Αποστολέας Θέμα: KRAMER Pacer ...!?  (Αναγνώστηκε 16698 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
KRAMER Pacer ...!?
« στις: 22/10/11, 23:55 »
  Γνωριζοντας βεβαια οτι οι ΚΡΑΜΕΡ δεν ειναι η δυναμη που ηταν παλια, εχω την εντυπωση οτι το παρακατω κιθαρονι πρεπει να ειναι πολυ καλη περιπτωση με καλη τιμη, τι γνωμη εχετε? την εχει δοκιμασει κανεις? γνωμη για τους μαγνητες? http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_pacer_classic_pw.htm

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #1 στις: 23/10/11, 19:36 »
Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο καιρό. Η KRAMER (η οποία ανήκει στη Gibson και οι κιθάρες της κατασκευάζονται στην Κορέα) θα επανακυκλοφορήσει κάποια απο τα παλιά της μοντέλα όπως πχ. η Stagemaster με πολύ καλύτερα specs απο αυτά που έχει αυτή που έβαλες εδω. Η τιμή θα είναι υψηλότερη μεν αλλα μάλλον θα αξίζει τον κόπο  ;) Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδω: http://www.kramerforum.com/forum/showthread.php?t=45981
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #2 στις: 23/10/11, 21:57 »
Για να μην ψαχνω 23 σελιδες ξερουμε ποτε περιπου θα βγουνε στην αγορα;
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #3 στις: 23/10/11, 22:14 »
  paidia to senario epanakikloforisis twn kramer akougete apo to 2008, prosopika den pistevw oti tha ginei pote kanonika, ase pou to kostos idika tis stagemaster tha ine xalara mia 800ara, tha ine koukla ok  alla 800 gia kramer B' CLASS den tha edina, an itan made in usa opos palia kai se poiotita tha eskaga kai 1000 xoris amfivolies.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #4 στις: 24/10/11, 09:51 »
Για να μην ψαχνω 23 σελιδες ξερουμε ποτε περιπου θα βγουνε στην αγορα;
Η αλήθεια είναι πως το καθυστερούν πάρα πολύ και δεν ξέρω αν έχει να κάνει με νομικά ζητήματα. Πάντως όπως είπε και ο Epic οι τιμές θα είναι περίπου στο 800άρι, τιμή που είναι αρκετά δίκαιη αν οι κιθάρες είναι όπως φαίνονται (ενώ αν ήταν Αμερικάνικες ούτε το 1500άρι δε θα έφτανε). Καλό είναι να περιμένουμε ολίγον ακόμα και αν δε γίνει κάτι να στραφουμε αλλού, πάντως όχι σε Kramer των 250 ευρώ (κοινώς σε καυσόξυλα που γράφουν στο headstock "Kramer")
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #5 στις: 24/10/11, 12:01 »
επειδη τυχαινει να εχω 2 vintage kramer( κ stagemaster k sustainer),θα πω κ γω δυο λογια. >:D >:D
Καταρχην αν εξαιρεσω καποια συγκεκριμενα μοντελα της kramer ( που φτιαχτηκαν εξ ολοκληρου στο new jersey ),τα υπολοιπα μοντελα ηταν ουσιαστικα της ασημης τοτε esp...αρα δεν ητaν κ τοσο made in USA...( εδω εγω θα πω: ε και τι εγινε?το οτι ερχοταν υλικο απο Ιαπωνια δεν μειωνει καθολου την αξια των συγκεκριμενων...ειδικα μοντελα σαν την stagemaster,sustainer,nightswan,proaxe,liberty,baretta ειναι ολα τα λεφτα)
τα parts (μανικια κ σωματα)τα επαιρναν απο Ιαπωνια,γινοταν η βαφη,συναρμολογηση κ η προσθηκη  των υπολοιπων μερων στο εργοστασιο της kramer.(r.i.p.). :-[ :-[ ετσι διπλα στο λογοτυπο της kramer κοτσαριζαν το American... ;)

αυτη τη στιγμη η επανακυκλοφορια της stagey σε μερικα καταστηματα αμερικης ( εκει τωρα αρχησαν να κυκλοφορουν στα μαγαζια)εχει τιμη 900 usd δηλ.περιπου 650 ευρω...αν η τιμη θα ειναι ιδια σε Ευρωπη,θα ειναι καλο vfm κατα την αποψη μου...(εχει κ φοβερο playability)...κ για αυτα τα λεφτα (650 ευρω) φιλε Επικ δεν θα ειναι b class καθολου.Αν η τιμη ειναι μεγαλυτερη κατα 100 ευρω,παλι θα αξιζει...αν θα ειναι παραπανω,αναζητησε κατι αλλο...αλλα προς θεου οχι τα φτηνα μοντελα που πουλαει ακομη κ ο thomann...μακρυα...καταρχην αυτα τα μοντελα δεν εχουν καμμια σχεση με οτι προανεφερα...αλλο εργοστασιο (το παλιο αν δεν κανω λαθος καηκε απο πυρκαγια αφοτου εκλεισε τις πορτες του το 1990),αλλο προσωπικο,τελειως αλλη ιστορια...
Εγω στην θεση σου (αναλογα βεβαια κ το μπατζετ σου),αν ηταν να διαθεσω ενα καλο-δυνατο ποσο,θα στρεφομουνα στις gary kramer...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/11, 20:56 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #6 στις: 24/10/11, 14:55 »
Ώσπου να βγουν οι κορεατισσες Κραμερ, υπαρχουν και αυτες οι πολυ καλες κιθάρες :

1) PRS SE Torero: http://www.dv247.com/guitars/prs-se-torero-electric-guitar-gray-black--71398

2) Charvel So-cal style 1: http://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_so_cal_style_1_hh_sw.htm (νομιζω αυτη ειναι γιαπωνεζικη)

3)Schecter Damien Elite FR MBLK : http://guitars.gr/el/guitars/elgtr/schecter/schecter-prices-6strings

Ειναι ολες με floyd-rose (δεν ξερω αν ειναι το original αν και δεν το νομιζω) και κυμαινονται σε αυτο το range τιμης. Νομιζω οτι στο neck η πιο κοντινη με Κραμερ ειναι η Charvel... ομως αυτο μπορει να το πει μονο καποιος που να εχει δοκιμασει και τις 2  κιθαρες  ;) (εγω δεν... δυστυχως ;D )

EDIT: Ξεχασα και τις BC Rich Gunslinger retro: http://www.gak.co.uk/en/bc-rich-gunslinger-retro-yellow/21923
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/11, 15:07 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #7 στις: 24/10/11, 20:14 »
  Δεν μπορω να καταλαβω πως μια τετοια κορυφαια εταιρεια εγινε μπιλιες.......? κριμα ρε γ**ωτο οσο βλεπω τις baretta kai tis stagemaster  (american)  και σκεφτομαι οτι δεν θα τις αποκτησω ποτε, ξενερωνω πολυ ασχημα  >:(  θελω και μια ΚΡΑΜΕΡ τελος, στην τελικη θα παρω αυτην απο το thomann και με τον καιρο θα την κανω τουμπανο στην πατεντα!

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #8 στις: 24/10/11, 22:11 »
  Δεν μπορω να καταλαβω πως μια τετοια κορυφαια εταιρεια εγινε μπιλιες.......? κριμα ρε γ**ωτο οσο βλεπω τις baretta kai tis stagemaster  (american)  και σκεφτομαι οτι δεν θα τις αποκτησω ποτε, ξενερωνω πολυ ασχημα  >:(  θελω και μια ΚΡΑΜΕΡ τελος, στην τελικη θα παρω αυτην απο το thomann και με τον καιρο θα την κανω τουμπανο στην πατεντα!

Η bengal pacer η επανακυκλοφορια εμενα μου αρεσαι...αν την εβρισκα σε μια τιμια τιμη θα την επαιρνα.Ασε που ειναι κ σουπερ ποζεραδικη. >:D >:D

Το εργοστασιο εκλεισε λογω οικονομικων προβληματων.Η κραμερ ξοδεψε τεραστια ποσα σε διαφημιση κ εντορσερς  κ καπου εχασε τον ελεγχο στο τελος...το 1990 εκλεισε οριστικα τις πυλες της,αφου διοργανωθηκε κ ενα ξεπουλημα (σε τοπικο επιπεδο) σε μανικια κ σωματα κ οτιδηποτε αλλο ειχε περισσεψει...οσα δεν πουληθηκαν (κ δεν προλαβαν να τα παρουν οι εργαζομενοι) καταστραφηκαν...κ μονο στην σκεψη οτι καταστραφηκαν μανικια με shark tooth inlays (claw) ή σωματα βαμενα απο denis kline με πιανει ριγος...life sucks... :P :P

Anyway,εγω στην θεση σου θα χτυπαγα την bengal...αν αρεσκεσαι κ σε hard rock/hair metal ακουσματα ειναι οτι πρεπει.
%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us][IMG]

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #9 στις: 25/10/11, 11:07 »
Δεν ξερω για τις νεες Pacer, αλλα μια αμερικανικη που αγορασα το 1985 με 140.000 δρχ, καλουτσικη.
Καλοστημενη με original floyd rose, αλλα .... το σωμα basewood.
Τα κλειδια πολυ καλα schaller (καπως αχρειαστα ομως τοσο καλα, αφου κλειδωνει απο το floyd) αλλα και οι μαγνητες schaller. Μετριοι.
Αλλαξα ολα τα ηλεκτρικα με CRL και Duncan οπως και το pickward που ηταν μονοφυλο και λεπτο και ψιλοβουλιαζε και εβαλα ενα τριπλο κομμενο στα μετρα της, αφου ειχε πιο μικρο μεγεθος.
Δεν ειμαι ομως για τετοια οργανα πια. Θελει μια ωρα για αλλαγη μιας !!! χορδης και να μην αναφερω οτι δεν παιζει ετσι να παω σε Live με μια μονο κιθαρα που εχει floyd.
Τωρα βγαζω κομμενη χορδη, βαζω καινουρια, της κανω stretch και κουρδιζω σε 29 sec.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/11, 11:13 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #10 στις: 25/10/11, 11:31 »
Δεν ξερω για τις νεες Pacer, αλλα μια αμερικανικη που αγορασα το 1985 με 140.000 δρχ, καλουτσικη.
Καλοστημενη με original floyd rose, αλλα .... το σωμα basewood.
Τα κλειδια πολυ καλα schaller (καπως αχρειαστα ομως τοσο καλα, αφου κλειδωνει απο το floyd) αλλα και οι μαγνητες schaller. Μετριοι.
Αλλαξα ολα τα ηλεκτρικα με CRL και Duncan οπως και το pickward που ηταν μονοφυλο και λεπτο και ψιλοβουλιαζε και εβαλα ενα τριπλο κομμενο στα μετρα της, αφου ειχε πιο μικρο μεγεθος.
Δεν ειμαι ομως για τετοια οργανα πια. Θελει μια ωρα για αλλαγη μιας !!! χορδης και να μην αναφερω οτι δεν παιζει ετσι να παω σε Live με μια μονο κιθαρα που εχει floyd.
Τωρα βγαζω κομμενη χορδη, βαζω καινουρια, της κανω stretch και κουρδιζω σε 29 sec.
η stagemaster που εχω εγω,εχει σωμα alder,ταστιερα εβενος.τα ξυλα διαφερουν απο μοντελο σε μοντελο.Παντως θεμα με κουρδισμα κ στις δυο δεν εχω...Απο μαγνητες JB seymour dunkan κ οι δυο κ ακουγονται μια χαρα.Ειδικα η sustainer εχει κ το κοπλακι με το sustain κ μπορει να παιξει καποιος με τους ηχους. >:D >:D
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/11, 11:33 από panicX »

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #11 στις: 25/10/11, 14:16 »
Δεν ξερω για τις νεες Pacer, αλλα μια αμερικανικη που αγορασα το 1985 με 140.000 δρχ, καλουτσικη.
Καλοστημενη με original floyd rose, αλλα .... το σωμα basewood.
Τα κλειδια πολυ καλα schaller (καπως αχρειαστα ομως τοσο καλα, αφου κλειδωνει απο το floyd) αλλα και οι μαγνητες schaller. Μετριοι.
Αλλαξα ολα τα ηλεκτρικα με CRL και Duncan οπως και το pickward που ηταν μονοφυλο και λεπτο και ψιλοβουλιαζε και εβαλα ενα τριπλο κομμενο στα μετρα της, αφου ειχε πιο μικρο μεγεθος.
Δεν ειμαι ομως για τετοια οργανα πια. Θελει μια ωρα για αλλαγη μιας !!! χορδης και να μην αναφερω οτι δεν παιζει ετσι να παω σε Live με μια μονο κιθαρα που εχει floyd.
Τωρα βγαζω κομμενη χορδη, βαζω καινουρια, της κανω stretch και κουρδιζω σε 29 sec.
 
 
 
 
   Αν το 85' εδωσες 140.000 δρχ μιλαμε οτι εριξες πολλα λεφτα για κιθαρα οχι αστεια και παρολα αυτα δεν ηταν τελεια οπως λες, αναλογικα ειναι σαν να δινεις  1000 ευρω σημερα. οποτε με το σκεπτικο το δικο σου η αλλαγη σε μαγνητες σε αυτην την pacer που ποσταρα ειναι αναποφευκτη και συνολικα το κοστος θα χτυπησει την 500αρα σε ευρω, πιστευω τοτε να ειναι ενα πολυ δυνατο οργανο ΑΝ τυχει και το neck να ειναι καλο τοτε θα κοντραρει τις αρκετα πιο ακριβες κιθαρες στα ισα. (γνωμη μου)

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #12 στις: 25/10/11, 14:52 »
Παντως σαν ιδεα να σε παροτρυνω να δεις και τις αγγελιες στο κιθαρα, οπου θα βρεις κοντα στο 500ρικο μεταχειρισμενες αμερικανες BC Rich & Charvel με απιστευτους λαιμους... ;) (μερικες και συλλεκτικα κομματια)... δεν λεω περισσοτερα.
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #13 στις: 25/10/11, 17:59 »
Παντως σαν ιδεα να σε παροτρυνω να δεις και τις αγγελιες στο κιθαρα, οπου θα βρεις κοντα στο 500ρικο μεταχειρισμενες αμερικανες BC Rich & Charvel με απιστευτους λαιμους... ;) (μερικες και συλλεκτικα κομματια)... δεν λεω περισσοτερα.
συμφωνω με το παλικαρι...ειδικα b.c.rich gunslinger εχουν απιστευτα μανικια κ ειναι πραγματικα σκυλια... >:D >:D

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #14 στις: 26/10/11, 14:32 »
Παντως σαν ιδεα να σε παροτρυνω να δεις και τις αγγελιες στο κιθαρα, οπου θα βρεις κοντα στο 500ρικο μεταχειρισμενες αμερικανες BC Rich & Charvel με απιστευτους λαιμους... ;) (μερικες και συλλεκτικα κομματια)... δεν λεω περισσοτερα.
συμφωνω με το παλικαρι...ειδικα b.c.rich gunslinger εχουν απιστευτα μανικια κ ειναι πραγματικα σκυλια... >:D >:D
 
Exete dikio .. kali i fasi i gunslinger den tin iksera, prepei na ine proto ksaderfaki tis baretta etsi opos tin vlepw..  ;D  se mple den iparxei? lete na vgei to 2012 se alla xromata.. na perimenoume?

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #15 στις: 26/10/11, 15:05 »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #16 στις: 28/10/11, 23:30 »
http://www.bcrich.com/shape/gunslinger/guitars/7
         
 
       Entaksi to organo ine fovero.. thimizei poli entona tin thriliki baretta, makari na ixe kai kanena graphic panw.. i na evgene se ble >:(  alla kai pali pistevw oti mia apo tis kithares pou aksizei na exei kapoios pou paizei hard rock Van Halen... kai loipa, ALLA opos leei kai o daskalos mou ,xanei ligo se epiloges ixou sta kathara. ara gia main kithara den nomizw na ine i katallili

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #17 στις: 28/10/11, 23:36 »
Epic, σε παρακαλώ μη γράφεις με Greeklish. Απαγορεύονται στο forum.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #18 στις: 09/11/11, 15:01 »
η bengal tiger pacer  η επανακυκλοφορια κοστιζει αυτην την στιγμη 530 ευρω χωρις να χρεωνονται τα ταχυδρομικα σε Ευρωπαΐκο σαιτ.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #19 στις: 15/11/11, 15:46 »
Παιδια κυκλοφορησε και αυτη η νεα Jackson Soloist SLXT με neck-through-body κατασκευη, γεφυρα tonepros string-through body και 12-16 compount radius ταστιερα για κατω απο 500 ευρω...

http://www.jacksonguitars.com/en-GR/products/search.php?partno=2916202503

http://www.drumcityguitarland.com/drumcitygl/stores/1/Jackson-X-Series-SLXT-Soloist-Trans-Black-2011-6-String-Electric-Guitar-P5056C20.aspx

http://www.drumcityguitarland.com/drumcitygl/stores/1/Jackson-X-Series-SLXT-Soloist-Kawa-Green-2011-6-String-Electric-Guitar-P5053C20.aspx
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #20 στις: 15/11/11, 15:52 »
Αυτο το μοντελο υπαρχει εδω και καιρο στο Θωμα
 http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?xsid=8d973b07df7dc40543246c9337f66af9&sw=slxt&x=0&y=0
(το πρασινο χρωματακι ειναι οτι πρεπει ).
το θεμα ειναι οτι δεν τις λες και φτηνες μιας και ειναι το ακριβοτερο μοντελο της Χ σειρας της Jackson και δεν ειναι ιαπωνικες

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #21 στις: 15/11/11, 15:56 »
Αυτη εδω μαλιστα .          http://www.thomann.de/gr/jackson_slsxmg_soloist_sw.htm
εχει και emg και floyd  σιγοθρα καλυτερο απο τα licenced της jackson

Αποσυνδεδεμένος Epic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #22 στις: 15/11/11, 16:05 »
   καλη σειρα... αν ειχαν και maple ταστιερες θα ηταν κορυφη, και η πρασινη να ειχε και φλοιντ ροους

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #23 στις: 15/11/11, 17:00 »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: KRAMER Pacer ...!?
« Απάντηση #24 στις: 16/11/11, 13:44 »
 Βασικά πρόκειται για πολύ καλή περίπτωση, μιας και με 450 ευρω  :o παίρνεις επώνυμη κιθάρα Jackson  κατασκευής όχι bolt on αλλά neck-through-body παρακαλώ (με ότι και αν σημαίνει αυτό στο sustain και στο όργανο σαν σύνολο κατασκευής). Από εκει και πέρα, μπορείς αν θες (και αν κρίνεις απαραίτητο φυσικά, σε περίπτωση που δεν σε καλύπτει η κιθάρα όπως είναι εργοστασιακή) να αναβαθμίσεις τον/τους μαγνήτες / κλειδιά / ηλεκτρικά κατά βούληση και με ένα χαμηλό σχετικά τελικό κόστος να έχεις κιθάρα αντάξια των αμερικάνικων «αδερφιών» της  ;) .
Life is too short for bad tone

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
23245 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/09, 03:06
από StageMaster
9 Απαντήσεις
4413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 02:10
από Jezus
1 Απαντήσεις
2415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/08, 00:12
από Stinky
15 Απαντήσεις
5451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 00:33
από Giorgos K.
9 Απαντήσεις
4638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/09, 03:18
από powerslave187
12 Απαντήσεις
3959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/10, 19:50
από Stinky
1 Απαντήσεις
1998 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/10, 08:30
από Spartan Amplifications
2 Απαντήσεις
2111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/10, 00:04
από Απόλλων
6 Απαντήσεις
3282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/12, 16:10
από riffraff
7 Απαντήσεις
3498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/12, 20:02
από giannis346