Αποστολέας Θέμα: SOS Δειτε Ελληνικη φασιστοσελιδα με κακοποιησεις ζωων  (Αναγνώστηκε 26978 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
"Δεν είναι ο άνθρωπος εκπληκτικό ζώο;..
..Σκοτώνει άγρια ζώα - πουλιά, καγκουρό, ελάφια, ένα σωρό άγριες γάτες, ποντίκια, αλεπούδες και ντίνγκος - με τα εκατομμύρια για να προστατέψει τα κτηνοτροφικά ζώα και τις τροφές τους. Μετά σκοτώνει τα κτηνοτροφικά ζώα με τα εκατομμύρια και τα τρώει. Αυτό με τη σειρά του σκοτώνει τον άνθρωπο με τα εκατομμύρια, διότι τρώγοντας όλα αυτά τα ζώα οδηγείται σε εκφυλιστικές και θανατηφόρες αρρώστιες όπως τα καρδιακά νοσήματα, τα νοσήματα των νεφρών και τον καρκίνο. Οπότε τότε ο άνθρωπος βασανίζει και σκοτώνει εκατομμύρια ακόμα ζώα για να ψάξει να βρει γιατρειά για αυτές τις αρρώστιες. Αλλού, εκατομμύριο άλλοι άνθρωποι πεθαίνουν από πείνα και υποσιτισμό γιατί το φαγητό που θα μπορούσαν να φάνε χρησιμοποιείται για να παχύνει τα κτηνοτροφικά ζώα. Εντωμεταξύ, κάποιοι άνθρωποι πεθαίνουν από θλιμμένο γέλιο για την παραλογία του ανθρώπου, που σκοτώνει τόσο εύκολα και τόσο βίαια, και μία φορά τον χρόνο, στέλνει κάρτες που προσεύχονται για "Ειρήνη πάνω στην γη"."
Ντάβιντ Κόατες "Η βιομηχανική φάρμα του γερο-Μακντόναλν"

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
παιδιά μην ποστάρετε άλλα λινκς απο αυτό το φόρουμ...
2 θέματα διάβασα κ έχω αρρωστήσει...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μη φοβασαι εδω και κανα 4 σελιδες το μονο που βλεπεις ειναι αν ειμαστε η οχι παμφαγα...το ξεχασαμε το αρχικο θεμα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
μη φοβασαι εδω και κανα 4 σελιδες το μονο που βλεπεις ειναι αν ειμαστε η οχι παμφαγα...το ξεχασαμε το αρχικο θεμα


Εννοείται!


Αν η κοινωνιολογία ήταν βασικό μάθημα έστω στο λύκειο, θα είχαμε γλυτώσει πολλές σελίδες...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μη φοβασαι εδω και κανα 4 σελιδες το μονο που βλεπεις ειναι αν ειμαστε η οχι παμφαγα...το ξεχασαμε το αρχικο θεμα


Εννοείται!


Αν η κοινωνιολογία ήταν βασικό μάθημα έστω στο λύκειο, θα είχαμε γλυτώσει πολλές σελίδες...

Είναι.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Η γαϊδουρια ομως ειναι build in στον Ελληνα, οποτε τι να σου κανει η κοινωνιολογια ;)

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
μη φοβασαι εδω και κανα 4 σελιδες το μονο που βλεπεις ειναι αν ειμαστε η οχι παμφαγα...το ξεχασαμε το αρχικο θεμα


Εννοείται!


Αν η κοινωνιολογία ήταν βασικό μάθημα έστω στο λύκειο, θα είχαμε γλυτώσει πολλές σελίδες...
Καπου δεν σε πιανω βρε Στεργιο.
Το αποσπασμα παραπανω δειχνει την εξουσια και τη ματαιοδοξια του ανθρωπου.Οκ γνωστα ολα αυτα.Γιατι θα πρεπει να αναλωθουμε σε μια τετοιου ειδους κοντρα ομως αφου στην ουσια οι περισσοτεροι συμφωνουμε σε αυτο?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
4. τα κανάλια

Νομίζω πως είναι ό,τι χειρότερο.. Το θέμα αυτό δεν πρέπει να πάρει δημοσιότητα γιατί όχι απλά δε θα γίνει τίποτα με το site αλλά θα το ενισχύσουμε περισσότερο!

K oμως, νομιζω οτι εινα η μονη λυση σε μια χωρα οπου τα ΜΜΕ κυβερνανε...αν ασχοληθουν ουσιαστικα με το θεμα, ειναι ζητημα ημερων να κλεισει το φορουμ αυτο...αμα περιμενεις μεσω νομικων διαδικασιων, τοτε θα παρει πολυ...

@Αdoni: Οπως τα λες ειναι φιλε μου, μονο που αυτο δν προεκυψε σημερα...το ιδιο υπευθυνος κ ενοχος εισαι και ειμαι για οσα γινονται τοσο καιρο σε πορειες και "πεσιματα"...το προβλημα σου με τη συζητηση περι ζωοφιλιας και κρεατοφαγιας δν καταλαβα...δν πρεπει να το συζηταμε, δηλαδη, εφοσον υπαρχει κατι πιο σημαντικο?
Κοιτα, δεν συμφωνω με αυτο που λες. Εδω εχει ερθει σε γνωση μας αυτο το πραγμα, και εαν δεν προσπαθησουμε να κανουμε κατι για αυτο, ειναι πολυ πιθανο καποιος απο αυτους που ειδαμε να παθει κατι. Σε μια πορεια λιγες φορες ξερεις εκ των προτερων ποιος θα παθει κακο και ποιος οχι. Εδω εχουμε μπροστα μας συγκεκριμενα ατομα και συγκεκριμενο πλανο (οπου τους βρειτε τους χτυπατε). Στην πορεια ειναι ευθυνη του καθενος ξεχωριστα αλλα και ολου του μπλοκ στο οποιο συμμετεχει, να προστατευσει τον εαυτο του και τους γυρω του απο μπαχαλος/προβοκατορες κλπ.
Αυτο που με απασχολει κυριως αυτην την στιγμη ειναι η ενημερωση των στοχοποιημενων ωστε να προστατευτουν καπως. Δευτερευοντως με απασχολει το κλεισιμο του site.

Οσο για τη ζωοφιλια-κρεατοφαγια κλπ, εγω δεν ειπα οτι δεν πρεπει να το συζηταμε. Ειπα οτι στο συγκεκριμενο τοπικ, εφοσον καλως κακως εσκασε αυτο το θεμα, ειναι λογικο και νομιζω ανθρωπινο, να αποκτα αυξημενη βαρυτητα. Μπορουν τα τοπικ να διαχωριστουν και οι συζητησεις να συνεχιστουν παραλληλα, ειναι νομιζω το σωστοτερο.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Παρακαλώ πολύ να μην ξεφεύγετε του θέματος και να μην επαναλαμβάνετε τα ίδια και τα ίδια .Και κουραστικό καταντάει το όλο θέμα ,αλλά και κινδυνεύει να πάρει άλλες διαστάσεις με τα ανάλογα επακόλουθα ...

Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • GP electronics - moutoulos ™
Αυτο που με απασχολει κυριως αυτην την στιγμη ειναι η ενημερωση των στοχοποιημενων ωστε να προστατευτουν καπως.


Τότε κακώς ποστάρεις εδώ, μιας και εδώ "παραμείναμε" (είπαμε τουλάχιστον), στην κακοποίηση ζώων.
Σχετικά με αυτό που σε απασχολεί ("στοχοποίηση" ατόμων), πας εδώ.

Απλά για να μην γινόμαστε ..., οίκος ανοχής  ;D .
Φιλικά
« Τελευταία τροποποίηση: 05/09/10, 19:35 από moutoulos »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Μιας και αναφέρθηκε το όνομά μου ως διαχειριστής, να πω ότι δεν γνωρίζω πολλά γενικά για τα νομικά, σίγουρα πάντως μπορώ να παρατηρήσω κι εγώ έκνομες πράξεις στις εν λόγω ιστοσελίδες.

Το kithara.gr δεν είναι άμεσα υπεύθυνο για το περιεχόμενο ιστοσελίδων έξω από αυτό. Θα ήταν έμμεσα υπεύθυνο αν τις προωθούσε. Κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος να καλείτε τους διαχειριστές του kithara.gr να αναλάβουν δράση για ιστοσελίδα που παρατήρησε κάποιος και που περιέχει παράνομο περιεχόμενο. Μπορεί ο καθένας μας να καταγγείλει το γεγονός στους αρμόδιους φορείς. Ειδικά για το παράνομο περιεχόμενο στο ίντερνετ υπάρχει το www.safeline.gr στο οποίο μπορείτε να κάνετε την καταγγελία σας ανώνυμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το kithara.gr δεν είναι άμεσα υπεύθυνο για το περιεχόμενο ιστοσελίδων έξω από αυτό. Θα ήταν έμμεσα υπεύθυνο αν τις προωθούσε.
Καταλαβαινω πως θες να ξεκαθαρισεις την θεση σου αλλα δεν ειπε κανεις πως ειναι το κιθαρα υπευθυνο για κατι τετοιο.Θα ηταν παραλογο να ηταν υπευθυνο το κιθαρα.

Μπορεί ο καθένας μας να καταγγείλει το γεγονός στους αρμόδιους φορείς. Ειδικά για το παράνομο περιεχόμενο στο ίντερνετ υπάρχει το www.safeline.gr στο οποίο μπορείτε να κάνετε την καταγγελία σας ανώνυμα.

πιο πολυ για κατι τετοιο αναφερθηκε το ονομα σου(απο μενα )αλλα και επειδη περιμενα πως θα ειχες γνωριζες παραπανω για νομικα θεματα.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχει πέσει η σελίδα.Δεν ξέρω αν είναι προσωρινό ή κάτι πιο μόνιμο.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Έχει πέσει η σελίδα.Δεν ξέρω αν είναι προσωρινό ή κάτι πιο μόνιμο.

Ακομα on-line ειναι...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μπα ακομα on-line ειναι!!!δε βλεπω να γινεται τιποτα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:31
από marios009^
55 Απαντήσεις
23833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/03, 14:43
από astrios
ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!

Ξεκίνησε από gers Λοιπά

6 Απαντήσεις
3834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/07, 20:29
από gers
0 Απαντήσεις
1804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 01:09
από Theoh
3 Απαντήσεις
2510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 01:12
από Fteo
9 Απαντήσεις
4193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 23:03
από BluesMe
3 Απαντήσεις
2189 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/10, 14:02
από Holyshock
2 Απαντήσεις
3207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:07
από sofitia
0 Απαντήσεις
1750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 12:40
από STEFANOS604
6 Απαντήσεις
12642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/14, 22:14
από Απόλλων