Σελίδες:
  • #1 από Σπύρος στις 06 Aug 2003
  • Όσοι ξέρετε ότι κάποιοι καλλιτέχνες είναι εκτός ΑΕΠΙ ας κάνετε ένα post εδώ ώστε να εμφανίζουμε όλους τους στίχους τους.
  • #2 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 07 Aug 2003
  • Νικόλας Άσιμος
    Αλκίνοος Ιωαννίδης
    Τζίμης Πανούσης

    Άλλοι;;;
  • #3 από pityian στις 07 Aug 2003
  •   Oι παρακάτω δημιούργοι είχαν στραφεί ενάντια στην ΑΕΠΙ: Σταύρος Ξαρχάκος, Νίκος Κυπουργός, Παναγιώτης Καλατζόπουλος, Θάνος Μικρούτσικος, Νίκος Μαμαγκάκης, Γιώργος Κουμεντάκης

    Σχετικά, υπάρχουν και τα παρακάτω άρθρα:

    http://www.enet.gr/online/online_hprint.jsp?q=%C1%C5%D0%C9&a=&id=91636424

    http://www.enet.gr/online/online_hprint.jsp?q=%C1%C5%D0%C9&a=&id=89336424

    http://www.enet.gr/online/online_hprint.jsp?q=%C1%C5%D0%C9&a=&id=19780152

  • #4 από pityian στις 13 Sep 2003
  •   Παρατηρώ ότι το θέμα έχει μείνει στάσιμο εδώ και καιρό και είπα να στείλω ένα μύνημα μήπως και υπάρξει κάποια εξέλιξη....
  • #5 από ilektrojohn στις 14 Sep 2003
  • Αφου για παραδειγμα ο Α.Ιωαννιδης ειναι εκτος ΑΕΠΙ γιατι δεν εμφανιζονται οι στιχοι του σε ολα τα τραγουδια?
  • #6 από SKYLLAS στις 25 Sep 2003
  • Γιατι πολλα τραγουδια ειναι γραμμενα απο άλλους  (στιχους -μουσική), οι οποιοι εχουν δικαιώματα, οποτε πάλι η ΑΕΠΙ θα μας τσακώσει, και δικαιώματα εχουν και οι εταιριες που εχουν κάνει συμβόλαια οι καλλιτεχνες.
  • #7 από Καρχαρίας στις 11 Oct 2003
  • Το Ζωτικό Ψεύδος είναι εκτός ΑΕΠΙ!!!

    Μπορείτε να δημοσιεύσεται άνετα τα τραγούδια τους.

    Σας το λέω εγώ!  :) ;) :D ;D :-X

    Αυτά
  • #8 από Βραζίλης στις 13 Oct 2003
  • Το Ζωτικό Ψεύδος είναι εκτός ΑΕΠΙ!!!

    Μπορείτε να δημοσιεύσετε άνετα τα τραγούδια τους.

    Στείλτα και θα τα δημοσιεύσουμε...
    (που να τα βρουμε εμεις βρε; )

    Οποιος αλλος εχει συγκροτημα και θελει να καταχωρηθει εδω, ας στειλει τους στιχους του.
  • #9 από Καρχαρίας στις 13 Oct 2003
  • Μπορείς να τα καταβάζεις από το kazaa ή να τα βρείς στο κοντινότερο δισκοπολείο.

     :P :P :P :P

    Θα 'θελα,ε????

    Καλα αφού επιμένετε θα σας τα στείλω.
  • #10 από Holy Diver στις 05 Sep 2004
  • Ex Humans
    Αντίδραση
    Panx Romana
    Αδιέξοδο
    Stress
    Χάσμα
    Δε μου έρχετε άλλο...
  • #11 από Καρχαρίας στις 06 Sep 2004
  • Ex Humans
    Αντίδραση
    Panx Romana
    Αδιέξοδο
    Stress
    Χάσμα
    Δε μου έρχετε άλλο...
    Όλοι οι καλλιτέχνες της Wipe Out είναι εκτός ΑΕΠΙ και φυσικά όλα τα punkικα group... Τα περισσότερα ντέμο έχουν, καμία σχέση με ΑΕΠΙ.
  • #12 από Zoso στις 06 Sep 2004
  • Συγγνώμη, απορία... Αφού στα Διάφανα εμφανίζετε τους στίχους, γιατί αυτοί δεν υπάρχουν σε όλα τους τα τραγούδια; Εδώ δεν είναι αυτό που λέει ο SKYLLAS, παραδείγματος χάρην, το Απέραντη Θλιμμένη μπορεί να είναι γραμμένο στο σάιτ με δύο τρόπους, και στο ένα μόνο να εμφανίζονται οι στίχοι...
  • #13 από Holy Diver στις 11 Sep 2004
  • Ex Humans
    Αντίδραση
    Panx Romana
    Αδιέξοδο
    Stress
    Χάσμα
    Δε μου έρχετε άλλο...
    Όλοι οι καλλιτέχνες της Wipe Out είναι εκτός ΑΕΠΙ και φυσικά όλα τα punkικα group... Τα περισσότερα ντέμο έχουν, καμία σχέση με ΑΕΠΙ.


    Ναι αλλά στους ex humans πχ οι στίχοι είναι κρυμμένοι
  • #14 από Καρχαρίας στις 13 Sep 2004
  • Ex Humans
    Αντίδραση
    Panx Romana
    Αδιέξοδο
    Stress
    Χάσμα
    Δε μου έρχετε άλλο...
    Όλοι οι καλλιτέχνες της Wipe Out είναι εκτός ΑΕΠΙ και φυσικά όλα τα punkικα group... Τα περισσότερα ντέμο έχουν, καμία σχέση με ΑΕΠΙ.


    Ναι αλλά στους ex humans πχ οι στίχοι είναι κρυμμένοι
    Είσαι σίγουρος ότι οι Ex Humans ανήκουν στην Wipe Out? Νομίζω πως όχι, δεν είμαι σπίτι τώρα να το διαπιστώσω, αλλά δεν πρέπει..

    Επειδή περί θέματος ΑΕΠΙ έχω μιλήσει προσωπικά με τον Θεοδωρή κριθάρη (Wipe Out) μου είπε ότι καμιά από τις μπάντες του δεν υποχρέωνε να γραφτεί στην ΑΕΠΙ εκτός αν το ήθελε η ίδια η μπάντα. Τώρα punk μπάντες να θέλουν κάτι τέτοιο λίγο χλωμό...
  • #15 από Διαμαντής-Ρόδος στις 12 Oct 2004
  • Όσοι ξέρετε ότι κάποιοι καλλιτέχνες είναι εκτός ΑΕΠΙ ας κάνετε ένα post εδώ ώστε να εμφανίζουμε όλους τους στίχους τους.
    συνθεση- στιχοι : 1 )ΓΚΑΡΔΙΑΚΟΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ
                            2 ) ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ
                            3 ) ΚΟΡΔΑΤΟΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ
    τραγουδια : αστερακι  φωτεινο
                     πατρα - ελευσινα
                     ο  θανος
                     ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
                    ΚΛΠ
  • #16 από santanaras στις 22 Jan 2005
  • Όσοι ξέρετε ότι κάποιοι καλλιτέχνες είναι εκτός ΑΕΠΙ ας κάνετε ένα post εδώ ώστε να εμφανίζουμε όλους τους στίχους τους.

    Τι είναι post;
  • #17 από Σωτήρης στις 22 Jan 2005
  • Τι είναι post;
    υπαρξεια ερωτημα σ'ενα φορουμ εχεις ε? ;) ;D
    post ειναι το καθε μηνυμα σου σ' εναν φορουμ, η καθε σου δημοσιευση δηλαδη.. ;)
  • #18 από cavallino στις 13 Aug 2005
  • Το Ζωτικό Ψεύδος είναι εκτός ΑΕΠΙ!!!

    Μπορείτε να δημοσιεύσετε άνετα τα τραγούδια τους.

    Στείλτα και θα τα δημοσιεύσουμε...
    (που να τα βρουμε εμεις βρε; )

    Οποιος αλλος εχει συγκροτημα και θελει να καταχωρηθει εδω, ας στειλει τους στιχους του.

    Δλδ,αν στειλω τους στοιχους μου στο κιθαρα ειμαι καταχωρημενος?
  • #19 από pascal. στις 06 Dec 2005
  • Οποιος αλλος εχει συγκροτημα και θελει να καταχωρηθει εδω, ας στειλει τους στιχους του.
    Δλδ,αν στειλω τους στοιχους μου στο κιθαρα ειμαι καταχωρημενος?

    Παλιό, αλλά μιας και έπεσε στην αντίληψή μου:

    Άλλο καταχωρημένος, άλλο κατοχυρωμένος. Και, όχι, δεν είσαι κατοχυρωμένος.
  • #20 από Βραζίλης στις 07 Dec 2005
  • Υπαρχει σχετικο θεμα οπου αναφερεται οτι η καταχωρηση εδω, στο ταχυδρομειο, στον συμβολαιογραφο, δινει μια ημερομηνια καταχωρησης κατα την οποια ισχυριζεσαι οτι το εργο ειναι δικο σου. Η ημ/νια αυτη μπορει να χρησιμοποιηθει σε τυχον δικαστικη διαμαχη στην οποια (μονο τοτε) θα αποφασιστει η κυριοτητα του εργου συμφωνα με τα κατατεθεντα στοιχεια.
  • #21 από pascal. στις 07 Dec 2005
  • Ναι, έτσι είναι, απλά είχαμε και αλλού αναφέρει ότι μια ημερομηνία στο net εύκολα μπορεί να παραποιηθεί. Δεν το είχα αναφέρει εγώ, ούτε και ξέρω να το κάνω! Αλλά για να το λένε όσοι το λένε κάτι θα ξέρουν.

    Τεσπα. Από το να αδιαφορήσεις και να μην κάνεις καν πράξη κατοχύρωσης, το net πάλι καλό είναι.
  • #22 από Βραζίλης στις 07 Dec 2005
  • Ναι, έτσι είναι, απλά είχαμε και αλλού αναφέρει ότι μια ημερομηνία στο net εύκολα μπορεί να παραποιηθεί. Δεν το είχα αναφέρει εγώ, ούτε και ξέρω να το κάνω! Αλλά για να το λένε όσοι το λένε κάτι θα ξέρουν.

    Ναι, μπορει. Οπως μπορει και η σφραγιδα του ταχυδρομειου, και η ημ/νια στα εγγραφα του συμβολαιογραφου υποθετω. Αλλα σημαντικο ειναι να εχεις και μαρτυρες για να στηριξεις τους ισχυρισμους σου, και εδω μεσα εχουμε πολλους!
  • #23 από Joe Santriani στις 21 Nov 2006
  •  O Αλκινοος Ιωαννιδης
  • #24 από lost στις 29 Jun 2007
  • Φιλαράκια τι να σας πω. Πολλοί είναι και δεν τους θυμάμαι τώρα.
  • #25 από Βραζίλης στις 01 Jul 2007
  • Φιλαράκια τι να σας πω. Πολλοί είναι και δεν τους θυμάμαι τώρα.

    Αν ξερεις που μπορουμε να βρουμε εγκυρες πληροφοριες, πες μας.
Σελίδες: