Αποστολέας Θέμα: Ftanei pia...................  (Αναγνώστηκε 59732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #25 στις: 21/09/05, 03:40 »
Ας με συγχωρήσει ο φίλος tsbtc...ως αφορμή χρησιμοποιώ κάποια λεγόμενά του, για να εκφέρω τη γνώμη μου:

1. τα μουσικά νέα και συζητήσεις μόνο αυτό που δηλώνει ο τίτλος δεν είναι συνήθως...ο καθένας γράφει ότι βλακεία του κατέβει ακόμα και αν δεν εχει να κάνει με μουσικη!!! τα πραγματικά νέα που θα έπρεπε να γράφονται δυστυχώς δε τα γράφει κανείς με εξαίρεση κάποιες συναυλίες που ενδιαφέρουν κάποιους...προσωπικά με στενοχωρεί αυτό καθώς θεωρώ αυτή την κατηγορία ίσως την πιο ουσιαστική και σημαντική.

Έχεις δίκιο. Όπως σε γενικές γραμμές συμφωνώ και με το αρχικό post. Όμως πρέπει να λάβουμε και κάποια πράγματα και παράγοντες υπόψη μας, για να έχουμε σφαιρική θέαση του ζητήματος.

Καταρχήν νομίζω πως θα συμφωνήσουμε πως το kithara.gr ως portal αποτελεί ένα μεγάλο διαδικτυακό τόπο. Από όσο γνωρίζω ουσιαστικά "τρέχει" από 3 άτομα με την αρωγή 2-3 moderators (το forum). Ουδείς εξ αυτών ασχολείται επαγγελματικά με το αντικείμενο, αλλά από μεράκι και μόνο (προς το παρόν πάντα) προσφέρει το χρόνο του, για να μπορούμε εμείς να απολαμβάνουμε κάποιες υπηρεσίες κι ένα βήμα έκφρασης.

Δεν υπάρχει λοιπόν καμμία υποχρέωση ενημέρωσης γύρω από τα μουσικά νέα, ούτε κάποιος είναι εντεταλμένος να βγαίνει κάθε μέρα και να κοινοποιεί τι παίζει και τι όχι. Κι ευχαριστώ να λέμε που ο Θοδωρής συνήθως, μπαίνει στον κόπο να αναφέρει πληροφορίες για κάποιες συναυλίες που έχουν υποπέσει στην αντίληψή του.

Κατά τα άλλα, εναπόκειται στη δική μας προθυμία να πλουτίσουμε τον παρόντα χώρο...επ' αυτού θα συνεχίσω κι όλας.

Παράθεση
2. ο κάδος ανακύκλωσης είναι οτι πιο χαζό έχω δει σε φορουμ... ποιό είναι το νόημα του? οταν κάτι ξεφευγει ή εχει ξανασυζητηθεί ή δε ξερω τι άλλο ας εξαφανίζεται από τα μάτια μας! ακόμα πιο βλακεία είναι η "αιτηση επαναφοράς θέματος".!!! αν είναι δυνατόν δηλαδή...το Moderating νομίζω εχει σαφείς κανόνες σε κάθε φορουμ (κοινούς πάνω κάτω) και πρεπει να τηρούνται...αλίμονο αν κανουμε και δημοψήφισμα για το ποιο θέμα θα μείνει και ποιο όχι...

Σε αυτό δε θα συμφωνήσω. Και το λέω γιατί κι ο ίδιος έχω υπάρξει moderator σε άλλα fora και γνωρίζω επαρκώς τις συνθήκες που ισχύουν. Ο "Κάδος Ανακύκλωσης" αποτελεί ένα πολύ έξυπνο τέχνασμα αποφυγής (εν μέρει έστω) των μόνιμων διαμαρτυριών τύπου "γιατί μου έσβησες το post?" κοκ. Όλα με διαφάνεια και φόρα παρτίδα, για να μην αισθάνεται κανένας αδικημένος και να υπόκεινται όλοι σε δημόσια κρίση. Ακόμα και το "αίτημα επαναφοράς θέματος" αποδεικνύει μια γενναία παραδοχή από την πλευρά των "ιδιοκτητών": "κύριοι, ουδείς αλάνθαστος...πείτε μας γιατί αξίζει να επαναφέρουμε το θέμα και που λαθέψαμε". Απλά κι ωραία.

Προσωπικά νομίζω πως κάποια θέματα δεν αξίζουν καν να περνάνε πρώτα από τον κάδο ανακύκλωσης...είναι ηλίου φαεινότερο πως ουδείς θα στενοχωρεθεί ακόμα κι αν εξαφανιστούν άμεσα. Δε χαλιέμαι όμως κι όλας.

Παράθεση
3. ...το οποίο με φέρνει στα δημοψηφίσματα...ακόμα μια κατηγορία που έχει καταντήσει χειρότερη κι από την πρώτη μέρα στο δημοτικο... "τι ομάδα είστε?", "ibanez ή esp?", "maiden ή priest", "ο αγαπήμενος σας κιθαρίστας", "αγαπημένη συνταγή για φασολάκια" και χίλιες δυο μπούρδες...υπάρχουν τα περι παντος για ότι χρίζει συζήτησης και υπάρχουν και 10 section περι μουσικης που μπορούν να συζητηθούν τα μουσικά...αφήστε που πια έχουν εξαντληθεί τα θέματα για δημοψήφισμα και βάζουν ολοι τα ίδια!! +το οτι το κάθε νέο μέλος μπαίνει και βάζει μια χιλιοειπωμένη βλακεία για δημοψήφισμα και μάλιστα υπάρχουν αρκετοί κάθε φορά που απαντάνε για χιλιοστή φορά τα ίδια σαν να μην τρέχει τίποτα!!

Μαζί σου 100%. Αυτό όμως είναι και το μόνιμο φαινόμενο που παρατηρείται σε κάθε newbie (όχι το γνωστό μας μέλος ;) ). Δεν μπαίνει ποτέ στη διαδικασία να τσεκάρει προηγούμενα topics, από την πρεμούρα του να κάνει την παρουσία του αισθητή. Φυσικά δε χρειάζεται να έχεις iq>20 για να αντιληφθείς πως σε ένα κιθαριστικό forum, το πιθανότερο είναι να έχει ήδη υπάρξει ένα δημοψήφισμα/θέμα της μορφής "gibson ή fender?". Εκεί πρέπει να πέφτει λίγο "χεράκι".

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #26 στις: 21/09/05, 03:41 »
Παράθεση
4. όντας moderator σε 2 άλλα forums, ένα εκ των οποίων έχει παρόμοια κίνηση με το kithara.gr θεωρώ (χωρις εμπαθεια απέναντι σε κανέναν) πως οι αντιδράσεις και οι δράσεις των Moderators είναι πολύ αργές και πολύ επιεικείς στις περισσότερες περιπτώσεις. προσωπικά νιώθω συνεχώς πως γράφω σε ενα φορουμ στο οποίο οι Moderator υπάρχουν μονο για να σβήνουν τα ποστ με τα μπινελίκια. Κι ακόμα και αυτά σβήνουν μάλλον πολύ καθυστερημένα... γενικά υπάρχει μια αδράνεια.Το να κρατηθεί το φορουμ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ και προσιτό στον καθένα από εμας είναι μεγάλη δουλειά και θεωρώ πως πρέπει να ασχολείται συνεχώς κάποιος με αυτό. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω εκεί που έχω την ευθύνη και τα πράγματα λειτουργούν σωστά.

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι πως υπάρχει έλλειψη σε moderators. Μονάχα 2-3 συμμετέχουν ενεργά στη διαδικασία του moderating. Μπορεί να κάνω και λάθος και τα πράγματα να λειτουργούν αθόρυβα, αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου. Στην υπερβολή πάντως των περιπτώσεων, προτιμώ τη σχετική ελευθεριότητα από την αστυνόμευση. Χρήσιμο πάντως θα ήταν να υπάρχει μεγαλύτερη ευχέρεια στο moderating.

Γενικά πάντως, ένα forum δεν είναι τίποτα περισσότερο από τον καθρέφτη των μελών του. Κι εμένα κάποια πράγματα δε με εκφράζουν ή με βγάζουν απ' τα ρούχα μου εδώ μέσα, αλλά ποιος ο λόγος να βγαίνω να φωνάζω για την έλλειψη φερ' ειπείν δισκοπαρουσιάσεων και κριτικών, όταν ο ίδιος δεν μπήκα στον κόπο να συνεισφέρω τίποτα σπουδαίο? Τι κερδίζω με το να μέμφομαι το επίπεδο των άλλων και να αποχωρώ, αντί να επιδιώξω να το αναβαθμίσω με το παράδειγμά μου, ανοίγοντας ενδιαφέροντα θέματα και βάζοντας ουσιαστικά δημοψηφίσματα? Έτσι μάλλον, διά της πρακτικής οδού, θα προτρέψουμε κι άλλους να συμμετάσχουν κι όχι μονάχα επισημαίνοντάς τους πόσο αδιάφοροι είναι για τα σημαντικά.

Μου έχει τύχει κι εμένα να ανοίξω 1-2 θέματα που τα θεωρούσα σημαντικά (σε μουσικό επίπεδο), χωρίς να τύχουν ιδιαίτερης ανταπόκρισης και συμμετοχής...τουλάχιστον όμως τα έχω καλά με τον εαυτό μου, γιατί κάποια πράγματα που έκρινα πως αξίζουν τον κόπο, τα μοιράστηκα με άλλους. Από εκεί κι έπειτα ιεραπόστολος δε σκοπεύω να γίνω και δε θα στενοχωριέμαι κι όλας. Αν πράγματι το forum έχει πάρει τόσο την κατιούσα, απλά θα μαζέψω τα εικονικά μου μπογαλάκια και θα επισκεφθώ μια άλλη κοινότητα που θα μπορώ να κοινωνήσω περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος Dionysos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Just hold my hand, i'll take you there...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #27 στις: 21/09/05, 04:53 »
Baphomet, δε νομίζω ότι το πρόβλημα είναι των moderators... ο fenderiaris μιλά για κάτι άλλο που δεν έχει σχέση με τη λειτουργία του site, το οποίο τόσο καιρό με τον κάδο του και τα δημοψηφίσματα του μια χαρά λειτουργεί... συμφωνώ με τον schizm... και θεωρώ ότι το να αρχίζουμε τις killer τακτικές δε βοηθά κανέναν, ειδικά σε ένα τέτοιο forum, όπου οι περισσότεροι γνωρίζονται και προσωπικά, και τελικά αυτό μας λείπει να κάνουμε την μεγαλοψυχία, αδυναμία... Σίγουρα απειρες φορές οι mods απηυδησαν με αυτά που βλέπουν και έχουν θελήσει να πετάξουν στον καιάδα θέματα και μέλη... Όμως Δεν είναι απρόσωπο forum, με 3000000 χρήστες όπου εντάξει αν πούν κάτι που δε μας αρέσει το πετάμε... (να θυμήσω τι έγινε σε μια πρόσφατη διαγραφή, ενός μέλους που είχε παρατραβήξει το σκοινί?) εδώ γνωριζόμαστε σα χωριό... ένας προς ένας... το site σαν site λειτουργεί πιστεύω σχεδόν τέλεια... αυτό που αρχίζει να δυσκολεύει , μήπως είμαστε εμείς τα μέλη του?... να σκεφτούμε όμως, μήπως τα θέματα έχουν αρχίσει να εξαντλούνται? μήπως δεν υπάρχει τελικά κάτι νέο να ειπωθεί και αν υπάρχει μήπως είναι υπερβολικά εξειδικευμένο για να ενδιαφέρει τους περισσότερους? Τελικά το site μια χαρά είναι... αν θεωρείτε ότι κάποιο θέμα λείπει και πρέπει να συζητηθεί, οπως λέει και ο schizm, βάλτε το εσείς, εμείς, όλοι...
Σιγά μην αναγκάσουμε και τους mods να τρέχουν σα δημοσιογράφοι να βγάζουν θέματα... άλλη ζωή δεν έχουν?
"Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly." - Dream, Neil Gaiman's The Sandman

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #28 στις: 21/09/05, 05:49 »
Baphomet, δε νομίζω ότι το πρόβλημα είναι των moderators... ο fenderiaris μιλά για κάτι άλλο που δεν έχει σχέση με τη λειτουργία του site, το οποίο τόσο καιρό με τον κάδο του και τα δημοψηφίσματα του μια χαρά λειτουργεί... συμφωνώ με τον schizm... και θεωρώ ότι το να αρχίζουμε τις killer τακτικές δε βοηθά κανέναν, ειδικά σε ένα τέτοιο forum, όπου οι περισσότεροι γνωρίζονται και προσωπικά, και τελικά αυτό μας λείπει να κάνουμε την μεγαλοψυχία, αδυναμία... Σίγουρα απειρες φορές οι mods απηυδησαν με αυτά που βλέπουν και έχουν θελήσει να πετάξουν στον καιάδα θέματα και μέλη... Όμως Δεν είναι απρόσωπο forum, με 3000000 χρήστες όπου εντάξει αν πούν κάτι που δε μας αρέσει το πετάμε... (να θυμήσω τι έγινε σε μια πρόσφατη διαγραφή, ενός μέλους που είχε παρατραβήξει το σκοινί?) εδώ γνωριζόμαστε σα χωριό... ένας προς ένας... το site σαν site λειτουργεί πιστεύω σχεδόν τέλεια... αυτό που αρχίζει να δυσκολεύει , μήπως είμαστε εμείς τα μέλη του?... να σκεφτούμε όμως, μήπως τα θέματα έχουν αρχίσει να εξαντλούνται? μήπως δεν υπάρχει τελικά κάτι νέο να ειπωθεί και αν υπάρχει μήπως είναι υπερβολικά εξειδικευμένο για να ενδιαφέρει τους περισσότερους? Τελικά το site μια χαρά είναι... αν θεωρείτε ότι κάποιο θέμα λείπει και πρέπει να συζητηθεί, οπως λέει και ο schizm, βάλτε το εσείς, εμείς, όλοι...
Σιγά μην αναγκάσουμε και τους mods να τρέχουν σα δημοσιογράφοι να βγάζουν θέματα... άλλη ζωή δεν έχουν?
νομιζω τα λες αρκετα σωστα και πιο λογικα απο τους αλλους που μονο παραπονιουνται για το site!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #29 στις: 21/09/05, 08:32 »
ΟΚ, τώρα τα θέματα της κατηγορίας "Αναζήτηση" δεν εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα. Ας δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα, πείτε και εσείς πώς σας φαίνεται...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia
« Απάντηση #30 στις: 21/09/05, 09:04 »
Νομιζω οτι ο schizm καλυψε αυτα που ηθελα να πω, κατα το μεγαλυτερο ποσοστο, και για τον Καδο Ανακυκλωσης, και για τα υπολοιπα. Μαλιστα, υπαρχει "Recycle Bin" σαν λειτουργια ενσωματωμενη στο προγραμμα του φορουμ (SMF), δεν ειμαστε οι πρωτοι που σκεφτηκαμε κατι τετοιο.

Οσον αφορα στα Δημοψηφισματα, ηδη συζητιεται εδω και λιγο καιρο μεταξυ των διαχειριστων/συντονιστων και αναμενονται ενεργειες.

Η εκπαιδευτικη αξια του site παραμενει, μην καιμε τα χλωρα μαζι με τα ξερα.
Ποιος αμφισβητει την αξια των αρθρων στο  Θεωρία και πράξη στο πορταλ; Εστω και με τους λιγους αρθρογραφους που εχουμε... (Εσεις που ειστε γνωστες, γιατι δεν συμβαλλετε (και) σε αυτο; )
Ποιος αμφισβητει την αξια του F.A.Q. μουσικής γενικά και F.A.Q. μουσικών οργάνων οπου απαντουνται οι περισσοτερες απο τις αποριες των νεων (και οχι μονο) μουσικων; Μηπως αυτος ειναι ο λογος που δεν ανοιγονται πολλα νεα θεματα με μουσικες αποριες οπως παλια;...

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #31 στις: 21/09/05, 09:46 »
Simfwnw ki egw apolitws me ton fenderiarh...To mono pou ekana htan me to na mpainw na paravlepw ola ayta ta stixakia ... To xeirotero einai pws pianoun olh th selida..an p.x yparxoun sto site 3 tragoudia exoume ena olokliro katevato sthn arxikh selida mono tetoia...Hmarton! Den eixa pei tpt giati fantasthka pws mono egw hmoun o trelos...
Kai ok lithike to provlima...tha kanete oti lete parapanw...
As mou apanthsei kapoios...Oloi aytoi pou dimosieyoun tragoudia, stixous klp klp ti katalavainoun???Tha tous poun (opoioi tous diavazoun tous stixous aytous) "Mprabo megale!Eisai foveros!)...e kai???Mhpws pisteyoun pws tha arxisei h kariera tous ws stixourgoi???
Kai ok kapoioi pou exei parei to mati mou einai kaloi...oi perissoteroi omws den efkrazoun tpt kai to Xeirotero...oloi psagmenoi kai omoioi me kati palaiotera tragoudakia Pix Lax, klp klp...Koinws den katalavainw ti grafw kai giati...Tespa as mhn kathgorw allo... Dexomai to gegonos pws einai xara aytwn twn melwn tou kithara.gr na akoun an ayto pou kanoun to kanoun kala h an exoun  talento...Me metro omws den paei allo...Pan metro ariston!
Filtate Fenderiarh As mou epitrepseis na diafwnisw oson afora sth zhthsh tragoudiwn...Yparxoun polla pou exw dei na zhtane kapoioi pou ontws den yparxoun se p2p progz...Panta anaferomai sta ellhnika...oson afora sta 3ena as kanoun ton kopo na egkatasthsoun kapoio prog...Emeis ti hmaste dil?:)
Ayta, elpizw na mhn thymwsei kaneis :) Filika panta

Y.G Goustarw ta greeklish...Mou thimizoun ta xronia pro 10etias pou to mono forum htan to IRC...Giati thelete na mou to sterhsete to dikaiwma tou na anapolw ta paidika mou xronia pera apo thn eykolia pou prosferoun?
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #32 στις: 21/09/05, 10:04 »
Εγώ δεν θέλω να υπερασπίσω κάποια κατηγορία και να πώ αν είναι καλη η όχι. (αν και μεσα από την αναζήτηση τραγουδιών γνώρισα τραγούδια που δεν νομίζω να τα άκουγα ποτε)
Απλώς δεν μου αρέσει η ιδέα να υπάρχει κάτι και συνειδητά να το κρύβουμε ή να προσποιούμαστε οτι δεν υπάρχει.
Επίσης θυμάμαι να έχω διαβάσει κάποιους (παλιοί κυρίως, ισως mods) να λένε οτι υπάρχουν κάποια θέματα που εμφανίζονται ανά καιρούς, λέγοντας τα ίδια πράγματα. Μήπως αυτό είναι ένα από αυτα?
Και το λέω αυτό γιατί τώρα τελευταία έχει πέσει πολλή διαμαρτυρία.
Οπότε ή είναι της εποχής (φθινόπωρο) ή είναι καινούργια μόδα.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος oldnavy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • http://apythanos.blogspot.com
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #33 στις: 21/09/05, 10:17 »
Τελικά μάλλον δηλώνω απογοητευμένος. Όταν συνάντησα κατ΄ αρχήν το kithara ενθουσιάστηκα. Ναι είχε πάρα πολλές πληροφορίες για διάφορα θέματα που αφορούσαν το όργανο, αλλά και κόσμο πρόθυμο να απαντήσει και να πει τις εμπειρίες του. Έτσι θέλησα να συμμετέχω σε αυτή την παρέα. Και τι είναι τελικά ένα forum ? Μια παρέα δεν είναι ? Και μάλιστα μια παρέα με διαφορετικές ηλικίες, εμπειρίες και ενδιαφέροντα, σκορπισμένη σε κάθε σημείο της Ελλάδας και όχι μόνο. Τι έπρεπε δηλαδή αυτή η παρέα να συζητά μόνο για το τάδε ή δείνα μοντέλο κιθάρας ? Για το τάδε ή δείνα συγκρότημα ? Για το τάδε ή δείνα μουσικό ρεύμα ? Άλλα ενδιαφέροντα δεν έχουν οι μετέχοντες εκτός από την μουσική και τα συστατικά της ? Δεν είναι φασιστικό να προσπαθούμε να πείσουμε του υπόλοιπους να συζητάνε μόνο αυτά που ενδιαφέρουν το καθένα ως μονάδα ? Ένα forum νομίζω πρέπει να είναι ελεύθερο βήμα έκφρασης χωρίς κακοπροαίρετη κριτική και υβριστικό λόγο. Ναι οι μετέχοντες έχουν ένα κοινό σημείο την αγάπη για το συγκεκριμένο όργανο ή για την μουσική γενικότερα αλλά έχουν και άλλα πράγματα να κουβεντιάσουν. Κάτι που από κάποιον θεωρείται ανόητο για κάποιον άλλο μπορεί να έχει ουσία. Δηλαδή στις πραγματικές παρέες σας, προσβάλλεται τους υπόλοιπους αν αυτοί συζητάνε πράγματα αδιάφορα ή όχι τόσο αγαπημένα για τα γούστα σας ? Αν δεν σας ενδιαφέρουν τα θέματα κύριε/οι μην μετέχετε, μην τα διαβάζετε και κυρίως μην ασχολείστε μαζί τους. Κρατήστε την κριτική σας για την εαυτούλη σας και αφήστε τους άλλους να εκφραστούν και να διασκεδάσουν. Σε τελική ανάλυση αυτοί που έχουν ξοδέψει κόπο και χρήμα για την ύπαρξη του συγκεκριμένου forum είναι οι μόνοι που δικαιούνται να δώσουν τον βηματισμό και το στίγμα.

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #34 στις: 21/09/05, 10:21 »
πραγματι καταντα κουραστικο να ριχνεις μια ματια στην πρωτη σελιδα για τα νεα θεματα και να διαβαζεις μονο στιχους και αναζητησεις.
για τους στιχους δε θα φερω αντιρρησεις, γιατι αυτοι ειναι καταθεση ψυχουλας και ξερω ποσο δυσκολο ειναι για μερικους να τους ανεβασουν. θελει κουραγιο.

για τις αναζητησεις συμφωνω κι εγω να μη φαινονται και για ενα ακομα λογο... ειναι παρανομο (νομιζω)  να μοιραζουμε τραγουδια. ας μη προκαλουμε κι ολας διαφημιζοντας το.

οσο για τα θεματα που επανερχονται ας μη ξεχναμε οτι καθημερινα μπαινουν νεα μελη. δεν μπορουμε να εχουμε απαιτηση απ αυτα τα παιδια να διαβασουν ολα τα θεματα που εχουν μπει κατα καιρους.

ειδικα οταν ο αλλος καιγεται για μια απαντηση στο θεμα- προβλημα του, δε μας ειναι και μεγαλο βαρος να του απαντησουμε ή να τον παραπεμψουμε σε προηγουμενο θεμα.

θυμαμαι τοτε που ειχα "παρει" ιο, και ειχα μονο 55 δευτερολεπτα για να μπω στο ιντερνετ μεχρι να μου κοψει την συνδεση, εκανα ερωτηση η οποια ειχε ηδη γινει 5 φορες μεχρι τοτε.
το καλο ειναι οτι οι παραπομπες που μου δωθηκαν, ειχαν και την λυση στο προβλημα μου.

το ιδιο συμβαινει φυσικα και στα ενδιαφεροντα μας. τα μελη ανακυκλωνονται καθημερινα. οποτε και πολλα θεματα θα επανερχονται
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #35 στις: 21/09/05, 10:24 »
Δηλαδή στις πραγματικές παρέες σας, προσβάλλεται τους υπόλοιπους αν αυτοί συζητάνε πράγματα αδιάφορα ή όχι τόσο αγαπημένα για τα γούστα σας ?

αχχχχ oldnavy

Να ξερες ποσα μελη σταματησαν να συμμετεχουν στο φορουμ ακριβως γι αυτο το λογο.

αλλο να καταθετεις αποψη, κι αλλο να επιτιθεσαι προσωπικα σε αλλο μελος επειδη δε συμφωνεις μαζι του, ή επειδη ΝΟΜΙΖΕΣ οτι αφηνει υπονοουμενα!

παντως μην απογοητευεσαι. ενα σπρωξιμο θελουμε. και ειμαι προθυμη να αρχισω να σπρωχνω>  :)
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #36 στις: 21/09/05, 10:43 »
Να προσθεσω γενικολογωντας οτι: δεν μπορεις να τους εχεις ολους ικανοποιημενους για παντα. Οποιο δρομο και να τραβηξουμε ως site, παντα καποιοι θα χαιρονται και καποιοι θα γκρινιαζουν, ειναι αναποφευκτο.

Mistral, για τα greeklish σε παραπεμπω στο θεμα Ελληνικά και όχι greeklish!. Ελπιζω να κατανοησεις το προβλημα. Δεν ειναι θεμα προσωπικου γουστου κανενος.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #37 στις: 21/09/05, 11:42 »
Να προσθεσω γενικολογωντας οτι: δεν μπορεις να τους εχεις ολους ικανοποιημενους για παντα. Οποιο δρομο και να τραβηξουμε ως site, παντα καποιοι θα χαιρονται και καποιοι θα γκρινιαζουν, ειναι αναποφευκτο.
Αγαπητέ Βασίλη, πειράζει που εγώ είμαι, γενικώς, ικανοποιημένος; Θα σου πρότεινα, να μην παίρνετε και πάρα πολύ σοβαρά όσους γκρινιάζουν ακαταπαυστα. Η ιστοσελίδα, άντε το site, για να είμαι μέσα στο πνέυμα, είναι super, ωχ μου φαίνεται ότι παραμπήκα στο πνεύμα, γι' αυτό κι έχει τόσα πολλά μέλη.
παντως μην απογοητευεσαι. ενα σπρωξιμο θελουμε. και ειμαι προθυμη να αρχισω να σπρωχνω> :)
Παράθεση
Καλή μου holiday,Αν μου πείς τι θα σπρώξουμε, είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κι εγώ ;D

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #38 στις: 21/09/05, 12:50 »

Καλή μου holiday,Αν μου πείς τι θα σπρώξουμε, είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κι εγώ ;D



το ξεκολλημα βρε του site. με θεματα που θα ενδιαφερουν εστω και λιγους.

να ξεφυγουμε απ τις αναζητησεις.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Christof

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • See Emily Play
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #39 στις: 21/09/05, 12:52 »
Δεν έχεις αδικο Βασίλη στο οτι παντα καποιος θα χαιρεται και καποιος θα γκρινιάζει. Απλά το κιθάρα έχει χάσει με την τωρινή του κατάσταση το παρεϊστικο που είχε παλιότερα... Είναι περισσότερο μέσο ανταλλαγής τραγουδιών.
I've got new Wings to fly,
But I dont know where to fly to...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #40 στις: 21/09/05, 12:56 »

Καλή μου holiday,Αν μου πείς τι θα σπρώξουμε, είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κι εγώ ;D



το ξεκολλημα βρε του site. με θεματα που θα ενδιαφερουν εστω και λιγους.

να ξεφυγουμε απ τις αναζητησεις.
Α! Εντάξει τότε. Μαζί σου κι εγώ. Δεν ξέρω, βέβαια, από τι ακριβώς θα ξακολλήσουμε (δεν είμαι αυτιστικός, απλώς είμαι νέος στο site), αλλά για να το λες εσύ, που είσαι μόνιμη κάτοικος, κάτι θα ξέρεις ;)
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #41 στις: 21/09/05, 12:58 »
ωραια λοιπον Ιανε..

περιμενουμε αξιολογα θεματα κι απο σενα οπως και απ ολους φυσικα.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

monalizagreen

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #42 στις: 22/09/05, 14:59 »
Fenderiarh,συμφωνώ μαζί σου. Πράγματι υπάρχουν αρκετά θέματα τα οποία δεν έχουν καμία (μα καμία όμως…) σχέση με τη μουσική ούτε και μπορούν να προσεγγιστούν ΄΄μουσικά΄΄. Όμως και η κοινωνία έτσι δεν είναι; Κι εμείς εδώ μια μικρογραφία της κοινωνίας δεν είμαστε; Μπορεί να μη μου αρέσει, να μη με ενδιαφέρει αυτό που λες, που νιώθεις, που αισθάνεσαι, που γράφεις. Δεν μπορώ όμως να σου στερήσω το δικαίωμα να το πεις. Κι όσο δεν βλάπτεις κανένα (τα θέματα που δε με ενδιαφέρουν μπορώ να τα προσπεράσω αβίαστα.. έτσι απλά) δεν έχω λόγο να σου στερήσω ούτε μία λέξη. Απ’ τη στιγμή που δεν απαιτούνται κάποιες ιδιαίτερες προυποθέσεις για να γραφτεί κάποιος στο kithara (δεν ξέρω ποιες θα μπορούσαν να είναι αυτές) δεν μπορούμε να απαιτούμε όλοι να σκέφτονται όπως εμείς, εσύ, εγώ…

Απ’ την άλλη όμως, κι αυτό το λέω ως πρόσφατα εγγεγραμμένο μέλος, πρέπει να σημειωθεί και το εξής: Σωστά δεν αρέσουν ορισμένα θέματα που τίθενται στο forum.Και δεν αρέσουν κυρίως σε παλιότερα μέλη. ΟΚ. Κι εγώ μαζί σας. Και τι κάνουμε γι΄ αυτό; Πληθώρα νέων και ενδιαφέροντων θεμάτων δεν υπάρχει. Τόσα ώστε τα ΄΄άχρηστα΄΄ να είναι και περιττά.(τουλάχιστον εγώ δεν τα βρήκα.).Κι όταν κάποιος πάει να ανοίξει ένα θέμα λίγο πιο…κλασικό(όχι γιατί ψάχνει την απάντηση στο αιώνιο ερώτημα, αλλά γιατί θέλει να βάλει εαυτούς και αλλήλους σε μια νέα περιπέτεια, ένα νέο ταξίδι όχι και τόσο μάταιο κατά την ταπεινή μου γνώμη…) εμφανίζονται κάποιοι (με καλή πρόθεση δεν αντιλέγω) και ΄΄καρφώνουν΄΄ το θέμα λέγοντας πως έχει ξανατεθεί και ξανασυζητηθεί και άκρη δε βγήκε κτλ… Και ψάχνω κι εγώ η κακομοίρα να βρω πότε ξανασυζητήθηκε και ποιοι ήταν οι ομηρικοί καβγάδες και βρίσκω ημερομηνία τελευταίου μηνύματος πριν 2 χρόνια! Και αναρωτιέμαι….Είναι όλοι τόσο κατασταλαγμένοι, τόσο συνειδητοποιημένοι, τόσο ώριμοι σε τούτο το forum που διαθέτουν την ίδια αναλλοίωτη άποψη για 2 χρόνια; (γιατί αν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε αυτό για μένα δεν είναι forum καλλιτεχνικών ψυχών, είναι τεχνοκρατική γερουσία..) Όπως και να χει όμως .όποιος δε θέλει να απαντήσει ας μην απαντήσει. Ας απαντήσουν τα νέα μέλη που δεν ήταν εδώ πριν 2 χρόνια ( και που μεταξύ μας θεωρώ πως  δεν είναι και υποχρεωμένα να διαβάσουν τόοοοοσο παλιά μηνύματα). Ε ,και στην τελική ας μην απαντήσει και κάνεις! Αλλά να ξέρουμε τι θέλουμε και τι είναι αυτό που μας φταίει…
                                                                                                                       

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #43 στις: 22/09/05, 15:18 »
As mou apanthsei kapoios...Oloi aytoi pou dimosieyoun tragoudia, stixous klp klp ti katalavainoun???Tha tous poun (opoioi tous diavazoun tous stixous aytous) "Mprabo megale!Eisai foveros!)...e kai???Mhpws pisteyoun pws tha arxisei h kariera tous ws stixourgoi???


και να σου απαντήσω δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις!!! αν υπήρχε έστω και μία περίπτωση να καταλάβεις δεν θα ρώταγες και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο!!! Να σαι καλά!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/09/05, 15:26 από pimami »
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #44 στις: 22/09/05, 15:48 »
As mou apanthsei kapoios...Oloi aytoi pou dimosieyoun tragoudia, stixous klp klp ti katalavainoun???Tha tous poun (opoioi tous diavazoun tous stixous aytous) "Mprabo megale!Eisai foveros!)...e kai???Mhpws pisteyoun pws tha arxisei h kariera tous ws stixourgoi???


και να σου απαντήσω δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις!!! αν υπήρχε έστω και μία περίπτωση να καταλάβεις δεν θα ρώταγες και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο!!! Να σαι καλά!!!

ε ας πω εγω δυο λογια στον ΜΙΣΤΡΑΛ  γιατι θα σκασω....


οποιος γραφει... συνηθως το κανει γιατι ΠΝΙΓΕΤΑΙ...

το να τους δημοσιοποιησει ειναι σαν να καταφερνει να ανασανει...

τωρα καποιοι απο μας... προτιμουμε να πνιγομαστε και να μη τα δειχνουμε δημοσιως...

αλλα δε φανταζεσαι τι ανακουφιση ειναι οταν το κανουμε!!
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #45 στις: 22/09/05, 16:16 »
Γενικά δε με απασχολεί το θέμα αν υπάρχουν πολλά μη αξιόλογα θέματα αρκεί να υπάρχουν και μερικά πραγματικά ουσιαστικά που να με ενδιαφέρουν και με αυτά ασχολούμαι. Πάντα πατάω το "όλα τα μη αναγνωσμένα θέματα" και από όλα διαβάζω μόνο αυτά που υποθέτω ότι θα έχουν ενδιαφέρον. Φυσικά και όλοι μας κάπου, κάποτε, σε κάποιο θέμα έχουμε πει και τις "κοτσάνες" μας, εντάξει, λογικό είναι. Συμφωνώ ότι το site δεν είναι τόσο "ποιοτικό" όσο ήταν αλλά κι αυτό λογικό είναι, όσο αυξάνονται τα μέλη αυτό θα συμβαίναι ολοένα και περισσότερο.
Για το θέμα της αναζήτησης τραγουδιών έχει παραγίνει είναι η αλήθεια μια και δε ζητάμε μόνο όσα πραγματικά χρειαζόμαστε κάποια στιγμή για κάποιο λόγο αλλά μερικοί εξ' ημών θέλουμε να τα έχουμε όλα. Και δώσε κι αυτό, δώσε κι εκείνο κι έτσι χάνει λίγο το νόημά του.
Για τους δε στίχους έχω να προτείνω ο κάθε φίλος που δημοσιεύει να μην ανοίγει νέο θέμα για κάθε ποίημα (μια και συνήθως οι περισσότεροι στέλνουν αρκετά) αλλά να έχει ένα μόνιμο θέμα με όλα τα ποιήματά του και εκεί να ποστάρει και τα νέα, θα το δουν κι έτσι όσοι ενδιαφέρονται, δε θα χαθούν αναγνώσεις αν τα βάζουμε στο ίδιο. Αυτό έκανα κι εγώ με τα τραγούδια και σας πληροφορώ ότι δούλεψε κανονικά σα να είχα βάλει ξεχωριστά θέματα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Dionysos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Just hold my hand, i'll take you there...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #46 στις: 22/09/05, 16:23 »

Για τους δε στίχους έχω να προτείνω ο κάθε φίλος που δημοσιεύει να μην ανοίγει νέο θέμα για κάθε ποίημα (μια και συνήθως οι περισσότεροι στέλνουν αρκετά) αλλά να έχει ένα μόνιμο θέμα με όλα τα ποιήματά του και εκεί να ποστάρει και τα νέα, θα το δουν κι έτσι όσοι ενδιαφέρονται, δε θα χαθούν αναγνώσεις αν τα βάζουμε στο ίδιο. Αυτό έκανα κι εγώ με τα τραγούδια και σας πληροφορώ ότι δούλεψε κανονικά σα να είχα βάλει ξεχωριστά θέματα.

Πολύ καλή ιδέα κατα τη γνώμη μου... άλλωστε γενικά στο site, οι ποιητές μας είναι μάλλον... κατ' εξακολούθηση (κάτι λογικό άλλωστε) οπότε δεν είναι κακή ιδέα... έτσι όποιος ενδιαφέρεται για τα ποιήματα κάποιου συγκεκριμένου συγγραφέα, θα βλέπει κατα περιόδους το θέμα του... σα να έχει ο καθένας το προσωπικό του αρχείο με ποιήματα στο forum!
"Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly." - Dream, Neil Gaiman's The Sandman

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #47 στις: 22/09/05, 20:09 »
Μα αυτό εχει γινει εδω και πολύ καιρο....για δειτε λιγο ενδεικτικά καποιες αποπειρες....

pinelopi-Απαντα

FSL-Απαντα

Pimami - Άπαντα

Σπήλιος - Άπαντα

Atzolina - Άπαντα

................................................................

Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #48 στις: 22/09/05, 20:56 »
Λοιπόν να πω και εγώ τη γνώμη επειδή θυμάμαι το κιθάρα πως ήταν πριν απο 3 ή 4 χρόνια που άρχισα να το επισκέφτομαι.Μπορεί τα θέματα και οι απαντήσεις να ήταν λιγότερες αλά ήταν περισσότερο ουσιαστικές και δεν υπήρχαν τόσα ηλίθια θέματα όπως τώρα. Βέβαια όπως δηλώνου και οι admins το κιθάρα είναι ενας οργανισμός ο οποίος εξελίσεται οπότε θα υπάρξουν και θέματα λίγο ή και πολύ ανούσια γιατί δε γίνεται 10000 περίπου μέλη να είναι όλα ιδήμονες της μουσικής. Θα συμφωνήσω με πολλούς απ τους προλαλίσαντες για το θέμα των στοίχων. Εμένα δε με πιράζει το να υπάρχει μια τέτοια κατηγορία, και γιατί άλλωστε αφού πολύ θέλουν να μελοποιήσουν κάτι. Αυτό όμως που είναι κουραστικό είναι να ανοίγει κάποιος καινούργιο θέμα για κάθε 2 στοιχο που έγραψε πολλές φορες στα γρήγορα. Ας τα βάλει ο καθένας στο δικό του θέμα. Είχε γίνει πριν από μερικούς μήνες μια τέτοια προσπάθια και κάποιοι είχαν μαζέψει τα ποιήματα ορισμένων σε ένα θέμα αλλά αυτό δεν είναι δουλειά τους αλλά δουλειά αυτών που τα έγραψαν. Αυτά ως προς αυτό το θέμα.

Τώρα για την αναζήτηση τραγουδιών. Ο χώρος αυτός μετατράπηκε σε χώρο ανταλαγείς μπ3 και όχι γνώσεων. Και κάτι που διάβασα παραπάνω οτι δηλαδή δεν υπάρχουν ελληνικά τραγούδια σε p2p προγράμματα εγώ μόνο για ένα θα μιλήσω το dc++. Πήγε κανένας απο σας που κάθε μέρα ζητάει και από 5 τραγούδια να τα ψάξει εκεί; Θα απαντήσω μόνος μου ΟΧΙ. Γιατί αν είχε ψάξει θα είχε βρει το 99.9999999999% αυτών των τραγουδιών. Εγώ εδώ και περίπου 2 χρόνια έψαχνα ένα τραγούδι αρκετά παλιό το οποίο το ήξερε μόνο ένα άτομο και ο τίτλος του βρέθηκε μετά από 2 χρόνια αλλά μετά το βρήκα να το κατεβάσω. Πως είναι δυνατών άρα να βρίσκω εγώ ενα τόσο σπάνιο τραγούδι και να μην μπορείται να βρείτε κάποιοι τραγούδια που μώλις κυκλοφόρισαν ή είναι γνωστά στο ευρή κοινό. Καλό θα ήταν λοιπόν να απαγορευτεί λοιπόν η διακίνηση μπ3 μέσα από το σάιτ γιατί μπορεί και οι admins να βρούνε το μπελάντους επειδή κάποιοι βαριούνται ουσιαστικά που ζούνε.Άμα κάποιος δεν βρίσκει ένα τραγούδι πουθενά τότε ας αποστέλεται με μάιλ και όχι αυτό το πράγμα που γίνεται τώρα. Και εγώ έχω στείλει παλαιότερα σε αρκετά μέλη τραγούδια με μάιλ επειδή έχω αρκετά μεγάλη συλογή αλλά δεν κάθομαι να τα μοιράζω μονήμως.Αυτά λοιπόν και ελπίζω να βρεθεί μια μέση λύση.
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #49 στις: 22/09/05, 21:06 »
As mou apanthsei kapoios...Oloi aytoi pou dimosieyoun tragoudia, stixous klp klp ti katalavainoun???Tha tous poun (opoioi tous diavazoun tous stixous aytous) "Mprabo megale!Eisai foveros!)...e kai???Mhpws pisteyoun pws tha arxisei h kariera tous ws stixourgoi???


και να σου απαντήσω δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις!!! αν υπήρχε έστω και μία περίπτωση να καταλάβεις δεν θα ρώταγες και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο!!! Να σαι καλά!!!

ε ας πω εγω δυο λογια στον ΜΙΣΤΡΑΛ  γιατι θα σκασω....


οποιος γραφει... συνηθως το κανει γιατι ΠΝΙΓΕΤΑΙ...

το να τους δημοσιοποιησει ειναι σαν να καταφερνει να ανασανει...

τωρα καποιοι απο μας... προτιμουμε να πνιγομαστε και να μη τα δειχνουμε δημοσιως...

αλλα δε φανταζεσαι τι ανακουφιση ειναι οταν το κανουμε!!



Twra ipervoles na min leme holliday...Ena megalo pososto, mas amolaei tin mpourda tou stin mapa, ksalafrwnei, xairetai kai meis oi ipoloipoi konteuoume na xtisoume kleisto gipedo ap' ta touvla. Makari na skeftontan oloi opws esy, alla oso pikro kai na einai, oi perissoteroi amolane to pentalepto pou tous katevike sto xarti, kai trexte na swtheite.

Oloi ftaime, kai kiriws emeis oi palioi xristes pou kapou paratisame to forum stin moira tou. Epeishs kata tin gnwmi mou, leipoun oi mpatsoi ap' to forum. Den iparxei diladi o admin pou tha pei "EGW thewrw oti kapoia oria kseperastikan, EGW thewrw to minima axristo, EGW svinw to minima" kai to thema teleiwse ekei. Oute dimokraties, oute diadiktiakes mpourdes. Exoume katantisei na mperdeuoume tin oxlokratia kai to mpaxalo me tin dimokratia kai zimiwmenoi vgainoume oloi giati kapoioi exoun varethei na vlepoun themata midenikis aksias kai tin psilokanoun, alloi vriskoun sovarotera pragmata na asxolithoun kai katantise enas parpen (pou o anthrwpos an exei ki an den exei douleies na trexei) na prospathei na simmazepsei ta asimazeuta.

Omws opws eipa: emeis oi palioi ftaime kai emeis eimaste pou tha ksanasikwsoume tin euthini na siaksoun ta pragmata, estw ki an xreiastei na xalasoume kardies. To xrwstame se auto to site kai stous anthrwpous pou ekanan tin prospatheia gi' auto to site. Tha ta ksanapoume en kairw.