Αποστολέας Θέμα: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...  (Αναγνώστηκε 6436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Βρηκα απο ενα φιλο αυτο το blog

http://diktiospartakos.blogspot.com/2010/06/652.html

Το διαβασα κ ψιλοφρικαρα.Εκανα κ γω σε μαυρα στρατοπεδα αλλα οχι κ ετσι,κατανταει εκμεταλλευση κ υποβαθμιση του ανθρωπου αυτο το πραγμα...

Το βαζω εδω μεσα μπας κ υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει,μηπως ξερεις καποιν κτλ

Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #1 στις: 04/02/11, 17:35 »
To γράμμα αυτό θα πρέπει να πάει στον προϊστάμενο του διοικητή και όχι σε ένα blog.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #2 στις: 04/02/11, 18:17 »
Το συγκεκριμένο δίκτυο δεν είναι απλά ένα blog αλλά οργάνωση που ασχολείται ενεργά με τα ζητήματα των στρατιωτών.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #3 στις: 04/02/11, 18:44 »
Αποτοι γραφει μεσα ο τυπος εχει καλες πλατες στο ΓΕΣ κ ειναι ακομα εκει.τωρα εγω το εβαλα προς οποιαδηποτε βοηθεια,αν καποιος γνωριζει καποιον που ισως κανει κατι να βοηθησει..το λιγοτερο που μπορουσα να κανω ηταν να το κυκλοφορησω καπως,ελπιζω να μη θεωρηθει καταχρηση του φορουμ!!
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #4 στις: 06/02/11, 05:38 »
Φίλε μου...κάπου λέει φαντάροι, κάπου λέει οπλίτες, κάπου λέει στελέχη...απουσιάζει βέβαια η λέξη ΕΠΟΠ, το οποίο μου φαίνεται περίεργο..
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #5 στις: 06/02/11, 09:13 »
Αποτοι γραφει μεσα ο τυπος εχει καλες πλατες στο ΓΕΣ κ ειναι ακομα εκει.

Τότε, η επόμενη κίνηση είναι να απευθυνθεί στον αρχηγό ΓΕΣ, μετά στον υπουργό εθνικής άμυνας, μετά στον πρωθυπουργό.
Ολοι έχουν κάποιο προϊστάμενο που τους ελέγχει, και υπάρχουν νόμοι που διέπουν την συμπεριφορά των αξιωματικών προς τους στρατιώτες. Δεν ζητάει καμία χάρη...

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #6 στις: 06/02/11, 12:25 »
Καλα ειμαστε σοβαροι??? Για ενα ΤΥΠ (Ταγμα υλικου πολεμου) μιλαμε εδω το οποιο κατα κυριο λογο αποτελειται απο οπλιτες μεγαλυτερης ηλικιας και κυριως πτυχιουχους. Δεν μιλαμε ουτε για κανα μηχανοκινητο ταγμα πεζικου ουτε για καμια μοιρα καταδρομων!!! Κανας τυπακος δεν θα του περασε καμια βυσματο αδεια η καμια βυσματο μεταθεση και καπως πρεπει να ξεσπαθωσει. Τα οσα καταγγελουν δεν εχουν νοημα και αυτο ευκολα το καταλαβαινει καποιος αν εχει παει φανταρος. Λεει οτι δεν καθεται κανεις ολη μερα γιατι ο Δκτης τους βαζει δουλειες. Στις 2με3 ο Δικας και τα στελεχη ειναι στο σπιτι τους και μενει ο αξιωματικος που εχει υπηρεσια μονο. Μηπως τους δινει εντολες μεσω σπιτιου???  Το αλλο ?120 ατομα πολιτικο προσωπικο ειχαν ??? Τοσα δεν εχει ουτε ο ναυσταθμος στη Σαλαμινα πλακα μας κανει ??? Οι υπηρεσιες. Λογικο να ειναι 3ωρες και 4ωρες αφου καποιο ψηφοθηρες εχουν κανει τη θητεια 9μηνες. Τα ειδικα μηχανηματα κλαρκ κλπ!!! Ειναι δυνατον να υπαρχει μοναδα υλικου πολεμου χωρις κλαρκ και μηχανικα η εστω χειροκινητα παλετοφορα?? Σε περιπτωση αναγκης δλδ πως θα μεταφερθουν ολα τα βαρεα αντικειμενα απο τη Θεσ/νικη στον Εβρο ας πουμε?? Θα παρει ο καταγγελων φανταρος την ανταλλακτικη ερπυστρια ενος αρματος (Τετοια και αλλα συναφη αντικειμενα εχουν τα ΤΥΠ) στα χερια και θα τρεχει για το μετωπο ???  Κατι δεν μου κολλαει στην ολη ιστορια. Βεβαια μπορει να κανω και σε ολα λαθος και να ειναι καμια ιδιαζουσα περιπωση αλλα δεν νομιζω. Τωρα σχετικα με την αλληλεγυη στουσ φανταρους τι να πω??? Ακουγεται λες και κανουμε συμπαρασταση σε τιποτα εξορισμενους στα Γκουλαγκ της Σιβηριας... Εγω εκανα 18 μηνες θητεια σε ακριτικο νησι σε Μοναδα αμφιβιων καταδρομων και δεν αντιμετωπισα απολυτως καινενα προβλημα ουτε εγω ουτε οι σειρες μου. Οτι προβλημα υπηρχε οι αξιωματικοι το ελυναν επιτοπου με τον καλυτερο δυνατο τροπο με δεδομενα και τα μεσα που ειχαν. Δεν εβγαιναν οι υπηρεσιες και λιωναμε στη σκοπια??? Προσπαθουσαν εστω με ενα υπηρεσιακο να πεταχτουμε 3 ωρες στο διπλανο χωριο (ημασταν και στη μεση του πουθενα) να πιουμε εστω ενα καφε. Ειχαμε αγγαριες η συντηρηση υλικων που επρεπε να ειναι σε αψογη κατασταση? (πληρωμενα απο Ελληνες φορολογουμενους) Ολα ηταν καθρεφτης και μαζι με αυτα ημασταν περηφανοι και εμεις επειδη συντελουσαμε σε αυτη την εικονα. Αλλα ειχε καθιερωθει πνευμα μοναδος απο τα στελεχη κανοντας σε περηφανο που εισαι εκει και δεν σε αντιμετωπιζε κανεις σαν κωλοφανταρο. Και φανταστειτε απο Αξιωματικους τον Ειδικων δυμανεων που οπως και να το κανουμε εχουν μια φημη!!! Σας πληροφορω οτι απο τον νεαροτερο Ανθυπολοχαγο ηταν πολυ ποιο μορφωμενοι και συνειδητοποιημενοι απο τον μεσο αποφοιτο Πανεπιστημιου και αυριανο δημοσιο καρεκλοκενταυρο που θα βαραει σφραγιδες (και αν θα το κανει) για την υπολοιπη του ζωη!!! Αυτα την δεκαετια του 90 και οχι τωρα που οι φανταροι γκρινιαζουν γιατι το στρατοπεδο δεν εχει wireless!!! Εμεις με το μπιλιαρδο του Κψμ και ενα Super Wonderboy ηλεκτρονικο που ειχε μια χαρα την βγαζαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/11, 12:46 από woodaki »
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #7 στις: 06/02/11, 12:57 »
A και κατι αλλο... Συγχαρητηρια στο δικτυο Σπαρτακος που περηφανευεται οτι με δικες του ενεργειες πιεσε για την μειωση της θητειας στους 9 μηνες!!! Οποτε καποιοι κυριοι μη ζητανε και τα ρεστα για τις συνεπειες. Τα παραπονα τους στον Σπαρτακο αλλη φορα! Ουστ ξεπλενηδες!!!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #8 στις: 06/02/11, 14:01 »
Παράθεση
Αλλα ειχε καθιερωθει πνευμα μοναδος απο τα στελεχη κανοντας σε περηφανο   που εισαι εκει και δεν σε αντιμετωπιζε κανεις σαν κωλοφανταρο. Και   φανταστειτε απο Αξιωματικους τον Ειδικων δυμανεων που οπως και να το   κανουμε εχουν μια φημη!!! Σας πληροφορω οτι απο τον νεαροτερο   Ανθυπολοχαγο ηταν πολυ ποιο μορφωμενοι και συνειδητοποιημενοι απο τον   μεσο αποφοιτο Πανεπιστημιου και αυριανο δημοσιο καρεκλοκενταυρο που θα   βαραει σφραγιδες (και αν θα το κανει) για την υπολοιπη του ζωη!!
Υπερβολιτσες..Ειδικα εκει με τους μορφωμενους και συνειδητοποιημενους των ειδικων δυναμεων.. ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #9 στις: 06/02/11, 14:18 »
Καθολου... Μπορει απλα να επεσα σε καλες περιπτωσεις!!! Ειναι και αυτο μες στη ζωη!!! Ειναι απαραιτητο οτι ολοι πρεπει να εχουν τραυματικες εμπειριες απο το στρατο η ολοι να επεσαν σε τρελους??? Δεν νομιζω. ;D
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #10 στις: 06/02/11, 16:01 »
Οποτε καποιοι κυριοι μη ζητανε και τα ρεστα για τις συνεπειες.
Ποιές είναι οι συνέπειες?

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #11 στις: 06/02/11, 16:16 »
Οταν η θητεια γινεται 9μηνη και δεν υπαρχει ο απαιτουμενος αριθμος φανταρων για να επανδρωσουν μια μοναδα ειναι λογικο μετα οι φανταροι και περισσοτερες υπηρεσιες να κανουν και να κανουν μεγαλυτερες σε διαρκεια υπηρεσιες. Αυτες ειναι οι συνεπειες. Δεν γινεται ολα να τα θελουμε δικα μας... Ενταξει ειναι και στον ανθρωπο... Αλλοι κλαινε επειδη το φαγητο δεν ειναι σαν της μαμας τους και επειδη πρεπει να καθαρισουν την τουαλετα που χεζουν ενω ηταν συνηθισμενοι να τους την καθαριζει η μαμα τους η η οικιακη βοηθος τους...
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #12 στις: 06/02/11, 17:42 »
Σε θεμα με καταγγελιες φανταρων κ.τ.λ. μετρηστε ποσες φορες αναφερονται οι λεξεις/φρασεις: "μαμα τους", "κλαινε", "γκρινιαζουν", "σπιτακι τους", "αριστεροι", "μειωση στρατευσης", "εγω... ειδικες δυναμεις... στου διαολου την μανα", "παλια τα πραγματα ηταν... τωρα ο στρατος ειναι παιδικη χαρα" και κερδιστε πλουσια δωρα απο τα καταστηματα στρατοκ**λων που αντι να μεινουν στο στρατο και να παρουν κανενα βαθμο (ετσι ωστε να δικαιολογουνται γιατι τον βαζουν πανω απο ολα και δεν χανουν ευκαιρια να τον υπερασπιζονται σε καθε στιγμη) προτιμησαν να ανοιξουν η μπαρακια η μαγαζια με ειδη προικος κ.τ.λ.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #13 στις: 06/02/11, 18:31 »
Χαχαχα! Το παλικάρι το μαστιγώνουνε στο στρατόπεδο και εσείς αντί να του βρείτε μία λύση, την αράξατε και λέτε τις απόψεις σας για τον στρατό!
 
Ευτυχώς ο Βραζίλης έδωσε μία λύση!
 
Έαν είναι πραγματικά (υποθετικά) όλα όσα περιγράφει το παλικάρι και πολύ περισσότερο πιεστικά και αναπάντεχα από όσα μπορούμε να νιώσουμε από μία ιντερνετική περιγραφή, συνοψίστε σε 1-2 προτάσεις, ποια λύση θα δίνατε εσείς στο θέμα, έαν είσασταν ο ίδιος, ή αν ήτανε ο γιος σας και σας έπαιρνε τηλ από το στρατόπεδο.
 
Πάμε ένας-ένας, μη σπρώχνεστε!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #14 στις: 06/02/11, 22:35 »
Μη κανετε το θεμα προσωπικο πεδιο μαχης. Διεγραφησαν τα μηνυματα που περιειχαν αρκετα προσβλητικο περιεχομενο ( και τα παρελκομενα μηνυματα σε αυτα ).

Woodaki προσεξε τη γλωσσα που χρησιμοποιεις γιατι μπορει να πιστευεις ο,τι θες για τον αλλον, αλλα εδω μεσα υπαρχουν κανονες που πρεπει να τηρησεις, οπως εκανες υποθετω οταν πηγες στρατο.


Οσον αφορα το θεμα, η μειωση της θητειας σε 9 μηνες "συμπιεσε" εκπαιδευση 12+ μηνων σε λιγοτερο χρονικο διαστημα. Μαζι με την παρουσια "βυσματων" ( που γινονται υπο την ευλογια του ελληνικου κρατους και στρατου ) πολλα στρατοπεδα "γονατιζουν" τους οπλιτες σε θεμα υπηρεσιων και ελευθερου χρονου!

Μπορει να πιστευω στην ιδεα του στρατου ως απαραταιτητη για τον ελλαδικο χωρο ( αν και ομολογω πως δεν υπηρετησα εδω, ευτυχως ) λογω γειτονων ( κοινως μακαρι να μην ειχαμε προβληματα, για να μην ειχαμε στρατο και σπαταλες που δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε ), ομως ο καθε εφεδρος οπλιτης ειναι πανω απ' ολα ΠΟΛΙΤΗΣ κι υστερα ΟΠΛΙΤΗΣ!
Οταν καποιοι δε μπορουν να το καταννοησουν αυτο και πιστευουν πως η μικροκοινωνια του στρατου ειναι "ωφελιμη" για να μετατρεπουμε την αυτονομη υπαρξη καποιου ανθρωπου σε μαζοποιημενη βαβουρα πολλων, τι να πω...

Κι εμενα με πειραζει να βλεπω παραπονα για το εαν εχουν ή οχι ζεστο νερο τα λουτρα ( μεγαλο θεμα το οποιο σηκωνει συζητηση για το κατα ποσο ευθυνεται αποκλειστικα ενα στρατοπεδο ή και η λογικη ενος οπλιτη που κανει επι 15 λεπτα μπανιο με καυτο νερο, αφηνοντας το συναδελφο του με κρυο μετα... ), για το εαν η ποιοτητα του φαγητου φτανει της μαμας ( που δε τη φτανει, αλλα εαν εχεις παει εστω και μια κατασκηνωση, ολο και κατι θα σου θυμιζει ;D ), ΑΛΛΑ καταλαβαινω απολυτα τα παραπονα που εχουν σχεση με την ανθρωπινη μεταχειριση και τη σωστη κατανομη υπηρεσιων!

Ουτε συμπαθω τους λιποτακτες, ανυποτακτους, κλπ και τα συναφη δικτυα! Ομως το δικαιωμα στην ανθρωπινη υπαρξη ( ψυχολογικα και σωματικα ) ειναι νομικα κατοχυρωμενο και πρεπει να το αντιληφθουν καποιοι στα υψηλα κλιμακια του ΓΕΣ αυτο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #15 στις: 07/02/11, 10:50 »
....ήμουν 89Ε ΕΣΣΟ,κι εγώ υπηρέτησα 18μηνο.
Παρ'όλο όμως που ήταν τότε 18μηνη θητεία,στα Τ.Ε. η υπηρεσία μας πήγαινε γ.....κι αυτό γιατί στην υπέροχη πατρίδα μας αν έχεις μπάρμπα απ'την Κορώνη παίρνεις άμα λάχει και μία απόσπαση στο σπίτι σου μόλις ορκιστείς.
Εμείς δεν είχαμε ούτε μπιλιάρδο ούτε τίποτα άλλο προς την διασκέδαση ή ψυχαγωγία των οπλιτών.
Υπήρχε δε, ένα τηλ/νο για όλο το τάγμα.
Οι θάλαμοί μας είχαν κόντρα πλακέ ταβάνι και οι κοριοί κόβανε βόλτα.
Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να πω πως θυμάμαι αυτή την περίοδο με οργή ή θυμό,μάλλον το αντίθετο.
Αυτό όμως δεν πάει να πει πως δικαιούμαι να νομιμοποιήσω οτιδήποτε άσχημο ή ελλειπές...
ούτε πάει να πει πως και οι τότε συνάδελφοί μου θα έχουν την ίδια γνώμη μ'εμένα,καθώς η κάθε προσωπικότητα είναι ξεχωριστή κι ανεπανάληπτη.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #16 στις: 07/02/11, 11:11 »
Οσον αφορα το θεμα, η μειωση της θητειας σε 9 μηνες "συμπιεσε" εκπαιδευση 12+ μηνων σε λιγοτερο χρονικο διαστημα.

στην Ελλάδα η εκπαίδευση είναι 1-1.5 μήνα...μετά (που είσαι έτοιμος να πας σε μονάδα για να βοηθήσεις,λέμε τώρα) απλά έχεις πόστο και κάνεις σκοπιές

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #17 στις: 07/02/11, 11:34 »
απο την 40ήμερη περίπου παραμονή μου για εκπαίδευση βασική σε στρατόπεδο καταδρομών -
 
-οι πρώτες 13 ήταν εκπαίδευση για παρέλαση
-χοντρικά 8 μέρες ήταν ΣΚ οπότε μόνο αγγαρεία και σκοπέτα
-5 μέρες ασκήσεις που αφορούσαν την επίσκεψη του ΤΑΔΕ που θα ερχόταν να μας δεί τις τελευταίες μέρες μας
 εκεί
-6 μέρες άδειας
-οπότε μένουν 8 μέρες  πραγματικής εκπαίδευσης που αν και ήταν με ισοπεδωτική αντιμετώπιση σε ικανούς και μή ικανούς,έγινε δουλειά που τέλικα άρεσε σε όλους γιατί ευτυχώς δεν πιάνανε τα βύσματα και οι υποσταθμοί.Πραγματικά αν και μας έσκισαν λίγο ;D  το γουστάραμε γιατί το ζήσαμε όλοι και γίναμε ομάδα.  ΔΕΝ είμαι στρατόκ**λος ουτε λοιποτακτόκ**λος.   
 
οποτε τι 3-4-5-6-7-8-12-18 μήνες  αυτές οι 8 μέρες μου έμαθαν πράγματα που  είναι χρήσιμα. τις υπόλοιπες έμαθα να μην γκρινιάζω (πολύ) για την κούραση,αυπνοία  και τις αγγαρείες.  ολος αυτός ο καιρός είναι γιατι ειμασταν δωρεαν καθαρίστριες.τίποτα άλλο
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #18 στις: 09/02/11, 01:05 »
Πάντα παίζει ρόλο που έχεις πάει, πότε έχεις πάει, για πιο πράγμα σε επιλέξανε, ποιοι είναι τριγύρω σου, πόσες μεταθέσεις είχες, καθένας έχει περάσει και διαφορετικά στη θητεία του. Εγώ είχα πολύ γεμάτη θητεία.
Το θέμα όμως είναι, πως μπορείς να διαμαρτυρηθείς, όταν κάτι πάει στραβά. Έτσι ώστε να φτάσει η διαμαρτυρία σου εκεί που πρέπει και να υπάρξει κάποια συνεννόηση για αλλαγή κυρίως χοντράδων. Άλλωστε το πρόβλημα, είναι συνήθως οι άνθρωποι που προκαλούν ψυχική κούραση και όχι τόσο σωματική, αρκεί βέβαια, να μην κινδυνεύει η σωματική υγεία κάποιου.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: Θεμα αλλυλεγγυης σε φανταρους...
« Απάντηση #19 στις: 02/03/11, 23:51 »
Θα συμφωνησω με μερικους προλαλησαντες,δεν εχει σημασια που εκανες θητιεα,τα βισματα καλα κρατουν και οτι η θητεια εχει κατατνησει δωρεαν υπηρεσιες με ανταλλαγμα λιγες μερες να δεις τους δικους σου με το ζορι.Αλλα το να σε εκμεταλλευονται κ ν σε ξεφτιλιζουν δεν μπορω να το δεχτω.Αυτο που δεν καταλαβαινουν αυτοι οι αστερατοι εκει μεσα εινια οτι δεν εχουν μηχανες πολεμου αλλα απλους πολιτες που πρεπει να τους μαθουν να χειριζονται ενα οπλο και οχι μια σφουγγαριστρα.Δε λεω να μη γινονται κ αυτα αλλα να γινονται σωστα,με σωστο προγραμμα που να περιλεμβανει καλη ξεκουραση για ολους.

Η κατασταση εκει ειναι απο τις χειροτερες που εχω ακουσει και επειδη καποιος αποεξω δυσκολα θα καταλαβει τι παιζει,ειτε εχει παει ειτε οχι στρατο,ειπα να βαλω το θεμα μηπως μπορεσει κ γινει κατι.Δυστυχως δεν ξερω εγω ο ιδιος καποιον που να μπορει να βοηθησει...
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/03, 13:29
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
43186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/06, 12:21
από **19931993**
7 Απαντήσεις
3380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/06, 12:48
από Holy Diver
11 Απαντήσεις
4479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/06, 12:47
από Holy Diver
12 Απαντήσεις
4376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/06, 11:36
από (Κωνσταντίνος. Γ)
19 Απαντήσεις
6950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/06, 23:17
από The JeSTeR
4 Απαντήσεις
2392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/08, 01:50
από Βραζίλης
9 Απαντήσεις
4981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/08, 15:41
από Nicos_metal
12 Απαντήσεις
4560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 17:42
από kuiper
2 Απαντήσεις
2950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/11, 11:49
από iliasAEK