Αποστολέας Θέμα: Βαθμολογία  (Αναγνώστηκε 24721 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #75 στις: 16/10/08, 19:22 »
α) Ωραια σκεψη
Συμφωνω και επαυξανω!
Κατω η χουντα της Βαθμολογιας!  >:(
Αυτά είναι...Σταθερότητα απόψεων... :P :P :P

A.Καθίκι Ι,  ;D
Ειμαι ανοιχτομυαλος ανθρωπος! Αναθεωρω! 8)



Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #76 στις: 16/10/08, 20:37 »
Αναφέρομαι στους πανέξυπνους, που αποφάσισαν ότι το να πετάνε μηδενικά ή 5άρια παντού και χωρίς να έχουν διαβάσει ή ακούσει, είναι κάτι που έχει πλάκα.

Αν υπάρχουν τέτοιοι, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το πόσοι είναι, ποιοι είναι και σε ποια θέματα έχουν ψηφίσει. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα (τουλάχιστον όχι ακόμα).
Αλλά ακόμα κι αν βρεις κάποιον που ψήφισε με 0 ή 5, δεν μπορείς να αποδείξεις ότι το έκανε κακόβουλα και δεν ήταν απλώς η υποκειμενική του κρίση.

Πιστευω η πιο πάνω απάντηση να έχει καλύψει τις απορίες σου... γιατί οσα εγω καταθέτω, πιθανόν να μην γίνονται αντιληπτά..

Η απορία μου είναι επί του "δεν βοηθήσατε τα μέλη να κατανοήσουν πώς θα αξιοποιήσουν σωστά -ως εργαλείο για εσας- την νέα δυνατότητα". Αν πιστεύεις οτι υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να έχουμε πει στους χρήστες, πες το.

Ειμαι ανοιχτομυαλος ανθρωπος! Αναθεωρω! 8)

Από το ένα άκρο στο άλλο... Τσκ τσκ... γυναίκες!   :P
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 20:39 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #77 στις: 16/10/08, 21:37 »

 Το σπίτι υπάρχει και θα υπάρχει όσο υπάρχουν μέλη που γράφτηκαν σ' αυτό το μουσικό φόρουμ επειδή αγαπούν την καλή μουσική, θέλουν να ανταλλάξουν απόψεις, να λύσουν απορίες, να προσφέρουν ό,τι μπορούν.


Συγγνώμη αλλά το φόρουμ αποτελείτε και απο ποιητές που εντεχνα και στο προηγούμενο σου μήνυμα τους κατέταξες στο stixoikai poinmata.gr!!! Μήπως πρέπει να κάνεις μια διόρθωση;

Στην πρόταση "Το σπίτι...μπορούν" έχω γράψει κάτι που εξαιρεί τους ποιητές του φόρουμ; Έχω γράψει "πλην ποιητών" κατά το "πλην Λακεδαιμονίων"; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο, οπότε τι να διορθώσω;  ??? Δεν σας απέκλεισα από το σχόλιο, μέλη δεν είστε και σεις;


να του πω ότι η πρότασή του είναι παράλογη.

Σε παρακαλώ να μου πείς που το είδες αυτό; 
Ξέρεις οι λέξεις έχουν μεγάλη σημασία...και αποκτούν ακόμη μεγαλύτερη όταν χρησιμοποιούνται έτσι...

Εγω δεν είπα κανέναν παραλογο

Πού έγραψα ότι είπες κάποιον παράλογο;  ??? Έγραψα ως παράδειγμα ότι αν κάποιος προτείνει να καταργηθεί ο πίνακας μουσικά όργανα και εξοπλισμός, έχω δικαίωμα να του πω ότι η πρότασή του είναι παράλογη έστω κι αν το προφίλ μου δείχνει επισκεψιμότητα 0 στο συγκεκριμένο πίνακα.
Και επειδή κάτι δεν κάνω σωστά με τις παραθέσεις σήμερα, εκείνο το περί ισοπέδωσης δεν το κατάλαβα. Ποιος ισοπεδώνει τι; Μου εξηγείς αν θέλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/08, 12:02 από freemind »
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #78 στις: 17/10/08, 11:12 »
κι εγω δεν τα πήγαινω καθόλου καλά με τις παραθέσεις.
Καλημέρα Μαργαρίτα...

Εχω την αίσθηση πως απαντώντας μέσω παραθέσεων στο μήνυμα κάποιου, απευθύνεσαι πρωτίστως σε αυτόν...
Με το τελευταίο σου μήνυμα, συμπεραίνω πως μιλούσες γενικά...αν ισχύει αυτό δεν μπορώ να τοποθετηθώ στη γενική σου άποψη....
Σε προσωπικό επίπεδο έχω δηλώσει πως θαυμάζω την δουλειά σου, την κριτική και την συμβολή σου σε πολλά επίπεδα ''εδω''. Θα ήταν άκομψο αν μη τι άλλο, πάνω σε μια δική σου τοποθέτηση να αξιώσω εγώ, οτιδήποτε... Παρεξηγήσεις και περερμηνείες όμως συμβαίνουν εύκολα, ιδιαίτερα στην προκειμένη περίπτωση (κι αυτό είναι κάτι έκδηλο εδω...όσες τροποποιήσεις κι αν έχουν υποστεί τα μηνύματα)...
Επανέρχομαι λοιπόν, αν το μηνυμα σου δεν είχε ύφος προσωπικό...δεν έχω τίποτε να συμπληρώσω...
καλημέρα και καλή συνέχεια...
Η απορία μου είναι επί του "δεν βοηθήσατε τα μέλη να κατανοήσουν πώς θα αξιοποιήσουν σωστά -ως εργαλείο για εσας- την νέα δυνατότητα".
 Αν πιστεύεις οτι υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να έχουμε πει στους χρήστες, πες το.



Θα απαντούσα ευχαρίστως  συγκεκριμένα, αν είχα δει μια εξίσου συγκεκριμένη δική σου απάντηση…ή θα μπορούσα να απαντώ κι εγώ με νέες ερωτήσεις που θα χουν ως  αποτέλεσμα, το χάος των αστεριών να ισορροπήσει με το χάος των τοποθετήσεων…
Θέλω να πιστευω πως αυτη, δεν είναι επδίωξη κανενός.

Όταν υπαρξει σοβαρός λόγος αναθεώρησης, θα είμαι στη διαθεσή σας.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #79 στις: 25/10/08, 21:12 »
Δεν έχω ξεχάσει το θέμα της βαθμολογίας. Όμως δεν πρόλαβα ακόμη να κοιτάξω τον κώδικα για να κάνω αυτές τις δύο αλλαγές που είπαμε. :(

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #80 στις: 17/03/09, 17:43 »
Φίλοι μου, έχει παρατηρηθεί ,στη δική μας στήλη τουλάχιστον ("Δικοί μας στίχοι και ποιήματα" ) το εξής απαράδεκτο φαινόμενο:
Κάποιοι, εντελώς κακοπροαίρετα υποθέτω, κατεβάζουν τα αστέρια στη βαθμολογία συγκεκριμένων μελών.  Μου κίνησε την περιέργεια  το γεγονός ότι κάποιες φορές τα ποιήματα αυτά ήταν από τα καλύτερα της στήλης...Δεν γνωρίζω και δεν αποκλείω το ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει και στις άλλες δύο στήλες , αλλά θα πρότεινα την κατάργηση αυτής της.."αστεράτης" αξιολόγησης αφού μόνο ψευδείς εντυπώσεις δημιουργεί πλέον...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #81 στις: 17/03/09, 21:37 »
το εχω παρατηρησει κι εγω gkou, αλλα πιστευω οποιος θελει να ψαξει την δουλεια που γινεται εδω μεσα δε μενει στα αστερια...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #82 στις: 18/03/09, 17:15 »
Εγω πάλι πιστεύω, πως η δουλειά που γίνετε ''εδω'' μέσα... αντανακλά εναν χώρο και εναν κόσμο που χρειάζετε να νιώθει την ασφάλεια και τον σεβασμό πρωτα απ' όλα της ιδιας της δουλειάς του, είτε αυτή αφορά μουσική, είτε ποίηση... Οταν αυτή η αίσθηση κλονίζετε, τότε υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να αντιμετωπισθεί.
Θα μεινω στις προηγούμενες δηλωσεις του Βραζίλη, πως στο θεμα θα υπάρξουν οι απαραιτητες τροποποιησεις το συντομότερο δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #83 στις: 18/03/09, 18:59 »
αμφισβητω οτι εδω μεσα γινεται μια συγκεκριμενη δουλεια... δε γραφουμε ουτε κατα παραγγελεια ουτε τιποτα τετοιο... τα εσωψυχα μας βγαζουμε. αν αυτα μπορει σε καποιους να αρεσουν, κι αν εν τελει μπορει να καταλειξουν στις προθηκες καποιας πινακοθηκης οκ... τωρα ομως γιατι να βαζουμε αριθμους κι αστερακια οπως στο δημοτικο?? η συζητηση εχει ξαναγινει, δεν εχει νοημα νομιζω να την παναφερουμε.-

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #84 στις: 19/03/09, 15:12 »
Αν θέλετε τη γνώμη μου
το θέμα ''αστεράκια'' σαν μέσο αξιολόγησης ειδικά στους στίχους έχει δοκιμαστεί και έχει αποτύχει
γιατί κάποιοι το έχουν δει σαν παιχνίδι βαθμολογίας χωρίς καν να διαβάζουν αυτά που έχουν γραφτεί
εδώ, πιστεύω, όλοι γράφουμε [ή πρέπει να γράφουμε κατά τη γνώμη μου] από μεράκι, από την ψυχή μας
και για την ψυχή μας


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 12:59
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
28058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.