Αποστολέας Θέμα: Megadeth-Endgame  (Αναγνώστηκε 10679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Megadeth-Endgame
« στις: 04/09/09, 12:10 »
O αγαπητος σε ολους σας :P Dave Mustaine κυκλοφορει εν μεσω νεου line up(    * Dave Mustaine – rhythm/lead guitar, lead vocals    * Chris Broderick – lead/rhythm guitar, backing vocals    * James LoMenzo – bass, backing vocals     *Shawn Drover – drums)
 σε λιγες μερες τον νεο δισκο των Megadeth..Ο δισκος εχει διαρρευσει και ηδη τον ακουμε..
1.    "Dialectic Chaos" (Instrumental)    Dave Mustaine    2:24
2.    "This Day We Fight!"      Mustaine    3:31
3.    "44 Minutes"      Mustaine    4:37
4.    "1,320'"      Mustaine    3:51
5.    "Bite the Hand"      Mustaine    4:01
6.    "Bodies"      Mustaine    3:34
7.    "Endgame"      Mustaine    5:52
8.    "The Hardest Part of Letting Go...Sealed With a Kiss"      Mustaine, Chris Broderick    4:42
9.    "Head Crusher"      Mustaine, Shawn Drover    3:26
10.    "How the Story Ends"      Mustaine    4:27
11.    "The Right to Go Insane"      Mustaine    4:20

Θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης..Ωραια ριφς επιθετικη δομη..Εχω ξεχωρισει το 1,320
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #1 στις: 04/09/09, 12:27 »
Iσως ο,τι καλυτερο μετα το cryptic writings κατα τη γνωμη μου.Με χαροποιησε ιδιεταιρα η επιστροφη ποιοτικων mid-tempo κομματιων στο 90'ς στυλ (το bodies μου ακουγεται σαν το SOD 2 κατι που δεν με χαλαει καθολου!).Δεν περιμενα με τιποτα τοσο καλο δισκο!Τα καλυτερα μου μεχρι στιγμης:1,320, The Right to Go Insane, How the Story Ends (νομιζεις πως γυρισε ο friedman!), Bite the Hand, Bodies, Endgame

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #2 στις: 10/09/09, 22:47 »
XOXOXO!!! Επιτελους ο μπαρμπα-Dave μπορει να πει οτι εκανε κιμα τους Metallica...τα 2 τελευταια albums των Megadeth ειναι η μερα με τη νυχτα, σε συγκριση με αυτα των Metallica...LONG LIVE MEGA-DAVE!! (Κριμα, James, γιατι σε πιστευαμε...:( )

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #3 στις: 11/09/09, 00:24 »
δεν μ αρέσει να χαλάω θέματα αλλά ήθελες να τ ακούσεις

Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #4 στις: 11/09/09, 14:26 »
Kamelot γουστάρεις τα flames e?

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #5 στις: 11/09/09, 15:02 »
Oι Metallica ΠΟΛΥ θα ΗΘΕΛΑΝ να ειχαν βγαλει τετοιο δισκο... 8) 8) 8) 8)



Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #6 στις: 11/09/09, 15:23 »
Το δισκάκι απλά βάζει υποψηφιότητα για τις υψηλές θέσεις του top-10 των καλύτερων δίσκων (2009)..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #7 στις: 11/09/09, 17:38 »
Eμενα μ αρεσε και το τελευταιο μεταλικα και αυτο ομως και επειδη το θεμα ειναι το endgame ας μιλησουμε για αυτο καλυτερα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #8 στις: 11/09/09, 18:17 »
@jim.ni, s.s: Μιλατε σε εναν που οι δισκοι των METALLICA ηταν το soundtrack της εφηβειας του...δεν ειμαι κανενας κομπλεξικος που τον νοιαζει να πει οτι οι MEGADETH πατανε τους ΜΕΤΑLLICA ή τον αναποδο...το οτι προφανως, εσεις διαφωνειται με το σχολιο μου οτι το Endgame ειναι κλασεις ανωτερο του Death Magnetic, ειναι θεμιτο...τωρα το point του video και το σχολιο περι flames, νομιζω οτι ειναι ακυρα με βαση τις προθεσεις μου...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #9 στις: 11/09/09, 23:03 »
Παράθεση
δεν ειμαι κανενας κομπλεξικος που τον νοιαζει να πει οτι οι MEGADETH πατανε τους ΜΕΤΑLLICA ή τον αναποδο

Παράθεση
XOXOXO!!! Επιτελους ο μπαρμπα-Dave μπορει να πει οτι εκανε κιμα τους Metallica...τα 2 τελευταια albums των Megadeth ειναι η μερα με τη νυχτα, σε συγκριση με αυτα των Metallica...LONG LIVE MEGA-DAVE!! (Κριμα, James, γιατι σε πιστευαμε.

 ::)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #10 στις: 12/09/09, 18:22 »
Προφανως, δεν πιανεις το νοημα των posts μου...

@jim.ni, s.s: Μιλατε σε εναν που οι δισκοι των METALLICA ηταν το soundtrack της εφηβειας του...

Το οτι ο Mustaine εχει την κοντρα του με τους METALLICA, δεν ειναι κατι που οφειλεται σε εμενα...απλα ειπα οτι πλεον, μπορει να υπερηφανευθει οτι τους πατησε, μιας και το Endgame ειναι πολυ καλυτερο απο το Death Magnetic...το οποιο ειναι προφανες οτι σου αρεσει, γι' αυτο τσινισες...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #11 στις: 13/09/09, 00:13 »
 8) 8) 8) Megadeth ρεεεε! 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #12 στις: 13/09/09, 00:14 »
νταξ δεν είναι και άσχημο, εμένα δεν μου φαίνεται να έχει καμία με το cryptic writings που για megadeth δεν έχει καμία σχέση. μου φάνηκε ότι ήθελαν κάτι από killing is my business κάτι απο peace sells και να είναι και χιτάκια ( τύπου system has failed). παντώς σίγουρα δεν θα πλήρωνα για να το αγοράσω.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #13 στις: 14/09/09, 17:33 »
βασικα οι megadeth ή ποιο συγκεκριμενα ο dave εχουν γραψει υμους... απλα σκιαστηκαν απο τις κυκλοφοριες των metallica... οταν βγαινει το rust in peace καπακια βγαινει το metallica, μετα στο cryptic writings στα καπακια reload... με τις δυο τελευταιες κυκλοφοριες των metallica καπως καταλαβαμε τους megadeth... οπως και να χει... αυτο που με ενοχλουσε παντα στους deth ειναι τα φωνητικα... τα riffs θεριζουν \m/

on topic ... θα ακουσω και θα σχολιασω το νεο cd

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #14 στις: 18/09/09, 14:31 »
Ωραια δουλεια απο broedrick αλλα κυριως απο mustaine που γραφει πιο στοχευμενα κομματια(Στον προηγουμενο ηταν demi η κατασταση)..Η παραγωγη γυαλισμενη τα φωνητικα του Mustaine μια χαρα..μια μιξη ολων των εποχων του :P..Παει ψηλα για φετος..Και κομματια οπως τα 1440,headcrusher,the hardest part,how the story ends θα θελα να τα ακουσω σε συναλυια τους παρα πολυ.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #15 στις: 18/09/09, 16:18 »
Mετά τα 2 πρώτα αδιάφορα ακούσματα μπορώ να πω ότι στη συνέχεια μου άρεσε.
Ωραία ριφάκια ενώ προς έκπληξη μου τα φωνητικά δεν ήταν τόσο ενοχλητικά.Φυσικά έπαιξε μεγάλο ρόλο και η δουλειά του ΘΕΟΥ chris(γύρνα στους nevermore γ**ώτο).Η παραγωγή μου φάνηκε και εμένα πολύ καλή αν και δεν μπορώ να κρίνω γιατί το άκουσα από download.
Ξεχώρισα το this day we fight,το 1320 και το head crusher.

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #16 στις: 18/09/09, 23:50 »
off αλλα ο broderick δεν έχει γράψει νομίζω με τους nevermore άπλά έπαιζε σε live.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #17 στις: 19/09/09, 00:12 »
Αν δεν το γραφατε δεν θα επαιρνα χαμπαρι. Μεχρι που πιστευα οτι ημουν τρελος γιατι σε μερικα κομματια η χροια των σολο εμοιαζε απολυτα με Nevermore.
 :)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #18 στις: 19/09/09, 13:24 »
Jag panzer ρε αλητες ;D..Εκει εχει ντως συνεισφερει ο Chris με μια απο τις καλυτερες φωναρες..Αυτη του Harry ''tyrant'' cockiln
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #19 στις: 19/09/09, 15:52 »
off αλλα ο broderick δεν έχει γράψει νομίζω με τους nevermore άπλά έπαιζε σε live.
Ναι δυστηχώς.Αλλά έτσι και αλλιώς στα albums τα περισσότερα μέρη τα γράφει ο loomis(to dead heart το έγραψε εξ΄ολοκλήρου μόνος του στην εφτάχορδη).Το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή τη στιγμή των nevermore είναι ότι δεν έχουν δεύτερη κιθάρα στα live και το αποτέλεσμα είναι πολύ μέτριο(όσοι ήταν πέρσυ mmd θυμούνται).

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #20 στις: 20/09/09, 16:16 »
Το άλμπουμ είναι αρκετά καλό και θεωρώ ότι είναι το καλύτερο μετά την φυγή (διωγμό;) του Eleffson.
Όμως χάνει σε σύγκριση με τη χρυσή εποχή (για μένα) του συγκροτήματος (friedman,menza. Έχω κόλλημα με εκείνα τα άλμπουμ...) Αξίζει όμως

Αποσυνδεδεμένος CLIFF EM ALL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #21 στις: 20/09/09, 17:33 »
παιδια εχετε αναρωτη8ει ποτε γτ ο mustaine :burn :vomit ενω δη8εν ειχε γραψει καποια τραγουδια που δη8εν του κλεψανε οι metallica κλπ δν εχει γραψει αλλες τετοιες τραγουδαρες??? μεσα απο αυτην την ιστορια ο mustaine ουσιαστικα κερδιζει διαφιμηση...πχ δες στο youtube οταν πατισεις metallica τσουπ βλεπεις και τιν σκατοφατσα του..και κατι παιδακια σαν εσας πορονεσται περνεται το μερος του χωρις καν να ξερεται την ολη πραγματικη ιστορια...τελος εχω ακουσει καποια τραγουδια απο τον καινοθργιο τους δισκους και ειναι κολλιμενος ο αν8ρωπος...παλι αντιγραφει τους metallica....πχ 1320 που κα8αρα καπου στην μεση του τραγουδιου παιζουν για δυο λεπτα το seek and destroy...αυτα και εχει και παρα πολλα αλλα.... :blah >:D

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #22 στις: 20/09/09, 18:28 »
παιδια εχετε αναρωτη8ει ποτε γτ ο mustaine :burn :vomit ενω δη8εν ειχε γραψει καποια τραγουδια που δη8εν του κλεψανε οι metallica κλπ δν εχει γραψει αλλες τετοιες τραγουδαρες??? μεσα απο αυτην την ιστορια ο mustaine ουσιαστικα κερδιζει διαφιμηση...πχ δες στο youtube οταν πατισεις metallica τσουπ βλεπεις και τιν σκατοφατσα του..και κατι παιδακια σαν εσας πορονεσται περνεται το μερος του χωρις καν να ξερεται την ολη πραγματικη ιστορια...τελος εχω ακουσει καποια τραγουδια απο τον καινοθργιο τους δισκους και ειναι κολλιμενος ο αν8ρωπος...παλι αντιγραφει τους metallica....πχ 1320 που κα8αρα καπου στην μεση του τραγουδιου παιζουν για δυο λεπτα το seek and destroy...αυτα και εχει και παρα πολλα αλλα.... :blah >:D
:wall :wall :wall :wall :wall
έλεος πια με τις groupies των metallica,φίλε μου ο μόνος κολλημένος είσαι εσύ και σβήσε το ποστ σου γιατί με αυτά που λες εκτίθεσαι

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #23 στις: 20/09/09, 19:06 »
παιδια εχετε αναρωτη8ει ποτε γτ ο mustaine :burn :vomit ενω δη8εν ειχε γραψει καποια τραγουδια που δη8εν του κλεψανε οι metallica κλπ δν εχει γραψει αλλες τετοιες τραγουδαρες??? μεσα απο αυτην την ιστορια ο mustaine ουσιαστικα κερδιζει διαφιμηση...πχ δες στο youtube οταν πατισεις metallica τσουπ βλεπεις και τιν σκατοφατσα του..και κατι παιδακια σαν εσας πορονεσται περνεται το μερος του χωρις καν να ξερεται την ολη πραγματικη ιστορια...τελος εχω ακουσει καποια τραγουδια απο τον καινοθργιο τους δισκους και ειναι κολλιμενος ο αν8ρωπος...παλι αντιγραφει τους metallica....πχ 1320 που κα8αρα καπου στην μεση του τραγουδιου παιζουν για δυο λεπτα το seek and destroy...αυτα και εχει και παρα πολλα αλλα.... :blah >:D
Αστο μην το πολεμας φιλε..O mustaine εχει βγαλει δισκους οπως τα peace sells,rust in peace,countdown to extinction και youthanasia..Αν δεις οτι αντιγραφει τους μεταλικα ελα να μας το πεις και σε μας τους αγραμματους..
Αρχισε να μην παιρνεις τη μουσικη τοσο οπαδικα και μετα ελα να συζητησουμε..
Επισης μην ξεχασω να σου υπενθυμισω οτι ο Mustaine εκανε οτι καναν και οι Μεταλικα..Εκλεψε στην ουσια τον ιδιο του τον εαυτο επιστρεφοντας στις ριζες..Αλλα οι Μεταλικα με το death magnetic το καναν λιγο πιο ξεδιαντροπα :P(δισκαρα ναι)..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Megadeth-Endgame
« Απάντηση #24 στις: 20/09/09, 20:42 »
παιδια εχετε αναρωτη8ει ποτε γτ ο mustaine :burn :vomit ενω δη8εν ειχε γραψει καποια τραγουδια που δη8εν του κλεψανε οι metallica κλπ δν εχει γραψει αλλες τετοιες τραγουδαρες??? μεσα απο αυτην την ιστορια ο mustaine ουσιαστικα κερδιζει διαφιμηση...πχ δες στο youtube οταν πατισεις metallica τσουπ βλεπεις και τιν σκατοφατσα του..και κατι παιδακια σαν εσας πορονεσται περνεται το μερος του χωρις καν να ξερεται την ολη πραγματικη ιστορια...τελος εχω ακουσει καποια τραγουδια απο τον καινοθργιο τους δισκους και ειναι κολλιμενος ο αν8ρωπος...παλι αντιγραφει τους metallica....πχ 1320 που κα8αρα καπου στην μεση του τραγουδιου παιζουν για δυο λεπτα το seek and destroy...αυτα και εχει και παρα πολλα αλλα.... :blah >:D
καταπληκτικο πως αλλαζουν οι εποχες...μεχρι και τα 6χρονα εχουν υπολογιστη πλεον και σχηματιζουν προτασεις κιολας!wow
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/04, 23:28
από ερεβος
21 Απαντήσεις
5981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/05, 15:13
από Arg0
26 Απαντήσεις
7794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/07, 21:04
από fake7
15 Απαντήσεις
5091 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/09, 06:04
από Jeff L.
2 Απαντήσεις
2001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/10, 19:57
από Niv-Mizzet
5 Απαντήσεις
2702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/10, 17:19
από Kiratzoharris
8 Απαντήσεις
2864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/10, 19:34
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
4651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/15, 15:50
από Ioannis Anastassakis
6 Απαντήσεις
4761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/19, 18:29
από panixgr
3 Απαντήσεις
1730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/20, 21:33
από bironi