Σελίδες:
  • #1 από mhtsos_123 στις 10 Nov 2009
  • Θα ηθελα να αγορασω μια ηλεκτρικη κιθαρα με περιπου 300 euro .Τα ειδοι μουσικης που θελω να παιζω ειναι ροκ και λιγο ποπ.Επιδη δεν εχω ξαναπαιξει κιθαρα και δεν ξερω πολα απο αυτα θα ηθελα να μου προτινετε την καλυτερη δυνατη επιλογη για τα λεφτα που δινω
    Ευχαριστω
  • #2 από Eddie~Maiden στις 10 Nov 2009
  • Υπαρχουν πολλα αναλογα θεματα στο kithara.gr
    Ψαξε και θα βρεις σιγουρα!!! Γραψε στο search "αγορα κιθαρας" ...εγω με μια γρηγορη ματια βρηκα πολλα παρομοια θεματα  ;)
  • #3 από ekaradimos στις 01 Feb 2010
  • Καλημέρα φίλε.
    Ίσως να μπορούσες να ψαχτείς για μεταχειρισμένη. Έγω είχα πάρει την πρώτη μου ηλεκτρική το 1993 30000 δρχ. Πρόσφατα πήρα Φενδερ με 1185E από Θωμά. Αν θέλεις καινούργια μπες dv247.com. Όσον αφορά στο ποια, εσύ πρέπει πρώτα να απαντήσεις. Για ροκ και ποπ μάλλον πας για Stratocaster.
  • #4 από Dr Bluz (G.K.) στις 01 Feb 2010
  • Καλα δεν ειναι κανονας αυτο.
    Οταν καποιος αναφερει rock-pop ειναι κατι πολυ γενικο. Ροκ εχει παιχτει και με strat και με Les Paul και με SG και με Flying V ακομα και με Superstrats. ;)
  • #5 από themos στις 01 Feb 2010
  • Πολύ-πολύ καλά λόγια στο συγκεκριμένο εύρος τιμών ακούγονται για τις Classic Vibe της Squier:
    http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_strat_60s.htm

    Σωστά λέει ο ekaradimos να κοιτάξεις για μεταχειρισμένη, εφόσον το budget σου είναι κάπως περιορισμένο.
    Και επειδή συμφωνώ και με G.K., γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος στο τι εννοείς ως ροκ και ποπ (ανάφερε 2-3 συγκροτήματα ή τραγούδια, π.χ.), και βασικό: ενισχυτή έχεις;
Σελίδες: