Αποστολέας Θέμα: ΤΟ CD ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ... ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ...  (Αναγνώστηκε 19121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
 :'( Τα πραγματα έχουν ως εξης..
Διαφορα προβληματα στην δουλεια θα με κρατησουν (και με κρατανε ηδη) εκτος Ιντερνετ και ανημπορο να κανω αντιγραφες και αποστολες των CD. Ειλικρινα λυπαμαι πολυ. Αν κάποιος απο εδώ μπορει να το αναλάβει ας αφησει καποιο μηνυμα και θα του παραδωσω ολο το πακετο....  
Και μην το παρει κανεις στραβα.. ΔΕΝ ΑΠΟΧΩΡΩ απο το σαιτ...
Και παλι σορρυ....
Ελπιζω να επιστρεψω πολυ συντομα..
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/03, 10:57 από dshakes »
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #1 στις: 28/11/03, 13:00 »
Εσυ να'σαι καλα και ασε το CD.Τουλαχιστον μαθαμε οτι εισαι ακομα εδω ;D
Καλη υπομονη
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #2 στις: 28/11/03, 13:08 »
Άντε βρε συ.....και αρχίσαμε να αναρωτιόμαστε τι έγινες....

Ελπίζω να ξεπεραστούν το συντομότερο δυνατό και να μας έρθεις....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #3 στις: 28/11/03, 13:14 »
Μας έλειψες πραγματικά!Εύχομαι να ξαναγυρίσεις το συντομότερο!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #4 στις: 28/11/03, 13:46 »
Αντε ρε Διονυση... εχεις λειψει σε πολλους, ελπιζω να ξεκαθαρισεις τα πραγματα συντομα.

Οσον αφορα το CD, νομιζω οτι μπορει "να μπει στο ψυγειο" για λιγο. Εν τω μεταξυ, αυτοι που ενδιαφερονται να στειλουν τραγουδια ας επικοινωνησουν με τον dshakes ή εστω με μενα αν ο dshakes αδυνατει να απαντησει. Συνεχιστε να γραφετε τραγουδια. Που ξερετε, μπορει τελικα το CD να κυκλοφορησει διπλο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #5 στις: 02/12/03, 14:32 »
Αν κάποιος απο εδώ μπορει να το αναλάβει ας αφησει καποιο μηνυμα και θα του παραδωσω ολο το πακετο....

Αν σε ενδιαφέρει δέχομαι να το πάρω και το διανέμω εγώ. Ούτως ή άλλος έχω πάρε δώσε με τέτοια. Αν θέλετε κάνω και flyer για διανομή ώστε να το παραγκείλει ποιό πολύ κόσμος.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #6 στις: 02/12/03, 17:29 »
an den ginetai telika na ta parei o karxarias logw apostasis,protinw na anevasoume ta komatia tou cd se kapoio xwro dwrean apothikeysis mp3.an o dionysis de mporei na ta anevasei tote mporoume o kathe enas mou simmeteixe na anevasei to diko tou komati se siggekrimeno xwro kai meta na valoume link se kapoio thread mesa sto kithara.ta exofila einai idi epanw,alla exw kai egw etoima ta telika,me tous titlous twn tragoudiwn panw kai mporw na ta anevasw kai ayta...etsi tha mporoun oloi na ''promitheytoun'' to cd..
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #7 στις: 03/12/03, 00:03 »
an den ginetai telika na ta parei o karxarias logw apostasis,protinw na anevasoume ta komatia tou cd se kapoio xwro dwrean apothikeysis mp3.an o dionysis de mporei na ta anevasei tote mporoume o kathe enas mou simmeteixe na anevasei to diko tou komati se siggekrimeno xwro kai meta na valoume link se kapoio thread mesa sto kithara.ta exofila einai idi epanw,alla exw kai egw etoima ta telika,me tous titlous twn tragoudiwn panw kai mporw na ta anevasw kai ayta...etsi tha mporoun oloi na ''promitheytoun'' to cd..
Γιατι παντα οι γυναικες να εχουν τις καλυτερες ιδεες? :P
Προτεινω το
www.bands411.com
Δεν κανω διαφημιση, αλλα ειναι ο μονος χωρος που παρεχει δωρεαν υπηρεσιες
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #8 στις: 03/12/03, 01:08 »
thanx freemind :)
mono pou stin ilopiisi tha xreiastei h simmetoxi olwn oswn esteilan tragoudia (i lista vriskete sto site pou eftiaxe o dshakes) kai an estw kai enas den simfwnei i den thelei na anevasei to tragoudi tou,den mporoume na milame gia cd kai i idea tha meinei idea...
  opote kalo tha itan oi simetexontes na elegan an ''einai mesa'' me ena minima edw...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #9 στις: 03/12/03, 08:26 »
Μα, ο σκοπος ηταν να γινει ενα audio CD με εξυφυλλα κλπ και να μπορει να διανεμηθει και σε ανθρωπους που δεν εχουν συνδεση ή θελουν τη βελτιστη ποιοτητα ηχου.
Ακομα κι αν αποφασισουμε τελικα να μπουν τα mp3 καπου στο δικτυο (πραγμα που νομιζω δεν ειναι καλο), θα το κανει αυτος που θα παρει το πακετο απο τον Διονυση και οχι ο καθενας ξεχωριστα.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #10 στις: 03/12/03, 10:21 »
Βασ αν καταλαβα καλά αυτός που θα το αναλάβει πρέπει να αντιγράψει τα σιντι σε cd-r και να τυπώσει εξώφυλλα???
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #11 στις: 03/12/03, 11:10 »
Μα, ο σκοπος ηταν να γινει ενα audio CD με εξυφυλλα κλπ και να μπορει να διανεμηθει και σε ανθρωπους που δεν εχουν συνδεση ή θελουν τη βελτιστη ποιοτητα ηχου.
Ακομα κι αν αποφασισουμε τελικα να μπουν τα mp3 καπου στο δικτυο (πραγμα που νομιζω δεν ειναι καλο), θα το κανει αυτος που θα παρει το πακετο απο τον Διονυση και οχι ο καθενας ξεχωριστα.

Αυτό ακριβώς είναι. Αν είναι να ανεβάσουμε τα τραγούδια κτλ τότε δεν κάνουμε τίποτα. Δεν έχει την αίσθηση ότι βγήκε ένα cd. Εγώ θα τσοντάρω και μερικά δικά μου τραγούδια να κλείσω το cd ή δεν θα τα κατεβάσω όλα γιατί βαριέμαι κτλ κτλ και γενικά ο καθένας θα έχει και ένα cd διαφορετικό.

Επειδή ασχολούμε χρόνια με trade, distros κτλ δέχομαι να πάρω το πακέτο. Αν δεν έχει πρόβλημα ο Διονύσης και όποιοσδήποτε άλλος που του πέφτει λόγος τότε... ξέρεται που θα με βρείτε.  ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #12 στις: 03/12/03, 16:12 »
egw to protina mono kai mono gia na mi paei xameni i doulia toswn paidiwn pou asxolithikan...an analavei o karxarias tin dianomi ola kala,alla epeidi sinithws pada olo kai kati ginetai,kai epeidi fovamai pws to paketo tha pernaei apla apo xeri se xeri xwris na dianemetai (ohi epeidi den iparxei diathesi alla epeidi einai xronovora kai arketa kourastiki diadikasia gia na tin analavei kapoios kai na tin diatirisei vevea) giayto protina na anevoun sto site...apto tipota kati tha itan kai ayto...exalou mono atoma pou exoun prosvasi sto internet tha mporousan na parageiloun to cd,giati mono mesa apo edw mporoun na mathoun gia ayto kai na kanoun paragelia...
  pistevw padws pws toulaxiston emeis pou simmetixame sayto tha eprepe idi na eixame promitheytei me kapoio tropo to cd kai i moni lisi apti stigmi pou o dshakes de mporei na to steilei einai na anevoun ta komatia.an o karxarias de kataferei telika na epikoinwnisei me ton dshakes to pio pithano einai na mi to paroume oute emeis pou simetixame to cd kai na meinei apla mia idea...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #13 στις: 03/12/03, 17:26 »
Αν δεν κάνω λάθος είναι όλα έτοιμα. Δλδ θα το πάρω για διανομή κτλ. Αν μου έρθει Δευτέρα (παράδειγμα) το πολύ την άλλη Δευτέρα να το πάρετε όλοι όσοι έχετε παραγκείλει.
Το μόνο που δεν θέλω είναι να μην μπω πολύ μέσα. Ξέρω ότι θα μπει και από την τζέπη μου χρήμα αλλά να μην μπούμε και μέσα  ;)
Αν πάλι είναι ακριβώς όλα ακόμα καλύτερα.

Απλά αυτός που θα το αποφασίσει ας το αποφασίσει σχετικά γρήγορα. Ήδη σαν ιδέα πάλιωσε και άρχισε να γίνεται κουραστικό.

Όσο για τον Διονύση... καλούς απογώνους!!! :)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #14 στις: 04/12/03, 02:13 »
den xerw an iparxei kapoios pou mporei na apofasisei...to kalitero tha itan na epikoinwniseis esi proswpika me ton dshakes,an xereis kapoio tilefwno,alliws stelneis email kai ta vriskete...an kanonisete kati peite kai se mas  ;)
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος andrums

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #15 στις: 04/12/03, 07:21 »
Eimai sxetika poly kainoyrgios sto site kai apo ti eida edw kai kairo etoimazate th dimioyrgia enos cd to opoio telika einai etoimo alla oxi etoimoparadoto ap'oti katalava.opote einai arga gia na steilw kapoio kommati mou.Ayto pou tha ithela na rwtiso einai an ta kommatia pou periexei to cd einai katoxyrwmena apo toys dhmioyrgous tous.epishs tha ithela na matho apo opoion kserei arketa kai exei asxolithei me to thema twn dikaiomatwn,pws mporei kapoios na katwxyrwsei ena etoimo tragoydi,dhladh kai stixo kai melwdia?kai telos pote lete na arxisete siga siga gia th dhmioyrgia tou  deyteroy cd?

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #16 στις: 04/12/03, 09:09 »
Τα πνευματικά δικαιώματα των τραγουδιών που θα είναι στο cd ανήκουν στους δημιουργούς τους.
Για να κατωχειρώσεις ένα τραγούδι μπορείς να κάνεις το εξής. Βάλε το cd σε ένα φάκελο. Βάλε μέσα και ένα χαρτί με τους στίχους, σφράγισε το και στείλτο σε σένα! Το γράμμα μην το ανοίξεις ποτέ.
Άλλος τρόπος είναι να πας σε κάποιο συμβολαιογράφο και (πάλι με το cd και ένα χαρτί με τους στίχους) και να το κατωχειρώσεις εκεί. Αυτός ο τρόπος είναι ακόμα ποιό σίγουρος και κοστίζει το πολύ 50 ευρώ (αν δεν κάνω λάθος).
Υπάρχει και η έσχατη λύση της ΑΕΠΙ, είναι ποιό πολυέξοδη και δεν στην προτείνω. Ούτως ή άλλως έχουν γίνει και μπάχαλο τα πράγματα με την ΑΕΠΙ και αντί να έχεις τα δικαιώματα εσύ τα έχει αυτή. Είναι λίγο παράξενη η φάση.
Δεν ξέρω αν υπάρχει χώρος για το τραγούδι σου, δεν ξέρω αν μπορεί να στο απαντήσει και κανένας. Μην βιάζεσαι για το δεύτερο cd ακόμα το πρώτο δεν κυκλοφώρησε....
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #17 στις: 04/12/03, 18:03 »
prosfata ematha pws i methodos me to gramma pou stelneis ston eayto sou den steketai san methodos katohirwsis kai den ginetai dekti sto dikastirio opote katafigete se simvoleografo!
  sxetika me to thema tou cd den xerw kata poso oi pliopsifia simmetexontwn exakolouthoun na endiaferontai gia tin dimiourgia tou...egw eipa tin gnwmi mou,opws kai o karharias kai o freemind...omws pistevw pws prepei na simfwnoun kai oloi oi ipoloipoi prwtou apofasistei kati...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #18 στις: 04/12/03, 18:26 »
prosfata ematha pws i methodos me to gramma pou stelneis ston eayto sou den steketai san methodos katohirwsis kai den ginetai dekti sto dikastirio opote katafigete se simvoleografo!
Εξαρταται πως το εστειλες.Πρεπει να το στειλεις συστημενο.Ετσι θα υπαρχει ημερομηνια αποστολης, η οποια θα εχει και δημοσια σφραγιδα ( του ταχυδρομειου ). Επομενως προκειται για εγκυρο εγγραφο. Οποτε στο δικαστηριο, θα γινει αναγνωριση της ημερομηνιας και στη συνεχεια θα ανοιχτει ο φακελος για να προσδιοριστει το περιεχομενο.Αμα ειναι αυθεντικες οι συνθεσεις, τοτε ο "κλεπτης" χανει το παιχνιδι, γιατι σε περιπτωση που εχει κυκλοφορησει σε cd ( αρα εχει πνευματικα δικαιωματα μια ημερομηνια αργοτερη απο την δικη σου ) μπορεις να το αποδειξεις οτι πρωτος/η εσυ εγραψες το κομματι..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #19 στις: 04/12/03, 18:55 »
Το κόλπο με το γράμμα πιάνει. Πρέπει να φαίνετε η ημερομηνία που το στέλνεις. Ακόμα πρέπει μέσα να υπάρχει το cd με το ή τα τραγούδια καθώς και οι στίχοι γραμμένοι σε χαρτί! Μην το θεωρήσετε αυτονόητο ότι επειδή ακούγονται όταν παίζει το τραγούδι δεν υπαρχει πρόβλημα.
Αυτά με την κατοχύρωση.

Με το cd του κιθάρα τι θα γίνει?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος andrums

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #20 στις: 04/12/03, 20:10 »
Σας ευχαριστω παιδια για την ενημερωση περι κατοχυρωσης δικαιοματων.Αν δε γινομαι κουραστικος θα ηθελα μια διευκρινιση ακομα το χαρτι που θα περιεχει τους στιχους πρεπει να ναι χειρογραφο?και τα τραγουδια στο cd σε τι μορφη πρεπει να ναι?(audio,wav,mp3?)
Αν θελετε βοηθεια για το cd παντως ειμαι προθυμος εχω ολα τα ααπραιτητα για την εκδοση του και οσον αφορα τη διανομη ο πατερας μου δουλευει στο ταχυδρομιο και μπορει να βοηθησει αρκετα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #21 στις: 04/12/03, 21:26 »
 
Σας ευχαριστω παιδια για την ενημερωση περι κατοχυρωσης δικαιοματων.Αν δε γινομαι κουραστικος θα ηθελα μια διευκρινιση ακομα το χαρτι που θα περιεχει τους στιχους πρεπει να ναι χειρογραφο?και τα τραγουδια στο cd σε τι μορφη πρεπει να ναι?(audio,wav,mp3?)
Προσωπικα γραφω 2 cd καθε φορα.
Το ενα περιεχει το κομματι σε audio μορφη, ενω το αλλο περιεχει το κομματι σε wav, τις παρτιτουρες, τις συγχορδιες πανω στους στιχους ( αν υπαρχουν..και μια διευκρινηση, οταν οι στιχοι ειναι τριτου, το γραφεις αυτο ) και ενα φακελο με text στο οποιο περιεχονται στοιχεια που μονο εγω γνωριζω ( κατι σαν ερωτηση ασφαλειας )!Ισως να ειμαι λιγο λεπτολογος, αλλα ετσι αισθανομαι οτι ειναι ασφαλη τα μουσικα θεματα ( αν και οταν εχεις και καποιο site που μπαινουν και ατομα απο ξενες χωρες/...ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει  :-\ ).Πιστευω ομως, πως το θεμα αυτο ή ηδη υπαρχει καπου, ή μπορεις να το τοποθετησεις σε καποιο αντιστοιχο μερος του forum
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #22 στις: 05/12/03, 00:59 »
egw ematha apo enan amerikano kathigiti mousikis oti den mporeis na katohirwseis me ayton ton tropo.elege oti sixna ton rwtoun mathites gia ayto to pragma kai xekatharise pws den isxiei (to xerei apo empeiries allwn se dikastirio).
skefteite to ligo...aneta mporeis na anoixeis enan kleisto,asfalismeno fakelo na valeis mesa komatia poy akouses apo kapou kai meta na ton kliseis xwris na iparxei kanena simadi paraviasis,kai na isxirizese pws ta tragoudia einai dika sou...to dikastirio pws mporei na einai sigouro oti o fakelos den anixtike apo kapoion ''eidiko'' kai meta xanaklistike??
vevea o kathenas mas kanei oti nomizei kai mporei,egw padws distihws den empistevomai ayton ton tropo kai lew distihws giati einai eukolos,fthinos kai grigoros...
   signwmi pou feygw apo to thema...sxetika me to cd tou kithara,fadazomai pws prin apo ola prepei na akousoume kai ti gnwmi tou dshakes pou to organwse olo ayto...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #23 στις: 05/12/03, 01:04 »
skefteite to ligo...aneta mporeis na anoixeis enan kleisto,asfalismeno fakelo na valeis mesa komatia poy akouses apo kapou kai meta na ton kliseis xwris na iparxei kanena simadi paraviasis,kai na isxirizese pws ta tragoudia einai dika sou...to dikastirio pws mporei na einai sigouro oti o fakelos den anixtike apo kapoion ''eidiko'' kai meta xanaklistike??
Η σφραγιδα των ΕΛΤΑ μπορει να μπει στο κλεισιμο του φακελου.Ακομα και ειδικος να εισαι, ειναι πολυ δυσκολο να μπορεσεις να ανοιξεις τον φακελο ( ο οποιος πρεπει να ειναι κιτρινος φακελος αναφορας ).
Οντως, καλυτερα να περιμενουμε τι θα πει και ο Διονυσης..αλλα μη του προκαλεσουμε και αγχος του ανθρωπου...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Re:ΤΟ CD ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ....
« Απάντηση #24 στις: 10/12/03, 11:05 »
Γεια σας και παλι... Να πω κι εγω την γνωμη μου (αν και δεν ειμαι ειδικος) Η μεθοδος του ταχυδρομειου στην Ελλαδα δεν εχει δοκιμαστει σε δικαστηριο οποτε τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Η μεθοδος του συμβολαιογραφου ειναι πιο σιγουρη, παντα κατα την γνωμη μου..
Αυτα...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
6365 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/04, 12:29
από Απόλλων
5 Απαντήσεις
3150 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/10, 15:37
από JP.M