Αποστολέας Θέμα: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!  (Αναγνώστηκε 29892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #75 στις: 20/03/09, 10:08 »
Εντωμεταξύ βαράμε το Γιοκαρίνη, αλλά για τον σκυλοροκά Δάντη δεν έχω δει να φεύγει μια ντομάτα... :P

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #76 στις: 20/03/09, 10:12 »
με την ευρύτερη έννοια ροκας ειναι και ο γονιδης.... :Pας αφήσουμε τις ευρύτερες έννοιες......

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #77 στις: 20/03/09, 10:23 »
Εμπνευση υπάρχει!
Ευρηματικότητα υπάρχει!
Καλοι μουσικοί υπάρχουν!

Εαν συμμετείχα σε ένα σχήμα με ελληνικοροκ ύφος, θα ασχολιόμουν με την προώθηση των δικών μου τραγουδιών στα Live, και οι διασκευές θα ήταν γνωστά, όμορφα ξένα ροκ τραγούδια (προσοχή, όχι τραγούδια που έχουν γράψει ιστορία) σε διασκευή με κάπως αλλαγμένη ενορχίστρωση και Ελληνικούς στιχους που δεν θα ειχαν απαραίτητα το ίδιο νοημα αλλά την ίδια ατμόσφαιρα... (το έχω κάνει ήδη με καποια τραγούδια... χωρις να το εχω χρησιμοποιήσει ακόμα)

Άποψη!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #78 στις: 20/03/09, 10:28 »
Εμπνευση υπάρχει!
Ευρηματικότητα υπάρχει!
Καλοι μουσικοί υπάρχουν!

Εαν συμμετείχα σε ένα σχήμα με ελληνικοροκ ύφος, θα ασχολιόμουν με την προώθηση των δικών μου τραγουδιών στα Live, και οι διασκευές θα ήταν γνωστά, όμορφα ξένα ροκ τραγούδια (προσοχή, όχι τραγούδια που έχουν γράψει ιστορία) σε διασκευή με κάπως αλλαγμένη ενορχίστρωση και Ελληνικούς στιχους που δεν θα ειχαν απαραίτητα το ίδιο νοημα αλλά την ίδια ατμόσφαιρα... (το έχω κάνει ήδη με καποια τραγούδια... χωρις να το εχω χρησιμοποιήσει ακόμα)

Άποψη!


πες τα ρε στέργιο......μα αν δεν προωθησεις την δουλειά σου μέσα απο το λαιβ πως θα το κανεις?? :-\ δεν μπορεις να φανταστεις τι έχω ακούσει...μεχρι και για φασισμο μου μίλησαν...ότι ειναι φασιστικο ντεμεκ να παίζουμε δικα μας τραγούδια γιατι ο κοσμος έρχεται να διασκεδάση και όχι για να ακούσει με το ζόρι αγνωστ τραγούδια....ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΕ!!! (το διευκρινιζω αυτό δεν το είπε μαγαζατορας)....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #79 στις: 20/03/09, 10:49 »
χεχε...
εμ τι νόμζες φίλε μου? θες να παίξεις και τα κομμάτια σου?
που παααας ρε!! :P

(υ.γ. άκου τ είπε ο άνθρωπος....!)

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #80 στις: 20/03/09, 11:26 »
πες τα ρε στέργιο......μα αν δεν προωθησεις την δουλειά σου μέσα απο το λαιβ πως θα το κανεις?? :-\ δεν μπορεις να φανταστεις τι έχω ακούσει...μεχρι και για φασισμο μου μίλησαν...ότι ειναι φασιστικο ντεμεκ να παίζουμε δικα μας τραγούδια γιατι ο κοσμος έρχεται να διασκεδάση και όχι για να ακούσει με το ζόρι αγνωστ τραγούδια....ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΕ!!! (το διευκρινιζω αυτό δεν το είπε μαγαζατορας)....

Αν πήγαινε έτσι γιατί να μην έπαιρνε σαν παράδειγμα την άλλη πλευρά..Αυτούς δλδ που θέλουν και γουράρουν να βλέπουν κάτι νέο (διότι υπάρχει σίγουρα και αυτό το κοινό ::)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #81 στις: 20/03/09, 17:59 »
Εντωμεταξύ βαράμε το Γιοκαρίνη, αλλά για τον σκυλοροκά Δάντη δεν έχω δει να φεύγει μια ντομάτα... :P

o δαντης εκανε την πλακα του και εγραψε ενα δισκο με σκυλαδικα..τον ειδα προσφατα στην αρχιτεκτονικη και ηταν πολυ καλος με ενα set μονο με rock ρεπερτοριο.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #82 στις: 20/03/09, 22:00 »
o δαντης εκανε την πλακα του και εγραψε ενα δισκο με σκυλαδικα..τον ειδα προσφατα στην αρχιτεκτονικη και ηταν πολυ καλος με ενα set μονο με rock ρεπερτοριο.
το μαγια-μαγια αν πεις οτι εκανε πλακα...(πολυ σοβαρο τον εβλεπα με το σουξε του,δεν τον εβλεπα να γελαει)..να πεις οτι εκανε πλακα και με το ναμπερ ουαν (το οποιο ηταν δικο του; ???)...
Αλλα ειλικρινα πες τε μου ενα σοβαρο τραγουδι του, εκτος απο ΕΝΑ, το οποιο το λατρευω...
Αλλος εναν σκυλοροκα μεγαλο θεωρω τον ροκο...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #83 στις: 20/03/09, 22:24 »
o δαντης εκανε την πλακα του και εγραψε ενα δισκο με σκυλαδικα..τον ειδα προσφατα στην αρχιτεκτονικη και ηταν πολυ καλος με ενα set μονο με rock ρεπερτοριο.

Νομίζω ότι μόλις μου ανέβηκε το φαί στο στόμα...

το μαγια-μαγια αν πεις οτι εκανε πλακα...(πολυ σοβαρο τον εβλεπα με το σουξε του,δεν τον εβλεπα να γελαει)..να πεις οτι εκανε πλακα και με το ναμπερ ουαν (το οποιο ηταν δικο του; ???)...
Αλλα ειλικρινα πες τε μου ενα σοβαρο τραγουδι του, εκτος απο ΕΝΑ, το οποιο το λατρευω...

Είχε βγάλει ένα που ήταν το βίντεο κάργα αντιγραφή από το Bed of Roses των Bon Jovi :P οπότε ερχόμαστε στο...

Αλλος εναν σκυλοροκα μεγαλο θεωρω τον ροκο...

Δεν είναι τέρας δεν είναι ζόμπι είναι ο Έλληνας Bon Jovi!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Samy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κιθάρα Κουκούλα και Αέρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #84 στις: 20/03/09, 22:37 »
Από την στιγμή που άρχισαν να ξεφυτρώνουν «Ροκ» λαϊβάδικα με «πόρτα», «είσοδο» 10ε το κεφάλι ,PR νουνίτσα με θανατηφόρο «μίνι- ζώνη», εξτένσιονς και λάγνο βλέμμα, πολυέλαιο , θαμώνες με πτι καρο πουλοβεράκι και παγετέ φόρεμα βράσε όρυζα. (Σαλόνικα Σφαγεία μεριά).Τι έπαιζε το γκρούπ? Ξεκίνησε με Chris Isaac και μετά Π. Κιάμο. Έλεος. Παραβλέπω το χέσιμο που φάγαμε μόλις πήγαμε να ακουμπήσουμε σε ένα στάντ τα ποτά μας επειδή δεν είχαμε κάνει «κράτηση» για 2 σκαμπό και μισό τραπέζι , παραβλέπω το υποτιμητικό ύφος επειδή δεν φοράγαμε πτι καρό πουλοβεράκι και παγιετέ φόρεμα αλλά μην μας την σπάτε ρε π..στη μου με  γκόθικ σκυλορόκ.
Το λαϊβάδικο έτσι όπως το ξέρω εγώ είναι σε στυλ συναυλίας δεν κάνεις κράτηση ούτε και έχει dress code και οι μπάντες παίζουν αυτά που γουστάρουν με ψυχή και σε κάνουν να Ακούς την μουσική και να Ταξιδεύεις.
Μουσικό αυτί έχω... τα δάχτυλα να δω πότε θα γίνουν απο μουσειακά μουσικά.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #85 στις: 21/03/09, 03:04 »
καλυτερα να εχω το δαντη να τραγουδαει σκυλαδικα παρα τον κιαμο παντως... ::)
ο δαντης εκανε απλα μια στροφη στην καριερα του,με την οποια προσωπικα ξενερωσα,αλλα δε μπορεις να τον ακυρωσεις για ο,τι εχει κανει γενικοτερα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #86 στις: 21/03/09, 03:54 »
Από την στιγμή που άρχισαν να ξεφυτρώνουν «Ροκ» λαϊβάδικα με «πόρτα», «είσοδο» 10ε το κεφάλι ,PR νουνίτσα με θανατηφόρο «μίνι- ζώνη», εξτένσιονς και λάγνο βλέμμα, πολυέλαιο , θαμώνες με πτι καρο πουλοβεράκι και παγετέ φόρεμα βράσε όρυζα. (Σαλόνικα Σφαγεία μεριά).Τι έπαιζε το γκρούπ? Ξεκίνησε με Chris Isaac και μετά Π. Κιάμο. Έλεος. Παραβλέπω το χέσιμο που φάγαμε μόλις πήγαμε να ακουμπήσουμε σε ένα στάντ τα ποτά μας επειδή δεν είχαμε κάνει «κράτηση» για 2 σκαμπό και μισό τραπέζι , παραβλέπω το υποτιμητικό ύφος επειδή δεν φοράγαμε πτι καρό πουλοβεράκι και παγιετέ φόρεμα αλλά μην μας την σπάτε ρε π..στη μου με  γκόθικ σκυλορόκ.
Το λαϊβάδικο έτσι όπως το ξέρω εγώ είναι σε στυλ συναυλίας δεν κάνεις κράτηση ούτε και έχει dress code και οι μπάντες παίζουν αυτά που γουστάρουν με ψυχή και σε κάνουν να Ακούς την μουσική και να Ταξιδεύεις.
+1000 Μαζί σου Σάμμυ μου , μαζί σου!!! :up
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #87 στις: 21/03/09, 08:52 »
Μετα απο πολυωρες αναλυσεις για μενα το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι η νοοτροπια του ελληνα τα τελευταια 20 χρονια εχει αλλαξει..(εγινε πολυ πιο ευαλωτος στα τσιμπουργκερ με πλαστικες πατατες που μας σερβιρουνε,τοσο πολυ που αν του δωσεις κατι φυσικο,σπιτικο,θα το δει με φοβο)
Τα καναλια προωθουν και επιβραβευουν αυτη την παρακμη..γενικη παρακμη..συμφεροντα βλεπεις.. >:D
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #88 στις: 21/03/09, 10:11 »
εγινε πολυ πιο ευαλωτος στα τσιμπουργκερ με πλαστικες πατατες που μας σερβιρουνε,τοσο πολυ που αν του δωσεις κατι φυσικο,σπιτικο,θα το δει με φοβο)

Off topic, αλλά εγώ προτιμώ σπιτιτκή πιτσούλα από τα χεράκια σας κύριε ;)  :up :up :up :hungry :beer

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #89 στις: 21/03/09, 10:26 »
καλυτερα να εχω το δαντη να τραγουδαει σκυλαδικα παρα τον κιαμο παντως... ::)
ο δαντης εκανε απλα μια στροφη στην καριερα του,με την οποια προσωπικα ξενερωσα,αλλα δε μπορεις να τον ακυρωσεις για ο,τι εχει κανει γενικοτερα.

Garvin, με όλο το σεβασμό, ο Κιάμος μπορεί να τραγουδάει κάτι που δε σου (και μου) αρέσει αλλά τουλάχιστον σκυλάς πλασαρίστηκε, σκυλάς παραμένει. Ο Δάντης ξεκίνησε με φλωροpop και έκτοτε αμφινταλλαντεύεται ανάμεσα στο σκυλοpop (φράγκα) και rock της κακιάς ώρας (ξεκάρφωμα, μαγκιά κλανιά κτλ). Ο τύπος δεν έχει καν φωνή, δεν ξέρω γιατί το συζητάμε...

Εδώ ολόκληρους Metallica και χιλιάδες κόσμος τους αποκήρηξε όταν άρχισαν τις τσιχλόφουσκες...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #90 στις: 21/03/09, 13:44 »
οχι ο δαντης εχει φωνη...μην τα βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι ολα...οτι μπορει να το ''παιζει'' δηθεν μαγκια και ροκ ναι,οτι ηθελε να κονομησει φυσικα,αλλα οσον αφορα τις δυνατοτητες του οχι..

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #91 στις: 21/03/09, 13:55 »
Ο τύπος δεν έχει καν φωνή, δεν ξέρω γιατί το συζητάμε...
Εδώ ολόκληρους Metallica και χιλιάδες κόσμος τους αποκήρηξε όταν άρχισαν τις τσιχλόφουσκες...

Δεν διαφωνώ στα περισσότερα που γράφεις, εκτός από αυτά που παραθέτω.
Πέρα από τις καλλιτεχνικές του επιλογές, ο Δάντης έχει φωνή και μάλιστα πάρα πολύ καλή.Τόσο καλή που αν είχε ασχοληθεί αποκλειστικά με ροκ, σήμερα πιστεύω θα μιλούσαμε διαφορετικά για εκείνον.
Σχετικά με τους Metallica και την "αποκύρηξη" που αναφέρεις...χμ...οι χιλιάδες κόσμου που συρρέουν στις συναυλίες τους δεν μου δηλώνουν καμία "αποκύρηξη". Κάποια στιγμή ναι...ειπώθηκαν διάφορα, αλλά δεν έγινε καμία αποκύρηξη...δυστυχώς ή ευτυχώς..;)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #92 στις: 21/03/09, 14:18 »
o δαντης εκανε την πλακα του και εγραψε ενα δισκο με σκυλαδικα..τον ειδα προσφατα στην αρχιτεκτονικη και ηταν πολυ καλος με ενα set μονο με rock ρεπερτοριο.
το μαγια-μαγια αν πεις οτι εκανε πλακα...(πολυ σοβαρο τον εβλεπα με το σουξε του,δεν τον εβλεπα να γελαει)..να πεις οτι εκανε πλακα και με το ναμπερ ουαν (το οποιο ηταν δικο του; ???)...
Αλλα ειλικρινα πες τε μου ενα σοβαρο τραγουδι του, εκτος απο ΕΝΑ, το οποιο το λατρευω...
Αλλος εναν σκυλοροκα μεγαλο θεωρω τον ροκο...

τωρα που ειπες για τον ροκο,τον ειχε χθες η τατιανα και επαιζε με το γιο του την εισαγωγη του cowboys from hell και μετα το ''μια φωτια στην αμμο''!

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #93 στις: 22/03/09, 11:33 »
εγω που αντεχω τον δαντη μια χαρα αλλα σιχαίνομαι τον ρόκο...τον θεωρώ απόλυτο ξεφτύλα...Και ο δάντης στα περισσότερα συγχρονα κομμάτια ξεφτίλας είναι αλλά τουλάχιστον είναι οριντζιναλ ξεφτύλας...ο άλλος είναι ξεφτύλας δηθεν...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #94 στις: 22/03/09, 12:13 »
Δεν διαφωνώ στα περισσότερα που γράφεις, εκτός από αυτά που παραθέτω.
Πέρα από τις καλλιτεχνικές του επιλογές, ο Δάντης έχει φωνή και μάλιστα πάρα πολύ καλή.Τόσο καλή που αν είχε ασχοληθεί αποκλειστικά με ροκ, σήμερα πιστεύω θα μιλούσαμε διαφορετικά για εκείνον.

Ελπίζω να κάνεις χιούμορ. Δεν έχει ψηλές, δεν έχει χαμηλές, δεν έχει τονικότητα της προκοπής, δεν έχει καθαρή άρθρωση, τσιρίζει. Που στον κόρακα την είδες τη φωνή?????????

Σχετικά με τους Metallica και την "αποκύρηξη" που αναφέρεις...χμ...οι χιλιάδες κόσμου που συρρέουν στις συναυλίες τους δεν μου δηλώνουν καμία "αποκύρηξη". Κάποια στιγμή ναι...ειπώθηκαν διάφορα, αλλά δεν έγινε καμία αποκύρηξη...δυστυχώς ή ευτυχώς..;)

Ε, δεν νομίζω ότι αυτοί που τους τίμησαν στο παρελθόν να έχουν περί πολλού τα τελευταία τους άλμπουμ. Για τα ζωντανά συμφωνώ, εξακολουθούν να είναι κορυφαίο συγκρότημα, αλλά δισκογραφικά...

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #95 στις: 22/03/09, 12:19 »
Δεν διαφωνώ στα περισσότερα που γράφεις, εκτός από αυτά που παραθέτω.
Πέρα από τις καλλιτεχνικές του επιλογές, ο Δάντης έχει φωνή και μάλιστα πάρα πολύ καλή.Τόσο καλή που αν είχε ασχοληθεί αποκλειστικά με ροκ, σήμερα πιστεύω θα μιλούσαμε διαφορετικά για εκείνον.

Ελπίζω να κάνεις χιούμορ. Δεν έχει ψηλές, δεν έχει χαμηλές, δεν έχει τονικότητα της προκοπής, δεν έχει καθαρή άρθρωση, τσιρίζει. Που στον κόρακα την είδες τη φωνή?????????

Σχετικά με τους Metallica και την "αποκύρηξη" που αναφέρεις...χμ...οι χιλιάδες κόσμου που συρρέουν στις συναυλίες τους δεν μου δηλώνουν καμία "αποκύρηξη". Κάποια στιγμή ναι...ειπώθηκαν διάφορα, αλλά δεν έγινε καμία αποκύρηξη...δυστυχώς ή ευτυχώς..;)

Ε, δεν νομίζω ότι αυτοί που τους τίμησαν στο παρελθόν να έχουν περί πολλού τα τελευταία τους άλμπουμ. Για τα ζωντανά συμφωνώ, εξακολουθούν να είναι κορυφαίο συγκρότημα, αλλά δισκογραφικά...


Οχι δεν κάνω χιούμορ...απλά μερικά πράγματα είναι πως ακούγονται στα αυτιά του καθενός ;)

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #96 στις: 22/03/09, 12:23 »
Πάσο και σεβαστό. Αλλά για μένα είναι ελεεινά τραγική η φωνή του Δάντη... :P

(και δε μιλάω μόνο για τη χροιά, αλλά κυρίως για τον τρόπο που τραγουδάει)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΟΚ!!!
« Απάντηση #97 στις: 24/03/09, 00:49 »
Εγώ πάντως θεωρώ τον Δάντη κανονικά σκυλά των "σαλονιών",( γιατί υπάρχουν και των αλωνιών, βλέπε Τερλέγκας ), άσχετα με τη γνώμη που μπορεί να έχω για τη φωνή του. Εντάξει τον είχα δει το 1992 με τη Μαντώ (άλλη περίπτωση φωνάρας με μετριότατο έως κάκιστο ρεπερτόριο) να τραγουδάει Purple και το μαγαζί πήγαινε πάνω κάτω σαν τρελλό ( και μιλάμε τότε είχε απλά βγάλει εκείνη τη π**αριά το "Πους απς" , άντε να είχε βγάλει και το "Σκάσε" , δεν ήταν και πρώτο όνομα δηλαδή...). Τέλος για κάτι που ειπώθηκε για τους Metallica . Εντάξει το St.Anger ήταν μεγάλη λαλακία, αλλά ο τελευταίος τους δίσκος εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλός.Γνώμη μου και ελαφρώς off topic, i know...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
6032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:24
από marios009^
23 Απαντήσεις
7287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/04, 17:45
από Σιδηρόπουλος
6 Απαντήσεις
4104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/05, 09:10
από oldnavy
26 Απαντήσεις
10719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/07, 15:42
από papous
4 Απαντήσεις
2787 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/11, 21:22
από papous
0 Απαντήσεις
2327 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/13, 05:10
από ΚΕΠΕΜ