Αποστολέας Θέμα: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.  (Αναγνώστηκε 6683 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mobius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« στις: 16/04/13, 12:14 »
Καλημέρα σε όλους,


Είμαι 31 και τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει μια καούρα να ξαναπιάσω την κιθάρα που είχα παρατήσει στα 20. Και τότε βέβαια δεν είχα κάνει σπουδαία πράγματα αλλά σε κάθε περίπτωση τώρα έχω ξεκινήσει ζεστά, με μαθήματα και εξάσκηση. (Η γυναίκα μου λέει ότι ντριγκι ντρίγκι της έχω πάρει το κεφάλι :P)


Το θέμα είναι ότι μετά από τόσα χρόνια η κιθάρα μου έχει αρχίσει να μου κάνει νερά. Πρόκειται για μια Jackson Performer του 199x (την είχα αγοράσει το 1999) made in Japan. Τελευταία λοιπόν που ξαναπαίζω διαπιστώνω ότι κάτι δεν πάει καλά με τα ηλεκτρικά της. Ο πίσω μαγνήτης μια παίζει μία δεν παίζει, έχω πολύ στατικό θόρυβο, το nob στα πριμα κάνει και αυτό τη φασαρία του. Επίσης το floyd rose φαίνεται να έχει πέσει λίγο πίσω.


Είμαι λοιπόν προβληματισμένος, καθώς δεν ξέρω τι να κάνω με την κιθάρα μου. Αξίζει να την επιδιορθώσω και να της κάνω γενικά ένα service (καθώς καθόταν στη θήκη της μεν, αλλά 10+ χρόνια) ή μήπως πρέπει να πάω προς κάτι καινούργιο; Προσπαθώ να θυμηθώ πόσο την είχα πάρει τότε και νομίζω ότι είχαμε δώσει 100.000 δρχ μαζί με τον ενισχυτή.


Επόμενο πρόβλημα που μου προκύπτει από αυτό, αν τελικά πάω προς κάτι καινούργιο (που η αλήθεια είναι οτι με δελεάζει ιδιαίτερα) τείνω προς κάποια LP. Οπότε Gibson ή Epiphone ή κάτι άλλο; Θα μου πείτε τι σύγκριση είναι αυτή που κάνεις, αλλά το ερώτημα μου είναι συγκεκριμένο.


Μήπως μια Gibson των 1000+ ευρώ χαραμιστεί στη παρούσα φάση από τη μη δεξιοτεχνία μου και δεν έχει νόημα να τα δώσω αυτά τα λεφτά σε αυτή τη φάση; Εντωμεταξύ υπάρχουν τόσα πολλά μοντέλα σε τεράστιες διαφορές τιμών που με έχουν μπερδέψει πολύ.


Ευχαριστώ :)


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #1 στις: 16/04/13, 12:25 »
Γειά σου φίλε και καλωσήρθες στο κιθαρα!

Επειδή οι εποχές είναι παράξενες, εγω στη θέση σου θα κοίταζα να επιδιορθώσω την υπάρχουσα κιθάρα μου. Μπορείς να την πας σε κάποιο τεχνικό και να σου κάνει μια εκτίμηση για το κόστος.

Βέβαια, η αγορά καινούριας έχει άλλη "γλύκα" αλλα πιθανόν δε θα σου προσφέρει πολλα σε σχέση με την υπάρχουσα κιθάρα, είδικά αν ο ενισχυτής που έχει είναι (υποψιάζομαι πως έτσι είναι) σχετικά χαμηλής ποιότητας.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #2 στις: 16/04/13, 12:34 »
Γειά σου και καλώς ήρθες,

Με χαροποιεί πολύ να ακούω άτομα όπως εσύ να ανακαλύπτουν ξανά την παλιά αγάπη τους για την μουσική και να επανέρχονται με ανανεωμένη όρεξη.

Θα σου ειπωθούν πιστεύω αρκετές απόψεις, προσωπικά πιστεύω ότι καλό είναι να πάρεις κάτι καινούργιο για να σου δώσει νέα ώθηση και κίνητρο, απλά θέλω να τοποθετηθώ ειδικότερα στα παρακάτω:

..Μήπως μια Gibson των 1000+ ευρώ χαραμιστεί στη παρούσα φάση από τη μη δεξιοτεχνία μου...
Διαφωνώ καθέτως ότι καλά όργανα χαραμίζονται στα χέρια λιγότερο επαϊόντων καθώς είμαι τελείως κατά του σκεπτικού ότι τα καλά όργανα σε όποιο τομέα και να είναι, ανήκουν αποκλειστικά στους γνώστες. Πιστεύω ότι από την στιγμή που κάποιος είναι σε θέση να αποκτήσει κάτι καλό και προτίθεται να πληρώσει την επιθυμία του αυτή με λεφτά που έβγαλε με τον κόπο του, δικαιούται να πάρει και να απολαμβάνει με όποιο τρόπο επιλέγει ο ίδιος, το καλύτερο όργανο που μπορεί να αποκτήσει.

..και δεν έχει νόημα να τα δώσω αυτά τα λεφτά σε αυτή τη φάση;
Για να αντισταθμίσω τα ανωτερω, θα πω ότι πολύ πιθανόν να ισχύει και αυτό, αλλά αποτελεί θέμα στρατηγικής επιλογής αγορών και όχι φιλοσοφίας. Μπορεί να θέλεις να μοιράσεις τα λεφτά σου σε ένα καλό όργανο και έναν εξίσου καλό ενισχυτή. Ότι αποφασίσεις. 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #3 στις: 16/04/13, 12:37 »
Καλημέρα και καλώς ήρθες!

μη το σκέφτεσαι καν για καινούρια κιθάρα...πήγαινέ τη για ένα setup (που οπωσδήποτε θα χρειάζεται!) και παράλληλα να σου ελέγξουν και τα ηλεκτρικά που, λογικά, θα θέλουν κανά καθαρισμό και έλεγχο στις κολλήσεις....

μετά απ'αυτά θα σαι ετοιμοπόλεμος και πάλι!! :)

Αποσυνδεδεμένος civilbill

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • επιστροφή!
    • Προφίλ
    • MSKAT Civil Works
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #4 στις: 16/04/13, 13:05 »
 
Γεια χαρά και καλώς ήρθες!
 
Θα απαντήσω στα ερωτήματά σου γιατί βρέθηκα ακριβώς στην ίδια θέση με σένα περίπου πριν 3 χρόνια, όταν και ξανάπιασα την κιθάρα στα 28 μου. Και εγώ όπως και συ από αυτά που καταλαβαίνω από τα λεγόμενα σου δεν έκανα τίποτα ιδιαίτερο σαν έφηβος, αλλά ξαφνικά κάτι με έπιασε σαν απωθημένο να ασχοληθώ πιο σοβαρά με την κατάσταση.
 
Για να μην μακρηγορώ λοιπόν, θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις τίποτα για κανά χρόνο, να δεις πώς θα κυλήσει η κατάσταση και να προχωρήσεις σε αναβάθμιση εξοπλισμού όταν θα είσαι σε πιο πλεονεκτική θέση να κρίνεις τί ακριβώς θέλεις και τί σε βολεύει...
 
Σε εκείνη τη φάση, όπως λέει και ο Αδριανός, μπορείς να πας στην κιθάρα του 1000ρικου παρόλο που και πάλι δε θα είσαι Hendrix! Θα μπορείς όμως πιο εύκολα να κάνεις σωστή επιλογή.
 
« Τελευταία τροποποίηση: 16/04/13, 13:19 από civilbill »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #5 στις: 16/04/13, 14:26 »
Καλωσήρθες φίλε και καλή αρχή και από εμένα!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το μετανιώσεις  ;D

Τώρα, και εγώ θα σου πρότεινα να δεις σε ένα μάστορα τι τρέχει με την υπάρχουσα κιθάρα (99%  ;D θα χρειαστεί σετάρισμα - ευκαιρία να κάτσεις μαζί του και να δεις πώς γίνεται, αν και με το floyd rose είναι λιγάκι πιο δύσκολο), ίσως και ένα καινουριο καλώδιο (αν το υπάρχον κάνει παράσιτα), καινούριες χορδές και είσαι έτοιμος για να (ξανα)ξεκινήσεις  ;) .

Από εκεί και περα, αν ο ενισχυτής που έχεις (αλήθεια ποιος είναι?!?) είναι ικανοποιητικός στα καθαρά του, τότε θα σου πρότεινα (με την προϋπόθεση ότι δεν θα χρειαστείς νέα κιθάρα, τουλάχιστον όχι άμεσα  ;D ) να δεις κάποιο από τα οικονομικά πολυεφέ - πεταλιέρες (που απλά δεν υπήρχαν πριν 10 χρόνια σε αυτή την ποιότητα ήχου και τιμή...), το οποίο θα βάλεις μπροστά από την εισοδο του ενισχυτη σου και θα "μυηθεις" στον κόσμο των εφε (και όχι μόνο...). Η πληθώρα των ήχων που θα έχεις στη διάθεσή σου πιστεύω προσωπικά ότι θα είναι μεγαλύτερο "κινητρο" για να ασχοληθείς περισσότερο με την κιθάρα.

Κατά τ'αλλα, σε αυτό το θέμα του hot
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=86512.0

θα βρεις μαθήματα free (καθώς και εδώ : http://www.justinguitar.com/)

και εδώ πολλά backing tracks: http://www.guitarbackingtrack.com/




Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #6 στις: 16/04/13, 15:17 »
..Μήπως μια Gibson των 1000+ ευρώ χαραμιστεί στη παρούσα φάση από τη μη δεξιοτεχνία μου...
Διαφωνώ καθέτως ότι καλά όργανα χαραμίζονται στα χέρια λιγότερο επαϊόντων καθώς είμαι τελείως κατά του σκεπτικού ότι τα καλά όργανα σε όποιο τομέα και να είναι, ανήκουν αποκλειστικά στους γνώστες. Πιστεύω ότι από την στιγμή που κάποιος είναι σε θέση να αποκτήσει κάτι καλό και προτίθεται να πληρώσει την επιθυμία του αυτή με λεφτά που έβγαλε με τον κόπο του, δικαιούται να πάρει και να απολαμβάνει με όποιο τρόπο επιλέγει ο ίδιος, το καλύτερο όργανο που μπορεί να αποκτήσει.


 

+1
Έγραψες φίλε Ανδριανέ

Αποσυνδεδεμένος mobius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #7 στις: 16/04/13, 15:34 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! :)


Ενισχυτή είχα ένα Peavey τότε ο οποίος παρέδωσε, και τον αντικατέστησα πρόσφατα με έναν Roland Cube XL 20W για να μπορέσω να αρχίσω τα μαθήματα. Αρχικά και εγώ προσανατολίστηκα στο να πάω την κιθάρα για ένα setup αλλά με τις τιμές που είδα γενικότερα δεν ήξερα αν αξίζει να δώσω πχ 100-120 ευρώ να κάνω restore μια κιθάρα που μάλλον είναι φτηνό μοντέλο in the first place. (Και όταν πλεόν υπάρχουν κιθάρες και καινούργιες σε αυτά τα λεφτά).


Επίσης ένα άλλο πρόβλημα (που άν με άκουγε η γυνάικα μου θα με έκραζε μάλλον τώρα :P ) είναι πως αν αφήσω την κιθάρα για setup μέρες πως θα κάνω practise? Όχι τίποτα άλλο αλλά έφτασα τα 31, δεν είμαι για να με κάνει ρόμπα ο δάσκαλος :P


Ξέρετε κάποιον που θα είχε το χρόνο να κάτσει μαζί μου να την δούμε κάποια στιγμή; (Είτε στο κέντρο είτε στα ΒΠ) (Αν και με πιάνει έντονη καταναλωτική μανία να πω την αλήθεια μου :P)




« Τελευταία τροποποίηση: 16/04/13, 15:37 από mobius »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #8 στις: 16/04/13, 16:11 »
δεν ήξερα αν αξίζει να δώσω πχ 100-120 ευρώ να κάνω restore μια κιθάρα
λες πάρα πολλά για ένα απλό σετάπ και καθάρισμα των ηλεκτρικών...30-40 φαντάζομαι είναι καλά....
δες σε Κοσμά(Μαρούσι), Telesound(Γαλάτσι) ή στα υπόλοιπα του κέντρου...

τώρα αν ο σκοπός σου, τελικά, είναι όντως να πάρεις καινούριο εξοπλισμό μη το συζητάμε! ;D

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #9 στις: 16/04/13, 16:37 »
(Αν και με πιάνει έντονη καταναλωτική μανία να πω την αλήθεια μου :P )


Δεν είναι τίποτα, λέγεται GAS και... δεν παλεύεται  ;D

Πάντως για LP style υπάρχουν (εκτός των USA Gibson) πολύ καλές κιθάρες, όπως πχ οι παρακάτω που σου προτείνω να δεις/ακουσεις:

1. Εως 300 ευρω (αντε και λιιιγο παραπάνω  ;D ): Vintage V100

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v100-electric-guitar-flamed-amber-paradise--82553

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v100mrjbm-icon-electric-guitar--71694

2. Απο 300 εως 650 euro (που ξεκινανε οι Gibby USA):

ESP LTD EC-401VF
:
http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-ltd-ec-401vf-electric-guitar-tobacco-sunburst--87773PRS SE sINGLECUT KORINA:
http://www.dv247.com/guitars/prs-se-singlecut-korina-electric-gutiar-vintage-amber--71275
PRS SE 245 LIMITED:
http://www.dv247.com/guitars/prs-se-245-limited-quilt-top-electric-guitar-grey-black--101151


Αλήθεια, τι είδη προσανατολίζεσαι να παίξεις κυρίως? Ψάχνεις γιο all-around κιθάρα? (Πάντως η PRS SE SINGLECUT σπλιτάρει τους μαγνήτες στην μεσαία θέση και σου δίνει ΚΑΙ φοβερά καθαρά)

 
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #10 στις: 16/04/13, 17:17 »
Είμαι 31 και τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει μια καούρα να ξαναπιάσω την κιθάρα που είχα παρατήσει στα 20.


καλωσόρισες,

σε παρόμοια θέση είμαι κ εγω .
είχα παρατήσει το άθλημα για 6-7 χρόνια κ η αγορά καινούριας κιθάρας και στη συνέχεια ενισχυτή , μου έδωσε το "σπρώξιμο" το οποίο χρειαζόμουνα.
αυτή πήρα εγώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος mobius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #11 στις: 16/04/13, 21:47 »
δεν ήξερα αν αξίζει να δώσω πχ 100-120 ευρώ να κάνω restore μια κιθάρα

λες πάρα πολλά για ένα απλό σετάπ και καθάρισμα των ηλεκτρικών...30-40 φαντάζομαι είναι καλά....
δες σε Κοσμά(Μαρούσι), Telesound(Γαλάτσι) ή στα υπόλοιπα του κέντρου...

τώρα αν ο σκοπός σου, τελικά, είναι όντως να πάρεις καινούριο εξοπλισμό μη το συζητάμε! ;D



Υπολογίζω τόσα γιατί με προβληματίζει ο διπλός που κάνει νερά. Μπορεί να είναι απλό το θέμα, να παίζει κανένα καλώδιο. Θα πρέπει να την πάω κάπου να την δω. Τώρα για τον νέο εξοπλισμό, με τρώει αφάνταστα αλλά από τη μία φοβάμαι να διαθέσω 1000+ ευρώ και μετά να μην μπορέσω να το συνεχίσω (λόγω πίεσης χρόνου πχ) ή από την άλλη να πάρω κάτι φτηνό και μετά από 6-8 μήνες να λέω ότι αμα περίμενα λίγο θα έπερνα κάτι πολύ καλύτερο.


Ίσως το πιο safe bet να είναι να πάω να την δω κάπου, και το να το έκανα μαζί με κάποιον θα ήταν ακόμα καλύτερο αν και δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να βρώ κάποιον να με ανεχτεί :P.


[size=78%]Δεν είναι τίποτα, λέγεται GAS και... δεν παλεύεται [/size] ;D [size=78%] [/size]

Πάντως για LP style υπάρχουν (εκτός των USA Gibson) πολύ καλές κιθάρες, όπως πχ οι παρακάτω που σου προτείνω να δεις/ακουσεις:

1. Εως 300 ευρω (αντε και λιιιγο παραπάνω  ;D ): Vintage V100

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v100-electric-guitar-flamed-amber-paradise--82553

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v100mrjbm-icon-electric-guitar--71694

2. Απο 300 εως 650 euro (που ξεκινανε οι Gibby USA):

ESP LTD EC-401VF
:
http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-ltd-ec-401vf-electric-guitar-tobacco-sunburst--87773PRS SE sINGLECUT KORINA:
http://www.dv247.com/guitars/prs-se-singlecut-korina-electric-gutiar-vintage-amber--71275
PRS SE 245 LIMITED:
http://www.dv247.com/guitars/prs-se-245-limited-quilt-top-electric-guitar-grey-black--101151


Αλήθεια, τι είδη προσανατολίζεσαι να παίξεις κυρίως? Ψάχνεις γιο all-around κιθάρα? (Πάντως η PRS SE SINGLECUT σπλιτάρει τους μαγνήτες στην μεσαία θέση και σου δίνει ΚΑΙ φοβερά καθαρά)




Γενικά νομίζω ότι τείνω προς classic rock, floyd που τους λατρεύω, zeppelin, gnr άντε και metallica που ήταν η παλιά μου αγάπη όταν ήμουν πιτσιρικάς. Πραγματικά νομίζω ότι χάνομαι μέσα σε τόσα μοντέλα. Και αυτές που αναφέρεις εσύ και ο modfori παραπάνω μου φαίνονται καλές! Πως διαλέγεις από κιθάρες που δεν τις έχεις δεί/ακούσει;

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #12 στις: 16/04/13, 22:20 »
την patriot custom την έχει ο Κουρμπής (στα εξάρχεια)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #13 στις: 16/04/13, 23:10 »
Πολύ δύσκολα να χρειάζονται όσα λες για επισκευή...Ο μαγνήτης ο ίδιος δε παίζει να χάλασε, κ ό,τι άλλο κι αν είναι (κόλληση, jack, ηλεκτρικά γενικώς) δεν είναι κοστοβόρα. Με ένα πενηντάρικο το πολύ θα είσαι jet. Αν καταλήξεις στη λύση της επισκευής και δεν έχεις υπόψη σου τεχνικό, στείλε μου ένα πμ.

Αποσυνδεδεμένος mobius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #14 στις: 17/04/13, 18:37 »
Εχτές το βράδυ πήγα να αλλάξω χορδές, έτσι για να νιώσω ότι κάτι έκανα και εγώ, και διαπίστωσα ότι ένα κλειδί είχε σπάσει. Συνεπώς έψαξα να βρω κάποια καλή και γρήγορη λύση και την πήγα στο Telesound που είναι κοντά μου και γενικά διάβασα καλά σχόλια για να την δουν σε πρώτη φαση.


Αύριο θα την πάρω πίσω οπότε και ελπίζω να δούμε πως θα είναι. Θα κάνω postpone την αγορά σε πρώτη φάση για να δω πως θα πάει. Όταν όμως τελικα αγοράσω θα του δώσω να καταλάβει :P

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #15 στις: 20/04/13, 14:58 »
ειπες 2 φορες πως δεν θες να δωσεις 1000 ευρω και καλα κανεισ, δεν κανουν ολες οι κιθαρες 1000 ευρω, υπαρχουν και με 100,200,300,400 κτλ, αφου πηρες ενυσχητη αν δεν σου αρεσει αυτη που εχεις και παρε μια φθηνη (να ειναι ομως καλυτερη απο αυτην που εχεις γιατι δεν νομιζω να θες να αφησεις μια που κανει 300 και να παρεις μια με 200, ενδικτικες τιμες λεω σαν παραδειγμα) εγω πηρα μια SX SST62 με 140 απο ebay, αλλα οπως ανακαλυψα τελικα υπαρχει και στην Ελλαδα, οποτε για το μονο που μετανιωσα ειναι για την αγορα απο εξωτερικο και οχι απο Ελλαδα, πολυ καλη ποιοτικη για τα χρηματα της, αν συνεχισω να ασχολουμε και δεν με καλυπτει σε καποια φαση αλαζω μαγνητες η παιρνω μια πιο ακριβη-καλη και κανενα καλο ενυσχητη και ειμαι οκ !!!!

Αποσυνδεδεμένος mobius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα ξανά μετά από χρόνια.
« Απάντηση #16 στις: 17/05/13, 17:06 »
Καλησπέρα σε όλους,


Είπα να έρθω να το κλείσω το θέμα και να μην το αφήσω στη μέση. Τελικά την κιθάρα την πήγα στον Δημήτρη στο Telesound, ο οποίος έκανε πολύ καλή και οικονομική δουλειά και έδωσε ξανά ζωή στην κιθάρα μου. Συνεπώς μετά από αυτό, I am building up knowledge και θα την πάρω την καινούργια στο μέλλον, δεν θα μου ξεφύγει.


PS. Με πεθαίνουν αυτά τα εξάηχα....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1502 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/08, 07:58
από eleos
5 Απαντήσεις
2558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 21:45
από x-versous
6 Απαντήσεις
3780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 18:32
από delos999
3 Απαντήσεις
2007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/08, 16:10
από axrwmos
7 Απαντήσεις
2881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/09, 00:17
από Kelly Z
4 Απαντήσεις
2697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/10, 18:36
από nick28
1 Απαντήσεις
1956 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/11, 17:06
από diji grampsas
2 Απαντήσεις
7525 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/15, 12:03
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/16, 16:59
από nikkoxxi
39 Απαντήσεις
20879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/18, 00:17
από Ioannis Anastassakis