Αποστολέας Θέμα: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση  (Αναγνώστηκε 10503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
"Πρέπει να φτιάξουμε μιά Παγκόσμια Κυβέρνηση.
Οι ισχυροί του πλανήτη να έχουν ενιαία παγκόσμια οικονομική πολιτική"


Αυτό είπε ο πρόεδρος της ΕΚΤ (Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπαζας) Jean-Claude Trichet στο περιοδικό Forbes.

Τόνισε ότι οι αρχηγοί των πιο ισχυρών οικονομικά κρατών, να καθίσουν σε ένα τραπέζι και να βάλουν κάποιους κανόνες που θα διέπουν την λειτουργία της οικονομίας και του χρηματοπιστωτικού συστήματος, ώστε να αποφεύγονται στο εξής κρίσεις σαν την τωρινή.



Είπαμε κι εμείς ... από που προήλθε τέτοια κρίση; :shock:
Πώς γίνεται όλα τα ανεπτυγμένα κράτη να είναι καταχρεωμένα;
Αλήθεια που είναι χρεωμένα;
Σε ποιούς;
Στους τριτοκοσμικούς μήπως ή ... κάπου αλλού;  :?:

Η τακτική τους είναι οτι όταν θέλω να επιβάλω "κάτι", πρώτα δημιουργώ ένα πρόβλημα, και μετά παρουσιάζω αυτό το "κάτι" ως λύση στο πρόβλημα... Και ω του θαύματος ο κόσμος το δέχεται αμέσως με ανακούφιση ως σωτηρία!
Έτσι λοιπόν η διέξοδος από την κρίση που φτιάξανε, είναι ο σχηματισμός Παγκόσμιας Κυβέρνησης.



Αν είσαι χορτάτος και αυτάρκης, και δεν έχεις καμία ανάγκη, και έρθω εγώ και σου πώ "κάνε μια κολοτούμπα" θα με στείλεις στο διάολο. Για ποιό λόγο να την κάνεις;
Αν όμως σε κάνω πρώτα να πεινάσεις, και μετά ως έξοδο από την πείνα σου προτείνω την κολοτούμπα, τότε θα κάνεις με ευχαρίστηση και περισσότερες. :lol:

Είπαμε κι εμείς γιατί ακρίβυναν εξωφρενικά τα καύσιμα και γενικά το κόστος διαβίωσης; Πώς έγινε αυτό; :shock:

Έτσι λοιπόν η έξοδος από την κρίση δεν είναι η παύση των δανεισμών, αλλά το να κάνουν κάποια "λίγα άτομα" κουμάντο στην γή. Αυτό δηλαδή που ονειρεύονταν από την εποχή του ...

Άλλοι πάλι λένε οτι η έξοδος από την κρίση είναι να τους σφάξουμε και να στείλουμε πίσω στον διάβολο την παγκοσμιοποίησή του και όλα τα συστήματά του. Μια χαρά ήμασταν πρίν την εφαρμογή της "ανάπτυξης" που μας επέβαλαν με το στανιό.
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #1 στις: 02/09/10, 12:21 »
Απ το κακο στο χειροτερο πραγματικα...... ερχεται ο Θαυμαστος Νεος Κοσμος...
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #2 στις: 29/09/10, 11:42 »
Τώρα μάλιστα όλα ξεκινάνε απο την Ελλάδα που φυσικά αποτελεί το πειραματόζωο των Ηνωμένων πολιτειών και της αγαπημένης τους κόρης, Ευρωπαικής ένωσης.Αυτό φυσικά διότι ο Έλληνας είναι αντιδραστικός και αναρχικός όπως έλεγε ο μεγάλος ανθέλληνας Κίσιγκερ.Δεν ξέρω αν ενημερωθήκατε αλλα απο το νέο έτος τα παλιά δελτία ταυτότητας θ'αντικαθίστανται απο την κάρτα του πολίτη.Μια ''έξυπνη'' κάρτα που θα τα έχει όλα για όλα.Μάλιστα ο κύριος Παπακωνσταντίνου προτείνει κάθε τύπου συναλλαγή να γίνεται με αυτή τη κάρτα στην οποία θ'αποθηκεύεται η απόδειξή σου για να ν'αποφευχθεί η γραφειοκρατία όπως λέει.Δείτε:
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=354183&dt=14/09/2010

Δε χρειάζεται πολύ να σκεφτείς ότι χάνεις κάθε μορφή ελευθερίας.Θα ξέρουνε τα πάντα για εμάς,ανα πάσα στιγμή.Θα είμαστε πανεύκολα εντοπίσιμοι και άντε να αντιδράσεις μετά σε κάποια ρύθμιση για την οποία δε συμφωνείς.Και όλα αυτά απο μία κυβέρνηση που δήθεν ήρθε να μας ξελασπώσει,που έταξε τα άκρως αντίθετα προεκλογικά απο αυτά που κάνει σήμερα ,απο  μία σοσιαλιστική-δημοκρατική κυβέρνηση.Θα είμαστε πραγματικά ηλίθιοι αν δεν αντιδράσουμε με υπερδιπλάσια ισχύ απο τις αντιδράσεις εν καιρώ διακυβέρνησης της χώρας απο τη νέα δημοκρατία. >:(
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #3 στις: 29/09/10, 12:47 »
sun,
Αν αναφέρεσαι στην φήμη περί της υποτιθέμενης ομιλίας του Κίσινγκερ "να χτυπήσουμε τους έλληνες στην κουλτούρα, τη γλώσσα τους, κλπ", αυτή είναι κατασκευασμένη και μη πραγματική.

Όσον αφορά στην νέα ταυτότητα -κάτι που δεν βλέπω πως σχετίζεται με το παρόν θέμα- αυτή θα λύσει πολλά προβλήματα και επιτέλους θα εφαρμοστεί όπως έχει εφαρμοστεί με επιτυχία σε πολλές χώρες χρόνια πριν (ακόμα και στην Βραζιλία, όταν εμείς γράφαμε τις ταυτότητες με το στυλό και μαζεύαμε υπογραφές για την αναγραφή του θρησκεύματος). Επιτέλους κάποτε ελπίζω να μην χρειάζεται οι δύσμοιροι κάτοικοι της Ελλάδας να σέρνονται από δημ.υπηρεσία σε δημ.υπηρεσία μαζεύοντας χαρτιά και υπογραφές και σφραγίδες για να τα καταθεσουν σε αλλη δημ.υπηρεσια, και να παψουν να κουβαλαν πανω τους χαρτινα εγγραφα (για ταυτοτητα, οδηγηση, ασκηση επαγγελματος, ασφαλιση υγειας, εφορία, πιστοποιητικα οικ.κατάστασης, κλπ)
Η ελευθερια, φιλε sun, δεν ειναι στην χαρτινη ταυτοτητα και στο η μια δημ.υπηρεσια να μη μπορει να επικοινωνησει με την αλλη μη τυχον και μαθει για σενα σε πραγματικο χρονο. Τα πάντα για σένα υπάρχουν ήδη κάπου σε κάποια χαρτιά, οπότε μπορεί ήδη κάποια υπηρεσία να μάθει για σένα από κάποια άλλη... γιαβάς - γιαβάς... Οπότε, περισσότερη ελευθερία θα έχεις όταν όλα μηχανογραφηθούν, θα έχεις περισσότερο χρόνο για σένα και τις δουλειές σου, και δεν θα ασχολείσαι με τον κάθε κομπλεξικό υπαλληλάκο που θα στα πρήζει για να σου δώσει το χαρτί που δικαιούσαι.

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #4 στις: 29/09/10, 14:45 »
Χίλιες φορές να ταλαιπωρούμαι από την γραφειοκρατία παρά από την απόλυτη παράδοση όλων των προσωπικών μου στοιχείων στην εκάστοτε κυβέρνηση (παγκόσμια ή μη)...Κατά τα άλλα μιλάμε για ελευθερία :P
Ας μου δώσουν τουλάχιστον το δικαίωμα της επιλογής ;)

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #5 στις: 29/09/10, 15:43 »
sun,
Αν αναφέρεσαι στην φήμη περί της υποτιθέμενης ομιλίας του Κίσινγκερ "να χτυπήσουμε τους έλληνες στην κουλτούρα, τη γλώσσα τους, κλπ", αυτή είναι κατασκευασμένη και μη πραγματική.

Όσον αφορά στην νέα ταυτότητα -κάτι που δεν βλέπω πως σχετίζεται με το παρόν θέμα- αυτή θα λύσει πολλά προβλήματα και επιτέλους θα εφαρμοστεί όπως έχει εφαρμοστεί με επιτυχία σε πολλές χώρες χρόνια πριν (ακόμα και στην Βραζιλία, όταν εμείς γράφαμε τις ταυτότητες με το στυλό και μαζεύαμε υπογραφές για την αναγραφή του θρησκεύματος). Επιτέλους κάποτε ελπίζω να μην χρειάζεται οι δύσμοιροι κάτοικοι της Ελλάδας να σέρνονται από δημ.υπηρεσία σε δημ.υπηρεσία μαζεύοντας χαρτιά και υπογραφές και σφραγίδες για να τα καταθεσουν σε αλλη δημ.υπηρεσια, και να παψουν να κουβαλαν πανω τους χαρτινα εγγραφα (για ταυτοτητα, οδηγηση, ασκηση επαγγελματος, ασφαλιση υγειας, εφορία, πιστοποιητικα οικ.κατάστασης, κλπ)
Η ελευθερια, φιλε sun, δεν ειναι στην χαρτινη ταυτοτητα και στο η μια δημ.υπηρεσια να μη μπορει να επικοινωνησει με την αλλη μη τυχον και μαθει για σενα σε πραγματικο χρονο. Τα πάντα για σένα υπάρχουν ήδη κάπου σε κάποια χαρτιά, οπότε μπορεί ήδη κάποια υπηρεσία να μάθει για σένα από κάποια άλλη... γιαβάς - γιαβάς... Οπότε, περισσότερη ελευθερία θα έχεις όταν όλα μηχανογραφηθούν, θα έχεις περισσότερο χρόνο για σένα και τις δουλειές σου, και δεν θα ασχολείσαι με τον κάθε κομπλεξικό υπαλληλάκο που θα στα πρήζει για να σου δώσει το χαρτί που δικαιούσαι.

Αν εσύ θέλεις να έχεις συναλλαγές με αυτό το τρόπο με γειά σου με χαρά   σου.Εγώ όμως δεν θέλω ρε φίλε, γιατί θεωρώ οτι έτσι χάνω πλήρως την   ελευθερία μου.Και αν θέλουμε να λέμε οτι έχουμε δημοκρατία τότε θα   έπρεπε να πραγματοποιούνται δημοψηφίσματα σε τέτοιου είδους   προτάσεις.Δεν το είπα εγώ.Ο ίδιος ο Παπανδρέου το είπε πριν γίνει   πρωθυπουργός.
  Όσον αφορά τη πράξη για δές λίγο τί γίνεται στη σουηδία.Δεν έχουν   γραφειοκρατία,καμία απολύτως κάρτα πωλήτη και η οικονομία τους   ανθίζει.Ξυπνήστε...όλα αυτά είναι κόλπα.Κι όσο για τον Κίσσιγκερ τίποτα   δεν είναι κατασκευασμένο και είναι πολύ σχετικό με το θέμα.
Henry Kissinger: «The Greek people are   anarchic and difficult to tame. For this reason we must strike deep   into their cultural roots: Perhaps then we can force them to conform. I   mean, of course, to strike at their language, their religion, their   cultural and historical reserves, so that we can neutralize their   ability to develop, to distinguish themselves, or to prevail; thereby   removing them as an obstacle to our strategically vital plans in the   Balkans, the Mediterranean, and the Middle East» 
Θέλω να διευκρινίσω ότι εξετάζουν τη περίπτωση εκτός απο τις συναλλαγές με το δημόσιο να χρησιμοποιείς  κάρτα,την ίδια ή κάποια άλλη(ακόμα δε διευκρινίστηκε) και για παντός τύπου συναλλαγή ώστε οι αποδείξεις σου να συγκεντρώνονται ηλεκτρονικά.Έτσι λέει θ'αποφευχθεί η ταλαιπωρία μας να μαζεύουμε αποδείξεις και δεν θα κινδυνεύουμε απο ληστείες.Τι κόλπα είναι αυτά ρε?Μεσαιωνικά?...
Τώρα να δώ τι θα κάνουμε.Να δώ πόσο πρόββατα είμαστε
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #6 στις: 29/09/10, 15:54 »
sun,
Αν αναφέρεσαι στην φήμη περί της υποτιθέμενης ομιλίας του Κίσινγκερ "να χτυπήσουμε τους έλληνες στην κουλτούρα, τη γλώσσα τους, κλπ", αυτή είναι κατασκευασμένη και μη πραγματική.

Όσον αφορά στην νέα ταυτότητα -κάτι που δεν βλέπω πως σχετίζεται με το παρόν θέμα- αυτή θα λύσει πολλά προβλήματα και επιτέλους θα εφαρμοστεί όπως έχει εφαρμοστεί με επιτυχία σε πολλές χώρες χρόνια πριν (ακόμα και στην Βραζιλία, όταν εμείς γράφαμε τις ταυτότητες με το στυλό και μαζεύαμε υπογραφές για την αναγραφή του θρησκεύματος). Επιτέλους κάποτε ελπίζω να μην χρειάζεται οι δύσμοιροι κάτοικοι της Ελλάδας να σέρνονται από δημ.υπηρεσία σε δημ.υπηρεσία μαζεύοντας χαρτιά και υπογραφές και σφραγίδες για να τα καταθεσουν σε αλλη δημ.υπηρεσια, και να παψουν να κουβαλαν πανω τους χαρτινα εγγραφα (για ταυτοτητα, οδηγηση, ασκηση επαγγελματος, ασφαλιση υγειας, εφορία, πιστοποιητικα οικ.κατάστασης, κλπ)
Η ελευθερια, φιλε sun, δεν ειναι στην χαρτινη ταυτοτητα και στο η μια δημ.υπηρεσια να μη μπορει να επικοινωνησει με την αλλη μη τυχον και μαθει για σενα σε πραγματικο χρονο. Τα πάντα για σένα υπάρχουν ήδη κάπου σε κάποια χαρτιά, οπότε μπορεί ήδη κάποια υπηρεσία να μάθει για σένα από κάποια άλλη... γιαβάς - γιαβάς... Οπότε, περισσότερη ελευθερία θα έχεις όταν όλα μηχανογραφηθούν, θα έχεις περισσότερο χρόνο για σένα και τις δουλειές σου, και δεν θα ασχολείσαι με τον κάθε κομπλεξικό υπαλληλάκο που θα στα πρήζει για να σου δώσει το χαρτί που δικαιούσαι.

Αν εσύ θέλεις να έχεις συναλλαγές με αυτό το τρόπο με γειά σου με χαρά   σου.Εγώ όμως δεν θέλω ρε φίλε, γιατί θεωρώ οτι έτσι χάνω πλήρως την   ελευθερία μου.Και αν θέλουμε να λέμε οτι έχουμε δημοκρατία τότε θα   έπρεπε να πραγματοποιούνται δημοψηφίσματα σε τέτοιου είδους   προτάσεις.Δεν το είπα εγώ.Ο ίδιος ο Παπανδρέου το είπε πριν γίνει   πρωθυπουργός.
  Όσον αφορά τη πράξη για δές λίγο τί γίνεται στη σουηδία.Δεν έχουν   γραφειοκρατία,καμία απολύτως κάρτα πωλήτη και η οικονομία τους   ανθίζει.Ξυπνήστε...όλα αυτά είναι κόλπα.Κι όσο για τον Κίσσιγκερ τίποτα   δεν είναι κατασκευασμένο και είναι πολύ σχετικό με το θέμα.
Henry Kissinger: «The Greek people are   anarchic and difficult to tame. For this reason we must strike deep   into their cultural roots: Perhaps then we can force them to conform. I   mean, of course, to strike at their language, their religion, their   cultural and historical reserves, so that we can neutralize their   ability to develop, to distinguish themselves, or to prevail; thereby   removing them as an obstacle to our strategically vital plans in the   Balkans, the Mediterranean, and the Middle East» 
Θέλω να διευκρινίσω ότι εξετάζουν τη περίπτωση εκτός απο τις συναλλαγές με το δημόσιο να χρησιμοποιείς  κάρτα,την ίδια ή κάποια άλλη(ακόμα δε διευκρινίστηκε) και για παντός τύπου συναλλαγή ώστε οι αποδείξεις σου να συγκεντρώνονται ηλεκτρονικά.Έτσι λέει θ'αποφευχθεί η ταλαιπωρία μας να μαζεύουμε αποδείξεις και δεν θα κινδυνεύουμε απο ληστείες.Τι κόλπα είναι αυτά ρε?Μεσαιωνικά?...
Τώρα να δώ τι θα κάνουμε.Να δώ πόσο πρόββατα είμαστε

 
Ναι, αυτά ακριβώς είναι κατασκευασμένα. Και πίστεψέ με, αν έλεγε όντως κάτι τέτοιο δε θα το μάθαινε ο οποιοσδήποτε. Και σόρρυ, δηλαδή. Βλέπεις εσύ κανεναν ατίθασο, αντιδραστικό και δυναμικό λαό? Ό,τι θέλουν μας κάνουν κι εμείς τους εμπιστευόμαστε όλο και πιο πολύ με χαρακτηριστική απάθεια...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #7 στις: 29/09/10, 18:52 »
Χίλιες φορές να ταλαιπωρούμαι από την γραφειοκρατία παρά από την απόλυτη παράδοση όλων των προσωπικών μου στοιχείων στην εκάστοτε κυβέρνηση (παγκόσμια ή μη)...Κατά τα άλλα μιλάμε για ελευθερία :P
Ας μου δώσουν τουλάχιστον το δικαίωμα της επιλογής ;)


Για ποια προσωπικά στοιχεία -που δεν έχουν ήδη- μιλάς;
(Μιλώ για τα νόμιμα στοιχεία που χρησιμοποιείς στις συναλλαγές σου με το δημόσιο, όχι αυτά των μυστικών υπηρεσιών τα οποία θα τα έχουν είτε έχεις πλαστική είτε χάρτινη ταυτότητα)
Θέμα επιλογής δεν τίθεται, πχ. δεν μπορείς να πεις: "κάψτε όλους τους φακέλους μου στην εφορία, στον δήμο, στο ταμείο ασφάλισης, στην τράπεζα, κλπ γιατί δεν γουστάρω να έχετε τα προσωπικά μου στοιχεία".


Αν εσύ θέλεις να έχεις συναλλαγές με αυτό το τρόπο με γειά σου με χαρά     σου.Εγώ όμως δεν θέλω ρε φίλε, γιατί θεωρώ οτι έτσι χάνω πλήρως την     ελευθερία μου.Και αν θέλουμε να λέμε οτι έχουμε δημοκρατία τότε θα     έπρεπε να πραγματοποιούνται δημοψηφίσματα σε τέτοιου είδους     προτάσεις.Δεν το είπα εγώ.Ο ίδιος ο Παπανδρέου το είπε πριν γίνει     πρωθυπουργός.
    Όσον αφορά τη πράξη για δές λίγο τί γίνεται στη σουηδία.Δεν έχουν     γραφειοκρατία,καμία απολύτως κάρτα πωλήτη και η οικονομία τους     ανθίζει.


Σου απαντώ παρομοίως όπως στην gkou παραπάνω. Από την στιγμή που είσαι πολίτης ενός κράτους, το κράτος διατηρεί τα στοιχεία σου, σε χαρτιά ή σε σκληρούς δίσκους. Το μέσο αποθήκευσης δεν αλλάζει την ουσία του πράγματος.

Σχετικά με την Σουηδία, δες τι ταυτότητες έχουν οι "ανελεύθεροι" πολίτες της:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_identity_card_%28Sweden%29
http://www.google.gr/images?hl=el&q=sweden+id+card
Τους βάλανε και τα "τσιπάκια του σατανά" στην ταυτότητα! χεχ :P

Η δήλωση του Κίσινγκερ δεν αναφέρεται σε κανένα μη-ελληνικό site, και εμφανίστηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα το 1997 (23 χρόνια μετά) και δεν αποδείχθηκε ποτέ η πηγή του δημοσιεύματος.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #8 στις: 29/09/10, 19:03 »



Σχετικά με την Σουηδία, δες τι ταυτότητες έχουν οι "ανελεύθεροι" πολίτες της:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_identity_card_%28Sweden%29
http://www.google.gr/images?hl=el&q=sweden+id+card
Τους βάλανε και τα "τσιπάκια του σατανά" στην ταυτότητα! χεχ :P



Γι' αυτο αυτοκτονουν δεκα-δεκα...ελεος πια με το παραμυθι των Σκανδιναβικων χωρων. Αν ειναι για χαρη της ευκολιας και της "ποιοτητας ζωης" να γινω αχρωμος, αοσμος κ αγευστος, τοτε ευχαρστω, δε θα παρω...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #9 στις: 29/09/10, 19:20 »
Η Σουηδία έχει πολύ χαμηλό δείκτη αυτοκτονιών. Η Δανία πάλι, έχει τον υψηλότερο στην Ευρώπη.

Κι αυτό έχει να κάνει άμεσα με τις κλιματικές συνθήκες και τις νεφώσεις που έχει, ακόμα και το καλοκαίρι. Δεν είναι τυχαίο το ότι η κυβέρνηση της χώρας επιδοτεί την αγορά ενός τύπου λάμπας (δε συγκράτησα το όνομα δυστυχώς) που προσομοιώνει σε μεγάλο βαθμό το ηλιακό φως της ημέρας και κοστίζει ακριβά.

Επειδή έχω πάει και στις 2 χώρες Ιούλιο μήνα της ίδιας χρονιάς, η μεν Δανία είχε μόνιμα συννεφιά, η δε Σουηδία ήταν μόνιμα ηλιόλουστη.

Το παραμύθι που πρέπει να πάψει να διαιωνίζεται είναι τα περί αχρωμίας κλπ χαρακτηριστικών των Σκανδιναβών. Ούτε σε 1000 χρόνια δεν θα προσεγγίσουμε το πολιτιστικό τους επίπεδο σε θέματα συμπεριφοράς, σεβασμού στο κοινωνικό σύνολο, συνεισφοράς και περιβαλλοντικής συνείδησης.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #10 στις: 29/09/10, 19:23 »
Χμμ οι αυτοκτονίες στις Σκανδιναβικές χώρες δεν οφείλονται τόσο σε αυτά που τους παρέχει το κράτος όσο σε άλλους παράγοντες όπως το κλίμα,ο καιρός κλπ.
Ontopic δεν έχετε βαρεθεί να ποστάρετε την κάθε π**αριά που βρίσκετε στο net να λέει ο οποιοσδήποτε οικομολογο-αναλυτής σχετικά με το πρόβλημα στην ελλάδα?
Σκεφτείτε την περίπτωση να φτιάχναμε ένα thread που πέρα από αυτά που μας κάνουν,να δίναμε τις δικές μας προτάσεις για το τί θα μπορούσαμε εμείς να κάνουμε απέναντι σε όλα αυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/09/10, 19:26 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #11 στις: 29/09/10, 19:36 »
Ότι γουστάρουνε μας κάνουνε...αυτοί είναι οι Έλληνες.Εκτελούν διαταγές.Δε βαριέσαι...υπάρχουν και τα βουνά αμα χρειαστεί.Εκεί φίλε Βραζίλη οι μυστικές υπηρεσίες δε θα μας βρίσκουν με χάρτινη ή μή ή χωρίς ταυτότητα...θα μου πείς απο τους δορυφόρους θα το κάνουν.Οι νέοι έλληνες Ταλιμπάν έρχονται.Το νού σας μόνο παιδιά γιατί αν είναι μια φορά να το κάνετε τα πράγματα δεν είναι αναστρέψιμα.Εύχομαι μόνο να έρθουν έτσι τα πράγματα ώστε ποτέ να μην πετύχουν τα σχέδιά τους
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #12 στις: 29/09/10, 19:59 »
Βραζίλη, εδώ μιλάμε για το απόλυτο φακέλωμα! Και είναι δικαίωμά μου να μη το δέχομαι, από κανέναν! Sun,  κι εγώ αυτό εύχομαι μέρα-νύχτα και δε θα σταθώ μόνο στην ευχή αν ποτέ έρθει εκείνη η ώρα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #13 στις: 29/09/10, 22:02 »
Βραζίλη, εδώ μιλάμε για το απόλυτο φακέλωμα! Και είναι δικαίωμά μου να μη το δέχομαι, από κανέναν!

Δεν μου απάντησες, ποια προσωπικά σου στοιχεία θα φυλάσσονται στην ταυτότητα ή στους δίσκους που δεν υπάρχουν ήδη στις δημόσιες υπηρεσίες. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, ενημέρωσέ μας.
Όταν π.χ. δίνεις τον αριθμό φορολογικού μητρώου, δεν μπορούν να κατεβάσουν τους φακέλους από τα ράφια και να σε ξεψαχνίσουν; Σε ενοχλεί που η αναζήτηση θα γίνεται ηλεκτρονικά και όχι χειροκίνητα και που το ΑΦΜ θα περιέχεται (πιθανότατα) στην ταυτότητά σου και δεν θα χρειάζεται να κουβαλάς μαζί σου το εκκαθαριστικό σου σημείωμα;

Δεν είναι δικαίωμά σου να επιλέγεις πάντα τι προσωπικά στοιχεία θα δίνεις στο κράτος, ούτε μπορείς να πάρεις πίσω αυτά που έδωσες. Η μόνη επιλογή που θα μπορούσε να γίνει ήταν από τους γονιούς σου όταν γεννήθηκες, θα μπορούσαν να μην δηλώσουν την γέννησή σου -με ότι αυτό συνεπάγεται για την υπόλοιπη ζωή σου-, παρανομώντας βέβαια.

Το αν τα εργαλεία της τεχνολογίας χρησιμοποιούνται από κάποιους για δόλιους σκοπούς, είναι άλλο θέμα και δεν φταίει η τεχνολογία για αυτό. Όπως ακριβώς δεν φταίει η τυπογραφία αν κάποιος με δόλιους σκοπούς παραποιήσει έγγραφα ή τα κάψει ή τα χρησιμοποιήσει κατά το δοκούν. Τουλάχιστον, η διαφορά υπέρ της τεχνολογίας είναι ότι τα ηλεκτρονικά αρχεία ελάχιστοι θα μπορούν να τα προσπελάσουν και να τα παραποιήσουν, ενώ τα χάρτινα μπορεί ακόμα και ο κάθε υπαλληλάκος ή κάποιος κοινός διαρρήκτης, ή κάποιος "περαστικός" με μολότωφ, κ.ά.

Θέλεις/θέλετε να μείνουμε πρωταθλητές στη γραφειοκρατία και να νιώθουμε   περήφανοι που χρησιμοποιούμε εκατομύρια φακέλους με χαρτιά κιτρινισμένα   απ'τον χρόνο και όχι τους "υπολογιστές του Σατανά"; Να'μαστε πρωταθλητές   στην οπισθοδρόμηση αλλά από την άλλη να θέλουμε να γίνουμε ευρωπαίοι   και να έρχονται οι ξένοι να μας εμπιστεύονται τα λεφτά τους; χμμμ...
"Εμπρός, πίσω!" που'λεγε και ο Περίανδρος Πώποτας (Χάρης Ρώμας)  ;D   

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #14 στις: 30/09/10, 00:57 »
Ο κύριος Ζαν Κλοντ Τρισέτ, λέει τα όνειρά του. Σε κάτι παραπάνω δεν πρέπει να πιστεύει και αυτός από όσα έχει πετύχει μέχρι τώρα ?
Αν σκεφτώ ότι ένα μεγάλο πάθος του είναι το χρήμα και τα οικονομικά, δεν θα μπορούσε να κινηθεί κάπως αλλιώς.
Είτε θα πρέπει να γίνει αυτός ο Φραγκάτος των Φραγκάτων, ή να κάνει μια εταιρεία να είναι όλοι οι Φραγκάτοι μαζί.
Τον βλέπω και μεγαλούτσικο, οπότε θα πρέπει να του προτείνετε κάτι πολύ καλύτερο, για να σταματήσει να ονειρεύεται το συγκεκριμένο.
 
Τι είναι λοιπόν αυτό το οποίο θα τον βάζατε να ονειρευτεί, ώστε να γλυκαθεί και να αλλάξει γνώμη ? χαχαχαχα!
 
Θα μου πείτε βέβαια, πως να αλλάξει αυτός γνώμη, όταν καλά καλά, νέοι άνθρωποι ή ακόμη και στην ηλικία του, απλοί άνθρωποι της καθημερινότητας,  βογκάνε καθημερινώς από το ατελείωτο  ......μησι και δεν ρισκάρουν να πράξουν αλλιώς, να ονειρευτούν αλλιώς, παρά στήνονται ολοένα και περισσότερο στα 4 υπομένοντας πολλά και διάφορα.
 
Αυτός περνάει και καλά! Φαντάσου τι πρέπει να κάνεις για να τον μεταπείσεις!
 
 
 
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #15 στις: 30/09/10, 01:04 »
Τη συζητηση για τις Σκανδιναβικες χωρες δε σκοπευω να την κανω, φαινεται οτι δε θα καταληξουμε πουθενα.
Βραζίλη, εδώ μιλάμε για το απόλυτο φακέλωμα! Και είναι δικαίωμά μου να μη το δέχομαι, από κανέναν!

Δεν μου απάντησες, ποια προσωπικά σου στοιχεία θα φυλάσσονται στην ταυτότητα ή στους δίσκους που δεν υπάρχουν ήδη στις δημόσιες υπηρεσίες. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, ενημέρωσέ μας.
Όταν π.χ. δίνεις τον αριθμό φορολογικού μητρώου, δεν μπορούν να κατεβάσουν τους φακέλους από τα ράφια και να σε ξεψαχνίσουν; Σε ενοχλεί που η αναζήτηση θα γίνεται ηλεκτρονικά και όχι χειροκίνητα και που το ΑΦΜ θα περιέχεται (πιθανότατα) στην ταυτότητά σου και δεν θα χρειάζεται να κουβαλάς μαζί σου το εκκαθαριστικό σου σημείωμα;

Δεν είναι δικαίωμά σου να επιλέγεις πάντα τι προσωπικά στοιχεία θα δίνεις στο κράτος, ούτε μπορείς να πάρεις πίσω αυτά που έδωσες. Η μόνη επιλογή που θα μπορούσε να γίνει ήταν από τους γονιούς σου όταν γεννήθηκες, θα μπορούσαν να μην δηλώσουν την γέννησή σου -με ότι αυτό συνεπάγεται για την υπόλοιπη ζωή σου-, παρανομώντας βέβαια.

Το αν τα εργαλεία της τεχνολογίας χρησιμοποιούνται από κάποιους για δόλιους σκοπούς, είναι άλλο θέμα και δεν φταίει η τεχνολογία για αυτό. Όπως ακριβώς δεν φταίει η τυπογραφία αν κάποιος με δόλιους σκοπούς παραποιήσει έγγραφα ή τα κάψει ή τα χρησιμοποιήσει κατά το δοκούν. Τουλάχιστον, η διαφορά υπέρ της τεχνολογίας είναι ότι τα ηλεκτρονικά αρχεία ελάχιστοι θα μπορούν να τα προσπελάσουν και να τα παραποιήσουν, ενώ τα χάρτινα μπορεί ακόμα και ο κάθε υπαλληλάκος ή κάποιος κοινός διαρρήκτης, ή κάποιος "περαστικός" με μολότωφ, κ.ά.

Θέλεις/θέλετε να μείνουμε πρωταθλητές στη γραφειοκρατία και να νιώθουμε   περήφανοι που χρησιμοποιούμε εκατομύρια φακέλους με χαρτιά κιτρινισμένα   απ'τον χρόνο και όχι τους "υπολογιστές του Σατανά"; Να'μαστε πρωταθλητές   στην οπισθοδρόμηση αλλά από την άλλη να θέλουμε να γίνουμε ευρωπαίοι   και να έρχονται οι ξένοι να μας εμπιστεύονται τα λεφτά τους; χμμμ...
"Εμπρός, πίσω!" που'λεγε και ο Περίανδρος Πώποτας (Χάρης Ρώμας)  ;D   


Οχι, προτιμαω να μου δωσουν μια ηλεκτρονικη καρτουλα για να ξερουν ακριβως που ειμαι κ τι κανω, καθε ωρα και στιγμη.

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #16 στις: 30/09/10, 02:58 »
Είναι αυτοί  φερέγγυοι πολιτικοί για να τους εμπιστευτούμε κάτι τέτοιο ε?Μη χέ..!Εγώ λέω να κουνήσετε καλά το κεφάλι σας μήπως και αντιληφθείτε τί γίνεται
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #17 στις: 30/09/10, 08:47 »
Eγώ πάλι λέω να μην κουνήσουμε απλά το κεφάλι μας αλλά και ..μαντήλι σε όλους αυτούς που τόσο ύπουλα προσπαθούν να μας επιβάλλουν καθετί που εξυπηρετεί καλύτερα κι ευκολότερα τους σκοτεινούς σκοπούς τους. Από μένα τέλος η τοποθέτηση. Δε θα πλατιάσω άλλο, ούτε θα μπω σε προσωπικές αντιδικίες (αν και με προσβάλλουν κάποιοι γενικοί χαρακτηρισμοί ,όπως "πρωταθλητές στην οπισθοδρόμηση"). Να μη γίνω ποτέ ..."Ευρωπαία" , αν αυτά είναι τα μόνα μέσα... :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #18 στις: 30/09/10, 10:09 »
Οχι, προτιμαω να μου δωσουν μια ηλεκτρονικη καρτουλα για να ξερουν ακριβως που ειμαι κ τι κανω, καθε ωρα και στιγμη.

Τι σενάριο επιστημονικής φαντασίας είναι αυτό; Ακόμα κι αν είχε εφευρεθεί GPS που να ενσωματώνεται σε κάρτα, αυτό θα ήταν μονάχα δέκτης όπως όλες οι παρόμοιες συσκευές.
Να φοβάσαι το κινητό σου τηλέφωνο. Αυτό ναι, δίνει το στίγμα του ακόμα και όταν δεν τηλεφωνείς.
Α, και μην ξαναπάς στα ΚΕΠ! Γιατί εκεί καταγράφουν την επίσκεψή σου και κρατάν τα προσωπικά σου στοιχεία, οι αλήτες! :P

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #19 στις: 30/09/10, 10:58 »
Οχι, προτιμαω να μου δωσουν μια ηλεκτρονικη καρτουλα για να ξερουν ακριβως που ειμαι κ τι κανω, καθε ωρα και στιγμη.

Τι σενάριο επιστημονικής φαντασίας είναι αυτό; Ακόμα κι αν είχε εφευρεθεί GPS που να ενσωματώνεται σε κάρτα, αυτό θα ήταν μονάχα δέκτης όπως όλες οι παρόμοιες συσκευές.
Να φοβάσαι το κινητό σου τηλέφωνο. Αυτό ναι, δίνει το στίγμα του ακόμα και όταν δεν τηλεφωνείς.
Α, και μην ξαναπάς στα ΚΕΠ! Γιατί εκεί καταγράφουν την επίσκεψή σου και κρατάν τα προσωπικά σου στοιχεία, οι αλήτες! :P

Mα δν παω στα ΚΕΠ ;D

Εγω παλι, δν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι ειναι μονο δεκτες τα GPS και σιγουρα τα ιδιο νομιζω οτι θα συμβει και με την καρτα αυτη. Το σεναριο αυτο εμενα δε μου κανει και τοσο επιστημονικη φαντασια. Ο,τι ειχα να πω το ειπα, απο εδω και περα θα αρχισω να γινομαι γραφικος αν συνεχισω, οποτε το κοβω εδω.

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #20 στις: 30/09/10, 12:28 »
Με 2-3 παθητικά στοιχεία που δε τα βλέπει καν το μάτι σου μπορείς να μετατρέψεις οτιδήποτε σε πομπό.Ρωτήστε ηλεκτρονικούς να σας απαντήσουν πόσο απλά μπορείς να φτιάξεις ένα πομπό.Προσωπικά είμαι ηλεκτρονικός.Αλλα συμβουλευτείτε και αρκετούς ακόμη για να σας φύγουν τυχόν εμμονές.Α να μη ξεχάσω να σας δείξω και το εξής βιντεάκι:



Αυτό ήδη συμβαίνει με την παντός τύπου πιστωτική που μας κάνει τη ζωή εύκολη.Σύντομα θα το έχουμε και στις ταυτότητες.Όποιος θέλει λοιπόν ας παραλάβει την ''έξυπνη'' κάρτα πολίτη που θα εξυπηρετεί τον βλάκα πολίτη.
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #21 στις: 30/09/10, 13:07 »
Εγω παλι, δν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι ειναι μονο δεκτες τα GPS και σιγουρα τα ιδιο νομιζω οτι θα συμβει και με την καρτα αυτη.


Αν δεν είσαι σίγουρος, διάβασε σχετικά: http://el.wikipedia.org/wiki/Global_Positioning_System
Αν πάλι δεν πείθεσαι, αγόρασε έναν ανιχνευτή ραδιοσυχνοτήτων (από κοριούς κλπ) και μέτρα...

Με 2-3 παθητικά στοιχεία που δε τα βλέπει καν το μάτι σου μπορείς να μετατρέψεις οτιδήποτε σε πομπό.Ρωτήστε ηλεκτρονικούς να σας απαντήσουν πόσο απλά μπορείς να φτιάξεις ένα πομπό.Προσωπικά είμαι ηλεκτρονικός.


Αφού είσαι ηλεκτρονικός, θα μπορέσεις να διαβάσεις και να καταλάβεις εύκολα τα παρακάτω:
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_stripe_card
http://en.wikipedia.org/wiki/Smart_cards
http://en.wikipedia.org/wiki/Rfid
(για το τελευταίο, η συζήτηση είναι μεγάλη, και άσχετη με την κάρτα του πολίτη που συζητάμε η οποία δεν θα περιέχει RFID)

Α να μη ξεχάσω να σας δείξω και το εξής βιντεάκι:
http://www.youtube.com/watch?v=dYHDnmZxY0o&feature=related


Αν θεωρείς αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης την εκπομπή "Τα παιδιά της νύχτας", τότε λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω την συζήτηση...

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #22 στις: 30/09/10, 13:19 »
...από κάτι λαμόγια σαν τον τρισέ που διαφεντεύουν τον κόσμο κατά τα συμφέροντα των ισχυρών και ομοίων φίλων τους,μεγαλύτερη αξιοπιστία έχουν τα παιδιά της νύχτας...

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #23 στις: 30/09/10, 14:02 »
Βραζίλη ψάξε καλύτερα να δείς τι τεχνολογίες θα χρησιμοποιηθούν για τη κατασκευή αυτής της κάρτας.Διαδίκτυο έχεις θα βρείς την απάντηση.Αυτό που μου κάνει ιδαίτερη εντύπωση είναι ο Βρετανικός λαός που αντέδρασε και κατάφερε να αποσύρει τις εν λόγο κάρτες.

http://2.bp.blogspot.com/__U3gu683Y08/TFHxNbTlRsI/AAAAAAAACB0/9A7hHU7n5TE/s1600/kartes+aglia.PNG

Για να δώ τι θα κάνουν οι Έλληνες.Στη τελική ελεύθερος είναι να κάνει ο καθένας οτι καταλαβαίνει.Όπως δίνουν δικαιώματα σε διάφορους συμπολίτες μας όπως μάρτυτες του Γιαχβέ και μουσουλμάνους έτσι πρέπει να δώσουν και σε μας τους ορθόδοξους Χριστιανούς που δε θέλουν να έχουν αυτή την σιωνιστική αηδία πάνω τους.Τώρα αν κάποιοι θέλουν να αποφύγουν γραφειοκρατία ας τη πάρουν.Κανείς δε σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό.Προσωπικά όμως δεν δέχομαι να μου βάλουν το μαχαίρι στο λαιμό ώστε να πάρω την κάρτα με το πολύ IQ γιατί θα τους το χώσω πουθενά αλλού και πιστέψτε με θα πονέσουν
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναγκαία η Παγκόσμια Κυβέρνηση
« Απάντηση #24 στις: 30/09/10, 15:03 »
Στη τελική ελεύθερος είναι να κάνει ο καθένας οτι καταλαβαίνει.Όπως δίνουν δικαιώματα σε διάφορους συμπολίτες μας όπως μάρτυτες του Γιαχβέ και μουσουλμάνους έτσι πρέπει να δώσουν και σε μας τους ορθόδοξους Χριστιανούς που δε θέλουν να έχουν αυτή την σιωνιστική αηδία πάνω τους.

Η φραση που ελειπε απο την συζητηση. ::)
Κλειστον λογω κρισης.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
224 Απαντήσεις
73940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/11, 16:09
από papous
6 Απαντήσεις
3098 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 19:05
από lampros.
12 Απαντήσεις
5020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/11, 14:21
από YmiRLinG
3 Απαντήσεις
6208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/22, 12:07
από Βραζίλης