Αποστολέας Θέμα: Συλλογή τραγουδιών  (Αναγνώστηκε 38283 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #50 στις: 01/06/06, 19:11 »
Αρχικά να πω ότι κι κατάφερα να βρω την επίμαχη συλλογή.Παρ' όλα αυτά το παράπονο μου έμεινε.Δε με νοιάζουν οι συμπεριφορές των μελών εδώ μέσα,ο καθένας συμπεριφέρεται όπως αυτός νομίζει καλύτερα για τους δικούς του λόγους.Ούτε θέλω να ταχθώ υπέρ του P@nos, ούτε να κρίνω το έργο τω διαχειριστών. Άλλωστε όλοι ξέρουμε ότι είμαι ο βασιλιάς του κάδου  ;D (άλλο θέμα αυτό..) Αυτό όμως που έχω να παρατηρήσω εκφράζεται εδώ..

Παράθεση
Μιλάω για κάτι που θα θέλουνε και εχουν σκεφτει πολλοι χρηστες.
Καποια τραγουδια μαζεμενα , με τα ακορντα τους να τα εχουν στον υπολογιστη τους σε ενα αρχειο Να τα ανοιγουν οποτε θελουν ανεξαρτητα απο το inernet.
Και αν νομιζεις οτι δεν το θελουν οι χρηστες τοτε απλα βαλτε ενα δημοψηφισμα.

Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #51 στις: 01/06/06, 19:14 »
Ας κάνω ένα υποθετικό σενάριο. Ως γνωστόν , λόγω της μη συμφωνίας του Κιθάρα με την ΑΕΠΙ , εδώ και τρία χρόνια αποφασίστηκε η μη διάθεση όλων των στίχων , ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα με την πνευματική ιδιοκτησία.
Έπειτα από 2-3 μήνες εμφανίστηκε το kithara.vu το οποίο πήρε όλη την μέχρι τότε βάση του κιθάρα και την διέθεσε με ολόκληρους τους στίχους. Κάτι τέτοιο φυσικά και δημιούργησε ένα σχετικό πρόβλημα αφενός διότι , κάποιοι έκαναν κάποια δουλειά και κάποιοι την βρήκαν έτοιμοι , αφετέρου περιόρισε την επισκεψιμότητα στο ίδιο το κιθάρα.
Στη συνέχεια ( δεν είναι καινούργιο αυτό ) εμφανίστηκαν στο Internet διάφορα προγραμματάκια που διέθεταν όλη την βάση ofline.

Εμένα τώρα ακόμη και ως καλοπροαίρετο κριτή , ποιός από τους υπέθυνους του κιθάρα θα με έπειθε ότι η ύπαρξη ενός λινκ εντός του κιθάρα προς άλλο site ή και προς προγράμματα-αρχεία που διαθέτουν όλη την βάση σε πλήρη μορφή , δεν είναι ένας έντεχνος τρόπος παράκαμψης της ιστορίας με την ΑΕΠΙ.
Ποιό δικαστήριο θα πειθόταν για κάτι τέτοιο αν ( χτύπα ξύλο ) γινόταν κάποια καταγγελία ή αγωγή.
Μην τους θέλουμε τόσο αφελείς , ακόμη και αν πράγματι δεν φέρουμε ευθύνη.Υπάρχει συνυπευθυνότητα  εφόσον επετράπει το link.Να είστε σίγουροι ότι κάτι τέτοιο αποτελεί και στοιχείο και απόδειξη , από νομικής άποψης.
Από εκεί και έπειτα , ο καθένας μπορεί κατ ιδίαν να κάνει ότι θέλει με την βάση την οποία με τον οποιονδήποτε τρόπο απέκτησε.Αλλά σίγουρα όχι το να βάλει λινκ εδώ σε αυτό το site προς αυτήν.

Πέραν αυτών , νομίζω ότι πλέον είναι εντελώς αυτονόητο ότι η ύπαρξη κουμιπού προς κάτι τέτοιο (όπως επίσης τέθηκε ) είναι πέρα για πέρα παράνομη ενέργεια.

Τέλος να πω ότι η ιστορία της αναζήτησης τραγουδιών που για την ώρα γίνεται , δεν μπορεί να λειτουργεί συμψηφιστικά απέναντι σε κάτι τέτοιο , διότι αφενός υπάρχει προηγούμενο με αυτό και άρα είναι γνωστό το τι συμβαίνει και οι διαχειριστές αποφάσισαν για αυτό εδώ και τρία χρόνια περίπου ενώ το θέμα της αναζήτησης βρίσκεται στο μικροσκόπιο και εξετάζεται η βέλτιστη λύση για την αντιμετώπισή του.
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.




...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #52 στις: 01/06/06, 19:19 »
Το θέμα του δημοψηφίσματος για κάτι τέτοιο θα μπορούσα να το παρομοιάσω με ένα δημοψήφισμα όπου θα θέταμε π.χ προς ψήφιση για το αν θα θέλαμε μια όμορφη και καλλίγραμμη νεαρά να μας καθήσει ελεύθερα να την... :-X

Έλεος δηλαδή....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #53 στις: 01/06/06, 19:27 »
Μα , βρε παιδια, ποιος μιλησε για λινκ που θα δειχνει στο vu ;;;

Να το ξαναπω απο την αρχη λοιπόν...

Υπάρχει ενα αρχειο, σε συμπιεσμένη μορφή , που περιλαμβάνει παρα πολλά τραγουδια με τους στιχους και , οχι όλα, με τα ακορντα τους.

Κάτι δηλαδή πως θέλουμε πολλοί απο εδώ. Να έχουμε ενα μικρο κομμάτι της συλλογής στο σπιτι μας. Να το ανοίγουμε όποτε θέλουμε , να διορθώνουμε κτλ...

Και αφού το να δουμε στίχους δεν γίνεται πλέον απο εδώ, και αφου το Gr δεν εχει σχέση με το vu τοτε τι πειραζει;
Ισα ισα , που αν τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα λετε, τοτε τους εκδικουμαστε κιολας!

Εγω εφτιαξα λοιπον ενα θεμα που ειχε Link για αυτό το αρχείο ανεβασμένο στο repidshare!! Καμια σχεση με λινκ για το vu κτλ κτλ...

Και αυτο το λινκ απαγορέψανε και σβησανε το θεμα. Για αυτο το αρχειο γινεται ολο αυτο τωρα..

Αντε να δουμε εαν θα βγει ακρη





"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #54 στις: 01/06/06, 19:28 »
Κάτω κάτω σε κάθε σελίδα του κιθάρα αναφέρεται το εξής "Τα άρθρα και σχόλια που εμφανίζονται στο kithara.gr ανήκουν στους αποστολείς τους και εμφανίζονται με δική τους αποκλειστικά ευθύνη. Το kithara.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για το περιεχόμενο άλλων δικτυακών τόπων στους οποίους παραπέμπουν σύνδεσμοι μέσα από τις σελίδες του."

Αν λοιπόν δεν υπήρχε link αλλά απλά ο p@nos στην προκειμένη περίπτωση έλεγε να απευθυνθούν σ αυτόν με πμ για μια τέτοια συλλογή θα υπήρχε πρόβλημα?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #55 στις: 01/06/06, 19:37 »
Πάνο δεν μιλάω για το vu. Σημασία έχει ότι  δείνεις ένα λινκ προς ένα αρχείο ανεβασμένο οπουδήποτε το οποίο περιέχει όλη την βάση του vu της οποία το μεγαλύτερο μέρος είναι από την βάση του κιθάρα.
Άρα τι κάνεις δηλαδή? Ξεγελάς με αυτόν τον τρόπο. Ο καθένας μπορεί να το υποστηρίξει και όχι άδικα.Σας κρύβω τους στίχους , αλλά σας λέω πως και που μπορείτε να του βρείτε. Ε αυτό δεν είναι κοροϊδία?

Fsl επειδή το γράφει , δεν σημαίνει ότι αυτομάτως είναι και απόδεκτό από δικαστήριο.
Η μονομερής αποποίηση ευθύνης δεν είναι νομικά θέσφατο.
Ποιά αποποίηση?
Άντε πήγαινε και υποστήριξε ότι δεν είχες πάρει χαμπάρι την ύπαρξη αυτού του λινκ , ώστε να το αφαιρέσεις.
Μάλιστα υπάρχουν δεδικασμένες παρόμοιες περιπτώσεις που τελικά η αποποίηση ευθύνης δεν αναγνωρίστηκε.
Όποιος θέλει να παίξει με την φωτιά , μπορεί να το κάνει σε δικό του δυκτιακό τόπο..
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #56 στις: 01/06/06, 20:13 »
Πάνο δεν μιλάω για το vu. Σημασία έχει ότι  δείνεις ένα λινκ προς ένα αρχείο ανεβασμένο οπουδήποτε το οποίο περιέχει όλη την βάση του vu της οποία το μεγαλύτερο μέρος είναι από την βάση του κιθάρα.
Άρα τι κάνεις δηλαδή? Ξεγελάς με αυτόν τον τρόπο. Ο καθένας μπορεί να το υποστηρίξει και όχι άδικα.Σας κρύβω τους στίχους , αλλά σας λέω πως και που μπορείτε να του βρείτε. Ε αυτό δεν είναι κοροϊδία?

Χαίρομαι που καποιος επιτελους μιλαει για το επιμαχο ζητημα... Παμε λοιπον...

Δηλαδη το θεμα νομιζεις οτι ειναι νομικο;; Εχω μπερδευτει τελικα.. Αλλος λεει το ενα αλλος το αλλο...

Αν υποθεσουμε οτι ειναι νομικο τοτε...

Με την ιδια λογικη δεν επρεπε να εχουν κλείσει την 'Αναζητηση Τραγουδιών" οπου εχει link για mp3;;; Και μη μου πεις οτι αυτο ειναι αλλο! Δηλαδη η ΑΕΠΙ κυνηγαει μονο αυτους που βαζουνε τους στιχους και οχι αυτους που βαζουν ολοκληρα mp3; οχι βεβαια.

Και ,επισης, μη μου πεις οτι ηδη εχει μπει αυτο το θεμα και ηδη το συζηταμε... Δεν εχει λογικη αυτο... Απο την στιγμη που επιτρεπεις τα link σε Mp3 δεν εχει λογικη να πεις "οπππ, αυτο δεν το επιτρεπω επειδη μπορει να εχω προβλημα με την ΑΕΠΙ". Το καταλαβαινεις νομιζω...






"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #57 στις: 01/06/06, 20:37 »
P@nos, αναρωτιέμαι πόσες φορές και πόσοι πρέπει να σου πουν τα ίδια πράγματα για να τα καταλάβεις! Αναλώνεσαι λέγοντας τα ίδια και τα ίδια, σε έχει πιάσει ακατάσχετη λογοδιάρροια (συν το ότι η συμπεριφορά σου είναι απαράδεκτη, και σε αυτό κρίνεσαι κάθε στιγμή, δεν χρειάζεται να ανοίξουμε άλλο θέμα).

Να τα ξαναπώ;
- ΑΕΠΙ
- ηθικό και νομικό δικαίωμα επί της βάσης δεδομένων (την δημιουργία, συγκρότηση, διατήρηση, κλπ)
- "παραξενιές" δικές μας (όπως θες πες το, δεν θα κάτσω να σου βρω κατάλληλη λέξη για να μην την παρανοήσεις)... Αυτό για να καλύψω και τα λεγόμενα του Κιθαρωδού, με τα οποία συμφωνώ και δεν υπάρχει καμμία αντίφαση. Απλά δεν το είχα αναφέρει ακόμη.

Τα παραπάνω ισχύουν σε κάθε περίπτωση, είτε δίνουμε στίχους από εδώ, είτε με λινκ, κλπ. Αν θέλεις να παίξουμε με την φωτιά, εξασφάλισέ μας έναν καλό δικηγόρο, που πιθανότατα θα τον πληρώσεις εσύ. (Να λοιπόν, σου ζητάω να κάνεις κάτι για το site, δεν περιμένω πια να κάνεις μόνος σου)

Παρακαλώ να σταματήσει η συζήτηση εδώ. Αν επιμένεις να συνεχίζεις την ίδια συζήτηση ξανά και ξανά, δείχνεις οτι η αντίληψή σου για τα πράγματα είναι μειωμένη, ή/και οτι οι σκοποί σου δεν είναι τόσο θεμιτοί και αλτρουιστικοί όσο θέλεις να δείχνεις.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #58 στις: 01/06/06, 20:39 »

Παράθεση από: Roufus-Enas euaisuhtos kafros
Οι συντονιστες θα μπορουσαν καλλιστα να σου εχουν απαγορεψει την προσβαση στο σαιτ για να μην μπορεις με τιποτα να μπεις αλλα δνε το κανουν.

Δηλαδη πρεπει να τους χρωσταω και χαρη που δεν με διεγραψαν;;;;; Θα τρελαθω! Συγνωμη αλλα δεν μπαινω σε διαδικασία να κανω διαλογο με καποιον που εχει αυτην την λογικη.

Οχι δεν λεω αυτο. Απλα με μια υπερβολη προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι ουτε η δικια σου ειναι λογικη. Επιμενεις στο ιδιο θεμα με τα ιδια επιχειρηματα και συνεχιζεις χωρις να κοιτας τι προσπαθουν να σου εξηγησουν. Και οχι δεν ειπα να τους χρωστας χαρη ουτε τπτ αυτο ηταν εκφραση υπερβολης. Αλλα δεν μπαινεις λιγο στον κοπο να ξανασκεφτεις τι σου λενε. >:(
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #59 στις: 01/06/06, 20:53 »
P@nos, αναρωτιέμαι πόσες φορές και πόσοι πρέπει να σου πουν τα ίδια πράγματα για να τα καταλάβεις! Αναλώνεσαι λέγοντας τα ίδια και τα ίδια, σε έχει πιάσει ακατάσχετη λογοδιάρροια (συν το ότι η συμπεριφορά σου είναι απαράδεκτη, και σε αυτό κρίνεσαι κάθε στιγμή, δεν χρειάζεται να ανοίξουμε άλλο θέμα).

Να τα ξαναπώ;
- ΑΕΠΙ
- ηθικό και νομικό δικαίωμα επί της βάσης δεδομένων (την δημιουργία, συγκρότηση, διατήρηση, κλπ)
- "παραξενιές" δικές μας (όπως θες πες το, δεν θα κάτσω να σου βρω κατάλληλη λέξη για να μην την παρανοήσεις)... Αυτό για να καλύψω και τα λεγόμενα του Κιθαρωδού, με τα οποία συμφωνώ και δεν υπάρχει καμμία αντίφαση. Απλά δεν το είχα αναφέρει ακόμη.

Τα παραπάνω ισχύουν σε κάθε περίπτωση, είτε δίνουμε στίχους από εδώ, είτε με λινκ, κλπ. Αν θέλεις να παίξουμε με την φωτιά, εξασφάλισέ μας έναν καλό δικηγόρο, που πιθανότατα θα τον πληρώσεις εσύ. (Να λοιπόν, σου ζητάω να κάνεις κάτι για το site, δεν περιμένω πια να κάνεις μόνος σου)

Παρακαλώ να σταματήσει η συζήτηση εδώ. Αν επιμένεις να συνεχίζεις την ίδια συζήτηση ξανά και ξανά, δείχνεις οτι η αντίληψή σου για τα πράγματα είναι μειωμένη, ή/και οτι οι σκοποί σου δεν είναι τόσο θεμιτοί και αλτρουιστικοί όσο θέλεις να δείχνεις.

Αααααχ... ποσο δημαγωγοι νομιζουν οτι μπορουν να γινουν καποιοι...

Οσο δεν απαντας σε αυτα που ρωταω εγω θα συνεχιζω να ρωταω.. Απαντα και το σταματαω!

Μπορει η αντιληψη μου να ειναι μειωμενη, οπως ισως να πιστευεις  αλλα προσπαθησε, εστω για λιγο, να μιλησεις με ενα τετοιο ατομο, και πες μου :

- Τι διαφορα εχει ενα τετοια αρχειο με ολα τα Mp3 που κατα δεκαδες υπαρχουν σε λινκ στην "Αναζητηση τραγουδιων" (Μα γιατι κανεις δεν απανταει σε αυτο;;;)  (αυτο για τη ΑΕΠΙ)

- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΣΕ ACCESS Η SQL SERVER... Ειναι σαν να αποθηκευσα εγω καποια τραγουδια στον υπολογιστη μου και να θελω να τα μοιραστω με αλλους. Αυτα που εχει μεσα το αρχειο ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ.
( Α, και η βαση να ηταν, δεν ειναι του κιθάρα.gr ... οποτε ΔΕΝ εχετε κανενα νομικο ή άλλο δικαιωμα επι αυτης της βάσης και αυτο ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ)
(Αυτο για την την δημιουργία, συγκρότηση, διατήρηση, κλπ)

- παραξενιες;; (για κατι που δεν σου ανηκει;;) ελπιζω να μην επιχειρηματολογεις ετσι γενικα στην ζωη σου...

Και αντι να χαιρεστε που οι χρηστες του kithara.gr θα μπορουν να βλεπουν τους στιχους χωρις να χρειαζεται να πηγαινουν σε αλλο site μεσω internet (αφου δεν μπορουν να τους δουν εδω) εσεις προσπαθητε να τους εμποδισετε! χμ...

οσο για την συμπεριφορα ... ολοι κρυνομαστε.. κανεις δεν ειναι στο απυροβλητα (ακατασχετη λογοδιαροια, μειωμενη αντιληψη κτλ κτλ)



Υ.Γ Μου αρεσουν τα αυθεραιτα συμπερασματα... Μπορω να κανω και εγω πολλα αλλα ειναι αλλο θεμα...

« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/06, 20:58 από P@nos »
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #60 στις: 01/06/06, 21:43 »
- Τι διαφορα εχει ενα τετοια αρχειο με ολα τα Mp3 που κατα δεκαδες υπαρχουν σε λινκ στην "Αναζητηση τραγουδιων" (Μα γιατι κανεις δεν απανταει σε αυτο;;;)  (αυτο για τη ΑΕΠΙ)

Απάντηση #21

- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΣΕ ACCESS Η SQL SERVER...

Τι Γιάννης, τι Γιαννάκης;

Ειναι σαν να αποθηκευσα εγω καποια τραγουδια στον υπολογιστη μου και να θελω να τα μοιραστω με αλλους.

Κάνε ότι θες, σε προσωπικό επίπεδο. Μην εμπλέκεις το kithara.gr

( Α, και η βαση να ηταν, δεν ειναι του κιθάρα.gr ... οποτε ΔΕΝ εχετε κανενα νομικο ή άλλο δικαιωμα επι αυτης της βάσης και αυτο ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ)

Είσαι δικηγόρος; Απ'οτι θυμάμαι, όχι. Όπως και να'χει, που κολλάει αυτό στο αίτημά σου να δίνουμε τους στίχους ή λινκ προς αυτούς; Σε καμμία περίπτωση δεν μπορούμε.

Υ.Γ Μου αρεσουν τα αυθεραιτα συμπερασματα... Μπορω να κανω και εγω πολλα αλλα ειναι αλλο θεμα...

Χορτάσαμε ήδη.

Όπως βλέπεις, με κούρασες και απαντώ όλο και πιο τηλεγραφικά. Σε λίγο μόνο θα μουγκρίζω... αργκ και πάλι αργκ!! ...

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #61 στις: 01/06/06, 22:06 »
Ολα εξαρτόνται λοιπον απο το παρακατω...

#21  Εκει που λες οτι το θεμα ειναι προς συζήτηση...  και αφου ειναι προς συζητηση και δεν εχετε αποφασισει ακομα κατι, τι  σας πειραξε αυτο; Γιατι μπλοκαρατε μονο αυτο; Υποθετω οτι εχει ανασταλει και η οποιαδηποτε αναφορα σε Mp3.. Ετσι;;   (και βεβαια οχι) Οποτε... εισαι λαθος.

Πρεπει οποσδηποτε να εισαι  δικηγορος για να καταλαβεις οτι δεν εχεις δικαιωμα σε κατι που δεν σου ανηκει;;;
χμ... αυτο το υψηλο επιπεδο γνωσης δεν το καταλαβαινω... και λογικο βεβαια...

Τα υπολοιπα σχολια σου δεν εχουν να προσθεσουν τιποτα..

Γρήγορα κουραζεσαι... αλλα αφου δεν εχεις κατι νέο να προσθεσεις με χαρα θα σε ακουγα να μουγκριζεις
Τα "αργκ" ισως να ειναι πολυ καλυτερα και να εχουν μεγαλυτερη προσφορα, ιδιως για τα ατομα χαμηλοτερου επιπεδου απο εσενα!

Υ.Γ. Ελπιζω καποιος καποια στιγμη να κανει ενα ποστ με σοβαρες απαντησεις και ολοκληρωμενα επιχειρηματα( αν υπαρχουν βεβαια). Μεχρι τοτε ... αναμονή!



« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/06, 22:10 από P@nos »
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #62 στις: 01/06/06, 22:23 »
Να κανω μια προσπαθεια?

Καποια στιμγ στο κιθαρα υπηρχαν οι στιχοι. Ομως μετα απο νομικο προβλημα με την ΑΕΠΙ απαγορευτηκε να υπαρχουν ολοκληροι οι στιχοι και προφανως απαγορευτηκε και οτιδηποτε μπορει να παραπεμψει σε αλλο σαιτ που να εχει ολοκληρους τους στιχους. Ασε που αυτο θα ηταν καταδικη για το αλλο σαιτ διοτι θα μπορουσε να το κυνηγησει και αυτο η ΑΕΠΙ. Αρα πολυ λογικα οι συντονιστες δεν θα θελαν απο δω και περα να υπαρχει οτιδηποτε σχετιζεται με στιχους καλλιτεχνων της ΑΕΠΙ για να μην εχει προβληματα το σαιτ τους. Το καταλαβαινεις αυτο? Μπορεις να το δεις και σαν φοβια αλλα αυτοι οι ανθρωποι δν θελουν να διακυνδηνευσουν τη λειτουργια του σαιτ για μερικους στιχους. Δεν το κανουν ουτε για να σου σπασουν τα νευρα ουτε για οτιδηποτε. Τωρα εφ οσον το λινκ σου παραπεμπει σε κατι που υπαρχει πιθανοτητα να βλαψει το σαιτ το διαγραφουν για τους λογους που προανεφερα. Εαν εσυ θες ντε και καλα να ανεβασεις καπου τη δικια σου βαση δεδομενων καντο καπου αλλου εδω οι συντονιστες δεν το επιτρεπουν τωρα τι να κανουμε να τα σκισουμε δλδ? Και γω θα θελαν να υπαρχουν οι στιχοι ολοκληροι αλλα δεν θα κατσω να τα κανω λαμπογιαλο γιατι αυτοι δεν θελουν. Παω αλλου και τους βρισκω. Γιατι δεν τους ανεβαζεις αλλου και εχεις πεισμωσει ντε και καλα σοτ κιθαρα? Δικαιωμα σου να κανεις οτιδηποτε θες με τα δικα σου πραγματα αλλα δεν μπορεις να σκεφτεσαι μονο εσενα εχουν κι αλλοι ανθρωποι δικαιωματα δεν εισαι ο μονος
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #63 στις: 01/06/06, 22:42 »
Πάνο δεν μιλάω για το vu. Σημασία έχει ότι δείνεις ένα λινκ προς ένα αρχείο ανεβασμένο οπουδήποτε το οποίο περιέχει όλη την βάση του vu της οποία το μεγαλύτερο μέρος είναι από την βάση του κιθάρα.
Άρα τι κάνεις δηλαδή? Ξεγελάς με αυτόν τον τρόπο. Ο καθένας μπορεί να το υποστηρίξει και όχι άδικα.Σας κρύβω τους στίχους , αλλά σας λέω πως και που μπορείτε να του βρείτε. Ε αυτό δεν είναι κοροϊδία?

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι κι εμείς αυτό κάνουμε...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #64 στις: 01/06/06, 22:44 »
Μάλιστα... μπλέξαμε και άλλα ζητήματα στη συζήτηση, μπλέξαμε πολιτικές (φασισμός, αναρχία, κλπ), μπλέξαμε νομικά ζητήματα ελαφρά τη καρδία...

Αν η βάση δεδομένων με τους στίχους (σε οποιαδήποτε μορφή) ανήκει σε όλους τους χρήστες γενικά ή/και ειδικά σε σένα P@nos που θες να την αναπαράγεις δημόσια, τότε ας κυνηγήσει ΕΣΕΝΑ η ΑΕΠΙ... και όταν σε βρει πες της τα ίδια που λες εδώ, και εύχομαι να βρεις κατανόηση ;D

Τέλος από μένα. Από εδώ και πέρα, μόνο "αργκ!", για να σου δώσω χαρά!

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #65 στις: 02/06/06, 06:52 »
Προστασία πνευματικών δικαιωμάτων βάσεων δεδομένων:
http://www.go-online.gr/ebusiness/specials/article.html?article_id=1063

Όσοι είναι παλιοί φίλου του Kithara.gr θα θυμούνται ότι πριν την ΑΕΠΙ όταν ο καθένας μας είχε το δικό του site κυκλοφορούσαμε όλη τη συλλογή μας σε αρχεία. (το skiptro κυκλοφορεί ακόμα)

Αν κάποιος μπορεί να έρθει σε επαφή με την ΑΕΠΙ και με δική του ευθύνη να μας επιτραπεί να χρησιμοποιούμε πάλι τους στίχους μεμονομένα αλλά και σε αρχεία συλλογών να είναι σίγουρος ότι θα το κάνουμε.

.&_
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #66 στις: 02/06/06, 09:40 »
Καλά μιλάμε σοβαρά?!!??!!? Τόσες σελίδες για το τίποτα?!?!?!?

P@no απορώ τι δεν κατάλαβες στην όλη συζήτηση. Το site είχε παλιότερα προβλήματα με την ΑΕΠΙ και για να μην ξαναδημιουργηθούνε δεν μπορεί να γίνει το ανέβασμα των τραγουδιών που ζητάς. Τι φασισμός και πράσσειν άλογα? Στην τελική στου παππού στο αμπέλι είσαι "δεν θα περάσει ο φασισμός τους"???

Τέλος FαSοLάκι μου μπορεί να είναι αναρτημένο στο forum το παρακάτω κείμενο

"Τα άρθρα και σχόλια που εμφανίζονται στο kithara.gr ανήκουν στους αποστολείς τους και εμφανίζονται με δική τους αποκλειστικά ευθύνη. Το kithara.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για το περιεχόμενο άλλων δικτυακών τόπων στους οποίους παραπέμπουν σύνδεσμοι μέσα από τις σελίδες του."

αλλά αν εγώ αρχίσω και ανοίγω θέματα με περιεχόμενο υβριστικό, πορνό, θανάτους (+ φωτογραφικό υλικό σε όλα τα θέματα, να σας έχω ενημερωμένου βρε...) δεν θα κατηγορήσουν τον Καρχαρία για τα θέματα του, αλλά θα σπεύσετε στους διαχειριστές/συντονιστές για να διαγραφούν τα θέματα.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του, αλλά τις πράξεις αυτές κάποιοι τις συντονίζουν για την ομαλή λειτουργία (βλ. ρουτίνα ;D) του site.

Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #67 στις: 02/06/06, 09:48 »
Πάνο δεν μιλάω για το vu. Σημασία έχει ότι  δείνεις ένα λινκ προς ένα αρχείο ανεβασμένο οπουδήποτε το οποίο περιέχει όλη την βάση του vu της οποία το μεγαλύτερο μέρος είναι από την βάση του κιθάρα.
ʼρα τι κάνεις δηλαδή? Ξεγελάς με αυτόν τον τρόπο. Ο καθένας μπορεί να το υποστηρίξει και όχι άδικα.Σας κρύβω τους στίχους , αλλά σας λέω πως και που μπορείτε να του βρείτε. Ε αυτό δεν είναι κοροϊδία?

Χαίρομαι που καποιος επιτελους μιλαει για το επιμαχο ζητημα... Παμε λοιπον...

Δηλαδη το θεμα νομιζεις οτι ειναι νομικο;; Εχω μπερδευτει τελικα.. Αλλος λεει το ενα αλλος το αλλο...

Αν υποθεσουμε οτι ειναι νομικο τοτε...

Με την ιδια λογικη δεν επρεπε να εχουν κλείσει την 'Αναζητηση Τραγουδιών" οπου εχει link για mp3;;; Και μη μου πεις οτι αυτο ειναι αλλο! Δηλαδη η ΑΕΠΙ κυνηγαει μονο αυτους που βαζουνε τους στιχους και οχι αυτους που βαζουν ολοκληρα mp3; οχι βεβαια.

Και ,επισης, μη μου πεις οτι ηδη εχει μπει αυτο το θεμα και ηδη το συζηταμε... Δεν εχει λογικη αυτο... Απο την στιγμη που επιτρεπεις τα link σε Mp3 δεν εχει λογικη να πεις "οπππ, αυτο δεν το επιτρεπω επειδη μπορει να εχω προβλημα με την ΑΕΠΙ". Το καταλαβαινεις νομιζω...

Πάνο εκτός από την παράθεση που έκανες σε ένα μέρος του post μου , είχα γράψει και ..

Τέλος να πω ότι η ιστορία της αναζήτησης τραγουδιών που για την ώρα γίνεται , δεν μπορεί να λειτουργεί συμψηφιστικά απέναντι σε κάτι τέτοιο , διότι αφενός υπάρχει προηγούμενο με αυτό και άρα είναι γνωστό το τι συμβαίνει και οι διαχειριστές αποφάσισαν για αυτό εδώ και τρία χρόνια περίπου ενώ το θέμα της αναζήτησης βρίσκεται στο μικροσκόπιο και εξετάζεται η βέλτιστη λύση για την αντιμετώπισή του.
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.


Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια να σου εξηγήσω και μετά από αυτήν , μπορείς να συνεχίσεις να μην καταλαβαίνεις ή να καταλαβαίνεις ότι εσύ νομίζεις.Έχεις κάθε δικαίωμα ως προς αυτό.

Όσο και να θέλεις να δείξεις ότι τα δύο αυτά πράγματα είναι το ίδιο , αυτό δεν συμβαίνει. Υπάρχει μια σημαντικότατη ειδοποιός διαφορά.
Η ΑΕΠΙ όταν για πρώτη φορά ενόχλησε για πνευματικά δικαιώματα δεν προχώρησε απευθείας σε νομικά μέτρα απέναντι στους Σπύρο,Βασίλη και Κιθ που είχαν σε ξεχωριστές σελίδες τους στίχους , αλλά τους προειδοποίησε πρώτα είτε να τους αποσύρουν είτε να καταβάλουν δικαιώματα , όπως και έγινε με την σύμπραξη των τριών σε ένα κοινό δικτυακό τόπο.Εφόσον αυτό έγινε , οποιαδήποτε πλέον παραβίαση ως προς αυτό , μπορεί να επιφέρει την άμεση άνευ άλλης προειδοποίησης δικαστικής προσφυγής και λήψης νομικών μέτρων.Σε αυτήν την περίπτωση ουδείς από τους τρεις τους , μπορεί να καταφύγει σε επιχειρήματα (δεν ξέραμε , δεν είχαμε πρόθεση κλπ που συνήθως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις ) εφόσον αυτά είναι άμεσα καταριπτέα.
Στην περίπτωση των λινκ προς Mp3 δεν έχει υπάρξει προηγούμενο , αλλά και αν συμβεί κάτι , τότε σε πρώτη φάση θα είναι προειδοποίηση πριν από την απευθείας προσφυγή μέσω της δικαστικής οδού , διότι οι νομικοί της ΑΕΠΙ δεν είναι χαζοί και γνωρίζουν ότι αν δεν κάνουν προειδοποίηση τότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το δικαστήριο να μην καταδικάσει , αλλά απλά να προβεί σε μια απλή υποχρέωση της απαγόρευσης ύπαρξης των συνδέσμων. Αυτό όμως θα μπορούσε να γίνει και με την προειδοποίηση μόνο από πλευράς ΑΕΠΙ χωρίς την δικαστική συνδρομή.
Στην μια πρίπτωση λοιπόν , λόγω ιστορικού , οδηγήσαι απευθείας σε δικαστικές περιπέτειες λόγω του "κατ'επανάληψην" ενώ στην άλλη την γλυτώνεις με μια προειδοποίηση και μόνο αν συνεχίσεις θα οδηγηθείς στο ίδιο.
Τι προσπαθείς λοιπόν να αποδείξεις με την εμμονή σου?

Πέραν αυτού , εξάρχής γράφτηκε ότι για το θέμα αυτό ήδη έχουν δρομολογηθεί κάποιες συζητήσεις ως προς τον βέλτιστο τρόπο αντιμετώπισής του και σε ευχαριστούμε που και εσύ μας το υποδεικνύεις ώστε να συντομεύσουμε τους χρόνους μας. Αυτό όμως είναι ακόμη υπό συζήτηση ενώ τα link προς αρχεία που περιέχουν τους στίχους αυτού του site με διάφορους τρόπους και μορφές δεν είναι υπό συζήτηση και έχει αποφασιστεί εδώ και πολύ καιρό ότι δεν επιτρέπονται.
Αν είναι έτσι να βγάλουμε και link για το Scripto του Κιθαρωδού και έπειτα να κάνουμε ξανά τους Ελβετούς....

Τέλος να επισημάνω για μια ακόμη φορά , ότι μεταξύ ά-νομων ενεργειών δεν μπορεί να υπάρχει κανενός είδους συμψηφισμός. Για όνομα δηλαδή.Επειδή παρκάρουμε παράνομα και δεν μας την έπεσαν ακόμα , πρέπει να τρέχουμε και με 200 μέσα στην πόλη και αν μας την πέσουν να τους ζητάμε τα ρέστα που δεν μας έγραψαν και για παράνομη στάθμευση?
Είναι λογικές αυτές που προσπαθείς να περάσεις?

Και με την ευκαιρία του θέματος , θέλω να πιστεύω ότι κανένα μέλος δεν θα τολμήσει να διαμαρτυρηθεί εαν τελικά αποφασισθεί ο πλήρης αποκλεισμός link προς mp3 μέσα από τις σελίδες του Forum. Ή μήπως όχι?
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #68 στις: 02/06/06, 09:56 »
Σωστος ο Δάσκαλος...
Η αναζήτηση τραγουδιών δεν αναφέρεται στο ανέβασμα....γιαυτο και αναζήτηση...μπορεις να μαθεις ποιο ειναι και να το κατεβασεις αλλιως...η να στο στείλουν αλλιως πραγμα που δεν πιστέυω οτι έχει σχέση με το κιθάρα..πχ μειλ...
Ετσι είναι ολα καλα..τωρα οσον αφορα την κουβέντα...ειμαι 100% μαζι με καρχα...για αμφότερους...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #69 στις: 02/06/06, 10:02 »
Κάτω κάτω σε κάθε σελίδα του κιθάρα αναφέρεται το εξής "Τα άρθρα και σχόλια που εμφανίζονται στο kithara.gr ανήκουν στους αποστολείς τους και εμφανίζονται με δική τους αποκλειστικά ευθύνη. Το kithara.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για το περιεχόμενο άλλων δικτυακών τόπων στους οποίους παραπέμπουν σύνδεσμοι μέσα από τις σελίδες του."

Αν λοιπόν δεν υπήρχε link αλλά απλά ο p@nos στην προκειμένη περίπτωση έλεγε να απευθυνθούν σ αυτόν με πμ για μια τέτοια συλλογή θα υπήρχε πρόβλημα?


Θυμίζω ότι παλαιότερα σε ένα thread γινόταν πλάκα με την αυτοκτονία
Κατάθλιψη & Αυτοκτονία...
Αποτέλεσμα ήταν να εμφανιστούμε στο site της ελευθεροτυπίας
http://www.enet.gr/online/online_text?c=112&id=98565664,3151552

Κανείς βέβαια δεν κατηγόρησε αυτόν που το έγραψε αλλά το forum όπου δημοσιεύτηκε (ευτυχώς) σε αυτή τη περίπτωση έγραφε κάποιο forum χωρίς να δώσει διεύθυνση
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #70 στις: 02/06/06, 10:11 »
Σωστός Σπύρο.Και εγώ το σκέφτηκα , αλλά βαριόμουν είναι η αλήθεια να ψάξω να βρω το θέμα..
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #71 στις: 02/06/06, 11:47 »
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, περιμένουμε να μας απειλήσει η ΑΕΠΙ για να σταματήσουμε να στέλνουμε mp3 ενώ δεν ανεβάζουμε ολόκληρους τους στίχους επειδή ήδη φάγαμε μια απειλή??

Τέσπα επειδή έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα περί mp3 εδώ μέσα και απάντηση πέραν της: (θα δούμε τι θα κάνουμε), δεν πήραμε, ας τοποθετηθούμε στο θέμα των στίχων.

Εγώ είμαι υπέρ του να μπαίνουν οι στίχοι ολόκληροι. Το πρόστιμο πιστεύω και τα οικονομικά δικαιώματα είναι μηδαμινά σε σχέση με το ανέβασμα mp3 που αν μη τι άλλο εμπεριέχει εκτός από τα πνευματικά δικαιώματα και την κατηγορία της πειρατείας!

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πώς συμπεριφέρεται ο p@nos και ο κάθε p@nos. Σημασία έχει ότι πήρε απαντήσεις εντελώς υποθετικές όπως είχα πάρει και γω όταν άνοιξα ένα παρόμοιο θέμα. Πιστεύω ότι και ο ίδιος ξέρει πού ξεφεύγει σε κάποια σημεία αλλά το παθαίνουμε όλοι μας κάποια στιγμή αυτό όταν ρωτάμε κάτι και δεν παίρνουμε ευθεία απάντηση.

Βασίλη, Λεωνίδα, Σπύρο, προσωπικά έχω θέσει πιο παλιά θέμα διάκρισης. Αν όντως δεν ισχύει και είμαι λάθος ευκαιρία να μου το αποδείξετε να το καταλάβω και γω. Από κει και ύστερα βεβαίως δεν αμφισβητεί κανείς την προσφορά σας σε αυτό το σάιτ αλλά από΄τη στιγμή που δημιουργείται ένα φόρουμ, αυτόματα δημιουργείται και το δικαίωμα του καθενός να εκφέρει (αλλά να επιχειρηματολογεί) κιόλας τη γνώμη του.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 12:07 από parlats on the edge of..... »

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #72 στις: 02/06/06, 12:02 »
Πάρη, θα μπορουσαν οι διαχειριστές (που ειναι και οι πλεον αρμόδιοι) να γραψουν ενα ιστορικο των γεγονοτων και να εξηγουν τους λογους, με λογικη και επιχειρήματα.Επίσης θα μπορουσαν να γραψουν όλους τους κινδύνους, αν τυχόν υπάρχουν.

Απο την στιγμή που το μονο που αναφερόταν ήταν  αρχικα το
"Συναισθηματικοι λογοι" και μετα το  
"εχουμε δικαιωματα σε αυτην την βαση πνευματικα και νομικά" και τελος το
"θα έχουμε προβλημα με την ΑΕΠΙ" (ετσι γενικα χωρις να λενε την διαφορα με τα Mp3) καταλαβαινεις οτι γεννουσε ερωτηματικα αφου μονο το τελευταιο ηταν λογικο και αυτο υπο προυποθέσεις.


Οσο για το παραδειγμα σου και τον συμψηφισμό το πας λιγο λάθος. Αλλο ειναι το συμπερασμα και η σχεση του με το θεμα μας:

Σίγουρα, δεν θα τους ζητησουμε τα ρεστα που δεν μας επιασαν για την παρανομη στάθμευση, αλλα αν μας ειχαν "στο ματι" και ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ τοτε σιγουρα δεν θα προκαλούσαμε τρεχοντας με 200 μεσα στην πόλη...

"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #73 στις: 02/06/06, 12:05 »
Σωστος ο Δάσκαλος...
Η αναζήτηση τραγουδιών δεν αναφέρεται στο ανέβασμα....γιαυτο και αναζήτηση...μπορεις να μαθεις ποιο ειναι και να το κατεβασεις αλλιως...η να στο στείλουν αλλιως πραγμα που δεν πιστέυω οτι έχει σχέση με το κιθάρα..πχ μειλ...
Ετσι είναι ολα καλα..τωρα οσον αφορα την κουβέντα...ειμαι 100% μαζι με καρχα...για αμφότερους...

Οτι ακριβως γινεται εκει εκανα και εγω...
Λινκ εκει, που δειχνουν στο rapid οπου μπορεις να κατεβασεις το mp3
λινκ και εγω, που δείχνουν στο rapid απο οπου μπορείς να κατεβάσεις την συλλογή


Ποια η διαφορά;
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #74 στις: 02/06/06, 12:11 »
Εβαλά ένα "θα" περισσότερο και άλλαξε όλο το νόημα που ήθελα να πω (ρημάδα γλωσσα), το διόρθωσα όμως  ;D

Το θέμα δεν είναι να δώσει ο καθένας το εγκυρότερο παράδειγμα αλλά να βρεθούν λύσεις.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/05, 19:18
από aSiMaS
53 Απαντήσεις
95759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/23, 07:29
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/06, 12:48
από vinias
1 Απαντήσεις
2431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 20:03
από Utapes
0 Απαντήσεις
2082 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/08, 19:29
από Utapes
5 Απαντήσεις
3919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 00:30
από Utapes
59 Απαντήσεις
85870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/16, 09:21
από Kosthrash
5 Απαντήσεις
3173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 22:18
από bassman(4 String Suicide!)
1 Απαντήσεις
3043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/15, 15:09
από Spyros Delta
4 Απαντήσεις
10467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/18, 09:37
από panixgr