Αποστολέας Θέμα: ΑΠΙΣΤΙΑ  (Αναγνώστηκε 10627 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #25 στις: 18/02/09, 20:13 »
Τωρα δεν μπορει να γινει τπτ και να τα ξαναφτιαξουνε δεν θα ειναι οπως πριν so its better to move on
« Τελευταία τροποποίηση: 18/02/09, 20:15 από norway »
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #26 στις: 21/02/09, 01:34 »
Δε θεωρώ ότι έκανες απαραίτητα κάτι κακό, αλλά είναι τέτοια η δύναμη του εγωισμού μας που η ροή αντικειμένων μέσα από τρύπες έχει συνδεθεί άμεσα με τελείως διαφορετικά πράγματα όπως η "αγάπη" ανάμεσα σε δύο ανθρώπους. Όπως και να έχει πιστεύω ότι εδώ θα δεις αν ο άλλος σε αγαπάει, η αν ψάχνει κάποιον για να τον "αγαπάει" και να είναι το defacto στήριγμά του. Καληνύχτα και καλή τύχη.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #27 στις: 21/02/09, 05:10 »
Δυστυχώς είναι πάρα πολύ δύσκολες οι μονογ**ικές σχέσεις στην εποχή μας...Εγώ πιστεύω ότι γενικά ο άνθρωπος δεν είναι μονογ**ικό ον. Όσο και να αγαπάς και να γουστάρεις τον σύντροφό σου, θα υπάρξει κάποια στιγμή που από το απλό "κοιτάζω κάποια άλλη και τη γουστάρω", μέχρι το πιο σύνθετο "πάω μαζί της", θα απατήσεις είτε "νοητικά" είτε σωματικά. Βέβαια ευτυχώς στη συντριπτική μας πλειοψηφία δεν μπορούμε να διαβάσουμε το μυαλό του άλλου, οπότε σε συνδυασμό του ότι δεν μπορούμε να ελέγξουμε τη κτητικότητα και τον εγωισμό μας, γλυτώνουμε από δυσάρεστα συναισθήματα. Σου είχα πει ότι καλύτερα να μην το μάθει. Τώρα που το έμαθε, οι ελπίδες του να έχετε ξανά μιά πραγματικά καλή σχέση είναι ελάχιστες.Θα πρέπει να της αποδείξεις με πράξεις ότι αυτήν αγαπάς και ότι αυτή θέλεις πραγματικά.Αν όντως συμβαίνει αυτό, πράγμα που πρέπει και εσύ να το ψάξεις καλά μέσα σου.Αν σου δώσει μιά 2η ευκαιρία να ξέρεις ότι για χρόνια από τώρα θα έχεις να κάνεις και με την έλλειψη εμπιστοσύνης από τη μεριά της η οποία είναι και το χειρότερο σαράκι που τρώει τα ζευγάρια.Θα πρέπει να έχεις τεράστια υπομονή.Και να σου πω και κάτι άλλο που ίσως δεν έχεις σκεφτεί; Κατηγορείς τον εαυτό σου και είναι λογικό, αλλά αν δεις ότι παρ'όλες τις προσπάθειες που κάνεις η κοπέλλα είναι ανένδοτη, αυτό θα πρέπει να σου δώσει και το συμπέρασμα ότι και εκείνη δεν ήτανε ποτέ σίγουρη για τα αισθήματά της. Δεν ντρέπομαι καθόλου να πω μάλιστα ότι εγώ στο παρελθόν είχα δώσει μια τέτοια ευκαιρία σε μιά κοπέλλα την οποία λάτρευα.Εντάξει δεν είμαστε μαζί, είναι πολύ παλιά ιστορία, αλλά η πρόθεση μετράει...Και εγώ (και δεν ξέρω πως θα το πάρουν τα κορίτσια που διαβάζουν) σαν άντρας , ήτανε πολύ πιο δύσκολο να την δώσω αυτή την ευκαιρία στα 20 μου χρόνια κιόλας που ο εγωισμός "τρέχει από τα αυτιά".Πιστεύω ότι για τις γυναίκες που είναι λίγο πιο απαλλαγμένες από εγωισμούς και ανόητες "μαγκιές" από εμάς είναι και κάπως πιο εύκολο να συγχωρέσουν.Τελικά άμα αγαπάς  πραγματικά την ευκαιρία την δίνεις. Μία , αλλά την δίνεις.Κάνε λοιπόν ότι μπορείς αφού την θέλεις , αλλά από ένα σημείο και μετά, το "μπαλλάκι" θα πρέπει να περάσει και σε εκείνη και να πάρει και εκείνη τις αποφάσεις της. Κάντην να καταλάβει ότι έχεις αναγνωρίσει το σφάλμα σου κι ότι αν σε δεχθεί πίσω δεν θα είναι ήττα εκ μέρους της, αλλά πράξη ανωτερότητας.Αν όμως παρ'όλα αυτά επιμείνει, τότε φίλε μου λυπάμαι αλλά δεν σε αγάπησε πραγματικά ποτέ και μάλλον είχε γίνει συνήθεια η σχέση, ή κάλυπτε ψυχολογικές ανάγκες.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #28 στις: 24/02/09, 21:08 »
Καλά κάνει και δεν σε συγχωρεί! Κι εγώ εάν μάθαινα ότι μια από τις γυναίκες μου με απατά, δεν θα της το συγχωρούσα ποτέ!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
4692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 11:55
από mick77