Αποστολέας Θέμα: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη  (Αναγνώστηκε 3872 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
δεν ξερω εαν ειμαι στη σωστη κατηγορια αλλα μολις διαβασα τα νεα ετρεξα να ενημερωσω
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΑ ΣΚΑΘΑΡΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΝΕΟ ΔΙΣΚΟ

παραθετω

"LOVE" ALBUM TO BE RELEASED
Monday 2nd October

Apple Corps Ltd/EMI Music proudly announces the release of LOVE, the new CD from The Beatles, due November 2006.

After being asked by the remaining Beatles, Ringo and Paul along with Yoko Ono Lennon and Olivia Harrison, to make experimental mixes from the original master tapes for a collaboration with Cirque du Soleil, Sir George Martin, The Beatles legendary producer, and his son Giles Martin have been working with the entire archive of Beatles recordings to create LOVE.

The result is an unprecedented approach to the music. Using the master tapes at EMI's Abbey Road Studios, Sir George and Giles have created a unique soundscape. The release of this album, which is also featured in the Cirque Du Soleil/Beatles collaborative production of the same name at the Mirage in Las Vegas, has been much anticipated.

"This music was designed for the LOVE show in Las Vegas but in doing so we've created a new Beatles album" said Sir George. "The Beatles always looked for other ways of expressing themselves and this is another step forward for them."

Giles continues, "We took all the Beatles' catalogue from tape, the original four tracks, eight tracks and two tracks and used this palette of sounds and music to create a sound bed. What people will be hearing on the album is a new experience, a way of re-living the whole Beatles musical lifespan in a very condensed period".

The album will be released worldwide in November 2006. Additional information, including a track listing will be available shortly.


Many thanks.


TheBeatles.com


παιδια οφειλω να ομολογησω οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν ειμαι καλα....

Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #1 στις: 03/10/06, 12:03 »
Αν δε νοιώθεις καλά από την είδηση της παρουσίασης καινούριου δίσκου, θα σε καλούσα να το ξανασκεφτείς.

Τι Beatles κι αηδίες!? Ένας παραγωγός με το γιο του αποφασίσουν να παίξουν με το υπάρχον υλικό και να δημιουργήσουν ένα δίσκο που θα έπρεπε να λέγεται "Money, That's What I Want". Αυτό είναι όλο. Ποιος λοιπόν ο λόγος να πετάμε τη σκούφια μας;  ::)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #2 στις: 03/10/06, 12:30 »
Αν δε νοιώθεις καλά από την είδηση της παρουσίασης καινούριου δίσκου, θα σε καλούσα να το ξανασκεφτείς.

Τι Beatles κι αηδίες!? Ένας παραγωγός με το γιο του αποφασίσουν να παίξουν με το υπάρχον υλικό και να δημιουργήσουν ένα δίσκο που θα έπρεπε να λέγεται "Money, That's What I Want". Αυτό είναι όλο. Ποιος λοιπόν ο λόγος να πετάμε τη σκούφια μας;  ::)

Ετσι ακριβώς, επιπλέον και αυτή η Yoko Ono, μη χάσει!

Αποσυνδεδεμένος mymood

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι ειχε μια απλοχεριά να υπερπηδάς το δεν βαριέσαι
    • Προφίλ
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #3 στις: 03/10/06, 21:59 »
Τι εγινε ρε αδερφια ξεμεινε απο ρευστο η κουκλα?? Γιατι ολα αυτα τα επαναληπτικα τηε αρπαχτης μου την δινουνε. Λυμενα θεματα εδω και δεκαετιες και ΤΕΛΟΣ. Ποια σκαθαρια δυο μεινανε κι αυτοι ο εξης ενας. Τεσπα.
"Κύριε, Των Δυνάμεων η Επίκληση, ελλοχεύει στην Εξάντληση." Γιωργος Μέρκας.

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #4 στις: 04/10/06, 08:30 »
Αν δε νοιώθεις καλά από την είδηση της παρουσίασης καινούριου δίσκου, θα σε καλούσα να το ξανασκεφτείς.

Τι Beatles κι αηδίες!? Ένας παραγωγός με το γιο του αποφασίσουν να παίξουν με το υπάρχον υλικό και να δημιουργήσουν ένα δίσκο που θα έπρεπε να λέγεται "Money, That's What I Want". Αυτό είναι όλο. Ποιος λοιπόν ο λόγος να πετάμε τη σκούφια μας;  ::)

οταν η μεγαλυτερη και καλυτερη μπαντα που περασε απο τον πλανητη ,εστω τα δυο εναπομειναντα μελη της, βγαζουν καινουριο υλικο, η εστω ξαναδουλευουν το παλιο, εμενα αυτη η ειδηση δε με αφηνει ασυγκινητο. Για την ιστορια και για να απαντησω στο τι μπιτλς και αηδιες, θα σε ενημερωσω οτι μιλαμε για το ΜΟΝΑΔΙΚΟ γρουπ στην ιστορια του οποιου ΟΛΑ τα τραγουδια εχουν διασκευαστει εστω και μια φορα... τα συμπερασματα δικα σου.  ;)
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #5 στις: 04/10/06, 14:31 »
Τσάκι...επιμένω. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά τι αφορά το όλο σκηνικό. Κανένα καινούριο υλικό ή έστω επεξεργασμένο από τα εναπομείναντα μέλη...μιλάμε για υλικό που το διαχειρίζονται ένας παραγωγός με το υιό του και μόνο. Καμία συμμετοχή δεν έχει ούτε ο Paul, ούτε ο Ringo (όχι πως θα σκιζόμουν και τότε, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση). Το "τι Beatles κι αηδίες" δεν απαξίωνε τους Beatles, αλλά το συμπέρασμα που τους θέλει να συμμετέχουν στο όλο εγχείρημα. Σου αντιγράφω κι από τη Wikipedia:

On June 30, 2006, Cirque de Soleil opened their show LOVE, a tribute to The Beatles, at the The Mirage in Las Vegas. It featured Beatles music remixed, recombined, and re-mastered by George Martin and his son Giles Martin.

Αυτή λοιπόν η είδηση μου προκαλεί τόση συγκίνηση, όση (μη σου πω και λιγότερη) θα μου προκαλούσε  αν μάθαινα πως ο Coti K αποφάσισε να διασκευάσει Beatles.

Η γνώμη μου για τους Beatles και το έργο τους παραμένει η καλύτερη και δεν έχει να κάνει με πομπώδεις παραπλανητικές ειδήσεις.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Νεος ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ BEATLES τον νοεμβρη
« Απάντηση #6 στις: 07/10/06, 21:25 »
ΠΟΙΟΙ BEATLES????γ**ω το χρημα μου πια σορρυ κιολας.... >:( :-\
We were all born screaming....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
12387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/03, 21:02
από savarel
14 Απαντήσεις
11193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/03, 14:29
από Zoso
5 Απαντήσεις
3999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/06, 13:21
από Shu_Ji
35 Απαντήσεις
11770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/05, 22:08
από pink floyd
1 Απαντήσεις
2567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/05, 00:34
από nicktgr15
11 Απαντήσεις
4655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/06, 13:47
από Unknown Artist
11 Απαντήσεις
5867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/06, 12:31
από Ariel_1
0 Απαντήσεις
2112 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 01:47
από ship_me_out!!!
2 Απαντήσεις
2268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 13:44
από Υπνοβάτης...
0 Απαντήσεις
2449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 14:10
από MUSICPOST