Αποστολέας Θέμα: EMG VS SEYMOUR DUNCAN  (Αναγνώστηκε 33962 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #50 στις: 09/02/08, 17:26 »
Εγω σε μια Lag με μαονι σωμα και καπακι flame maple και μπρατσο maple με εββενο ταστιερα οι emg παιζουν υπερβολικα καλα. Συγκεκριμενα εχει σετακι 81/SA/89 και ειναι πολυ normal...

Επειδη εχω μια με 81/85, μια με 81/60 και μια με 707, δεν εχω ακουσει απο κοντα τον 89. Πως θα τον περιεγραφες? Μοιαζει με 85/60?  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #51 στις: 09/02/08, 17:28 »
Ακόμα και έτσι..δεν μπορώ να ξέρω γιατι δεν ξέρω πότε την έφεραν στο μαγαζί που την πήρα.Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μάθω?Πάντως αν ισχύει αυτο που είπε πριν ο johnie για το βάρος μάλλον για alder το κόβο..

Δεν εχει καποιο αριθμο σειρας η κιθαρα σου που να μπορεις να βαλεις στη σελιδα της τζακσον και να δεις πληροφοριες γι'αυτη?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #52 στις: 14/02/08, 21:12 »
Εγω σε μια Lag με μαονι σωμα και καπακι flame maple και μπρατσο maple με εββενο ταστιερα οι emg παιζουν υπερβολικα καλα. Συγκεκριμενα εχει σετακι 81/SA/89 και ειναι πολυ normal...

Επειδη εχω μια με 81/85, μια με 81/60 και μια με 707, δεν εχω ακουσει απο κοντα τον 89. Πως θα τον περιεγραφες? Μοιαζει με 85/60?  :)

Johnie? Μπορεις μηπως να κανεις μια συγκριση στα παραπανω? Thanks!  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #53 στις: 14/02/08, 22:02 »
Να ρωτισω κατι εδω, δεν νομιζω να εχει πιο καταληλο θεμα...

Εχω μια LTD M200FM η οπια απο το εργοστασιο φοραει EMG HZ-H4 που ειναι passive και νομιζω ειναι αντιστιχοι των 81-85 (αν κανω λαθος διωρθοστε με). Το ερωτιμα μου ειναι, ηχιτικα ακουγετε διαφορα αναμεσα στους passive και τους active; Και αν ναι, ποσο μεγαλη; Αξιζει τα λευτα και τον κοπο να τους βγαλω και να βαλω τους active;  Βασικα ειμαι ικανοποιημενος απο τον ηχο τους, αλλα θελω να αλλαξω μαγνητες στην Ibanez, και εκτος του να παρω κατι κατευθειαν για αυτην σκευτικα να βγαλω τους EMG απο την LTD να τους βαλω στην ibanez και να της βαλω τους active (αν και χανω την δυνατοτιτα να βαλω κατι τελιος διαφορετικο)
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #54 στις: 15/02/08, 01:11 »
Εγω σε μια Lag με μαονι σωμα και καπακι flame maple και μπρατσο maple με εββενο ταστιερα οι emg παιζουν υπερβολικα καλα. Συγκεκριμενα εχει σετακι 81/SA/89 και ειναι πολυ normal...

Επειδη εχω μια με 81/85, μια με 81/60 και μια με 707, δεν εχω ακουσει απο κοντα τον 89. Πως θα τον περιεγραφες? Μοιαζει με 85/60?  :)
ο 89 είναι ολόιδιος με τον 85 απλά σπλιτάρει και γίνεται single-coil τον παραγγειλα πριν μερικές μέρες και θα έρθει την ερχόμενη βγομάδα

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #55 στις: 15/02/08, 01:21 »
Ο 89 σε ένα A/B τύπου τεστ που τον άκουσα δεν είναι ίδιος με τον 85. Ο 85 είναι πιο δυνατός, κι είναι συχνοτικά πιο γεμάτος στα μπάσσα και στα μεσσαία. Ο 89 έχει αρκετά πρίμα, ειδικά στην split mode του. Γενικά ο 89 θα'λεγα πως πλησιάζει και τους δύο προαναφερθέντες μαγνήτες, αλλά δεν "φτάνει" στην ποιότητα του καθενός ξεχωριστά. Δεν λέω ότι δεν είναι καλός, αλλά αν ψάχνεις για 85 ο 89 ΔΕΝ είναι 85. Πλησιάζει, αλλά όχι αρκετά για να το ευχαριστηθείς, ειδικά όταν έχεις ήδη συνηθίσει στον ήχο και την απόκριση ενός 85.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #56 στις: 15/02/08, 02:03 »
Thanks Tony!  :)
Βασικα τωρα τελευταια τρεχουν μελια με τον 60 της εκλιπς, οποτε σκευτομαι να βγαλω τον 81 στη λεςπολ και και να βαλω εναν 60 στη θεση του στη γεφυρα, πιστευω θα ειναι σουπερ, παρ'οτι ολοι τον βαζουν σε θεση νεκ  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #57 στις: 15/02/08, 02:05 »
Να ρωτισω κατι εδω, δεν νομιζω να εχει πιο καταληλο θεμα...

Εχω μια LTD M200FM η οπια απο το εργοστασιο φοραει EMG HZ-H4 που ειναι passive και νομιζω ειναι αντιστιχοι των 81-85 (αν κανω λαθος διωρθοστε με). Το ερωτιμα μου ειναι, ηχιτικα ακουγετε διαφορα αναμεσα στους passive και τους active; Και αν ναι, ποσο μεγαλη; Αξιζει τα λευτα και τον κοπο να τους βγαλω και να βαλω τους active;  Βασικα ειμαι ικανοποιημενος απο τον ηχο τους, αλλα θελω να αλλαξω μαγνητες στην Ibanez, και εκτος του να παρω κατι κατευθειαν για αυτην σκευτικα να βγαλω τους EMG απο την LTD να τους βαλω στην ibanez και να της βαλω τους active (αν και χανω την δυνατοτιτα να βαλω κατι τελιος διαφορετικο)

Οι ΗΖ εχουν αρκετα διαφορετικο ηχο. Αν σε ικανοποιει θα ελεγα να μην τους αλλαξεις. Αφου εχεις ηδη μια κιθαρα με αυτους, μπορεις να βαλεις κατι αλλο στην Ιμπανεζ για ευελιξια φανταζομαι  :)
π.χ. εναν νταιμπακερ στη γεφυρα και εναν 59 η εναν σουπερ ντιστορτιον στο νεκ  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #58 στις: 15/02/08, 15:36 »
Αμα τις παρω καινουργιους βασικα λεω τις βαλω εναν Dimebucker στην γεφυρα και για για νεκ θα δω τι....
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #59 στις: 15/02/08, 15:43 »
O Dimebucker πάντως μου'σπασε τα νεύρα όταν τον άκουσα σε superstrat. ΠΟΛΥ καφρίλα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #60 στις: 15/02/08, 18:22 »
O Dimebucker πάντως μου'σπασε τα νεύρα όταν τον άκουσα σε superstrat. ΠΟΛΥ καφρίλα...  :-\

Σε Dean Dime'o'flame που τον ακουσα (και επαιξα εγω) μια χαρα ητανε για τα γουστα μου... Δεν θα τον χαρακτιριζα καφριλα...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #61 στις: 15/02/08, 18:37 »
Γούστα είναι αυτά...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #62 στις: 15/02/08, 18:48 »
Sorry Jezus δεν ειχα δει το post σου.
Λοιποπν επειδη ειχα και τους 2 μαγνητες σε προηγουμενη κιθαρα (89/SA/85) θα πω οτι ο 89 οταν παιζει κανονικα σαν διπλος ειναι σαν τον 85 (ισως με καααπως λιγοτερα μπασσα αλλα αυτο ειναι καλο για bridge μαγνητη σε μαονι σωμα, δεν το καταλαβαινεις). Δεν μου ακουγοταν με λιγοτερο γκαζι απο τον 85 (μιλαμε παντα για 9v ετσι;). Τον 60 δεν τον εχω δοκιμασει και θα ηθελα να τον δοκιμασω για bridge θεση μιας και θελω λιγο λιγοτερο output και περισσοτερο clarity για crunch/heavy ηχους...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #63 στις: 16/02/08, 23:08 »
Ξέρετε που μπορώ να βρώ τους blackout?
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #64 στις: 26/03/08, 21:52 »
Ενας φιλος που φορουσε για καιρο παντως dimebucker μαζι με emg 81 ηταν πολυ περιφανος...

Αν και αντι για dime θα ηταν προτιμοτερος ο 89ρης.

89+81 = Οτι πιο γμτο!!!
Ειχα μεινει υπερευχαριστιμενος οταν το ακουσα!
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #65 στις: 26/03/08, 22:00 »
Βασικά Κώστα (Laiho) θα'θελα ν'ακούσω τη γνώμη σου για τους blackouts τελικά. Άμα θες κάνε ένα review να δούμε τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #66 στις: 26/03/08, 23:25 »
Το μεγάλο τους πλεονέκτημα σε σχέση με τους υπόλοιπους active μαγνήτες είναι οτι έχουν το λιγότερο θόρυβο απο όλους (ακριβώς με το μοναδικό μου πρόβλημα,αν και πιστεύω πως δεν φταίνει οι μαγνήτες στην περίπτωση μου..) Κατα τα άλλα επειδή έχω παίξει και με emg πολλές φορές μου φαίνοντε καλύτεροι (προσωπική γνώμη πάντα)Έχουν πολύ μεγάλη έξοδο,βρομίζουν λίγο τα καθαρά μπορώ να πω,πολύ ωραίο eq με μπάσα και πρίμα και πολύ παχύ ήχο και punch κάτι που μ'αρέσει..με sustain δεν τρελάθηκα και έχουν αρκετά κομπρεσσαρισμένο ήχο (αυτο τώρα σε μερικούς δεν νομίζω να αρέσει..)
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #67 στις: 26/03/08, 23:28 »
Thanks!  :)

Σε κάποια φάση σκέφτηκα να πάρω αυτούς αντί των 85άρηδων που προορίζω για τη les paul μου, και απ'ότι βλέπω έχουν πάρει τόσο καλές, όσο και άσχημες κριτικές, αλλά φαίνεται πως το κομπρεσσάρισμα είναι το κοινό σημείο όλων των κριτικών... Άρα παραμένω με τους EMG! Ίσως να δοκίμαζα μόνο το set του mustaine, αλλά κι εκείνο κάτι μου λέει πως θ'ακούγεται περίεργα και δεν ψήνομαι να το ρισκάρω...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #68 στις: 27/05/08, 13:41 »
O Dimebucker πάντως μου'σπασε τα νεύρα όταν τον άκουσα σε superstrat. ΠΟΛΥ καφρίλα...  :-\
ε τώρα...dimebucker σε superstrat??πολύ ξίγκι
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #69 στις: 27/05/08, 13:46 »
Το μεγάλο τους πλεονέκτημα σε σχέση με τους υπόλοιπους active μαγνήτες είναι οτι έχουν το λιγότερο θόρυβο απο όλους (ακριβώς με το μοναδικό μου πρόβλημα,αν και πιστεύω πως δεν φταίνει οι μαγνήτες στην περίπτωση μου..) Κατα τα άλλα επειδή έχω παίξει και με emg πολλές φορές μου φαίνοντε καλύτεροι (προσωπική γνώμη πάντα)Έχουν πολύ μεγάλη έξοδο,βρομίζουν λίγο τα καθαρά μπορώ να πω,πολύ ωραίο eq με μπάσα και πρίμα και πολύ παχύ ήχο και punch κάτι που μ'αρέσει..με sustain δεν τρελάθηκα και έχουν αρκετά κομπρεσσαρισμένο ήχο (αυτο τώρα σε μερικούς δεν νομίζω να αρέσει..)
ντάξ αλλά τώρα....active duncans?οκ εσύ θα το έχεις ψάξει παραπάνω
έγω θα έβαζα emg-αναγνωρισμένοι και original
edit:δεν υπάρχει τίποτα κακό με τους sd active τελικά... 0:)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/08, 01:33 από giorgos90(they killed kenny!!) »
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Haris6shadow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • KEEP THE HORN UP
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #70 στις: 28/08/08, 01:12 »
Ρε παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση...σκεφτομαι να αλλαξω μαγνητη στην γεφυρα θα ηθελα να ακουσς τισ γνωμεσ ολων...ποιοσ πιστευεται οτι θα ηταν καλυτερος για εναν ηχο thrash-heavy πραγματα EMG 81 ή DIMEBUCKER?
Η κι8αρα ειναι σαν τη γυναικα.Σ'αρεσει αλλα δεν ξερεις γιατι.....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #71 στις: 28/08/08, 21:36 »
Ρε παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση...σκεφτομαι να αλλαξω μαγνητη στην γεφυρα θα ηθελα να ακουσς τισ γνωμεσ ολων...ποιοσ πιστευεται οτι θα ηταν καλυτερος για εναν ηχο thrash-heavy πραγματα EMG 81 ή DIMEBUCKER?
τώρα βάζεις δύσκολα!
προσπάθησε να ακούσεις emg 81,dimebucker και invader
το αυτί σου ξέρει better
γιατί και οι 3 είναι πολύ καλοί γιαυτό που ζητάς,απο εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/08, 01:32 από giorgos90(they killed kenny!!) »
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #72 στις: 29/08/08, 00:47 »
μια διευκρίνηση για τα ξύλα της jackson που είδα πιο πάνω. Μέχρι πριν η Jackson ονομάσει τα μοντέλα της upgraded και τους βάλει κανονικούς μαγνήτες αντί για "ημιτασιόν"  :) (αντικατέστησε τους EMG HZ-H4 me 81/85 και τους SD Designed me SD κανονικούς) στην μεσαία σειρά της, αρκετά μοντέλα είχαν basswood. Αργότερα αντικαταστάθηκαν με alder. Συγκεκριμένα είχα πάρει μια Warrior WRMG που είχε basswood, EMG HZ-H4 και EMG After-burner. Μετά από κανα μήνα τις αντικαταστήσαν στο θωμά με WMRG UPGRADED EMG 81/85, alder, και switch τύπου λες πολ αντ για το κλασικο 3-πλο επιλογέα. Στην πορεία βέβαια αντικατέστησα τους μαγνήτες με 81/85 (οι ΗΖ δεν αντέχονταν κατά τη γνώμη μου) και η κιθάρα απο τότε πήρε τα πάνω της. Άφησα και το αφτερ-μπερνερ έτσι για πειραματισμό αν κ δεν λέει πολλά. Προσωπικά οι 81/85 μου αρέσουν στο μπασγουντ.

Αποσυνδεδεμένος Haris6shadow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • KEEP THE HORN UP
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #73 στις: 29/08/08, 02:09 »
Λοιπον kosta laiho κατεληξα: τλκ ο dimebucker einai gia black metal..δεν εχει και πολλα βασσα σε σχεση με invader και  emg 81 μετα εψαξα να βρω τισ διαφορες invader - emg 81 ο 1 εχει  μεγαλυτερη ευαισ8ησια και ειναι και passive ο emg απο την αλλη εχει ποιο πολλα βασσα και ειναι active πραγμα που συμαινει οτι ειναι οτι πρεπει για γεφυρα...αρα ειναι οτι πρεπει..
Η κι8αρα ειναι σαν τη γυναικα.Σ'αρεσει αλλα δεν ξερεις γιατι.....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #74 στις: 31/08/08, 22:34 »
Λοιπον kosta laiho κατεληξα: τλκ ο dimebucker einai gia black metal..δεν εχει και πολλα βασσα σε σχεση με invader και  emg 81 μετα εψαξα να βρω τισ διαφορες invader - emg 81 ο 1 εχει  μεγαλυτερη ευαισ8ησια και ειναι και passive ο emg απο την αλλη εχει ποιο πολλα βασσα και ειναι active πραγμα που συμαινει οτι ειναι οτι πρεπει για γεφυρα...αρα ειναι οτι πρεπει..
πιστεύω οτι o dimebucker κάνει και για thrash DIME(bag)-cker ::) ::)
Υπογραφή

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/03, 15:23
από marcius
33 Απαντήσεις
24678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 02:26
από Quark
0 Απαντήσεις
2199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 19:56
από The common cunning linguist
9 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/08, 02:14
από JP.M
2 Απαντήσεις
3417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:59
από vgls_7
4 Απαντήσεις
3070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:18
από Jizzzm
11 Απαντήσεις
11022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/15, 12:40
από Α. Κ. Ρ.
38 Απαντήσεις
23738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/18, 07:58
από panixgr
4 Απαντήσεις
4209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/19, 09:46
από panixgr
0 Απαντήσεις
1052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/20, 16:11
από Yiannis Papadopoulos