Αποστολέας Θέμα: απαραδεκτο το banner για το PS3  (Αναγνώστηκε 5050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blueb

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • the yuppies networking... OKC
    • Προφίλ
απαραδεκτο το banner για το PS3
« στις: 01/07/08, 03:09 »
Ζητω συγνωμη για την αναστατωση μιας κ δεν ειμαι τακτικο μελος.
Η διαφημιση που εμφανιζεται και οδηγει σε αυτο το λινκ:
http://www.winfreeprizesnow.com/gr/ps3sale/?gclid=CKvEu_-xnZQCFQyN1QodKlfEtA
ειναι προφανως απατεωνια που απευθυνεται στην αφελεια των μικρων σε ηλικια χρηστων του φορουμ.
Δεν μπηκα στον κοπο και το ρισκο να την ελεγξω βαζοντας το κινητο μου,αλλα ειναι προφανως παραπλανητικη ως διαφημιση γιατι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ενα ps3 να πωλειται προς 80€.Βαζοντας ενα ασχετο νουμερο ειδα οτι ΦΥΣΙΚΑ υπαρχει κ συνεχεια με αποστολη sms σε προορισμους που κοστιζουν κ θεωρω πως πρεπει να ελεγχθει απο τους αρμοδιους του site και να κατεβει αν ισχύουν τα οσα υποψιαζομαι περι απατεωνιας.

Φιλικα.

ΥΓ.δεν ηθελα να το κανω θεμα,αλλα δεν ηξερα σε ποιον επρεπε να στειλω πμ.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/07/08, 03:11 από blueb »

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #1 στις: 01/07/08, 09:21 »
Εστειλα μνμ... :P

Απαντα, "συμμετέχεις στο game on για να κερδίσεις φανταστικά δώρα όπως WII, PS3 και άλλα πολλά! 6 ευρώ ανα εβδομάδα μέχρι να στείλεις PLAY STOP στο 54024. Εξυπ.:80180380"

καλή φάση?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #2 στις: 01/07/08, 11:28 »
Τα banner αυτά έρχονται από το Google AdSense και δυστυχώς δεν έχουμε τον έλεγχο τους.

Το Google AdSense επιλέχθηκε ως λύση ανάγκης, για να καλύψουμε τουλάχιστον τα έξοδα λειτουργίας του kithara.gr, μιας και δεν βρέθηκαν ακόμη διαφημιζόμενοι των οποίων τις διαφημίσεις θα διαχειριζόμαστε εμείς και που θα έχουν σχέση με τη μουσική (κατά προτίμηση).

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #3 στις: 01/07/08, 11:33 »
Δηλαδή έχουν γίνει επίσημα προτάσεις σε μουσικούς οίκους?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #4 στις: 01/07/08, 11:55 »
Εντάξει, στο κάτω κάτω καλύτερα άσχετες διαφημίσεις τύπου PS3 και τέτοια παρά διαφημίσεις μουσικών επιχειρήσεων που μπορεί να θέλουν να βάλουν γενικότερο χέρι στο φόρουμ για πιο αποτελεσματική διαφήμιση..
΄



PS όχι φυσικά ότι μου πέφτει λόγος σε καμία περίπτωση, αφού εγώ απλά εκμεταλλεύομαι τζάμπα το φόρουμ..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #5 στις: 01/07/08, 12:20 »
Δηλαδή έχουν γίνει επίσημα προτάσεις σε μουσικούς οίκους?


Ναι, είχαν γίνει παλιότερα, με email. Δεν υπήρξε η αναμενόμενη ανταπόκριση. Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα πράγματα χρειάζονται συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο, και το ανάλογο μπλα-μπλα, ιδίως στην Ελλάδα όπου οι επαγγελματίες δεν πιστεύουν πολύ στην δύναμη της διαφήμισης στο ιντερνετ.
Όμως δεν υπάρχει χρόνος από τους διαχειριστές για τέτοιες συναντήσεις, ούτε βρέθηκαν ακόμη συνεργάτες (παρόλο που αναφέρεται στο σχετικό θέμα: Το kithara.gr ζητά συνεργάτες και υπονοείται χρηματική ή άλλου είδους αμοιβή)


Εντάξει, στο κάτω κάτω καλύτερα άσχετες διαφημίσεις τύπου PS3 και τέτοια παρά διαφημίσεις μουσικών επιχειρήσεων που μπορεί να θέλουν να βάλουν γενικότερο χέρι στο φόρουμ για πιο αποτελεσματική διαφήμιση..


Να είστε βέβαιοι ότι δεν θα επιτρέψουμε επεμβάσεις στο περιεχόμενο του site ή στην διαχείρισή του για να εξυπηρετήσουμε κάποιους, όπως ίσως κάνουν άλλα site. Η διαφήμιση θα αφορά μόνο εμφάνιση banner.

Αποσυνδεδεμένος blueb

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • the yuppies networking... OKC
    • Προφίλ
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #6 στις: 01/07/08, 13:55 »
Σ' ευχαριστω Βραζίλη για την αμεση κ ειλικρινη απαντηση.Ευχομαι να βρειτε τους απαραιτητους χορηγους :)

Παντως η διαφημιση αυτη παραμενει τουλαχιστον παραπλανητικη αν καποιος θελει να τη χαρακτηρισει με ηπιο τροπο ενω μιλωντας ρεαλιστικα ειναι καθαρη απατεωνια οπως οι περιπτωσεις διαγωνισμων τύπου "βρες τις διαφορες" που κριθηκαν παρανομες στην τηλεοραση πριν χρονια κ αποσυρθηκαν.Ελπιζω μονο να μην την πατησει καποιος πιτσιρικάς...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #7 στις: 01/07/08, 14:07 »
Σ' ευχαριστω Βραζίλη για την αμεση κ ειλικρινη απαντηση.Ευχομαι να βρειτε τους απαραιτητους χορηγους :)

Παντως η διαφημιση αυτη παραμενει τουλαχιστον παραπλανητικη αν καποιος θελει να τη χαρακτηρισει με ηπιο τροπο ενω μιλωντας ρεαλιστικα ειναι καθαρη απατεωνια οπως οι περιπτωσεις διαγωνισμων τύπου "βρες τις διαφορες" που κριθηκαν παρανομες στην τηλεοραση πριν χρονια κ αποσυρθηκαν.Ελπιζω μονο να μην την πατησει καποιος πιτσιρικάς...
μολις εβαλα το κινητο μου,αλλα δεν εστειλα μηνυμα...ναι φαινεται οτι κατι δεν παει καλα..απλα μην κακοχαρακτηριστει το κιθαρα λογω τετοιας μλκιας διαφημισης.....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: απαραδεκτο το banner για το PS3
« Απάντηση #8 στις: 02/07/08, 11:24 »
Εστειλα μνμ... :P

Απαντα, "συμμετέχεις στο game on για να κερδίσεις φανταστικά δώρα όπως WII, PS3 και άλλα πολλά! 6 ευρώ ανα εβδομάδα μέχρι να στείλεις PLAY STOP στο 54024. Εξυπ.:80180380"

καλή φάση?
αχχαχαχα γ**άτο!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/13, 19:24
από elrich