Σελίδες:
  • #1 από Candlemass στις 22 Apr 2005
  • Το παρόν είναι 4 χρόνων και μου την βάρεσε να το δημοσιεύσω τώρα...
    Θα περίμενα να πάει 15 χρονών, όπως και το Dimple, αλλά μέχρι τότε μπορεί και να το έχω μετανιώσει...

    Τυχαίνει να είναι και το μοναδικό τραγούδι που έχω γράψει για γυναίκα.
    Η μελοποίηση είχε γίνει επιτόπου τελείως πρόχειρα, άμμετρα, και με την γαϊδουροφωνάρα μου περασμένη από καμμιά δεκαριά εφέ μέχρι να στρώσει και να μην διώχνει τα ποντίκια από τον τοίχο...
    ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ, το συγκεκριμένο κομμάτι όμως ήθελα να το πώ εγώ...

    Πιθανόν στο μέλλον να το ηχογραφήσω και ορθόδοξα, με τα όργανα να πέφτουν μέσα στο μέτρο, αλλά η παρούσα ηχογράφηση έχει μεγαλύτερη συναισθηματική αξία.

    Στην Κ...

    Σε θυμάμαι, όποτε έχω ανάγκη
    Από αγάπη κι από ένα χάδι
    Τα πράσινά σου μάτια το μυαλό μου κυριεύουν
    Η μορφή και το χαμόγελό σου τα μάτια μου μαγεύουν
    Δύο χρόνια πέρασαν, κι ακόμα να σε ξεχάσω
    Δύο χρόνια, κι ακόμα να σε ξεπεράσω...

    Τα βάζω με τον εαυτό μου που σ' άφησα να φύγεις
    Μα τώρα απ' το μυαλό μου δεν σ' αφήνω να ξεφύγεις
    Νύχτες ολόκληρες τώρα σε θυμάμαι
    Νύχτες ολόκληρες τώρα δεν κοιμάμαι
    Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι έννιωθα για σένα
    Μα τώρα είναι πια αργά να σκέφτομαι τα περασμένα...


    Κώδικας: [Επιλογή]
    http://members.lycos.co.uk/kapsoura/mp3z/sthn_k.zip
  • #2 από guitarlover στις 23 Apr 2005
  • Εγώ γιατί δεν μπορώ να ακούσω φωνή. Ακούγεται πολυ χαμηλά και δεν μπορω να διακρίνω. Κατέβασε λιγο την κιθάρα και ανέβασε λίγο τη φωνή για να βγει λίγο πιο χαμηλά. Α και λίγο τα μπάσα
  • #3 από Sound of Rock στις 23 Apr 2005
  • Εγώ γιατί δεν μπορώ να ακούσω φωνή. Ακούγεται πολυ χαμηλά και δεν μπορω να διακρίνω. Κατέβασε λιγο την κιθάρα και ανέβασε λίγο τη φωνή για να βγει λίγο πιο χαμηλά. Α και λίγο τα μπάσα

    +1
  • #4 από Βραζίλης στις 25 Apr 2005
  • Δεν καταφερα να ακούσω σχεδόν τίποτα από τη φωνή. Από τα υπόλοιπα:
    Η ρυθμική κιθάρα στο σκληρό μέρος είναι πολύ βρώμικη και μπουκωνει τον ήχο, ιδίως προς το τέλος.
    Η σόλο κιθάρα είναι κι αυτή πολύ παραμορφωμένη και με υπερβολική δόση εφφέ.
    Τα ντραμς είναι μονότονα και το ταμπούρο πολύ ξερό και πρίμο. Επίσης, θα έπρεπε να υπάρχει χαμηλή έντασή ντραμς στο απαλό κομμάτι (και ίσως με στεφάνι στο ταμπούρο) και δυνατή στο δυνατό μέρος.
  • #5 από Καρχαρίας στις 26 Apr 2005
  • Δεν καταφερα να ακούσω σχεδόν τίποτα από τη φωνή. Από τα υπόλοιπα:
    Η ρυθμική κιθάρα στο σκληρό μέρος είναι πολύ βρώμικη και μπουκωνει τον ήχο, ιδίως προς το τέλος.
    Η σόλο κιθάρα είναι κι αυτή πολύ παραμορφωμένη και με υπερβολική δόση εφφέ.
    Αυτό ακριβώς θα έγραφα.
  • #6 από durden στις 03 Jul 2005
  • File kalo to tragoudi ala tha sinistousa na alaksis titlo git se exi prolavi edo kai xronia o Sidiropoulos!!!!
    ostoso ine arketa kalo
  • #7 από oldnavy στις 22 Jul 2005
  • Να πω και εγώ την άποψη μου...
    Λοιπόν (αφήνω αυτά για την φωνή που δεν ακούγεται κλπ τα είπαν οι προλαλήσαντες) και σχολιάζω....
    Το τραγουδάκι σου έχει μερικά πολύ όμορφα σημεία, άλλά και σημεία με μεγάλη κοιλιά. Ίσως θα έπρεπε να είναι πιο στολισμένο, ίσως να έχει κάποια γυρίσματα...
    Πάντως σε γενικές γραμμές είναι συμπαθητικό....

    Keep Rocking....
Σελίδες: