Αποστολέας Θέμα: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )  (Αναγνώστηκε 85051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #50 στις: 01/06/04, 21:17 »
δεν θα πω κατι καινουριο..
φεντερ τζαζ και πι μπεις

αα ιμπανεζ EDA ειναι μια κούκλα
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #51 στις: 01/06/04, 21:49 »
Κοίταξε, γενικά τα καλυτερα μπάσα φτιάχνονται άπο εταιρίες που φτιάχνουν αποκλειστικά μπάσα. Κάποια από τα καλύτερα που έχω παίξει είναι modulus,alembic,Don Grosh,Vigier Arpege,Tobias,Ken Smith.
Δεν έχω ακούσει για τις άλλες αλλά η Vigier φτιάχνει και κιθάρες.Και καλές μάλιστα :)

Σωστά! Αλλά γενικά φημίζεται για τα μπάσα. Και εγώ έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν είμαι το κατάληλο άτομο για να κρίνει :).

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #52 στις: 02/06/04, 11:44 »
Αν δεν κανω λαθος τα "Οδυσεια" ειναι του Ιωαννιδη! Ψιλο-καλα ειναι (του τα χαριζει του Γιωτη για να τους κανει διαφημιση...), αλλα ας μην μπλεξετε με χειροποιητα, λογω κοστους!

Είναι κουμπάροι, δεν του τα χαρίζει απλά :).

Θα διαφωνίσω με το ψιλο καλά!! Είναι μπασάρες!!! Ότι πληρώνεις πέρνεις και αν πληρώσεις πέρνεις τρομερό μπάσο!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #53 στις: 02/06/04, 12:01 »
Le Fay....galliko, proodeutiko, panakribo, kai APISTEUTA KALO...epaixa ena mpasso, atasto, sthn musikmesse to 1999...kai akoma mou exei meinei...epaiza mono tou sxedon...wow...timh tou tote...9500 EUR...:(
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #54 στις: 02/06/04, 13:07 »
Theoriz, το odyssey πόσα το πήρες;
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #55 στις: 02/06/04, 13:54 »
Περίπου 2500. Τετράχορδο, άταστο. Το συγκεκριμένο αξίζει κάτι παραπάνω. Γενίκα έχει δυο σειρές μπάσων. Η ακριβή σειρά ξεκινάει από 2000, ενώ η πιό φτηνή από περίπου 1000. Και πίστεψε με, αξίζουν ΠΟΛΥ παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #56 στις: 04/06/04, 20:40 »
Γενικά σπάνια πιάνω πένα, οπότε... Πάντως δε θυμάμαι να έχω δει ποτέ κανέναν να παίζει με ξύλινη πένα.

Αποσυνδεδεμένος marcius

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #57 στις: 09/06/04, 13:03 »
loipon, ta odyssey bassa me tis liges kai tapeines mou gnwseis einai apo ta pio korifaia organa pou mporei na parei bassistas. Ektos apo kiourtsoglou paizei kai o georgiadis kai tous exw dei se jam xwris efe, ixos kabana. Fysika einai oi paiktes, alla..

Oso gia tin Ibanez, den mporeis na krineis mia marka sinolika, kathws enw oi kithares (rg klp) einai klassikes ftines metallokithares xalia kathara oraia gazia klp. sou thimizw (kathws sigoura ksereis) oti bgazei ta signature montela gia scofield kai pollous allous tetoiou epipedou. Oso gia ta signature montela tis ektos jazz (vai, satriani klp), arkei kapoios mia episkepsi sta site tous gia na dei apo ti pernaei to sima MEXRI na to akouseis.. Mia xara einai oi kithares, skizoun, alla den einai mones tous..
BTW. eixe pesei sta xeria mou palia ena videaki tou vai live (me jem, tin aspri) pou profanws den eixe olo ton eksoplismo tou. E, xwris ipervoli o ixos itan  :-X :-X :-X
...to deny our own impulses is to deny the very thing that makes us human...

Αποσυνδεδεμένος marcius

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #58 στις: 09/06/04, 13:05 »
ps. re theoriz, exeis kerdisei kanena laxeio i apla asxoleisai pollaaaa xronia me to organo? ta bassa pou grafeis einai ligo hall-of-fame kai opws tha ksereis  ;) akrivoutsika..
...to deny our own impulses is to deny the very thing that makes us human...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #59 στις: 09/06/04, 15:37 »
Ρε παιδια..τις προαλλες εβλεπα κατι video clip και επεσε το ματι μου σε μια μαρκα...Rickenbacker.Τι λενε αυτα τα μπασα?Εμφανισιακα παντως πολυ μουρη..ηχος?ΕΧει παιξει κανεις?
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #60 στις: 09/06/04, 16:13 »
ps. re theoriz, exeis kerdisei kanena laxeio i apla asxoleisai pollaaaa xronia me to organo? ta bassa pou grafeis einai ligo hall-of-fame kai opws tha ksereis  ;) akrivoutsika..

Άστα, το έχω νιώσει στο πετσί μου το "ακριβούτσικα" :). Κοίταξε, έχω τη δουλειά μου, και όποτε έχω χρέος για κάποιο μπάσο(ποτέ δεν έχω αγοράσει μετρητοίς για ευνόητους λόγους!!), κάνω υπερβολική οικονομία. Είναι ένα πολύ ακριβό χόμπι... Αλλά σκέψου οτι άλλοι κάνουν ιστιοπλοϊα!! ;D

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #61 στις: 09/06/04, 16:22 »
Ρε παιδια..τις προαλλες εβλεπα κατι video clip και επεσε το ματι μου σε μια μαρκα...Rickenbacker.Τι λενε αυτα τα μπασα?Εμφανισιακα παντως πολυ μουρη..ηχος?ΕΧει παιξει κανεις?


Πολύ καλά, χειροποίητα ως επί τω πλείστον, αμερικάνικα όργανα με τεράστια ιστορία πίσω τους. Σου λέει τίποτα ο ήχος των Beatles?
http://www.rickenbacker.com

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #62 στις: 25/06/04, 14:13 »
   τι γνωμη εχετε για τα "Αntonis"?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #63 στις: 25/06/04, 15:49 »
Ρε παιδια..τις προαλλες εβλεπα κατι video clip και επεσε το ματι μου σε μια μαρκα...Rickenbacker.Τι λενε αυτα τα μπασα?Εμφανισιακα παντως πολυ μουρη..ηχος?ΕΧει παιξει κανεις?
Πολύ καλά μπάσα. Πολύ στην metal σκηνή παίζουν με τέτοια. Τσέκαρε τον αρχηγό Lemmy...  ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #64 στις: 27/06/04, 00:52 »
και πολυ ομορφα τα ρικ..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #65 στις: 27/06/04, 00:54 »
Ρε παιδια..τις προαλλες εβλεπα κατι video clip και επεσε το ματι μου σε μια μαρκα...Rickenbacker.Τι λενε αυτα τα μπασα?Εμφανισιακα παντως πολυ μουρη..ηχος?ΕΧει παιξει κανεις?
Πολύ καλά μπάσα. Πολύ στην metal σκηνή παίζουν με τέτοια. Τσέκαρε τον αρχηγό Lemmy...  ;)

Δεν τα χα ξανακουσει, αλλα αφου παιζει ο Λεμμυ θα λενε στανταρ...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #66 στις: 27/06/04, 00:56 »


αχ κουκλαρα

http://www.rickenbacker.com/us/4003x.htm
και αυτο απο τα διασημα τους..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #67 στις: 28/06/04, 09:09 »
Ρε παιδια..τις προαλλες εβλεπα κατι video clip και επεσε το ματι μου σε μια μαρκα...Rickenbacker.Τι λενε αυτα τα μπασα?Εμφανισιακα παντως πολυ μουρη..ηχος?ΕΧει παιξει κανεις?
Πολύ καλά μπάσα. Πολύ στην metal σκηνή παίζουν με τέτοια. Τσέκαρε τον αρχηγό Lemmy...  ;)
Δεν τα χα ξανακουσει, αλλα αφου παιζει ο Λεμμυ θα λενε στανταρ...
Η ιστορία λέει ότι όταν οι Hahkwind ήθελαν έδιωξαν τον μπασίστα τους, αυτός ξέχασε το μπάσο του μέσα στο λεοφορείο (περιοδίες κτλ). Ο Lemmy ήταν κιθαρίστας αλλά επειδή ήταν τόσο σκράπας (όπως υσχηρίζετε και ο ίδιος.. ;D) που ανέλαβε τα χρέη μπασίστα αυτός.
Το μπάσο που ξέχασε ο τύπος ήταν ένα Rickenbacker. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που παίζει ακόμα αλλά σίγουρα ήξερα τι να πάρει και μετα!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/04, 09:13 από Καρχαρίας »
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #68 στις: 28/06/04, 10:33 »
Χμ... καλά τα λες φίλε αλλά όταν ξέρω ότι ένα τέτοιο θα πρέπει να το πληρώσω στην καλύτερη κανένα μύριο τότε θα προτημήσω κάτι φτηνότερο και ας είναι και ξένο...
Δεν λέει ότι οι Έλληνες τεχνίτες δεν βγάζουν δυνατά όργανα, λέω ότι οι τιμές είναι απλησίαστες..
Σίγουρα είναι στα ίδια πλαίσια με τον αντίστοιχων ξένων, αλλά πάλι και εκείνα είναι απλησίαστα...
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος basstorius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • fun slap n' tap
    • Προφίλ
    • marcus miller
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #69 στις: 28/06/04, 10:38 »
δεν ειναι ολοι ετσι...υπαρχουν και αλλοι που σεβονται αυτο που κανουν...ενα ονομα το ειπα και πιστεψε με εχει βοηθησει πολλους...χωρις να τους κοιταει στην τσεπη....

Αποσυνδεδεμένος theoriz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #70 στις: 28/06/04, 12:55 »
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά ακόμα και ένας καλός τεχνίτης,σαν τον βραχάτη ή τον Ιωαννίδη, μπορεί να έχουν και κάποια αποτυχία... Και μετά ερχεται και το θέμα τον ξύλων. Μπορεί κανείς να συγκρίνει έστω και ένα καλό oddysey με ένα Alembic,Fodera ή Don Grosh? Η ως εδώ εμπειρία μου, μου λέει όχι...  

Αποσυνδεδεμένος basstorius

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • fun slap n' tap
    • Προφίλ
    • marcus miller
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #71 στις: 28/06/04, 13:12 »
gia ta odyssey den xero gia to leonida omos mporo na soy po kai anthropo gnosto mpasista pou edose alempic gia na agorasei mpasso toy..prive vevaia hehe...

Αποσυνδεδεμένος marcius

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #72 στις: 01/07/04, 02:09 »
Re paidia, poli apolites apopseis paizoun kai den einai swsto ayto! Loipon, ta pragmata exoun OPWS TA LEW EGW  ;D ;D ;D

Pera apo tin plaka, genika den polistekei na sigrineis akrivws pena kai daktila, einai entelws diaforetiki texniki kai filosofia. Skepsou apla oti paizontas me daktila ousiastika kapoios tha mporouse na pei oti exeis 4 pennes (gia na min pw 5 an paizeis me thumb, texniki eksairetika diskoli kai proxwrimeni, alla ola ta leyta sto basso kat'eme).

Sti rock kai metal skini exei epikratisei i penna eksaitias tis fisis tis mousikis alla kai tis diskolias (omologoumenws einai pio eykola na paixei kala me penna para KALA me daktila). Twra otan omws pernas se alla eidi (jazz fusion klp) apla den noeitai o bassistas na paizei me penna kathoti afenos ayta pou paizoun den paizontai me penna kai afeterou dinetai megali simasia sto ixoxrwma, to opoia ta daktila kata tin mi apoliti apopsi mou SIGOURA anadiknioun pio kathara kai "glyka".

Oson afora ta 5xorda klp bassa, oxi mono den exei kamia sxesi me pozeria klp (asteia apopsi, sorry) alla einai praktiko kiriws gia logous pou proanaferthikan. Twra an o babis o sougias pairnei ena warwick supermetal 6xordo basso gia ti fasi tou (sevasto) ayto den tha pei oti ola ta eksaxorda einai gia ti mouri! Apo parapompes mallon tha paei makria i valitsa, arxizontas apo ton Patitucci kai to "maderi" tou (no offence) kai paei legontas. As min kanw kai egw anfora ston kiourtsoglou me ta pentaxorda atasta kai mi klp. Episis akougontas ligo human touch katalavainei kaneis me liga loga tin xreia pou DEN mporeis na petixeis me tin pena.

Telos epeidi polla eipa kai prepei na paw na paixw kai ligo, oson afora to slap, profanws o filos pou to eipe den exei erthei se epafi me funk-jazz-fusion mousiki opou kai xrisimopoieitai kata koron kai einai vasiko stoixeio tou ixou. (Den to lew eirwnika apla mono etsi mporw na eksigisw tin thewrisi tou slap bass ws pozeria, mporei na kanw lathos)..

Aytaaaa  ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 01/07/04, 02:12 από marcius »
...to deny our own impulses is to deny the very thing that makes us human...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #73 στις: 09/07/04, 01:34 »
Κοίταξε, δεν νομίζω ότι μπορούμε να μιλάμε για το αν ξέραν μπάσο τα μεγαθήρια του ροκ. Σημασία έχει ότι ο ήχος της πένας είναι διαφορετικός από τον ήχο των δαχτύλων, οπότε εγώ χρησιμοποιώ πένα για να προσεγγίσω καλύτερα τον ήχο τους, όταν παίζω την μουσική τους. Τόσο απλά. ;)
και εγω μονο τοτε παιζω με πενα. Αλλα γενικα ο καθενας πρεπει να παιζει οπως βολευεται καλυτερα... Τωρα πιστευω οτι τα 5 χορδα εχουν γινει ψιλο-μοδα. Δεν εχω παιξει σε 5χορδο κ δεν ξερω αλλα πιστευω οτι θα βολευει περισοτερο για πολλα ειδη μουσικης, απλα τελευταια πολυ 5χορδο παιζει κ ανυσηχω... :-\

Αποσυνδεδεμένος 4-strings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Νιωθω να προχωραω μπροστα μα παντα φτανω πισω...
    • Προφίλ
    • Yian's Web Page
Απ: Μπασα ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #74 στις: 09/09/04, 12:18 »
Έχω ένα fender precission μπάσσο και σκέφτομαι εδώ και καιρό να του βγάλω τα τάστα....Το μόνο κόλλημα που έχω είναι το κατά πόσο θα πρέπει να αλλάξω και την τεχνική μου στο παίξιμο, δηλαδή εαν θα αλλάξει δραματικά ο τρόπος ή η δύναμη στο πάτημα των χορδών στο μπράτσο, ή εαν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο να "καρδονιάζει" ο ήχος των χορδων (όπως την πρώτη μέρα που πιάσαμε μπάσσο στα χέρια μας αν θυμάστε ;)
Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη όσων παίζουν άταστο μπάσσο.
Τελικά πόση διαφορά έχει ως όργανο (στο τρόπο παιξίματος) από το ταστομένο μπάσσο ?   thanks!
Οποιος νομιζει οτι το μπασσο ειναι backstage οργανο , ...ας ακουσει ενα καλο μπασσιστα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
4540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/03, 12:55
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
58 Απαντήσεις
65378 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/10, 00:15
από ZaranisPetros
58 Απαντήσεις
62168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 21:32
από ΜΙΧΑΛΗΣ KRHTH
21 Απαντήσεις
30813 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/06, 04:24
από manitou
185 Απαντήσεις
137524 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/10, 16:34
από kotsnirvana
146 Απαντήσεις
140718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/12, 15:02
από Stergios Kourou
50 Απαντήσεις
57498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 21:12
από xXDestroyerGRXx
225 Απαντήσεις
91646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 21:51
από Fanoukos
6 Απαντήσεις
4462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/08, 00:24
από Jezus
1 Απαντήσεις
5049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/13, 13:04
από juand