Αποστολέας Θέμα: Αρχάριος / Πώς πιάνω μπαρέ;  (Αναγνώστηκε 38834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος exemithia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Αρχάριος / Πώς πιάνω μπαρέ;
« στις: 22/04/02, 01:17 »
katarxin xaireto olous tous filous pou mas ennonei i agapi mas gia thn mousiki kai tin kithara.ego eimai neos sta kolpa,exo tin kithara molis ena mina.prospatho na matho monos mou xoris na pigeno se odio i daskalo.antimetopizo to exis provlima:den mporo na piaso mpare ayto to fa matzore kai to si minore mou xoun ginei efialtis.distisxos ayta ta akorda ta xoun ta perissotera tragoudia kai distixos mataia prospatho na vgalo kapia agapimena mou.ti na kano?mporeite na protinete kati?arxizo na apogoiteyomai.ayta.perimeno voithia.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/02, 18:37 από Ο Νέος Κιθαρωδός »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #1 στις: 22/04/02, 01:33 »
Mία λύση στην οποία κατέφευγα εγώ (και καταφεύγω ακόμα καμιά φορά...) είναι να "ανεβάσεις" ή να "κατεβάσεις" το κομμάτι ώστε να το παίζεις σε άλλο "κλειδί".  Π.χ. αν το κόμμάτι πάει ΜΙ-  ΣΙ- κλπ, παίξε το από ΛΑ- ώστε μετά να ακολουθεί ΜΙ- κλπ.  Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.  Αυτό ίσως μειώσει τα μπαρέ που πρέπει να πιάσεις, και πιθανόν το τραγούδι να ταιριάζει καλύτερα με τη φωνή σου.  Στην πορεία βέβαια το μόνο που θα κάνει τη διαφορά είναι η συνεχής εξάσκηση.  Άν παίζεις εδώ και ένα μόνο μήνα, είναι φυσικό να έχεις τέτοιες δυσκολίες.  

Καλό κουράγιο...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος exemithia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #2 στις: 22/04/02, 01:38 »
seyxaristo poli file gia tin voithia soy.opos eipai eimai asxetos kai den to piasa ayto pou eipes.mporeis na mou protinis kana kalo vivliaraki gia ena ksestaravoma.ta mona komatia poy ksero na pezo einai1)ti einai ayto pou mas ennonei,2)den tha dakriso pia gia sena,3)sagapo pix-lax,4)o dromos loizos,5)min milas allo gia agapi savopoulos.ayta einai sxetika eykola kai ta vgala.alla katsimixa pou thelo den mporo.einai kommataki diskolotera.telos panton an ksereis kana kalo vivliaraki kalo.na sai kala

Αποσυνδεδεμένος Κομήτης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • και η μουσική συνεχίζεται...
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #3 στις: 22/04/02, 01:53 »
Βασικά μην προσπαθείς να αποφύγεις τα μπαρέ γιατι πάντοτε θα τα βρεισκεις μπροστά σου. Επομένως συνεχείς ασκήσεις και σίγουρα θα δεις αποτέλεσμα με τον καιρό.Βέβαια μπορείς να αλάζεις τον τόνο όπως είπε και ο προλαλήσας.Δηλαδή να ανεβάζεις η να κατεβαζεις τον τόνο στον οποίο είναι το κομμάτι με σκοπό να δημιουργούνται ευκολότερα ακόρντα. Η παρακάτω σελίδα θα σε βοηθήσει πάρα πολύ πάνω σε αυτό το θέμα. Για βιβλίο καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο μαγαζί που έχει μουσικά είδη για ένα καλό βιβλίο αρχάριου(δεν έχω στο νου μου κάποιο). Αλλά να ξέρεις οτι κάποιος που ξέρει κιθάρα στα δείχνει καλύτερα. Εσύ αποφασίζεις!          

http://www.kithara.gr/songs/kitharodos/chordsHowTo.htm

και μην απογοητεύσε καθόλου θα έρθουν όλα με την εξάσκηση keep on!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #4 στις: 22/04/02, 02:00 »
O Κομήτης με πρόλαβε στην απάντηση, σχετικά με τη σελίδα της Κιθάρας που ασχολείται με ακόρντα. Βιβλία εκμάθησης κιθάρας μπορείς να βρείς σε οποιοδήποτε κατάστημα μουσικής.  Επίσης σε διάφορα μουσικά sites μπορείς να βρείς μαθήματα για αρχάριους.  Ψάξε στα παρακάτω:

http://www.guitar.com
http://guitar.about.com/

Και πάνω απ' όλα συνέχισε την προσπάθεια.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #5 στις: 22/04/02, 02:08 »
prospathise na pianeis tin F etsi!den exei kai terastia diafora alla egw to vrika poli pio efkolo na tin pianw etsi stin arxi!

e-1--/----/----/-----
B-1--/----/----/-----
G----/--2-/----/----
D----/----/--4-/----
A----/----/--3-/----
Exxxx/xxxx/xxxx/xxxx

oi arithmoi einai ta daxtila twn xeriwn ksekinontas me 1 ton deikti kai ta tasta ksexwrizoun apo tis kathetous!diladi ousiastika pianeis ena mikro mpare me to deikti kai ta alla opws ta ksereis apla de xtipas ti E!egw etsi pianw kai ti G otan kourazete o antixeiras apo to mpare!elpizw na katalaves ti ennow!me antistoixo tropo piane kai ti Bm!alla me tipota an to vreis efkolotero min epanapafteis se afto!iparxoun sigxordies pou xreiazontai kanonikotato mpare!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/02, 02:17 από sourwtiri »
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #6 στις: 22/04/02, 10:12 »
Σουρωτηρι, εγω δυσκολευομαι περισσοτερο να πιασω το F με τον τροπο που λες! Δεν μπορω να "στραβωσω" τον δεικτη μου ετσι.
Οπως και να'χει, νομιζω ειναι καλυτερα ο φιλος μας να παιδευτει τωρα, και να το μαθει ολοκληρο το μπαρε. Αλλωστε το να ακουγεται η βασικη νοτα στις μπασες χορδες ειναι κατι σημαντικο.

Αποσυνδεδεμένος razielgr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • oook man!
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #7 στις: 23/04/02, 07:27 »
basika file h dikia mou h gnwmh einai oti isws na einai ligo noris gia mparedes mathe prwta tis basikes synxordies KALA oste na kaneis tis enalages sou eukola molis aisthanese aneta dokimase na kaneis enalages apo A se F (mhn se endiaferei ama tha argiseis na piaseis thn F sthn allagh alla na thn piaseis swsta etsi wste na akougontai oso kalytera ginontai) kane merikes fores auto kai meta kane allages as poume apo E se F etsi oste na synithisei ligo to aristero sou me tis allages
ama xreiasteis perrisoterh boitheia steile mou mhnyma auta elpizw na boithisa
what do you see in front of your fist?

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #8 στις: 03/05/02, 18:12 »
Συμφωνώ με τους υπόλοιπους. Απλά εγώ θα σου δώσω 2 συμβουλές.

1) Υπομονή
2) Αν δεν τα καταφέρνεις πάρε καποτάστο όμως δεν στο συνηστώ γιατί αν είσαι αρχάριος θα τα βριες σκούρα.
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #9 στις: 03/05/02, 18:53 »
ego mia simbouli exo na doso.... apla na kaneis ipomoni kai na to kaneis practise kathe mera... mia mera xoris na to katalaveis tha to pezeis telia! ;D
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #10 στις: 10/05/02, 17:46 »
File exemithia gia xara !

Exontas arketa prosfati tin eikona sou ston eauto mou tha sou proteina na kaneis ypomoni kai, opos eipan kai ta paidia parapano, practise kathe mera ! Kalytera na vreis merika tragoudia pou sou aresoun xoris dyskoles sygxordies kai na eksaskiseis tis enallages se auta. Meta siga siga tha arxiseis kai tou peiramatismous se dyskolotera.

Oson afora sto Bare, prospathise na exeis oso pio iso ginetai ton deikti sou, toulaxiston etsi mou eipe emena o daksalos mou, kai antimetopisa to thema epityxos :-) Siga siga me ton kairo oi sygxordies sou tha allazoun grigora kai kathara.

Ypomoni kai epimoni !

Filika,
DrWolf._
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #11 στις: 11/05/02, 17:36 »
Meleti kai ksero psomi! Prospathise na afierwneis poly xrono se meleti kai praktiki eksaskisi. An oi mparedes sou fernoun pollous ponous ston aristero karpo paikse gia ligo ena kommataki xwris mparedes, ki otan iremisei to xeri sou, pali meleti gia mparedes! Sigoura pantws den mporeis na tous apofygeis opote toulaxiston... apolafse to!  ;)
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος Μανδρακούλος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #12 στις: 11/05/02, 17:47 »
To piasimo tou mpare eksartate poli apo enan mikro mi pou vriskete anamesa apo ton dikth kai ton antixhra. Gia na ton dinamoseis prepei na pezeis oso to dinaton perisotero mpare. Enas kalos tropos eksaskishs einai na piaseis thn Si ifesh pou einai to pio diskolo mpare kai pezontas arpismata na kateveneis B,H,C(me mpare) klp mexri kapio shmeio kai meta pali pano. Kathe mera na prospathis na kateveneis pio poli. Pantos mhn apogohtevese, h kithara den einai kati pou mathenete amesos nomizo pos oloi ta exoume perasei afta..
"Εμπρός ν' αρχίσει ο χορός
Ν' αρχίσουνε οι τρέλες.
Ανοίξτε τις ομπρέλες σας
Θα βρέξει καραμέλες!"

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #13 στις: 20/05/02, 03:12 »
Θυμάμαι και εγώ που στην αρχή δεν μπρορούσα να πιάσω την F και κατέληγα να παίζω διάφανα κρίνα που έχουν πάντα Em, Am και C   ;D Μέχρι που μια φορά είχα πάρει την κιθάρα στην κατάληψη και έπαιζα με έναν φίλο, ενα τραγούδι που είχε την F και μες στην πόρώση.. ως δια μαγείας την κατάφερα και μετα απο μια βδομμάδα την έπαιζα το ίδιο άνετα με όλες τις άλλες συγχορδίες. Μη μασάς λοιπόν, συνεχισε να προσπαθέις να την πιάσεις, θα βρεις μόνος σου πως να την πιάνεις. Πάντως πρόσεξε:
-να τοποθετέις σωστά τον αντίχειρα
-την περισσότερη δύναμη την χρειάζονται  οι ακριανές χορδές
-μην αγχώνεσαι :P , με ένα μηνα ειναι πολύ δύσκολο να πιάσεις μπαρέ

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #14 στις: 25/05/02, 23:16 »
Λοιπόν φιλάρα,

Η μόνη λύση είναι η προσπάθεια. Αν κάθε μέρα προσπαθείς να το πιάσεις για 15-20 φορές, σίγουρα σε 2 βδομάδες το πολύ θα το πιάνεις για πλάκα. Εγγυημένα πράγματα. 8)

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #15 στις: 26/05/02, 14:16 »
Κομπανιαμεντο, για το θεο ΟΧΙ ΔΥΝΑΜΗ! ΤΕΧΝΙΚΗ!!!!
Όταν νιώθεις το χέρι σου να μου΄διάζει και τον αντίχειρά σου να πονά, σταμάτα αμέσως να παίζεις πριν πιαστείς, ξεκουράσου και ξαναδοκίμασε μετ α από λίγο. Αν πονάς σημαίνει ότι κάτι κάνεις λάθος. Όταν πιανεις μπαρέ , μην προσπαθείς να σπρώξεις τις χορδές κλείνοντας τα δυο σου δάκτυλα(δείκτη και αντίχειρα), αλλά κράτα σταθερό τον αντίχειρά σου και σπρώξε με το δείκτη προς τα πίσω. Αν κάποια χορδή μπουκώνει, ένα καλό κολπάκι, που όμως πρέπει όμως να συνηθήσεις έίναι να γυρίζεις το δείκτη σου ελαφρά προς τα δεξιά καθώς πατάς το μπαρέ ;D 8) καλή εξάσκηση
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #16 στις: 27/05/02, 23:41 »
Μητσαρος, σωστός, αυτό για τον πόνο ισχύει. Όταν πονάς, ή κάνεις κάτι λάθος, ή απλά κουράστηκες, τέλος πάντων ξεκουράσου. Οταν μάθαινα με μπαρέ, είχα κράμπα στον αντίχειρα για 2 μήνες επειδή δεν πρόσεχα;D. Μέχρι και τενοντίτιδα μπορείς να πάθεις...

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #17 στις: 28/05/02, 17:21 »
Άσχετο αλλά το Micharos του αχάπαρου πάνω δεν σημαίνει Μήτσαρος ή Μήτσος όπως το παίρνουν πολλοί παρόλο που λέγεται Μηχάλης, αλλά είναι μησιαρός δηλαδή μια σαύρα στα Κυπριακά ;D ;D
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #18 στις: 29/05/02, 19:51 »
Μπράβο ρε μάριε, απ' το keyboard μου το πήρες ;D
Κομπανιαμέντο, ξέχασα να σου προτείνω να αρχίσεις παίρνοντας λιγότερες χορδές μπαρέ, για αρχή τρείς , αργότερα τέσσερεις και στο τέλος έξι
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #19 στις: 05/06/02, 03:55 »
Αν εννοείς "μισα μπαρέ πχ Φα : χχ3211 αντι για 133211" εμένα ούτε με βοήθησαν ούτε με βολέυουν. πιο άβολα μου φαινονται. Συμφωνώ με τον βασίλη δηλαδή. Άσε που αν μάθεις με μπαρέ, παίζεις και πέμπτες. Τέλος πάντων, εγώ ρε δεν έχω πρόβλημα με τα μπαρέ πια.
Κοπανιαμέντο προφέρεται το nick μου, είναι λογοπαίγνιο μεταξύ των λέξεων "ακκοπανιαμέντο" (συγχορδία) και "κοπανάω". Επειδή φαντάζομαι οτι είναι σπαστικό, για συντόμευση πες με Γιάννη ( όχι Γιαννή, στα κυπριακά δεν είναι καλό ;) )

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #20 στις: 18/06/02, 14:04 »
Ok Γιαννη ότι πεις. Παρεπιπτόντως, τα μισά μπαρέ είναι ένας καλός τρόπος να σιγουρευτείς ότι παίζεις με σωστή θέση στο αριστερό σου χέρι. Αν Δυσκολεύεσαι να γυρίσεις το δάχτυλό σου και να πιάσεις μισό μπαρε, σημαίνει ότι:
α)Είσαι σφιγμένος γενικά
β)Η παλάμη σου έχει μια κλίση προς τα αριστερά (δηλαδή δεν πατάς κάθετα τις χορδές)
γ) Πιθανόν ο αγκώνας σου να είναι κολλημένος στο σώμα σου.
Τώρα φυσικά, αυτό που θα ήταν λογικό να μου πείς είναι χεστηκα, σωστά; Ο λόγος που στο λέω, είναι γιατί αργότερα, αν θέλεις να παίξεις κάτι που απαιτεί γρηγοράδα και ακρίβεια, (κανένα riff) το να έχεις σωστή στάση σε βοηθά αφάνταστα
see ya  ;D 8)
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος kostasbako

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • make sex, no war...!
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #21 στις: 30/07/02, 12:22 »
Φίλε μου κουράγιο!!!
Μπορείς να μεταφέρεις τα κομμάτια αυτά σε άλλη κλίμακα με πιο εύκολες συγχορδίες.Βέβαια, ελάχιστα είναι τα κομμάτια όπου σε όποια κλίμακα και να μεταφερθούν δεν θα έχουν συγχορδία με μπαρέ.Γι αυτό η μόνη λύση είναι εξάσκηση!Είμαι σίγουρος ότι το πολύ σε ένα μήνα θα σου φαίνεται παιχνιδάκι!!!

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #22 στις: 11/08/02, 03:12 »
giati sonei kai kala prepei na tis matheis autes tis dio( F kai Bm ) twra?nomizw oti einai poli nwris . kai egw pou ematha monos mou stin arxi den mporousa na tis piasw. mathe oles tis alles tis aples, otan lew mathe tes ennow na petane ta xeria soy otan tis pianeis kai meta tha erthoun ta alla mona tous. kapoios eixe pei gia to kapotasto! pou kollaei to kapotasto sto oti den mporei na tis paiksei mpare? simfonw oti to F einai pio diskolo otan exeis mathei to mpare na to paizeis 1123xx

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #23 στις: 11/08/02, 23:33 »

. kapoios eixe pei gia to kapotasto! pou kollaei to kapotasto sto oti den mporei na tis paiksei mpare? simfonw oti to F einai pio diskolo otan exeis mathei to mpare na to paizeis 1123xx

εννοει πως αν δεν μπορει καποιος να πιασει μπαρε και θελει να παιξει Bm,να παιξει Αm με καποταστο στο 2ο ταστο

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:asxetos thelo voithia please
« Απάντηση #24 στις: 12/08/02, 20:00 »
nai alla etsi tha mporei na paiksei mono to bm afou ousiastika allazoun ola panw stin tastiera. ante na paiksei kai to f#

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
18930 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 15:50
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
16 Απαντήσεις
7008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/08, 21:22
από thanasis93
27 Απαντήσεις
33109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 22:56
από Spyros Delta
18 Απαντήσεις
12054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 16:15
από apostolisL
9 Απαντήσεις
5633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 20:25
από kopaniamento
11 Απαντήσεις
9962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/14, 15:42
από cbk
2 Απαντήσεις
2742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/12, 14:57
από Pavlosd25
5 Απαντήσεις
4392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/12, 12:14
από sonap2
9 Απαντήσεις
8988 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/14, 20:38
από Lampr0s
6 Απαντήσεις
8940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/14, 16:07
από konstantinos.Em.5