Αποστολέας Θέμα: fender stratocaster american special  (Αναγνώστηκε 7957 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
fender stratocaster american special
« στις: 13/07/10, 13:18 »
παιδια σκεφτομαι να αγορασω μια stratocaster american special αλλα δεν μπορω να τη βρω για να τη δοκιμασω καπου...Εχω φτασει να σκεφτομαι να πεταχτω μεχρι την πατρα που ειναι ο βενεδικτος στολλας...Παρακαλω αν καποιος εχει καποια πληροφορια πανω στο οργανο η ξερει που μπορω να τη βρω ας μου πει
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #1 στις: 13/07/10, 14:11 »
κάνε τηλέφωνα σε όλα τα κιθαρομάγαζα της Αθήνας ... όλο και κάποιος θα έχει μία.
 
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=12797.0
 
αν όχι ..... καλό ταξίδι ..... πάρε και στο στόλλα τηλ ... ποτέ δεν ξέρεις  ;) 
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #2 στις: 13/07/10, 16:45 »
εχει μια στο κοσμας music στο Μαρουσι

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #3 στις: 13/07/10, 17:16 »
φιλε μηπως ξερεις σε τι χρωμα την εχει (γιατι ενδιαφερομαι για την candy apple red)...θα εκτιμουσα αν μπορουσες να μου δωσεις ενα τηλεφωνο επικοινωνιας με το μαγαζι...ευχαριστω εκ των προτερων..
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #4 στις: 13/07/10, 17:19 »
....ή μια διευθηνση μηπως περασω απο εκει..
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #5 στις: 13/07/10, 18:54 »
Tην εχει σε sunburst, εγω την δοκιμασα και μου αρεσε πολυ, σκεπτομαι και εγω να παρω μια,

Πες τους οτι ο Alex με την classic Player 60 σου εδωσε το τηλεφωνο για να σε εξυπερετησουν.

ΚΟΣΜΑΣ / ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ   6(ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΗΛ.ΣΤΑΘΜΟ) - ΜΑΡΟΥΣΙ ΤΗΛ. 2108062601 - Fax: 2108051012   info@kosmasmusic.gr ...

εγω δοκιμασα την s-s-s αλλα εχει και την h-s-s
« Τελευταία τροποποίηση: 13/07/10, 18:57 από 32soundz »

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #6 στις: 13/07/10, 22:32 »
ευχαριστω πολυ ρε φιλε.....
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #7 στις: 13/07/10, 22:36 »
να σε ρωτησω ...ξερεις αν παιζουν εκπτωσεις τον αυγουστο στο μαγαζι οπως στον νακα?για να δω αν αξιζει να την παρω τωρα η να περιμενω...
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #8 στις: 13/07/10, 23:59 »
Απο οτι ξερω οχι δεν κανουν, τουλαχιστoν οχι σε τετοιες κιθαρες.

Παντος αν δεν κανω λαθος ο Thomann την εχει 811 ευρω και εκει την εχουν 850? οποτε καλυτερα να την παρεις απο εκει για να εχεις και ευκολιες πληρωμης αλλα και δωρο το πρωτο service (Set up)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/07/10, 00:03 από 32soundz »

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #9 στις: 14/07/10, 01:53 »
περασα και την ειχε 890...παντως ειχε πολυ μεγαλη ποικιλια απο fender και απο gibson
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #10 στις: 14/07/10, 11:15 »
περασα και την ειχε 890...παντως ειχε πολυ μεγαλη ποικιλια απο fender και απο gibson

Και εγω οταν πηρα την Classic Player απο εκει την ηχαν 690 αλλα τους ειπα οτι στο internet εχει 625 και μου την ερειξαν στα 650..

Ημουν παρα πολυ τυχερος γιατι ειχαν το μοντελο του 2006 με ολα τα γνωστα καλα.. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/07/10, 11:17 από 32soundz »

Αποσυνδεδεμένος delus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • YouTube channel
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #11 στις: 14/07/10, 17:04 »
Κάνε παζάρια! 890 είναι η "αρχική τιμή". Αν έχεις σκοπό να τα σκάσεις μετρητοίς παζάρεψε και ξαναπαζάρεψε. Μπορείς να φτάσεις πολύ κοντά σε τιμές ιντερνετ (μη σου πω και φθηνότερα άμα παίρνει το μαγαζάτορα). Και στην τελική άμα δεν καταφέρεις κάτι πάρτην απτο ιντερνετ και τέλος. Όπως και να έχει δεν έχεις κάτι να χάσεις. Αλλά ψάξε σε όσο πιο πολλά μαγαζιά (και sites) μπορείς.

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #12 στις: 14/07/10, 19:29 »
να ρωτησω κατι ασχετο τωρα.....πιστευετε οτι αξιζει τη διαφορα στην τιμη το γεγονος οτι ειναι αμερικικανα?
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #13 στις: 14/07/10, 22:15 »
να ρωτησω κατι ασχετο τωρα.....πιστευετε οτι αξιζει τη διαφορα στην τιμη το γεγονος οτι ειναι αμερικικανα?

Κοιτα απο μια standard mexican η μια highway one ειναι πολυ καλυτερη, αλλα για μενα η Classic Player που εχω ειναι καλυτερη κιθαρα και ας μην ειναι Αμερικανικη

αλλα οπως σου ειπα ειμουν τυχερος γιατι ειχαν το μοντελο του 2006 που εχει custom shop two-point vintage bridge solid steel block, custom shop vintage 69's signed and wound by  AY, και η κιθαρα ειναι σχεδιασμενη απο τον Greg Fessler, οσα φτιαχτικαν το προτο ετος κυκλοφοριας ειχαν παρα πολυ υψηλο quality control..

Παντος απο την στιγμη που θελεις να παρεις καινουργια Η  Αmerican Special ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της, και μην ξεχνας οτι αρχικα εκανε πανω απο 1000 ευρω,

Εγω την επεξα και μου αρεσε παρα πολυ, ιδιος ο λαιμος.


Αποσυνδεδεμένος 32soundz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #14 στις: 15/07/10, 00:03 »
Αλλα δεν μου ειπες? σου αρεσε τελικα? μεχρι την Πατρα θα πηγαινες για να την δοκιμασεις!

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #15 στις: 15/07/10, 00:26 »
μπορω να πω οτι ηταν ολα οσα περιμενα...βεβαια εχοντας μελετησει τα χαρατηριστικα της ηξερα τι να περιμενω και η δοκιμη δε με απογοητευσε....βεβαια το ερωτημα τωρα ειναι αν θα παρω την candy apple red η την sunburst αν και περνα απο το μυαλο μου η σκεψη να παρω την κοκκινη και να της βαλω μαυρο pickguard και μαυρα καλυματα στους μαγνητες και μαυρο hardware....αλλιως περλε ασπρο pickguard στην κοκκινη...
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #16 στις: 15/07/10, 01:16 »
Και στη sunburst πάει το μαύρο pickguard+hardware. ;)
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #17 στις: 15/07/10, 20:20 »
παιδια εχει κανεις καμια καλη εναλλακτικη γυρω στ 800-900 ευρο.σκεφτομαι κιολας οτι πρεπει να αγορασω και καινουριο ενισχυτη στο αμεσο μελλον γιατι αυτος που εχω τωρα δν θα δικαιωνει το οργανο...
σκεφτομαι κιολας μηπως αξιζει τα 200 ευρο παραπανω να παρω μια standard...αλλα θα θελα να μου προτεινετε και απο καποια αλλη μαρκα
« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/10, 20:26 από markos_geo »
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #18 στις: 18/07/10, 03:19 »
μηπως ξερει κανεις για την gibson les paul studio faded cherry που μπορω να τη βρω και ποσο γιατι νομιζω οτι την αφαιρεσαν απο το το thomann?
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #19 στις: 18/07/10, 14:34 »
Απο στρατ σε λπ? Δεν μου φαινεται "εναλλακτικη", ειναι τελειως αλλο πραγμα

Αποσυνδεδεμένος markos_geo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
  • gilmourish
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #20 στις: 18/07/10, 15:10 »
κοιτα εχω ψιλοκαταληξει στν στρατ αλλα εκτιμω μια καλη κιθαρα για το διαφορετικο που προσφερει και λπ ειναι πολυ καλο οργανο .ετσι κ αλλιως οι κιθαρες δεν ειναι ποτε αρκετες οποτε μπορει να ειναι η επομη αγορα..
Τα 7 σφάλματα του κόσμου Πλούτος δίχως ΜΟΧΘΟ, Ηδονή δίχως ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ,Γνώση δίχως ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Εμπόριο δίχως ΗΘΙΚΗ, Επιστήμη δίχως ΑΝΘΡΩΠΙΑ ,,Λατρεία δίχως ΘΥΣΙΑ, Πολιτική δίχως ΑΡΧΕΣ" (Γκάντι)

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #21 στις: 18/07/10, 16:42 »
οτι γενικα μια γκιμπσον λπ ειναι μια πολυ ποιοτικη κιθαρα, ειναι νομιζω δεδομενο.
οτι η σπεσιαλ στρατ που ελεγες ειναι επισης μια πολυ ποιοτικη κιθαρα, δεδομενο και αυτο.
Ομως αφου εχεις καταληξει στην στρατ, θα παρεις την λπ λογω ελλειψης χρηματων? Περιμενε λιγο ακομα και τσιμπα την, ή παρε μια αλλη στρατ.
Σαφως και ειναι διαφορετικες και πιστευω οτι ολοι (και εγω) θα ηθελαν να εχουν μια κ απ τις 2, ομως απο τη στιγμη που λες οτι θελεις στρατ και εχεις καταληξει εκει, ξαφνικα εμφανιζεις ως σχεδιο Β την λπ? Μαλλον πρεπει να επαναπροσδιορισεις τι θελεις και γιτι κανεις αυτην την αγορα, γιατι ειναι κ πολλα τα χρηματα.
Δεν λεω οτι η λπ ειναι κακη επιλογη, απλα λεω οτι δεν μπορει να υποκαταστησει μια στρατ. Το να την παρεις γιατι ειναι πολυ καλη κιθαρα, ειναι σεβαστο, το να την παρεις ομως επειδη δεν μπορεις να παρεις την στρτ αυτη τη στιγμη, ωστε να "συμπληρωνεις τη συλλογη" σταδιακα.... μου δημιουργει την εντυπωση οτι δεν εχεις κατασταλαξει στο τι ηχο θες -αυτην την περιοδο τουλ- απλα σε επιασε η αψα να αναβαθμισεις τον εξοπλισμο σου. Δες τα λιγο πιο ψυχραιμα τα πραγματα, με βαση τις αναγκες σου και το τι παιζεις

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: fender stratocaster american special
« Απάντηση #22 στις: 18/07/10, 19:46 »
Όπως τα λέει και παραπάνω ο Adoni, να περιμένεις και να πάρεις αυτό που ακριβώς θες...
Επίσης για τις LP να έχεις υπ'όψην σου και τα αρνητικά, π.χ βάρος, κλπ κλπ...
Μάλλον πρέπει να σκεφτείς λίγο περισσότερο τι θες...
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
62 Απαντήσεις
37943 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/06, 22:20
από tasos__
3 Απαντήσεις
3519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/07, 12:15
από fenderiarhs
8 Απαντήσεις
5975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/09, 17:24
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
4 Απαντήσεις
5333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:56
από Μαρμελακι
8 Απαντήσεις
4274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 16:39
από themos
4 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:45
από adr1anos
53 Απαντήσεις
19609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/09, 00:15
από Serviani
18 Απαντήσεις
7206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/10, 17:07
από Μαρμελακι
0 Απαντήσεις
2061 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/11, 23:43
από vagelis11
5 Απαντήσεις
4454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/14, 18:01
από noe13