Αποστολέας Θέμα: Ζητείται μουσικό σχήμα για την εκδήλωση στον Ιανό  (Αναγνώστηκε 10156 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3378
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Για την εκδήλωση στον Ιανό (λεπτομέρειες βλέπε εδώ) χρειαζόμαστε ένα μουσικό σχήμα που θα παίξει περί τα 30 λεπτά κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης (στο δεύτερο μέρος)

Για πρακτικούς λόγους (δεν υπάρχει χρόνος και χώρος για να στηθούν πολλά μηχανήματα) αλλά και για να ταιριάζει με το ύφος της εκδήλωσης, θα προτιμούσαμε κάποιο μικρό ακουστικό σχήμα. Θα ήταν καλό, αν το ρεπερτόριο περιέχει μελοποιημένα ποιήματα.

Αν θέλετε να συμμετέχετε, επικοινωνήστε με μήνυμα με το Θοδωρή και τη Βάγια, χρησιμοποιώντας αυτό το σύνδεσμο:
http://forum.kithara.gr/index.php?action=pm;sa=send;u=197,2481
« Τελευταία τροποποίηση: 06/05/09, 08:40 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Κανείς?   :o
...μα που πήγαν όλοι οι μουσικοί του site... :-\

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Κανείς?   :o
...μα που πήγαν όλοι οι μουσικοί του site... :-\

μάλλον δεν υπάρχουν ακουστικά σχήματα με ρεπερτόριο που να περιεχει μελοποιημένα ποιήματα....

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μέσα σε τόσα μέλη μας δεν μπορούν να βρεθούν κάποια σχήματα με ακουστικό ήχο ,που να μπορούν να συμμετέχουν !!

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
μάλλον δεν υπάρχουν ακουστικά σχήματα με ρεπερτόριο που να περιεχει μελοποιημένα ποιήματα....

...δεν είναι και τραγικά δύσκολο όμως για ενα ακουστικό σχήμα να βγάλει σε 1,5 μήνα μερικά κομμάτια...γνώμη μου πάντα!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
μάλλον δεν υπάρχουν ακουστικά σχήματα με ρεπερτόριο που να περιεχει μελοποιημένα ποιήματα....

...δεν είναι και τραγικά δύσκολο όμως για ενα ακουστικό σχήμα να βγάλει σε 1,5 μήνα μερικά κομμάτια...γνώμη μου πάντα!

όχι δεν είναι τραγικά δύσκολο για ένα ακούστικο σχήμα.... :) αλλα τώρα τίθεται άλλο ερώτημα.....πόσα και αν υπάρχουν ακουστικά σχήματα εδώ μέσα....που λογικά θα υπάρχουν αλλα δεν τα βλέπω.... :P

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Οί  "Ut Des"  θα μας κάνουν την τιμή, να είναι μαζί μας στον Ιανό,  σηκώνοντας το βάρος μιας πραγματικά απαιτητικής εκδήλωσης.

Οί  "Ut Des", με έδρα τη Χαλκίδα,  με την συμμετοχή τους
αποδεικνύουν πως στηρίζουν τις προσπάθειες του kithara για την δημιουργία δυνατοτήτων για νέους δημιουργούς.

Αποτελούνται από:
Φωνή & ακουστική κιθάρα: Μιχάλης Θωμάς
Φωνή & ακουστική κιθάρα: Δημήτρης Καραβάς
Ηλεκτρική κιθάρα: Χρήστος Πανταζής
στο ηλεκτρικό μπάσο ο Κώστας Τσιλιγιάννης
Ντραμς: Σπύρος Καραβάς
Ηλεκτρικό Μπάσο: Κώστας Τσιλιγιάννης
Βιολί: Γιάννης Παπαδήμος
Μπουζούκι: Τάκης Κύριλλος

Καλή επιτυχία παιδιά! κι ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/09, 19:33 από lampros. »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Αυτό είναι το "ακουστικό σχήμα" που ψάχνατε?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Το συγκεκριμένο μουσικό σχήμα, υπερκαλύπτει τις αρχικές απαιτήσεις της εκδήλωσης,
 οι οποίες δεν ήταν απόλυτα δεσμευτικές ως προς το ‘’ακουστικό’’ …

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1016
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Για πρακτικούς λόγους (δεν υπάρχει χρόνος και χώρος για να στηθούν πολλά μηχανήματα) αλλά και για να ταιριάζει με το ύφος της εκδήλωσης, θα προτιμούσαμε κάποιο μικρό ακουστικό σχήμα.

Το συγκεκριμένο μουσικό σχήμα, υπερκαλύπτει τις αρχικές απαιτήσεις της εκδήλωσης,
 οι οποίες δεν ήταν απόλυτα δεσμευτικές ως προς το ‘’ακουστικό’’ …

Ως προς το "μικρό" και την έλλειψη χώρου και χρόνου;  :P
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
 :roll :roll :roll

μαστα.....νταξ...απλα νομίζω πως αν δεν ήταν τόσο δεσμευτικό θα είχε βρεθει σχήμα την πρώτη μέρα που δημιουργήθηκε αυτή η "αγγελία"....και πιστεύω πως θα ήταν και λιγότερα απο 7 άτομα..... :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Η φράση του Κιθαρωδού ήταν "θα προτιμούσαμε κάποιο μικρό ακουστικό σχήμα.". Από την στιγμή που δεν βρέθηκε, πάμε στις επόμενες επιλογές μας. Επιλογές που -λυπάμαι που το λέω- δεν ήταν πολλές. Σε αυτή τη δημόσια πρόσκληση ανταποκρίθηκαν ελαχιστότατοι μουσικοί-μέλη. Υποθέτω ότι δεν είναι έτοιμοι για να εμφανιστούν σε μια τέτοια εκδήλωση... ή δεν έχουν καταλάβει ακόμα το πόσο σημαντική είναι και το πόσο μεγάλη διαφήμιση είναι για αυτούς. Γιατί, φαντάζεστε, δεν πάει εύκολα ο οποιοσδήποτε να κλείσει τον Ιανό για μια εκδήλωση, ιδίως με ελεύθερη είσοδο!

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1016
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Δεν ειπώθηκε ποτέ δημόσια ότι θα υπάρχουν και "επόμενες επιλογές" (ένα διευκρινιστικό ποστ νομίζω χρειαζόταν μόνο). Τέλος πάντων, εφόσον βρέθηκε σχήμα, όλα καλά, καλή επιτυχία στην εκδήλωση. :)
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, στους ανθρώπους που πασχίζουν καθημερινά για το καλύτερο αποτέλεσμα, σε όσους θα παραυρεθούν είτε να βραβευτούν είτε να βοηθήσουνε, στους μουσικούς, στο συγκρότημα. Καλή επιτυχία σε όλους! Και είναι χρέος για κάθε άνθρωπος που σέβεται τέτοιες εκδηλώσεις και την μουσική γενικότερα, να πει ένα "Καλή επιτυχία" (δεν κοστίζει).  :)
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Η φράση του Κιθαρωδού ήταν "θα προτιμούσαμε κάποιο μικρό ακουστικό σχήμα.". Από την στιγμή που δεν βρέθηκε, πάμε στις επόμενες επιλογές μας. Επιλογές που -λυπάμαι που το λέω- δεν ήταν πολλές. Σε αυτή τη δημόσια πρόσκληση ανταποκρίθηκαν ελαχιστότατοι μουσικοί-μέλη. Υποθέτω ότι δεν είναι έτοιμοι για να εμφανιστούν σε μια τέτοια εκδήλωση... ή δεν έχουν καταλάβει ακόμα το πόσο σημαντική είναι και το πόσο μεγάλη διαφήμιση είναι για αυτούς. Γιατί, φαντάζεστε, δεν πάει εύκολα ο οποιοσδήποτε να κλείσει τον Ιανό για μια εκδήλωση, ιδίως με ελεύθερη είσοδο!

Βραζίλη νομίζω ότι πας να μπαλώσεις κάτι το οποίο δεν χρειάζεται......όταν διαβάζει κάποιος νοήμων άνθρωπος το "μικρός χώρος, έλλειψη χρόνου να στηθει εξοπλισμός" καταλαβαίνει ότι η ατμόσφαιρα δεν σηκώνει ντραμς δεν σηκώνει 3 και βάλε ενισχυτές μαζί με κονσόλες, ηχεία κτλ κτλ...Προσωπικά πιστεύω πως αν είχε διευκρινιστεί το συγκεκριμένο ζήτημα θα είχαν προσφερθει πολλοί και ναι μέσα σε αυτούς κι εγώ.....δεν με χαλάει καθόλου να κάνω live....όπως και κανέναν άλλον εδω μέσα....Τώρα δεν ειμαι σίγουρο κατα πόσο θα έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας και να φανταστούμε ότι ο "μικρός" αυτός χώρος σηκώνει 7 (ΕΦΤΑ...να το τονίσουμε) μουσικούς με ντραμς,ενιχυτές για μπάσο και κιθάρες και τρέχε γύρευε.....

Αποσυνδεδεμένος Takamine

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν είμαι Στιχουργός - Είμαι Μουσικός
    • Προφίλ
Λάμπρο ευχαριστουμε για την κοινοποίηση. Καλη επιτυχία σε όλα τα παιδιά - να είστε όλοι καλά!

"Δεν υπάρχει αληθινή ηδονή, εκτός απο εκείνη που δίνει η δημιουργικότητα" Τολστοι
Οι άνθρωποι είναι μοναχικοί γιατί χτίζουν τοίχους αντί για γέφυρες...
Τζον Νιούτον

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους.

Σχετικά με τον ΙΑΝΟ και τους μουσικούς που αναζητούνταν για την εκδήλωση:
     Ο ΙΑΝΟΣ, πέρα από πιάνο, μικρόφωνα και μόνιτορ, άλλον εξοπλισμό δεν διαθέτει.
Αρχικά βρέθηκε σχήμα έτοιμο, με ρεπερτόριο προβαρισμένο το οποίο ήταν διατεθειμένο να φέρει δικούς του ενισχυτές και ότι άλλο χρειαζόταν ώστε να βγει και να παίξει. Για κακή μας τύχη, το σχήμα διαλύθηκε.
Δουλεύοντας ΟΛΟΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ για τη βραδιά αυτή, ψάχναμε λύση ώστε να μην παλεύουμε όλη την ημέρα με τα τηλέφωνα. τις άκαρπες συνεννοήσεις και τις ακυρώσεις κλπ. Έτσι λοιπόν είπαμε να προχωρήσουμε με ακουστικό σχήμα. Έγινε η ανακοίνωση στο φόρουμ. Δυστυχώς για άλλη μια φορά ΔΕΝ καταφέραμε να συντονίσουμε τα τρία άτομα τα οποία εκδήλωσαν ενδιαφέρον. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες (το αποφεύγω μέρες τώρα γιατί δεν θα ωφελήσει και πουθενά και θα σας κουράσω άδικα).
     Συνεχίζοντας την προσπάθεια, κάποιοι στην Αθήνα, κάποιοι στα Γιάννενα, κάποιοι στην Καβάλα και ψάχνοντας να βρούμε λύση και να στέλνουμε ατέλειωτα πμ…έχοντας και απόλυτη σιγή στο θέμα της αναζήτησης μουσικού σχήματος στο φόρουμ, παίρνουμε απάντηση για εκδήλωση ενδιαφέροντος από σχήμα το οποίο αν και εκτός Αττικής, με μεγάλη του χαρά θα ήθελε να βοηθήσει στην εκδήλωση του ΙΑΝΟΥ. Ανταποκρίθηκε αμέσως, με σοβαρότητα και συνέπεια σε όποια επικοινωνία μας και αν και σχήμα μεγάλο, ήταν διατεθειμένο να προσαρμοστεί στις δυνατότητες αλλά και τις ανάγκες τις βραδιάς. Έτσι λοιπόν και έκλεισε το θέμα γιατί ο χρόνος μας είχε πιέσει ήδη αρκετά, όπως επίσης οι τόσες άκαρπες προσπάθειες μέχρι τότε.

 Η εκδήλωση σε σχέση με τα μουσικά της μέρη, προχωράει παλεύοντας ως τώρα αλλά και μέχρι τέλους να βρεθεί η λύση ανάμεσα (όπως ξαναείπα) στις δυνατότητες αλλά και τις ανάγκες.

Αυτά από μένα.
Καλή επιτυχία σε όλους
κι ένα ευχαριστώ σε αυτούς που αφιερώνοντας προσωπικό χρόνο, με μεράκι και διάθεση παλεύουν, άλλοι με πρόβες, άλλοι με ώρες τηλεφωνικών συνομιλιών με τον ΙΑΝΟ, το Χαμόγελο του Παιδιού, τον σκηνοθέτη, τον έναν τον άλλον……. να φέρουν σε πέρας μια εκδήλωση η οποία τελικά θέλει πολύ πείσμα και κόπο για να γίνει.

Καλό απόγευμα. :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
4525 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 16:18
από Mrs Brightside
75 Απαντήσεις
32281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/09, 20:09
από lampros.
11 Απαντήσεις
4325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/09, 21:27
από armagedon
0 Απαντήσεις
1950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/10, 09:23
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
1751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/10, 01:32
από krios80
0 Απαντήσεις
1843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/10, 11:14
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
3762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/16, 16:41
από krios80
3 Απαντήσεις
18567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/17, 14:29
από stevenup
0 Απαντήσεις
18246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/17, 11:07
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
4270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/21, 18:19
από panixgr