Αποστολέας Θέμα: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???  (Αναγνώστηκε 11735 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« στις: 08/12/17, 10:42 »
Πρόσφατα πειραματίστηκα με ένα βερνίκι :



δεν μυρίζει, δεν ερεθίζει μάτια χέρια, σκληραίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ περισσότερο απο ένα ηλίθιο βερνίκι διαλύτου σπρευ που δοκίμασα.... και γυαλοχαρτίζεται πιο όμορφα.....

τι λέτε οι luthiers??? καμια γνώμμη???

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #1 στις: 08/12/17, 11:16 »
Τι να πω μαν.Εγω τωρα που ετριψα το μπασο και εκανα καμπηλες στο σωμα,εβαλα ενα βερνικι σπρει απο λιντλ.Το παλιο ηταν 2 αυστατικων,εβαζες 2-3 χερια,και μετα ειχε παλι 2 συστατικων αλλο που περνουσες παλι 2-3 χερια.Γινετε πετρα.Εβαλα το σπρει γθατι ειναι ψεκασατε τελιωσατε.Ουτε ζυγιζε αναλιγιες ουτε τιποτα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #2 στις: 08/12/17, 11:21 »
Τι να πω μαν.Εγω τωρα που ετριψα το μπασο και εκανα καμπηλες στο σωμα,εβαλα ενα βερνικι σπρει απο λιντλ.Το παλιο ηταν 2 αυστατικων,εβαζες 2-3 χερια,και μετα ειχε παλι 2 συστατικων αλλο που περνουσες παλι 2-3 χερια.Γινετε πετρα.Εβαλα το σπρει γθατι ειναι ψεκασατε τελιωσατε.Ουτε ζυγιζε αναλιγιες ουτε τιποτα

πω πω έχω καιρό να πάω lidl... έχει πολύ καλά πράγματα.Ο παράδεισος του βαλκάνιου DIY!!

το παλιό σου ήταν POLY? το νέο απο το lidl τι γράφει απέξω?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #3 στις: 08/12/17, 11:26 »
Το παλιο το πλυτωσα για χρυσο.Απο μαγαζι για επιπλοπιους.θα ψαξω ετοικετες και θα σου πω
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #4 στις: 08/12/17, 13:22 »
Το παλιο ητα πολυουρεθανης και τα 2 (προεργασιας και τελικο) του λιντλ λεει ασταρι+βερνικι 2σε1 (κατι σαν το wash&go μαλλον) και λεει αλκιδικης ριτινης.μην ρωτας τι ειναι αυτο,δεν εχω ιδεα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #5 στις: 08/12/17, 14:14 »
Στις φωτο ψαξε να βρεις που τελειωνει το ενα βερνικι και που αρχιζει το αλλο,και αν το βρεις εχεις δωρακι απο μενα.
Σκεψου οτι στην αρχη δεν ειχα καν μπελι κατ



μετα εκανα (το καλοκαιρι) και πανω και κατω,αλλα ηταν κλαφτα χαραλαμπε (μεχρι και το neck joint και heel ηταν χε-με (χεσε-μεσα)



αυτο το πολυουρεθανης ηταν τοσο σκληρο που με ειχε πεθανει.
τωρα,το ΣΚ που μας περασε,αποφασησα να δειξω ποιος κανει κουμαντο.Πηρα ενα τετοιο

μπαινει στο τροχακι,και το εκανα ετσι



260 γραμαρια κατω το σωμα..


Ασχετο.Στην πρωτη φωτο,φαινετε η διαφορα στα 2 ξυλα(ash κατω,ambura πανω) λες να να κανω και εδω καμια καμπιλη να φαινετε και το ash στο προσωπο σαν κατι τετοιo?
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #6 στις: 08/12/17, 14:35 »


Ασχετο.Στην πρωτη φωτο,φαινετε η διαφορα στα 2 ξυλα(ash κατω,ambura πανω) λες να να κανω και εδω καμια καμπιλη να φαινετε και το ash στο προσωπο σαν κατι τετοιo?


πολύ Ibanezi-a πολύ ωραίο κόλπο.

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #7 στις: 08/12/17, 14:58 »
Θα σου πρότεινα να στρογγιλέψεις τι άκρες, γα να φαίνεται πιο...πως να το πω...πιο "επαγγελματική" η δουλειά σου...καλή η ιδέα που είπες βεβαια αλλά να μη φαίνεται το πίσω ξύλο τόσο πολυ...θα σου μικρίνει σε μέγεθος νομίζω το όργανο
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #8 στις: 08/12/17, 15:22 »
Θα σου πρότεινα να στρογγιλέψεις τι άκρες, γα να φαίνεται πιο...πως να το πω...πιο "επαγγελματική" η δουλειά σου...καλή η ιδέα που είπες βεβαια αλλά να μη φαίνεται το πίσω ξύλο τόσο πολυ...θα σου μικρίνει σε μέγεθος νομίζω το όργανο

οκ, παιδιά αυτα να τα πούμε σε άλλο thread για μπασα?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #9 στις: 08/12/17, 15:29 »
Θειο,παρε σπρει βερνικι αχρωμο να ξεμπερδευεις.Ετσι και αλλιως ουτε βροχες ουτε τιποτε δεν θα αντικρισει το κιθαρονι στην ζωη του
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #10 στις: 08/12/17, 16:41 »
Θειο,παρε σπρει βερνικι αχρωμο να ξεμπερδευεις.Ετσι και αλλιως ουτε βροχες ουτε τιποτε δεν θα αντικρισει το κιθαρονι στην ζωη του

το δοκιμασα αυτό το σπρευ ρε μπρο, και μαλακό είναι, και βρωμάει, το λέω στο 1ο ποστάρισμα. δεν ...
με το που ζεστάνει ο καιρός θα κάνω απόπειρα με αυτό που πόσταρα φωτο το υδρο-διαλυτό το γερμανικό ...

ΕΡΩΤΗΣΗ  .....

πινέλο ή πανί?????

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #11 στις: 08/12/17, 17:24 »
@panixgr  βασικά για τι χρήση το θες;

τα βερνίκια νερού έχουν ωραίο αποτέλεσμα στην όψη , δεν αλλάζουν καθόλου τον τόνο του χρώματος της απο κάτω στρώσης αλλά υστερούν σε ανθεκτικότητα

αν πρόκειται για μπράτσο , με τα λίγα που ξέρω, δεν θα το πρότεινα.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #12 στις: 08/12/17, 17:35 »
@panixgr  βασικά για τι χρήση το θες;

τα βερνίκια νερού έχουν ωραίο αποτέλεσμα στην όψη , δεν αλλάζουν καθόλου τον τόνο του χρώματος της απο κάτω στρώσης αλλά υστερούν σε ανθεκτικότητα

αν πρόκειται για μπράτσο , με τα λίγα που ξέρω, δεν θα το πρότεινα.

ευχαριστω φίλε Mod !!

για headstock είναι βασικά, και απο τα λίγα πειράματα που εκανα, το υδροδιαλυτό ήταν ανώτερο απο το solvent-based που έβαλα αρχικά, αλλά και σίγουρα απο αυτό που έβαλε ο μάστορας, το οποίο 2 βδομάδες μετά το ξύνω και φεύγει με το νύχι.....
Μου αρέσει που σκληραίνει αμέσως και δεν μυρίζει άσχημα....

Στον εν λόγω μπράτσο ήδη έχω - το πήρα απο τον μάστορα 2 βδομάδες πριν :
1) διορθώσει το 22ο τάστο το οποίο έτριζε
2) διορθώσει το νατ το οποίο ήταν χαμηλό
3) βάλει ντεκαλ με διάφορους τρόπους στο headstock
4) έχω ξύσει όλο το (ΠΟΛΥ μαλακό) finish στο headstock

οπότε δεν νομίζω να κολώσω με το νέο βερνίκι...

Μια ερώτηση... είναι απο ανθεκτικότητα επιπέδου Νιτρό ή χειρότερο?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #13 στις: 08/12/17, 18:00 »
Θες να σου στειλω απο τα δικα μου τα πολυουρεθανης;τσιμεντο γινετε σε λεω
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #14 στις: 08/12/17, 18:18 »
Θες να σου στειλω απο τα δικα μου τα πολυουρεθανης;τσιμεντο γινετε σε λεω

δεν έχω χωροχρόνο μ@μο την πολυκατοικία μου

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #15 στις: 08/12/17, 19:13 »
E!πιπερι στο στωμα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #16 στις: 08/12/17, 20:27 »


ευχαριστω φίλε Mod !!

για headstock είναι βασικά, και απο τα λίγα πειράματα που εκανα, το υδροδιαλυτό ήταν ανώτερο απο το solvent-based που έβαλα αρχικά, αλλά και σίγουρα απο αυτό που έβαλε ο μάστορας, το οποίο 2 βδομάδες μετά το ξύνω και φεύγει με το νύχι.....
Μου αρέσει που σκληραίνει αμέσως και δεν μυρίζει άσχημα....

Μια ερώτηση... είναι απο ανθεκτικότητα επιπέδου Νιτρό ή χειρότερο?

δυστυχώς δε γνωρίζω
το καλό του νίτρο είναι οτι η μία στρώση "λιώνει" και κολλάει πάνω στην προηγούμενη οπότε δεν υπάρχει ποτέ ξεφλούδισμα .  επίσης το νιτρο δεν αντιδράει με το νερό οπότε δεν επηρεάζεται απο τον ιδρώτα των χεριών και την υγρασία του περιβάλλοντος. στα μειονεκτήματα : το νίτρο με τα χρόνια κιτρινίζει και φθίρεται σχετικά εύκολα με την τριβή.
εφόσον όμως έχεις να κάνεις με headstock μόνο , δε σε πειράζει.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #17 στις: 08/12/17, 21:19 »
έκανα και άλλα τεστ... άκυρο..... το solvent-based, δηλ ακρυλικού διαλύτου είναι πιο σκληρό... βασικά πρόκειται για .... λαδομπογιά... ακριβώς η ίδια μυρωδιά.... Οπότε φαντάζομαι, ακρυλικό, πολυ, νίτρο είναι απλά φόρμουλες, η βάση παραμένει το νέφτι... απο τα λίγα που κατάλαβα...

οπότε πάω για το ακριβότερο ακρυλικό ματ βερνίκι που θα βρώ...
στην συνέχεια νέφτι και καθαρισμός, γυαλόχαρτο σε headstock, νέο decal... και ξανα μανα.....  για ανθρώπους με μηδαμινή υπομονή και τάση προς την καταστροφή ... δεν είναι και το ευκολότερο πράμα... εκει που λέει π.χ. περιμένεις μια μέρα... δεν υπάρχει περίπτωση να μην το σκαλίσω στην μέρα...

θα δω, το πολύ πολύ να δαγκώσω την σφαίρα και να στάξω τα 60 που μου ζητάει ο μάστορας για να την ξαναφτιάξει..... αν και το ένστικτο άλλα λέει...

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #18 στις: 09/12/17, 15:49 »
Ειναι ενα χρωματοπωλειο στην συμβολή Μεσογείων  και Κατεχακη ακριβως 25μ. Πρίν πας δεξια για Αμπελοκηπους επι της Κατεχακη. Ο τυπος χρονια μου εφτιαζβε ο,τι χρωμα ηθελα σε σπρευ. Μεχρι μονης με καταλυτη!! Θα πας εκει και θα του ζητησεις ο,τι χρειαζεσαι και θα σε φτιάξει.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #19 στις: 09/12/17, 17:32 »
Ειναι ενα χρωματοπωλειο στην συμβολή Μεσογείων  και Κατεχακη ακριβως 25μ. Πρίν πας δεξια για Αμπελοκηπους επι της Κατεχακη. Ο τυπος χρονια μου εφτιαζβε ο,τι χρωμα ηθελα σε σπρευ. Μεχρι μονης με καταλυτη!! Θα πας εκει και θα του ζητησεις ο,τι χρειαζεσαι και θα σε φτιάξει.

εννοείς κοντα στις εξατμίσεις Θεόφιλος? φίλε μένω 500 μέτρα απο κει... εθνική άμυνα.... χα χα!!! εννοείς απέναντι ?? Βλεσσίδης λέγεται ???

Να του πω ποιός με στέλνει.. ξέρεις πως είναι στην αθήνα...... στείλε πμ φίλε μου!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/17, 17:35 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #20 στις: 09/12/17, 18:28 »
Νταξει.με πηγατε 18 χρονια πισω.
Ετος 1999 δισκος ημισκουμπρια 2030 track δεν θυμαμαι καπου 12ο-14ο μαζι με λουκιανο κελαιδονη,τιτλος "νωρις"


Τι ωρα πηγε;7:30; Αργησα λιγακι.
Ναι,πες στον προισταμενο,φισκα η κατεχακη
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #21 στις: 09/12/17, 20:39 »
Ειναι ενα χρωματοπωλειο στην συμβολή Μεσογείων  και Κατεχακη ακριβως 25μ. Πρίν πας δεξια για Αμπελοκηπους επι της Κατεχακη. Ο τυπος χρονια μου εφτιαζβε ο,τι χρωμα ηθελα σε σπρευ. Μεχρι μονης με καταλυτη!! Θα πας εκει και θα του ζητησεις ο,τι χρειαζεσαι και θα σε φτιάξει.

εννοείς κοντα στις εξατμίσεις Θεόφιλος? φίλε μένω 500 μέτρα απο κει... εθνική άμυνα.... χα χα!!! εννοείς απέναντι ?? Βλεσσίδης λέγεται ???

Να του πω ποιός με στέλνει.. ξέρεις πως είναι στην αθήνα...... στείλε πμ φίλε μου!
Α μπραβο, τον ιδιο λεμε. Δε θα με θυμηθεί ποιος ειμαι επειδη πηγαινα παντα μεν, αλλα θυμαται μονο τους μαγαζάτορες που του καναν μεγαλες παραγγελίες . Μην ανησυχεις ομως, πηγαινε χωρις φοβο και παθος και ζητησε του αυτο πιυ χρειαζεσαι και για ποιον λογο. Θα σε συμβουλέψει σωστα. Αν σε ρωτήσει ποιος σε εστειλε πες του ενας μακρυμαλλης μπογιατζης, ισως με θυμηθει. 
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #22 στις: 09/12/17, 21:00 »
Ειναι ενα χρωματοπωλειο στην συμβολή Μεσογείων  και Κατεχακη ακριβως 25μ. Πρίν πας δεξια για Αμπελοκηπους επι της Κατεχακη. Ο τυπος χρονια μου εφτιαζβε ο,τι χρωμα ηθελα σε σπρευ. Μεχρι μονης με καταλυτη!! Θα πας εκει και θα του ζητησεις ο,τι χρειαζεσαι και θα σε φτιάξει.


εννοείς κοντα στις εξατμίσεις Θεόφιλος? φίλε μένω 500 μέτρα απο κει... εθνική άμυνα.... χα χα!!! εννοείς απέναντι ?? Βλεσσίδης λέγεται ???

Να του πω ποιός με στέλνει.. ξέρεις πως είναι στην αθήνα...... στείλε πμ φίλε μου!

Α μπραβο, τον ιδιο λεμε. Δε θα με θυμηθεί ποιος ειμαι επειδη πηγαινα παντα μεν, αλλα θυμαται μονο τους μαγαζάτορες που του καναν μεγαλες παραγγελίες . Μην ανησυχεις ομως, πηγαινε χωρις φοβο και παθος και ζητησε του αυτο πιυ χρειαζεσαι και για ποιον λογο. Θα σε συμβουλέψει σωστα. Αν σε ρωτήσει ποιος σε εστειλε πες του ενας μακρυμαλλης μπογιατζης, ισως με θυμηθει.


σαββατα δουλεύει? υπάρχει και ένας άλλος μεσογείων, "ΤΡΑΚΑΔΑΣ" λέγεται, κάθε σάββατο / κυριακή πηγαίνω τρέξιμο απο εθν αμυνα-> σταυρό, και περνάω απο διάφορα μαγαζιά, πάω σε εκκλησίες, (με τα αθλητικά!!!) το βλέπω σαν εκδρομη, και ήθελα στον γυρισμό να περάσω απο τρακαδα, αλλά πέρασα απέναντι στην Αγ. Παρασκευή στην Εκκλησία και μετα στον κατήφορο το ξέχασα εντελώς.... Βεβαια κάτι μέσα μου έλεγε... ΣΤΑΜΑΤΑ Β%$#ΑΚΑ μην καταστρέψεις πάλι καμια κιθάρα.... ουφφφφ... τώρα θα καταστρώσω καλύτερα τα πράγματα....

τελικά μένω με ακρυλικό ή πάω σε POLY? ???


Εσύ ρε Μήτσο που το βρήκες το ΠΟΛΥ? ??? σε μαγαζι με επιπλοποιία?? που έχει τέτοιο αθήνα?? το ξέρω μαν οτι η ευγενικη ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ψυχή σου προσφέρθηκε να μου το στείλει, απλά κοιτάζω το θεωρητικό του πραγματος...

Το 2K POLY σκληραίνει πιο γρήγορα???

έχω βρει και Νιτρο....

έχω πελαγώσει λίγο..... με όλα αυτα....

ακούω απο αμερικάνους : http://guitarnuts2.proboards.com/thread/8053/headstock-decal-finish?page=1&scrollTo=82811

varnish, enamel, lacquer , nitro/poly/acrylic και δεν καταλαβαίνω μια....
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/17, 21:02 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #23 στις: 09/12/17, 21:23 »
WTF WTF???

έβαλα λίγο νέφτι να καθαρίσω το πίσω μέρος του headstock  μπράτσου και ....... αγγίζοντας το μπράτσο είδα οτι δεν κολάει πουθενα..... επίσης λίγο που έτριψα σήμερα στο πίσω μερος κάπου στο ύψος του 10ου τάστου... γιατι είχε κάτι ανωμαλίες ....δεν είδα να φεύγει βερνίκι......

ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΤΥΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΜΠΡΑΤΣΟ ΧΩΡΙΣ clear coat? ??? ? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???

το υποπτευόμουν γιατι οι ανωμαλίες δεν ήταν ακίδες στο βερνίκι ... αλλά κλασικό νεύρο του maple....

ρε πάμε καλά? ??? ??



20171209_213308 by panixgr, on Flickr

20171209_213238 by panixgr, on Flickr
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/17, 21:39 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: βερνίκια : ακρυλικα νερού ???
« Απάντηση #24 στις: 09/12/17, 21:34 »
Ναι μαν.ξες μεντεσεδες χερουλια βρησες κουζινας νεροχητες παγκοι κουζινας κουρτινοξυλα κτλ


Να σου στειλω τους κωδικους απο τα κουτια;
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
2740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/06, 15:47
από Iroukos
0 Απαντήσεις
1407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/11, 16:19
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/21, 10:37
από diji grampsas