Αποστολέας Θέμα: Rockwave Festival 2007  (Αναγνώστηκε 143414 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #125 στις: 16/02/07, 02:07 »
opos panta ipervolikos...

Θεωρείται επομένως υπερβολή αν κάποιος είναι εξίσου αδιάφορος απέναντι στην ακρόαση της Θώδη ή των Metallica; Είσαι σε θέση να ακυρώσεις την ύπαρξη ακροατών που ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος μπορεί να τους λέει κάτι;

Νομίζω πως ο χαρακτήρας "προσωπικά", καθιστά ακόμα και το διεστραμμένο γούστο μου, ζήτημα που δεν χρειάζεται να αφορά κανέναν άλλο. Άλλωστε δε μιλώ ως εκπρόσωπος οποιουδήποτε άλλου.

Το "πάντα" όμως με διασκέδασε.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #126 στις: 16/02/07, 02:09 »
Εσυ schizm καλα τα λες αλλα με τι ικανοποιεισαι δεν μας εχεις πει..

Αναρωτιέμαι αν θα μου έκανες αυτήν την ερώτηση, αν προηγουμένως δεν είχα εκδηλώσει την απαρέσκειά μου για τους Metallica. Το αφήνω μετέωρο.

Θα με ικανοποιούσε να δω συγκροτήματα του σήμερα, που δεν έχουν προλάβει ακόμα να γίνουν top ονόματα, αλλά αυτό δεν αναιρεί επουδενί την καλλιτεχνική τους αξία. Όχι άλλους Scorpions, Metallica, Rolling Stones, Beatles κοκ που όταν δεν έχουν πεθάνει βιολογικά, το έχουν πάθει από πλευρά εμπνεύσεως και δημιουργικότητας. Το να προσπαθώ να συναισθανθώ όσα δεν βίωσα στην ώρα τους, μοιάζει σα να επιδιώκω να φυλακίσω τον άνεμο.
Οι Beatles πλάκα πλάκα δεν έχουν έρθει ποτέ Ελλάδα.  Και είναι σε ηλικία σούπερ. πως τους ξεφύγαμε? ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/07, 02:19 από black sheep »

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #127 στις: 16/02/07, 02:15 »
Για το live των Kaiser δεν ειπα κατι, μπορει να ηταν και καταπληκτικο, εγω δεν ημουν εκει, αλλα η τιμη για ενα band  που εχει βγαλει μονο ενα album μου φανηκε καπως...γι΄αυτο και δεν πηγα, δεν αρχισα να πρηζω κοσμο για το τι ειναι σωστο τι ειναι λαθος ποιος ειναι θυμα κλπ κλπ. Και γιατι τσακωνονται καποια ατομα δε μπορω να καταλαβω... Οποιος γουσταρει παει και τα σκαει, δικαιωμα του.Επισης δε μπορω να καταλαβω πως καποιοι ξαφνιαστηκαν με τις τιμες... Δε λεω οτι ειναι λιγα τα λεφτα ρε παιδια σε καμια περιπτωση... αλλα εσεις τι περιμενατε;

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #128 στις: 16/02/07, 02:25 »
Οι Beatles πλάκα πλάκα δεν έχουν έρθει ποτέ Ελλάδα.  Και είναι σε ηλικία σούπερ. πως τους ξεφύγαμε? ;D

Ελπίζω να μην χάνεις τις ελπίδες σου. Δε θέλει πολύ ο Paul κι ο Ringo να τσιμπήσουν 2 άτομα ακόμα, να σχηματίσουν τους "Beatles 2000" και να τρέχουν σε έκσταση τα κοριτσόπουλα στο Ελ. Βενιζέλος να τους υποδεχτούν.

Μπορούμε πάντα να νεκραναστήσουμε το συγχωρεμένο τον Michael Hutchence, για να ζήσουμε το παθιασμένο live performing των INXS.

Όσο υπάρχει ζήτηση, θα υπάρχουν και πλείστα όσα κολπάκια των μανατζαρέων για να βγάλουν κανένα φράγκο παραπάνω. Δε φταίνε όμως αυτοί, αλλά η ζήτηση που προαναφέραμε.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #129 στις: 16/02/07, 02:30 »
Εντάξει και να μην έρθουν αυτοί που λες θα ρθει ο Όζζυ (κοντεύει 70) στο Ροκγουέηβ (όπως είπε ένα παιδί, δε ξέρω αν ισχύει) και θα σκάσει μύτη κι ο Ίγγυ Ποπ (κι αυτός 70άρης), ο οποίος είναι πιστός πελάτης μας.

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #130 στις: 16/02/07, 03:31 »
φετος παντως δεν θελω να λεω μεγαλα λογια αλλα δεν με βλεπω
να παω σε καμια απο τις συναυλιες!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #131 στις: 16/02/07, 10:35 »
αν καποιος δεν ειναι τρελος οπαδος δεν μπορει να καταλαβει τη τρελα ενος για ενα συγκροτημα.Οσα λεφτα και να σου ζητησουνε εσυ θα τα δωσεις...

Δεν ξέρω, τελευταία έχω ενοχληθεί πολύ και με προβληματίζει αυτή η λογική... Δηλαδή βλέπω να δίνουμε όλο και περισσότερα, να παίρνουμε όλο λιγότερα (αποκορύφωμα νομίζω Mastodon/Tool) και να συνεχίζουμε να λειτουργούμε με την ιδεολογία του "ό,τι να ναι, αρκεί να τους δούμε!!!" (και όχι απαραίτητα ακούσουμε...).

Πραγματικά, δεν μου πάει η ψυχή να δώσω 80 - 100 ευρώ για μια συναυλία... Δηλαδή και τα 60 δεν είναι λίγα φυσικά, αλλά για να δώ "κύριος" τους Metallica τόσα πρέπει να δώσω, μιας και ειδάλλως θα φάω στην μάπα τον VIP χώρο μπροστά... Πώς να γίνει, δεν ξεχνιέται το γεγονός οτι πληρώσαμε 38 ευρώ το εισιτήριο για να δούμε Judas Priest/Queensryche (και Nightwish), χωρίς VIP και αηδίες, και έχοντας αυτό στο μυαλό δεν μπορώ να δώσω π.χ. 55 μόνο για Maiden... Αφού γίνεται, γιατί ρε παιδιά να πιανόμαστε κορόιδα (κατ' εμέ) και να δίνουμε όσα δίνουμε για να πάρουμε... ό,τι να ναι ή -θα χρησιμοποιήσω την άκρως πλέον μπανάλ έκφραση- δεινοσαύρους?...

Πέραν αυτού, γενικά πιστεύω οτι ξεχνάμε μονίμως την αξία χρημάτων... 60 ευρώ δεν είναι παίξε γέλασε, είναι 3, ίσως και 4 ημερομίσθια ενός full time εργαζόμενου ανθρώπου... Και κατ' εμέ απο το να δώσεις "όσο όσο" για να δείς ένα συγκρότημα που έφτασε στο σημείο που έφτασε -άσχετα με τα αριστουργήματα και το attitude του παρελθόντος- είναι πολύ προτιμότερο να τα ξοδέψεις ή να τα μαζέψεις για κάτι άλλο που θα σου προσφέρει μια εξίσου καλή εμπειρία, ή που θα το χρησιμοποιήσεις για καιρό, και θα σου προσφέρει κάτι, π.χ. ένα μουσικό όργανο ή μερικά albums ή μερικά βιβλία κτλ...

Πιθανότατα να είμαι υπερβολικός, άλλωστε υπήρξα οπαδός και της άλλης πλευράς και έχω πάει σε πάαααρα πολλές συναυλίες για τον καιρό που πάω (και δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι τελικά "περήφανος" για αυτό). Όπως και να έχει, για τους Metallica όπως είπα δεν τα δίνω...

Υ.Γ.: Όσο για τον Trujillo (που προφέρεται Τρα-χί-γιο   - κάνω την παρατήρηση επειδή το ακούω μονίμως λάθος  :P ) δεν ξέρω, τον πάω για κάποιον λόγο σαν μπασίστα... Με τον Ozzy πάντως μου είχε φανεί άψογος!
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/07, 13:17 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #132 στις: 16/02/07, 10:47 »
βγηκε ανακοινωση : οπαδοι βρειτε ενα ονομα για την περιοδεια μας...

Αυτο ειναι πετυχημενο..."if Rick Rubin doesn't save us...it's over" tour

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=67158
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #133 στις: 16/02/07, 10:58 »
Πώς να γίνει, δεν μπορώ να ξεχάσω τα 38 ευρώ που δώσαμε για να δούμε Judas Priest/Queensryche (και Nightwish), και έχοντας αυτό στο μυαλό δεν μπορώ να δώσω π.χ. 55 μόνο για Maiden...

Μη ξεχνάμε Scorpions/Whitesnake πέρσι το καλοκαίρι 30 ευρώ!!

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #134 στις: 16/02/07, 12:08 »
..osoi den exoun paei se synaylies sto ekswteriko kalo tha htan na ekanan mia eretna timwn sta eishthria...gi ana diapistwsoun poly omorfa posa parapanw mpainoune sthn tseph tou Lolh kai ths di di music...aisxrokerdia sto epakron...den einai dynaton ta idia bands sto ekswteriko na zhtane ligotera k edw na gdynoun tous opadous..einai kathara kolpaki twn promo etaireiwn..10 to eishthrio +40sthh tseph.

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #135 στις: 16/02/07, 12:11 »
βγηκε ανακοινωση : οπαδοι βρειτε ενα ονομα για την περιοδεια μας...

Αυτο ειναι πετυχημενο..."if Rick Rubin doesn't save us...it's over" tour

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=67158



Χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχχχα αυτό σκότωσε  ;D ;D ;D
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #136 στις: 16/02/07, 18:19 »
Παράθεση από: MorbidMario www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=67158
   
"We stopped being Metal over a decade ago" tour

or

"The Dixie Chicks are more Metal than us tour"

or

"The toilet paper Ozzy uses to wipe his ass is more Metal than we are tour"

Break up and die already you traitors!

 ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/07, 18:20 από #Γιάννης# [nOiz] »

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #137 στις: 16/02/07, 20:44 »
Nα πω κ εγώ τη γνώμη μου...

Καταρχήν 80 ευρώ για ΕΝΑ μονο όνομα είναι πολλά όσο ιστορικό κ άν είναι αυτό... Εκτός αυτού, εγώ αλλά κ τα μισά μέλη αυτού του φόρουμ φαντάζομαι είμαστε απο επαρχία. Τι σημαίνει αυτό (τουλάχιστον για μένα)? 80, 60, 100 η δεν ξερω γω πόσα ευρώ για το εισητήριο, 20 ευρώ για το δρόμο ( βενζίνες, εισητήρια λεωφορείων, τρένων κτλ.. ) 30 για φαγητό, νερό κοκ για τη διάρκεια της ημέρας του λάιβ κ με λίγα λόγια τα 80 γίνονται 150....κ αυτό για κάποιους σημαίνει μια βδομάδα δουλειάς...

Στο ροκγουέιβ 2005  μας επισκευτηκαν οι σάμπαθ, οι πρώην γκανς κ ο ζακ γουάιλντ κ ολο το σετάκι με 60 ευρώ που ήταν εντελώς νορμάλ τιμή κ για τέτοια μεγαθήρια

Πέρυση ηρθαν οι σκορπιοί κ τα φίδια με εισητήριο 35 ευρώ...Οπ'οτε οποιος κάνει τις συγκρίσεις καταλαβαινει που υπάρχει εκμετάλλευση των οπαδών...

Προς θεού δεν παραπονιέμαι κ σε καμία περιπτωση δεν κατηγορώ τους μετάλλικα... Οπώς είπατε ήταν ένα λάιβ που περιμέναμε χρόνια κ έτσι όσοι ήταν να πάνε θα πάνε... απλά βλέπω κ σχολιάζω... 
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #138 στις: 16/02/07, 20:57 »
Nα πω κ εγώ τη γνώμη μου...

Καταρχήν 80 ευρώ για ΕΝΑ μονο όνομα είναι πολλά όσο ιστορικό κ άν είναι αυτό... Εκτός αυτού, εγώ αλλά κ τα μισά μέλη αυτού του φόρουμ φαντάζομαι είμαστε απο επαρχία. Τι σημαίνει αυτό (τουλάχιστον για μένα)? 80, 60, 100 η δεν ξερω γω πόσα ευρώ για το εισητήριο, 20 ευρώ για το δρόμο ( βενζίνες, εισητήρια λεωφορείων, τρένων κτλ.. ) 30 για φαγητό, νερό κοκ για τη διάρκεια της ημέρας του λάιβ κ με λίγα λόγια τα 80 γίνονται 150....κ αυτό για κάποιους σημαίνει μια βδομάδα δουλειάς...

Στο ροκγουέιβ 2005  μας επισκευτηκαν οι σάμπαθ, οι πρώην γκανς κ ο ζακ γουάιλντ κ ολο το σετάκι με 60 ευρώ που ήταν εντελώς νορμάλ τιμή κ για τέτοια μεγαθήρια

Πέρυση ηρθαν οι σκορπιοί κ τα φίδια με εισητήριο 35 ευρώ...Οπ'οτε οποιος κάνει τις συγκρίσεις καταλαβαινει που υπάρχει εκμετάλλευση των οπαδών...

Προς θεού δεν παραπονιέμαι κ σε καμία περιπτωση δεν κατηγορώ τους μετάλλικα... Οπώς είπατε ήταν ένα λάιβ που περιμέναμε χρόνια κ έτσι όσοι ήταν να πάνε θα πάνε... απλά βλέπω κ σχολιάζω... 

μαζι σου σε ολα!
Ομως περιμενε να δουμε και πιο αλλο ονομα θα ειναι μαζι τους...εννοειται πως δεν θα ειναι κατι τρελο αφου ειναι κατω απο τους metallica(!!!) ομως ας περιμενουμε...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #139 στις: 17/02/07, 11:58 »
Kατ' αρχάς, να σας ανακοινώσω ότι είμαι πολύ χαρούμενος από την μιζέρια σας.. Διαβάζοντας μερικά ποστς, είδα ότι κανενός δεν του καίγεται καρφάκι για τους Metallica, πράγμα που σημαίνει περισσότερος χώρος για μένα στην Μαλακάσα.. Ωραία..

Και έπειτα, επειδή το σάιτ της Didi είναι εδώ και ώρα νεκρό, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να συνοψίσει, αναφέροντας σε ένα μήνυμα τι έγκυρες πληροφορίες έχουμε μέχρι στιγμής, πλην των Μetallica.. (δλδ αν θα είναι 2 ή 3 μέρες, και ποιές άλλες μπάντες/καλλιτέχνες είναι σίγουροι, και ποιά μέρα.. Επίσης, τιμές, και για μεμονωμένες μέρες, και πακέτα για όλο το φεστιβάλ..)
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος larsson

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Real eyes-Realize-Real lies
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #140 στις: 17/02/07, 12:23 »
RE paidia kserete ti prosferei parapanw to eishthrio  twn 100 euro??(mhpws backstage)??Eimai fanatikos metallica apo to gymnasio kai skeftome sovara na to staksw to 100ari??epishs pistebw oti h synaylia tha ginei se kana ghpedo kai ixi sth m***kasa...apo pote arxisan na xwrizoun th m***kasa se se Arenes twn 60-80-100 euro?? ;)

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #141 στις: 17/02/07, 12:51 »
RE paidia kserete ti prosferei parapanw to eishthrio  twn 100 euro??(mhpws backstage)??Eimai fanatikos metallica apo to gymnasio kai skeftome sovara na to staksw to 100ari??epishs pistebw oti h synaylia tha ginei se kana ghpedo kai ixi sth m***kasa...apo pote arxisan na xwrizoun th m***kasa se se Arenes twn 60-80-100 euro?? ;)

απο τοτε που τα εισιτηρια ξεφυγαν στις τιμες μπορουν να κανουν οτι θελουν... παντως τα 100 ειναι πολλα πιστευω! και τι θα πουν? 5 κομματια και τελος??? εδω οι μειντεν θελουν 50 ευρω που εχουν παραρτημα στην ελλαδα δεν θα θελουν οι μεταλικα? και με τα 60 καλα ειναι ..με λιγο σπρωξιμο θα ειναι τζαμι
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #142 στις: 17/02/07, 13:34 »
Τελικα ο Γιαννης(noiz) εχει ενα δικιο.Και φανηκε μεσα σε αυτο το θεμα αν και αρχικα το παρακανε.ΤΑ 60 ευρω ειναι πολλα για μια συναυλια.Βγαλτε την πιπιλα με την γκρινια του Ελληνα πια μονο και μονο επειδη εσας σας περισευουν ειτε το η μονησας ενασχοληση(αρα και εξοδο) ειναι να πατε σε μια συναυλια..

60 ευρω για να καθομαι σε μια αποσταση και να μην βλεπω τιποτα η να ειμαι πανω στο λοφο και να τους βλεπω σαν μυρμηγκια ειναι γελειο.Οπως επισης και τα 80 ευρω ειναι γελεια.Πολυ απλα γιατι ειναι παρα πολλα λεφτα.
Δεν ξερω αν τελικα θα παω αλλα σταματηστε να μας λετε γκρινιαρηδες.Τα λεφτα σε μας δεν φυτρωνουνε ενω αντιθετα στα συγκροτηματα μαλλον φυτρωνουνε.. :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #143 στις: 17/02/07, 13:36 »
Λοιπόν...μετά από προσεχτική ανάγνωση όλων των posts, για την συναυλία στις 3 Ιουλίου,για τους Metallica, θέλω να πω...
Το 1999, είχαν αρχίσει να θεωρούνται φλώροι, πουλιμένοι κτλ...έτσι δεν είναι?
Τότε αρκετοί από την παρέα μου πήγαμε, άλλοι δεν ήρθαν...ακριβώς για αυτό το λόγο.
Το αποτέλεσμα?
Απλά φάνηκε ότι όλες οι απόψεις για φλωριά, απλά πάνω στην σκηνή ΚΑΤΕΡΕΥΣΑΝ...
Δυστυχώς για τους πιο πολλούς και ευτυχώς για μερικούς οι metallica στην σκηνή απλά δεν έχουν μα καμοία σχέση με αυτά που ακούμε τα τελευταία χρόνια...
Όσοι είχαν έρθει και ήταν δίσπιστοι αναθεώρησαν οι υπόλοιποι απλά δικαιώθηκαν...
Αυτό που θέλω να πω ότι η σκηνική τους παρουσία είναι από τα καλύτερα που έχω δει,και τα κομμάτια απλά και γνήσια παιγμένα...
Τώρα δεν λέω τα 100 Ε είναι αρκετά, αλλά μήπως λέω υπάρχει τρόπος να περάσουμε στο χώρο των 80 λίγο διακριτικά?(συναυλία είναι όχι μέγαρο)

Αποσυνδεδεμένος larsson

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Real eyes-Realize-Real lies
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #144 στις: 17/02/07, 14:24 »
Loipon paidia epeidh me tis times exoun ypothei polla..tha sas pw kati....einai polla ta 60-80-100 euro gia emas tous metallades otan sth xwra pou zoume yparxoun xiliades atoma poy zoun me daneia kai pane kathe sabato kai "petane" lefta se typous opws o Petrelhs poy tragouda apo th myth kai se kathe Petrelh pou den mporoun na tragoudisoun live kai pezoun playback(p.x Sarbel)....e oxi re paidia mia fora to xrono tha paw kai gw na dwwsw ta 100 euro alla tha dw METALLICA to megalytero sygkrothma ston kosmo ta teleftea 20 xronia tha dw Show kai tha akousw tragoudia pou tha meinoun gia pada stis diskothikes oxi mono twn metalladwn alla olwn twn rockadwn kai mh toy kosmoy...Sorry gia thn ektash ths apadhshs

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #145 στις: 17/02/07, 16:12 »
Metal healing festival τον ιουλιο στην ξανθη δειτε τιμες και μετα να δω τι θα πειτε.Βεβαια εγω θα παω μεταλλικα :P απλα το αναφερω για να δειτε τι κλεφτες ειναι στην Dax Di-ri-Di music ;D

Τα ποτηρια νερο θα εχουν 1 ευρω τωρα???
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #146 στις: 21/02/07, 15:47 »


 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #147 στις: 21/02/07, 15:49 »
Ρε παιδια ξερει κανεις τι διαφορες εχουν τα εισητηρια? :-\ Δηλαδη αυτο με τα 60 εισαι πισω πισω ενα αυτο με τα 80 μπροστα μπροστα? :-X
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #148 στις: 21/02/07, 16:32 »
τελικα ανακοινωθηκε οτι η περιοδεια θα ονομαζεται "Sick of the Studio Tour '07 "

πιο στουντιο ρε παιδια?Το τελευταιο album ηταν το 2003...μετα απο τοσο καιρο μπαινουν να ηχογραφησουν και το βαρεθηκαν κιολας?
Ημαρτον!

"Sick of RnB/HipHop/emo/PunkPop Tour '07"  επρεπε να ονομαζεται!




Μιας και το θυμηθηκα...μπειτε και δειτε και αυτο....

« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/07, 16:38 από fake7 »
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #149 στις: 21/02/07, 16:40 »
Εγώ πάντως θα περιμένω τουλάχιστον μέχρι να πληροφορηθούμε ακριβώς τί σημαίνουν αυτοί οι διαχωρισμοί....
Επίσης παίζουν κ ακυρώσεις...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11192 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
84 Απαντήσεις
29553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:54
από Staggάρης
8 Απαντήσεις
4570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
31 Απαντήσεις
11861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
41406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης