιθάρα και μου αρέσει η rock μουσική. Το ημερόλογιο έδειχνε 13 Μα'ί'ου 2006. Κατέβενα από το τρένο στον σταθμό της Κηφισιάς η ώρα ήταν 20:00 ήθελα πως και πως να παω στην ανθοκομική αλλά τελικά για αλλό λόγο ήθελα να πάς και για άλλον κατέληξα. Ο ήχos μιας γνώριμης rock μπαλάντας έφτανε στα αφτιά μου ήταν το knocking on heaven's door του θρύλου bob dylan. Έτσι λοιπόν ακολούθησα την πηγή του ήχου και είδα πάνω σε μια σκήνη 4 παλικάρια να παίζουν ήταν οι black out. Είδα κάτω απο την σκήνη το κοινό να παραληρεί γκόμενες να ουρλιάζουν παλικάρια να πορώνονται. Στο τέλος τησ συναυλίας πήγα και βρήκα τον τραγουδιστή ένα παιδί που ξερεί πολύ καλά να αποδίδει να πιστεύω του και τα συναισθήματά του με νότες και στίχους. Έμαθα πως παίζουν στο schoolwave ναι πραγματίκα τους αξίζει πήγαινται να τους δείτε και καταλάβαιτε τη σημαίνει μουσική. Aν ηπήρχαν στα 60's τέτοια παιδιά στην ελλάδα. Ίσως η Αθήνα και όχι το Liverpool να ξεκινούσε το rock.



   
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #30 στις: 08/06/06, 18:32 »
Πολυ περιργο πυ τρια μελη με 1-2 μνμ μιλανε για το ιδιο συγκροτημα..! ;D
Τεσπα ελπιζω να μαι κει τις 2 απο τις 3 μερες να σας δω

Μην το λες. Το schoolwave έχει γίνει πολύ πιο ''διάσημο'' από ότι ήταν πέρσυ. Μην ξεχνάς ότι είναι και πανελλαδικό,οπότε ο αριθμός αυτών που ξέρουν τι είναι schoolwave έχει αυξηθεί κατά τεράστιο ποσοστό.Και έπειτα όποιος μπάινει για πρώτη φορά στο site και θέλει να φτιάξει profile κλπ,τα θέματα που θα δει θα είναι τα πιο καινούργια,δηλαδή το schoolwave. Τώρα επειδή έτυχε να τους ξέρουν δυο ατομάκια που μπήκανε για πρώτη φορά δε σημαίνει πως είναι και συνωμοσία από τα μέλη του συγκροτήματος!!! Έλεος!!!!! Εγώ πιστεύω πως οι blackout χρειάζονται υποστήριξη όπως και όλα τα συγκροτήματα του schoolwave. Αυτό τους δίνει τη δύναμη να συνεχίσουν. Παίζουν εύκολα και πιασιάρικα δικά τους τραγούδια,αλλά δείχνουν και τις ικανότητες τους όπου πρέπει,χωρίς να γίνονται υπερβολικοί. Σωστά σκέφτηκες και είπες ότι είναι περίεργο,αλλά ας μην είμαστε και τόσο καχύποπτοι.(Αν και δεν νομίζω πως είσαι βέβαια).

ELATE OLOI STO SCHOOLWAVE!!!!!!!!!! 23 24 25 IOYNIOY ΤΟΠΟΣ:TEXNOPOLI,GAZI PIREOS 100 WRA:7MM

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #31 στις: 08/06/06, 18:37 »
για σας ειμαι ςνα καινουριο μελος και μου αρεσει το αντικειμενο!!!! σχετικα με το προγραμμα του schoolwave πιστευω οτι θα ειναι με την σειρα ανα 7 που υπαρχει στην σελιδα www.theschooligans.gr για τα υπολοιπα συγκροτηματα γνωριζετε κατι..........
Αυτη η σειρα ειναι αλφαβητικη,το μονο που μας ειπαν σιγουρα ειναι οτι κ τις τρεις μερες θα εχει ανακατεμενα ειδη κ συγκροτηματα απο επαρχια..
βασιασικα εμας μας ειπαν οτι τα συγκροτηματα απο επαρχια ειναι 9 και θα μοιραστουν 3 ανα μερα....
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #32 στις: 08/06/06, 18:44 »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΟΠΗΚΑΝ ΟΙ NORTHERN LIGHTS KAI OI ELECTRIC DIMENSION?


Κόπηκαν επειδή προφανώς οι κριτές ήθελαν να δώσουν μία ευκαιρία στα συγκροτήματα που έπαιρναν μέρος για πρώτη φορά στο διαγωνισμό.Και το θεωρώ πολύ λογικό αυτό. Οι black roses fall(ex-tonguepills) δεν πέρασαν ούτε καν στην audition.

Αποσυνδεδεμένος LSSPOILT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #33 στις: 08/06/06, 18:46 »
καλα και τα παιδια απο επαρχια θα ερθουν και θα φυγουν η θα τους καλυψει η εκδήλωση!!!

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #34 στις: 09/06/06, 12:38 »
Δεν το ειπα για να σε προσβαλλω...προς Θεου...αλλα επειδη κ τους εχω δει live  αλλα και επειδη επεσα πανω στον garvin(πιστευω τον οriginal) των blackout στο joy ειπα μηπως ειστε το ιδιο ατομο:-\.Τωρα οσων αφορα για τα παιδια του 1schoolwave  που δεν περασαν φετος,δε νομιζω πως ηταν για την ευκαιρια σε νεα συγκροτηματα οπως ειπες αλλα γιατι δεν "ειπαν" κατι πιο αξιολογο στην επιτροπη.Παραδειγμα οι entropia και οι ska-bangies περασαν γιατι πηγαν με μπιμπατα κομματια(τα εχω ακουσει κ μιλαω 8) )..Απλα περιμεναν περισσοτερα απο τα παιδια...
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #35 στις: 09/06/06, 12:49 »
Thnx για τα καλα σου λογια,spath,αλλα πιστευω οτι επαιξε καποιο ρολο κ αυτο που λεει ο garvin.Πιστευω πως περασαν τα καλυτερα της επαρχιας κ τα καλυτερα της αττικης,ασχετα αν καποια της αττικης ηταν καλυτερα απ'τα της επαρχιας..δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..Κ επισης οι schooligans μας ειχαν πει απ'την αρχη οτι αν υπηρχαν 2 εξισου καλα συγκροτηματα,ενα παλιο κ ενα καινουριο,θα προηγουνταν το καινουριο για ευνοητους λογους..κ αυτο πιστευω θα φανει στο φετινο schoolwave,και πιθανο καποια απ'τα συγκροτηματα που κοπηκαν κ ηταν περυσι,να σπαστουν,οπως φανταζομαι θα σπαζομασταν κ εμεις αν δεν περναγαμε..κ πληροφοριακα τελειως μας ειπαν οτι περασαμε ή τελευταιοι ή προτελευταιοι..

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #36 στις: 09/06/06, 13:06 »
πλακα κανεις :o ...Με το συγκεκριμενο κομματι τελευταιοι ή προτελευταιοι..οκ,η σειρα δεν παιζει ρολο βεβαια ,φτανει που περασατε ;D .Τι εγινε φετος?????Ειδα με τι ειδους κομματια περασαν καποιοι και ηταν normal,σαφως και δεν γνωριζω την παρουσια τους και την τεχνικη τους,αλλα ποσο να αναιβει το επιπεδο?? Σκεφτομασταν να παμε με τη μπαντα μου φετος αλλα  επειδη καποιοι διναν πανελληνιες δεν..Θα κοβομασταν δηλαδη...Τι να πω ο φιλοσοφος?καλη επιτυχια σε οσους θα παιξουν.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #37 στις: 09/06/06, 15:59 »
Λοιπόν οκ έχει κάνει κανείς απο εσάς ένα αντίστοιχο έργο όπως των blackout όχι φυσικά. Άρα λοιπόν κοιτάτε την δουλειά σας παίχτε κιθάρα και αφήστε τους blackout στην ησυχία τους τα παισιά θα αποδίξουν σε όλους τους καχύποπτους τη αξίζουν. και όπωσ λέι και ο αρκάς: "Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και να ασχοληθούμε και λίγο με τους εαυτούς μας"
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #38 στις: 09/06/06, 23:40 »
Πιστεύω πως έχουν πολύ καλή μουσική και είναι πάρα πολύ καλοί για μαθητικό συγκρότημα. Και έχω ακούσει πάρα πολλά μαθητικά συγκροτήματα που είναι για την πλάκα... Δεν μιλάω σαν μουσικός γιατί δεν είμαι, απλώς σαν ένας που του αρέσει η μουσική. Ούτε ψαγμένος είμαι. Και οι χαρακτηρισμοί ίσως να ήταν κάπως υπερβολικοί αλλά σε κάποια στιγμή όντως τους άξιζαν. Αν ακούσεις θα καταλάβεις. Θα ήταν καλύτερα αν γέλαγες αφού είχες ακούσει. Γελάει χειρότερα όποιος γελάει πρώτος..

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #39 στις: 10/06/06, 09:56 »
Κάνα δυο συγκροτηματάκια στο Σκουλγουέϊβ είναι και μαμώ. Αλλά μερικά άλλα δεν αξίζουν μια. Demerit, Tonguepills, 73 Poops κλπ. :P

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #40 στις: 10/06/06, 12:51 »
διαφωνώ απλώς μερικά είναι χειρότερα από τα άλλα δεν μπορεί κανείς εδώ μέσα να κρίνει καλύτερα απο τον Γιάννη Πετρίδη για'αύτο ας μην κριτικάρουμε τα παιδιά γιατί φτάσανε δύσκολα εκεί που φτάσανε. Δεν λέω ότι είναι όλοι τέλειοι αλλά ο κύριος Πετρίδης ξέρει πάρα πολύ καλά την δουλειά του.
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος marina//P!ATD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #41 στις: 10/06/06, 14:50 »
λοιπον
δεν ξερω ποιοι εχουν προβλημα με τον πετριδη αλλα τον διαλεξαν με βαση καποια κριτηρια....σε φαση....γνωριζει γενικα απο μοθσικη κ ετσι

Αποσυνδεδεμένος LSSPOILT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #42 στις: 10/06/06, 16:03 »
 Το να συζητάτε ποιοι δεν πέρασαν τι έγινε τι δεν έγινε είναι μάταιο απο μεριά μου και πιστεύω θα συμφωνήσουν κάποιοι μαζί μου!!! Τώρα όσοι θέλουν να δημιουργήσουν κάποια κλίκα για το συγκρότημα τους ... μάλλον και αυτό μάταιο γιάτι δεν αρέσουν όλοι σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #43 στις: 10/06/06, 17:33 »
Εγώ πάντως χθές που βρέθηκα σε μια παρέα όλοι πιστεύουνε πως οι εντρόπια είναι οι καλύτεροι.Μού φαίνεται πολύ παράξενο που πέρασαν τελευταίοι.

Ο Πετρίδης είναι καλός αλλά υπάρχουν και καλύτεροι.

 
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #44 στις: 10/06/06, 17:59 »
Πιστεύω πως δεν υπάρχει καμία κλίκα από κανένα συγκρότημα,και πιστεύω ότι ο κ.Πετρίδης επειδή τυγχάνει να γνωρίζω και αυτόν αλλά και το έργο του,είναι ο καλύτερος κριτής που θα μπορούσε να υπάρξει για μία τέτοιου είδους διοργάνωση.  Πιστεύετε πως κάποιος σαν τον Μουρατίδη θα μπορούσε να είναι σε αυτή τη θέση;

Και όσον αφορά τους blackout, εγώ ούτε είμαι μέλος τους ούτε ήμουν ούτε θα είμαι. Απλώς τους άκουσα και μου άρεσαν πάρα πολύ. Το όνομα χρήστη μου είναι garvin επειδή αυτό είναι το όνομα του τραγουδιστή των blackout και το υιοθέτησα επειδή μου άρεσε. Οι blackout μπορεί να μην ξέρουν καν ότι γράφω για αυτούς. Αν έχει γίνει κάποια παρεξήγηση,το φταίξιμο είναι όλο δικό μου και όχι των παιδιών. Μην τους κατακρίνετε λοιπόν. Εγώ ένας απλώς fan τους είμαι.

Συμφωνώ με τον nick gothick.Οντως κάποια συγκροτήματα ήταν χάλια πέρσυ. Αλλά φέτος είναι πιο ανεβασμένο το επίπεδο και θα το διαπιστώσετε. Και ήταν κρίμα που οι Electric dimension και οι Nothern lights δεν πέρασαν γιατί τα κομμάτια τους ήταν πολυ πιο ωραία και μπιτάτα (τα ακουσα) από κάτι άλλα των ladies first πχ. Και όσο για τους Entropia, κατά τη γνώμη μου το βιολί δεν ταιριάζει και παρα πολυ στα κομματια τους. Θα μπορούσαν να είχαν πάρει έναν πολύ καλό keyboard-ίστα αντι για βιολιστή.

Υπάρχει κάποια λίστα με τα συγκροτήματα του schoolwave;;;;; Δηλαδή,ποιοι πέρασαν πρώτοι,ποιοι πέρασαν δεύτεροι κλπ.; Αν υπάρχει θα ήθελα κάποιον να μου την ανακοινώσει. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #45 στις: 10/06/06, 18:03 »
Δεν ξερω γιατι καποιοι τα παιρνουν ολα τοσο λαθος...Τι κλικες και βλακειες?????ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΝΤΕ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.Ολοι μπορουν και λενε ο,τι πιστευουν.Προσωπικα ο Πετριδης δεν ηταν Η επιλογη...οκ,μεγαλη καριερα και πολλες γνωσεις αλλα δεν μπορω να τον συγκρινω με τον Κηπουργο ή καθε Κηπουργο...Ισως και το ενθετο των schooligans να τον μεγαλοποιησε...Ηρεμα παιδες.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #46 στις: 10/06/06, 23:27 »
Υπάρχει κάποια λίστα με τα συγκροτήματα του schoolwave;;;;; Δηλαδή,ποιοι πέρασαν πρώτοι,ποιοι πέρασαν δεύτεροι κλπ.; Αν υπάρχει θα ήθελα κάποιον να μου την ανακοινώσει. Ευχαριστώ :) :) θα ηθελα να βρω αυτο που λεει ο Garvin
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #47 στις: 11/06/06, 13:25 »
ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΝΤΕ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.Ολοι μπορουν και λενε ο,τι πιστευουν.

Άμα το λες για μένα σε διαβεβαιώνω πως δεν ήταν πέντα άτομα αλλά 14 από τα οποία τα 8 ξέραν πάρα πολύ καλή μουσική και τα υπόλοιπα ακούνε εδώ και 5-7 χρόνια μουσική όλων των ειδών.Δεν είναι και τόσο τυχαίοι.

ΔΙΑΦΩΝΩ με το δε λέει κάτι, για τους προαναφερθέντες λόγους και θέλω να πω πως αμα αρέσει στο κοινό τότε ο Πετρίδης είναι περιττός.

Και άντε πες οι Εντρόπια πέρασαν.Κάποιοι άλλοι όμως δε μπορεί να αδικήθηκαν με αποκλεισμό και τα τραγούδια τους να μη φτάσουν ποτέ σε 'μας;;;

Υ.Γ.Υπάρχει κάποιο μέρος που να μπορούμε να ακούμε τα τραγούδια του Schoolwave μαζεμένα;
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #48 στις: 11/06/06, 23:02 »
Παιδάκια έχετε απόλυτο δίκιο. Όλα τα συγκροτήματα είναι τέλεια για να φτάσουν εδώ που φτάσανε.Έδειξα μονάχα το θαυμασμό μου για τους blackout και αυτό δεν είναι κακό. Δεν υπάρχουν ανταγωνισμοί ανάμεσα στα συγκροτήματα πιστεύω όλοι θα δώσουν τον καλύτερο τους ευατό και αν κάτι τύχει σε κάποιο συγκρότημα και δεν παίξει και τόσο καλά,δεν πρόκειται να το γιουχάρουμε ή να το κατακρίνουμε. Σωστά;

Όπως είπε και η Ε!ΜΑ το schoolwave είναι μια γιορτή!

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #49 στις: 11/06/06, 23:26 »
Αγαπητέ φίλε rocknroll demon οι ρόδες θα παίξουν θαρρώ στις 23 . Στάλα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/06, 03:58
από vert
9 Απαντήσεις
3462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/06, 23:56
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
32 Απαντήσεις
11095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 04:07
από Chris2004
34 Απαντήσεις
11338 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 12:12
από rania_roxx
0 Απαντήσεις
3639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 18:01
από MUSICPOST
0 Απαντήσεις
1606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 17:05
από johnD
1 Απαντήσεις
2208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:10
από Dimitris12345
0 Απαντήσεις
6047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/12, 00:40
από DreamRiff
1 Απαντήσεις
9880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/13, 19:02
από yiannakis