Αποστολέας Θέμα: Νικόλας Άσιμος  (Αναγνώστηκε 51035 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #25 στις: 19/03/05, 17:05 »
Δε νομίζω πως ήταν μπροστά από την εποχή του, απλώς δεν ήταν η εποχή του, εννοώντας πως ανήκε συνειδητά στο περιθώριο της μέσης κοινωνικοπολιτικής κουλτούρας. Και σήμερα η μάζα δεν κατανοεί με ευκολία τη στάση ζωής του Άσιμου, ακόμα κι αν αποδέχεται το δημιουργικό του ταλέντο και τις καταθέσεις του. Δε νομίζω να υπάρξει και ποτέ εποχή που θα αγκαλιάσει μια φύσει και θέσει ρηξικέλευθη προσωπικότητα, ως τον κανόνα.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #26 στις: 19/03/05, 17:13 »
   
Καλα ολα αυτα αλλα...Εμενα δεν μου αρεσαν ποτε τα τραγουδια του.Παρολα αυτα ο Ασιμος ηταν παρα πολυ μπροστα απο την εποχη του και γι αυτο δεν ετυχε της αναλογης προσοχης...Μοιραια ο,τι ειναι μπροστα απο την εποχη του το κατακρινουμε (στην καλυτερη) και στο τελος το απορριπτουμε...
Θελω να σου θυμίσω πως και ο Τζίμης Πανούσης δεν ήταν καθόλου σε εκείνη την εποχή άλλα κατα πολύ περισσότερο μπροστά όμως παρόλα αυτά είχε μια πολύ μεγάλη καριέρα. Τι διαφορά είχε ο Άσιμος; Μήπως ήταν πιο αληθινος απο όλους ακόμα και απο τον Πανούση;

  Τωρα μην συγκρινουμε τον Ασιμο με τον Πανουση...Ο Ασιμος ηταν καλλιτεχνης σοβαρος, οσο κι αν δεν μου αρεσε.Ο Πανουσης ειναι ενας καραγκιοζης που απλα κανει τον χαβαλε του βριζοντας σαν ναυτεργατης στις συναυλιες του...Τι σοβαρο εχει πανω του ο Πανουσης??Μην τρελαθουμε κιολας...
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος nicvall

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #27 στις: 19/03/05, 23:24 »

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #28 στις: 19/03/05, 23:33 »
  Τωρα μην συγκρινουμε τον Ασιμο με τον Πανουση...Ο Ασιμος ηταν καλλιτεχνης σοβαρος, οσο κι αν δεν μου αρεσε.Ο Πανουσης ειναι ενας καραγκιοζης που απλα κανει τον χαβαλε του βριζοντας σαν ναυτεργατης στις συναυλιες του...Τι σοβαρο εχει πανω του ο Πανουσης??Μην τρελαθουμε κιολας...

Έχε χάρη κακομοίρη μου που το θέμα είναι για τον Άσιμο αλλιώς θα σε έφερνα σβούρες από το μαλλί..
:P

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #29 στις: 20/03/05, 03:06 »
Απο τις λιγες περιπτωσεις ανθρωπου που θα ηθελα να κατσω λιγες ωρες μαζι του να πιουμε ενα κρασι.Ετσι για να καταλαβω λιγο πως λειτουργουν αυτου του τυπου οι εγκεφαλοι.
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #30 στις: 20/03/05, 11:45 »
   Γιατι ρε συμπεθερα? ;D Τι σου εκανα??
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος Ararvin1967

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #31 στις: 20/03/05, 19:49 »
Κάποτε άκουγα πολύ Άσιμο.Τον θεωρούσα και τον θεωρώ από τα σπουδαιότερα μουσικά μυαλά που έχουν περάσει.
Μου άρεσε  και η γενικότερη νοοτροπία του ένα καλό δείγμα της οποίας είναι και το πολύ ωραίο τραγούδι  ''εγώ με τις ιδέες μου''.
Είναι ωραία η θάλασσα γιατί σε εσένα μοιάζει

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #32 στις: 21/03/05, 15:27 »
  Τωρα μην συγκρινουμε τον Ασιμο με τον Πανουση...Ο Ασιμος ηταν καλλιτεχνης σοβαρος, οσο κι αν δεν μου αρεσε.Ο Πανουσης ειναι ενας καραγκιοζης που απλα κανει τον χαβαλε του βριζοντας σαν ναυτεργατης στις συναυλιες του...Τι σοβαρο εχει πανω του ο Πανουσης??Μην τρελαθουμε κιολας...

Έχε χάρη κακομοίρη μου που το θέμα είναι για τον Άσιμο αλλιώς θα σε έφερνα σβούρες από το μαλλί..
:P
O Panoushs einai apo tous poio sovarous an8rwpous kai 3erei na krinei kai na sathrizei ade twra pou 8a vrisoume kai ton Panoush. Kai den einai karagiozeis ade mh ta kanw lampogialo.(sorry gia to off topic)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #33 στις: 21/03/05, 17:14 »
http://asimos.cjb.net/

γι'αυτο το site μιλουσα κι εγω στο πρωτο μου μηνυμα αυτου του θεματος.
το εν λογο site ειχε πολυ υλικο για τον Νικολα αλλα τωρα δεν εχει τιποτα.
ξερεις κανεις τι εγινε; αν μετακομησε; :-\

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #34 στις: 21/03/05, 17:31 »
   
  Τωρα μην συγκρινουμε τον Ασιμο με τον Πανουση...Ο Ασιμος ηταν καλλιτεχνης σοβαρος, οσο κι αν δεν μου αρεσε.Ο Πανουσης ειναι ενας καραγκιοζης που απλα κανει τον χαβαλε του βριζοντας σαν ναυτεργατης στις συναυλιες του...Τι σοβαρο εχει πανω του ο Πανουσης??Μην τρελαθουμε κιολας...

Έχε χάρη κακομοίρη μου που το θέμα είναι για τον Άσιμο αλλιώς θα σε έφερνα σβούρες από το μαλλί..
:P
O Panoushs einai apo tous poio sovarous an8rwpous kai 3erei na krinei kai na sathrizei ade twra pou 8a vrisoume kai ton Panoush. Kai den einai karagiozeis ade mh ta kanw lampogialo.(sorry gia to off topic)


   Για χαλαρωσε λιγο..Την γνωμη μου ειπα.Αμα σ' αρεσει...Αμα δεν σ' αρεσει, μην ασχολεισαι...Ξηγηθηκαμε?
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #35 στις: 22/03/05, 14:24 »
   
  Τωρα μην συγκρινουμε τον Ασιμο με τον Πανουση...Ο Ασιμος ηταν καλλιτεχνης σοβαρος, οσο κι αν δεν μου αρεσε.Ο Πανουσης ειναι ενας καραγκιοζης που απλα κανει τον χαβαλε του βριζοντας σαν ναυτεργατης στις συναυλιες του...Τι σοβαρο εχει πανω του ο Πανουσης??Μην τρελαθουμε κιολας...

Έχε χάρη κακομοίρη μου που το θέμα είναι για τον Άσιμο αλλιώς θα σε έφερνα σβούρες από το μαλλί..
:P
O Panoushs einai apo tous poio sovarous an8rwpous kai 3erei na krinei kai na sathrizei ade twra pou 8a vrisoume kai ton Panoush. Kai den einai karagiozeis ade mh ta kanw lampogialo.(sorry gia to off topic)


   Για χαλαρωσε λιγο..Την γνωμη μου ειπα.Αμα σ' αρεσει...Αμα δεν σ' αρεσει, μην ασχολεισαι...Ξηγηθηκαμε?
Den e8i3a egw ton Panoush. Esy ton eipes karagaizei kai adedrasa. Ti 8es twra? To 8ema elh3e
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #36 στις: 22/03/05, 14:49 »
Den e8i3a egw ton Panoush. Esy ton eipes karagaizei kai adedrasa. Ti 8es twra? To 8ema elh3e

Ε, εντάξει ρε συ Roufus. Κάποιος δικαιούται να θεωρεί τον εκάστοτε καλλιτέχνη καραγκιόζη, χωρίς να κινδυνεύει δα κι η σωματική του ακεραιότητα. Μη θίγεσαι τώρα κι εκ μέρους του...αυτά τα κάνουν μονάχα οι θερμόαιμες 12χρονες οπαδοί του Ρουβά.

Και για την ιστορία, δεν τον θεωρώ καραγκιόζη τον άνθρωπο.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #37 στις: 23/03/05, 08:46 »
Έχω κάτι βυνίλια του Άσιμου, τα είχα πάρει προσπαθώντας να... τον ακούσω αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Δεν μου αρέσουν καθόλου τα τραγούδια του (εκτός ορισμένων, ελάχιστον περιπτώσεων).
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #38 στις: 23/03/05, 09:17 »
Η αλήθεια είναι ότι ούτε κ εγώ μπορώ να κάτσω κ να ακούσω πολλά τραγούδια του Άσιμου, αλλά, δεν γίνεται να μην παραδεχθώ ένα τέτοιο μουσικό κ άνθρωπο...!!!
Όσο για τις συγκρίσεις που γίνονται παραπάνω, νομίζω ότι δεν χρειάζονται να γίνονται...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #39 στις: 23/03/05, 16:02 »
Den e8i3a egw ton Panoush. Esy ton eipes karagaizei kai adedrasa. Ti 8es twra? To 8ema elh3e

Ε, εντάξει ρε συ Roufus. Κάποιος δικαιούται να θεωρεί τον εκάστοτε καλλιτέχνη καραγκιόζη, χωρίς να κινδυνεύει δα κι η σωματική του ακεραιότητα. Μη θίγεσαι τώρα κι εκ μέρους του...αυτά τα κάνουν μονάχα οι θερμόαιμες 12χρονες οπαδοί του Ρουβά.

Και για την ιστορία, δεν τον θεωρώ καραγκιόζη τον άνθρωπο.
Den 8ixthka ek merous tou kalitexnh alla nhke poly geloio ena teotio an8rwpo opws o panoushs na ton lene karagiozh kai eipa na epemvw. Pros 8eou den kindhneuei h swmatikh akaireothta kanenos
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος nicvall

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #40 στις: 26/03/05, 13:25 »
Όντως το site έχει κλείσει...........

Δές επίσης http://leonardo.spidernet.net/Recreatus/424/asimos.html

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #41 στις: 29/03/05, 09:47 »
http://asimos.cjb.net/

γι'αυτο το site μιλουσα κι εγω στο πρωτο μου μηνυμα αυτου του θεματος.
το εν λογο site ειχε πολυ υλικο για τον Νικολα αλλα τωρα δεν εχει τιποτα.
ξερεις κανεις τι εγινε; αν μετακομησε; :-\


Φίλε Σωτήρη το Site του Άσιμου έκλεισε από τον ιδιοκτήτη του οριστικά, δεν ξέρω τον λόγο.
Απλά είχε βάλει μία ανακοίνωση πως το Site θα κλεισει....
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #42 στις: 29/03/05, 17:26 »
Ο Ασιμος προσπαθησε αλλες δυο φορες να κρεμαστει αλλα την μια εσπασε το σκοινι και τη δευτερη η καρεκλα..
Καποιες απο τις κασσετες του τις πουλουσε η κορη του ή κατι τετοιο στο Μοναστηαρακι μερικα χρονια μετα
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #43 στις: 29/03/05, 20:54 »
Καποιες απο τις κασσετες του τις πουλουσε η κορη του ή κατι τετοιο στο Μοναστηαρακι μερικα χρονια μετα
Πρώτη φορά το ακούω αυτό...
Ξερει κανεις σας τι έγινε η κόρη του; Aν είναι στην ζωή; Τι κάνει; Που βρίσκετε;
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #44 στις: 30/03/05, 16:48 »
Το ειχα διαβασει καπου στο net αλλα δεν θυμαμαι που..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος 1949 – 1988
« Απάντηση #45 στις: 30/03/05, 20:42 »
Το ειχα διαβασει καπου στο net αλλα δεν θυμαμαι που..
To para3eno 8a tan na 8ymosouna XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA sto xrwstaga
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ο Γενίτσαρος cmaj7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΜΠΑ ΟΥΓΚΑ ΟΥΓΚΑ
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος
« Απάντηση #46 στις: 17/08/05, 11:58 »
Λοιπόν, πριν από καμιά 20αριά χρόνια οπότε και άραζα πλατεία με τους λοιπούς αναρχοπανκ, ο Νικόλας ήδη δεν μιλιόταν
Κρατούσε συνέχεια στο χέρι του μια μαγκούρα και κυνηγούσε αυτούς που τον πείραζαν με αυτή
Και τον πείραζαν πολλοί, δυστυχώς δε και εμείς κάποιες φορές (ντρέπομαι για αυτό)
Εμείς δεν ξέραμε (και δεν καταλαβαίναμε τότε) πόσο σημαντικός ήταν αυτός ο άνθρωπος
Αλκοολικός τελειωμένος (φίλε Parpen εκεί να δεις την εξαθλίωση του οινοπνεύματος), ιδιόρρυθμος δεν είχε καμία διαφορά από τα τζάνκια που βλέπουμε στους αθηναϊκούς δρόμους
Για τη ζωή του έχει γράψει ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο ο Γιώργος Αλαμανής με τίτλο Δίχως καβάτζα καμιά
Μουσικά τώρα ο Νικόλας αν το δούμε τεχνικά ήταν χάλια (Ε, Am, Dm αυτό ήταν) όμως η ψυχασθενική μεγαλοφυία του έβγαζε αποτέλεσμα τρομερό
Τον θεωρώ από τους μεγάλους του ελληνικού τραγουδιού και πάνω από όλα αυθεντικό
Από τα τραγούδια προτιμώ το Γιουσουρουμ σε εκτέλεση Βασίλη κατά προτίμηση
Γεια σου ρε μπαρμπα Νικόλα αν μας ακούς και μεις που κάποτε σε πειράζαμε μέσα στην μλκ της νεότητας μας σου ζητάμε συγγνώμη   
".... Αν είσαι ROCK   -   είσαι ΠΑΜΟΚ ..."

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος
« Απάντηση #47 στις: 19/08/05, 23:41 »
Mono se mena aresei to giousouroum tou asimou perissotero apo tou papakwstadinou?!
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος manitou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω μεγαλε Μανιτού!!!!
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος
« Απάντηση #48 στις: 20/08/05, 02:15 »
εγω θεωρω τον ασιμο μεγαλο ποιητη και μεγαλο μυαλο. και ως συνηθως αν εισαι ενα απο τα δυο ξεφευγεις (φαντασου και τα δυο). μερικα τραγουδια του με κανουν ακομα να ανατριχιαζω και φυσικα δεν ειναι να τα ακους οταν πας για μπανιο...ειχα τρεις κασσετες απο αυτες που πουλουσε ο ιδιος (αντιγραμενες) και μου τις κλεψανε σε ενα παρτυ >:( >:( >:(.το γιουσουρουμ το προτιμω και εγω απο ασιμο. οτι τραγουδιεται απο το δημιουργο του εχει αλλη χαρη.
"για πες μου πως μπορεις και μαστουριαζεις αμα σου περιφραξαν την καρδια"
 χωρις λογια.......

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
Απ: Νικόλας Άσιμος
« Απάντηση #49 στις: 20/08/05, 14:12 »
F O V E R O S
opos + o sidiropulos,+ o litis.
o panusis einai allu.Kiriws giati einai zwntanos.Sovarotatos me polla na pei.
you'll never see the lonely me at all

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5025 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/08, 15:02
από Μαργαρίτα Π.
8 Απαντήσεις
3582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/07, 15:13
από Mίκα
7 Απαντήσεις
5833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/09, 15:30
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
6563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/11, 18:13
από let me know 796
1 Απαντήσεις
2378 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/12, 21:00
από gas-13
2 Απαντήσεις
1766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/20, 21:24
από MARIOS F