Αποστολέας Θέμα: Οι Μεταλλικα στο studio!!!  (Αναγνώστηκε 29300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #25 στις: 07/02/11, 23:01 »
 ;D ;D ;D
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #26 στις: 08/02/11, 00:25 »
Οσο για το Death Magnetic αν ηταν 25 αρηδες θα βλεπαμε τι θα γινονταν...

Χμμ το αντίθετο μάλιστα  ;D
Το ότι είναι μεγάλοι και έγραψαν ότι έγραψαν στο παρελθόν τους δίνει άλλοθι. Γιατί υπάρχουν γκρουπ με 25άρηδες αυτή τη στιγμή που γράφουν απείρως καλύτερο thrash και heavy.

Μάλλον καλύτερα γι αυτούς που δεν είναι 25άρηδες γιατί θα έμπαιναν σε σύγκριση όπου θα έχαναν κατα κράτος 0:)

ΥΓ. Όσο για το νέο άλμπουμ, λίγο ή πολύ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Ας βγει σαν Death Magnetic και θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
 
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/11, 00:27 από truepiece »

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #27 στις: 08/02/11, 09:44 »
Πρεπει να ειμαστε και λιγο λογικοι στο θεμα των συγκροτηματων.Καποιες μπαντες οπως και οι μεταλλικα ξεκινησαν πιτσιρικαδες και περασαν πολλα χρονια μαζι.Rolling stones,iron maiden,judas priest κλπ κλπ.Το θεωρω λογικο αυτοι οι ανθρωποι μεγαλωνοντας να αλλαζουν το στυλ τους και να πειραματιζονται.Ας μην ξεχναμε οτι η μουσικη ειναι πανω απο ολα μια εκφραση.Και καθως μεγαλωνει ο ανθρωπος ωριμαζει και νιωθει την αναγκη της αλλαγης.Οι metallica ειναι συγκροτημα απο το 1981.Και φετος κλεισαν 30 χρονια (τον Οκτωβριο του 2011 αλλα τεςπα) υπαρξης σαν μπαντα.Και η καθε μπαντα εχει αλλη δυναμη στο ξεκινημα της.Αλλη ενεργεια.Υστερα οταν καταξιωθει και εχει πια το κοινο της δεν φοβαται να παρει και ρισκα.Και σαν ρισκο παραθετω και την μεταβαση απο black album se load οπως και το st anger.Eγω ομως ειμαι οπαδος και οτι και να βγαλουν θα το ακουσω.Γιατι μου αρεσει η χημεια τους.

Το St Anger δεν μου αρεσε σαν δισκος.Το death magnetic μου αρεσε.Αλλα θυμαμαι και οταν ημουν πιτσιρικας το 1991 που ακουγα τους κολλημενους να λενε πω πω τι πατατα αλμπουμ το Black album..που για μενα ειναι απο τα καλυτερα αλμπουμ.Εχω ακουσει και την αποψη οτι οι μεταλλικα σταματησαν να μετρανε σαν μπαντα μετα το master of puppets!E τελος παντων.Νομιζω οτι επικρατει ενας κομπλεξισμος με τις μεταλ μπαντες κ με τους οπαδους τους.

Περι νεου αλμπουμ αναμενω με αγωνια.Επισης επειδη ειδα και αναφορα σε στιχους των μεταλλικα.Μπορω να πω οτι και εγω εχω σημαδευτει απο πολλα κομματια τους.Εμενα μου ειχε κολλησει το "the brightest flame burns quickest" οπως κ "they keep me locked up in this cage...can't they see it's why my brain says rage?".Oι στιχοι του fade to black κλπ κλπ.Mπορω να μιλησω για πολλα κομματια αλλα ας μην το κανω γιατι θα κανω μακροσκελες ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/11, 09:46 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #28 στις: 08/02/11, 10:13 »
Πρεπει να ειμαστε και λιγο λογικοι στο θεμα των συγκροτηματων.Καποιες μπαντες οπως και οι μεταλλικα ξεκινησαν πιτσιρικαδες και περασαν πολλα χρονια μαζι.Rolling stones,iron maiden,judas priest κλπ κλπ.Το θεωρω λογικο αυτοι οι ανθρωποι μεγαλωνοντας να αλλαζουν το στυλ τους και να πειραματιζονται.Ας μην ξεχναμε οτι η μουσικη ειναι πανω απο ολα μια εκφραση.Και καθως μεγαλωνει ο ανθρωπος ωριμαζει και νιωθει την αναγκη της αλλαγης.Οι metallica ειναι συγκροτημα απο το 1981.Και φετος κλεισαν 30 χρονια (τον Οκτωβριο του 2011 αλλα τεςπα) υπαρξης σαν μπαντα.Και η καθε μπαντα εχει αλλη δυναμη στο ξεκινημα της.Αλλη ενεργεια.Υστερα οταν καταξιωθει και εχει πια το κοινο της δεν φοβαται να παρει και ρισκα.Και σαν ρισκο παραθετω και την μεταβαση απο black album se load οπως και το st anger.Eγω ομως ειμαι οπαδος και οτι και να βγαλουν θα το ακουσω.Γιατι μου αρεσει η χημεια τους.

Το St Anger δεν μου αρεσε σαν δισκος.Το death magnetic μου αρεσε.Αλλα θυμαμαι και οταν ημουν πιτσιρικας το 1991 που ακουγα τους κολλημενους να λενε πω πω τι πατατα αλμπουμ το Black album..που για μενα ειναι απο τα καλυτερα αλμπουμ.Εχω ακουσει και την αποψη οτι οι μεταλλικα σταματησαν να μετρανε σαν μπαντα μετα το master of puppets!E τελος παντων.Νομιζω οτι επικρατει ενας κομπλεξισμος με τις μεταλ μπαντες κ με τους οπαδους τους.

Περι νεου αλμπουμ αναμενω με αγωνια.Επισης επειδη ειδα και αναφορα σε στιχους των μεταλλικα.Μπορω να πω οτι και εγω εχω σημαδευτει απο πολλα κομματια τους.Εμενα μου ειχε κολλησει το "the brightest flame burns quickest" οπως κ "they keep me locked up in this cage...can't they see it's why my brain says rage?".Oι στιχοι του fade to black κλπ κλπ.Mπορω να μιλησω για πολλα κομματια αλλα ας μην το κανω γιατι θα κανω μακροσκελες ποστ.

Πες τα!
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #29 στις: 09/02/11, 11:40 »
Το γενικότερο "κακό" με τους Metallica είναι ότι όχι μόνο άλλαξε δραματικά η μουσική τους αλλά, για μένα, το κυριότερο άλλαξε το ύφος των στίχων.
Και η θεματολογία -παλιά μιλούσαν για τον πόλεμο, την τρέλλα, το υπερφυσικό, την απόγνωση, την οργή και τα τελευταία 15 χρόνια μιλάνε για ... γκόμενες, αγάπες και λέλουδα-  αλλά και το στυλ -στίχοι όπως αυτοί του justice όπου οι στροφές είναι μικρές (π.χ. πεντασύλαβες) και όχι τόσο περιγραφικές, αφήνουν στον ακροατή να σκεφτεί τι "θέλει να πει ο ποιητής" και δεν του δίνουν πλήρη περιγραφή στο πιάτο.

Όσο για το St. Anger, ναι το έχω ακούσει. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι ο δίσκος ήταν μια πλάκα του συγκροτήματος. Μπορεί να βάλαν κανα στοίχημε με τον παραγωγό τους και να είπαν
"Θα κάνουμε έναν δίσκο επίτηδες για τα μπάζα και να δεις ότι θα πουλήσει... Τόσο καμένοι είναι οι οπαδοί μας"
ή
"Θα κάνουμε έναν δίσκο για τα μπάζα που να είναι τόσο χάλια που κανείς δεν θα θέλει να τον κατεβάσει παράνομα από το ιντερνετ, και έτσι θα καταπολεμήσουμε την πειρατεία..."  ;D

Είδαν ότι το χάσαν το στοίχημα και είπαν να ξαναγυρίσουν στα παλιά.... Αλλά "παλιά" χωρίς τον Newsted -που απ' όσο ακούω ο άνθρωπος είχε "λόγο" μέσα στο συγκρότημα και ήταν αυτός που κρατούσε τα χαλινάρια ώστε να μην το γυρίσουν στο Pop- και με έναν νέο μπασίστα που απλά του κόβουν δελτίο παροχής υπηρεσιών (δεν είναι Metallica, απλά παίζει με τους Metallica) δεν πρόκειται να ξαναγυρίσουν στα παλιά.
Άσε που κάποιος τους έχει πειράξει τις ρυθμίσεις του ενισχυτή και χάσαν και το χαρτάκι που τις είχαν σημειώσει και έχει χαλάσει εντελώς ο ήχος τους (μπορεί να φταίει που παρατήσαν και τους Mesa Boogie).

Οπότε δεν έχω (προσωπικά) τίποτα να ελπίζω από ένα νέο album...

Y.Γ. ...Και σας μιλάει ένας άνθρωπος που έπιασε κιθάρα στα χέρια του λόγω των Metallica
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος sporosvogas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #30 στις: 09/02/11, 14:44 »

Όσο για το St. Anger, ναι το έχω ακούσει. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι ο δίσκος ήταν μια πλάκα του συγκροτήματος. Μπορεί να βάλαν κανα στοίχημε με τον παραγωγό τους και να είπαν
"Θα κάνουμε έναν δίσκο επίτηδες για τα μπάζα και να δεις ότι θα πουλήσει... Τόσο καμένοι είναι οι οπαδοί μας"
ή
"Θα κάνουμε έναν δίσκο για τα μπάζα που να είναι τόσο χάλια που κανείς δεν θα θέλει να τον κατεβάσει παράνομα από το ιντερνετ, και έτσι θα καταπολεμήσουμε την πειρατεία..."  ;D

Σεβομαι την γνωμη σου με ολα οσα ειπες και συμφωνω με αυτο για τον Jason αλλα ειμαι τελειος καθετος με το παραπανω...Οι Μεταλικα ποτε δεν θα επαιζαν ετσι με τους φαν τους...
H κιθάρα είναι η πιο πιστή γκόμενα...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #31 στις: 09/02/11, 14:55 »
Το γενικότερο "κακό" με τους Metallica είναι ότι όχι μόνο άλλαξε δραματικά η μουσική τους αλλά, για μένα, το κυριότερο άλλαξε το ύφος των στίχων.
Και η θεματολογία -παλιά μιλούσαν για τον πόλεμο, την τρέλλα, το υπερφυσικό, την απόγνωση, την οργή και τα τελευταία 15 χρόνια μιλάνε για ... γκόμενες, αγάπες και λέλουδα-  αλλά και το στυλ -στίχοι όπως αυτοί του justice όπου οι στροφές είναι μικρές (π.χ. πεντασύλαβες) και όχι τόσο περιγραφικές, αφήνουν στον ακροατή να σκεφτεί τι "θέλει να πει ο ποιητής" και δεν του δίνουν πλήρη περιγραφή στο πιάτο.

Όσο για το St. Anger, ναι το έχω ακούσει. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι ο δίσκος ήταν μια πλάκα του συγκροτήματος. Μπορεί να βάλαν κανα στοίχημε με τον παραγωγό τους και να είπαν
"Θα κάνουμε έναν δίσκο επίτηδες για τα μπάζα και να δεις ότι θα πουλήσει... Τόσο καμένοι είναι οι οπαδοί μας"
ή
"Θα κάνουμε έναν δίσκο για τα μπάζα που να είναι τόσο χάλια που κανείς δεν θα θέλει να τον κατεβάσει παράνομα από το ιντερνετ, και έτσι θα καταπολεμήσουμε την πειρατεία..."  ;D

Είδαν ότι το χάσαν το στοίχημα και είπαν να ξαναγυρίσουν στα παλιά.... Αλλά "παλιά" χωρίς τον Newsted -που απ' όσο ακούω ο άνθρωπος είχε "λόγο" μέσα στο συγκρότημα και ήταν αυτός που κρατούσε τα χαλινάρια ώστε να μην το γυρίσουν στο Pop- και με έναν νέο μπασίστα που απλά του κόβουν δελτίο παροχής υπηρεσιών (δεν είναι Metallica, απλά παίζει με τους Metallica) δεν πρόκειται να ξαναγυρίσουν στα παλιά.
Άσε που κάποιος τους έχει πειράξει τις ρυθμίσεις του ενισχυτή και χάσαν και το χαρτάκι που τις είχαν σημειώσει και έχει χαλάσει εντελώς ο ήχος τους (μπορεί να φταίει που παρατήσαν και τους Mesa Boogie).

Οπότε δεν έχω (προσωπικά) τίποτα να ελπίζω από ένα νέο album...

Y.Γ. ...Και σας μιλάει ένας άνθρωπος που έπιασε κιθάρα στα χέρια του λόγω των Metallica

Σε λιγο θα μας πεις οτι ο Trujillo δεν ξερει μπασο. Επισης αλλη μια αστοχη τοποθετηση ειναι οτι ''εχασαν το χαρτακι με τις ρυθμισεις''....
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #32 στις: 09/02/11, 15:11 »
Χμμμ... Δεν εχω κανεναν κομπλεξισμο με τους Metallica (αντιθετως ειμαι φαν), αλλα προσωπικα, μετα το black album, μονο κατηφορα εχω δει (ή μαλλον ακουσει)  απο αυτους...
Και θα συμφωνησω και για τους στιχους που ειπε και ο φιλος πιο πανω...
Γενικα, απο το load και μετα, μου φαινεται οτι παραεγιναν επαγγελματιες και απλα προσπαθουν να βγαλουν δισκους γιατι ετσι πρεπει και οχι επειδη οντως το χουνε...
Δεν ξερω γιατι, αλλα απο τα 3 τελευταια αλμπουμ τους (δεν πιανω το st anger καν σαν αλμπουμ τους, ισως ο χειροτερος δισκος ανεξαρτητου ειδους metal που εχει βγει ever μαζι με το virtual XI των maiden), κανενα δεν μου αρεσε ολοκληρωμενα οπως πχ τα black album και πριν...
Οκ, κανα 2 τραγουδακια απο καθε δισκο ειχαν ενδιαφερον (λιγο), αλλα γενικοτερα, με καθε νεα τους κυκλοφορια απογοητευομαι ολο και περισσοτερο.
Και δεν απογοητευομαι με την εννοια οτι περιμενω αλλο ενα MOP κτλ... Ας παιξουν οτι θελουν, αλλα ας το κανουν καλα. Να εχει ενδιαφερον η μουσικη, να εχει μελωδια, καλους στιχους, καλα σολο κτλ. Μετα το black album, αυτα δεν τα ειδα πουθενα... οχι ολοκληρωμενα εν πασει περιπτωση...
Και για αυτον ακριβως τον λογο, μετα το load, δεν ξαναγορασα δισκο metallica μιας και ενιωθα οτι πεταγα τα λεφτα μου... Το κατεβαζα, το ακουγα σε mp3 και μετα απο 2-3 ακροασεις τα εσβηνα κι ολας μιας και δεν αξιζαν καν να τα εχω στην virtual δισκοθηκη μου...
Δυστυχως για μενα, οσο πιο τεραστια ειναι μια μπαντα και οσο πιο πολλα εχει προσφερει στον ταδε χωρο, τοσο πιο δυσκολο μου ειναι να της συγχωρησω βαρετα και ανεμπνευστα αλμπουμ και τραγουδια...

Φυσικα αυτη ειναι προσωπικη μου αποψη και εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι απο τις μεγαλυτερες metal μπαντες ever με τεραστια προσφορα.
Απλα πλεον μαλλον δεν το χουν το αθλημα... Τουλαχιστον οχι για τα δικα μου γουστα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #33 στις: 09/02/11, 15:23 »

Όσο για το St. Anger, ναι το έχω ακούσει. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι ο δίσκος ήταν μια πλάκα του συγκροτήματος. Μπορεί να βάλαν κανα στοίχημε με τον παραγωγό τους και να είπαν
"Θα κάνουμε έναν δίσκο επίτηδες για τα μπάζα και να δεις ότι θα πουλήσει... Τόσο καμένοι είναι οι οπαδοί μας"
ή
"Θα κάνουμε έναν δίσκο για τα μπάζα που να είναι τόσο χάλια που κανείς δεν θα θέλει να τον κατεβάσει παράνομα από το ιντερνετ, και έτσι θα καταπολεμήσουμε την πειρατεία..."  ;D

Σεβομαι την γνωμη σου με ολα οσα ειπες και συμφωνω με αυτο για τον Jason αλλα ειμαι τελειος καθετος με το παραπανω...Οι Μεταλικα ποτε δεν θα επαιζαν ετσι με τους φαν τους...

Πολυ ευκολα...ειναι τοσοι πολλοι, που οτι και να βγαλουν οι Metallica, θα γινει σουπερ εμπορικη υπερεπιτυχια! ;D

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #34 στις: 09/02/11, 15:31 »
Σε λιγο θα μας πεις οτι ο Trujillo δεν ξερει μπασο. Επισης αλλη μια αστοχη τοποθετηση ειναι οτι ''εχασαν το χαρτακι με τις ρυθμισεις''....

Φίλε μου δεν χρειάζεται να εξάπτεσαι κάθε φορά που λέγεται κάτι μη διθυραμβικό για τους metallica. Εντάξει ξέρουμε ότι είσαι φαν, και εγώ είμαι φαν των maiden και θεωρώ τον παραπάνω χαρακτηρισμό για το virtual xi υπερβολικό ( >:D ) αλλά δεν εξάπτομαι έτσι. Ο άνθρωπος είπε κάτι λογικό και νομίζω κοινώς αποδεκτό πως ο Τρουχίο δεν δένει με τους μεταλικα, δεν αμφισβήτησε ποτέ τις ικανότητες του αλλά το ρόλο του στην μπάντα.

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #35 στις: 09/02/11, 15:47 »
Σε λιγο θα μας πεις οτι ο Trujillo δεν ξερει μπασο. Επισης αλλη μια αστοχη τοποθετηση ειναι οτι ''εχασαν το χαρτακι με τις ρυθμισεις''....

Φίλε μου δεν χρειάζεται να εξάπτεσαι κάθε φορά που λέγεται κάτι μη διθυραμβικό για τους metallica. Εντάξει ξέρουμε ότι είσαι φαν, και εγώ είμαι φαν των maiden και θεωρώ τον παραπάνω χαρακτηρισμό για το virtual xi υπερβολικό ( >:D ) αλλά δεν εξάπτομαι έτσι. Ο άνθρωπος είπε κάτι λογικό και νομίζω κοινώς αποδεκτό πως ο Τρουχίο δεν δένει με τους μεταλικα, δεν αμφισβήτησε ποτέ τις ικανότητες του αλλά το ρόλο του στην μπάντα.

Δεν πειράζει μην τον αποπέρνεις. Τον καταλαβαίνω απόλυτα.
Και εγώ ήμουν κάποτε τρελή φανατίλα.
-3μ χ 2μ πανό στο δωμάτιό μου
-Αφίσες
-Αγόραζα βιογραφίες τους
-Αγόραζα ORIGINAL όλα τα CD τους
-Έγραφα σε VHS οποιαδήποτε αναφορά, συναυλία κτλ που πετύχαινα στην τηλεόραση (προ-ιντερνετ εποχή γαρ)
-Πήγα στην Αθήνα όταν ήρθαν στο γήπεδο του Απόλωνα
-Τους θεωρούσα Θεούς, έγραφα σε όλα τα τετράδιά μου τους στίχους από το Justice
-(Όπως είπα και παραπάνω) Η αγάπη μου γι' αυτούς με ώθησε να πρωτοπιάσω κιθάρα
-Ήθελα να πνίξω με τα δυο μου χέρια αυτούς που λέγαν ότι το Black Album ΔΕΝ είναι metal

....αλλά μετά έγινα 18 χρονών.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #36 στις: 09/02/11, 16:08 »
Παράθεση
Αλλά "παλιά" χωρίς τον Newsted -που απ' όσο ακούω ο άνθρωπος είχε "λόγο"   μέσα στο συγκρότημα και ήταν αυτός που κρατούσε τα χαλινάρια ώστε να   μην το γυρίσουν στο Pop- και με έναν νέο μπασίστα που απλά του κόβουν   δελτίο παροχής υπηρεσιών (δεν είναι Metallica, απλά παίζει με τους   Metallica) δεν πρόκειται να ξαναγυρίσουν στα παλιά.

απο αυτό και μονο φαίνεται πόσο "αδιάβαστος" είσαι. Ο άνθρωπος που πότε δεν κατάφερε να γίνει metallica ήταν ο Newsted, ο οποίος σε κάθε ευκαιρία έβγαζε τον εαυτό του απ έξω. Χαρακτηριστικά έλεγε "η συνεργασία μου με τους metallica" και άλλες τέτοιες εκφράσεις!!!!!  "Μισθοφόρος"  Μισό τραγούδι έκατσε να γράψει και παραπονιόταν για τα πάντα. O trojillo μια χαρά έδεσε με την μπάντα και άρπαξε και 1 εκατομμύριο με το καλημέρα για να μην νιώθει μισθοφόρος. Έγραψε τραγούδια μαζί με την μπάντα και φυσικά έδεσε στα live όπου έγιναν πάλι χαρά και πανηγύρι. Με τον Newsted τελευταία ούτε κοιταζόντουσαν στα live. Υπάρχουν εκατοντάδες βίντεο στο νετ που δείχνουν πρόβες τρελές με τον trujillo (σαν αυτό που παίζει drums ο hetfield)  καθώς και άλλα που φωνάζουν στον Newsted να κατέβει για πρόβα και αυτός τους γράφει κανονικά.
Εντάξει μην μιλήσω και για ικανότητες κτλ  :P

τώρα για το κείμενο του johnie Darko και άλλων που λενε οτι οι metallica  γέρασαν και δεν είναι όπως παλιά κτλ εχω να πω οτι μήπως εσείς γεράσατε και δεν είστε ποια μεταλ?? Μήπως οταν ακούγατε το MOP ήσασταν πιτσιρίκια τρελαμένα και τώρα οχι?  Το σκεφτήκατε ποτέ έτσι?
Και δεν τα λέω τυχαία ολα αυτά γιατί και εγω μεγάλος είμαι και "είχα φύγει" απο το μεταλ μετά το black album αλλά μαθαίνοντας κιθάρα σε μεγάλη ηλικία ξαναγύρισα και ξανασυνήθισε το αυτί μου και δεν μπορώ να ακούω ανοησίες του στιλ μετά απο το τάδε δίσκο τίποτα. Μήπως τα αυτιά σας δεν αντέχουν άλλο μεταλ?  Υπάρχει και ο Πλούταρχος...................
Δισκαρα είναι το death magnetic και τα πιτσιρίκια που το ακούν τώρα (όπως ο ανιψιός μου) σε 30 χρόνια θα λένε:
 "δεν βγαίνουν άλλο δίσκοι σαν το death".............. ;)


edit: και την ώρα που γράφω, γράφεις αυτό που τα λέει όλα  :D
Παράθεση
....αλλά μετά έγινα 18 χρονών.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/11, 16:13 από jim.ni »
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #37 στις: 09/02/11, 16:23 »
Σε λιγο θα μας πεις οτι ο Trujillo δεν ξερει μπασο. Επισης αλλη μια αστοχη τοποθετηση ειναι οτι ''εχασαν το χαρτακι με τις ρυθμισεις''....

Φίλε μου δεν χρειάζεται να εξάπτεσαι κάθε φορά που λέγεται κάτι μη διθυραμβικό για τους metallica. Εντάξει ξέρουμε ότι είσαι φαν, και εγώ είμαι φαν των maiden και θεωρώ τον παραπάνω χαρακτηρισμό για το virtual xi υπερβολικό ( >:D ) αλλά δεν εξάπτομαι έτσι. Ο άνθρωπος είπε κάτι λογικό και νομίζω κοινώς αποδεκτό πως ο Τρουχίο δεν δένει με τους μεταλικα, δεν αμφισβήτησε ποτέ τις ικανότητες του αλλά το ρόλο του στην μπάντα.

Οχι καμια σχεση. Δεν ξερω πως φανηκε αλλα κανω και λιγο χιουμορ. Αλλωστε ο καθενας εχει τη γνωμη του και αλλη αντιληψη
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #38 στις: 09/02/11, 16:24 »
Σε λιγο θα μας πεις οτι ο Trujillo δεν ξερει μπασο. Επισης αλλη μια αστοχη τοποθετηση ειναι οτι ''εχασαν το χαρτακι με τις ρυθμισεις''....

Φίλε μου δεν χρειάζεται να εξάπτεσαι κάθε φορά που λέγεται κάτι μη διθυραμβικό για τους metallica. Εντάξει ξέρουμε ότι είσαι φαν, και εγώ είμαι φαν των maiden και θεωρώ τον παραπάνω χαρακτηρισμό για το virtual xi υπερβολικό ( >:D ) αλλά δεν εξάπτομαι έτσι. Ο άνθρωπος είπε κάτι λογικό και νομίζω κοινώς αποδεκτό πως ο Τρουχίο δεν δένει με τους μεταλικα, δεν αμφισβήτησε ποτέ τις ικανότητες του αλλά το ρόλο του στην μπάντα.

Δεν πειράζει μην τον αποπέρνεις. Τον καταλαβαίνω απόλυτα.
Και εγώ ήμουν κάποτε τρελή φανατίλα.
-3μ χ 2μ πανό στο δωμάτιό μου
-Αφίσες
-Αγόραζα βιογραφίες τους
-Αγόραζα ORIGINAL όλα τα CD τους
-Έγραφα σε VHS οποιαδήποτε αναφορά, συναυλία κτλ που πετύχαινα στην τηλεόραση (προ-ιντερνετ εποχή γαρ)
-Πήγα στην Αθήνα όταν ήρθαν στο γήπεδο του Απόλωνα
-Τους θεωρούσα Θεούς, έγραφα σε όλα τα τετράδιά μου τους στίχους από το Justice
-(Όπως είπα και παραπάνω) Η αγάπη μου γι' αυτούς με ώθησε να πρωτοπιάσω κιθάρα
-Ήθελα να πνίξω με τα δυο μου χέρια αυτούς που λέγαν ότι το Black Album ΔΕΝ είναι metal

....αλλά μετά έγινα 18 χρονών.


....και γω μετα εγινα 30.....
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #39 στις: 09/02/11, 16:37 »


τώρα για το κείμενο του johnie Darko και αλλον που λενε οτι οι metallica  γέρασαν και δεν είναι όπως παλιά κτλ εχω να πω οτι μήπως εσείς γεράσατε και δεν είστε ποια μεταλ?? Μήπως οταν ακούγατε το MOP ήσασταν πιτσιρίκια τρελαμένα και τώρα οχι?  Το σκεφτήκατε ποτέ έτσι?
Και δεν τα λέω τυχαία ολα αυτά γιατί και εγω μεγάλος είμαι και "είχα φύγει" απο το μεταλ μετά το black album αλλά μαθαίνοντας κιθάρα σε μεγάλη ηλικία ξαναγύρισα και ξανασυνήθισε το αυτί μου και δεν μπορώ να ακούω ανοησίες του στιλ μετά απο το τάδε δίσκο τίποτα. Μήπως τα αυτιά σας δεν αντέχουν άλλο μεταλ?  Υπάρχει και ο Πλούταρχος...................
Δισκαρα είναι το death magnetic και τα πιτσιρίκια που το ακούν τώρα (όπως ο ανιψιός μου) σε 30 χρόνια θα λένε:
 "δεν βγαίνουν άλλο δίσκοι σαν το death".............. ;)


edit: και την ώρα που γράφω, γράφεις αυτό που τα λέει όλα  :D
Παράθεση
....αλλά μετά έγινα 18 χρονών.

Άμα δεν βγαίνουν τότε δίσκοι καλύτεροι από το Death Magnetic ζήτω που καήκαμε.  :-*

Σοβαρά τώρα, τι έχει να κάνει το αν ακούμε metal με το ότι δεν μας άρεσε το Death Magnetic? Όσο μεγαλώνω (20 είμαι αλλά άρχισα να ακούω από πολύ μικρός) αρχίζω να βρίσκω και άλλα πράγματα πέρα από τα τελευταία albums των μεγάλων μπαντών. Αφού ξεφεύγω από την τρέλα της εφηβείας και ωριμάζω μουσικά, εκτιμώ πιο πολύ album όπως Alice in hell, Never Neverland, Punishment for Decadence και No more color από album όπως τα τελευταία των Metallica, Slayer, και τα λοιπά.  Ακούστε λίγο Coroner (εξώφυλλο του Mental Vortex στην εικόνα μου) και θα δείτε ότι έχουν βγει και πιο ωραία πράγματα.

Σίγουρα θα συνεχίσουμε να ακούμε τα μεγάλα συγκροτήματα, αλλά δεν αυτό δεν σημάινει πως θα σταματήσουμε να ψάχνουμε ωραία ή και ωραιότερη μουσική (πχ Obscura - Cosmogenesis, songwriting πολύ υψηλού επιπέδου).
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #40 στις: 09/02/11, 17:34 »
Απ' ότι βλέπω έχουμε πολλούς "διαβασμένους" εδώ μέσα που έχουν από πρώτο χέρι πληροφόρηση για το τι συνέβαινε back stage στους Metallica, παλιά και τώρα...
Για δες... Κανά εισητήριο ρε παιδιά τζάμπα για την επόμενη συναυλία παίζει να καβατζώσουμε από τους κολητούς σας;

...

Τεσπα.
Η """σοφία""" (εντός πολλών εισαγωγικών) των 32 μου χρόνων μου έχει διδάξει ότι σε οτιδήποτε (ομάδες, θρησκίες, ιδεολογίες, προτιμήσεις σε μουσική), καλό είναι να είσαι φίλαθλος και φιλόμουσος παρά "οπαδός" και "groupie".
Γενικά ο φανατισμός είναι κακός σε οτιδήποτε. Υπήρξα και ξέρω.
Όταν λοιπόν θα περάσουν αυτά τα "περιβόητα" 30 χρόνια που κάποιοι θα λένε "Τι δισκάρα ήταν το Death", ελπίζω αυτό το διάστημα να είναι αρκετό για πολλούς ώστε να ξεθολώσουν τα γυαλιά τους, να κοπούν οι παρωπίδες και να δούνε τα πράγματα λίγο πιο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ και όχι κάτω από το πρίσμα του "Φανατίλα Οπαδού".

Και όπως λέω συχνά "Μου την σπάνε οι απόλυτες απόψεις. Και σε αυτό είμαι απόλυτος"
;)
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #41 στις: 09/02/11, 17:46 »
να μην είσαι τότε απόλυτος και να μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα (πότε δεν ήμουν οπαδός σε τίποτα) και να μην επιτίθεσαι σε όποιον διαφωνεί μαζί σου, αν έχεις κάτι άλλο να πεις (κανένα επιχείρημα, κανένα ντοκουμέντο) εδώ είμαστε να το ακούσουμε  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/11, 17:52 από jim.ni »
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #42 στις: 09/02/11, 17:53 »
να μην επιτίθεσαι σε όποιον διαφωνεί μαζί σου

Say...what?
 ???
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #43 στις: 09/02/11, 18:02 »
Ρε αδερφια αφηστε στην ακρη τα fanboy-λικια...την ψιλομαμησατε την ιστορια με τις διαφωνιες
....και γω μετα εγινα 30.....

Με τετοιες ειρωνειες φιλε Kirk den keρδιζεις τιποτα...ειπε ο αλλος την αποψη του εσυ συμπεριφερεσαι με εναν πολυ απολυτο τροπο...εισαι ακρως προκατειλημμενος...OK οι Metallica ειναι ενα ΣΠΟΥΔΑΙΟ συγκροτημα και εχουν επηρεασει πολυ κοσμο αλλα πχ το St. Anger ειναι χαλια δισκος...ακομα και για το συγκροτημα της διπλανης πολυκατοικιας...και επισης πως εισαι τοσο σιγουρος οτι οι Metallica δεν κανουν τιποτα για τα λεφτα? Κολληταρια ειστε και πινετε μαζι μπυρες? Σιγουρα εχουν επιγνωση του ονοματος και της φημης τους και σιγουρα δεν θα τους χαλαγαν καποια λεφτα παραπανω...και αμφιβαλλεις οτι ακομα και την χειροτερη μ**ακια να βγαλουν, θα πουλησει σαν τρελη γιατι ακριβως ειναι τοσοι πολλοι οι fans?

Ας βλεπουμε τα πραγματα εξω απο το "καβουκι" του fan "αγοραζω τα παντα με κλειστα ματια", "...(αγαπημενη μπαντα) = ποιοτητα και καμια αλλη σαν κι αυτη" και τα ρεστα...

Και ξαναλεω...ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ οι Metallica αλλα ηρεμα...δεν σας εβρισε κανεις τη μανα.. ;) ;) Chill Out παιδες
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #44 στις: 09/02/11, 18:15 »
Ειναι και αυτο μια αληθεια, μεγαλωνοντας σιγουρα αλλαζουν και τα γουστα...
Παντως η τροπη που εχει παρει το metal σημερα, σπανιως με συγκινει, ενω μεχρι τα τελη του 90 εβγαιναν αριστουργηματα.
Πιστευω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση, μεγαλωνουμε εμεις που μεγαλωσαμε με αυτα τα συγκροτηματα του τοτε, μεγαλωνουν ομως και αυτοι... Επειδη ομως ειμαστε οπαδοι, αναζητουμε παντα την παλια καλη "αυθεντικη" μπαντα, ισως (υποσεινηδητα) ακριβως γιατι την εχουμε δεσει με τα εφηβικα μας χρονια  ;)
Σου χαλανε τον ρομαντισμο με λιγα λογια  ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος sporosvogas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #45 στις: 09/02/11, 18:16 »
Ρε αδερφια αφηστε στην ακρη τα fanboy-λικια...την ψιλομαμησατε την ιστορια με τις διαφωνιες
....και γω μετα εγινα 30.....

Με τετοιες ειρωνειες φιλε Kirk den keρδιζεις τιποτα...ειπε ο αλλος την αποψη του εσυ συμπεριφερεσαι με εναν πολυ απολυτο τροπο...εισαι ακρως προκατειλημμενος...OK οι Metallica ειναι ενα ΣΠΟΥΔΑΙΟ συγκροτημα και εχουν επηρεασει πολυ κοσμο αλλα πχ το St. Anger ειναι χαλια δισκος...ακομα και για το συγκροτημα της διπλανης πολυκατοικιας...και επισης πως εισαι τοσο σιγουρος οτι οι Metallica δεν κανουν τιποτα για τα λεφτα? Κολληταρια ειστε και πινετε μαζι μπυρες? Σιγουρα εχουν επιγνωση του ονοματος και της φημης τους και σιγουρα δεν θα τους χαλαγαν καποια λεφτα παραπανω...και αμφιβαλλεις οτι ακομα και την χειροτερη μ**ακια να βγαλουν, θα πουλησει σαν τρελη γιατι ακριβως ειναι τοσοι πολλοι οι fans?

Ας βλεπουμε τα πραγματα εξω απο το "καβουκι" του fan "αγοραζω τα παντα με κλειστα ματια", "...(αγαπημενη μπαντα) = ποιοτητα και καμια αλλη σαν κι αυτη" και τα ρεστα...

Και ξαναλεω...ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ οι Metallica αλλα ηρεμα...δεν σας εβρισε κανεις τη μανα.. ;) ;) Chill Out παιδες
+1685354
H κιθάρα είναι η πιο πιστή γκόμενα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #46 στις: 09/02/11, 18:38 »
Εγώ πάντως που είμαι 21, δεν έχω γεράσει ακόμα δηλαδή (δεν ήξερα και ότι οι άνθρωποι γερνάνε στα 30 ::) ), και ήμουν και πιτσιρικάς όταν βγήκε το St. Anger ας πουμε, ποτέ δεν μου φάνηκε δισκάρα, παρότι μου φάνηκαν δισκάρες το black album, kill em all, master of puppets etc., και τότε κουβάς ήταν το St. Anger και τώρα κουβάς είναι και πάντα κουβάς θα είναι γιατί ΔΕΝ είναι καλός δίσκος πως να το κάνουμε τώρα.

Τώρα, το death magnetic, εντάξει, είναι μια χαρά δίσκος, προσωπικά μου άρεσε αρκετά. Δεν είναι ντε και καλά ανάγκη να τον συγκρίνουμε με τα παλιά, ήταν ένα βήμα μπροστά σε σχέση με την προηγούμενη κατάσταση και δείχνει ότι ακόμα μπορούν να γράψουν ωραίους δίσκους. Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας ότι σε 20 χρονιά οι τότε 35αρηδες θα του συμπεριφέρονται όπως συμπεριφερόμαστε εμείς στο Master of Puppets. Δηλαδή σε 25 χρόνια θα έχουμε ξεχάσει το ΜΟΡ και θα θυμόμαστε το DM? Ας είμεθα λογικοί κύριοι ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #47 στις: 09/02/11, 18:48 »
Κι εγω, οντας ειλικρινης, οφειλω να πω οτι τα Load και Reload μου αρεσουν περισσοτερο απο το Black Album. Γνωριζω ομως πως οι Metallica χρωστανε πολλα σε αυτο το δισκο και εχει μεσα σπουδαια κομματια (η παραγωγη του ειναι gtp, αν θελετε τη γνωμη μου)...δηλαδη, πρεπει να τσακωθουμε και να επικρατησει η γνωμη ενος?

ΖΗΤΩ ΟΙ DARK TRANQUILLITY       αν και ηταν μουφα ο τελευταιος δισκος :P

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #48 στις: 09/02/11, 22:53 »
αλλα καλό θα ήταν να αποφύγουμε να ξανασυζητήσουμε για χιλιοστή φορά το αν θα πρέπει να συνεχίσουν οι metallica να βγάζουν δισκους ή όχι....πάλι σε αδιέξοδο θα βγούμε με ακραίες απόψεις....

πάλης ξεκίνημα νέοι αγώνες.........

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #49 στις: 09/02/11, 23:42 »
ΖΗΤΩ ΟΙ DARK TRANQUILLITY

HAIL!!!

...αν και ηταν μουφα ο τελευταιος δισκος :P

Φωτιά κι ατσάλι ρε!!! ΟΥΣΤ!!!

Κατά τα λοιπά, μιας και κάνουμε poll ηλικιών ( ;D ), στα 23 -παρά κάτι μέρες- μου, μπορώ να πω πως το DM δεν βλέπει ούτε με το Hubble τα Master, Justice, Ride. Και ναι, ο ήχος τους σήμερα δεν έχει καμιά επαφή με τον ήχο τους 20 χρόνια πριν, καθόλου άστοχο δεν ήταν το σχόλιο για το χαρτάκι με τις ρυθμίσεις. Αλλά είναι ένας δίσκος που έχει vibe, τρομερά riffs και θυμίζει κάτι από το παλιό "in your face" feeling τους. Κι αυτό μου φτάνει προς το παρόν, αν και πολύ φοβάμαι ότι το ποτάμι πιο πίσω δεν πρόκειται να γυρίσει...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/08, 07:42
από GreekDudeCovers
1 Απαντήσεις
2751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 00:07
από Moonchild_
5 Απαντήσεις
3637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 12:15
από groovymood
4 Απαντήσεις
5029 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/09, 21:28
από metalmike
0 Απαντήσεις
2031 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/09, 12:51
από FABRICAUDIO
9 Απαντήσεις
3795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/09, 19:58
από Eagle Of Kamelot
13 Απαντήσεις
5042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/10, 19:48
από dimitriendri
2 Απαντήσεις
4095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/10, 14:38
από Kosthrash
28 Απαντήσεις
10248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/10, 15:49
από hardim21
5 Απαντήσεις
2607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/10, 19:21
από gers