Αποστολέας Θέμα: Πέθανε ο Michael Jackson  (Αναγνώστηκε 23678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #25 στις: 26/06/09, 03:12 »
Κρίμα και για το παιδί που άφησε...

Στα μμε λένε για 3....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #26 στις: 26/06/09, 05:25 »
...... :-\ δεν ξερω τι να γράψω....να πω τι? απλά ένα μεγάλο κρίμα.....μολις είχε κανονισει περιοδείες....βγήκε απο τον τεραααστιο λήθαργο που του προξενησαν τα δικαστήρια και τα ΜΜΕ...πήγε να επανελθει στα μουσικα.....και δεν ξερεις τι σου ξημερώνει..........RIP...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #27 στις: 26/06/09, 09:31 »
ο πρωτος μου δισκος ......
Ενας ενας οι μεγαλοι την κανουν.....μεγαλωνουμε τελικα...

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #28 στις: 26/06/09, 09:33 »
Βασικά ψιλοξέρεις...εδώ και κάποια χρόνια το παιδί δεν ηταν καλά και το ξέραμε όλοι...δλδ...εδω τον είχε φωτογραφία εφημερίδα να βγαίνει απο νοσοκομείο πριν απο 2 βδομαδες και έλειπε ο λοβός του αφτιού του...Είχε πέσει!! δεν τον έλεγες και υγιή...σε καμιά περίπτωση.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #29 στις: 26/06/09, 10:11 »
Για μένα που μεγάλωσα με την μουσική του παραμένει ένας από τους κορυφαίους καλλιτέχνες όλων των εποχών.
Δεν θα ξεχάσω τις μέρες που περιμέναμε με αγωνία να βγεί το νέο άλπουμ του, να το ακούσουμε σε κανένα ραδιόφωνο και να τρέξουμε να το πάρουμε από το δισκοπωλείο. Εποχές προ internet βλέπετε..
Όμως ο Michael Jackson ενσωμάτωνε σε μία προσωπικότητα τα καλύτερα και τα χειρότερα της ανθρώπινης φύσης.
Από την μία ένα καταπληκτικό ταλέντο με απίστευτη μοναδική ταυτότητα και ασύλληπτες ικανότητες για σύνθεση, εκτέλεση, χορό και δημιουργικότητα.
Από την άλλη, ένας βαθειά κομπλεξικός άνθρωπος, με μίσος για το χρώμα του, με βαθειές ανασφάλειες, με απίστευτες εκκεντρικότητες και ακρότητες στην συμπεριφορά και την συνδιαλλαγή του με τους άλλους ανθρώπους.
Ένα είναι σίγουρο: ούτε το ταλέντο, ούτε τα λεφτά, ούτε η επιτυχία δεν φέρνουν την ασφάλεια, την ολοκληρωμένη και αληθινή εσωτερική ηρεμία που πηγάζει από την απλότητα και την αποδοχή του εαυτού μας, όπως είναι, όπως και να είναι.
Τελικά τα συμπλέγματα νίκησαν το ταλέντο και ένας υπέροχος καλλιτέχνης χάθηκε.
Ζωή αλλά και σοφία για εμάς.   
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #30 στις: 26/06/09, 10:12 »
Ενας φαινομενο σαν τον Michael Jackson δεν θα ξαναπερασει απο αυτον τον πλανήτη. Μεγάλωσα με τα κομμάτια του (δεν γλίτωνες από τα τραγουδια του με τίποτα), και αν δεν ήμουν ποτέ μεγάλος οπαδός του, η επιτυχία που είχε με το Thriller ήταν απίστευτη. Εξαιρετικός χορευτής, φανταστικός performer, ο κόσμος έχει χάσει εναν απο τους καλλίτερους, ίσως τον κορυφαιο σε αυτόν τον χώρο...

Ολα περνανε τόσο ξαφνικά...

Στο καλό...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #31 στις: 26/06/09, 10:16 »
Δεν μεγαλωσα με τα τραγουδια του.ειμαι αλλωστε μικρος σχετικα αλλα μου ηταν παντα πολυ συμπαθης...μ αρεζε γιατι εβαζε το ροκ στην ποπ και τo γουσταρα αυτο...τεσπα
ισως να ειναι καλυτερα και για αυτον που εφυγε.κανεις δεν ξερει..RIP
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/09, 10:36 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #32 στις: 26/06/09, 10:34 »
RIP

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #33 στις: 26/06/09, 11:00 »
Από την άλλη, ένας βαθειά κομπλεξικός άνθρωπος, με μίσος για το χρώμα του, με βαθειές ανασφάλειες, με απίστευτες εκκεντρικότητες και ακρότητες στην συμπεριφορά και την συνδιαλλαγή του με τους άλλους ανθρώπους.


Όσο γι' αυτό, μερικά links που βρήκα:


http://www.wat.tv/video/michael-jackson-vitiligo-pictures-u0ak_tp3v_.html
http://www.mjhellas.gr/forum/viewtopic.php?f=4&t=3051

Δείτε τα και κρίνετε...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #34 στις: 26/06/09, 11:38 »
Είχα αρχίσει να γράφω κάποια πράγματα αλλά τα έσβησα όλα γιατί με πρόλαβε ο adr1anos. Έγραφα ακριβώς τα ίδια :)

Τεράστιος καλλιτέχνης. Το Thriller όχι μόνο έγινε το άλμπουμ με τις μεγαλύτερες πωλήσεις όλων των εποχών, αλλά έθεσε και πολλά νέα standards όσον αφορά την προώθηση, τη χρήση του video clip (το ομώνυμο τραγούδι είχε ένα ριζοσπαστικό για την εποχή video), κλπ. Είμαστε τυχεροί όσοι το ζήσαμε στην εποχή του.

Γενικά είχε μια εκπληκτική δισκογραφία, γι' αυτό και ήταν όντως ένας από τους μεγαλύτερους καλλιτέχνες όλων των εποχών.

Πρέπει όμως να επισημάνω κάτι: αν δεν υπήρχε πλάι του ο άνθρωπος που ακούει στο όνομα Quincy Jones, το μέγεθός του θα ήταν πολύ μικρότερο. Κανένας δεν θα μιλούσε γι' αυτόν όπως μιλάμε σήμερα. Ο εκπληκτικός αυτός παραγωγός εκτίναξε κυριολεκτικά τις συνθέσεις του Michael Jackson και έχτισε τον ήχο που συντάραξε τα μουσικά πράγματα τότε, όχι μόνο στο Thriller, αλλά και στα Off The Wall και Bad.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #35 στις: 26/06/09, 11:55 »
750 εκατομμυρια περιπου δισκοι σας κανουν???

Νταξει περιττο να πω ποσο πολυ μου αρεσε η μουσικη του,ποσες φορες εχω δει το moonwalker,και ποσο ελιωσα τα κομματια του.Ηταν ενας αξιος ταλαντουχος καλλιτεχνης και προσεφερε πολλα.Ας αναπαυθει εν ειρηνη.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #36 στις: 26/06/09, 12:31 »
R.I.P.
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #37 στις: 26/06/09, 12:43 »
+10 εις την δεκατη για αυτα που ειπε ο adrianos, πιστευω αυτο ειναι που πρεπει να μας μεινει απο αυτον τον ανθρωπο και απο τη ζωη του. Kαι βεβαια, να αναπαυεται εν ειρηνει..

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #38 στις: 26/06/09, 12:45 »
Τεραστιος καλλιτεχνης .... πολυ μικρος ως ανθρωπος ..... R.I.P.

η πρωτη μου κασσετα Thriller....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #39 στις: 26/06/09, 14:01 »
τα αστερια καποια στιγμη γυρνάνε στον ουρανό...  :(

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #40 στις: 26/06/09, 14:31 »
Το ανατριχιαστικό είναι ότι στις δισκογραφικές θα τρίβουν τα χέρια τους για τις πωλήσεις που θα κάνουν...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #41 στις: 26/06/09, 15:25 »
Αν και δεν ειμαι απο τους μεγαλους οπαδους του...Δεν μπορω να παραβλεψω τα τεραστια ταλεντα του...
Οπως ειπε και καποιος πιο πανω, ολοι οι μεγαλοι φευγουν σιγα σιγα...
τι αλλο να πω...Κριμα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #42 στις: 26/06/09, 16:01 »
Το παρακολουθουσα χτες συνεχεια οσο εξελισοταν το γεγονος, το ειδα τυχαια οταν μπηκε η πρωτη ανακοινωση στο site του mtv. Μετα για καποιες ωρες δεν ειχαμε νεωτερα αλλα ολοι λεγανε οτι εχει πεθανει. Τι να πω....

Μονο κριμα.. Χαθηκε ενας παρα πολυ μεγαλος καλλιτεχνης. Μπορει να ηταν ενας κομπλεξικος ανθρωπος ή να τον ειχαν κανει εναν κομπλεξικο ανθρωπο, να ειχε χιλια κολληματα, να ειχε τοσα λεφτα και να τα πετουσε σε ο,τι να ναι πραγματα αλλα δεν παυει να ειναι ο Michael Jackson. Τετοιο ταλεντο στην pop δεν θα ξαναβγει.

Πραγματικα θελω να πω πολλα αλλα δεν ξερω και τι να πω. Κριμα...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #43 στις: 26/06/09, 17:06 »
Πέθανε μιά από τις μεγαλύτερες καλλιτεχνικές φυσιογνωμίες του 20ου αιώνα. Ένας καλλιτέχνης για τον οποίο ο ιστορικός του μέλλοντος θα έχει σίγουρα κάποιες γραμμές να αναφέρει. Στα συν του πέρα από την ίδια την καλλιτεχνική του υπόσταση η οποία έφτασε στο υψηλότερο όριο που μπορεί να φτάσει ένας καλλιτέχνης, από άποψη αποδοχής,διασημότητας και πωλήσεων το ότι έσβησε τις διαχωριστικές γραμμές , μιά για πάντα μεταξύ "μαύρης" και "λευκής" μουσικής. Ήταν εκείνος δηλαδή ο καλλιτέχνης ο οποίος έγινε αποδεκτός από όλους και συνέβαλλε έτσι και αυτός με το τρόπο του στο τέλος του αμερικάνικου ρατσισμού, ως μία κατάσταση γενικότερης αποδοχής στις Η.Π.Α. Στα πλην του οι κατά καιρούς κατηγορίες για παιδοφιλία και η χωρίς τέλος ταλαιπωρία του οργανισμού του από τις εκατοντάδες πλαστικές, για τις οποίες σίγουρα κάποια βαριά νεύρωση ευθυνότανε και απάντηση έχουν μόνο οι ψυχίατροι σε αυτό. Ακολούθησε δυστυχώς και αυτός το δρόμο των περισσοτέρων παιδιών θαυμάτων της τέχνης (π.χ Μότσαρτ), πεθαίνοντας νέος μιάς και έζησε πάρα πολλά σε αυτή τη σχετικά σύντομη ζωή του. Καλλιτεχνικά βέβαια αυτή η ζωή ήταν μεγάλη , μιας και υπήρξε ενεργός για 45 ολόκληρα χρόνια (από τα 5 του).
Στη δεκαετία του 80 δεν τον συμπαθούσα ιδιαίτερα μιάς και ήταν ο μεγάλος "αντίπαλος" της μουσικής που με εξέφραζε και με εκφράζει ακόμα. Είχα τη τύχη όμως να συνδεθώ για χρόνια με έναν άνθρωπο ο οποίος τον λάτρευε κυριολεκτικά και έτσι και εγώ μέσα από τα δικά του μάτια , ολόκληρη τη δισκογραφία του και πλήθος βιογραφιών , ξένων και Ελληνικών, γνώρισα το τεράστιο ταλέντο του, αλλά και τη τρομακτική εμπειρία του να μην έχεις ζήσει ποτέ τη παιδική σου ηλικία. Θα ήθελα εδώ να πω ότι ο Jackson ,μαζί με τον Quincy Jones υπήρξαν εκτός από τους δημιουργούς του Off the Wall και του Thriller και οι δημιουργοί του We are the world (U.S.A for Africa) που στην εποχή του "αφύπνισε" πάρα πολύ κόσμο ως προς το πρόβλημα της πείνας στην Αφρική και βοήθησε τα μέγιστα και οικονομικά , αλλά και ηθικά.
Ένας τεράστιος καλλιτέχνης αλλά και ένας άνθρωπος που του έλειψαν τα πράγματα που πραγματικά αξίζουν σε αυτή τη ζωή και που πάλεψε χωρίς αποτέλεσμα να υποκαταστήσει με όποιο τρόπο μπορούσε.
Αντίο Michael και ελπίζω ο Θεός να σε συγχωρέσει. Άλλωστε Εκείνος μόνο ξέρει σε ποιό βαθμό έφταιξες μόνο εσύ. Σε ευχαριστούμε για τα εκπληκτικά σου τραγούδια, σε ευχαριστούμε που μας συντρόφεψες στα εφηβικά μας σκιρτήματα, στα πάρτυ και στις ντίσκο της πρώτης μας νεότητας και ας σε βρίζαμε απ'έξω και ας σε λέγαμε "καρεκλά" και "gay". Η αλήθεια που δεν τολμούσαμε να παραδεχθούμε είναι ότι γουστάραμε με τρέλλα και κουνάγαμε το πόδι κάτω από το τραπέζι με το Billy Jean... :'( :'( :'(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #44 στις: 26/06/09, 17:14 »
http://www.skai.gr/articles/news/culture/%CE%9B%CE%AC%CE%BC%CF%88%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B4%CE%AF%CE%B1/
ενταξει νομίζω αξίζει να διαβαστεί...
ok απ τα μεγαλύτερα ταλέντα στο χώρο του...
αλλα είπαμε...
κατηγοριες για παιδεραστία...
και μονο αυτό για μένα διαγραφει και εκμηδενίζει έναν άνθρωπο...
αθωώθηκε από αυτές...αλλα!....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #45 στις: 26/06/09, 17:24 »
http://www.skai.gr/articles/news/culture/%CE%9B%CE%AC%CE%BC%CF%88%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B4%CE%AF%CE%B1/
ενταξει νομίζω αξίζει να διαβαστεί...


Αυτό που μου "βγαζει" αυτό το άρθρο, είναι οτι όποιος το έγραψε, απλά δεν είχε ακούσει ποτέ του Michael Jackson...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #46 στις: 26/06/09, 17:29 »
http://www.skai.gr/articles/news/culture/%CE%9B%CE%AC%CE%BC%CF%88%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B4%CE%AF%CE%B1/
ενταξει νομίζω αξίζει να διαβαστεί...


Δεν λέει κάτι το άρθρο που δεν γνώριζα. Αντίθετα, γνωρίζω πολλά περισσότερα που το άρθρο δεν λέει. Κι αυτά έχουν να κάνουν με τη μουσική του.
Προσωπικά η εικόνα που έχω γι' αυτόν δεν μπορεί να τη χαλάσουν ούτε ο τραγικά διαταραγμένος εσωτερικός του κόσμος ούτε οι κατηγορίες για παιδεραστία που ποτέ δεν αποδείχτηκαν.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #47 στις: 26/06/09, 17:30 »
What's the difference between MJ and Sir Alex Ferguson?

Sir Alex can still play Giggs
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #48 στις: 26/06/09, 17:59 »
Σοκαρίστηκα όταν το διάβασα. Το πέτυχα στην κατηγορία "Λοιπά" ή "Κοσμος" ή δεν ξέρω τι άλλο ενός αθλητικού σάιτ και δεν το πίστευα. Αρχικά νόμιζα ότι αναφερόταν σε κάποιον αθλητή και ήταν απλά συνωνυμία. Κρίμα. Ήταν από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες στα τέλη της δεκαετίας του 80 και σίγουρα από τους πιο σεβαστούς ακόμη και τώρα.
Όσο για τις κατηγορίες και τα σκάνδαλα για παιδεραστία δεν τις πολυπίστεψα ποτέ. Απλά κάποιοι από τους γονείς των παιδιών που ίσως όντως να φιλοξενήθκαν στο σπίτι τους, βρήκαν την κότα με τα χρυσά αυγά και είπαν να την ξεζουμίσουν όσο δεν πάει.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος sof1a

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • https://www.facebook.com/SummerCampTheBand/
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #49 στις: 26/06/09, 18:55 »
Από την άλλη, ένας βαθειά κομπλεξικός άνθρωπος, με μίσος για το χρώμα του, με βαθειές ανασφάλειες, με απίστευτες εκκεντρικότητες και ακρότητες στην συμπεριφορά και την συνδιαλλαγή του με τους άλλους ανθρώπους.


Όσο γι' αυτό, μερικά links που βρήκα:

http://www.dailymotion.com/video/x41cpa_michael-jackson-vitiligo-clips_music
http://www.wat.tv/video/michael-jackson-vitiligo-pictures-u0ak_tp3v_.html
http://www.mjhellas.gr/forum/viewtopic.php?f=4&t=3051

Δείτε τα και κρίνετε...



Αυτό πραγματικά εγώ δεν το γνώριζα, παρ'όλα αυτά γνώριζα όλα τα υπόλοιπα που έχουν ειπωθεί κατα διαστήματα, κατηγορίες, παιδεραστείες, σχιζοφρενικές συμπεριφορές κλπ. Είμαι κι εγώ (καλώς ή κακως ) παιδί μιας λίγο μεταγενέστερης εποχής του Michael Jackson αλλά ποιός δεν έχει ακούσει έστω και τυχαία κάποιο κομμάτι του? Δεν ξέρω τι απο αυτά που έχω ακούσει ή διαβάσει είναι αλήθεια όσον αφορά τη συμπεριφορά του, τα κόμπλεξ του και την προσωπική του ζωή πάντως το ταλέντο του είναι αδιαμφισβήτητο και ΑΥΤΟ χάθηκε . Η είδηση για τον θάνατό του ήταν σίγουρα λυπηρή για μένα αλλά όχι σοκαριστική. Τα σημάδια της κούρασης και της ταλαιπωρίας που είχε τραβήξει ήταν πλέον πολύ εμφανή... Είναι καλό που υπήρξε στη μουσική σκηνή και εγώ είμαι της απόψεως οτι όσο ο κόσμος ακούει τους δίσκους ενός καλλιτέχνη τότε, αν όχι αυτός, σίγουρα η μουσική του μένει ζωντανή.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
15867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/05, 17:07
από @Morpheus@
0 Απαντήσεις
1617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 15:02
από Μαργαρίτα Π.
8 Απαντήσεις
3773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/08, 19:52
από penoktonos
5 Απαντήσεις
3480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/08, 17:06
από Jezus
2 Απαντήσεις
2662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/08, 08:39
από Vaisilis
12 Απαντήσεις
6815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/09, 05:38
από kopaniamento
5 Απαντήσεις
3416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 09:46
από mehiko
2 Απαντήσεις
3059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
0 Απαντήσεις
2054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/18, 14:07
από SotosBakas
0 Απαντήσεις
3387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/19, 20:54
από smash1993