Αποστολέας Θέμα: ESP eclipse,καθαρα?  (Αναγνώστηκε 9510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος progressive

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ESP eclipse,καθαρα?
« στις: 18/09/09, 19:11 »
Καλησπερα παιδια,
Σκεφτομαι να αγορασω μια ESP Eclipse II γιατι εχω ακουσει και δει οτι προκειται για ενα οργανο με πολυ δυναμη στα riffs και με καλη ανταποκριση σε high gain παιξιματα γενικοτερα.Το θεμα ειναι ομως πως 8α η8ελα μια κι8αρα η οποια να εχει ταυτοχρονα με τα προαναφαρθεντα διαυγη,και καλο ηχο σε καθαρο καναλι.Θα προτιμουσα ,με αλλα λογια,ενα οργανο σχετικα ολοκληρωμενο που να μπορει να ανταποκριθει σε ενα απιτητικο στυλ οπως το progressive rock - metal(λεω σχετικα γιατι τελεια ολοκληρωμενη κιθαρα δεν υπαρχει).Εχω δει πολλα videos που να δοκιμαζουν την κι8αρα με τσιτα τα γκαζια αλλα τα αντιστοιχα videos για τα κα8αρα της κι8αρας δεν ειναι και πολυ κατατοπιστικα...Μηπως μπορει καποιος να βοη8ησει με μια αποψη?
Ταλεντο ειναι να γουσταρεις αυτο που κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #1 στις: 18/09/09, 21:48 »
Πριν σου απαντησουμε καλο θα ηταν να μας πεις και σε τι ενισχυτη θα την ''κουμπωσεις''...
Για μενα αυτο παιζει το μεγαλυτερο ρολο...
Επειτα νομιζω πως ξερεις οτι δεν προκειται εξ ορισμου να αγγιξεις vintage single coil ηχοχρωματα στο καθαρο σου καναλι... Θα εχεις δηλαδη εντελως αλλο αποτελεσμα απο μια strat πχ.
Αρα αν τα βγαλουμε εξω αυτα, γνωμη μου ειναι πως στον καταλληλο ενισχυτη η ESP μπορει να βγαλει αξιοπρεπεστατα καθαρα...
Αν τη θες κυριως για τα γκαζια της το μοντελο με EMG πραγματικα ειναι οτι πρεπει για σενα.
Αν σε ενδιαφερουν ιδιαιτερα και τα καθαρα καλο θα ειναι να στραφεις προς seymour duncan...
Ελπιζω να βοηθησα.


Αποσυνδεδεμένος progressive

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #2 στις: 18/09/09, 22:34 »
Κοιτα,να πω την αλη8εια αθτη τη στιγμη δουλευω με το pod farm το προγραμμα με τισ εξωμοιωσεις ενισχυτων της line 6 και δεν εχω ακομα μπει στην διαδικασια να σκεφτω την αγορα ενος ενισχυτη αν και οπωσδηποτε καποια στιγμη θα το κανω.Σιγουρα παιζει τεραστιο ρολο στα καθαρα της κιθαρας και ο ενισχυτης αλλα με καλθπτει αυτο που ειπες οτι με τον καταλληλο ενισχυτη το οργανο μπορει να ανταποκριθει και στα καθαρα καλα.Ξερω πως και οι Seymour duncan ειναι μια λυση που συνδιαζει δυνατο ηχο με καλα καθαρα...Θα το ψαξω κι αλλο...Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! 
Ταλεντο ειναι να γουσταρεις αυτο που κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #3 στις: 18/09/09, 22:48 »
Ναι σαι καλα για αυτο ειμαστε εδω..!
Αν σε ενδιαφερει η αποψη μου και για το θεμα κιθαρας ενισχυτη θα σου πω τα εξης:
Αν εχεις αυστηρα οριο τα 1700 (περιπου) ευρω και δε βγαζεις τοσο μεγαλο ποσο σε κοντινα χρονικα διαστηματα γνωμη μου ειναι να παρεις μια ltd σαν και αυτη      http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_fm_asb.htm
και να τη συνδυασεις με ενα καλο λαμπατο ενισχυτη της επιλογης σου.

Αν μπορεις βεβαια να παρεις και ESP Eclipse και ενισχυτη τοτε κανε το!
Σε καθε περιπτωση παντως πιστευω πως η ESP ειναι κιθαρα που αξιζει ενα καλο ενισχυτη!!

Υ.Γ.Το λαθος που εχω κανει και εγω (παραπανω απο μια φορα  ::) ) αλλα και ολοι οσοι παιζουμε κιθαρα ειναι να δινουμε βαρος στην κιθαρα και τον ενισχυτη να τον αφηνουμε σε δευτερη μοιρα.
Η παγια γνωμη μου ειναι οτι ο ενισχυτης ειναι το Α και το Ω του ηχου σου. Ο καλος ενισχυτης κανει "μαγκα" μια μετρια κιθαρα...Το αντιθετο δε συμβαινει ποτε.
Καλη συνεχεια!


Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #4 στις: 18/09/09, 23:34 »
Υ.Γ.Το λαθος που εχω κανει και εγω (παραπανω απο μια φορα  ::) ) αλλα και ολοι οσοι παιζουμε κιθαρα ειναι να δινουμε βαρος στην κιθαρα και τον ενισχυτη να τον αφηνουμε σε δευτερη μοιρα.
Η παγια γνωμη μου ειναι οτι ο ενισχυτης ειναι το Α και το Ω του ηχου σου. Ο καλος ενισχυτης κανει "μαγκα" μια μετρια κιθαρα...Το αντιθετο δε συμβαινει ποτε.
Καλη συνεχεια!

+10000000...

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #5 στις: 19/09/09, 12:11 »
ειμαι και εγω κατοχος αυτης της κιθαρας "σχεδον" εχω μια ESP LTD Eclipse 1000 Deluxe η οποια ειχε 1100 ευρω και στην ουσια καμια διαφορα απο μια αντιστιχη ESP σκεψου εχει και εβενο ταστιερα...αυτη φοραει EMG 81 - 60 ... παιζω με εναν Randall kefali full tube και τα καθαρα τα σπανε ειλικρινα...ειναι πολυ καλα...δεν το περιμενα οταν την πηρα...αυτα!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #6 στις: 19/09/09, 14:33 »
Αντι για LTD κατ'εμε η καλυτερη λυση για να γλυτωσεις χρηματα και να χεις οργανο που ξυριζει ειναι οι Edwards...
http://i16.tinypic.com/67hf8fp.jpg
http://www.espguitars.co.jp/edwards/lp/image/E-LP-92SD_VHB.jpg
Δεν σνομπαρω τις LTD αλλα νομιζω οτι οι Erwards ειναι μια κλαση πανω και πραγματικα πολυ κοντα στις ESP αν οχι ισαξιες

Αποσυνδεδεμένος progressive

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #7 στις: 19/09/09, 15:10 »
Παιδια ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!Η αληθεια ειναι οτι ερχομαι απο LTD και συγκεκριμενα την LTD M-250.Σκεφτομουν την περιπτωση της eclipse ως αναβαθμιση του εξοπλισμου μου(οσον αφορα το ζητημα κιθαρα τουλαχιστον...)Warrel με εξεπληξε ευχαριστα το οτι εισαι ικανοποιημενος απο τα καθαρα της LTD και του Randall!Βεβαια ξερω οτι ο συγκεκριμενος ενισχυτης τα σπαει αλλα για τα καθαρα της Randall εχω ακουσει αρκετη γκρινια...Κι εγω ειχα εναν Randall combo 120w(ανευ λαμπας...) και η αληθεια ειναι οτι δεν με ικανοποιουσαν ιδιαιτερα τα καθαρα αλλα ασφαλως παιζει τεραστιο ρολο ο παραγοντας λαμπα...
Ταλεντο ειναι να γουσταρεις αυτο που κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #8 στις: 19/09/09, 16:53 »
Παιδια ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!Η αληθεια ειναι οτι ερχομαι απο LTD και συγκεκριμενα την LTD M-250.Σκεφτομουν την περιπτωση της eclipse ως αναβαθμιση του εξοπλισμου μου(οσον αφορα το ζητημα κιθαρα τουλαχιστον...)Warrel με εξεπληξε ευχαριστα το οτι εισαι ικανοποιημενος απο τα καθαρα της LTD και του Randall!Βεβαια ξερω οτι ο συγκεκριμενος ενισχυτης τα σπαει αλλα για τα καθαρα της Randall εχω ακουσει αρκετη γκρινια...Κι εγω ειχα εναν Randall combo 120w(ανευ λαμπας...) και η αληθεια ειναι οτι δεν με ικανοποιουσαν ιδιαιτερα τα καθαρα αλλα ασφαλως παιζει τεραστιο ρολο ο παραγοντας λαμπα...

Μπορει επειδη δεν παιζω και δεν ασχολουμαι με καθαρα να μου κανουν εντυπωση...αλλα για μεταλ καθαρα ειναι οτι πρεπει...

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #9 στις: 19/09/09, 18:59 »
Δεν σνομπαρω τις LTD αλλα νομιζω οτι οι Erwards ειναι μια κλαση πανω και πραγματικα πολυ κοντα στις ESP αν οχι ισαξιες
+1 Ψαγμενη προταση ;)
Ουσιαστικα ειναι oι ESP της Ιαπωνικης αγορας. Ιδιο εργοστασιο,ιδια χερια,ιδια υλικα.


Ειναι ομως ισως λιγο δυσκολο για καποιον οχι τοσο εμπειρο να την φερει(ebay συνηθως,τελωνειο..συνηθως :),οπωσδηποτε λογαριασμο σε PayPal κτλ)

John Sykes style  ;) http://cgi.ebay.com/ESP-Edwards-LP-CUSTOM-JS-type-DUNCAN-Long-tenon-Mirror_W0QQitemZ270458442052QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3ef8945144&_trksid=p3286.c0.m14
« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/09, 19:03 από Κ.Dee »
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #10 στις: 19/09/09, 21:08 »
Aχ αυτη η κιθαρα...εχω παθει ζημια με τη συγκεκριμενη "κοπελια" ;D

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #11 στις: 20/09/09, 00:19 »
ναι, αλλα αυτη (ΕSP Edwards) ειναι 4.1 κιλα  ???  :-\
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #12 στις: 20/09/09, 00:40 »
Παράθεση
ναι, αλλα αυτη (ΕSP Edwards) ειναι 4.1 κιλα
So what ???

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #13 στις: 20/09/09, 17:02 »
ναι, αλλα αυτη (ΕSP Edwards) ειναι 4.1 κιλα  ???  :-\
Βασικα αναφερει οτι ειναι 3.8.
Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι μερικως "κουφια" η αυλακωτη οπως αρκετες αλλες LP(το ονομαζουν weight relief,εγω το λεω κουταμαρα),γι'αυτο ισως ειναι λιγακι βαρια(καλο αυτο,πολυ καλο :up)
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #14 στις: 20/09/09, 18:59 »
Ψαγμένη λύση οι Edwards. Απλά όσο κι αν ψάξεις στην ΕΛλάδα...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #15 στις: 20/09/09, 21:41 »
Ψαγμένη λύση οι Edwards. Απλά όσο κι αν ψάξεις στην ΕΛλάδα...
Οσο κ να ψαξεις γενικοτερα να λες καθως ειναι non export model,Japan only
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #16 στις: 20/09/09, 21:47 »
Οσο κ να ψαξεις γενικοτερα να λες καθως ειναι non export model,Japan only

Γνωρίζω το καθεστός με τα Japan όργανα. Ισχύουν τα ίδια για Fender Japan, ESP Navigator, Orville, TOKAI κλπ.

Στην υπολοιπη Ευρώπη και στην Αμερική υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που κάνουν ανεπίσημες εισαγωγές αρκετών μοντέλων.

Τα όργανα αυτά πωλούνται χωρίς εγγύηση αλλά τουλάχιστον υπάρχουν διαθέσιμα.

Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #17 στις: 20/09/09, 21:52 »
Οσο κ να ψαξεις γενικοτερα να λες καθως ειναι non export model,Japan only

Γνωρίζω το καθεστός με τα Japan όργανα. Ισχύουν τα ίδια για Fender Japan, ESP Navigator, Orville, TOKAI κλπ.

Στην υπολοιπη Ευρώπη και στην Αμερική υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που κάνουν ανεπίσημες εισαγωγές αρκετών μοντέλων.

Τα όργανα αυτά πωλούνται χωρίς εγγύηση αλλά τουλάχιστον υπάρχουν διαθέσιμα.


Noμιζω εφερνε κ ο Κουρμπης Bacchus κ Jackson Stars,ειχα πετυχει κ μια Edwards J.Page σουπερ οργανο
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #18 στις: 20/09/09, 22:03 »
Οσο κ να ψαξεις γενικοτερα να λες καθως ειναι non export model,Japan only

Γνωρίζω το καθεστός με τα Japan όργανα. Ισχύουν τα ίδια για Fender Japan, ESP Navigator, Orville, TOKAI κλπ.

Στην υπολοιπη Ευρώπη και στην Αμερική υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που κάνουν ανεπίσημες εισαγωγές αρκετών μοντέλων.

Τα όργανα αυτά πωλούνται χωρίς εγγύηση αλλά τουλάχιστον υπάρχουν διαθέσιμα.


...ειχα πετυχει κ μια Edwards J.Page σουπερ οργανο

θυμάσαι τιμή και περίπου πότε την είχε?
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #19 στις: 20/09/09, 23:36 »
progressive, αγόρασε μία κιθάρα που να σου κάθεται καλά στο χέρι, κατασκευασμένη αξιοπρεπώς και όλα τα άλλα άφησε τα στην άκρη.. Με το να υπεραναλύει κάποιος αν μια κιθάρα θα του βγάλει τον ήχο που θέλει, είναι σαν να ψάχνει 100 διαφορετικά πηρούνια για να δει ποιο θα διαλέξει για να φάει.. Όλες οι κιθάρες που ξεφεύγουν από την κατηγορία "παιχνίδι" (βλ. Harley Benton, Yamaha, κλπ.) είναι άξιες αγοράς.. Τον ήχο σου θα τον βγάλεις από τον ενισχυτή και τα εφφέ σου και φυσικά από τις δυναμικές των δαχτύλων σου.. Όλα τα άλλα είναι για λαϊκή κατανάλωση..

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #20 στις: 21/09/09, 14:09 »
Οσο κ να ψαξεις γενικοτερα να λες καθως ειναι non export model,Japan only

Γνωρίζω το καθεστός με τα Japan όργανα. Ισχύουν τα ίδια για Fender Japan, ESP Navigator, Orville, TOKAI κλπ.

Στην υπολοιπη Ευρώπη και στην Αμερική υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που κάνουν ανεπίσημες εισαγωγές αρκετών μοντέλων.

Τα όργανα αυτά πωλούνται χωρίς εγγύηση αλλά τουλάχιστον υπάρχουν διαθέσιμα.


...ειχα πετυχει κ μια Edwards J.Page σουπερ οργανο

θυμάσαι τιμή και περίπου πότε την είχε?
Νομιζω 1300 ευρω,περσι τετοιο καιρο.Ειχαν πεσει βεβαια πανω της σαν τα κορακια,δυσκολα να του εχει μεινει..
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #21 στις: 22/09/09, 21:15 »
Νομιζω 1300 ευρω,περσι τετοιο καιρο.Ειχαν πεσει βεβαια πανω της σαν τα κορακια,δυσκολα να του εχει μεινει..

Αν ήταν ακριβό μοντέλο δικαιολογείται. Οι φτηνές πάντως παίζουν γύρω στα 6-7 κατοσταρικα στα Les Paul φόρουμ.

Αυτό είναι που μου τι δίνει ώρες ώρες με όσους προτείνουν Γιαπωνέζες. Μιλάμε λές και η ΤΟΚΑΙ και η Edwards βγάζουν μόνο μια κιθάρα η καθεμία που είναι τσάμπα και τα σπάει...

Anyway, θα περάσω να ρωτήσω αν παίζει τίποτα.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #22 στις: 23/09/09, 21:49 »
Νομιζω 1300 ευρω,περσι τετοιο καιρο.Ειχαν πεσει βεβαια πανω της σαν τα κορακια,δυσκολα να του εχει μεινει..

Αν ήταν ακριβό μοντέλο δικαιολογείται. Οι φτηνές πάντως παίζουν γύρω στα 6-7 κατοσταρικα στα Les Paul φόρουμ.

Αυτό είναι που μου τι δίνει ώρες ώρες με όσους προτείνουν Γιαπωνέζες. Μιλάμε λές και η ΤΟΚΑΙ και η Edwards βγάζουν μόνο μια κιθάρα η καθεμία που είναι τσάμπα και τα σπάει...

Anyway, θα περάσω να ρωτήσω αν παίζει τίποτα.
Νομιζω εχω γραψει οτι ηταν J.Page model  :)

Διορθωση # Ναι το ειχα γραψει!  ;D
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #23 στις: 24/09/09, 13:37 »

Νομιζω εχω γραψει οτι ηταν J.Page model  :)



Διορθωση # Ναι το ειχα γραψει!  ;D


H ακριβότερη Edwards LP είναι η Ε-LP130 LTS και έχει τιμή στην Ιαπωνία 135.000 yen δηλαδή περίπου 1000 Ευρώ. Με τους φόρους σε κανονική τιμή αγορά όπως μου τα πες προχτές η εισαγωγή κοστίζει περίπου 1200-1300 ευρώ.

Οι περισσότερες καινούριες LP χωρίς το wiring του page παίζουν γύρω στα 800 δολλάρια στο ebay. Έχουν βγεί 2-3 εκδόσεις. Relic και μή, με το wiring Και χωρίς.

Ενδεικτικά: 700 λίρες από Ελβετία, new
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/09, 13:39 από Gabriel6th »
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: ESP eclipse,καθαρα?
« Απάντηση #24 στις: 24/09/09, 14:28 »
700 λίρες από Ελβετία, new

μόνο που η Eλβετία δεν είναι στην Ευρωπαϊκή ένωση και πρέπει να πληρώσεις τελωνείο.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
5660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/06, 10:55
από *mustaine*
18 Απαντήσεις
14818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/08, 22:32
από profsokin
7 Απαντήσεις
4035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 21:51
από Jezus
41 Απαντήσεις
13933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/12, 13:09
από noe13
13 Απαντήσεις
4958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/09, 17:31
από Jezus
4 Απαντήσεις
3240 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 16:56
από Sbiblerubleb
0 Απαντήσεις
1733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/10, 01:53
από DarkHorse
34 Απαντήσεις
10252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/10, 23:56
από woodaki
19 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/10, 17:17
από kostas1994
1 Απαντήσεις
2026 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/11, 18:43
από adr1anos