Αποστολέας Θέμα: SOS Δειτε Ελληνικη φασιστοσελιδα με κακοποιησεις ζωων  (Αναγνώστηκε 26977 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επισης μη πατατε τα σταφυλια για να κανετε κρασι και μη κοβετε λουλουδια...
Για αλλη μια φορα ενα θεμα εγινε μ.........!
η απολυτη ισοπεδωση διαφορετικων εννοιων.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Φιλε καμελοτ ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε το ποιος αξιζει να ζει η να πεθαινει? γιατι να πεθαινει το βοδι και να ζει το αλογο? επειδη ειναι ποιο ομορφο και δεν και τοσο νοστιμο?Ασε τωρα..οτι μας συμφερει κανουμε.Απλα επειδη θελουμε να δειχνουμε ξεχωριστοι και δικαιοι οταν βλεπουμε κατι τετοιο μας πιανει το αισθημα του δικαιου.Εκατο ατομα να σκοτωσει ενας με τουφεκι ολοι θα θυμουνται τον αλλο που σκοτωσε εναν αλλα με....ανοιχτηρι της σαμπανιας ή τον...παγοκοφτη....μενουμε στους τυπους και οχι στην ουσια.

Κατ' αρχας, η απαντηση μου ηταν σε απολυτα φιλικο τονο...και εχεις καποιο δικιο, αλλα με αυτη τη λογικη, ουτε το μαρουλι δν πρεπει να τρως, αφου το ξυλωνεις απο το εδαφος...κ αυτο ζωντανος οργανισμος ειναι. Δυστυχως, ομως, ετσι ειναι η φυση...τρωει ο ενας τον αλλο και πιστεψε με, αμα σε πετυχουν λιονταρια στην ερημο, θα πεσουν να σε φανε αμα πεινανε, δε θα το σκεφτουν στιγμη.

Δεν ειμαστε το ιδιο με τα ζωα, προς Θεου, δν υποστηριζω αυτο. Αλλα και ο ανθρωπος ειναι οργανισμος, εχει αναγκη την τροφη και κακα τα ψεμματα, ολη η φυση βασιζεται στην τροφικη αλυσιδα...δε μας κανει "υποδεεστερους" η καταναλωση ζωικης τροφης. Αντιθετα, το να βασανιζεις ενα ζωο, ειναι πραγμα αρρωστο, γι' αυτο υπαρχουν σχετικοι νομοι για τα σφαγεια...

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Φιλε καμελοτ ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε το ποιος αξιζει να ζει η να πεθαινει? γιατι να πεθαινει το βοδι και να ζει το αλογο? επειδη ειναι ποιο ομορφο και δεν και τοσο νοστιμο?Ασε τωρα..οτι μας συμφερει κανουμε.Απλα επειδη θελουμε να δειχνουμε ξεχωριστοι και δικαιοι οταν βλεπουμε κατι τετοιο μας πιανει το αισθημα του δικαιου.Εκατο ατομα να σκοτωσει ενας με τουφεκι ολοι θα θυμουνται τον αλλο που σκοτωσε εναν αλλα με....ανοιχτηρι της σαμπανιας ή τον...παγοκοφτη....μενουμε στους τυπους και οχι στην ουσια.

Κατ' αρχας, η απαντηση μου ηταν σε απολυτα φιλικο τονο...και εχεις καποιο δικιο, αλλα με αυτη τη λογικη, ουτε το μαρουλι δν πρεπει να τρως, αφου το ξυλωνεις απο το εδαφος...κ αυτο ζωντανος οργανισμος ειναι. Δυστυχως, ομως, ετσι ειναι η φυση...τρωει ο ενας τον αλλο και πιστεψε με, αμα σε πετυχουν λιονταρια στην ερημο, θα πεσουν να σε φανε αμα πεινανε, δε θα το σκεφτουν στιγμη.

Δεν ειμαστε το ιδιο με τα ζωα, προς Θεου, δν υποστηριζω αυτο. Αλλα και ο ανθρωπος ειναι οργανισμος, εχει αναγκη την τροφη και κακα τα ψεμματα, ολη η φυση βασιζεται στην τροφικη αλυσιδα...δε μας κανει "υποδεεστερους" η καταναλωση ζωικης τροφης. Αντιθετα, το να βασανιζεις ενα ζωο, ειναι πραγμα αρρωστο, γι' αυτο υπαρχουν σχετικοι νομοι για τα σφαγεια...
Γιαυτο λοιπον υπαρχουν δυο λυσεις η σκαμε και τρωμε και αφηνουμε τις ετεροχρονισμενες ευαισθησιες η δεν τρωμε και μπορουμε να λεμε διαφορα.Δεν υπαρχει μεση οδος(αυτο το οτι μας συμφερει ξερεις...)αν ακολουθησεις την μεση οδο χρηζεις τον εαυτο σου θεο αποφασιζεις ποιο ζωο θα ζησει και ποιο θα πεθανει και αυτο ειναι χειροτερο απο οποιο βασανισμο.Δεν μπορεις να λες οτι εισαι  φιλοζωος να παιρνεις στο γιο σου κουταβι και για να το γιορτασεις να κανεις μπαρμπεκιου παρτι.Δεν μπορεις να κατηγορεις τον αλλον οτι βασανιζει ζωα και μετα να πας στο κοτετσι να στριβεις το λαρυγγι της κοτας και να την δινεις στην γυναικα να την μαγειρεψει και μετα -αφου φας βεβαιως βεβαιως-να βγαινεις να διαδηλωνεις για την κακομεταχειριση των ζωων.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Φιλε καμελοτ ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε το ποιος αξιζει να ζει η να πεθαινει? γιατι να πεθαινει το βοδι και να ζει το αλογο? επειδη ειναι ποιο ομορφο και δεν και τοσο νοστιμο?Ασε τωρα..οτι μας συμφερει κανουμε.Απλα επειδη θελουμε να δειχνουμε ξεχωριστοι και δικαιοι οταν βλεπουμε κατι τετοιο μας πιανει το αισθημα του δικαιου.Εκατο ατομα να σκοτωσει ενας με τουφεκι ολοι θα θυμουνται τον αλλο που σκοτωσε εναν αλλα με....ανοιχτηρι της σαμπανιας ή τον...παγοκοφτη....μενουμε στους τυπους και οχι στην ουσια.

Κατ' αρχας, η απαντηση μου ηταν σε απολυτα φιλικο τονο...και εχεις καποιο δικιο, αλλα με αυτη τη λογικη, ουτε το μαρουλι δν πρεπει να τρως, αφου το ξυλωνεις απο το εδαφος...κ αυτο ζωντανος οργανισμος ειναι. Δυστυχως, ομως, ετσι ειναι η φυση...τρωει ο ενας τον αλλο και πιστεψε με, αμα σε πετυχουν λιονταρια στην ερημο, θα πεσουν να σε φανε αμα πεινανε, δε θα το σκεφτουν στιγμη.

Δεν ειμαστε το ιδιο με τα ζωα, προς Θεου, δν υποστηριζω αυτο. Αλλα και ο ανθρωπος ειναι οργανισμος, εχει αναγκη την τροφη και κακα τα ψεμματα, ολη η φυση βασιζεται στην τροφικη αλυσιδα...δε μας κανει "υποδεεστερους" η καταναλωση ζωικης τροφης. Αντιθετα, το να βασανιζεις ενα ζωο, ειναι πραγμα αρρωστο, γι' αυτο υπαρχουν σχετικοι νομοι για τα σφαγεια...
Γιαυτο λοιπον υπαρχουν δυο λυσεις η σκαμε και τρωμε και αφηνουμε τις ετεροχρονισμενες ευαισθησιες η δεν τρωμε και μπορουμε να λεμε διαφορα.Δεν υπαρχει μεση οδος(αυτο το οτι μας συμφερει ξερεις...)αν ακολουθησεις την μεση οδο χρηζεις τον εαυτο σου θεο αποφασιζεις ποιο ζωο θα ζησει και ποιο θα πεθανει και αυτο ειναι χειροτερο απο οποιο βασανισμο.Δεν μπορεις να λες οτι εισαι  φιλοζωος να παιρνεις στο γιο σου κουταβι και για να το γιορτασεις να κανεις μπαρμπεκιου παρτι.Δεν μπορεις να κατηγορεις τον αλλον οτι βασανιζει ζωα και μετα να πας στο κοτετσι να στριβεις το λαρυγγι της κοτας και να την δινεις στην γυναικα να την μαγειρεψει και μετα -αφου φας βεβαιως βεβαιως-να βγαινεις να διαδηλωνεις για την κακομεταχειριση των ζωων.

Το ιδιο ειναι να σκοτωνεις για να φας με το να σκοτωνεις για "διασκεδαση"

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
προς το ζήτημα που άνοιξε εμμέσως ο denisgiann: επειδή ένα ολόκληρο καλοκαίρι προσπαθούσα να τα βγάλω πέρα με μια ομάδα "ουγκ" βέγκαν γερμανών, στο no border στην μυτιλήνη, ας αφήσουμε αυτά τα ζητήματα ησύχως στην άκρη, Όχι τίποτε άλλο, αλλά τέτοιες συζητήσεις οδηγούν στο αν στην Υδρα πχ οι αγωγιάτες εκμεταλλεύονται την "υπεραξία" που παράγει ο γάιδαρος που χρησιμοποιούν στο ανεβοκατέβασμα ανθρώπων και φορτίων....!
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
O σοφος δειχνει το φεγγαρι
και ο χαζος κοιταει το δαχτυλο

εγω αυτο εχω να πω.

Εδω βλεπουμε επικυρηξη ανθρωπων, απειλες εναντιον τους, παραβιαση προσωπικων δεδομενων -και μαλιστα με τη βοηθεια αστυνομικων- καταφορη στοχοποιηση, και αντι να συζητησουμε τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο, απ τη στιγμη που λαβαμε γνωση, αλλοι τσακωνονται για τη ζωοφιλια και την κρεατοφαγια, και αλλοι για τις ιδεολογιες...

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Για το θυμα ειναι ακριβως το ιδιο πιστεψε με.Εσενα αν σου λεγανε οτι θα σε σκοτωσουμε για να σε φαμε οχι για να διασκεδασουμε......θα ενοιωθες σιγουρα πολυ καλυτερα ετσι?Για τον θυτη ειναι απλα μια δικαιολογια για να το παιξει...ανθρωπιστης...(με γεματο στομαχι παντα μη το ξεχναμε).Οταν ζωα τρωνε αλλα ζωα τουλαχιστον δεν ψαχνουν για δικαιολογιες...μπαμ και κατω.....ο ανθρωπος ομως....θελει να δειξει οτι ειναι διαφορετικος.....ναι παιδια μου σας τρωω αλλα μονο οσους χρειαζομαι για το στομαχι μου....για τους υπολοιπους προστατευω τα δικαιωματα σας δεν ειμαι τελειως ζωον δηλαδη...τι? σας βασανιζουν? ε οχι....αν ειναι δυνατον θα ερθω εγω να σας σκοτωσω μπαμ και κατω....οι βασανισμοι ειναι απανρθωπο πραγμα...αντε γιατι με τη κουβεντα ..ξαναπεινασα....μολις ομως χορτασω...παλι μαζι σας θα ειμαι.......
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Για το θυμα ειναι ακριβως το ιδιο πιστεψε με.Εσενα αν σου λεγανε οτι θα σε σκοτωσουμε για να σε φαμε οχι για να διασκεδασουμε......θα ενοιωθες σιγουρα πολυ καλυτερα ετσι?Για τον θυτη ειναι απλα μια δικαιολογια για να το παιξει...ανθρωπιστης...(με γεματο στομαχι παντα μη το ξεχναμε).Οταν ζωα τρωνε αλλα ζωα τουλαχιστον δεν ψαχνουν για δικαιολογιες...μπαμ και κατω.....ο ανθρωπος ομως....θελει να δειξει οτι ειναι διαφορετικος.....ναι παιδια μου σας τρωω αλλα μονο οσους χρειαζομαι για το στομαχι μου....για τους υπολοιπους προστατευω τα δικαιωματα σας δεν ειμαι τελειως ζωον δηλαδη...τι? σας βασανιζουν? ε οχι....αν ειναι δυνατον θα ερθω εγω να σας σκοτωσω μπαμ και κατω....οι βασανισμοι ειναι απανρθωπο πραγμα...αντε γιατι με τη κουβεντα ..ξαναπεινασα....μολις ομως χορτασω...παλι μαζι σας θα ειμαι.......

Τοτε μην ξαναφας...γιατι δε βλεπω ευαισθητοποιηση για τους φυτικους οργανισμους...

@Αdonis: Τοσο καιρο, δηλαδη, τι γινοταν?? Εσυ σκοπευεις να κανεις κατι τωρα?? Λυπαμαι, αλλα δε νομιω να γινει κατι...το πολυ πολυ, απο τα mail που θα στειλουν καποιοι να κλεισει το φορουμ...κ αυτο δν το βλεπω, για να ειμαι ειλικρινης...

Και συγγνωμη αμα σου χαλαμε το θεμα με συζητησεις περι κρεατοφαγιας...

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Δεν καταλαβες μαλλον...εγω τρωω μια χαρα τα παντα.....απλα δεν το παιζω ζωοφιλος του κομμωτηριου(που σημαινει ζωοφιλος οποτε με συμφερει).
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για το θυμα ειναι ακριβως το ιδιο πιστεψε με.Εσενα αν σου λεγανε οτι θα σε σκοτωσουμε για να σε φαμε οχι για να διασκεδασουμε......θα ενοιωθες σιγουρα πολυ καλυτερα ετσι?Για τον θυτη ειναι απλα μια δικαιολογια για να το παιξει...ανθρωπιστης...(με γεματο στομαχι παντα μη το ξεχναμε).Οταν ζωα τρωνε αλλα ζωα τουλαχιστον δεν ψαχνουν για δικαιολογιες...μπαμ και κατω.....ο ανθρωπος ομως....θελει να δειξει οτι ειναι διαφορετικος.....ναι παιδια μου σας τρωω αλλα μονο οσους χρειαζομαι για το στομαχι μου....για τους υπολοιπους προστατευω τα δικαιωματα σας δεν ειμαι τελειως ζωον δηλαδη...τι? σας βασανιζουν? ε οχι....αν ειναι δυνατον θα ερθω εγω να σας σκοτωσω μπαμ και κατω....οι βασανισμοι ειναι απανρθωπο πραγμα...αντε γιατι με τη κουβεντα ..ξαναπεινασα....μολις ομως χορτασω...παλι μαζι σας θα ειμαι.......

Τοτε μην ξαναφας...γιατι δε βλεπω ευαισθητοποιηση για τους φυτικους οργανισμους...

@Αdonis: Τοσο καιρο, δηλαδη, τι γινοταν?? Εσυ σκοπευεις να κανεις κατι τωρα?? Λυπαμαι, αλλα δε νομιω να γινει κατι...το πολυ πολυ, απο τα mail που θα στειλουν καποιοι να κλεισει το φορουμ...κ αυτο δν το βλεπω, για να ειμαι ειλικρινης...

Και συγγνωμη αμα σου χαλαμε το θεμα με συζητησεις περι κρεατοφαγιας...
και υστερα γρινιαζουμε γιατι τα πραγματα στην Ελλαδα πανε χαλια...
κατι τετοιες νοοτροπιες ειναι που μας πανε πισω

Καταρχην το θεμα δεν το ανοιξα εγω. Δευτερον, θεωρω οτι καθε λογικος ανθρωπος καταλαβαινει οτι απο οτι ειδαμε σε αυτο το θρεντ, το πλεον σημαντικο ηταν αυτο. Προσωπικα δεν εχω τιποτα ουτε με τους κρεατοφαγους, ουτε με τους χορτφαγους ουτε με κανεναν, απλως αυτο το ζητημα καθισταται επουσιωδες σε σχεση με αυτο που βλεπουν τα ματια μας. Δεν καταλαβαινεις οτι μεσα σε αυτη τη λιστα θα μπορουσε να ειναι ο οποιοσδηποτε? Δεν βλεπεις οτι εκει μεσα μιλανε για απειλητικα τηλεφωνηματα, για εχθρες, "πεσιματα", "οπου τους βρειτε τους χτυπατε" και αλλα ωραια -που αν τα συνδυασουμε με το καψιμο των ζωων στο σχετικο θρεντ τους, μιλαμε για κοσμο που πραγματικα μπορει να παει να δειρει καποιον ετσι στο ντουκου? Χωρια που ειναι ετσι κ αλλιως παρανομο και ανηθικο αυτο που κανουν με τα προσωπικα δεδομενα ετσι κ αλλιως, ακομα και αν δεν απειλουσαν κανεναν.
Τωρα το τι να κανουμε, τι μπορουμε να κανουμε, αυτο θα επρεπε να ειναι το θεμα συζητησης. Ας τους καταγγειλουμε ας το στειλουμε αυτο το λινκ σε κοσμο, ας προσπαθησουμε να βρουμε και να ειδοποιησουμε τους εικονιζομενους... δεν εχω ολες τις απαντησεις, και γι αυτο πιστευω οτι αυτο θα επρεπε να ειναι το θεμα συζητησης. Αυτη η μοιρολατρικη σταση οτι εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα, ειναι απλα εσφαλεμνη και ωχαδελφιστικη. Βεβαιως και μπορουμε να κανουμε, και ο καθενας μας μονος του, αλλα και ολοι μαζι.
Τωρα αν καποιοι θεωρουν οτι εχουν προτεραιοτητα συζητησεις οπως αυτη για την κρεατοφαγια ή την εξισωση αναρχικων-φασιστων, με γεια τους με χαρα τους... αν καταφερουν να βγαλουν ακρη να μου πουν και εμενα.
Να πω και κατι τελευταιο προς τους παραπανω: Δεν ξερω αν κοιταξατε το λινκ καθολου, αλλα αν το ειδατε, και ειδατε καποιο απο αυτα τα προσωπα... εαν αυριο στις ειδησεις δειτε οτι κακοποιησαν καποιον απο αυτους που ειδατε εκει μεσα, θα νιωθετε ενταξει με τον εαυτο σας?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο Adoni έχει δίκιο.. Και επειδή βλέπω πως τα σημαντικά ποστ θα θαφτούν κάτω από τα ποστ περί κρεατοφαγίας, ίσως είναι καλύτερα να ανοιχτεί ένα νέο θέμα με το ποστ του kronus! Πράγματι, τι μπορεί να γίνει για να κλείσει το σκατοσάιτ τους?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
(ΤΡΩΩ ΚΡΕΑΣ!Ειμαι φιλοζωος(εδωσα κανα χαρατηρισμο στον εαυτο μου?) του κομμωτηριου.Εκανες την καταγγελια σου και συ αγαπητε..Και συ επειδη δεν εισαι κανας fake τυπος σαν και μενα πχ οταν δεις να κλοτσαει καποιος σκυλο στο δρομο μην του πεις τιποτα γιατι θα εχεις ενοχες που εφαγες γουρουνακι το μεσημερι.Αντε ο επομενος.)


Νομιζω κινουμαστε σωστα..Ας προσπαθησουμε να δωσουμε καποια εκταση στο θεμα(για το φορουμ γενικοτερα)..
Ειδα και εγω γνωστους μου εκει περα ημαρτον δηλαδη..Ο ενας τυπος που ποσταρει και ξερει και διευθυνσεις κλπ μπορει να ειναι και πολυ επικινδυνος αν δουλευει σε καποια υπηρεσια(οπως πχ αστυνομια)..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
  • χρειάζεται κάποιος με νομικές γνώσεις
  • άτομα που γνωρίζετε, τα ενημερώνεται (για την ασφάλεια τους)
  • δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει, ο συνήγορος του πολίτη οι άνθρωποι που στοχοποιήθηκαν να κινηθούν νομικά και ίσως να συνεργαστούν και με τους υπόλοιπους στοχευμένους, (για τα έξοδα δικηγόρου) γιατί ο λόγος των πολλών υπερισχύει εκ του ενος.
     

μπορεί να λέω και βλακείες, αλλα δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να γίνει? αν το να στείλουμε mail δεν έχει αποτέλεσμα. Εσεις τι λέτε?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 01:06 από sofitia »
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
4. τα κανάλια

Νομίζω πως είναι ό,τι χειρότερο.. Το θέμα αυτό δεν πρέπει να πάρει δημοσιότητα γιατί όχι απλά δε θα γίνει τίποτα με το site αλλά θα το ενισχύσουμε περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
4. τα κανάλια

Νομίζω πως είναι ό,τι χειρότερο.. Το θέμα αυτό δεν πρέπει να πάρει δημοσιότητα γιατί όχι απλά δε θα γίνει τίποτα με το site αλλά θα το ενισχύσουμε περισσότερο!

K oμως, νομιζω οτι εινα η μονη λυση σε μια χωρα οπου τα ΜΜΕ κυβερνανε...αν ασχοληθουν ουσιαστικα με το θεμα, ειναι ζητημα ημερων να κλεισει το φορουμ αυτο...αμα περιμενεις μεσω νομικων διαδικασιων, τοτε θα παρει πολυ...

@Αdoni: Οπως τα λες ειναι φιλε μου, μονο που αυτο δν προεκυψε σημερα...το ιδιο υπευθυνος κ ενοχος εισαι και ειμαι για οσα γινονται τοσο καιρο σε πορειες και "πεσιματα"...το προβλημα σου με τη συζητηση περι ζωοφιλιας και κρεατοφαγιας δν καταλαβα...δν πρεπει να το συζηταμε, δηλαδη, εφοσον υπαρχει κατι πιο σημαντικο?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
4. τα κανάλια

Νομίζω πως είναι ό,τι χειρότερο.. Το θέμα αυτό δεν πρέπει να πάρει δημοσιότητα γιατί όχι απλά δε θα γίνει τίποτα με το site αλλά θα το ενισχύσουμε περισσότερο!

K oμως, νομιζω οτι εινα η μονη λυση σε μια χωρα οπου τα ΜΜΕ κυβερνανε...αν ασχοληθουν ουσιαστικα με το θεμα, ειναι ζητημα ημερων να κλεισει το φορουμ αυτο...αμα περιμενεις μεσω νομικων διαδικασιων, τοτε θα παρει πολυ...

Ακόμα και να κλείσει (που θα πάρει κάποιες μέρες).. Σκέψου τι επισκέψεις θα δεχτεί ένα site που τόσο καιρό δεν το ξέρει η μάνα του και τα ενεργά του μέλη μετριούνται στα δάχτυλα! Σκοπός δεν είναι να τους κάνουμε και μάγκες επιπλέον! Ούτε να μπαίνει ο κάθε έφηβος μέσα και να επηρεάζεται από τις μλκίες που γράφουν τα μέλη!

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Λοιπον για οσους δεν καταλαβαν η κανουν πως δεν καταλαβαινουν...δεν μπορεις να εισαι μια να εισαι  φιλος με το φαγητο σου  μια να το σκοτωνεις μια να το....τρως και μια  να εξανιστασαι για την κακοποιηση του.Τωρα για κακοποιηση υπαρχουν τοσα μικρα παιδια που κακοποιουνται με το χειροτερο τροπο ανα τον πλανητη...τα εχουμε λυσει αυτα και περασαμε στα ζωα? η θα γινουμε σαν τα αμερικανακια που βλεπουν το αστεγο και διπλα ενα σκυλο και δινουν το φαγητο στο σκύλο?
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • GP electronics - moutoulos ™
Επειδή δεν με "αγγίζουν" τα περί φαγητού, κρεατοφαγίας, φυτοφαγίας, φασιστοειδή, αριστεροί, χουντικοί, τραμπούκοι, κτλ,
... οπότε θα σταθώ μόνο, στο θέμα κακοποίησης/βασανισμού ζώων.

Εγκύκλιος της ΕΛ.ΑΣ. για την κακοποίηση ζώων


Τυπώστε την Εγκύκλιο, κάνοντας κλίκ εδώ.

Καλό θα είναι να τυπώσει και να έχει μαζί του την παρακάτω επιστολή, σε περίπτωση που αντιμετωπίσει αδιαφορία ή δυστροπία
από τα αστυνομικά όργανα.

 
Ευαισθητοποίηση της ΕΛ.ΑΣ. σε υποθέσεις κακοποίησης ζώων:
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_12/08/2010_411224
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 02:09 από moutoulos »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Λοιπον για οσους δεν καταλαβαν η κανουν πως δεν καταλαβαινουν...δεν μπορεις να εισαι μια να εισαι  φιλος με το φαγητο σου  μια να το σκοτωνεις μια να το....τρως και μια  να εξανιστασαι για την κακοποιηση του.Τωρα για κακοποιηση υπαρχουν τοσα μικρα παιδια που κακοποιουνται με το χειροτερο τροπο ανα τον πλανητη...τα εχουμε λυσει αυτα και περασαμε στα ζωα? η θα γινουμε σαν τα αμερικανακια που βλεπουν το αστεγο και διπλα ενα σκυλο και δινουν το φαγητο στο σκύλο?
Εσυ μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις.Ειπες τη γνωμη σου και τωρα προσπαθεις να την επιβαλεις χωρις να τη στηριζεις πουθενα μαλιστα.Σκοτωνω για να τραφω ειναι διαφορετικο απο το σκοτωνω για να ''παιξω''*.Τοσο απλα ειναι τα πραγματα.
Επειδη κακοποιουνται μικρα παιδια βουλωστε το για την κακοποιηση των ζωων.Επειδη γινονται πολεμοι δεν θα μιλατε για τη μειωση των μισθων σας κλπ κλπ κλπ.Συγνωμη αλλα π**αριες.



moutoule η εγκυκλιος δεν βοηθαει ιδιαιτερα στο ενα απο τα 2 θεματα μας διοτι εδω δεν εχουμε κανει με βιντεο που να δειχνει συγκεκριμενα ατομα στην Ελλαδα να κανουν κατι τετοιο αλλα ενα ολοκληρο φορουμ στο οποιο υπαρχει ειδικη ενοτητα(σπισισμος λεγεται)οπου παρουσιαζονται βιντεο απο ολο το κοσμο(και απο Ελλαδα δηλαδη και απο αυτους) και γινεται παροτρυνση κλπ..

*Εαν θελεις να μιλησουμε για τις διατροφικες συνηθειες του ανθρωπου και το κατα ποσο ειναι λαθος ευχαριστως.Ανοιξε ενα θεμα και παμε να μιλησουμε.Εδω ΔΕΝ συζηταμε για αυτο.




I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Aγαπητέ denisgiann επιμένεις να δίνεις μπερδεμένη εκδοχή στα πράγματα...

Μου φαίνεται αδιανόητο να μη μπορείς να ξεχωρίσεις τη διαφορά μεταξύ του "σκοτώνω για να τραφώ" και το "σκοτώνω για πλάκα ή για ατρατιωτική εκπαίδευση"! Σου παραθέτω μερικές σκέψεις μου:

1ον. Το λιοντάρι στη ζούγκλα αν σε βρει μπροστά του και πεινάει, βεβαίως θα σε σκοτώσει για να τραφεί και καλά θα κάνει! Πρέπει να επιβιώσει. Αν όμως δεν πεινάει, δε θα ασχοληθεί καν μαζί σου μιας και δεν κυνηγάει για το "σπορ" όπως κάνουν πολλοί συνάνθρωποί μας.

2ον. Δε με ενδιαφέρει και πολύ η άποψη του θηράματος. Αν ρωτήσεις ένα μαρούλι πως αισθάνεται την ώρα που το ξεριζώνεις για να το φας σίγουρα δε θα σου πει πως χαίρεται ιδιαιτέρως! Με ενδιαφέρει όμως πολύ η άποψη του θηρευτή και μάλιστα του ανθρώπου-θηρευτή ο οποίος μιας και έχει τη νόηση μπορεί να κρίνει πότε επιβάλλεται να σκοτώσει για να επιβιώσει και πότε όχι! Σκεπτόμενος αυτό με ενοχλεί αφάνταστα, όχι το οτι ο άνθρωπος σφάζει (ή αγοράζει σφαγμένα) ζώα, αλλα το οτι μπορεί να τα παρατήσει στο ψυγείο, να σαπίσουν και να τα πετάξει! Εκεί η θανάτωση του ζώου ήταν μάταιη. Αυτοί είναι φιλόζωοι του κομμωτηρίου οι οποίοι επικροτούν τη θανάτωση ζώων μόνο και μόνο για να δουν το ψυγείο τους γεμάτο!!! Σε αυτό ίσως και να είχες δίκιο. Αλλα να κατηγορείς γενικώς ως "δήθεν" φιλόζωους όσους τρώνε κρέας, μάλλον βγαίνεις off-side! Άλλωστε είπαμε... τι τους έχουμε τους κυνόδοντας αν όχι για να τρώμε κρέας;

3ον. Σε διάφορες ιστορικές περιόδος και ανάλογα με τον πολιτισμό ή και τις ανάγκες μιας κοινωνίας υπάρχουν διαφοροποιήσεις στη συμπεριφορά των ανθρώπων.. Π.χ. στην αρχαία Ρώμη έτρωγαν γάτες.  Στην αρχαία Ελλάδα, θυσίαζαν ζώα για να εξευμενίσουν τους Θεούς. Μετά όμως τα έτρωγαν.. δεν τα πετούσαν! Στην Ελλάδα επι κατοχής έτρωγαν και σκύλους και γαιδάρους. Στο μεγάλο λιμό της Ουκρανίας, έτρωγαν ανθρώπους! Στη δική μας κοινωνία, εν έτει 2010 ποιος είναι ο λόγος που θα μας κάνει να συμπεριφερθούμε ανάλογα; Απλά δεν υπάρχει! Μπορούμε να καλύψουμε τις ανάγκες μας σε ζωική πρωτείνη με το χοιρινό, το κοτόπουλο, το μοσχάρι και το ψάρι και αυτό κάνουμε. Η τουλάχιστον αυτό πρέπει να κάνουμε...

4ον. Ζώα όπως η γάτα και ο σκύλος, δεν ήταν πάντοτε χαδιάρικα και γλυκούλια! Εξημερώθηκαν απο τον άνθρωπο προκειμένου να συμβιώνουν μαζί του και να έχουν μια σχέση συνεργασίας μαζί του. Ο άνθρωπος τους προσφέρει φαγητό και στέγη και αυτά κυνηγούν τα ποντίκια, ή φυλάνε το σπίτι ή απλώς του κρατάνε παρέα γιατί  η ιδέα της συντροφιάς μεταξύ ανθρώπου-οικιστικού ζώου αρέσει και στις 2 πλευρές. Όταν ο άνθρωπος κακοποιεί αυτά τα ζώα, στην ουσία παραβιάζει αυτή τη σχέση συμβίωσης εξαπατώντας τα ζώα τα οποία εμπιστεύονται τον άνθρωπο και δε περιμένουν ποτέ απο αυτόν κάτι τέτοιο.

Αυτά περι τως ζωοφαγίας. Πάμε τώρα στα παληκάρια του βίντεο και του webwar..

Πρώτα απο όλα το βίντεο δεν είναι γυρισμένο στην Ελλάδα και δε συμμετέχουν Έλληνες σε αυτό άρα μάλλον τα μέλη της Χ.Α. (ή κάποια απο αυτά) δεν έχουν σχέση με το κάψιμο αυτής της γάτας. Έχουν όμως τεράστια σχέση όσον αφορά στο οτι επικροτούν αυτή την ενέργεια και τη θεωρούν φυσιολογικότατη, παραθέτοντας μεταξύ άλλων και επιχειρήματα σαν αυτά του denisgiann! Και ρωτώ: Γιατί δεν πάνε σε μια ζούγκλα να κάνουν τα ίδια σε ένα λιοντάρι; Σε ένα κροκόδειλο; Σε ένα ανακόντα; Μόνο με ανυπεράσπιστα γατιά κλεισμένα σε κλουβί (μην ξεφύγει καθώς καίγεται και έρθει κατα πάνω τους και τους κάψει καμια σβάστικα στο χέρι) ξέρουν να διασκεδάζουν και να εξαασκούνται για πόλεμο; Ή μήπως υπάρχουν "αναρχοκομμουνιστόγατα" που ήλθαν απο την Αλβανία τα οποία και πρέπει να τιμωρηθούν που "μολύνουν" τη μεγάλη και δυνατή Ελλάδα μας;;;; Καμία λογική (έστω και αυτή του φασιστοπαραλόγου) σε αυτές τις απόψεις-πράξεις! Πρόκειται απλώς για διεστραμμένα και φοβισμένα παιδιά τα οποία θεωρούν πως αν ανήκουν σε μια παρακρατική οργάνωση θα γίνουν και άνδρες! Ε λοιπόν, ψυχοπαθείς μπορεί να γίνουν (αν δεν είναι ήδη). Άνδρες όμως όχι!!!!

Υ.Γ. Όσον αφορά στο άλλο link με τις στοχοποιήσεις παιδιών του αριστερού-αναρχικού χώρου, πρέπει να επιληφθεί άμεσα η δικαιοσύνη! ¨οπως βεβαίως πρέπει να επιληφθεί και σε άλλα αναρχsites που στοχοποιούν αστυνομικούς ή ανθρώπους της άλλης πλευράς. Γιτι εδώ πλέον δεν πρόκειται για πόλεμο ιδεολογιών ή πολιτικών απόψεων... πρόκειται για πόλεμο συμμοριών οι οποίες πρέπει να εκλείψουν απο την κοινωνία!

Υ.Γ.2 3 πράγματα μου έκαναν εντύπωση σε αυτό το link των στοχοποιήσεων
1ον. Το οτι έχουν συνάψει ανακοχή (ή έτσι λένε) με τους ΚΝίτες και βαράνε μόνο αναρχικούς! Για ποιό λόγο; Τι παίζεται μεταξύ τους;
2ον. Το οτι ακόμα και μεταξύ τους αλληλοβρίζονται, αλληλοαπειλούνται, και βρίζουν και απειλούν και άλλους "συναγωνιστές".
3ον. Τις κοπέλες του "εχθρικού στρατοπέδου" τις γουστάρουν! Δε θα είχαν πρόβλημα για μια ερωτική συνεύρεση μαζί τους, έστω και δια της βίας. Είναι λοιπόν έτοιμοι να "μολύνουν" το ¨Αριο σώμα τους αγγίζοντας το σώμα της "αναρχοάπλυτης";;; Εθνικοσοσιαλιδεολογίες και τρίχες κατσαρές!!!!

The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε σεις σοβαρα τωρα μεγαλα παιδια ειμαστε...το γραφω σε κανα 3 ποστ.ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ λιγο.Μη ψαχνετε συνεχεια αν βρειτε αντιπαλοτητες στα παντα.
Το θεμα ειναι οτι εχουμε μπροστα μας μια ζωωδες συμπεριφορα και αντι να κανουμε κατι για αυτο(δεν ξερω πως,αν ηξερα δεν θα ποσταρα εδω θα το ειχα κανει)ψαχνουμε να βρουμε ποιος ειναι περισσοτερο  η λιγοτερο υποκριτης.
Και το γενικευω και ξαναλεω.αν η φατσα σας ηταν εκει περα θα ποσταρατε ανα 30 δευτερολεπτα και θα φωναζατε να πεσει το site.

Ισως ο ΒΡΑΖΙΛΗΣ μπορει να βοηθησει που ειναι mod.οποτε ξερει αριστα τους κανονες λειτουργίας ενος φορουμ.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Παιδες, ειμαι φιλοζωος, εχω 2 γατια στο σπιτι κι αλλα τοσα που ταϊζουμε στο δρομο γυρω απο την πολυκατοικια μας...


Αυτο το site μονο αηδια μου φερνει...

Το θεμα περι στοχοποιησης "διαχωριστηκε" ωστε να ξεκινησει μια ξεχωριστη συζητηση γι'αυτο το σοβαρο θεμα.


Επισης το παρων θεμα "καθαριστηκε" απο ασχετα σχολια τα οποια δεν ειχαν λογο υπαρξης.

Μην πολιτικοποιειτε τη συζητηση.

Ακομα κι αν υποψιαζεστε ο δημιουργος της τη δημιουργησε γι'αυτο το λογο ( που επειδη ξερω τον Kiratzo κι εχουμε μαλωσει απειρες φορες για τετοιους λογους, πιστευω πως τωρα το φιλοζωικο ενστικτο του ειναι υπερανω των πολιτικων του πεποιηθησεων ) παραμεινετε στο φιλοζωικο μερος της συζητησης!


Τελος, δεν ειναι αναγκη για να θεωρειται καποιος φιλοζωος να ειναι γραμμενος σε μια φιλοζωικη οργανωση! Ουτε η αναγκη για επιβιωση ( τροφη ) πρεπει να συγχεεται με τη χαρα καποιων να βασανιζουν ενα ζωο πριν το σκοτωσουν!

Καποιος που κακοποιει ενα ζωο, δεν εχει κανενα ενδοιασμο σε μια αρκετα "πιεσμενη" κατασταση να βασανισει κι εναν ανθρωπο! Κι εδω ειναι Ελλαδα κι οχι Αμερικη, οποτε οι ατυχες συγκρισεις ας παψουν!
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 14:21 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
free +φωνω μαζι σου απολυτα αλλα αδικος κοπος...τοσες σελιδες τα ιδια λεμε.δεν υπαρχει περιπτωση να μη ξαναγινει το θεμα μ....!!!

εσυ σαν mod ??? ??? στο κιθαρα τι βλεπεις παραπτωματα βλεπεις στο webwar?(εννοω αν υπαρχει κατι το επίσημο που να βαζει φρενο σε τετοιου ειδους αναρτήσεις.π.χ καποιοι γενικοι κανονες δημιουργίας φορουμ κτλ κτλ)και που μπουρουμε να τα επισημανουμε?

« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 15:31 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ειμαι mod κι οχι admin :D

Δε γνωριζω τους νομους του ηλεκτρονικου εγκληματος, ομως εφοσον υπαρχουν εμφανεις ενδειξεις για βασανισμο ζωων, καθως και προτροπη για βασανισμο...ανθρωπων, πρεπει να παρεμβει το κρατος ( συμφωνα με το νομο περι κακοποιησης ζωων που καποιο μελος επισυναψε πιο πανω ).

Στο χερι μας ειναι να μη γινει το θεμα "κουρουμπελο" ;)

Εκτος εαν καθε φορα χρειαζομαστε εναν "μπαμπουλα" ( που θα τα ακουει κιολας ) για να διατηρησουμε ενα θεμα οπως πρεπει!
 
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 15:12 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ειμαι mod κι οχι admin :D

τι εννοεις?? :P :P.δεν σε καταλαβαινω
παντως το ξαναλεω θα ηταν χρήσιμη η βοηθεια του βραζιλη.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/10, 15:34 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:31
από marios009^
55 Απαντήσεις
23832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/03, 14:43
από astrios
ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!

Ξεκίνησε από gers Λοιπά

6 Απαντήσεις
3834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/07, 20:29
από gers
0 Απαντήσεις
1804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 01:09
από Theoh
3 Απαντήσεις
2510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 01:12
από Fteo
9 Απαντήσεις
4193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 23:03
από BluesMe
3 Απαντήσεις
2189 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/10, 14:02
από Holyshock
2 Απαντήσεις
3206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:07
από sofitia
0 Απαντήσεις
1750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 12:40
από STEFANOS604
6 Απαντήσεις
12642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/14, 22:14
από Απόλλων