Ψηφοφορία

 ΜΕ ΠΟΙΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΝΑ??

ΑΡΙΣΤΕΡΟ
ΔΕΞΙ

Αποστολέας Θέμα: Αριστεροχειρας ή Δεξιοχειρας  (Αναγνώστηκε 25003 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 510
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Αριστεροχειρας ή Δεξιοχειρας
« Απάντηση #50 στις: 26/08/06, 14:37 »
Eγω ειμαι αριστεροχειρας, αλλα σε πολλες δουλειες με βολευει το δεξι.
Παντως στον ΚΑΡΠΟ με βολευει το αριστερο..

Κιθαρα δεν εχω, αλλα θα αποκτησω συντομα!

Παντως, οτι κιθαρα κι αν εχω παιξει (ελαχιστα, αλλα εχω μαθει τα βασικα) εχω παιξει σε δεξια κιθαρα, και εχω "συνηθισει" (οση συνηθεια μπορω να εχω σε λιγες ωρες εμπειριας) ετσι...
Ομως σκεφτομαι το κλασικο ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ ΟΜΩΣ επιχειρημα, του οτι αν μαθω σε "αριστερη" κιθαρα θα μπορω να παιζω ΜΟΝΟ στη δικη μου! Και ετσι αποφασισα οση δυσκολια και αν εχει (που δεν μου φαινεται να εχει, τωρα δεν μπορω να με φανταστω να παιζω σε αριστερη και μου φαινεται δυσκολο), να αρχισω με δεξια!

Ομως, το θεμα ειναι οτι επειδη τον καρπο και τα δαχτυλα τα χειρίζομαι με το αριστερό χέρι, μηπως οταν μαθω κιθαρα με πενα να την κανω πιο καλα με το αριστερο... Αλλα πλεον εχω παρει την αποφαση μου, δεξια κιθαρα!!!


||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
||                                                                                                                                                               ||
||  Α! ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 13 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΩΝ!     ||
||  ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!! :) :)  :)  :)  :)                                                     ||
||                                                                                                                                                               ||
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 510
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Αριστεροχειρας ή Δεξιοχειρας
« Απάντηση #51 στις: 26/08/06, 14:46 »
Και να λαβετε υποψιν και το ΑΚΡΑΔΑΝΤΟ γνωστο επιχειρημα του οτι αν μαθει σε αριστερη θα μπορει να παιζει μονο στη δικη της!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Αριστεροχειρας ή Δεξιοχειρας
« Απάντηση #52 στις: 26/08/06, 17:47 »
 Ένας πολύ καλός μου φίλος κάνει ακριβώς αυτό και είναι φοβερός κιθαρίστας! Βέβαια δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα αυτά που παίζει, είναι πολύ διαφορετική η προσέγγισή του. Παίζει φοβερή ρυθμική κιθάρα και πολύ extreme ακκόρντα! Στα solos δυσκολέυεται λίγο μιας και το να παίξει σε ψηλές περιοχές είναι λίγο βάσανο αλλά ποιός νοιάζεται! Ο τύπος παίζει πάρα πολύ καλά ούτως ή άλλως! Κάποτε δοκίμασα να παίξω κι εγω με το αριστερό στην κιθάρα μου και κατέληξα να βάλω τα γέλια! Τέτοια χάλια ούτε όταν ξεκινούσα να παίζω!!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Tuomas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αριστεροχειρας ή Δεξιοχειρας
« Απάντηση #53 στις: 10/09/06, 14:42 »
Η αδερφη μου ειναι αριστεροχειρας και παιζει κανονικα οπως ενας δεξιοχειρας και δεν την ενοχλει καθολου...τι να πω... ???
Life sucks and then you die.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
75 Απαντήσεις
48907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/09, 10:42
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
11 Απαντήσεις
6499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/06, 09:20
από bassman(4 String Suicide!)
20 Απαντήσεις
5996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/09, 11:28
από hot_sauce (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
5372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/09, 12:15
από bassman(4 String Suicide!)
41 Απαντήσεις
11010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/09, 21:25
από Napoleon66
0 Απαντήσεις
2769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 14:44
από DONNIE DARKO
93 Απαντήσεις
45837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/16, 13:22
από Adoni