Αποστολέας Θέμα: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)  (Αναγνώστηκε 30123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #50 στις: 25/02/09, 19:47 »
ΑΡΙΣΤΟΤΑΤΟ το παλικαρι !
ΤΕΧΝΙΚΟΤΑΤΟΣ, ΦΟΒΕΡΟΣ
Με ευχαριστει πολυ που η πατριδα μας βγαζει τετοιους μουσικους !
Εγω σε αντιθεση με τους περισσοτερους αν οχι κ ολους δηλαδη βρισκω
καταπληκτικο το κομματι οπως κ ολα τα αλλα κομματια του συνονοματου συναδερφου
που θα βρειτε στο myspace του....
Και να πω για πολλους απο εδω μεσα πως επρεπε να στηριζουμε κ να σεβομαστε οποιον κανει μια αξιοπρεπη
προσπαθεια (γιατι στη ελλαδα δεν δινονται κ πολλες ευκαιριες)(κ στην περιπτωση αυτη η προσπαθεια ειναι τρομερη)
κ οχι οποιον καλυτερο απο μας(*πιθανα*) βρισκουμε να τον θαβουμε με οποιον τροπο βρουμε.....
Το "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια" το ξερετε...
Σωστα..??
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #51 στις: 26/02/09, 13:34 »
http://www.youtube.com/watch?v=80DtQD5BQ_A
Ιδού τo εγχειρίδιο του σωστού Μεταλ Warrior, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω


Καλά, η ταινία τα σπάει! Αν και περισσότερο μου κάνει για εγχειρίδιο του ποζερομεταλλά που ψάχνει δικαίωση υποδυόμενος τους Simon & Garfunkel >:D :P :P :P

Παιδια, ηρεμα! Δεν ειναι ο μονος 18χρονος που παιζει ετσι...Κακα τα ψεμματα απο τοτε που αποφασισαν ολοι να θυσιασουν τη μελωδια για χαρη της ταχυτητας, εχουμε αποκτησει τοσα πολλα παιδια θαυματα που δεν χωρανε σε μια σελιδα. Και αντι να κοιταμε τη καταντια της ανουσιας μελετης που υποχρεωνονται τοσα νεα παιδια ( θυσιαζοντας το τομεα της μελωδιας ), τα κανουμε ειδωλα και προσκυναμε μπροστα τους!
Λυπαμαι, αλλα οσο καλος κι αν ειναι ( που ειναι στον τομεα του ) δε προκειται να χαρισω τα λογια μου. Ειτε ηταν 16, ειτε 12, ειτε και 8! Απλως αναζητηστε στο youtube κι αλλους τετοιους..Κι αν δεν βαρεθειτε μετα απο τοσα αποτελεσματα που θα βγουν να μη με λενε "σπαστικο" :D


Ξεκολλάτε ρε παιδιά. Από αυτούς που βρίσκονται στο youtube κάποιοι θα κάνουν καριέρα. Αν μη τι άλλο, γιατί να είναι κατακριτέο το shredding? Σάμπως funk ακούμε όλοι? Ή power metal? Ή Britney Spears? Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Έλεος δηλαδή...

@freemind: Thanks για το σχολιο! Ναι και εγω αυτο πιστευω...το βιντεοκλιπ ειναι ενας πολυ καλος τροπο διαφημισης. Mου αρεσε που το σχολιο σου ηταν μικρο και περιεκτικο!  :)
@bassman 5χορδος wannabe! : Επισης thanks για το σχολιο! Απο την αλλη μερια, το κομματι σιγουρα δεν ειναι shredding...
Παντως, με αφορμη τα διαφορα σχολια , εχω και εγω μια ερωτησουλα προς τους συνφορουμιτες (με αφορμη το clip)....
ΠΟΤΕ θεωρειτε κατα την γνωμη σας οτι ενα κομματι ειναι "shred"?


Μια χαρά η ερώτηση και επί του θέματος. Εγώ θα ανταπαντήσω με μία ερώτηση. Ο Gary Moore όταν τα χώνει άγρια κάνει ή δεν κάνει shred? Αν μη τι άλλο, θεωρούμαστε ευρωπαίοι οπότε ας ξεσκονίσουμε λίγο τα αγγλικά μας. Εγώ πρακτικά δεν έχω δει πουθενά τον όρο "shred music", "shred metal" κτλ. Το απαρέμφατο shredding το έχω δει σαν περιγραφή σε τρόπο παιξίματος. Κι αυτό αψηφά κάθε είδος μουσικής. Για του λόγου το αληθές, πάρτε shred με φυσαρμόνικα:

:metal :metal :metal

και με εξοπλισμό γραφείου:
:P :P :P

Στη μισαλλόδοξη μιζέρια μας κάνουμε ένα μεγάλο λάθος. Μιλάμε για ερμηνεία εναντίον τεχνικής ξεχνώντας ότι η τεχνική είναι (ή πρέπει να είναι) ΔΕΔΟΜΕΝΟ. Υπάρχουν χιλιάδες γιαπωνέζοι και κινέζοι που αυτομαστιγώνονται μέχρι να παίξουν τα πιο δύσκολα κομμάτια που γράφτηκαν ποτέ για κάθε όργανο. Οι περισσότεροι είναι αδιάφοροι μουσικά, πλην όμως θεωρούνται δικαίως δεξιοτέχνες στο όργανό τους, γιατί ανά πάσα στιγμή μπορούν να αποδώσουν ένα 90% της απαιτούμενης ερμηνείας. Το υπόλοιπο -το κερασάκι στην τούρτα- εν μέρει το μαθαίνεις και εν μέρει γεννιέσαι με αυτό.

Για να το πούμε πιο ωμά, όσο και να μελετήσεις, αν δεν έχεις "άστρο" δεν θα κάνεις τον κόσμο να παραμιλάει (εκτός και σε λένε Kirk Hammett :P :P :P), ενώ από την άλλη όσο και να φτύνεις τους shredders, αυτό από μόνο του δε σε κάνει πιο καλό ερμηνευτή ;D ;D ;D :metal

EDIT:
Επειδή το thread είναι για το παληκαράκι κι όχι για να λύσουμε το πρόβλημα των αργών κιθαριστών :P, εμένα ο George μου άρεσε ασχέτως ηλικίας. Και 30 να ήταν πάλι μπράβο θα του έλεγα. Δε θα κάτσω να αναλύσω λεπτομέρειες (αν μου άρεσε το τάδε tapping ή το δείνα sweep) γιατί θεωρώ ότι ο τυπάκος παίζει ΚΑΛΥΤΕΡΑ από μένα, άρα δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος να τον κρίνω τεχνικά. Παρεπιπτόντως, είναι αξιοθαύμαστο πως σε πολλά fora η πλειοψηφία τάσσεται φανατικά εναντίον της "τεχνικής" και οι ίδιοι κάθονται και σχολιάζουν σε στυλ "Στο 1:48 έκανες ένα legatto που ήταν λίγο πιο αργό από 270bpm δέκατα έκτα >:D >:D >:D.

Η ουσία είναι ότι το παληκάρι αν ήταν από την Αμερική και έπαιζε στους Avenged 7X θα το προσκυνάγαμε και θα αγοράζαμε και τη signature κιθάρα που θα είχε ήδη, ενώ τώρα καθόμαστε και τον σχολιάζουμε λες και εμείς μπορούμε καλύτερα...

George rock on!
  :metal


« Τελευταία τροποποίηση: 26/02/09, 13:45 από Guitarero »

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #52 στις: 26/02/09, 13:58 »
Η ουσία είναι ότι το παληκάρι αν ήταν από την Αμερική και έπαιζε στους Avenged 7X θα το προσκυνάγαμε και θα αγοράζαμε και τη signature κιθάρα που θα είχε ήδη, ενώ τώρα καθόμαστε και τον σχολιάζουμε λες και εμείς μπορούμε καλύτερα...

George rock on!  :metal



ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !

κατακρινουν ενα ατομο το οποιο κανει τα ονειρα του πραγματικοτητα(στην ελλαδα κατι τετοιο ειναι δυσκολο επιχειριστε το αμα θελετε....και αν μπορειτε και αν τολματε)
(γιατι το να εισαι 18 κ να σε σπονσοραρουν RANDALL K WASHBURN δεν ειναι και λιγο, οπως επισης να σου κανουν και βιντεοκλιπ....παει να πει οτι το αξιζεις ολο αυτο ρε γ**ωτο)
Λες και ειναι καλυτεροι....Ολοι αυτοι που κατακρινουν....Βρεθηκε ενας αξιοπρεπεστατος κιθαριστας κ ολοι επεσαν πανω του να τον φανε.Ειναι η κλασσικη σταση του Ελληνα.
Πραγματικα λεμε  οτι ολους τους τρωει η μαρμαγκα στην Ελλαδα, ας αναρωτηθουμε ομως μηπως με την σταση αυτη γινομαστε εμεις η μαρμαγκα???
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #53 στις: 26/02/09, 14:19 »
Απλά υπάρχουν πολλοί μαρ-τσάμπα-μάγκες! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #54 στις: 26/02/09, 14:32 »
Παιδες..δεν νομιζω οτι θαβει κανεις καποιον.Ο καθενας εχει την αποψη του.Και εχει δικαιωμα να την πει.Απο την στιγμη που καποιος επισης καταθετει κατι δημοσια και ανοιχτα ειναι αυτοματως ανοιχτος σε κριτικη.Το να μην σας αρεσουν οι αποψεις που εχουν γραψει καποιοι ειναι δικαιωμα σας.

Ειναι δικαιωμα σας να σας αρεσει περισσοτερο το τεχνικο παιξιμο.Εμενα με κουραζει προσωπικα.Αλλα δεν ειδα κανεναν να τον κατακρινει.Πιστευω αμα καποιος πια το βλεπει ετσι..σημαινει οτι θιγεται και ο ιδιος πραμα που βρισκω παραλογο.



It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #55 στις: 26/02/09, 21:44 »
όταν ανεβάζει κάποιος ένα βιντεακι περιμένει να ακούσει γνώμες...οι γνώμες αυτές θα ειναι και θετικές και αρνητικές....αλλιως θα ποσταρε αρχικα "δεκτές μονο οι γνωμες που θα με θαυμαζουν και θα λενε ποσο γαματος και ουαου και yeah baby είμαι...."!!!! ποιο το νοημα όλοι να κολακεύουμε κατι το οποιο δεν μας αρέσει....? μια ταινια πχ.....σε κάποιους θα αρέσει ....σε καποιους όχι....ενα φαγητο...σε καποιους θα αρέσει, σε καποιους όχι....μόνο το σεξ αρέσει σε όλους (και πάλι έχω και τις επιφυλαξεις μου..... :P :P :P)....έτσι λοιπόν και κάποια μουσικά κομμάτια σε κάποιους αρέσουν...σε άλλους όχι.....τι ειναι τόσο παραξενο?

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #56 στις: 27/02/09, 09:01 »
Με αυτή τη λογική μπορείτε κάλλιστα να αδιαφορήσετε. Αν μη τι άλλο, αφού δεν ακούτε τέτοια μουσική δεν περιμένει κανείς να σας αρέσει το κομμάτι. Πιο χρήσιμο θα είναι στο παληκάρι να βγει πχ ο Σόβολος ή κάποιος άλλος γρήγορος και να του πει μια insider γνώμη, έτσι δεν είναι?

Αν ανέβαζε κάποιος βίντεο τον εαυτό του να κάνει πατινάζ στον πάγο, δεν θα του φαινόταν τόσο χρήσιμο στη βελτίωσή του το σχόλιο που θα κάνει ο Βαμβακούλας :P.

Από κει και πέρα εννοείται ότι ελεύθερη χώρα είμαστε και ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του. Απλά βρίσκω αντιπαραγωγικό κάθε φορά που ένας χεράς ανεβάζει βίντεο να του βάζουν χέρι οι anti-shred...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #57 στις: 27/02/09, 09:50 »
Με αυτή τη λογική μπορείτε κάλλιστα να αδιαφορήσετε. Αν μη τι άλλο, αφού δεν ακούτε τέτοια μουσική δεν περιμένει κανείς να σας αρέσει το κομμάτι. Πιο χρήσιμο θα είναι στο παληκάρι να βγει πχ ο Σόβολος ή κάποιος άλλος γρήγορος και να του πει μια insider γνώμη, έτσι δεν είναι?

Οπότε είναι χρήσιμο να σχολιάζουμε μόνο αν μας αρέσει αυτό που παίζει? Ή γράφουμε θετικό σχόλιο, ή τίποτα?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #58 στις: 27/02/09, 10:21 »
Με αυτή τη λογική μπορείτε κάλλιστα να αδιαφορήσετε. Αν μη τι άλλο, αφού δεν ακούτε τέτοια μουσική δεν περιμένει κανείς να σας αρέσει το κομμάτι. Πιο χρήσιμο θα είναι στο παληκάρι να βγει πχ ο Σόβολος ή κάποιος άλλος γρήγορος και να του πει μια insider γνώμη, έτσι δεν είναι?

Οπότε είναι χρήσιμο να σχολιάζουμε μόνο αν μας αρέσει αυτό που παίζει? Ή γράφουμε θετικό σχόλιο, ή τίποτα?

Εάν είναι δεδομένο ότι δε σου αρέσει ένα είδος μουσικής, ποιος ο λόγος να σχολιάσεις? Είναι σα να μην τρως ποτέ λαδερά και να πηγαίνεις στο ταψί με το ιμάμ και να λες
"Μμμμμμμμμμμμμμ αηδία είναι..." :P

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #59 στις: 27/02/09, 11:30 »
Δεν πιστεύω οτι είναι θέμα μουσικών προτιμήσεων. Το οτι δεν μας αρέσει ενα είδος μουσικής, δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να ξεχωρίζουμε ποιος κάνει καλά και σωστά αυτό που κάνει. Εμένα για παράδειγμα, δεν μου αρέσουν οι Slayer (μην αρχίσετε τον πετροπόλεμο), αλλά φυσικά και αναγνωρίζω πως είναι μια πολύ μεγάλη μπάντα στον χώρο του thrash metal. Θέλω να πω με αυτό πως, αν ακούσω ύστερα άλλες δέκα μπάντες να παίζουν τα ίδια με τους Slayer, ΟΧΙ δεν θα τους αναγνωρίσω τίποτα, πέρα από το οτι "ΟΚ, καλοί είναι"...και μέχρι εκεί !!

Δεν ξέρω αν πιάνει κανείς το νόημα αυτών που γράφω, αλλά όπως είπα και σε άλλη απάντηση μου σε τούτο το ποστ και σύμφωνα με τα παραπάνω, το παλικάρι έχει ταλέντο, παίζει φανταστικά, αλλά δεν του αναγνωρίζω τίποτα περισσότερο από τις άπειρες ώρες μελέτης που έχει ρίξει. Αυτό που άκουσα δεν με συγκίνησε, δε μου δημιούργησε συναισθήματα...δεν ... δεν...!! Το λέω πολύ ειρηνικά αυτό, είναι απλά η γνώμη μου... 0:)

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #60 στις: 27/02/09, 11:42 »
Εδώ βλέπεις όμως ότι δε μιλάμε απλά για προτιμήσεις. Υπάρχουν άτομα που μόλις ο μετρονόμος αρχίσει να υπερβαίνει τα 80bpm συφιλιάζονται :P


Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #61 στις: 27/02/09, 11:58 »
Όπως υπάρχουν και άτομα που γκαβλ0νουν επειδή ο μετρονόμος πέρασε το 150... Κολλημένοι με το μετρονόμο υπάρχουν παντού... Είναι επιδημία...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #62 στις: 27/02/09, 12:07 »
χαχααχα ενταξει Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood...εισαι πολυ σωστος..με βρησκεις απολυτα συνφωνο
Βεβαια εμενα πολλα σημεια του κομματιου μ αρεσαν και μπραβο στον Γιωργο.

Με αυτή τη λογική μπορείτε κάλλιστα να αδιαφορήσετε. Αν μη τι άλλο, αφού δεν ακούτε τέτοια μουσική δεν περιμένει κανείς να σας αρέσει το κομμάτι. Πιο χρήσιμο θα είναι στο παληκάρι να βγει πχ ο Σόβολος ή κάποιος άλλος γρήγορος και να του πει μια insider γνώμη, έτσι δεν είναι?

σορρυ φιλε αν το παλικαρι ηθελε την γνωμη του Σοβολου η δεν ξερω και εγω ποιανου αλλου να το εστελνε κατευθειαν σε αυτον να μη το ποσταρε...(αν και για να λεμε και την αληθεια ο Γιωργος στην τελικη δεν το εχει ποσταρει ο δασκαλος του το εκανε)
Λιγο ελιτιστικη η αποψη σου μου ακουγεται.αν ο Γιωργος βγαλει ενα σιντι καποτε "πρεπει" να αρεσει και σε σενα και στον Χ κτλ οχι μονο στον Σοβολο αν ο Γιωργος θελει να βγαλει και δευτερο σιντακι

Τεσπα αυτα δεν εχουν να κανουν με το τραγουδι του παλικαριου...τα καλυτερα και αφου το γουσταρει μακαρι να γινει οτι αυτος θελει να γινει...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #63 στις: 27/02/09, 13:37 »
Δηλαδή όταν κάποιος βγάζει ένα CD περιμένει να αρέσει σε όλους? Μήπως ζούμε σε μια ουτοπία?????

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #64 στις: 27/02/09, 14:19 »
Eγω προσωπικα δεν δεχομαι καμια αποψη που με οποιονδηποτε τροπο με κρινει επειδη παρεθεσα μια αποψη.Σαν να λες στον αλλο ..τι θες και μιλας.Ο οποιοσδηποτε θιγεται λοιπον μαλλον διακαταχεται απο κομπλεξ μιας και βλεπει οτι δεν αρεσουν σε ολους μερικα πραγματα.

Και να το πω και πιο τσαμπουκαλιδικα μιας και μερικοι δειχνουν να εχουν καβαλησει καλαμια.Ποιος εισαι εσυ(γενικα μιλαμε) η ο οποιοσδηποτε που θα τολμησεις να πεις σε μενα γιατι σχολιαζω κατι..η πως το σχολιαζω η τι θα κανω.Τελεια και παυλα..και οπως ειχε πει και ο μεγας πετροχειλος στους Χουλιγκανς..."η μονη αληθεια βρισκεται στους Sex Pistols..γκεγκε..?
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #65 στις: 27/02/09, 14:25 »
αν και για να λεμε και την αληθεια ο Γιωργος στην τελικη δεν το εχει ποσταρει ο δασκαλος του το εκανε)

Αυτό είναι κάτι στο οποίο αναφέρθηκα κι εγω και με ενόχλησε ιδιαίτερα. Εντάξει, το συμπέρασμα που έβγαλα εγω δεν είναι οτι είναι καλός ο δάσκαλος, αλλά πολύ καλός ο μαθητής !! Και η τακτική του "δείτε τους μαθητές μου τι καλοί που είναι, ελάτε κι εσείς για να γίνεται το ίδιο καλοί", με πιο απλά λόγια "με τρόπο" διαφήμιση, εμένα εκτός του οτι δεν με πείθει...με εκνευρίζει κιόλας.

Αν ήθελε το παλικάρι τη γνώμη μας και πραγματικά τη χρειαζόταν, θα το ανέβαζε ο ίδιος.  0:)

Αποσυνδεδεμένος Ωρίωνας

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.e-na.com/mpolitexneio.aspx
    • Προφίλ
    • http://mousikiamilla.blogspot.com/
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #66 στις: 27/02/09, 14:39 »
Δεν υπάρχουν σωστές και λάνθασμένες απόψεις. Οι απόψεις είναι προσωπικά βιωματικά αποστάγματα και ο καθένας είναι ελεύθερος να τις διατυπώνει. Καμμία σύγκλιση ή απόκλιση απόψεων δεν μπορεί να λειτουργήσει απαγορευτικά στη διατύπωσή τους. Όσοι ενστερνίζονται λογικές απαγορεύσεων απλά δεν μπορούν να επιβληθούν στον αυταρχισμό τους.
Έρωτας: Γεννιέται σε μια στιγμή, ζει για μια εποχή και πεθαίνει σε μια μέρα.
Αγάπη: Γεννιέται αργά, μεγαλώνει σιωπηλά και θάνατο ποτέ δεν βρίσκει.

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #67 στις: 27/02/09, 15:07 »
Δε λέω, από τεχνική άποψεως  το χέρι του είναι χαλαρό και πιάνει ταχύτητες....αλλά  ως  σύνολο αισθητικά  μου ακούγεται μονότονο.Από  σκηνοθεσία...η κάμερα εστιάζει συνέχεια στο πόσο γρήγορα παίζει...υποθέτω πως αυτό το μήνυμα θέλει να περάσει στους ακροατές? :-\


Μπράβο του πάντως αφού το παλεύει και ενδιαφέρεται τόσο! :)
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #68 στις: 27/02/09, 17:54 »
Ποιος μίλησε για απαγόρευση ρε παίδες?

Θα με τρελάνετε? You are SO missing the point...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #69 στις: 27/02/09, 18:40 »
Δηλαδή όταν κάποιος βγάζει ένα CD περιμένει να αρέσει σε όλους? Μήπως ζούμε σε μια ουτοπία?????

Οχι αλλα απο την στιγμη που βγαζει σιντι δεν νομιζω να θελει να αρεσει σε 4-5 "ελιτιστες" αλλιως δεν θα το εβγαζε.απο την στιγμη που ενα Βιντεο λεει ΚΟΙΤΑΜΕ πρεπει αυτος που το βγαζει να ειναι διατεθημενος να ακουσει την αποψη και της γιαγιας μου(που την αγαπω πολυ).μπορει να μην τον νοιαζει καθολου αλλα θα την ακουσει και δεν εχει καν το δικαιωμα να της πει "αφου δεν σ αρεσει μην ασχολησαι".αρα WE are NOT missing the point at all.

αστειακι....τα βιντεο που ποσταρει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ειναι τον τοπ μαθητων του...φανταζεστε την ξενερα των υπολοιπων να τους βλεπουν και  και να λενε""αυτος που στο μαθημα κτλ κτλ...... και εγω μπλα μπλα μπλα........ καλύτερος........χειροτερος........... με πενα και ποιος.... που..."
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #70 στις: 27/02/09, 20:39 »
Πιο χρήσιμο θα είναι στο παληκάρι να βγει πχ ο Σόβολος ή κάποιος άλλος γρήγορος και να του πει μια insider γνώμη, έτσι δεν είναι?
 

Πιο χρήσιμο θα ήταν να βγει ένας πολύ καλός κιθαρίστας να πει γνώμη όχι ο καθένας ήθελες να πεις.  ;)

Προσωπικά πιστεύω ότι η άποψη του καθενός μετράει παίζει δεν παίζει κιθάρα. Αν καταφέρει το παληκάρι να κάνει καριέρα δεν θα κρίνεται μόνο από κιθαρίστες αλλά και από απλό κόσμο που νομίζει ότι η κιθάρα φτιάχνεται από κόντρα πλακέ τρικάλων ή από τίμιο ξύλο (όπως είπε κάλλιστα ο master D.)

Το μόνο που εμένα με ενοχλεί είναι που δεν πόσταρε το παληκάρι το ίδιο το βίντεο του αλλά ο καθηγητής του.
Συμφωνώ με το freemind περί διαφήμισης και να προσθέσω ότι πιο πολύ θέλει να διαφημιστεί ο δάσκαλος και λιγότερο ο μαθητής όπως παρουσιάζονται τα βίντεο. Από τη στιγμή που η διαφήμιση απαγορεύεται στο φόρουμ δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα υπάρχει ανέχεια ακόμα και σ'αυτό το ζήτημα? Φαντάζομαι ότι ο George έχει σύνδεση στο ίντερνετ και μπορεί κάλλιστα να ποστάρει εδώ ή και όπου αλλού θέλει τα βίντεο του. Μακάρι να'ναι γερό το παληκάρι να μελετάει και να γίνει ακόμα καλύτερος. Ας σταματήσουν επιτέλους οι κάθε λογής μαθητοθήρες εδώ μέσα!!!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #71 στις: 27/02/09, 20:45 »
Ας σταματήσουν επιτέλους οι κάθε λογής μαθητοθήρες εδώ μέσα!!!



 :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up


Αλλά αν δεν κάνω λαθος συντονιστής δεν είσαι κι εσύ? Γιατί δεν παίρνεις την πρωτοβουλία να το σβήσεις??? ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/02/09, 20:46 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #72 στις: 27/02/09, 22:04 »
Η καλόβουλη περίπτωση να καμαρώνει για το μαθητή του απορρίπτεται? :P

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #73 στις: 27/02/09, 22:51 »
Η καλόβουλη περίπτωση να καμαρώνει για το μαθητή του απορρίπτεται? :P

Αμα έχει ανεβάσει περισσότερα από 1 βίντεο? Οχι βέβαια, καταντάει κακόγουστη διαφήμιση και κατ'εμέ κατάπτυστη κιόλας.
Ας σταματήσουν επιτέλους οι κάθε λογής μαθητοθήρες εδώ μέσα!!!



 :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up :up


Αλλά αν δεν κάνω λαθος συντονιστής δεν είσαι κι εσύ? Γιατί δεν παίρνεις την πρωτοβουλία να το σβήσεις??? ;)

Δεν κάνεις λάθος φίλε, απλά δεν μπορώ να παίρνω αποφάσεις μόνος μου, τέτοια θέματα πρέπει να τα εγκρίνουν και οι admins εφόσον πιστεύουν ότι πρέπει. Επειδή το αναφέρω εγώ δε σημαίνει ότι συμφωνούν όλοι μαζί μου, είμαι και χρήστης του φόρουμ δεν απαντάω πάντα ως moderator.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #74 στις: 28/02/09, 00:15 »
Ας σταματήσουν επιτέλους οι κάθε λογής μαθητοθήρες εδώ μέσα!!!

και περίμενα να δω ποιος θα το πει..... :P η αλήθεια είναι ότι δεν το περιμένα απο σένα πάρη....με ξάφνιασες..... ;D σου έδινα απόδοση 35......τιναξες καθε μπανκα στον αερα.....αλλά είναι μεγάλη αληθεια....


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/06, 11:58
από JohnRageOn
5 Απαντήσεις
3039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/07, 12:06
από Μαργαρίτα Π.
12 Απαντήσεις
5001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/07, 02:41
από Marios Demigod
7 Απαντήσεις
3584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/07, 17:51
από Ioannis Anastassakis
6 Απαντήσεις
4309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 16:12
από Jeditraitor
9 Απαντήσεις
4056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 20:15
από gers
4 Απαντήσεις
1984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/09, 12:06
από m@ster k@frer
2 Απαντήσεις
1708 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 05:01
από Garvin
5 Απαντήσεις
2623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/10, 03:33
από m@ster k@frer
13 Απαντήσεις
4056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/11, 23:10
από indiespyllak