Αποστολέας Θέμα: jackson sl3  (Αναγνώστηκε 11128 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #25 στις: 28/07/08, 21:10 »
Cort, μερικές Peavey, Lag, ακόμα και washburn και Ibanez. Το θέμα είναι και τι σου αρέσει και σε βολεύει βέβαια...

Κατσε τωρα μην τρελαθουμε κιολας... Σε αυτη την τιμη υπαρχει καλυτερη Ibanez? Flame top, alder, OFR, neck-thru, Seymour Duncan!? Αμαν πια με αυτες τις Ibanez!

Εεε ρε συ, πόσες φορές θα το πούμε? Αν δεν έχεις Ibanez δεν θεωρείσαι μουσικός λέμε. Και να έχεις δηλαδή, αν δεν έχει dimarzio παράτα το το ζήτημα, δεν σε παίρνει!


Catch my drift comoestaloco...  ;)


Νατος παλι...
Τι θα γινει με σενα....????Κοιτα να βαλεις εσυ Dimarzio στην Ibanez και μετα βλεπουμε...
Μουσικαντη της δεκαρας... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #26 στις: 28/07/08, 21:12 »
Εεεε ρε φίλε, πόσες φορές θα το πούμε? ΞΕΡΩ ότι οι ibanez "ματσάρουν" καλύτερα με dimarzio, αλλά ως άχρηστος κομπογιαννίτης, εγώ θα βάλω συντόμως ΚΑΙ στην Ibanez μου (ναί, έχω κι εγώ Ibanez, είμαι στα μισά του δρόμου), EMG. Τι να κάνουμε ρε φίλε...  ;D

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #27 στις: 28/07/08, 21:15 »
Εεεε ρε φίλε, πόσες φορές θα το πούμε? ΞΕΡΩ ότι οι ibanez "ματσάρουν" καλύτερα με dimarzio, αλλά ως άχρηστος κομπογιαννίτης, εγώ θα βάλω συντόμως ΚΑΙ στην Ibanez μου (ναί, έχω κι εγώ Ibanez, είμαι στα μισά του δρόμου), EMG. Τι να κάνουμε ρε φίλε...  ;D
Λοιπον αχρηστε κομπογιαννιτη ενα πραγμα θα σου πω....
και κρατησε το...




Μαντολινο 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #28 στις: 29/08/08, 01:36 »
Cort, μερικές Peavey, Lag, ακόμα και washburn και Ibanez. Το θέμα είναι και τι σου αρέσει και σε βολεύει βέβαια...

Κατσε τωρα μην τρελαθουμε κιολας... Σε αυτη την τιμη υπαρχει καλυτερη Ibanez? Flame top, alder, OFR, neck-thru, Seymour Duncan!? Αμαν πια με αυτες τις Ibanez!
+1 ρε!!
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #29 στις: 06/10/08, 22:55 »
Ποιος μου εγκυαται εμενα αν η Αμερικανα Jackson που θα δωσω 3000 ευρω οτι θα ναι τελεια? Εχω δει διαφορες συγκρισεις ειδικα στο youtube. Ενα παραδειγμα εκανε συγκριση καποιος μια Αμερικανικη Gibson και μια Κορεατικη B.C. Rich  και εβγαλε καλυτερη τη δευτερη. Πανε οι εποχες που οι Αμερικανικες κιθαρες ηταν εγκυηση πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #30 στις: 07/10/08, 01:08 »
Και εγω μπορω να τραβηξω ενα βιντεακι με μια ΜΜPetrucci και μια Harley Benton και να πω οτι η δευτερη ειναι καλυτερη. Το θεμα ειναι ποιος θα με πιστεψει...

Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #31 στις: 07/10/08, 01:39 »
Το θεμα ειναι οτι εκανε συγκρισεις και δεν το πε ετσι στον αερα αλλα εκανε συγκρισεις με παιξιματα...

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #32 στις: 07/10/08, 10:49 »
Ο καθένας κάνει κρίσεις και συγκρίσεις δοκιμάζοντας ο ίδιος για να έχει άποψη....

Αποσυνδεδεμένος jabarlee

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Caught in a web...
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #33 στις: 07/10/08, 19:43 »
Μια επισήμανση, διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα:
Η SL3 είχε Lisenced Floyd Rose μέχρι πριν κανα χρόνο, τώρα έχει original. Όχι ότι μου έχει βγάλει πρόβλημα το Lisenced, αλλά έτσι, για το γ**ώτο
caught in a w3b...

Αποσυνδεδεμένος treloagori

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #34 στις: 08/10/08, 11:13 »
εχοντας αλλαξει αρκετες κιθαρες και πρωην ιδιοκτητης ibanez 2570 και 2 jackson soloist 1 usa θα σου πω οτι ειναι εντελως διαφορετικα οργανα...

για μενα δεν υπαρχουν καλα και κακα οργανα αλλα καταλληλα για ενα ειδος μουσικης το καθενα και διαφορετικο ηχοχρωμα οποτε μην παλευετε ολοι στο φορουμ να αποδειξετε οτι καποια ειναι καλυτερα απο τ αλλα...

οι ιμπανεζ και μαλιστα η σειρα 2550 2570 κλπ ειναι εξαιρετικα οργανα...εχω 2 esp,ειχα jackson usa,gibson sg,lespaul custom fender malmsteen,usa deluxe κλπ αλλα το λαιμο της ιμπανεζ δεν τον εχω ξανανιωσει σε κιθαρα...απιστευτο...δυστυχως χρειαζομουν χρηματα και την πουλησα...να ξερεις οτι ο ηχος της ιμπανεζ ειναι πιο ρομποτικος πιο ηλεκτρονικος δεν μπορω να τον περιγραψω αλλιως...ακου dream theatre ,steve vai,ακριβως αυτο το πραγμα....

απο κει και περα αποψη μου για τις jackson usa μην παρεις αν δεν εχεις την δυνατοτητα....1000 φορες μια japan και αλλο ενα οργανακι η εναν καλο ενισχυτη παρα πανω απο 2 χιλιαρικα για μια σολοιστ...πιστεψε με στον ηχο δεν θα καταλαβεις διαφορα και οχι μονο αυτο αλλα με εναν καλυτερο απ τον jeff beck θα παιζει καλυτερα και απο αμερικανα,,,

να ξερεις πως αυτο που πληρωνεις ειναι την διαδικασια κατασκευης της αμερικανας και τα ποιοτικα υλικα της(εβενος,τρεμολο,ονομα!,κλειδια κλπ)

αλλα διαφορα μην περιμενεις να καταλαβεις για 1000 και βαλε ευρο παραπανω,,,,καλυτερα κανε ενα καλο σεταπ και ενα σετ καλους μαγνητες και θα ειναι πολυ καλυτερη η γιαπωνεζα...δυστυχως τις εχω πουλησει και της 2 σολοιστ αλλιως θα κανονιζα να τις δοκιμασεις να δεις οτι δεν ειναι και τιποτα το τρομερο παρα μονο η ποιοτητα κατασκευης και το ονομα...

που ησουν οταν τις πουλαγα?900 ευρο τις εδινα ρε γ**ωτο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος KK666

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: jackson sl3
« Απάντηση #35 στις: 09/10/08, 12:10 »
 Για τις τιμες - φερτε καλυτερα τα οργανα σας απο αμερικη συμφερει 100% πιο πολθ εδτω και με λιγο ρισκο. Εγω πληρωσα για  Jackson RR1 usa select series 1250 ( ολα τα εξοδα μαζι),  Ibanez Giger RGHRG1 670 euro etc.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γνώμες για Jackson

Ξεκίνησε από Lord-George « 1 2 » Τα καλύτερα...

38 Απαντήσεις
26317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 13:44
από Pandemonium
15 Απαντήσεις
6813 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/06, 18:40
από {SLASH}
0 Απαντήσεις
2718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/06, 18:21
από Lightstringer
10 Απαντήσεις
22960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/14, 17:14
από kostarasss18
1 Απαντήσεις
3224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/07, 10:43
από Evangelos 123
20 Απαντήσεις
7237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 12:51
από navy82
2 Απαντήσεις
2715 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/08, 00:05
από Como Esta Loco
25 Απαντήσεις
8200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/09, 17:41
από TheChoulakos
38 Απαντήσεις
11149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/08, 12:17
από Raz
27 Απαντήσεις
10848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 17:25
από petros1992